Menu

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, οι αγώνες, η βαθμολογία (11η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ο Άγιος Δημήτριος αποδείχθηκε έδρα... εμπόδιο και για τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος ηττήθηκε από τον Κρόνο, όμως, την ίδια ώρα μάθαινε ότι και το Περιστέρι "στραβοπατούσε" στο Κορωπί, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής.

Τα αποτελέσματα (11η αγωνιστική)

ΕΦΑΟΖ – Αγία Παρασκευή 78-63

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Πανερυθραϊκός 86-84

Πρωτέας Βούλας – Απόλλωνας Σμύρνης 75-71

ΑΣ Παπάγου – ΑΕΝ Κηφισιάς 85-75

Τρίτωνας – Πανελευσιακός 64-72

Κορωπί – Περιστέρι 72-68

Ιωνικός Νικαίας – Μαρούσι 68-79

Μανδραϊκός-Εργοτέλης ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

EΦAOZ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 78-63

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 21-12, 42-24, 61-42, 78-63

ΕΦΑΟΖ (Zήβας):Παπαδημητρίου 10, Γκούντγουϊν 1, Γκαβασιάδης 16, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Kαπετζόγλου 8, Nάκης, Ξύδης 7 (2), Kαστανιώτης 4, Λεγκίκας 21 (1), Tσιτσιγιάννης 2, Γεωργιάδης, Mανσαράι 2

ΚΑΠ (Kαρακώστας):Σκάνδαλος 12 (2), Γραμματίκας 4, Kόκκας, Γαπκιάδης 2, Πανταζής 1, Kαρτέρης 5 (1), Kαραμπάς 19 (3), Ροδοστόγλου 11, Mαλτέζος, Mαργέλης 7, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 2

 

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 72-68

Διαιτητές: Παπαφωτίου – Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα:18-18, 31-38, 49-48, 72-68

Κορωπί (Κατσούνης):Δήμας 7 (1), Αγόρης 6 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 17 (3), Κερασοβίτης 1, Αμπαράς 18 (4), Αγγελόπουλος, Ντάλης 3, Σταθόπουλος 7, Μαύρος 13

Περιστέρι (Καραγιάννης):Παππάς 9 (2), Ντακούλιας 15 (1), Γοργόνης 7(1), Μαγκουνής 3 (1), Πολυτάρχου, Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 18 (3), Λυκογιάννης 7, Καπώνης 5 (1), Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης

 

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 86-84

Διαιτητές: Μαγκουνής – Ορφανός Ιορ.

Δεκάλεπτα: 20-16, 45-34, 65-60, 86-84

Κρόνος (Χατζηπανηγύρης):Μπάλας 8 (2), Στραγανιώτης 13 (3), Δανάς, Ηλιόπουλος 3 (1), Άρχος 4, Ζούκας 15, Κόης, Φρουσκλιάς 28 (2), Μπέλης, Γιαννόπουλος 6 (1), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Ματαλιωτάκης 2

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής):Λέπουρης, Πρισκομάτης, Νικολόπουλος, Πρίτσος 11, Σοφρωνάς, Κούσουλας 30 (4), Γιαουρτόγλου 13 (3), Τοπάλης 15 (1), Αντωνίου 4, Αλεξίου Γιαναλέτσιος 1

 

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 75-71

Διαιτητές:Ανδρικόπουλος , Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-40, 53-53, 75-71.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς):Πλουμής 2, Εμμανουηλιδης 21 (2), Αθηνιωτης 6(1), Σκουλούδης 3 , Βαρδαβάς 13 , Μόρφης 21 (4), Αυγενικός 7, Μούτσα 2, Καματερός, Μπούρας, Γάργαλης, Βλάχος

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης, Φαρμάκης):Δενδρινός 11 (3), Παππουλίδης 9, Μπάρδας 12 (2), Μπασδέκης 14 (2), Σπυρόπουλος 2, Κυπριτζόγλου 23 (5), Νασόπουλος, Κουτσούμπας, Αρναουτάκης, Χανιάς, Σιώμος, Παπουτσής

 

ΤΡΙΤΩΝ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 64-72

Διαιτητές:Καλογερόπουλος, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα:19-13, 31-32, 46-48, 64-72

ΤΡΙΤΩΝ(Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Ντιμπ 20 (4), Κούτουλας 11 (3), Πετρόπουλος 5 (1), Καλαντζής 3, Κουκουνιάς 8, Θυμνιός 10, Γεωργίου 3 (1), Ανδρεόπουλος 2, Βερτούδος 2

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης):Ρεκουνιώτης 17, Μιχαλούτσος 16, Αβραμίδης 7, Πέτρουλας 1, Μούκας 3, Μουμπάρακ 7 (1), Ζούμπος 8, Δούκας 2, Μαντζιώρης 11 (1)

 

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 85-75

Διαιτητές: Διμπινουδης-Στρεμπας

Δεκάλεπτα:21-23, 37-48, 64-59, 85-75

ΑΣ Παπαγου (Σορώτος):Γεωργούλης, Φωτητζογλου, Σιμοπουλος 1, Αποστολιδης 3(1), Δέδες 14(3), Ζωρζος 4, Αρσενης 6(2), Φακοπουλιδης 12, Καμπούρης, Χαικαλης 4, Γκατζο 11(1), Κακιούζης 30

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανος 2, Μοσχοβίτης 16(2), Κεφαλας 2, Μαρίνος 2, Καραμπελας 10(2), Παπανικολάου 6, Χατζηνικολας 2, Καραβανας 7, Οικονομόπουλος 10(1), Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 14(1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

1. Πανερυθραϊκός 20 (9-2)

2. Περιστέρι 19 (8-3)

3. ΑΕΝ Κηφισιάς 18 (7-4)

4. Μαρούσι 18 (7-4)

5. Πανελευσινιακός 18 (7-4)

6. Παπάγου 17 (6-5)

7. Κορωπί 17 (6-5)

8. ΕΦΑΟΖ 16 (5-6)

9. Τρίτων 16 (5-6)

10. Πρωτέας Β.16 (5-6)

11. Μανδραϊκός 15 (5-5)*

12. Ιωνικός Νικ. 15 (5-5)*

13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 15 (4-7)

14. Απόλλων Σ. 14 (3-8)

15. Αγ. Παρασκευή 13 (2-9)

16. Εργοτέλης 11 (2-7)**

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

**Δυο παιχνίδια λιγότερα

Επόμενη αγωνιστική (12η, 18/12)

Πανερυθραϊκός-ΕΦΑΟΖ

Απόλλωνας Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός

Αγ. Παρασκευή-Παπάγος

Ν. Κηφισιά-Τρίτωνας

Πανελευσινιακός-Κορωπί

Περιστέρι-Ιωνικός Νικαίας

Μαρούσι-Εργοτέλης

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου μετά τη νίκη της στο «Δημήτρης Διαμαντίδης» επί της ΧΑΝΘ. Σημαντική νίκη σημείωσε η Ευρώπη Πευκοχωρίου εκτός έδρας επί του Αγρινίου. Μακριά από το «σπίτι» του πήρε νίκη και το Ανατόλια από τον Πιερικό Αρχέλαο, ενώ το συναρπαστικότερο στην εξέλιξή του παιχνίδι έγινε ανάμεσα στο Στρατώνι και τον Αίαντα Ευόσμου με το πρώτο να σφραγίζει το θετικό αποτέλεσμα στη δεύτερη παράταση.

 

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια 55-66

Καστοριά-ΧΑΝΘ 99-74

Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης 74-64

Καρδίτσα-Πολύγυρος 95-64

Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά 72-69

Στρατώνι-Αίας Ευόσμου 85-82 (2 παρατάσεις)

Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα 69-60

Αγρίνιο-Ευρώπη Πευκοχωρίου 67-71

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πιερικός Αρχέλαος-Ανατόλια 55-66

Δεκάλεπτα: 15-11, 24-32, 44-51, 56-66

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάνου):Τζιοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 13 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 7 (1), Καραγκιολίδης 16 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 9, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 6 (2), Παπαμιχαήλ, Ζιώγας

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης, Βρεττάς 8 (1), Σιώπης 9 (1), Γαλανίδης 16 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 16, Αζίζης, Σταματογιάννης, Τζουβάρας 7, Βεργίνης 10, Κοτσάνος 3

Καστοριά-ΧΑΝΘ 99-74

Διαιτητές:Φακίτσας-Ξέρας

Δεκάλεπτα: 26-19, 49-33, 77-49, 99-74

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος):Κυριακόπουλος 18(3), Απιδόπουλος 7, Ματενίδης 2, Μπέγος 7, Ελευθεριάδης 10, Χότζα 9(3), Τερσενίδης 2, Τασιούδης 9, Τεπετίδης 6(2), Αντωνιάδης 8(1), Μπένας 17(1), Τσότσος 4

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης):Ιορδάνογλου 14(2), Βλάχος 14(1), Σταματέλος, Παπαζούδης 3(1), Ελευθεριάδης 5, Ζιάκας 13(3), Ερμίδης 7(1), Γεωργάκης 6, Παπαχρήστου, Μελίδης, Λευκαδίτης 12, Φυλακτός

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα 69-60

Δεκάλεπτα: 13-17, 37-28, 55-41, 69-60

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ελευθεριάδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 9(1) , Γρούδος 4, Τσιώγκας 3(1), Στεφανίδης 4, Τσιαβές 17(1), Κουτσογιάννης 13(1), Ασημάκης 11(1), Παπαθανασίου, Πετς 8(1).

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 2, Δανάκης 13(3), Βάσκος 6(2), Κολοκοτρώνης 3(1), Μυλωνίδης 15, Βογιατζής 10(1), Ταραμάς 4, Μπίσκας, Καρούζος 7.

Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης 74-64

Δεκάλεπτα: 24-21, 41-36, 61-52, 74-64

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Θεοδώρου

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Βαβάτσικος 4, Τσαμπαλής 13(3), Γκανέτσας 6, Τριανταφύλλου 9, Νταλός, Μηλιώνης , Χαλκιάς , Κόμματος 23(2), Περρωτής 11, Γούλας 8(2)

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου, Βουρνάς 4, Παπαδιονυσίου 11, Τοπουζίδης 7(1), Μουράτογλου 8, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 2, Γεωργιάδης 11(1), Μουρίκης 1, Ψάλτου 12.

Φίλιππος Β.-Ερμής Λαγκαδά 72-69

Διαιτητές :Καλογερόπουλος και Γερακίνης

Δεκάλεπτα: 18-25, 38-37, 53-53, 72-69

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης):Πάρος, Τσούκας 6(1), Τσιμίδης, Βάλλιος 1, Παπαδόπουλος Νίκος 9, Κοθράς 27(1), Γεωργιάδης 2, Σιόλογκας 23(1), Θεοδωρίδης 2, Σταυριανίδης 2

ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά (Αγγελής):Καϊκλής, Ράπι, Ακεψιμαϊδης 16(1), Μάρουσιτς 4, Νότης 7, Παρίτσης 19(3), Πιλκούδης 2, Ελευθεριάδης 6, Καντάρκος 15.

 

Αγρίνιο-Πευκοχώρι 67-71

Διαιτητές:Δημόπουλος, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 20-20, 33-47,52-67, 67-71

Αγρίνιο (Μυριούνης):Μπερερής 9, Τασόπουλος 4, Σταμούλης 3(1), Μαρούχας 5 (1), Τάσσος 3, Γκρέκας 2, Μήτσου 16 (1), Γκόβας 21 (3), Μάκρης 4

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Καραμανλής):Αμπατζίδης 4, Μητσάκης 13 (1), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 17 (5), Μαυρίδης 7 (1), Καραϊσκάκης 3 (1), Κιγμέτογλου 13 (1), Σταύρου 12, Μάρκου , Βαϊντερλής, Καραθανάσης

 

Καρδίτσα – Πολύγυρος 95-64

Διαιτητές: Τζήμα, Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 22-16, 51-28, 75-43, 95-64

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ρουμελιώτης):Σκόρδας 6, Κουρέπης, Λάκκας 12(1), Μαυρογιάννης 8, Παππάς Κ. 3(1), Πάσσας, Πανταζής 4, Καμαριώτης 14(2), Παπαδόπουλος 14, Τριχόπουλος 12(2), Θέος 9(1), Παππάς Γρ. 13 (1)

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης):Πιπιλιάρης 7, Ζαγορίτης 5(1), Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 6(2), Αράπης 16(2), Βούλγαρης 1, Χρηστίδης, Ακριτίδης, Νουκάρης 9(2), Νησιώτης 14, Νίκιτς

Η βαθμολογία

(σε 11 αγώνες)

1.Καστοριά 21 (10-1)

2.Ευρώπη Πευκοχωρίου 20 (9-2)

3.Ερμής Αγιάς 19 (8-3)

4.Καρδίτσα* 17 (7-3)

5.Ανατόλια 17 (6-5)

6.Ερμής Λαγκαδά 17 (6-5)

7.Αγρίνιο 17 (6-5)

8.Γέφυρα 17 (6-5)

9.Ασπίδα Ξάνθης 16 (5-6)

10.Στρατώνι 16 (5-6)

11.Φίλιππος Βέροιας 16 (5-6)

12. Χαρίλαος Τρικούπης* 15 (5-5)

13.Πιερικός Αρχέλαος 14 (3-8)

14.Πολύγυρος14 (3-8)

15.ΧΑΝΘ 14 (3-8)

16.Αίας Ευόσμου 11 (0-11)

*Ο Χαρίλαος Τρικούπης και η Καρδίτσα έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 8/12)

ΧΑΝΘ-Πιερικός Αρχέλαος

Χαρίλαος Τρικούπης-Καστοριά

Ερμής Αγιάς-Καρδίτσα

Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας

Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι

Αίας Ευόσμου-Ασπίδα Ξάνθης

Γέφυρα-Αγρίνιο

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Πολύγυρος

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2016 22:26
επιστροφή στην κορυφή