Menu

Ειδήσεις (7539)

Ανακοινώσεις της Επιτροπής Πρωταθλημάτων

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου ΟΚΑ Αρκάδι στον αγώνα ΚΟΜ Πελασγός – ΟΚΑ Αρκάδι της 21/04/2019 για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΚΟΜ Πελασγός με σκορ 20-0. Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη του…
Διαβάστε περισσότερα...

Γ΄ Εθνική: Πρωτέας Γρεβενών - Νικόπολη Πρέβεζας 83-43

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της 24ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ΄ Εθνικής ανδρών, ο Πρωτέας Γρεβενών επικράτησε με 83-43 της Νικόπολης Πρέβεζας. Δεκάλεπτα: 17-11, 46-29, 67-31, 83-43 Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμας 4, Γρούδος 12, Μαλούτας 12, Μιχαηλίδης 14(4), Κολοβός 2, Συλλάκος 2, Τακίδης 11,…
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

  • Κατηγορία Ειδήσεις
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), της 21/04/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο Κλειστό γυμναστήριο Λαμίας «ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΕΙΟ» . -Μετά από συμφωνία των…
Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων: Πρόγραμμα Β΄ φάσης

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Το πρόγραμμα των αγώνων της Β΄ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων 2018-2019 έχει ως εξής:   Α΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Γήπεδο Σταυρούπολης 20/04/19 17.30 ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ. -  ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. 19.15 ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. – ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΠΟ: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ   21/04/19 15.30 ΣΑΚ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.…
Διαβάστε περισσότερα...

Παμπαίδων (γεν. 2004): Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου

Tο κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (γεν. 2004) έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 19 Απριλίου στις 16.15.
Διαβάστε περισσότερα...

Παμπαίδων (γεν. 2005): Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου

Tο κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (γεν. 2005) έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 19 Απριλίου στις 17.45.
Διαβάστε περισσότερα...

Παίδων: Συμμετοχή στο Διεθνές Τουρνουά «Ιβανώφεια»

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Καλούνται οι παρακάτω αθλητές για συμμετοχή στην Προεθνική Παίδων και στο Διεθνές Τουρνουά «Ιβανώφεια» το διάστημα 19-21/4/2019 που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη: Τόλας Τζουλιάνο, Μανιάς Ηλίας (ΓΣ Περιστερίου), Διαμάντης Αχλλέας (ΑΕΚ), Νάσης Γιάννης (ΑΟ Πεντέλης), Ναυπλιώτης Σωτήρης (Ακαδημία Αθηνών),  Καλαϊτζάκης Αλέξανδρος (Αρης Θεσ.), Θεογιάννης Βασίλειος (ΔΕΚΑ), Νέστωρας Τάσος (ΑΣ Καστοριάς), Αστεριάδης…
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις της Επιτροπής Πρωταθλημάτων

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου Δειλινό ΑΟ στον αγώνα Βούρειος ΑΟΛ - Δειλινό ΑΟ της 21/04/2019 για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου Βούρειος ΑΟΛ με σκορ 20-0. Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη του…
Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων: Πρόγραμμα Β΄ φάσης

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Το πρόγραμμα των αγώνων της Β’ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων 2018-2019 έχει ως εξής:   Α΄ ΟΜΙΛΟΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Γήπεδο Νεάπολης 20/04/2019         14.00 ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 15.45 ΑΕΤΟΙ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. 17.30 ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. – ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ   21/04/2019 14.00 ΠΟ…
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Λόγω συμμετοχής αθλητριών του ΑΕΟ Πρωτέα Βούλας στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα (12 – 20/04/2019) και σύμφωνα με το άρθρο 50, παρ. 1δ των κανονισμών της ΕΟΚ, η 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αναβάλλεται και αντί 17/04, θα διεξαχθεί στις 22/04/2019 και ώρα 15.00. Λόγω κωλύματος του…
Διαβάστε περισσότερα...

Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά

  • Κατηγορία Ειδήσεις
Την Τρίτη 16 Απριλίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων (γεννημένοι το 2005): Σπρίντζιος Μιχαήλ (Μαχητές Πειραματικό Πεύκων), Σκουλαριώτης Θεόδωρος (Άρης), Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος (ΧΑΝΘ), Φωταρούδης Φώτης (ΔΕΚΑ), Σαμοντούροφ Αλέξανδρος (ΔΕΚΑ), Ιακωβίδης Διονύσης (Εκπ.Φρυγανιώτη), Δημητριάδης…
Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS