Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Ο πρωτοπόρος του 1ου Ομίλου Ιωνικός Νικαίας πέρασε νικηφόρα με 72-61 από την έδρα του Ικαρου Νέα Σμύρνης, ενώ για τον 2ο Ομιλο η Καβάλα πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 78-71 απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79

Πανερυθραϊκός – Κορωπί 76-63

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-75

ΚΑΟΚ – ΕΦΑΟΖ 74-61

Παγκράτι – Μάνδρα/Νικηφόρος 79-89

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72

Ν. Κηφισιά – Τρίτων (7/3)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠανερυθραϊκόςΚορωπί 76-63
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 24-14, 40-39, 56-51, 76-63
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Καλλιανιώτης 13 (4 τρίπ., 8 ριμπ.), Δερμιτζάκης 7, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (6/8 δίπ.), Γιαουρτόγλου 13 (1 τρίπ., 6 ασίστ), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 8 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας 1.
ΚΟΡΩΠΙ (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5 (1), Γκοντόπουλος 1, Σερέτης 16 (5/5 δίπ.), Αγόρης 2, Σιμιτζής 8 (8 ριμπ.), Σπανός 19 (1), Μαλτέσιος 10, Πετς 2, Γκίνης, Παπαθεοδώρου.

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79
Διαιτητές: Λιότσιος- Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 23-14, 47-35, 67-50, 95-79
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 9, Τρύπας 2, Ονάσογλου 14(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 21(2), Λεκάκης 14(2), Χαρίσης 15, Τσακαλέρης 14, Γκέζο, Γιουσέμογλου 2, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κωνσταντινίδης): Κουφόπουλος 10(2), Καπώνης 6, Χρυσός 7(1), Σοφρωνάς 15(3), Γκινής 14(2), Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 13(2), Τσελεμπής 9(1).

ΚΑΟ Κορίνθου – ΕΦΑΟΖ 74-61
Διαιτητές: Μπανασάκης-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 25-19, 36-31, 59-42, 74-61
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Νικητόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 13 (2), Κατσαμάκης 9 (3), Κεφαλάς 18 (2), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 7 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 5
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφώράτος 7 (1), Εμανουηλίδης 11, Γκαβασιάδης 7, Κοψιάς 9 (1), Γρατσιάτος 4, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 11 (1), Σαρλής, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 2, Στάθης 5, Παπαρέγκας 5.

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72
Διαιτητές : Φασόλης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-35, 48-55, 61-72
ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 5(1), Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 9(1), Σπυρόπουλος 2, Βουζας 7(1), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμοφιαννης 3(1), Ζούκας 2, Χρυσανδίδης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3(1), Καράμπουλας 17(1), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος, Φ.Βασιλόπουλος 19(4 τριπ., 11 ασ.), Μπατής 8(1), Κανονίδης 8, Κατράνης, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 6(2).

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπίδεων 72-75
Διαιτητές:  Αποστολίδης-Τσολάκος Μ.
Δεκάλεπτα : 26-22, 38-44, 51-57, 72-75
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλάχος): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 21 (2), Ματαλιωτάκης 9, Αθηνιώτης 7 (1), Αυγενικός 8 (1), Τοπάλης 6 (2), Μόρφης 13 (1), Καματερός 5
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης) : Λυκογιάννης 6, Κουκάς 20 (2), Καραλής 8 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττας 25 (1), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς, Κατιάκος 11, Καραβανάς

Παγκράτι – ΓΣ Μάνδρα Νικηφόρος 79-89
Διαιτητές: Θεονάς-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 21-24,  39-44, 56-70, 79-89
ΠΑΓΚΡΑΤΙ  (Κουστένης) : Κούτρας , Καυκής 18 (1), Χριστόπουλος 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Γιαννίκος 7 (1), Τζατζάς , Λυτόπουλος 10 , Ξιούρας 5 (1), Μπένος 15 , Γερονίκος 2.
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Μπεκές) : Τζιβελέκας 24 (3), Κούσουλας 18 (1), Καραμπάτσος 2 , Γκαϊτάσοφ 9 (1), Παπαπέτρος , Βαφειάς 3, Γεωργοπαδάκος 15 (2), Ψυλέας 18 (2).

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76
Διαιτητές: Κοντίλης-Μακρόπουλος Α.
Δεκάλεπτα : 27-20, 48-35, 71-51, 85-76
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Αβραμίδης 12, Νικολακόπουλος 21 (5), Κελαϊδής 9 (1), Ρόκκας, Ζούμπος 9, Τζιάλλας 4, Στέφος 8, Δούκας 2, Φωτόπουλος, Μαντζιώρης 15 (2), Ηλιάδης 5
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης) : Κίτσος 3 (1), Γουμενάκης, Μποχωρίδης 18 (3), Πετράκης 2, Λιανός 10 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 14 (1), Παπαδάκης 11 (1), Λάκκας 16 (4).

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 37 (18-1)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 33 (14-5)

————————————————–

3. Ιπποκράτης Κω 32 (13-6)

4. Πανερυθραϊκός 31 (12-7)

5. Τρίτων 30 (12-6)*

6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 30 (11-8)

7. ΚΑΟΚ 28 (9-10)

8. Ηράκλειο 28 (9-10)

9. Πρωτέας Βούλας 27 (8-11)

10. Παγκράτι 26 (7-12)

11. Πανελευσινιακός 26 (7-12)

12. Κορωπί 26 (7-12)

————————————————–

13. ΕΦΑΟΖ 26 (7-12)

14. Δάφνη Δαφνίου 25 (6-13)

15. Κηφισιά 24 (6-12)*

16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 24 (5-14)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Τρίτων-Ιπποκράτης Κω

Κορωπί-Κηφισιά

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανερυθραϊκός

ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας

Μάνδρα/Νικηφόρος-ΚΑΟΚ

Ηράκλειο-Παγκράτι

Ιωνικός Νικαίας-Πανελευσινιακός

Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα 71-78
Χαλκηδόνα-Ασπίς Ξάνθης 63-60
Στρατώνι-Αγρίνιο 48-69
Φάρσαλα-Ανατόλια 71-74
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 53-63
Πευκοχώρι-Ελίμεια 77-51

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Στρατώνι – Αγρίνιο 48-69
Δεκάλεπτα:  8 -13, 20-30, 29-48, 48-69
Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ελίμεια Κοζάνης 77-51
Διαιτητές: Θεοδώρου – Γραικός
Δεκάλεπτα: 11-13, 40-28. 58-37, 77-51
EΥΡΩΠΗ (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 12(2), Λαζαρίδης 7(1), Tζουβάρας 4, Mαυρίδης 10, Mυλωνίδης 6, Kιγμέτογλου 11, Θεοδωρίδης 17, Παπαδοπουλος, Δανακης 4
ΕΛΙΜΕΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μακρής): Τσιρεκας 1, Σταυράκης, Μαλούτας 4, Σουπούρας, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 6(2), Κουβελάς 2, Τσούκας 8(2), Μαλιούρας 6, Μακρής 8(2), Τσιμίδης 14

Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πεύκων 71-65
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 22-16, 38-34, 54-54, 71-65
ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 7(1), Γεωργιανός 9, Τράκας, Σιβερίδης, Γκάτζιας 21(4), Φώτογλου 11, Γκούτζιας, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 20
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατής 9(2). Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 3(1), Δήμας 10(1), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 12(2), Στόλης 17, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 5(1), Βαγιάτης

Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης 63-60
Διαιτητές Ελευθεριάδης, Δημάδης
Δεκάλεπτα: 13-21, 27-30, 43-38, 63-60
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 3(1), Μαραπίδης 23(5), Παπαδόπουλος, Λαίδης, Πεταλωτής 10(2), Σεφερίδης, Μάντσος 13(2), Μπατάκας 3, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 9 
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 4, Παπαδάκης 5, Γρούδος 11(1), Τσιόγκας 8(2), Στεφανίδης, Ανθής, Κουτσογιάννης 13(1), Γκέλιος 17(2), Απιδόπουλος 2, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης. 

