Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 18ης Αγωνιστικής

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε με 72-65 της Αγίας Παρασκευής στο ντέρμπι του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών.

Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, καθώς έχασε με 65-61 από τον Ηρακλή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Κυρίαρχοι-Σπόρτιγκ 46-67
Ελευθερία-Αρκάδι 65-59
ΣΔΥ Τρίπολης-Μελίσσια 48-82
Φάρος-Αγία Παρασκευή 72-65
Σάββατο 04/03
Άρης Πετρούπολης-Ηλιούπολη 69-50

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Φάρος Κερατσινίου - Αγία Παρασκευή 72-65
Διαιτητές: Μαγκουνής, Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-16, 40-29, 59-49, 72-65
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης-Καραπακλάς): Λόξα 7, Βράκα, Σιαλάι 10(1), Αθανασίου 8(2), Γριτζά 5, Τσέρου 11, Κεχαγιά 31(3), Αλεξανδρίδου, Πετρακη.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος-Στρατάκος): Μακρινίκα 6, Τριχά 2, Καμμένου 19(2), Κοντογιάννη 8, Κλείτσα 2, Ψωμά 6, Πολιτοπούλου 9(2), Πετυχάκη 7, Κούκη 6.

Ελευθερία Μοσχάτου – Αρκάδι Ρεθύμνου 65-59
Διαιτητές: Σωτηρχέλης, Κωστακέλλη
Δεκάλεπτα: 25-04, 38-19, 63-39, 65-59
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) : Σιγάλα 6, Πασχοπούλου , Δεγαίτη 4, Καλάγια, Ζαχαράκη 12, Μούλτση 6 (2), Σπαθάρη 16 (4), Χελιώτη 9, Προέδρου, Καρανάσιου 6, Κρίτσαλου 6

ΑΡΚΑΔΙ ( Πλευράκης ): Κουλούρη Μ. 15 (2), Ρήγα, Μούκα 15 (3), Ζουμπεράκη 12, Μιχελιδάκη, Καζά 11, Κανδεράκη, Παναρετάκη 6 (2)

Κυρίαρχοι –Σπόρτιγκ 46-67
Διαιτητές: Αυγερινός Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα : 11-17, 22-44, 38-59, 46-67
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ(Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου, Σταθάκη, Κοκκίνη , Μπρούλια 2, Νεαρχάκου 15(2), Ιντσαμπούν 7(1),Χατζηγεωργίου 2,Θεόφιλου 11,Βόπη 5, Καρακλή 4

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος , Δήμου): Δανδουλάκη Α., Εμμανουηλίδου 3(1), Δανούση 6, Βαφειάδου 7, Κριμιτζά 4, Χαλικά 12, Οικονομίδου 5(1), Σερέπα 6(1), Δανδουλάκη Μ. 24(1)

ΣΔΥ Τρίπολης – Μελίσσια 48-82
Διαιτητές: Καββαδάς, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 10-15, 18-34, 29-55 48-82
ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σαββάκης): Ντρέβου 9, Μπέκα, Αρβανίτη, Μπαρουξή 16 (1), Κούρτη, Μοσχοπούλου 13 (3), Κωτσιοπούλου, Τζανή 10

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 17, Τζουγκράκη 10 (2), Βαγδατλή 2, Κουρούβανη 4, Δούρου 8 (2), Κοιλιαρίδη 2, Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 4, Χριστακοπούλου 5 (1), Καπερώνη 11 (1), Νικολέτου 10, Καλημέρη 9

Η βαθμολογία:

1. Σπόρτιγκ 30
2. Φάρος Κερατσινίου 29
3. Αγία Παρασκευή 29
4. Ίκαρος Καλλιθέας 28
5. Μελίσσια 26
6. Ελευθερία Μοσχάτου 25
7. Ηλιούπολη 24
8. Άρης Πετρούπολης 23
9. Αρκάδι 20
10. Κυρίαρχοι 18
11. Τρίπολη 17

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/03):

Αρκάδι-Σπόρτιγκ 11/03
Αγ. Παρασκευή-Ίκαρος Καλλιθέας
Μελίσσια-Φάρος Κερατσινίου
Ηλιούπολη-Τρίπολη
Ελευθερία Μοσχάτου-Άρης Πετρούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη 41-53
Απόλλων Καλαμαριάς-Σέρρες 65-20
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. 61-56
ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας 45-62
Ηρακλής-Ολυμπιακός Βόλου 65-61
Πυλαία-Ολύμπια Λάρισας 62-59

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 45-62
Διαιτητές: Γραικός, Λαϊδης
Δεκάλεπτα: 12-11, 17-28, 26-42, 45-62
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Χρηστάκη 2, Σαρηγιαννίδου 9, Γιωτίτσα Ε. 11(1), Βαλέκα, Μεντεσίδου 11(1), Κατσίδου 10(1), Γιωτίτσα Δ. 2, Ζέρβα, Μπουκουβάλα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 10, Παράσχου 5(1), Καριώτη Κ., Σαμολαδά 11(1), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 26(2), Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης 41-53
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Λάλλα
Δεκάλεπτα: 9-13, 27-26, 32-43, 41-53
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 9(1), Καρακώστα 6, Παπαχρυσοβέργη 3, Καραλή 2, Λαζαρίδου, Σακουλάκη 7(1), Σουλιώτη 11, Καραλίδου Β., Χαλκίδου.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13, Σαμαρά 5, Αντωνιάδου, Πολύχρου 3, Πλάτσα 1, Κελεκίδου, Κωστανάκη 21(3), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 2, Πεχλιβανίδου 4.

Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 65-61
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 15-15, 39-30, 55-36, 65-61
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 4, Τσουμπερλή 12, Κωτούλα 13(1), Γιαννούδη 5, Τσακίρη, Τσαμπούρη 12(2), Μαργαρίτη 2, Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου, Λογδανίδου 11, Καρακούλα 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 4, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 20(2), Ντελή, Ταντουρόφσκα 16(4), Δημητριάδου, Ζήτη 6(1), Ζέρβα 11, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη 4.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 62-59
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 18-13, 31-24, 48-40, 62-59
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Ζωγράφου 12, Πετρίδου 15(2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 4, Βατσιτσίδου 5, Ζιβώνη 4, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 17(3).

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Δημητρέλια 1, Σουλιώτη 10, Παπαστεργίου, Λιάσκου 4, Σκαρλή 4, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 32(1), Καλλίδη 8. 

Πιερικός Αρχέλαος – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 61-56
Διαιτητές: Λαδάς - Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-20, 30-27, 44-37, 61-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου 4, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 14 (3), Φλώρου 23, Γκοτζαμάνη 5, Μπαγκλαρίδου, Ακριτίδου, Κωτούλα 13, Δημητριάδου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 9, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 5 (1), Καζαντζή 4, Μούρτου 9 (1), Ψάρρα 15 (1), Ταυροπούλου 4, Τζίκου 8, Παπαδάκη, Βαλσαματζή, Αθανασιάδου.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών
Διαιτητές: Σπυρόγλου-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 14-2, 25-12, 51-14, 65-20
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 9, Ιγγλέζου 9(1), Παλλάνη 2, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 13(1), Φλώρου 4, Καϊμακτσή 5(1), Γραμματικού 9(2).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού, Τόγα 6, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 4, Νασιάκου 4, Χατζηπαύλου 2, Λαδοπούλου Κ., Στεφανίδου.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 35
2. Ηρακλής 34
3. Απόλλων Καλαμαριάς 31
4. Ολύμπια Λάρισας 30
5. Πυλαία 28
6. Σταυρούπολη 26
7. Πιερικός Αρχέλαος 26
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 24
9. Ασπίδα Ξάνθης 24
10. Τιτάνες Δράμας 23
11. ΠΑΣ Γιάννινα 21
12. Σέρρες 21
(*)Οι Σέρρες έχουν ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/03)

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ.
Σέρρες-Πιερικός Αρχέλαος
Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής
Πυλαία-ΠΑΣ Γιάννινα

 

επιστροφή στην κορυφή