Menu

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): Στα τελικά ο Προμηθέας

Ο Προμηθέας Πάτρας πήρε την πρόκριση για την τελική φάση του Πανελληνίου Εφήβων που θα διεξαχθεί στη Σκάλα της Λακωνίας (19-23/4) μετά το 69-47 επί της Δόξας Λευκάδας.

Δόξα Λευκάδας – Προμηθέας Π. 47 – 69

Διαιτητές: Δημόπουλος-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 12-18, 25-29, 39-51, 47-69

Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 5 (1), Κοντοπριας, Ιωακειμίδης 11, Κατωπόδης, Δόνος 8, Ροντογιάννης 5, Λάζαρης, Κονιδάρης 13 (3), Ζαβιτσάνος 3, Ζακυνθινός, Κελαριου 2

ΑΣΠ Προμηθέας (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος 6, Κατσουλάκος, Τσιακμάς 13 (3), Κυριλής 7 (1) Δατσιάδης, Μαντζούκας, Γκάτζιος 10, Σανδραμάνης 18 (2), Μπαρδάκας, Βύρλας 15

Βαθμολογία: 1. Προμηθέας 2-0, 2. Δόξα Λευκάδας 1-1, 3. Άρατος Κιάτου 0-2

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση): Α' Όμιλος, 1η αγωνιστική

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους ο Πιερικός Αρχέλαος και ο ΠΟ Νέων Μουδανίων στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων, καθώς επικράτησαν ο πρώτος με 60-78 του Αστέρα Καβάλας και ο δεύτερος με 56-54 του ΑΣ Καστοριάς. Αναλυτικά:

Αστέρας Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος 60-78

Δεκάλεπτα: 14-15, 25-36, 43-56, 60-78

Διαιτητές: Τσούλης-Βασιλόπουλος

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 10, Τεμεκονίδης, Μπόζης Χ. 8, Μαρκόπουλος 16 (1), Μπόζης Ε., Ακιόζογλου, Ιωαννίδης, Θανάση, Αργυρίου 10, Μύζιου 14 (2), Μανδαλης 2, Τσάμης.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Σουκάρας, Ταβαντζής 7, Πολυχρόνης, Ζησόπουλος 4 (1), Παρμακτσίδης 3, Τζιοβάρας 4 (1), Χατζηλάμπρου 2, Τσιλιγγαρίδης 11 (1), Τσιρογιάννης 30 (3), Βαβατσιούλας 17 (5), Ζιώγας, Φανούλης.

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΑΣ Καστοριάς 56-54

Δεκάλεπτα: 14-13, 31-31, 48-45, 56-54

Διαιτητές: Πράττος-Πλατέλλα

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 17(3), Βάρβαρος 5(1), Σούρλας, Μουλίκας 4, Παπαγιάννης, Κοκκίνης 19(3), Χατζηγιοβάννης 11, Καμπούρης, Βερλάμπας, Γιανναρίδης.

ΑΣ Καστοριάς(Καραταγλίδης): Λαγγιώτης 9(1), Μιχαλόπουλος 3, Μάντσος 4, Σίσιου 11(3), Τούσκας, Αναστασίου, Μπασακύρος 4, Τσαούσης 21(1), Αντωνίου 2, Τζίμας.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): B’ Όμιλος, 2η αγωνιστική

Ο Προμηθέας Πάτρας επιβλήθηκε του Άρατου Κιάτου 92-37 και αύριο (12.00) θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Λευκάδας για την πρώτη θέση.

Ο αγώνας αναλυτικά:

Άρατος 1893 Κιάτου-Προμηθέας Π. 37-92

Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσιος

Δεκάλεπτα: 9-27, 22-53, 27-72, 37-92

Άρατος ΑΟ Κιάτου: (Ζαρρής): Θωμαΐ 2, Νταής, Μαθιόπουλος 3 (1), Ανδριανάκος 7, Κωνσταντόπουλος 5 (1), Ψυχογιός 5, Κουλουκάκης 6 , Νίκας 7 (1), Γιοσμάς, Τσεμεντζής, Ζάρκος 2.

