Menu

Ημιτελικά Κυπέλλου Ανδρών: ΑΕΝΚ-Απόλλων Π. 73-75

Ο Απόλλων Πατρών προκρίθηκε για δεύτερη φορά στην ιστορία του στον τελικό του Κυπέλλου νικώντας με 75-73 τη Νέα Κηφισιά στο Ζηρίνειο. 
 
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν και με πρωταγωνιστές τους Ντούβνιακ και Ντέιβις έφτασαν να προηγούνται με 19-8. Ο επιθετικός οίστρος του Φιτζπάτρικ οδήγησε τους φιλοξενούμενους σταδιακά στη μείωση της διαφοράς και στο -4 (34-30) του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος χάρισε στην ομάδα του το προβάδισμα στα μέσα της τρίτης περιόδου (42-43). Στην τέταρτη περίοδο η ομάδα του Νίκου Βετούλα αύξησε τη διαφορά της αρχικά στους εννιά (50-59) και παρά την προσωρινή αντίδραση της Νέας Κηφισιάς (57-59) λίγο αργότερα στους οκτώ (63-71). Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου δεν κατέθεσαν τα όπλα, πλησίασαν στο καλάθι (73-75) κι εκμεταλλευόμενοι τα λάθη των αντιπάλων τους είχαν την τελευταία επίθεση. Ωστόσο η προσπάθεια του Τσαλδάρη για λέι απ δεν ήταν εύστοχη και ο Απόλλων Πατρών προκρίθηκε στον τελικό για πρώτη φορά μετά από 17 χρόνια. 
 
Διαιτητές: Πηλοΐδης, Σχινάς, Ψαριανός (Μαύρος).
Δεκάλεπτα: 19-11, 34-30, 50-56, 73-75. 
Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Καυκής, Γιούιν, Λιακόπουλος 10, Τσαλδάρης 5, Πεσάκοβιτς, Ντούβνιακ 17, Ντέιβις 10, Ψαθάς 2, Μελισσαράτος 13, Μπάρλος 16, Κακιούζης. 
Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Σκορδίλης 8, Αργυρόπουλος 10, Γκάλογουεϊ 8, Γεωργαλλής 2, Πεν 11, Φιτζπάτρικ 25, Αντωνάκης, Ελ Αμίν 9, Μολφέτας 2. 
 
 
Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Ο ΠΑΟΚ στα ημιτελικά

Ο ΠΑΟΚ εξασφάλισε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών νικώντας με 88-63 τον ΚΑΟΔ στο κλειστό της Πυλαίας.

 

Δεκάλεπτα: 19-12, 44-28, 68-49, 88-63.

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Λάνγκφορντ 4, Λιάπης 7 (2), Χαραλαμπίδης 8, Κάρτερ 17 (3), Κακαρούδης 5 (1), Τσόχλας 2, Δέδας 8 (2), Μαργαρίτης 4, Κώττας, Όντουμ 10 (1), Σαλούστρος 10 (1), Βον 13.

ΚΑΟΔ (Μέξας): Σλαφτσάκης 3, Βασόγιεβιτς 3, Τζόνσον 10, Γεωργάκης 9, Άτκινς 8, Όντομ 3, Σπυριδωνίδης 6 (1), Μισέλ 8, Ζάρας 5 (1), Λο 7, Χρυσικόπουλος 1.

Διαιτητές: Γκούμας-Γεωργιάδης-Παφίλης (Δροσόπουλος)

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα (Πέμπτη 9/10)

 

Ζηρίνειο 17.00 ΑΕΝΚ-Άρης

ΟΑΚΑ 21.30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

ΚΓ Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Απόλλων Π. 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα (Β’ Φάση, 3η αγων.)

Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα (Β’ Φάση, 3η αγων.)

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος τροποποιείται, μετά την κοινοποίηση στην ΕΟΚ, σήμερα 30/9 και ώρα 15.15 της πλήρους Υπουργικής απόφασης, η οποία διευκρινίζει ότι αναβάλλονται οι αθλητικές συναντήσεις έως και τις 6/10.

