Menu

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα-Βαθμολογίες (10η αγωνιστική)

OΠανερυθραϊκός οδηγεί την κούρσα στον 1ο Όμιλο της Β’ Εθνικής μετά και τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος, μετά και τη νίκη του επί του Πρωτέα Βούλας.

Ένα βήμα πιο πίσω βρίσκεται το Περιστέρι, το οποίο αγωνίστηκε χθες και πήρε ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα. Στον 2ο Όμιλο στην κορυφή παραμένει η Καστοριά μετά την εκτός έδρας νίκη της στη Θεσσαλονίκη με την Ευρώπη Πευκοχωρίου να ακολουθεί μετά το 80-74 επί της Ασπίδας Ξάνθης.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟΖ 76-66

Περιστέρι-Τρίτων 65-47

Μαρούσι-Κορωπί 81-78

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΚΑΠ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 86-75

Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας 63-51

Απόλλων Σμύρνης-Μανδραϊκός 85-71

Πανελευσινιακός-Παπάγου 66-60

Εργοτέλης - Ιωνικός Ν. 7/12

*Την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου στις 17.00 θα πραγματοποιηθούν οι εξ’ αναβολής αγώνες Εργοτέλης-Ιωνικός Ν. και Τρίτων - Μαρούσι.

Αναλυτικά οι αγώνες:

Α.Ε.Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 76-66

Διαιτητές: Πόντας-Φασόλης

Α.Ε. Νέας Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανός 7, Μοσχοβίτης 25 (2), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου, Χατζηνικόλας 7, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 4, Δρακάκης 7, Ψαρόπουλος 14 (1)

Φιλαθλητικός (Ζήβας):Παπαδημητρίου 19 (2), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Καπετζόγλου 7 (1), Βαρνάβας 8, Ξύδης, Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 14 (2), Μανσαράι 2

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 65-47

Διαιτητές:Πολυχρόνης, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-22, 47-35, 65-47

Περιστέρι (Καραγιάννης):Παππάς 10, Ντακούλιας 12 (1), Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου, Παπαντωνάκος 7, Μάντζαρης 5 (1), Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης, Καπώνης 5 (1), Λυκογιάννης 4, Στάθης

Τρίτωνας (Μιχελάκος):Γρύλλης 6 (2), Κούτουλας 3, Πετρόπουλος 2, Καλατζής 4, Κουκουνιάς 2, Ντιμπ 12, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 3, Γκαβανόπουλος 6, Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος 6

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΟΡΩΠΙ 81-78

Διατητές:Θεοδωρόπουλος – Τσολάκος

Δεκάλεπτα:15-22, 43-42, 63-61, 81-78

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 17 (2), Ξυδάς 3 (1), Χρονόπουλος 8 (1), Μπαλάφας 10 (3), Κανέλλης 11 (3), Στούκας 3, Σολωμός, Σουρλής 11 (1), Παπαγεωργόπουλος 18

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 20 (1), Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 12 (2), Κερασοβίτης, Αμπαράς 12 (2), Αγγελόπουλος 7, Ντάλης 13 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Μαύρος 8

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 63-51

Διαιτητές:Παπαφωτίου - Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-39, 50-45, 63-51

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής):Δέλιος, Πρισκομάτης 5 (1), Πρίτσος 6 (1), Σοφρωνάς, Κούσουλας 12 (3), Γιαουρτόγλου 5 (1), Τοπάλης 15 (3), Υφαντής 9 (1 ), Αντωνίου 5 (1), Γιανναλέτσος 6, Καλουδάς, Αλεξίου

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης):Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 11, Αθηνιώτης 6, Αυγενικός, Βαρδαβάς 7, Γαργαλής 1, Πλουμής 2, Μούστα 2, Μόρφης 9 (1), Σκουλούδης 13

ΚΑΠ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ86-75

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 29-19, 47-41, 67-56, 86-75

Αγ. Παρασκευή (Καρακώστας):Σκάνδαλος 9(1), Γραμματίκας 5(1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης, , Καρτέρης 17 (5), Καράμπας 7 (1), Ροδοστόγλου 20 (4), Μαλτέζος 17, Μαργέλης, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 9(1)

Κρόνος (Χατζηπανηγύρης):Μπάλας 3(1) , Στραγανιώτης 5, Μπέλη 6, Ματαλιωτάκης 19(1), Άρχος 2, Ζούκας 5, Παναγιώτης, Φρουσκλιάς 29(1) , Γιαννόπουλος, Γκαϊντάσοφ 3, Ηλιόπουλος 1

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 85-71

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Μαγγουνής

Δεκάλεπτα: 16-15, 38-39, 58-53, 85-71

Απόλλωνας Σμύρνης (Σταθούλης): Μπάρδας 11 (3), Σπυρόπουλος 4, Μπασδέκης 12 (2), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 11 (1), Κυπριτζόγλου 10 (2), Χανιάς, Παπουλίδης 17, Δενδρινός 13, Σιώμος 2, Παπουτσής 5

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 9 (2), Κουτσόπουλος, Λυτόπουλος 2, Κούρτης 14 (2), Ζαφείρης 8 (1), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 15 (1), Ντότσι, Βαφιάς 6, Ψυλέας 17

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΠΑΓΟΥ 66-60

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Καραβίτης

Δεκάλεπτα: 18-18, 34-31, 56-45, 66-60

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 5, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης, Πέτρουλας, Μούκας, Μουμπάρακ 12 (2), Σιδέρης, Ζούμπος 13, Δούκας, Ρεκουνιώτης 14, Μαντζιώρης 13 (3)

Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Σιμόπουλος, Γκάτζο 6 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5, Δέδες 4 (1), Ζώρζος 2, Φακοπουλίδης 20 (3), Καμπούρης, Χαΐκάλης 8 (2), Κακιούζης 15.

Chat conversation end

Η Βαθμολογία

(σε 10 αγώνες)

1.Πανερυθραϊκός 19 (9-1)

2.Περιστέρι 18 (8-2)

3.Νέα Κηφισιά 17 (7-3)

4.Πανελευσινιακός 16 (6-4)

5.Μαρούσι 15 (6-3)*

6.Μανδραϊκός 15 (5-5)

7.Παπάγου 15 (5-5)

8.Κορωπί 15 (5-5)

9.Ιωνικός Νικαίας 14 (5-4)*

10.ΕΦΑΟΖ 14 (4-6)

11.Πρωτέας Βούλας 14 (4-6)

12.Τρίτωνας 13 (4-5)*

13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 13 (3-7)

14.Απόλλωνας Σμύρνης 13 (3-7)

15.Αγία Παρασκευή 12 (2-8)

16.Εργοτέλης 11 (2-7)*

*Τρίτων, Μαρούσι, Εργοτέλης και Ιωνικός Ν. έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 11/12)

ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ

Κρόνος Αγ.Δημ.-Πανερυθραϊκός

Πρωτέας Βούλας-Απόλλων Σμύρνης

Μανδραϊκός-Εργοτέλης

Παπάγος-ΑΕΝΚ

Τρίτων-Πανελευσινιακός

Κορωπί-Περιστέρι

Ιωνικός Ν.-Μαρούσι

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ερμής Λαγκαδά-Πιερικός Αρχέλαος 79-64

Ανατόλια-Καστοριά 69-75

ΧΑΝΘ-Ερμής Αγιάς 67-71

Αίας Ευόσμου- Φίλιππος Βέροιας 71-73

Γέφυρα-Στρατώνι 82-80 (παρ)

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ασπίς Ξάνθης 80-74

Πολύγυρος-Αγρίνιο 57-67

Χαρίλαος Τρικούπης-Καρδίτσα (21/12)

Αναλυτικά οι αγώνες:

 

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ 57-67

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 11 - 19, 24 - 31, 33 - 47, 57 – 67

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17(1), Ζαγορίτης 3(1), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 7(1), Αράπης 10, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νουκάρης 8(1), Ακριτίδης, Μίκιτς 2

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 4, Μπερερής 11(1), Τάσσος 23 (14 ριμπάουντ), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 4, Μήτσου 3, Γκόβας 19(2), Μακρής 3.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 71-73

Διαιτητές : Δημάδης-Ντούρας

Δεκάλεπτα : 18-20, 32-35, 47-44, 71-73

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούτζιας 11(1), Τσιμπής 9(1), Καδής , Δεληγιάννης 24(5), Τσιακλάγκανος, Σπύρας, Καραμανώλης 4(1), Δεμερτζής 9(3), Σικαλίδης 14, Μπαλτζόπουλος, Κόκουρας

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Πάρος 3, Τσούκας 10(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 2, Παπαδόπουλος Νίκος 13, Κοθράς 25(5), Γεωργιάδης, Σιόλογκας 16(1), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΟΣ 79-64

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-32, 61-46, 79-64

Ερμής Λαγκαδά (Αγγελής): Καϊκλής 4, Ράπι, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 20 (2), Μάρουσιτς 14 (4), Νότης, Παρίτσης 12 (3), Πιλκούδης, Μέλλιος, Αβοκάιος, Ελευθεριάδης 6, Καντάρκος 23

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 14 (2), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 21 (2), Καραγκιολίδης 17 (2), Χανέλλι, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 2, Τσιρογιάννης 2, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ.

ΧΑΝΘ-Ερμής Αγιάς 69-71

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-44, 53-54, 69-71

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 19(4), Βλάχος 11(2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 12, Γεωργάκης 13, Παπαχρήστου 2, Μελίδης, Λευκαδίτης 8

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Γκανέτσας 3(1), Βαβάτσικος 18(2), Τριανταφύλλου 7(1), Ντάλος 2, Μηλιώνης 15(5), Χαλκιάς, Κόμματος 12(2), Περρωτής 7, Γούλας 7(1).

ΓΕΦΥΡΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 82-80

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 12-18, 28-37, 60-49, 72-72, 77-77, 82-80

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 5(1), Δανάκης 17, Βάσκος, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 6, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 14 (1), Καρούζος 10

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 12(1), Πολιτόπουλος, Συμεών, Δελίδης 6(2), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 3, Σουτζόπουλος 9(2), Φλιάτης Ι. 15(3), Φλιάτης Γ., Δασκαλόπουλος 26(1), Σαμαράς 9(3)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 80-74

Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 22-26, 45-39,67-54, 80-74

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 11(2), Λεμονάκης 7(1), Μουρατίδης 20(4), Μαυρίδης 6, Καραϊσκάκης 2, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 25(4), Σταύρου 7(1), Μάαρκου, Βαϊντέρλης

Ασπίς Ξ. (Ιωαννίδης):Μασμανίδης, Παπαδάκης 14(2), Γρούδος 2, Τσιόγκας, Στεφανίδης 5, Τσιαβές 24(3), Κουτσογιάννης 15, Ασημάκης 11, Πετς 3, Παπαθανασίου.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ 69-75

Διαιτητές: Ταρενίδης-Ζάχαρης

Δεκάλεπτα: 17-19, 30-42, 51-55, 69-75

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 7(1), Βρέττας 2, Σιώπης 18(1), Γαλανίδης 12(1), Τριανταφυλλίδης, Συμεωνίδης 17, Αζίζης, Σταματογιάννης 8(1), Τζουβάρας, Βεργίνης, Κότσανος 3

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 14(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 19(2), Μπέγος, Τερσενίδης 6(1), Τασιούδης 4, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 12(1), Μπένας 4, Τσότσος 12.

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

1. Καστοριά 19 (9-1)
2. Πευκοχώρι 18 (8-2)
3. Ερμής Αγιάς 17 (7-3)
4. Ερμής Λαγκαδά 16 (6-4)
5. Αγρίνιο 16 (6-4)
6. Γέφυρα 16 (6-4)
7. Καρδίτσα 15 (6-3)*
8. Ανατόλια 15 (5-5)
9. Χαρίλαος Τρικούπης 14 (5-4)*
10. Ασπίδα Ξάνθης 14 (4-6)
11. Στρατώνι 14 (4-6)
12. Φίλιππος Βέροιας 14 (4-6)
13. Πιερικός Αρχέλαος 13 (3-7)
14. Πολύγυρος 13 (3-7)
15. ΧΑΝΘ 13 (3-7)
16. Αίας Ευόσμου 10 (0-10)

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 11/12):

Πιερικός Αρχέλαος - Ανατόλια
Καστοριά - ΧΑΝΘ
Ερμής Αγιάς - Χαρίλαος Τρικούπης
Καρδίτσα - Πολύγυρος
Φίλιππος Βέροιας - Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι - Αίας Ευόσμου
Ασπίς Ξάνθης - Γέφυρα
Αγρίνιο - Πευκοχώρι

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 04 Δεκέμβριος 2016 21:14
επιστροφή στην κορυφή