Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, τελευταία αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 71-37        

 

3η αγωνιστική

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ. 47-82

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ 54-90

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 45-89

 

4η αγωνιστική

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ. 75-51

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ 49-69

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 62-40

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                      4-0     8       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                                 3-1     7

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                       3-1     7

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     2-2     6

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                                   0-4     4

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.        0-4     4

 

 

Τελευταία αγωνιστική (Κυριακή 2 Ιουλίου):

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (09.30)

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. (11.30)

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. (13.30)        

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 71-37        

 

3η αγωνιστική

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ. 47-82

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ 54-90

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 45-89

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                      3-0     6       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                                 3-0     6

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                        2-1     5

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     1-2     4

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                                   0-3     3

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.        0-3     3

 

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 1 Ιουλίου):

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ. (14.00)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ (16.00)

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΟ ΚΥΔΩΝ (18.00)     

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ       

 

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                 2-0     4       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                             2-0     4

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                       1-1     3

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     1-1     3

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                              0-2     2

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.                   0-2     2

 

 

Επόμενη αγωνιστική (Παρασκευή 30 Ιουνίου):

15.00 ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ.

17.00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ

19.00 ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες (30η αγωνιστική)

Η αυλαία έπεσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών με το Περιστέρι και το Μαρούσι να παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου από τον 1ο Όμιλο, ενώ από τον 2ο οι ομάδες που πανηγύρισαν με τη σειρά τους είναι η Καστοριά και η Καρδίτσα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία (τελική)

 

Τα αποτελέσματα

 1η αγωνιστική

 Πανιώνιος-Ακαδημία Αθ. 49-67

 Ασπίδα Ξάνθης-ΟΦΗ 68-50

 Άρης-Προμηθέας  51-52

 

 2η αγωνιστική

 ΟΦΗ-Πανιώνιος 47-58

 Ασπίδα Ξάνθης-Άρης 49-74

 Ακαδημία Αθ.-Προμηθέας 60-50

 

 3ηαγωνιστική

 Πανιώνιος-Ασπίδα Ξάνθης  76-43

 Άρης-Ακαδημία Αθηνών  63-60

 Προμηθέας-ΟΦΗ  59-41

 

4η αγωνιστική

 Άρης-Πανιώνιος   54-63

ΟΦΗ-Ακαδημία Αθ. 35-57

Ασπίδα Ξ.-Προμηθέας  52-64

 

5η αγωνιστική

 ΟΦΗ-Άρης   64-84

Προμηθέας-Πανιώνιος  69-43

Ακαδημία Αθ.-Ασπίδα Ξάνθης 62-47 

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1.Ακαδημία Αθ.   4-1  9

 2. Προμηθέας      4-1   9

 3. Πανιώνιος         3-2   8  

 4. Άρης                  3-2   8

 5.Ασπίδα Ξ.          1-4   6

 6.ΟΦΗ                   0-5   5

 Πρωταθλητές Παίδων:

 1969  ΧΑΝΘ

 1970     ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΘ

 1971     ΧΑΝΘ

 1977  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 1978     ΠΑΟΚ

 1979     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1980     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1981     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1982     ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ

 1983  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 1984     ΝΕΣΤΩΡ

 1985     ΠΑΟΚ

 1986  ΝΕΣΤΩΡ

 1987     ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.

 1988     ΠΑΟΚ

 1989     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1990     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1991     ΠΑΟΚ

 1992  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1993     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1994     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1995     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 1996     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 1997     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1998     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 1999     ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ

 2000     ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ

 2001     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 2002     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2003     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2004     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2005     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2006     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2007    ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. ΠΛΑΤΩΝ

 2008     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2009     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2010     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 2011     ΑΣ ΑΡΗΣ

 2012     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2013     ΠΑΟΚ

 2014     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2015     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2016    ΑΟΚ  ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ


Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

 

Τα αποτελέσματα

 1η αγωνιστική

 Πανιώνιος-Ακαδημία Αθ. 49-67

 Ασπίδα Ξάνθης-ΟΦΗ 68-50

 Άρης-Προμηθέας  51-52

 

 2η αγωνιστική

 ΟΦΗ-Πανιώνιος 47-58

 Ασπίδα Ξάνθης-Άρης 49-74

 Ακαδημία Αθ.-Προμηθέας 60-50

 

 3ηαγωνιστική

 Πανιώνιος-Ασπίδα Ξάνθης  76-43

 Άρης-Ακαδημία Αθηνών  63-60

 Προμηθέας-ΟΦΗ  59-41

 

4η αγωνιστική

 Άρης-Πανιώνιος   54-63

ΟΦΗ-Ακαδημία Αθ. 35-57

Ασπίδα Ξ.-Προμηθέας  52-64

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1.Ακαδημία Αθ.   3-1  7

 2. Προμηθέας      3-1   7

 3. Πανιώνιος         3-1   7  

 4. Άρης                  2-2   6

 5.Ασπίδα Ξ.          1-2   4

 6.ΟΦΗ                   0-4   4

 

Τελευταία αγωνιστική (Σάββατο 2 Ιουλίου):

ΟΦΗ-Άρης (09.30)

Προμηθέας-Πανιώνιος (11.30)

Ακαδημία Αθ.-Ασπίδα Ξάνθης  (13.30)

 


Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία (τελική)

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

Σάββατο 20 Ιουνίου

ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ 63-57

Πιερικός-Πανιώνιος 41-84

Προμηθέας-Εργοτέλης. 59-61

 

Κυριακή 21 Ιουνίου

 

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 61-54

Εργοτέλης-Πιερικός 70-48

Προμηθέας-ΑΣΕ Δούκα 74-61

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1.Πανιώνιος  5-0   304-314  10

2.ΑΣΕ Δούκα 3-2   243-240  8

3.ΠΑΟΚ        3-2   321-284  8

4.Εργοτέλης  2-3   271-300  7

5.Πιερικός     1-4   301-406  6

6.Προμηθέας 1-4   335-340  6

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

Σάββατο 20 Ιουνίου

ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ 63-57

Πιερικός-Πανιώνιος 41-84

Προμηθέας-Εργοτέλης. 59-61

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πανιώνιος  4-0   282-175  8

2.ΑΣΕ Δούκα 3-1   243-240  7

3.ΠΑΟΚ        3-1   267-223  7

4.Εργοτέλης  1-3   201-252  5

5.Πιερικός     1-3   253-336  5

6.Προμηθέας 0-4   261-279  4

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/6): 10.00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, 12.00 Εργοτέλης-Πιερικός, 14.00 Προμηθέας-ΑΣΕ Δούκα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πανιώνιος  3-0   198-134  6

2.ΠΑΟΚ        3-0   210-160  6

3.ΑΣΕ Δούκα 2-1   180-183  5

4.Πιερικός     1-2   212-252  4

5.Προμηθέας 0-3   202-220  3

6.Εργοτέλης  0-3   140-193  3

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/6): 15.00 ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ, 17.00 Πιερικός-Πανιώνιος, 19.00 Προμηθέας-Εργοτέλης.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πανιώνιος  2-0   132-76   4

2.ΠΑΟΚ        2-0   126-107  4

3.ΑΣΕ Δούκα 1-1   121-129  3

4.Πιερικός     1-1   159-168  3

5.Προμηθέας 0-2   144-154  2

6.Εργοτέλης  0-2    86-134   2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/6): 16.00 Πανιώνιος - Προμηθέας, 18.00 ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης, 20.00 ΠΑΟΚ-Πιερικός Αρχέλαος

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Αποτελέσματα-Βαθμολογίες-Πρόγραμμα

Ε’ Όμιλος

Αποτελέσματα:
Σλοβενία-Μεγάλη Βρετανία 75-52
Ελλάδα-Σερβία 70-69
Ισπανία-Λιθουανία 65-62

Βαθμολογία
1. Σερβία 2-1 (212-192) 5
2. Σλοβενία 2-1 (207-188) 5
3. Λιθουανία 2-1 (216-203) 5
4. Μεγάλη Βρετανία 1-2 (194-222) 4
5. Ελλάδα 1-2 (201-211) 4
6. Ισπανία 1-2 (189-203) 4

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
19:15 Μεγάλη Βρετανία-Σερβία
19:15 Ισπανία-Ελλάδα
21:30 Λιθουανία-Σλοβενία