ΑΣΠ Προμηθέας (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος 4, Κατσουλάκος 14 (1), Τσιακμάς 8 (1), Γραμματικός 6, Δατσιάδης 4, Μαντζούκας 6, Γκάτζιος 6, Σανδραμάνης 15 (1), Μπαρδάκας 17, Βύρλας 12.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 1η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Ιτέα και Κολοσσός Ρόδου  ξεκίνησαν με νίκες την  Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο, που φιλοξενείται στο ΚΓ του Μετς.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Βροντάδου-Ιτέα 49-75

Διαιτητές: Σιδέρης-Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 14-19, 25-37, 37-59, 49-75

Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 26, Καρύτας, Λεωδής 3, Γανιάρης 2, Κοκκινάκης, Αχλαδίτης, Φραγκομίχαλος 1, Παιδούσης, Μάμαλης 17, Λυμπέρης.

Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρογιάννος 8 (1), Παγώνης 9 (1), Κοντογιάννης 20, Βουτσίνος, Σανούδος 9, Κρικέλας 7, Δημητρίου, Παπαδρόσος, Σκούρας 22 (1).

 

Μύκονος- Κολοσσός Ρόδου 37-46

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Πηλοϊδης Λ.

Δεκάλεπτα: 7-9, 16-24, 27-34, 37-46

Μύκονος (Σκόρδος): Μπούλια, Σκουλαξινός, Σώχος, Ξενάριος, Βίγκου, Μονογυιός 2, Κοντομήτρος 2, Βουτσίνος, Κολιούλης 16 (1), Κονταρίνης 12 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Κωνσταντάρας 2.

Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσουλλός, Γεωργαλλής, Χατζηγεωργίου 11, Μόραλης, Βασιλαράκης 6 (2), Γκίνης 6, Παπαδόπουλος 2, Χάρης, Οθείτης 10, Γανωτάκης 2, Εγγλέζος 9 (2).

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων:

 

Κυριακή 9 Απριλίου

14.00 Ιτέα-Εργοτέλης

16.00 Κολοσσός Ρ.-Βροντάδου

 

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

14.00 Βροντάδου-Μύκονος

16.00 Εργοτέλης-Κολοσσός Ρ.

 

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου

12.00 Μύκονος-Εργοτέλης

14.00 Κολοσσός Ρ.-Ιτέα

 

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου

12.00 Ιτέα-Μύκονος

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Κορασίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016-2017

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

3.  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

4.  ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤ.

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΚΑΣΧ

20/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΕΣΚΑΘ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

21/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΕΣΚΑΘ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

22/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΕΣΚΑΘ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΕΚΑΣΧ

23/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΕΚΑΣΧ – ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

 

                       

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

1.  ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ  

3.  ΑΡΑΤΟΣ 1893 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ

4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

21/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ- ΕΣΚΑΒΔΕ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

 

22/04/2017

 

 

16.00

18.00

 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

 

23/04/2017

 

 

10.00

12.00

 

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ - ΕΣΚΑΒΔΕ

 

                                                                                            Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΑΘΗΝΑ (ΧΑΙΔΑΡΙ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

3.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ

5.   ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ – ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

ΕΣΚΑΣΕ – ΕΣΚΚ

20/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΕΣΚΚ – ΕΚΑΣΚ

ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΣΚΑΣΕ

21/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΕΣΚΑΣΕ – ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ

ΕΚΑΣΚ – ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

22/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

10.00

12.00

ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ – ΕΚΑΣΚ

ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΣΚΚ

23/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

10.00

12.00

ΕΚΑΣΚ – ΕΣΚΑΣΕ

ΕΣΚΚ – ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Παίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 2016-2017 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                             2.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

                                             3.   ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

                                             4.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΜ

                                             5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

20/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΣΚΑΘ

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΕΚΑΣΚΕΜ

21/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΚΑΣΧ

ΕΣΚΑΘ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ

22/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΕΣΚΑΘ

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

23/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ – ΕΚΑΣΚΕΜ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΕΚΑΣΧ

 

                                                                                           Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                             2.   ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80

                                             3.   ΠΣ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ «Η ΔΟΞΑ»

                                         4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

29/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ -ΕΣΚΑΒΔΕ

 

30/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΕΣΚΑΗ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ

 

01/05/2017

 

 

10.00

12.00

 

ΕΣΚΑΗ - ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

 

Γ΄  ΟΜΙΛΟΣ

ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

1.    ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

2.    ΑΟ ΚΥΔΩΝ

3.    ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ

4.    ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

5.    ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΜΕΤΣ

15.00

17.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

ΕΣΚΚ – ΕΣΚΑΣΕ

20/04/2017

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΕΣΚΑΣΕ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΣΚΚ

21/04/2017

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΕΣΚΚ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

22/04/2017

ΜΕΤΣ

12.00

14.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΣΚΑΣΕ

23/04/2017

ΜΕΤΣ

10.00

12.00

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΕΣΚΚ

ΕΣΚΑΣΕ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Νεανίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016-2017

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                                2.  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

                                                3.  ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

                                                4.  ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1037

                                                5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

                                               

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

08/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.

ΕΚΑΣΧ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

09/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. -  ΕΚΑΣΧ

10/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ - ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.

 

11/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. -  ΕΚΑΣΑΜΑΘ

 

12/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΕΚΑΣΧ

 ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

 

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                    `           2.  ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

                                                3.  ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

                                                4.  ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

                                               

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

10/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

16.00

18.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΡ.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

 

11/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

16.00

18.00

 

 

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΕΣΚΑΗ

ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

12/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

10.00

12.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ

 

 

 

                                                                                           Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΘΗΝΑ (ΧΑΙΔΑΡΙ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΑΠOΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

                                                2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

                                                3.  ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛΥΜΝΟΥ

                                                4.  ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

07/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

11.00

13.00

 

ΑΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΕΚΑΣΚ

ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛ.- ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

 

08/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

12.00

16.00

 

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΕΚΑΣΚ – ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

09/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

10.00

12.00

 

 

ΑΠΑΣ ΧΑΛΚ.–ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛ.

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ - ΕΚΑΣΚ

 

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Εφήβων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2016-2017 

 

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                             2.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

                                             3.   ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

                                             4.   ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ          

         5.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

08/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

09/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΕΣΚΑΘ

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

10/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΕΣΚΑΘ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

11/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΕΣΚΑΘ

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

12/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ - ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

 

 

                      

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                             2.   ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80

                                             3.   ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ «ΑΡΑΤΟΣ 1893»

                                             4.  ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

08/04/2017

 

 

 

 

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

ΕΣΚΑΗ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

 

09/04/2017

 

 

 

 

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ.

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – ΕΣΚΑΗ

 

 

10/04/2017

 

 

 

 

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. – ΕΣΚΑΗ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

 

 

 

 

 

 

                                                                                        Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

  1. ΓΣ ΙΤΕΑΣ
  2. ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
  3. ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
  4. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
  5. ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

     

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

08/04/2017

 

ΜΕΤΣ

15.00

17.00

 

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

 

09/04/2017

 

ΜΕΤΣ

 

14.00

16.00

 

ΓΣ ΙΤΕΑΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ. – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

 

10/04/2017

 

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

11/04/2017

 

ΜΕΤΣ

12.00

14.00

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ. – ΓΣ ΙΤΕΑΣ

 

12/04/2017

 

ΜΕΤΣ

10.00

12.00

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΓΣ ΙΤΕΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα Β΄ Φάσης

Το Κύπελλο Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τις αναμετρήσεις της Β’ Φάσης. Ο Άρης πέρασε στα προημιτελικά μετά τη νίκη του με 62-55 επί του ΠΑΟΚ, ενώ ο Πανιώνιος είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου κερδίζοντας με 79-49.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης

Το πρόγραμμα των αγώνων της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, είναι:

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

Α.Κ. Δαϊς 17.00 ΑΣΕ Δούκα-ΑΣΠ Προμηθέας

ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΜΣ Αίολος Αστακού-Πανιώνιος ΓΣ

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου

ΚΓ Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Κόροιβος

ΚΓ Κανήθου 17.00 ΓΣ Κύμης-Ρέθυμνο

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης

Οχτώ ομάδες σφράγισαν το εισιτήριό τους για τη 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών.

Ο Δούκας απέκλεισε ομάδα της Α1 Ανδρών, το Λαύριο, εντός έδρας μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που σφραγίστηκε με το τελικό 74-73. Εντός έδρας νίκη πήρε και ο Αίολος Αστακού με το 79-69 επί του Αμύντα. Όλα τα άλλα θετικά αποτελέσματα σημειώθηκαν εκτός έδρας: Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε των Μαχητών 76-55, το Ρέθυμνο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην εφηβική ομάδα της Δόξας Λευκάδας, φτάνοντας στην επικράτηση εκτός έδρας με το τελικό 31-93, η Κύμη πήρε τη νίκη από τον Ηρακλή με 73-69, ο Προμηθέας Πάτρας μετά από έναν αγώνα με αρκετές διακυμάνσεις πήρε την πρόκριση με 70-67, ο Απόλλωνας Πάτρας έφυγε νικητής από την Καβάλα με 65-61, όπως και ο Κόροιβος από το Ηράκλειο με 70-60.

Η συνέχεια θα δοθεί το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου με τις αναμετρήσεις Κύμη-Ρέθυμνο, Δούκας-Προμηθέας, Αίολος Αστακού-Πανιώνιος, Απόλλωνας Π.-Κόροιβος

 

Τα αποτελέσματα

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 55-76

Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο 31-93

Ηράκλειο-Κόροιβος  Αμαλιάδας 60-70

Ηρακλής-Κύμη 69-73

Δούκας-Λαύριο 74-73

Τρίκαλα-Προμηθέας Πατρών 67-70

Αίολος Αστακού-Αμύντας 79-69

Καβάλα-Απόλλων Πατρών 61-65

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΕ Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο 31-93

Διαιτητές:Παφίλης-Διαμαντής-Τσούνας (Κανελόπουλος)

Δεκάλεπτα: 8-29, 18-51, 21-66, 31-93

Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 4, Θέρμος, Ιωακειμίδης 6(1), Μπορσάνος 2, Κοψίδας, Ροντογιάννης 4, Λάμπρης 1, Λάζαρης, Κονιδάρης 6(2), Ζαβιτσάνος 5(1), Ζακυνθινός, Κελαρίου 3

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Παναρετάκης 2, Κώττας 20, Ραζής 2, Χριστοδούλου 12, Άρνολντ 3(1), Φιτζπάτρικ 11(1), Θεοδωρίδης 4, Τάλτον 6, Καμπερίδης 14(2), Ζάμπας 6, Γιαννόπουλος 4, Έντουαρντς 9.


ΑΕ Καβάλας-Απόλλων Π. 61-65

Διαιτητές:Πουρσανίδης Γ.-Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ. (Μπακάλης)

Δεκάλεπτα: 17-16, 35-35, 43-52, 61-65

Καβάλα (Μωσαϊδης): Μανάκας 2, Αναστασάκης 2, Ματζουρεζάκ 7(2), Σαββίδης 1, Κελαΐδης 17(2), Κυριακού, Κουλέλης 2, Γκέλιος 13 (1), Μούκας 5, Σκάνδας 11

Απόλλων Πατρών (Μέξας): Τζόουνς 14(1), Μαστρογιαννόπουλος 4, Βεργίνης 11(3), Κόμπινς 7, Σλαφτσάκης 2, Τσιάρας 7, Διαμαντάκος 3, Καλινόσκι 8, Μπάβτσιτς 2, Ράσελ 7 (1)


ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος ΓΣ 55-76

Διαιτητές:Σταματόπουλος-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)

Δεκάλεπτα: 6-22, 18-37, 39-54, 55-76

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης):Νικολόπουλος 19 (5), Ιακωβίδης, Γερομιχαλός 13 (1), Ευαγγελόπουλος, Καλαμπάκας 12 (1), Βαρδής, Στόλης, Τσίτσος, Τάταρης 11, Παγωνίδης

Πανιώνιος (Οικονόμου):Μπάρλος 10, Νοέας, Αλίχοτζιτς 22, Πελεκάνος 9 (1), Κάπρης, Σακελλαρίου 10 (1), Καρύδας, Μίχαλος 5 (1), Μπιλλής 4, Ματαλών 8, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 8


Ηράκλειο ΟΑΑ-Κόροιβος 60-70

Διαιτητές:Ψαριανός-Μπίκας-Θεονάς (Μαγκανάς)

Δεκάλεπτα: 17-20, 26-37, 38-54, 60-71

Ηράκλειο (Ράλλης):Γεωργόπουλος, Κυπριωτάκης, Παπαδάκης 3, Τσερκιτσόγλου 12 (2), Μαραγκάκης 7, Πετράκης 3 (1), Πάνου 7, Λόλας 10, Λιανός 18 (2), Πάλλης

Κόροιβος (Καλαμπάκος):Γκότσερ 4 (1), Μακ Έλραθ 3, Μιχαλόγλου 3 (1), Σαχπατζίδης 5, Χατζηνικολάου 3, Σπυριδωνίδης 4 (1), Μπράουν 22 (3), Μιλουτίνοβιτς 21 (1), Αποστολίδης 6 (2), Μπεκρής


ΓΣ Ηρακλής- ΓΣ Κύμη 69-73

Διαιτητές: Δεσλής-Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος (Δροσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 10-21, 21-41, 41-57, 69-73

Ηρακλής (Αλεξανδρής):Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 11, Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 8 (1), Γκαγκαλούδης 14, Ρουτκάουσκας 8, Χείλαρης 12 (1), Δέσπος 4, Αγγελακόπουλος 6 (2)

Κύμη (Μπρατσιάκος):Αμπντούλ Αλίμ 14 (3), Γκριν 5 (1), Τουτζιαράκης 2, Κατράνας 6 (2), Τζόλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Σιγκούνας, Τσούπκοβιτς 7 (1), Μόργκαν 14, Σταμάτης 10 (2), Ελ Αμίν 10 (2), Ψαθάς


ΑΣΕ Δούκας-Λαύριο ΓΣ 74-73

Διαιτητές:Μάνος-Μαγκλογιάννης-Σκούτας (Ορφανός)

Δεκάλεπτα: 16-16, 40-41, 54-49, 74-73

Δούκας (Συμεωνίδης): Κουκάς 6 (2), Καυκής 15 (2), Κυρίτσης 29 (2), Κανονίδης 12 (1), Ρούμπιο 10, Ράπτης 2, Κομποδιέτας, Μιλεντίγιεβιτς, Καρράς, Μαστόρος, Αγραβάνης

Λαύριο (Σερελής): Γιάνγκ 10 (1), Πάντερ 24 (2), Χάμιλτον 12 (2), Μπόλντς 2, Κακλαμανάκης 2, Γιαννακόπουλος 3, Κοκ 10, Περράκης, Ψαρόπουλος, Αθανασούλας 10 (2), Τσίρος


Τρίκαλα-ΑΣΠ Προμηθέας 67-70

Διαιτητές:Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ-Ξενικάκης (Μιναρετζόπουλος)

