Menu

A+ A A-

Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών

Έτος
2013
Νικητής
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
MVP
Τούλα Μαγαλιού (Πρωτέας Βούλας)
Τελικός
ΠΑΟΚ - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 50-52
Πρόγραμμα

Α’ Φάση

1η αγωνιστική (16/9)
Όμιλος Νότου

1.ΓΕ Άμιλλα Αρκαδίας 2000 - ΓΣ Αγ. Παρασκευής 57-69
2.ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ - ΑΟ Φάρος 72-45
3.ΚΑΟ Μελισσίων - ΑΣΚ Ιπποκράτης 20-0
4.ΑΟ Σπόρτιγκ - ΕΑ Παραλίας 75-57
5.ΑΕ Ν. Κηφισιάς - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 40-47
Όμιλος Βορρά
6.Παναθλητικός ΣΦ Συκεών - ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαϊδας 73-42
7.ΓΣ Ηρακλής - ΑΟ Σερρών 65-38
8.ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΣ Τιτάνες Δράμας 49-70
9.ΕΚ Καβάλας - ΑΕ Πυλαίας 55-93
10.Ολύμπιας ΓΣ Λάρισας - ΓΑΣ Κομοτηνή 20-0
11.ΓΣΚ Λασσάνης - ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρύσιου 37-69
12.ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΣ Νίκη Λευκάδας 37-51
*Χωρίς αγώνα θα περάσει ο νικητής του αγώνα 4 (ΑΟ Σπόρτιγκ-ΕΑ Παραλίας) από τον Όμιλο Νότου.
*Χωρίς αγώνα θα περάσουν ο νικητής του αγώνα 9 (ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας), ο νικητής του αγώνα 8 (ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Τιτάνες Δράμας) και ο νικητής του αγώνα 11 (ΓΣΚ Λασσάνης-ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρύσιου)

 
2η αγωνιστική (23/9)
Όμιλος Νότου

13.ΚΑΟ Μελισσίων - ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 44-47
14.ΓΣ Αγ. Παρασκευής – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 43-62
Όμιλος Βορρά
15.ΓΣ Ηρακλής - Ολύμπιας ΓΣ Λάρισας 49-42
16.Παναθλητικός ΣΦ Συκεών - ΑΣ Νίκη Λευκάδας 20-0
 
3η αγωνιστική (26/9)
17.ΑΟ Σπορτιγκ - ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 63-62
18.ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΓΣ Ηρακλής 67-44
19.ΑΣ Τιτάνες Δράμας - Παναθλητικός ΣΦΣ 41-48
20.ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου - ΑΕ Πυλαίας 68-45 (25/9)

Β’ Φάση (30/9)

21. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου - Πανιώνιος ΓΣΣ 48-44
22. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-55
23. ΔΑΣ Άνω Λιοσίων - ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας 37-71
24. ΑΟ Σπορτιγκ - ΠΑΟΚ 44-48
25. Παναθλητικός ΣΦΣ - Παναθηναϊκός ΑΟ 61-69
26. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης - ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 (09/10) 50-41
27. ΑΟ Ελληνικού - ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας 60-63
28. ΑΟ Αστήρ Εξαρχείων - Αθηναϊκός ΑΣ 43-81
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Γ’ Φάση (22/12)

29. ΠΑΟΚ - ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας 63-38
30. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου - Αθηναϊκός ΑΣ 33-82
31. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΑΣ Αρης Θεσ/κης 55-42
32. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας 76-57
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί, 30/3)

33. Αθηναϊκός ΑΣ - ΠΑΟΚ 54-69
34. Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 66-79
Μικρός τελικός (31/3)
35. Αθηναϊκός ΑΣ - Παναθηναϊκός ΑΟ 75-64
Τελικός (31/3)
36. ΠΑΟΚ - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 50-52

photo
/AEO PrVoulas_2012.jpg
Ανάλυση Τελικού

30-31 Μαρτίου 2013, Βόλος

Ημιτελικοί
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΟΚ 54-69
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 66-79
Μικρός Τελικός
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 75-64
Τελικός
ΠΑΟΚ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 50-52
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-34, 35-41, 50-52.
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Σταμολάμπρου 12 (1), Αυτζή 5 (1τρ. 4ασ.), Σπανίδου 11 (1), Γιαννοπούλου 6, Βασιλειάδου 14 (1), Ντεσρος 2 (14ριμπ.)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ (Δάγλας): Δασκαλοπούλου 14 (2τρ. 9ριμπ.), Μαγαλιού 15 (2τρ. 3ασ. 3κλ.), Μπαρμπερίδου 3 (1τρ. 3κλ.), Παυλοπούλου 1, Φασούλα 2, Νικολοπούλου 8, Στυλιαρα, Βλάχου 9, Τετενέ