Στ’ Όμιλος

Αποτελέσματα:
Πολωνία-Τουρκία 51-59
Ισραήλ-Κροατία 76-80
Ιταλία-Γαλλία 65-66

Βαθμολογία
1. Τουρκία 3-0 (219-183) 6
2. Γαλλία 3-0 (208-188) 6
3. Κροατία 2-1 (226-213) 5
4. Ισραήλ 1-2 (213-204) 4
5. Ιταλία 0-3 (198-236) 3
6. Πολωνία 0-3 (160-200) 3

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
17:00 Τουρκία-Ισραήλ
17:00 Πολωνία-Ιταλία
21:30 Κροατία-Γαλλία

Ζ’ Όμιλος (θέσεις 13-20)

Αποτελέσματα:
Λετονία-Βουλγαρία 69-63
Σουηδία-Μαυροβούνιο 65-47

Βαθμολογία
1. Σουηδία 1-0 (65-47) 2
2. Λετονία 1-0 (69-63) 2
3. Βουλγαρία 0-1 (63-69) 1
4. Μαυροβούνιο 0-1 (47-65) 1

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
12:30 Μαυροβούνιο-Λετονία
14:45 Βουλγαρία-Σουηδία

Η’ Όμιλος (Θέσεις 13-20)

Αποτελέσματα:
Ουγγαρία-Ρωσία 59-58
Γερμανία-Τσεχία 78-42

Βαθμολογία
1. Γερμανία 1-0 (78-42) 2
2. Ουγγαρία 1-0 (59-58) 2
3. Ρωσία 0-1 (58-59) 1
4. Τσεχία 0-1 (42-78) 1

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
12:30 Τσεχία-Ουγγαρία
14:45 Ρωσία-Γερμανία

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων μετά την ολοκλήρωση της 2ης μέρας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Α ΟΜΙΛΟΣ
Λετονία - Ελλάδα\77-79
Ουγγαρία - Μ.Βρετανία\53-44

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.ΕΛΛΑΔΑ\1-1\144-150\3
2.Μ.Βρετανία\1-1\108-115\3
3.Λιθουανία\1-0\73-65\2
4.Ουγγαρία\1-0\53-44\2
5.Λετονία\0-2\139-143\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ελλάδα - Ουγγαρία\7μ.μ.
Λιθουανία - Λετονία\9.15μ.μ.

Β ΟΜΙΛΟΣ
Σουηδία - Γερμανία\47-82
Ισπανία - Σλοβενία\63-71

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γερμανία\1-1\135-112\3
2.Ισπανία\1-1\128-124\3
3.Σλοβενία\1-1\132-136\3
4.Σερβία\1-0\73-61\2
5.Σουηδία\0-1\47-82\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Σερβία - Ισπανία\6μ.μ.
Σλοβενία - Σουηδία\8.15μ.μ.

Γ ΟΜΙΛΟΣ
2η αγωνιστική (09/07)
Μαυροβούνιο - Τσεχία\84-70
Ιταλία - Τουρκία\66-90

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Τουρκία\2-0\160-132\4
2.Ιταλία\1-1\150-150\3
3.Μαυροβούνιο\1-0\84-70\2
4.Τσεχία\0-2\130-168\2
5.Κροατία\0-1\66-70\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Κροατία - Ιταλία\2.30μ.μ.
Τουρκία - Μαυροβούνιο\4.45μ.μ.


Δ ΟΜΙΛΟΣ
Ισραήλ - Πολωνία\74-49
Βουλγαρία - Γαλλία\76-77

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία\1-1\142-142\3
2.Πολωνία\1-1\134-152\3
3.Ισραήλ\1-0\74-49\2
4.Ρωσία\1-0\66-65\2
5.Βουλγαρία\154-162\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ρωσία - Βουλγαρία\6μ.μ.
Γαλλία - Ισραήλ\8.15μ.μ.

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Γ’ ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα της 1ης μέρας:

Τουρκία – Κροατία 70-66 (58-58 κ.α.)
Τσεχία – Ιταλία 60-84

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Ιταλία 1-0 84-60
2.Τουρκία 1-0 70-66
3.Κροατία 0-1 66-70
4.Τσεχία 0-1 60-84

Διαβάστε περισσότερα...