Δεκάλεπτα: 13-23, 35-38, 52-48, 67-70

Τρίκαλα (Καστρίτης):Κάφεϊ 2, Μακ Μίλαν 13, Λίποβι 10 (2), Καλογιαννίδης, Καραθανάσης, Τσαγκαράκης 11 (3), Βαρυτιμιάδης 7, Μπάρλοου 15 (3), Καλλές 9

Προμηθέας Π. (Βετούλας):Κάρτερ 4, Μουρ 8, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 14 (4), Πέττας 9 (2), Φαγιέ 27 (4), Τσάμης, Σαρικόπουλος, Τζόνσον 8


ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας 79-69

Διαιτητές:Παναγιώτου-Βαρδάλος-Καρακάσης (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-43, 60-56, 79-69

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός):Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής 4, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 10, Γκιζόγιαννης 9 (1)

Αμύντας (Ζαβός): Αγγελόπουλος 18 (2), Τοπάλι 2, Βογιατζής 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Σκορδάς, Κουκουνιάς 7 (2), Μανσαράι 5 (1), Δορκοφίκης, Παπαδούλης 6 (2), Μπάρμπας 14 (3), Ρούσσος

Η συνέχεια

Β’ Φάση, 2η αγωνιστική

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

17.Κύμη-Ρέθυμνο

18. Δούκας-Προμηθέας

19.Αίολος Αστακού-Πανιώνιος

20.Απόλλωνας Π.-Κόροιβος

Β’ Φάση, 3η αγωνιστική (1/10)

21.Νικητής 20-Νικητής 18

22.Νικητής 17-Νικητής 19

Γ’ Φάση (Προημιτελικοί, 5/10)

23. ΑΕΚ-Νικητής 21

24. Άρης-Νικητής 22

25. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

26. Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Δ΄Φάση (Ημιτελικοί, 15/1)

Τελικός (19/2)

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Ανδρών (Β’ Φάση)

1η αγωνιστική

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος ΓΣ Σταματόπουλος-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)

Λευκάδας 14.00 ΑΕ Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο Παφίλης-Διαμαντής-Τσούνας (Κανελόπουλος)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Κόροιβος Ψαριανός-Μπίκας-Θεονάς (Μαγκανάς)

Ιβανώφειο 17.00 ΓΣ Ηρακλής- ΓΣ Κύμη Δεσλής-Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος (Δροσόπουλος)

Δαϊς 17.00 ΑΣΕ Δούκας-Λαύριο ΓΣ Μάνος-Μαγκλογιάννης-Σκούτας (Ορφανός)

ΔΚΓ Τρικάλων 17.00 Τρίκαλα-ΑΣΠ Προμηθέας Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ-Ξενικάκης (Μιναρετζόπουλος)

ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας Παναγιώτου-Βαρδάλος-Καρακάσης (Πίγκας)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 16.00 ΑΕ Καβάλας-Απόλλων Π. Πουρσανίδης Γ.-Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ. (Μπακάλης)

Διαβάστε περισσότερα...

Αήττητος στο Πανελλήνιο εφήβων ο Πιερικός Αρχέλαος

Ολοκληρώθηκαν στηνΣταυρούπολη οι αγώνες του Α' ομίλου για την ημιτελική φάση του Πανελληνίου εφήβων με τον Πιερικό Αρχέλαο να επικρατεί με 64-32 των Νέων Μουδανιών και να εξασφαλίζει αήττητος την πρόκριση στην τελική φάση (Καστοριά 4-8 Μαϊου).

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων, Β' Φάση

Οι νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαϊδας γνώρισαν την ήττα από την ΑΓΕ Πιερίας με 47-56, αλλά δεν τους κόστισε, αφού είχαν ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Στο άλλο παιχνίδι, η Ασπίδα Ξάνθης επικράτησε με 59-46 των Τιτάνων Παλαμά και ισοβάθμησε στην κορυφή με την ομάδα από την Δυτική Μακεδονία. Αναλυτικά τα παιχνίδια της τελευταίας ημέρας:

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 46 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 59

Δεκάλεπτα : 12-11, 25-32, 34-46, 46-59

Διαιτητές: Πετανίδου-Παπαθανασίου

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ(Χαντζιάρας): Μπακαβέλου , Εκκλησιάρχη, Τσερέπη, Μαγαλιού 13(2) Μουτσούνα, Μπενέκη Χ. 3(1), Μπενέκη Μ. 19, Πατούνη 7, Τζέλλα 4, Τσιμούρτου.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 16(2), Παυλάκη 4, Κουτσουβέλη 12(2), Βουδούρη, Μαμαλίκατζη 23(3), Χατζηχαλήλ, Αραμπατζή Ε., Χαλκίδου 4, Αντικουλάκη, Μπονόβα, Μωϋσένκου, Αραμπατζή Ζ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 47 ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 56

Δεκάλεπτα: 16-16, 27-30, 36-47, 47-56

Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Παπαδημητρίου): Τρυφωνίδου 11(3), Κοτζαϊτση 3, Καραφουλίδου, Κουρτίδου 9(1), Βύρλιου 12(2), Παπαγρηγορίου, Σιδέρη 1, Χαϊνταρη 5(1), Γρηγοριάδου, Περπέρογλου, Καρακούλα 6, Αθανασιάδου.

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ (Χρυσανθόπουλος): Τσενεκίδου 21, Εξίζογλου 10(2), Χατζηαγοράκη 6(2), Τρυγώνη, Τζημαγιώργη, Ηλιάδου 10(2), Πάσχου, Κατσαμάγκα, Βουλγαράκη, Γιαλλίδη 9(1).

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 5

2.ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 5

3.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 4

4.ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 4

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Β’ Φάση

Την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Πρωτέας Βούλας. Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση επικράτησε με 73-71 (κ.α. 58-58) του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της Β΄Φάσης της διοργάνωσης.
 
Πρωτέας Βούλας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 73-71 παρ. (58-58κ.α.)
 
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
 
Δεκάλεπτα: 13-15, 30-22, 43-38, 58-58 (κ.α.), 73-71 παρ.
 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης): Ρούταν 10(2), Κωστάκη 2, Τσιχλάκη, Σπυριδοπούλου 18, Σπηλιώτις, Πολιτοπούλου 6(1), Νικολοπούλου 15(1), Ράντολφ 19, Χατζηγιακουμή 3(1), Αναστασοπούλου, Δανδουλάκη.
 
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μαυρίδης): Καμμένου, Πανταζή 16, Οικονομίδου 2, Μίχου 6, Μαγκλάρα 10, Τζανετάτου, Σπαθάρη 3, Γκέργκι , Ξάνθου 5, Παναγιωτοπούλου, Άνταμς 6, Ντέϊ 23(2).
 
Αύριο Κυριακή θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα ματς της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Ολυμπιακός Παπαθανασίου-Αποστολίδης (Ελευθεριάδης)
ΔΑΚ Πανοράματος 13.30 Πυλαία-Αγ. Παρασκευή Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Φωτιάδης)
Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Παλάτος)
Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης-ΠΑΟΚ Θεοδώρου-Κοϊτζόγλου (Σακελλαρίου)
Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλ.-Παναθηναϊκός Σκούτας-Ραχιώτης (Καρούσης)
Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Τερψιθέα Κέτουλας-Δολγύρας
 
Κω 12.00 Ιπποκράτης-Άρης Πετρούπολης Κάρδαρης-Σπυρόπουλος Σπ.
Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση, Α' Όμιλος): Δεύτερη θέση οι Τιτάνες Π.

Χωρίς ενδιαφέρον ήταν τα σημερινά παιχνίδια στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο κορασίδων, καθώς ο Απόλλων Πτολεμαΐδας είχε εξασφαλίσει από χθες την παρουσία του στην τελική φάση της Καλαμπάκας.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση, Α' Όμ.):Αήττητος ο Απόλλων Πτ.

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα οι κορασίδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας επικράτησαν με 55-44 της Ασπίδας Ξάνθης και προκρίθηκαν αήττητες στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β' Φάση, A' Όμ.): Ένα ακόμη ντέρμπι ο Πιερικός Αρχέλαος

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Πιερικού Αρχέλαου επικράτησαν με 66-60 του Πρωτέα Γρεβενών και πήρε προβάδισμα για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στην Πάτρα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Β' Όμ.):Έσπερος και Νίκη τα ροζ φύλλα

Ο Έσπερος και η Νίκη Λευκάδας είναι οι δύο ομάδες που πήραν τα πρώτα ροζ φύλλα αγώνα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β' Ομίλου της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων στο Κιάτο.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β' Φάση, Γ' Όμιλος): Ο Εργοτέλης ζευγάρωσε τις νίκες του

Ο Εργοτέλης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Γ' Ομίλου για τη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, νίκησε και τον Διαγόρα (81-50) και πλέον βρίσκεται ένα βήμα πριν την πρόκριση στην τελική φάση. Στον άλλο αγώνα της ημέρας η Έξω Παναγίτσα επικράτησε άνετα με 80-42 του Αίολου Μυτιλήνης.

Έξω Παναγίτσα- Αίολος Μυτιλήνης 80-42

Διαιτητές: Γρίβα-Τσάτσης

Δεκάλεπτα: 26-12, 51-19, 63-26, 80-42

Έξω Παναγίτσα (Μιχαήλ): Κιακής 7, Μπαρμπούρης 3, Καραγιάννης Ν. 3, Τσάλλας 4, Καρυστινός 6, Καψάλος Σ. 12, Μιχαήλ 2, Τσάκος 18, Καψάλος Μ. 10(2), Χοτζάζι 8, Σμπρίνης 3.

Αίολος Μυτιλήνης (Στανίκος): Κομνηνός 6(2), Κοκιούσης, Τσαχιρίδης, Τεντολούρης, Μισαηλίδης 18(1), Λούκος 8(2), Χασαπάκης 1, Γιαννίκος, Φωτσινός, Συνοδινός , Αλεξίου 4, Πλακωτάρης 5.

Εργοτέλης-Διαγόρας Ρόδου 81-50

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 16-12, 36-22, 59-35, 81-50

Εργοτέλης (Καρκανάκης):  Αθαναηλίδης 15(1), Μανουσάκης, Μαχαιριανάκης 27(4), Νησωτάκης 2, Μέτα, Μάρης 3(1), Χασάπης 11(1), Βαρβεράκης, Καλλέργης 2, Καβαλαράκης 13(1), Μανιάδης 4, Μαρκογιαννάκης 4.

Διαγόρας Ρόδου (Τσακίρης): Τσακίρης Δ. 12(3), Σαβόλε 7(1), Μαλατέστας 7(1), Στεφανάκης 4, Σάρρας 5(1), Κουλουμπράκης, Πίτσης, Ράμος 11, Παληγιάννης 4

H βαθμολογία

1. Εργοτέλης 2-0    4

2. Διαγόρας Ρόδου 1-1    3

3.Έξω Παναγίτσα 1-1    3

4.Αίολος Μυτιλήνης 0-2   2

Το αυριανό πρόγραμμα (18/4): 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Έξω Παναγίτσα 16.00 Αίολος Μυτιλήνης-Εργοτέλης

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Α' Όμ.):Κοντά στον τίτλο ο Απόλλωνας

Καλύτερες στην επανάληψη οι κορασίδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας επικράτησαν με 32-43 των Τιτάνων Παλαμά και είναι πάρα πολύ κοντά στο να σφραγίσουν και τυπικά το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Α' Όμ.):Δεύτερη νίκη ο Απόλλων Πτ.

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Απόλλων Πτολεμαΐδας στα προκριματικά κορασίδων Βορρά, καθώς επικράτησε 54-33 του ΠΟ Νέων Μουδανιών με καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο.

Διαβάστε περισσότερα...