Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

- Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων:
Α) ο αγώνας ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 1ου Γύρου της 09/12/2018 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου ΥΜΗΤΤΟΥ, θα διεξαχθεί στο Α’ κλειστό γυμναστήριο ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 12.00, με γηπεδούχο τον ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και φιλοξενούμενο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ.
Β) ο αγώνας ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ για την 7η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 2ου Γύρου, της 17/03/2019 και ώρα 18.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, θα διεξαχθεί στο Κλειστό γυμναστήριο ΥΜΗΤΤΟΥ, με γηπεδούχο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ και φιλοξενούμενο τον ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛ. για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/12/2018 και ώρα 17.30 στο Κλειστό γυμναστήριο ΧΙΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ- ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 16/12/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15/12/2018 και ώρα 15.00, στο  Κλειστό Γυμναστήριο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω διεξαγωγής αγώνα χειροσφαίρισης, ο αγώνας ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), της 25/11/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.30 στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ «Ο ΠΛΑΤΩΝ».

-Λόγω συμμετοχής αθλητή της ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ με την Εθνική ομάδα της Εσθονίας (άρθρο 50, παρ. 1γ κανονισμών ΕΟΚ), ο αγώνας ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 01/12/2018, θα διεξαχθεί στις 12/12/2018 και ώρα 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΨΥΧΙΚΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ για την 8η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 02/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας Βόλου.

-Λόγω ολοκλήρωσης των εργασιών ανακαίνισης του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, θα διεξάγονται στο κλειστό γυμναστήριο του Μακεδονικού από 2/12/2018 έως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018 - 2019. Επίσης ο αγώνας ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ αντί 15/12 και ώρας 18.00 που είχε ορισθεί λόγω κωλύματος του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, θα διεξαχθεί στις 16/12 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ.

- Ο αναβληθείς αγώνας λόγω κακοκαιρίας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 20/12/2018 και ώρα 14.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 27/01/2019 και ώρας 16.00, θα διεξαχθεί στις 26/01/2019 και ώρα 15.00 , στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΚΑΠ-ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 14/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), αντί της 13/01/2019 και ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 12/01/2018 και ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΡΕΘΥΜΝΟΥ «ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα Ανόδου στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Στο πλαίσιο του ειδικού πρωταθλήματος Ανόδου στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, που διεξάγεται στο ΚΓ «Ανδρέας Παπανδρέου» στο Περιστέρι, τα αποτελέσματα της 1ης μέρας είναι:

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 30η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί 20/05/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/05 και ώρα 19.00, στο ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 20/05/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΛΑΔΙΣΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Ο αγώνας ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ για την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 06/05/2018, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 55/26-03-2018 Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ..

Ο αγώνας ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ για την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 06/05/2018, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 56/17-04-2018 Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ.

*Δικαίωμα εισόδου στο γήπεδο έχουν συνολικά τριάντα (30) άτομα από το κάθε Σωματείο και συγκεκριμένα οι Αθλητές, οι δύο Προπονητές, ο Γιατρός, ο Φυσιοθεραπευτής και δεκατέσσερα (14) ακόμη άτομα, που αναγράφονται σε ειδική κατάσταση (Άρθρο 82 ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ – 8, Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω φθοράς του δαπέδου του γηπέδου από την κακοκαιρία, ο αγώνας ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος όμιλος) της 19/11/2017 και ώρα 17.00 αντί του ΔΑΚ ΒΕΡΟΙΑΣ «Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ, ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (6η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος Νότου 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟ Ναυπλίου: Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Κουλούρης) 
Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας: Αντωνιάδης-Τεφτίκης (Ζερβούδης) 
ΚΓ Λεχαίου 17:00 Ολυμπιάδα ΑΣ Λεχ.-ΕΑ Πατρών: Λαζαρίδης-Τηγάνης (Ζάρκος) 
Κ. Αχαΐας 17:00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου: Λιότσος-Καμήτσος (Ρόζης) 
Απόλλωνα 17:00 Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980: Χρηστινάκης-Καρανικόλα Ελ. (Παππάς) 
Π. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος: Τσακαλογιάννης-Καρπάνος (Θοδωρόπουλος) 
Ακράτας 17:00 ΑΟ Ακράτα-ΚΑΠ: Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης (Κοκορδάτος) 

2ος Όμιλος Νότου
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Κοκκινιάς 3ο ΓΕΛ 15:30 Νίκη Αμαρουσίου-Βούρειος Χίου: Λαμπίρης-Μαρινάκης (Ζερδεβάς) 
Χαλκιά-Αναστασιάδη 16:00 ΑΕΕ Παναγίτσας-ΑΟΚ Χανιά: Σπυρόπουλος-Κοτσώνης (Δημητριάδης) 
Βαρδινογιάννειο 17:00 ΟΦΗ-ΑΕ Πεντέλης: Κοτσιμος-Γεράνιος (Μαχαιριανάκης) 
Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-Άρης Νίκαιας: Τσουμαχίδης-Αβραμίδου (Μόρφη Γιούλα) 
Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-ΑΣ Λοκρός: Χρηστίδης Ηλ.-Σκαλτσης (Χριστοδούλου Γ.)

Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου
Πετρούπολης 19:00 Άρης Πετρούπολης-Έσπερος: Λύρας-Αθανασόπουλος (Παπαδόπουλος) 

1ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
ΔΑΚ Πτολεμαΐδας 17:00 ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νικόπολη Πρέβεζας: Τσούλης-Κουκουλεκίδης (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΚΕ Φαίακας: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης (Χαραλάμπης) 
ΔΑΚ Αγρινίου 17:00 ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας: Λογοθέτης-Μπακετέα (Μπέστιας) 
Πολυκάστρου Κιλκίς 17:00 ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ.-Νίκη Βόλου: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Ελευθεριάδης Παντ.)
ΔΑΚ Δ. Βικέλας 17:00 ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών: Εκίζογλου-Λαδάς (Μελανίδης) 
ΔΑΚ Περαίας 17:00 ΑΣΑΑ Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας: Παπαθανασίου-Αγραφιώτης Γρ. (Δέλλας) 

2ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλ.: Καρακώστας-Γεωργούλης (Λαδενης) 
ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ: Τζιοπάνος Γ.-Πετανίδου (Φωτιάδης) 
ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΑΕ Κομοτηνής-ΑΣ Αστέρας Σίνδου: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
ΔΑΚ Ελευθερούπολη 18:00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Πολύγυρου: Παπαδόπουλος Χ.-Αργαφιώτης Ιωαν. (Μπρίγκος) 
Μακεδονικού 18:00 Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή: Παζόλης-Λελούδας (Αστρεινίδης) 
Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΠΣ Ευκαρπίας: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης (Γιαβρής) 
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ: Γραικός-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.) 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (3/5)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου και έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων, ο αγώνας ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 αντί 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Για τον ίδιο λόγο ο αγώνας Αίας Ευόσμου-ΑΟ Αγρινίου για την 28η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 θα διεξαχθεί στο ΚΓ Παπάγου (σχολικό συγκρότημα 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Κορδελιού).

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία ων δύο σωματείων ο αγώνας Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017, θα διεξαχθεί στις 6/5/2017 και ώρα 13.00.

 

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS