Menu

Β’ Εθνική: Τα σημερινά αποτελέσματα (10η αγωνιστική)

Το πρώτο τμήμα της 10ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών, πραγματοποιήθηκε σήμερα με τρεις αναμετρήσεις και τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τις νίκες.

 

Αποτελέσματα

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟΖ 76-66

Περιστέρι-Τρίτων 65-47

Μαρούσι-Κορωπί 81-78

 

Οι αυριανές αναμετρήσεις (4/12)

17.00 ΚΑΠ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

17.00 Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας

17.00 Απόλλων Σμύρνης-Μανδραϊκός

17.00 Πανελευσινιακός-Παπάγου

*Την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου στις 17.00 θα πραγματοποιηθείο εξ’ αναβολής αγώνας Εργοτέλης-Ιωνικός Ν.

 

Αναλυτικά οι αγώνες:

 

ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ– ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  76-66

Διαιτητές:  Πόντας-Φασόλης

ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανός 7, Μοσχοβίτης 25 (2), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου, Χατζηνικόλας 7, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 4, Δρακάκης 7, Ψαρόπουλος 14 (1)

Φιλαθλητικός (Ζήβας):Παπαδημητρίου 19 (2), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Καπετζόγλου 7 (1), Βαρνάβας 8, Ξύδης, Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 14 (2), Μανσαράι 2

 

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 65-47

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-22, 47-35, 65-47

Περιστέρι (Καραγιάννης):Παππάς 10, Ντακούλιας 12 (1), Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου, Παπαντωνάκος 7, Μάντζαρης 5 (1), Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης, Καπώνης 5 (1), Λυκογιάννης 4, Στάθης

Τρίτωνας (Μιχελάκος):Γρύλλης 6 (2), Κούτουλας 3, Πετρόπουλος 2, Καλατζής 4, Κουκουνιάς 2, Ντιμπ 12, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 3, Γκαβανόπουλος 6, Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος 6

 

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΟΡΩΠΙ 81-78

Διατητές: Θεοδωρόπουλος – Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 15-22, 43-42, 63-61, 81-78

Μαρούσι (Κεραμιδάς):Στασινός 17 (2), Ξυδάς 3 (1), Χρονόπουλος 8 (1),  Μπαλάφας 10 (3), Κανέλλης 11 (3), Στούκας 3, Σολωμός, Σουρλής 11 (1),  Παπαγεωργόπουλος 18

Κορωπί (Κατσούνης):Δήμας 20 (1), Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 12 (2), Κερασοβίτης, Αμπαράς 12 (2), Αγγελόπουλος 7, Ντάλης 13 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Μαύρος 8.

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 11/12)

ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ
Κρόνος Αγ.Δημ.-Πανερυθραϊκός

Πρωτέας Βούλας-Απόλλων Σμύρνης

Μανδραϊκός-Εργοτέλης
Παπάγος-ΑΕΝΚ
Τρίτων-Πανελευσινιακός
Κορωπί-Περιστέρι
Ιωνικός Ν.-Μαρούσι

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2016 16:11
επιστροφή στην κορυφή