Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Σπουδαίες αναμετρήσεις περιλάμβανε η 19η Αγωνιστική της Α2 Γυναικών. Ο Φάρος Κερατσινίου για τον 1ο Ομιλο επικράτησε εκτός έδρας των Μελισσίων με 80-67 και με δεδομένο ότι έχει κάνει το ρεπό του έχει προβάδισμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Ο Ίκαρος Καλλιθέας εξάλλου πέρασε από την Αγία Παρασκευή νικώντας με 65-60 την τοπική ομάδα. Στον 2ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Ξάνθη την οποία νίκησε με 87-39.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Αγ. Παρασκευή-Ίκαρος Καλλιθέας 60-65
Μελίσσια-Φάρος Κερατσινίου 67-80
Ηλιούπολη-Τρίπολη 72-42
Ελευθερία Μοσχάτου-Άρης Πετρούπολης 62-44

Σάββατο 11/3
Αρκάδι-Σπόρτιγκ 50-68

Ρεπό: Κυρίαρχοι

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ελευθερία Μοσχάτου – Αρης Πετρούπολης 62-44
Διαιτητές: Δημουλάς, Φλώρος
Δεκάλεπτα 20-9 , 36-16 , 48-28 , 62-44
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 8 (1), Δεγαίτη, Καλάγια 2, Ζαχαράκη 9, Μούλτση, Σπαθάρη 20 (5), Χελιώτη 14, Σιγάλα 2, Καρανάσιου 5, Κρίτσαλου 2
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Τσιαντής ) : Κομματά , Ναβροζίδου 6, Γούλα Φ., Μαρίνη 7 (1), Λουκάτου 15, Ντζαμαρία, Ντάνου 3 (1), Χιώτη 5, Τσέρου 2, Τσουμάνη 6, Στεφανίδου

Hλιούπολη – ΣΔΥ Τρίπολης 72-42
Διαιτητές: Κιουλάφας, Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα : 24-10 39-27, 51-32, 72-42
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Φέξης ): Μπότση 14, Γεωργούση 11(1) Μηνά Καββαδά 12(2) Παππά Πριόνα Λελεδακη 1 Καλοπήτα 6 Λεντζακη Μπακαλέξη 11, Θεοδωρου 17(1), Βαρελτζή
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή): Μοσχοπούλου 6 Ντρέβου 11 Μπαλή Μπαρουξή 17(1) , Κούρτη , Κωτσοπούλου Τζάνη 8

Μελίσσια – Φάρος Κερ. 67-80
Διαιτητές: Ορφανός Ι., Κονταράτος
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 2, Τσουγκράκη 9 (3), Δούρου 10, Κοιλιαρίδη 7, Ζακυνθινού 9 (1), Χριστακοκοπούλου 4, Καπερώνη 12, Καλημέρη 14
ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης): Λόξα 1, Βράκα 2, Σιαλάι 5, Αθανασίου 13 (3), Χατζηλεοντη, Καρακασίδου, Ακριβού, Τσέρου 8, Κεχαγιά 35 (4), Γκρίτζα 12, Αλεξανδρίδου, Πετράκη 4

Αγία Παρασκευή – Ίκαρος Καλλιθέας  60-65
Διαιτητές: Μαραμής , Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 15-13, 27-28, 43-47, 60-65
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 4, Τριχά, Καμμένου 23(5), Κοντογιάννη 15, Κλείτσα 2, Ψωμά, Πολιτοπούλου 2, Πετυχάκη 11, Κούκη 3
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 5(1), Στεφάτου 9(1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 8, Ρουμπελάκη 2, Ζαχαράκη 3, Λίτσι 22(3), Παναγιωτοπούλου , Ζότοβα 16(2)

Βαθμολογία

1.Σπόρτιγκ 32
2. Φάρος 31
3. Ικαρος Καλ. 30
4. Αγία Παρασκευή 30
5.Μελίσσια 28
6. Ελευθερία Μοσχάτου 27
7. Ηλιούπολη 26
8.Αρης Πετρούπολης 24
9. Αρκάδι Ρ. 21
10. Κυριαρχοι 17
11. ΣΔΥ Τρίπολης 17

Επόμενη Αγωνιστικη (20η Αγ., 19/3)
Κυρίαρχοι-Αγία Παρασκευή
Άρης Πετρούπολης-Αρκάδι
Ίκαρος Καλλιθέας-Μελίσσια
Φάρος Κερατσινίου-Ηλιούπολη
Τρίπολη-Ελευθερία Μοσχάτου
Ρεπό: Σπόρτιγκ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
ΑΟ Σερρών -Πιερικός Αρχέλαος 54-52
ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 46-61
ΑΕ Πυλαίας -ΠΑΣ Γιάννινα 67-43

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Διαιτητές: Τοκμακίδης, Τεμέλκου
Δεκάλεπτα: 15-19, 31-30, 38-46, 49-62
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 16, Σαμαρά 2, Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (3), Κανέλογλου 6, Τσάνταλη 7 (1), Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 2, Κελεκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 9 (1), Ιγγλέζου 5 (1), Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 13 (2), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

ΑΕ Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα 67-43
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-6, 32-18, 47-25, 67-43
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14 (1), Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 17, Ζιβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 18 (3), Πλουμπή
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Τσίπα, Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα 3, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 17 (5), Χρηστάκη 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα 4.

ΑΟ Σερρών-Πιερικός Αρχέλαος 54-52
Διαιτητές: Πλατέλα, Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 12-15, 36-29, 44-43, 54-52
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 13 (1), Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 17, Τζιαμπάζη 15 (5), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 12 (4), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 13, Δημητριάδου

Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 46-61
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 39-43, 46-61
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 6 (1), Παράσχου 4 (1), Βαρσάμη, Αρσένογλου, Γαϊτάνη 22 (1), Γιαντσιώρη 14 (1), Κυριακίδου, Αθανασιάδου
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 9 (1), Ελευθεριάδου 3 (1), Κωτούλα 8 (2), Γιαννούδη 12 (1), Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Γεροστεργίου 7 (1), Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 10, Καρακούλα

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
Διαιτητές: Μπάρδας, Καντερές
Δεκάλεπτα: 8-16, 18-30, 24-37, 28-59
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 11 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 5, Κουτσουνούρη 6, Καλλίδη 4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 9 (1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Τζίκου 13 (1), Μούρτου 11 (1), Ψαρρά 13 (3), Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου 2

Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Μποΐτσης
Δεκάλεπτα: 23-11, 46-21, 68-27, 87-39
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 10 (3), Αγαγιώτη 8 (2), Τότση 2, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 24 (1), Χούτα 2, Ταντουρόφκσα 25 (4), Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 10
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Κααρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 7 (1), Παπαχρυσοβέργη 2, Σουλιώτη 14 (1), Καραλή 10, Καραλίδου Β.

Bαθμολογία
1. Ολυμπιακός Βόλου 37
2. Ηρακλής 36
3. Απόλλων Καλαμαριάς 33
4. Ολύμπια Λάρισας 31
5. AE Πυλαίας 30
6. ΕΟ Σταυρούπολης 27
7. Πιερικός Αρχέλαος 27
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 26
9. Ασπίδα Ξάνθης 25
10. Τιτάνες Δράμας 24
11. ΑΟ Σερρών 23
12. ΠΑΣ Γιάννινα 22

* Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 19/03)
Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Σέρρες
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας

επιστροφή στην κορυφή