Έτσι οι αγώνες Άρης-ΑΕΚ και Απόλλων Π.-Κόροιβος Αμαλιάδας, της 3ης αγωνιστικής της Β’ φάσης της διοργάνωσης, θα διεξαχθούν στις 7/10. Οι αγώνες της Γ' Φάσης θα διεξαχθούν την Πέμπτη 9/10.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Β' Φάση, 2η αγων., Αποτελέσματα-Πρόγραμμα

Για τη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Ψυχικό Άρης 65-90

Δεκάλεπτα: 20-30, 32-42, 48-66, 65-90.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Αχής 6 (2), Περσίδης, Παπανικολάου 6, Δημάκος 10 (1), Μάντζαρης 10 (2), Κορωνίδης 5 (1), Πάνου 8, Ναούμης, Λάτοβιτς 12 (1), Ματζιώρης 4.

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 4, Μανωλόπουλος, Μούρτος 7 (1), Σίμτσακ 14, Γκίκας 15 (3), Ριντ 9 (1), Τόμας 9, Πουλιανίτης Χαρίσης 2, Καραθανάσης 7, Βεζένκοφ 23 (1).

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Μάνος, Ανδρικόπουλος.

 

Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πατρών  63-77

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-40, 47-61, 63-77

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 11 (1), Δεληγιώργης 4, Πλιούκας 5 (1), Γκιουλέκας 10, Κασαμπαλής 15, Αργύρης, Τριχόπουλος 13 (1), Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 5.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 8, Γκάλογουεϊ 12 (2), Σκορδίλης 18, Πεν 3 (1), Φιτζπάτρικ 8 (2), Αντωνάκης 8, Μπατής 4, Ελ Αμιν 16 (2), Μολφέτας, Νιφόρας.

Διαιτητές: Καρακατσούνης, Παφίλης, Ξενικάκης

 

Κόροιβος Αμαλιάδας-Τρίκαλα 69-64

Δεκάλεπτα: 19-17, 33-38, 52-52, 69-64

Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Μαγκέτι 10 (2), Γιαννακίδης 8 (2), Αγγελόπουλος 22 (3), Αρχιμανδρίτης, Μπατής ,Βασίλιεβιτς 4 (1), Κανονίδης 10, Φιλιππάκος, Γκάρετ 15, Γαλλιώτος, Φουρνόδαυλος.

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Ίνγκραμ 6, Νικολόπουλος 3 (1), Κάτζι 5 (1), Μπούι 11 (1), Τσούκοβιτς 3 (1), Πάνος 13, Σπανός 1, Καμαριώτης, Δεληγιάννης 12, Ματαλόν 8, Χουχούμης, Βαρυτιμιάδης 2.

Διαιτητές: Κορομηλάς, Ψαριανός, Μαγκλογιάννης

 

ΑΕΚ-Ρέθυμνο 81-78

Δεκάλεπτα: 17-24, 41-42, 64-60, 81-78.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παπαντωνίου 2, Κάιλς 16 (1), Σάκοτα 17 (4), Κασελάκης 12 (1), Πολυτάρχου 3 (1), Παπαδιονυσίου, Νίκολιτς 2, Ράιτ 10 (2), Καμπερίδης, Ουίλιαμσον 2, Τσιάκος 3, Σαρικόπουλος 14.

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 8 (1), Παναρετάκης, Κουμπούρας 9, Φριτζπάτρικ, Κάουνσιλ 23 (6), Άλεν 8 (2), Καλαμπόκης 3 (1), Φαγέ 14 (2), Σίνης 2, Δουλγεράκης, Χείλαρης 3 (1), Κράβιτς 8.

