Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 20ης Αγωνιστικής

Το ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Α2 Γυναικών πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου επικρατώντας εκτός έδρας με 65-47 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

τον 1ο Όμιλο ο Φάρος Κερατσινίου έκανε ένα ακόμα βήμα για την άνοδο κερδίζοντας την Ηλιούπολη με 62-42.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Κυρίαρχοι-Αγία Παρασκευή 62-96
Άρης Πετρούπολης-Αρκάδι 59-64
Ίκαρος Καλλιθέας-Μελίσσια 61-43
Φάρος Κερατσινίου-Ηλιούπολη 62-42
Τρίπολη-Ελευθερία Μοσχάτου 38-56
Ρεπό: Σπόρτιγκ

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Φάρος Κερατσινίου – Ηλιούπολη 62-42
Διαιτητές: Ισιγώνης, Τζίμης
Δεκαλεπτα: 20-11, 36-25, 50-30, 62-42
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης – Καραπακλάς): Λόξα 2, Βράκα 1, Σιαλάι 2, Αθανασίου 7(2), Γκριτζά 7, Τσέρου 12, Κεχαγιά 22, Χατζηλεοντή 1, Καρακασίδου 2, Ακρίβου, Αλεξανδρίδου 4, Πετράκη 2.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Μπότση 1, Γεωργούση 5(1), Μηνά 2, Παππά, Θεοδώρου 17(2), Πριόνα 7, Λελεδάκη 2, Καλοπήτα 2, Μπακαλέξη 6, Καββαδά, Βαρελτζή.

Ίκαρος Καλλιθέας – Μελίσσια 61-43
Διαιτητές: Σκαλτσής, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 19-10, 31-21, 43-28, 61-43
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκη, Χατζηαυγουστίδης):  Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 8(1), Στεφάνου  8(1), Ευμορφοπούλου 16(1), Ρουμπελάκη 5(1),  Ζαχαράκη, Λίτσι 16(2), Παναγιωτοπούλου, Ζότοβα 4, Πολίτη 2, Κορδαλή
ΜΕΛΙΣΣΙΑ ( Μάλαμα Οικονόμου): Καραβέλη 3, Τζουγκράκη 10(2), Βαγδατλή, Κουρούβανη, Δούρου 9, Κοιλιαρίδη 10, Παπαδρόσου 3(1), Ζακυνθινού, Καπερώνη 6, Νικολέτου 2, Καλημέρη

Κυρίαρχοι – Αγία Παρασκευή 62-96
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 16-31, 38-57, 52-87, 62-96
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου 2, Σταθάκη 5, Κοκκίνη, Μπρούλια 3, Νεαρχακου 21(1), Χατζηγεωργίου 10, Ιντσαμπούν 4, Θεοφίλου 3, Καρακλή 14(3), Βόπη.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωτσόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 12, Καμμένου 11(1), Κοντογιάννη 15(1),  Κλείτσα  10(1), Ψωμά, Καράμπελα, Πολιτοπουλου 12(1), Τριχά 2, Πετυχάκη 10, Αμίτση 4, Γρύλλια 1, Κούκη 19.

ΣΔΥ Τρίπολης – Ελευθερία Μοσχάτου 38-56
Διαιτητές: Χουγιάζος, Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 10-16, 18-28, 30-38, 38-56
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τζανη-Σαββάκη): Ντρέβου 6, Μπέκα 2, Χαμπηλομάτη, Μοσχοπούλου 22(3), Κοτσιοπούλου 2, Τζανή 6.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 3(1), Σιγάλα 8, Δεγαϊτη, Καλάγια, Ζαχαράκη 7, Μούλτση 2, Σπαθάρη 23(6), Χελιώτη 4, Κουτρά, Προέδρου, Καρανάσιου 6(1), Κρίτσαλου 3,

Αρης Πετρούπολης – Αρκάδι Ρεθύμνου 59-64
Διαιτητές: Μυλωνάς, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 12-17, 26-26, 38-45, 59-64
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Ναυροζίδου 8 (2), Λουκάτου 10, Γούλα 3 (1), Χιώτη 21, Φάσουρα 2, Τσέρου 3 (1), Τσουμάνη 11, Στεφανίδου 1.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 22 (3), Ρήγα 1, Μούκα 8, Ζουμπεράκη 5, Κουλούρη Σ. 17 (3), Μιχελιδάκη 2, Καζά 9, Κανδεράκη.

Βαθμολογία

1. Φάρος Κερατσινίου 33
2. Ίκαρος Καλλιθέας 32
3. Σπόρτιγκ 32
4. Αγία Παρασκευή 32
5. Μελίσσια 29
6. Ελευθερία Μοσχάτου 29
7. Ηλιούπολη 27
8. Άρης Πετρούπολης 25
9. Αρκάδι 23
10. Κυρίαρχοι 19
11. ΣΔΥ Τρίπολης 19

Επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ
Μελίσσια-Κυριάρχοι
Ηλιούπολη-Ικαρος Κ.
Ελευθερία Μ.-Φάρος Κ.
Αρης Πετρ.-Τρίπολη

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης 60-64
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Σέρρες 45-41
Ηρακλής-Πυλαία 81-58
Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες 54-59
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολυμπιακός Βόλου 47-65
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας 50-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Πιερικός Αρχέλαος – ΕΟ Σταυρούπολης 60-64

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 10-14, 29-32, 41-46, 60-64
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 15 (3), Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 7, Μπαγκλαρίδου 2, Δημητριάδου 2, Κωτούλα 17 (2), Μπουμπουλέντρα.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 15, Σαμαρά 5 (1), Αντωνιάδου, Μητρακοπούλου, Κωστανάκη 22 (3), Κανέλογλου 9, Τσάνταλη, Πλάτσα, Πεχλιβανίδου 7 (1), Κελεκίδου 6 (1).

Ηρακλής – ΑΕ Πυλαίας 81-58
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Σελεβός
Δεκάλεπτα: 11-9, 32-19, 55-45, 81-58
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 19(3), Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη 20(6), Μαργαρίτη 6, Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 12(1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 9, Καρακούλα 9.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Ζωγράφου 6, Πετρίδου 12(1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 8, Βατσιτσίδου 7, Ζιβώνη 4, Καρατζά, Γαλιτσιάνου 21(5), Πλουμπή.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας 50-66
Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Τσαρδουλιάς
Δεκάλεπτα: 10-14, 17-28, 27-45, 50-66
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Χήτα 2, Σαρηγιαννίδου 20(4), Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα, Μεντεσίδου 13, Κατσίδου 6(2), Χρυσάφη 3, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 20, Ντούρα,  Λιάσκου, Παπασετργίου 14(4), Σκαρλή 8(1), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 20(2). 

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας 54-59
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ρούτζιος
Δεκάλεπτα: 7-19, 18-32, 6-13, 54-59
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 14(2), Καρακώστα 9, Σακουλάκη 19(2), Σουλιώτη 9, Κουτρουβέλη, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή, Σαρβάνη, Καραλίδου Β.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 3(1), Παράσχου 3, Καριώτη Κ. 1, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ. 3(1), Σαμολαδά 20(2), Γαϊτάνη Ε. 19, Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 47-65
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-16, 21-27, 35-45, 47-65
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 4, Ιγγλέζου 13(2), Μαϊδάτση 2, Καλαντίδου 7, Ακσεχέρογλου 10, Σολωμού 5, Πολυχρονιάδου, Νεφελούδη, Καϊμακτσή 6, Γραμματικού.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 3(1), Αγαγιώτη 7, Ζέρβα 9(16ρ.), Σουλτάνη 8, Τότση, Χούτα, Ταντουρόφσκα 18(2), Ζήτη 2, Αγκάνη 2, Δημητριάδου 5, Κοτσιάφτη 11.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΟ Σερρών 45-41
Διαιτητές: Ξυλάς, Πρεβεντάς
Δεκάλεπτα: 14-12, 25-25, 34-30, 45-41
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 11(1), Καζαντζή, Μούρτου 9, Ψαρρά 18(2), Τζίκου 3, Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Μαραγκού 3(1), Τόγα 16(1), Μπακιρτζίδου 10, Τζιαμπάζη 8(2), Νασιάκου 4, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ., Στεφανίδου.

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 39
2. Ηρακλής 38
3. Απόλλων Καλαμαριάς 34
4. Ολύμπια Λάρισας 33
5. ΑΕ Πυλαίας 31
6. ΕΟ Σταυρούπολης 29
7. Πιερικός Αρχέλαος 28
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 28
9. Τιτάνες Δράμας 26
10. Ασπίδα Ξάνθης 26
11. ΑΟ Σερρών 24
12. ΠΑΣ Γιάννινα 23
 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 02/04):

Ολύμπια Λάρισας-ΑΟ Σερρών
ΕΟ Σταυρούπολης - Αναγέννηση Ν.Ρ.
Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης
ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής

 

 

επιστροφή στην κορυφή