Γ.Σ. Φαρσάλων- Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια 71-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Ταρενίδης Κ
Δεκαλεπτα: 15-15, 34-32, 55-55, 71-74
Γ.Σ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Νικολόπουλος 7, Αλεξόπουλος, Σαββίδης 7, Χαιρετίδης 3, Αναγνωστόπουλος Χ. 10(2), Σιόλογκας 8, Συνετός 4, Αναγνωστόπουλος Γ 23(2), Λιούτας, Λιούπης, Καραδήμας, Μακρής 11(1)
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 18(2), Βλάχος 3(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 20, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 2, Ζώτος 5, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 14(2)

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Ε.Κ.Καβάλας 71-78
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-27, 35-40, 49-56, 71-78
Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 1, Βουρνάς 12, Λειβαδάς, Ντόβας 7(1), Ξηρός, Μουράτογλου 25(3), Σταυρόπουλος 6, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 15(1).
Ε.Κ.ΚΑΒΑΛΑΣ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπανάζιε 11(1), Μιχάλογλου 10(1), Καπινιάρης 18(2), Τάγαρης, Αθανασιάδης 12(1), Κουμλέλης 10, Πιεβάλιτσα 7(1), Παππάς 7(1), Χονδρόπουλος 3(1).

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά: 53-63
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιομπάνος
Δεκάλεπτα: 18-14, 41-29, 49-48, 53-63
ΓΕΦΥΡΑ (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 8(2), Γαρέζος 15(2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 10(1), Σαραντίδης. Ταουσάνης 9, Μπίσκας 7
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσύρμας): Αμπατζά 14(1), Μήνου 7(1), Ελευθεριάδης 4, Τοπουζίδης 10, Μάρουσιτς 10(2), Πιλκούδης 6, Δημητρακάς, Γκαμούρας 8, Κοτσάνος 4.

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Καβάλα 33 (15-3)

2. Ίκαροι Σερρών 32 (14-4)

————————————————–

3. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (14-4)

4. Ερμής Λαγκαδά 29 (11-7)

5. Ανατόλια 29 (11-7)

6. Πευκοχώρι 29 (12-5)*

7. Αγρίνιο 28 (10-8)

8. Στρατώνι 27 (9-9)

9. Φάρσαλα 27 (9-9)

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 26 (8-10)

11. Ασπίς Ξάνθης 24 (6-12)

12. Γέφυρα 23 (6-11)*

————————————————–

13. Χαλκηδόνα 23 (5-13)

14. Ελίμεια 19 (2-15)*

15. Τιτάνες Παλαμά 18 (1-16)*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Ασπίς Ξάνθης-Χαρίλαος Τρικούπης

Αγρίνιο-Χαλκηδόνα

Ανατόλια-Στρατώνι

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρσαλα

Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών

Ελίμεια-Γέφυρα

Τιτάνες Παλαμά-Πευκοχώρι

Ρεπό: Καβάλα

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Ο ασταμάτητος Ιωνικός έκανε επίδειξη δύναμη επι του Ιπποκράτη στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, αποτέλεσμα που εκμεταλλεύτηκε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων περνώντας στην δεύτερη θέση, ενώ και ο Τρίτων έπιασε την ομάδα της Κω.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Ανδρών (7η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή19 Νοεμβρίου
1ος Όμιλος 
Κω 16:00 Ιπποκράτης-Διαγόρας Δρ.: Καρακάσης-Νάστος 
Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου: Παπαφωτίου-Πλιάκας (Δούκας) 
Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Β.-Ηράκλειο: Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος (Ηπιώτης) 
ΔΑΚ Κορίνθου 17:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι: Μαντήλας-Μαγκάφας (Μαυρατζας) 

ΔΑΚ Ν. Σμύρνης 19:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί: Μαγκουνής-Πολυχρόνης (Μουζάκης Στ.)
ΔΑΚ Ν. Νίκαιας 19:00 Ιωνικός Νίκαιας-Τρίτων: Θεοδωρόπουλος-Ορφανός Εμμ. (Καρούσης) 

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου

2ο Ελευσίνας 19:00 Πανελευσινιακός-Δάφνη Δ.:  Διμπινούδης-Τσολάκος (Ζώης) 

*Ο αγώνας Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας (Μπούκας-Μαραμής, Ληνιάτης) αναβλήθηκε. 

2ος Όμιλος 
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια: Κυριακόπουλος-Κοτσίρης (Πίγκας) 
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα-Μαχητές Δόξας Πεύκων: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης (Παραλικίδης) 
Αρναίας 17:00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά: Καλογερόπουλος Λ.-Γερακίνης (Παπαγεωργίου) 
Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών: Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου (Αγορογιάννης) 
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Τιτάνες Παλαμά: Παπαδόπουλος Θ.-Ντόγκας (Τσιομπάνος) 
Ν. Μουδανιών 17:00 Ευρώπη Πευκ.-Ασπίς Ξάνθης: Φουτζήλας-Γαζέτας (Πολυχρονίδης) 
ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Ελίμεια-Καβάλα: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης (Βοντζας) 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 19/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.00, στο ΔΑΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 26/11/2017 και ώρας 17.00 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου «2 ΑΟΡΑΚΙΑ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ, Μικράς Ασίας 5, Ηράκλειο.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο ΚΑΟ Κορίνθου πέτυχε τη νίκη της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, περνώντας από το Ηράκλειο, ενώ υπήρξε και το δυσάρεστο συμβάν με τη φωτιά στην οροφή του γηπέδου που οδήγησε στη διακοπή του αγώνα Δάφνη – Ιωνικός λίγο πριν τη λήξη.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κορωπί – Ιπποκράτης 75-69

Διαγόρας Δρ. - ΑΕΝΚ 102-79

ΕΦΑΟΖ – Πανερυθραϊκός 71-80

Μανδραϊκός – Πρωτέας Β. 91-86

Ηράκλειο – ΚΑΟΚ 76-89

Παγκράτι – Πανελευσινιακός 63-56

Τρίτων – Ικαρος Ν.Σμ. 68-58

Δάφνη Δ. - Ιωνικός Ν. Διακοπή

 

 

ΤΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40, 56-55, 75-69

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας , Ονάσογλου 11(1), Σκούδης , Παπαδημητρίου , Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.

 

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-39, 51-57, 71-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Φραγκούλη

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Εμμανουηλίδης 13 (1), Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς, Στάθης 6, Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης 2, Γρατσιάτος 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παπαρέγκας 2, Υφαντής 8 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 20 (2), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 2, Κωνσταντινόπουλος, Μπακοδήμος, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 14  Σταθόπουλος 6.

 

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-89

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης  3 (1), Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.

 

 

ΤΡΙΤΩΝ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 68-58

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 55-38, 68-58

Διαιτητές :  Φασόλης-Κονταράτος

Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεδάκης) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Ζαχαρίας, Καλατζής, Μπαρτζώκας, Ντιμπ 5, Θυμνιός 12, Καραδολάμης 8 (2), Ντρομπάρης, Γκαβανόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος – Μεγαγιάννης) : Πασπαλάς, Μελλισουργός, Βελιζιώτης, Γραμματικός 20 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Βούζας 14 (1), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης 2, Ζούκας, Χρυσανθίδης.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΕΝΚ 102-79

Δεκάλεπτα: 35-14, 56-39, 84-58, 102-79

Διαιτητές: Πόντας-Ορφανός Ι.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καλλίλας 3, Κουκάς 7 (1),  Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 37 (5), Μαυροειδάκος 9, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 8, Καραβανάς 8, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδολιάς 12 .

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 17, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 7 (1), Ντουζίδης 5 (1), Χαϊκάλης 9 (3), Μανούσος 4, Χατζηνικόλας 8, Ψαρόπουλος 7, Ρέκας 6.

 

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-56

Δεκάλεπτα : 13-17, 26-31, 40-42, 63-56

Διαιτητές : Σκούτας – Ραχιώτης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 11 (1), Καυκής 12 (1), Χριστόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 10, Κούτρας 2, Μήτσιαλος 9 (1), Λυτόπουλος 6, Ξιούρας 5 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 2.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 11 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Κελαϊδής 3, Ηλιάδης 9, Ρόκας, Ζούμπος 3 (1), Τζιάλλας 14, Στέφος 4, Δούκας, Ματζιώρης 5.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 91-86

Δεκάλεπτα: 22-18, 46-41, 61-64, 91-86

Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 8 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5, Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιτάσοφ 12, Ντότσι, Παπαλάμπρος, Μουστόπουλος 11, Βαφίας 6, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Ψυλέας 22 (2).

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 11, Ματαλιωτάκης 9, Παπάδης 3 (1), Ματσάγγος, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 26 (2), Τοπάλης 11 (3), Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 6, Καματερός 1, Μόρφης 5 (1).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

  1. Τρίτων 5-1 11
  2. Ιωνικός Ν. 5-0 10*
  3. Ηράκλειο 4-2 10
  4. Δάφνη Δ. 4-1 9*
  5. Πρωτέας Β. 3-3 9
  6. ΕΦΑΟΖ 3-3 9
  7. Ιπποκράτης 3-3 9
  8. Διαγόρας Δρ. 3-3 9
  9. ΚΑΟΚ 3-3 9
  10. Παγκράτι 3-3 9
  11. Μανδραϊκός 3-3 9
  12. Πανερυθραϊκός 3-3 9
  13. ΑΕΝΚ 2-4 8
  14. Πανελευσινιακός 1-5 7
  15. Ικαρος Ν.Σμ. 1-5 7
  16. Κορωπί 1-5 7

 

* Εχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 19/11)

Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟΖ

Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος

Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο

ΚΑΟΚ-Παγκράτι

Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί

Ιωνικός Νικαίας-Τρίτων

 

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών έκαναν από μία νίκη ακόμη και συνεχίζουν να συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 5-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 91-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου

ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάγκιε 6, Παντόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 12 (3), Καπινιάρης 8 (2), Τάγαρης 4, Πλιούκας 17 (4), Αθανασιάδης 10 (1), Κουμλέλης 19 (1), Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης , Χονδρόπουλος , Παπάς 7.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής) : Αμπατζίδης 8 (1), Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5 (1), Μαυρίδης 8 (1), Καραμπέκης 9 (1), Μυλωνίδης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 12, Σικαλίδης.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 40-30, 57-45, 70-59

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης

ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφωτης): Βογιατζής 12 (4), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 5 (1), Δήμας 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κωνσταντινίδης 16, Μπάκος 2, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης , Βαϊντέρλης Βελισσαρίου 14 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούδης): Σπύρας 5 (1), Μητσάκης 4, Καραμανώλης 7 (1), Δελίδης 5 (1), Σαμάρας 5 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 15, Φλιάτης Γ. 7 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλοπουλος 11.

 

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 90-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-35, 69-49, 90-65

Διαιτητές: Τζίμα- Σιταρίδης

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6, Βλάχος 9 (1), Λεμονάκης 3, Γαλανίδης 8 (2), Ζαφειρούδης 3, Ξενιτίδης 4, Σταματογιάννης 26 (1), Ζώτος 14 (1) , Βεργίνης 9 (1), Καραποστόλου 8 (1).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 8 (1), Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 11, Πεταλωτής 1, Μηντζαρίδης, Μάντσος 10 (2), Μπατάκος 5, Παναγιώτου 6, Κοτζαγιάννης 15.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 25-35, 43-58, 62-81

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασσόπουλος 3, Μπερερής 2, Μουρατίδης 17 (3), Κυριλής Δ. 5 (1), Ρέντζιος, Γκρέκας 6, Μήτσου 7 (2), Σταύρου 8, Κασάμπαλης 14, Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης 3, Βουρνάς 5 (1), Λειβαδάς 3 (1), Ντόβας 8, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 13 (1), Περρωτής 18, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 13, Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 18 (4).