Διαιτητές: Γκόντας, Σώμος, Μπίκας

 

3η αγωνιστική (4/10)

19. Άρης - ΑΕΚ

20. Απόλλων Πατρών - Κόροιβος Αμαλιάδας

 

Γ’ Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20

 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Β' Φάση, 1η αγων., Αποτελέσματα-Πρόγραμμα

Τα αποτελέσματα στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών έχουν ως εξής:

ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου 84-79

Διαιτητές: Μητσόπουλος-Τσούνας-Δαρλαμήτσος

Δεκάλεπτα: 21-21, 50-38, 67-56, 84-79.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παπαντωνίου 2, Κάιλς 7 (1), Σάκοτα 20 (1), Κασελάκης 4, Πολυτάρχου 16 (2), Παπαδιονυσίου, Νίκολιτς, Ράιτ 10 (2), Καμπερίδης, Ουίλιαμσον 4, Τσιάκος 7, Σαρικόπουλος 14.

Κολοσσός Ρόδου (Κουταλιανός): Τολιόπουλος 3 (1), Λαρεντζάκης 8 (2), Σιόλογκας, Μπούλιαν 7 (1), Τζέιμς 32 (1), Σμιθ 4 Στεφανίδης, Λίντεν 8 (1), Τζαμάρ, Τσάμης 6, Χάγκινς 11.

 

Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός 87-61

Διαιτητές: Μπήτης-Γκούμας-Γεωργιάδης

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-26, 69-42, 87-61

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 9 (3), Παναρετάκης 3 (1), Κουμπούρας 9 (1), Φιτζπάτρικ 6, Κάουνσιλ 7, Άλεν 12 (1), Καλαμπόκης 7 (1), Φαγιέ 12 (2), Σίνης 2, Δουλγεράκης 4, Χείλαρης, Κράβιτς 16.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κοξ 7 (1), Τσακαλέρης 9, Βασιλόπουλος 4 (1), Ιωάννου 14 (1), Αθανασούλας 3 (1), Ρόμπινσον 14 (1), Δορκοφίκης, Μάρκοβιτς, Μάρεϊ 10 (2).

 

Ηλυσιακός-Άρης 64-83

Διαιτητές: Σταματόπουλος – Νικολούλης – Κοτσίμπος

Δεκάλεπτα: 16-24, 42-41, 52-61, 64-83

Ηλυσιακός (Σορώτος): Τσιώκος 7, Ζώρζος 5, Νικολακόπουλος 11 (3), Φακοπουλίδης 12 (2), Βλάχος 12 (2), Κακλαμανάκης 5, Βουρλιωτάκης 7, Αναγνωστάκης 5.

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 8 (1), Γκίκας 5 (1), Ριντ 7 (1), Τόμας 24 (5), Βεζένκοφ 16 (3), Νέιμικ 7, Μούρτος 6, Σίμτσακ 10.

 

Λαύριο-Κόροιβος 62-76

Διαιτητές: Δεσλής-Φακίτσας-Παντελίδης

Δεκάλεπτα: 17-15, 19-23, 12-24, 16-14

Λαύριο (Σερέλης): Μπένος 4, Μπρόζος 14, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 14, Γιαννακόπουλος 14 (1), Κεσκινίδης, Περράκης 6 (1), Δανάς 6, Ψωμαδέρης 2, Παγώνης

Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Ματζέτ 16 (3), Λόουερι 16, Γιαννακίδης 9 (3), Αγγελόπουλος 13 (1), Φουρνόδαυλος, Αρχιμανδρίτης, Κανονίδης 8, Φιλιππάκος 4, Γκάρετ 9, Γαλιώτος 1, Μπατής.

 

Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός 75-64

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Λαζαρίδης-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-28, 53-43, 75-64

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Τραϊανός 17 (1), Δεληγιώργης 8, Πλιούκας 8 (2), Γκιουλέκας 10 (1), Κασαμπαλής 5, Αργύρης 6 (2), Τριχόπουλος 12 (1), Λευκαδίτης 7

Εθνικός (Κουστένης): Μαχαίρας 24 (12 ρ.), Ζούμπος 9 (1), Γκιζόγιαννης 16, Βαβάτσικος 4, Ψυλέας 6, Κουκάς 5 (1), Τσιότρας, Ραδίτσας, Αναγνωστόπουλος, Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης.

 

Παγκράτι-Απόλλων Πατρών 86-100

Διαιτητές: Τζαφλέρης - Παγώνης - Κοντύλης

Δεκάλεπτα: 20-29, 45-54, 58-76, 86-100

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 5, Κοβάσεβιτς 15 (3), Δέδες 1, Παππάς 10, Ψαρόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος 12 (1), Ράπτης 7, Κουτρούλιας 21 (1), Ντιαλό 8, Χατζηνικόλας 4, Κριτσωτάκης.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 2, Γκάλογουεϊ 29 (2), Σκορδίλης 8, Πεν 21 (3), Φιτζπάτρικ 11, Αντωνάκης 15 (1), Έλαμην 10, Μολφέτας.

 

Αετός-Τρίκαλα 69-82

Διαιτητές: Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος-Μάλαμας

Δεκάλεπτα: 17-18, 30-42, 51-65, 69-82

Αετός (Παπαμάρκος): Θεοδωράκος, Μητσάκης 5 (1), Κουκουνιάς 4, Μπασδέκης 9 (2), Κόκκαλης 18 (1), Μόρφης 10, Τοπάλης 11 (2), Μιχόπουλος 3, Ροδοστόγλου 2, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 5

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Ίνγκραμ 18 (4), Νικολόπουλος 2, Κάτζι 9 (1), Μπόουι 12 (2), Τσούπκοβιτς 2, Πάνος 15, Καμαριώτης 4, Σπανός 2, Δεληγιάννης 14, Ματαλόν 4, Βαρυτιμιάδης, Χουχούμης.

 

2η αγωνιστική (28/9)

15. Ψυχικό-Άρης

16. Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πατρών

17. ΑΕΚ-Ρέθυμνο

18. Kόροιβος-Τρίκαλα

 

3η αγωνιστική (4/10)

19. Ν15-Ν17

20. Ν16-Ν18

 

Γ'Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Πρόγραμμα και διαιτητές (Β΄Φάση, 1η αγων)

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών:

Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου

Λαυρίου 17.00 ΓΣ Λαυρίου-ΑΣΑ Κόροιβος Δεσλής-Φακίτσας-Παντελίδης (Μαυρουδής)

Γλυφάδας 14.00 ΑΕΚ ΚΑΕ-ΑΟ Κολοσσός Ρ. Μητσόπουλος-Τσούνας-Δαρλαμήτσος (Βιδάλης)

Μ.Μερκούρη 17.30 Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός ΑΟ Μπήτης-Γκούμας-Γεωργιάδης (Μαγγανάς)

Στρέφη 17.00 Αετός ΓΑΣ-Αίολος Τρικάλων Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος-Μάλαμας (Ντίνος)

Μετς 18.00 Παγκράτι-Απόλλων Π. Τζαφλέρης-Παγώνης-Κοντίλης (Σταύρου)

Ιλισίων 17.00 Ηλυσιακός-Άρης Σταματόπουλος-Νικολούλης-Κοτσίμπος (Κορασίδης)

ΔΑΚ Βέροιας 17.00 ΑΠΣ Φίλιππος Β-Εθνικός ΟΦΠΦ Πουρσανίδης Κ-Λαζαρίδης-Τζίμα (Μελανίδης)

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Κυπέλλου Ανδρών (Β’ Φάση)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών

24/09/2014

ΛΑΥΡΙΟΥ (17.00) ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛ.

ΓΛΥΦΑΔΑΣ (14.00 ) ΑΕΚ ΚΑΕ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ

ΜΕΛ. ΜΕΡΚΟΥΡΗ (17.30) ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΣΤΡΕΦΗ (17.00) ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ– ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΚΑΕ

ΜΕΤΣ (18.00) ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Π. ΚΑΕ

ΙΛΙΣΙΩΝ (17.00) ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ – ΑΡΗΣ ΚΑΕ

ΔΑΚ ΒΕΡΟΙΑΣ (17.00) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ           

Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Α’ Φάσης Κυπέλλου Ανδρών

Ολοκληρώθηκε η Α’ Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών. Δείτε τα αποτελέσματα:

 

Α’ Φάση

Σάββατο 20/9

5.ΟΦΗ-Εθνικός ΟΦΠΦ 66-78

2.ΑΕ Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Παγκρατίου 79-82

 

Κυριακή 21/9

1.Ψυχικό-Λιβαδειά 77-62

3.Αετός-Ηρακλής 82-78 (κ.α. 82-78)

4.Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 71-58

6.Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58

7.Λαύριο-Καβάλα 68-55

 

Β’ Φάση

1η αγωνιστική (24/9)

8.Λαύριο-Κόροιβος

9. ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου

10.Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός

11.Αετός-Τρίκαλα

12.Παγκράτι-Απόλλων Πατρών

13. Ηλυσιακός-Άρης

14.Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός

 

2η αγωνιστική (27/9)

15.Ν13-Ψυχικό

16.Ν12-Ν14

17.Ν9-Ν10

18.Ν8-Ν11

 

3η αγωνιστική (4/10)

19.Ν15-Ν17

20.Ν16-Ν18

 

Γ’ Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών-Πρόγραμμα

Το πρόγραμμα της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών έχει ως εξής: 

20/09/2014-Βαρδινογιάννειο (16.00): ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

20/09/2014 (17.00)-Λευκάδας: ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

21/09/2014 (17.00)-Στρέφη: ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

21/09/2014 (17.00)-Ψυχικού: ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

21/09/2014 (17.00)-Ιλισίων: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

21/09/2014 (17.00)-ΔΑΚ Βέροιας: ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

21/09/2014 (17.00)-Λαυρίου: ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΕ       

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας  ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ, για την Α’ Φάση, του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, αντί της 21/09/2014, θα διεξαχθεί 20/09/2014 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκάδας.

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛ. ΡΕΘ. – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ., για την 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (2ος όμιλος) της 19/10/2014 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ρεθύμνου «ΜΕΛ. ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την αποδοχή του αιτήματος του σωματείου ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, τη θέση του στην Α2 Εθνικής Ανδρών καθώς και στο Κύπελλο Ελλάδας καταλαμβάνει το σωματείο ΑΕ Λιβαδειάς για την αγωνιστική περίοδο 2014-15.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2014-15

Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2014-15

Α' Φάση (20/9)

1.ΑΕ Ψυχικού-ΚΑΕ ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας

2.ΑΕ Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Παγκρατίου

3.Αετός ΓΑΣ-ΓΣ Ηρακλής

4.Ηλυσιακός ΑΟ ΚΑΕ-ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

5.ΟΦΗ-Εθνικός ΟΦΠΦ

6.ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας-ΣΕΦΑ ΑΡκαδικός

7.ΓΣ Λαυρίου-ΕΚ Καβάλας ΚΑΕ

Β' Φάση

1η αγωνιστική (24/9)

8.Ν7-ΑΣ Κόροιβος

9.ΑΕΚ-ΑΟ Κολοσσός Ρόδου ΒΑΠ ΚΑΕ

10.Ρέθυμνο AegeanΚΑΕ-Πανελευσινιακός ΑΟΚ ΚΑΕ

11.Ν3-Τρίκαλα BCΚΑΕ

12.Ν2-Απόλλων Πάτρας ΚΑΕ

13.Άρης ΚΑΕ-Ν4

14.Ν6-Ν5

2η αγωνιστική (27/9)

15.Ν13-Ν ΑΕ Ψυχικού-ΚΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

16.Ν12-Ν14

17.Ν9-Ν10

18.Ν8-Ν11

3η αγωνιστική (4/10)

19.Ν15-Ν17

20.Ν16-Ν18

Γ' Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς Δημουλάς ΚΑΕ-Ν19

ΠΑΟΚ ΚΑΕ-ΚΑΟ Δράμας ΚΑΕ

Παναθηναϊκός ΑΟ ΚΑΕ-Ολυμπιακός ΣΦΠ ΚΑΕ

Πανιώνιος ΚΑΕ-Ν20

Διαβάστε περισσότερα...