Menu

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πανιώνιος  2-0   132-76   4

2.ΠΑΟΚ        2-0   126-107  4

3.ΑΣΕ Δούκα 1-1   121-129  3

4.Πιερικός     1-1   159-168  3

5.Προμηθέας 0-2   144-154  2

6.Εργοτέλης  0-2    86-134   2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/6): 16.00 Πανιώνιος - Προμηθέας, 18.00 ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης, 20.00 ΠΑΟΚ-Πιερικός Αρχέλαος

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Αποτελέσματα-Βαθμολογίες-Πρόγραμμα

Ε’ Όμιλος

Αποτελέσματα:
Σλοβενία-Μεγάλη Βρετανία 75-52
Ελλάδα-Σερβία 70-69
Ισπανία-Λιθουανία 65-62

Βαθμολογία
1. Σερβία 2-1 (212-192) 5
2. Σλοβενία 2-1 (207-188) 5
3. Λιθουανία 2-1 (216-203) 5
4. Μεγάλη Βρετανία 1-2 (194-222) 4
5. Ελλάδα 1-2 (201-211) 4
6. Ισπανία 1-2 (189-203) 4

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
19:15 Μεγάλη Βρετανία-Σερβία
19:15 Ισπανία-Ελλάδα
21:30 Λιθουανία-Σλοβενία

Στ’ Όμιλος

Αποτελέσματα:
Πολωνία-Τουρκία 51-59
Ισραήλ-Κροατία 76-80
Ιταλία-Γαλλία 65-66

Βαθμολογία
1. Τουρκία 3-0 (219-183) 6
2. Γαλλία 3-0 (208-188) 6
3. Κροατία 2-1 (226-213) 5
4. Ισραήλ 1-2 (213-204) 4
5. Ιταλία 0-3 (198-236) 3
6. Πολωνία 0-3 (160-200) 3

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
17:00 Τουρκία-Ισραήλ
17:00 Πολωνία-Ιταλία
21:30 Κροατία-Γαλλία

Ζ’ Όμιλος (θέσεις 13-20)

Αποτελέσματα:
Λετονία-Βουλγαρία 69-63
Σουηδία-Μαυροβούνιο 65-47

Βαθμολογία
1. Σουηδία 1-0 (65-47) 2
2. Λετονία 1-0 (69-63) 2
3. Βουλγαρία 0-1 (63-69) 1
4. Μαυροβούνιο 0-1 (47-65) 1

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
12:30 Μαυροβούνιο-Λετονία
14:45 Βουλγαρία-Σουηδία

Η’ Όμιλος (Θέσεις 13-20)

Αποτελέσματα:
Ουγγαρία-Ρωσία 59-58
Γερμανία-Τσεχία 78-42

Βαθμολογία
1. Γερμανία 1-0 (78-42) 2
2. Ουγγαρία 1-0 (59-58) 2
3. Ρωσία 0-1 (58-59) 1
4. Τσεχία 0-1 (42-78) 1

Το πρόγραμμα της Τρίτης:
12:30 Τσεχία-Ουγγαρία
14:45 Ρωσία-Γερμανία

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων μετά την ολοκλήρωση της 2ης μέρας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Α ΟΜΙΛΟΣ
Λετονία - Ελλάδα\77-79
Ουγγαρία - Μ.Βρετανία\53-44

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.ΕΛΛΑΔΑ\1-1\144-150\3
2.Μ.Βρετανία\1-1\108-115\3
3.Λιθουανία\1-0\73-65\2
4.Ουγγαρία\1-0\53-44\2
5.Λετονία\0-2\139-143\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ελλάδα - Ουγγαρία\7μ.μ.
Λιθουανία - Λετονία\9.15μ.μ.

Β ΟΜΙΛΟΣ
Σουηδία - Γερμανία\47-82
Ισπανία - Σλοβενία\63-71

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γερμανία\1-1\135-112\3
2.Ισπανία\1-1\128-124\3
3.Σλοβενία\1-1\132-136\3
4.Σερβία\1-0\73-61\2
5.Σουηδία\0-1\47-82\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Σερβία - Ισπανία\6μ.μ.
Σλοβενία - Σουηδία\8.15μ.μ.

Γ ΟΜΙΛΟΣ
2η αγωνιστική (09/07)
Μαυροβούνιο - Τσεχία\84-70
Ιταλία - Τουρκία\66-90

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Τουρκία\2-0\160-132\4
2.Ιταλία\1-1\150-150\3
3.Μαυροβούνιο\1-0\84-70\2
4.Τσεχία\0-2\130-168\2
5.Κροατία\0-1\66-70\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Κροατία - Ιταλία\2.30μ.μ.
Τουρκία - Μαυροβούνιο\4.45μ.μ.


Δ ΟΜΙΛΟΣ
Ισραήλ - Πολωνία\74-49
Βουλγαρία - Γαλλία\76-77

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία\1-1\142-142\3
2.Πολωνία\1-1\134-152\3
3.Ισραήλ\1-0\74-49\2
4.Ρωσία\1-0\66-65\2
5.Βουλγαρία\154-162\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ρωσία - Βουλγαρία\6μ.μ.
Γαλλία - Ισραήλ\8.15μ.μ.

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Γ’ ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα της 1ης μέρας:

Τουρκία – Κροατία 70-66 (58-58 κ.α.)
Τσεχία – Ιταλία 60-84

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Ιταλία 1-0 84-60
2.Τουρκία 1-0 70-66
3.Κροατία 0-1 66-70
4.Τσεχία 0-1 60-84

Διαβάστε περισσότερα...