 

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71 – 76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 35-46, 51-60, 71-76

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Γαζέτας

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 16 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 9 (1), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 2, Μανδαλάκης 25 (1), Αποστολάκης 5.

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Σταυράκης, Μαλούτας 16 (3), Σούπουρας 6 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης, Τσούκας 5 (1), Νικολάου 15, Μαλούτας 19, Μακρής 15 (2), Τσιμίδης.

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ   70-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-38, 55-55, 70-66

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 5 (1), Γκάτζιας 18 (4), Φωτόγλου 10, Στρατής 3, Γκούτζιας, Θολιώτης, Κακιούζης 23.

ΓΕΦΥΡΑ   (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαϊδης 9 (1), Γιαμουκής 6, Γαρέζος 11 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 16 (3), Ταουσάνης 9, Σιώμος 8.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ59- 52

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52

ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Μίνου 11 (1), Ελευθεριάδης 6 (1), Τοπουζίδης 4, Μάρουσιτς 6, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 4, Δημητράκας 8 (1), Γκαμούρας 17, Αβοκάτο, Καϊκλής, Μέλιος, Χριστοδούλου.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος) Σαββίδης 3 (1), Ντίνος 4, Νικολόπουλος 5 (1), Μακρής 10, Σιόλογκας, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας Στ., Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.

Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (5-1)

2. Ίκαροι Σερρών 11 (5-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 10 (4-2)

4. Μαχητές/Πειραματικό  10 (4-2)

5. Ανατόλια 9 (3-3)

6. Στρατώνι 9 (3-3)

7. Φάρσαλα 9 (3-3)

8. Καβάλα 8 (3-2)*

9. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (3-2)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)*

11. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 8 (2-4)

12. Αγρίνιο 8 (2-4)

13. Γέφυρα 6 (1-4)*

14. Ελίμεια  6 (1-4)*

15. Τιτάνες Παλαμά 5 (0-5)*

*Οι ομάδες έκαναν τα ρεπό τους

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ποργιόπουλος: «Βήμα-βήμα οι Ίκαροι Σερρών»

Οι Ίκαροι Σερρών εντυπωσιάζουν στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής Κατηγορίας, με την μέχρι τώρα πορεία τους, παρουσιάζοντας ένα δυνατό σύνολο που ξέρει να παίρνει αποτελέσματα, αλλά ταυτόχρονα παίζει και καλό μπάσκετ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ από το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (2ος όμιλος) και τη μη αποδοχή κάλυψης της θέσης από το σωματείο ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, που είχε προτεραιότητα ανόδου από του αγώνες κατάταξης, στο ως άνω Πρωτάθλημα, με την υπ’ αριθ. 45/02-10-2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. η θέση θα μείνει κενή και οι ομάδες που αγωνίζονταν με το ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟ ΑΡΧΕΛΑΟ θα έχουν ρεπό.

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), η θέση της θα καλυφθεί στην κατηγορία από το σωματείο ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ που έχει προτεραιότητα από το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ.

- Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 22/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) αντί της 15/10/2017 και ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 18/10/2017 και ώρα 14.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ Ιωνικός Νικαίας για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί ώρας 17.00, θα διεξάγονται ώρα 18.00, στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ, εκτός από την 12η αγωνιστική και την 14η αγωνιστική του 2ου γύρου που θα διεξαχθούν Σάββατο 28/04/2018 και Σάββατο 12/05/2018 αντίστοιχα και ώρα 17.00.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS