Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος - 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 54-67

Πεύκη - Δάφνη Δαφνίου 92-99

Ένωση Ιλίου - Καλαμάτα 55-46

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Γλαύκος  66-57

Ερμιόνη - Ακράτα 80-72

Έσπερος ΑΟΠΑ - Άρης Πετρούπολης 71-46

Αχαγιά ’82 - Κεραυνός Αιγίου 74-68

Ρεπό: Πορφύρας

 

Φύλλα αγώνα

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 54-67

Δεκάλεπτα: 13-15, 29-34, 37-53, 54-67

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 13 (1), Μπουργάνος 12 (1), Οικονομάκης, Ψάρας 4, Αλεξανδρόπουλος, Βελίτσης 2, Καλεμτζάκης 13, Τσατάς 2, Σάλεχ 4, Αρναουτάκης 4, Σταθόπουλος, Τζέμης.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 7, Κατσαμάκης 7(1), Πράττης 14 (2), Κεφαλάς 14 (2), Παβλίσεβιτς 2, Δανιήλ 5 (1), Σταυρόπουλος 5 (1), Θωμόπουλος, Μακρής 11(1).

 

Πεύκη - Δάφνη Δαφνίου 92-99

Δεκάλεπτα: 22-26, 39-60, 64-76, 92-99

Διαιτητές: Αποστολίδης, Αυγερινός 

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Πολύζος, Τσαμπής 24 (2), Κυριαζόπουλος 11 (3), Κεχρής 4, Μελάς 15 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Κουκάκης 4, Χασάπης 2, Τάγαρης 18.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Ρώης, Θεοδοσίου 3, Κωνσταντώνης 10, Παλαντζάς, Γκίνης 17 (5), Μιχόπουλος 26 (6), Κορρές 7 (2), Φιλιππόπουλος 12, Τσελεμπής 7 (1), Αθανασάκης 17.

 

Ένωση Ιλίου - Καλαμάτα 55-46

Δεκάλεπτα: 12-7, 27-17, 40-28, 55-46

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μαραγκάκης 

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 10 (1), Μπέλλας Ι. 13 (3), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 4, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 2, Πανουσόπουλος Κ. 5, Στρατομήτρος 6 (1), Βαρσαμούλης 6.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας 3 (1), Τσικούρης 2, Μαγιντόμπε 12 (3), Μπάκας 11, Γιαννουκάκης 3 (1), Γεωργανάς 2, Τριανταφυλλόπουλος 3, Δελής 10, Κουτίβας.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Γλαύκος 66-57

Δεκάλεπτα: 19-17, 39-32, 49-41, 66-57

Διαιτητές: Μπανασάκης, Ροδίτης 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Μελισσουργός 6 (1), Βελιζιώτης 17 (2), Γραμματικός 12 (2), Βούζας 2, Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 6, Παπαδάκης 17 (1), Πασπαλάς.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 2, Σερέτης 10 (1), Βεργανελάκης, Λαμπρόπουλος 14 (3), Αδαμόπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης, Κάλλης 4, Λιούρδης 5 (1), Αναγνωστόπουλος 9 (2).

 

Ερμιόνη - Ακράτα 80-72

Δεκάλεπτα: 12-25, 43-43, 57-56, 80-72

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Μαυρέλης

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής , Θωμάς 17 (2), Αμπάλοφ, Γκολέμης 7 (2), Βανδώρος , Δεβελέκος 2 , Δημαράκης, Ευστρατίου 13, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 28 (4), Πουλής 4.

Ακράτα (Ζωντός): Γιοβάς , Λάππας 18 (2), Ζέρβας, Ολύμπιος 9 (3), Κατωπόδης 2, Λάφης 5, Μαντάβαλος Γ. 10 (1), Οικονομόπουλος 4, Μάλλης 4, Μαντάβαλος Κ. 2, Βεσκούκης 18 (3).

 

Έσπερος ΑΟΠΑ - Άρης Πετρούπολης 71-46                   

Δεκάλεπτα: 24-7, 37-25, 56-37, 71-46                   

Διαιτητές: Νάκας, Ασημακάκη 

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 7 (1), Λαμπρόπουλος 11 (2), Ροκανάς 5, Θανόπουλος 17 (3), Παπαγεωργίου 3 (1), Πελεκούδας 2, Σερέτης 2, Δ. Λυμπέρης, Αγγελόπουλος 3, Οικονομόπουλος 20, Παπανικολόπουλος 1.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 3 (1), Βενιτουδάκης 2, Δρακόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 15 (4), Μπούτρης 7, Σταύρος 8, Κυρίτσης 2, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 4, Δρικόγιας.

 

Αχαγιά ’82 - Κεραυνός Αιγίου 74-68                                

Δεκάλεπτα: 15-23, 35-38, 52-56, 74-68                                

Διαιτητές Χρηστίδης Π., Σιδέρης

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 28, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 2, Νικολάου 3, Χαμηλός 12 (4), Τσινόπουλος 5 (1), Δαβάνης 10, Νικολόπουλος 12 (2).

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 8, Δούρος 3 (1), Χριστοδουλόπουλος 6, Φωτίου 18 (2), Σκλάβος 18, Αγγελόπουλος 8 (1), Καραγιάννης 7.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 39

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 36

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 36 

4. ΚΑΟΚ 34

5. Ένωση Ιλίου 33

6. Ακράτα 32

7. Γλαύκος 32

8. Αχαγιά ‘82 32

9. Κεραυνός Αιγίου 28

10. Πεύκη 28

11. Ερμιόνη 27

12. Ίκαρος Καλλιθέας 27

13. Πορφύρας 26

14. Άρης Πετρούπολης 26

15. Καλαμάτα 26

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη και Πορφύρας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 26/03)

ΚΑΟΚ - Πεύκη

Δάφνη Δαφνίου - Ένωση Ιλίου

Καλαμάτα - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Γλαύκος - Ερμιόνη

Άρης Πετρούπολης - Ίκαρος Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου - Έσπερος ΑΟΠΑ

Πορφύρας - Αχαγιά ‘82

Ρεπό: Ακράτα

 

 

2ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας - Σαντορίνη 112-104 

Πεντέλη - Ιπποκράτης Κω 78-69

Πόλις Καλλιθέας - Πανναξιακός 73-64

Άρης Νίκαιας - ΟΦΗ 79-85

Κάδμος - Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-82

Προμηθέας Χαλ. - Λοκρός Αταλάντης 41-72

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Σαντορίνης 112-104

Δεκάλεπτα: 28-28, 49-53, 76-73, 112-104

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Μαρουδιάς

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 8(2), Σέττος 27(6), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 20(1), Φύκας 4, Σοφογιάννης Μ. 18(3), Φούντας 2, Ζαχαράκης 14(4), Τσαπούρνας, Σκαρμούτσος, Παπαργυρόπουλος 19.

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Μιχαλέλης, Δουλγεράκης 6, Σταύρου, Νικολαΐδης 33(5), Μπουραντάς, Κυριακόπουλος 15(1), Βουρτζούμης 12(2), Παπαδόπουλος 4, Σάκοτα 28, Λουίζη 3(1), Πετράκης 3(1).

 

Προμηθέας Χαλανδρίου - Λοκρός Αταλάντης 41-72

Δεκάλεπτα: 9-11, 20-47, 27-68, 41-72

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Σβαρνάς 3, Ανδρικόπουλος 6(1), Κορομηλάς 4, Παπαδημητρίου 9(1), Σαμιώτης 15(2), Τσιγγελόπουλος, Πεζός, Μάνδαλος, Σαρλής 4.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 5(1), Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 13(1), Κοσμετάτος 9(1), Ντέντα 2, Παπαηλιού 4, Μπόλματης 4, Μάτος Αν. 22, Μάτος Αγγ. 4(1), Θώδος 4, Σοροπάνης 3(1), Γκρέκος.

 

Κάδμος - Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-82

Δεκάλεπτα: 15-21, 30-44, 52-58, 78-82

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Χριστινάκης

Κάδμος (Αναστασίου): Πανταζής 17, Γκρινιάρης 14(2), Χαρατσής 11(2), Τσαπρούνης 10, Σπηλιόπουλος 10(1), Τσιριμώκος 10(2), Μπένος 6.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζακυνθινός 16(2), Καραλής, Διαμαντόπουλος 2, Καραμπαμπάς 16(2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 9(1), Παπαδολιάς 12, Εμίρης 7, Ντιφαντής 18.

 

Άρης Νικαίας - ΟΦΗ 79-85

Δεκάλεπτα: 21-33, 41-48, 62-63, 79-85

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Καββαδάς

Άρης Νικαίας (Πανούλιας): Γεωργουσόπουλος 2, Καρβούνης 4, Σκιαθίτης, Θαλασσινός 19, Αγγελίδης 2, Κόλλιας 19, Στέφος 14, Δρίβας 5, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 14.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 3(1), Μαϊστρέλης 5(1), Ξενάκης 20(1), Μπουμπάρης 15, Καρλάφτης, 5(1), Αγαπιάδης 27(1), Πρωτογεράκης, Κυρίτσης 3(1), Μουλάς 1.

 

Πεντέλη - Ιπποκράτης Κω 78-69

Δεκάλεπτα: 17-13, 25-34, 44-53, 78-69

Διαιτητές: Λογοθέτης, Κανελλόπουλος

Πεντέλη (Χαροματσίδης): Κέκκης, Μάντζιος 4, Νάσσης, Λίτσος 12(3),Τσουπάκης 9(3), Πορτελάνος 4, Καρούζος 12(2), Πατεράκης, Μπίγγος 17(2), Φούφας, Μαλούκος 19.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 6 (2),Τρύπας, Μποδούρ, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 27(3), Γκορατσάς 3(1), Χαρίσης 13(1), Χρυσής 11(1), Χατζηγιακουμής 2, Χρήστου 7.

 

Πόλις Καλλιθέας - Πανναξιακός 73-64

Δεκάλεπτα: 22-18, 41-35,52-51,73-64

Διαιτητές: Ντάνος, Λεκατσάς

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 7(1), Κακαργιάς, Θεοδωράκος 3(1), Ευστρατίου 18, Αρκουμάνης 17(3), Τσελέκος 2, Λυγγερίδης 7, Λάμπος 6, Ξιούρας 13(3).

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 6(2), Σβορώνος 7(1), Γεωργιάδης 5(1), Τζίμης 15(2), Μάκαρης 9, Δαχρετζής 11, Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 9.

 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 35

2. Ιπποκράτης Κω 33

3. Πεντέλη 32

4. Έσπερος Λαμίας 31

5. Λοκρός Αταλάντης 29

6. ΟΦΗ 29

7. Κάδμος 28

8. Άρης Νικαίας 26

9. Νίκη Αμαρουσίου 24

10. Σαντορίνη 25

11. Πανναξιακός 24

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 21

13. Πόλις Καλλιθέας 21

* ΟΦΗ και Προμηθέας Έχουν ξεκινήσει από το -1.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Λοκρός Αταλάντης - Έσπερος Λαμίας

Σαντορίνη - Πόλις Καλλιθέας

Πανναξιακός - Άρης Νικαίας

Διαγόρας Δρυ. - Προμηθέας Χαλανδρίου

Ιπποκράτης Κω - Κάδμος

Νίκη Αμαρουσίου - Πεντέλη

Ρεπό: ΟΦΗ

 

 

3ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας - Απόλλων Καλαμαριάς 69-78

ΠΣ Ευκαρπίας - Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73

Διόσκουροι Κοζάνης - ΓΣ Φαρσάλων 52-59

Εύαθλος Πολυκάστρου - Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΓΑΣ Μελίκης 97-97(α΄παρ.), 111-110 (β΄ παρ.)

Πρωτέας Γρεβενών - ΓΣ Ελίμειας 63-62

Αιγινιακός - Τιτάνες Παλαμά 49-70

 

Φύλλα αγώνα

Διόσκουροι Κοζάνης - ΓΣ Φαρσάλων 52-59

Δεκάλεπτα: 10-6, 27-33, 39-48, 52-29

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Γραικός

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 14 (3), Γκουτζομήτρος 2, Μαυρίδης 11, Ζολώτας 4, Καρανώτας Στ. 2, Καρανώτας Τ. 8.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 18 (1), Ντίνος 9 (3), Ίλτσογλου, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7 (1), Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 7, Μακρής 1, Λούτας, Φούντας 15 (2), Κούργιας 2.

 

Πρωτέας Γρεβενών - ΓΣ Ελίμειας  63-62

Δεκάλεπτα: 21-16, 36-28, 47-44, 63-62

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Πρωτέας Γρεβενών Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόβουλος, Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός, Συλλάκος 13 (2), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης, Κλωνάρας 14 (1), Κόττας 18 (3).

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17 (4), Βλάχος 7, Τσαμπούρης, Κατσέλας, Τσαούσης 12 (2), Μαλλιούρας 11, Μακρής 8 (2), Νικολάου 7.

 

Νικόπολη Πρέβεζας - Απόλλων Καλαμαριάς 69-78

Δεκάλεπτα: 12-20, 31-33, 45-54, 69-78

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Τσιρόγλου

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 4, Αργυρός 5 (1), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 12 (4), Ροντογιάννης, Πολίτης 5, Παπαμιχαήλ, Βαβέτσης, Νίκας 24 (2), Μακρόπουλος 6, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 13.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος) : Χατζημιχαϊλίδης 6 (1), Αποστόλου 11 (1), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας 15, Κακουλίδης 2, Αναστασίου 11, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης 4, Στυλιανίδης 10 (1), Δοξάκης 11 (1), Χατζίδης 8.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου - Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48

Δεκάλεπτα: 18-7, 43-28, 59-39, 74-48

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (1), Ημερίδης 11 (1), Ταπούτος 4, Ζεμπεκίδης 3 (1), Ζωιτσούδης, Χατζόπουλος 5 (1), Βλέτσης 5 (1), Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 20 (2), Παπαρίδης, Κούτουλας 4.

Βίκος Ζαγοροχώρια  (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10 (2), Κάκος 6 (2), Βάτσιος Β., 18 (1), Αντωνίου 5 (1), Νικηφορίδης 5, Τάσης 4, Λάμπρου, Γιωτάκης, Βάτσιος Αλ, Παπαγγέλης, Λάμπρου.

 

Αιγινιακός - Τιτάνες Παλαμά 49-70

Δεκάλεπτα: 13-21, 28-48, 38-65, 49-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου

Αιγινιακός  (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6 (2), Κουμανδέρης, Παρίσης 2, Παουλεάνου 15, Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 8 (2), Κυρητζώτης 7 (1), Αναστασιάδης 7 (1), Τσουτσούκας.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 5 (1), Πανάρας 22 (3), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 17 (1), Χατζής 11, Αποστολάκης 2.

 

ΠΣ Ευκαρπίας - Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73

Δεκάλεπτα: 27-16, 35-30, 58-48, 78-73

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 16 (2), Πούλιος, Κολότσιος 13 (3), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 13 (1), Χατζηπαππάς 2, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 28 (1), Γκαβέζος 4.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (2), Νικολαΐδης, Γκατζόπουλος, Γυμνόπουλος 18, Τέρπος 14 (1), Παπαδόπουλος, Σκαρλάτος 9 (1), Μήλλιος 2, Καραβατάκης, Βασιλείου 19.

 

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 37

2. ΓΣ Ελίμειας 36          

3. Διόσκουροι Κοζάνης 34

4. ΓΣ Φαρσάλων 34

5. Νικόπολη Πρέβεζας 34

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 31  

7. Απόλλων Καλαμαριάς 30 

8. ΠΣ Ευκαρπίας 30     

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  29 

10. Πρωτέας Γρεβενών 28  

11. ΓΑΣ Μελίκης 27      

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 24 

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 23  

14. Αιγινιακός   22          

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Απόλλων Καλαμαριάς - ΠΣ Ευκαρπίας

Αριστοτέλης Φλώρινας - Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΣ Φαρσάλων - Εύαθλος Πολυκάστρου

ΓΑΣ Μελίκης - Βίκος Ζαγοροχώρια

ΓΣ Ελίμειας - Νικόπολη Πρέβεζας

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Αιγινιακός

Τιτάνες Παλαμά - Πρωτέας Γρεβενών

 

 

4ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Χαλκηδόνα - Μακεδονικός 84-73

Μαντουλίδης - Αστέρας Καβάλας 85-56

Ικαροι Σερρών - ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58

Παναθλητικός Πειραματικό - ΠΚ Νεάπολης 89-54

Ζέφυρος - Ιωνικός 74-71

Αγία Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83

ΑΕ Κομοτηνής - ΠΟ Νέων Μουδανιών 68-38

 

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος - Ιωνικός 74-71

Δεκάλεπτα: 17-10, 35-22, 51-44, 74-71

Διαιτητές: Πετανίδου, Τοκμακίδης

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 12 (2), Μυλωνάς 6, Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 1 2(2), Τσούντος 10 (1), Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσόγκας 2, Σταφυλάς 1, Μυστιλιάδης 22 (3), Κλουντζός,

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 3 (1), Τουβετζίδης 6, Ιγγλέζος, Γκούμας 3 (1), Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 18 (1), Κουλαξής 18 (2), Καλογεράτος 21 (1), Κουτέ, Κεσίδης.

 

Μαντουλίδης - Αστέρας Καβάλας 85-56

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-26, 57-41, 85-56

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Σαρακενίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 18 (1), Ρόπουτης 6 (1), Τάκης 7, Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 4, Γιαννάκος 15 (3), Ρεφατλάρι 10 (2), Γκαβέζος, Κουτουξίδης 15 (3), Θώμος 4.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 5 (1), Μαραβέγιας 8 (1), Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 10, Π. Τσάμης, Χαριζάνης 6, Μυζίου 9 (1), Ζαρωτιάδης 5, Μυτικόπουλος.

 

Ικαροι Σερρών - ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-31, 52-40, 73-58

Διαιτητές: Εκίζογλου, Μαλτέσιος

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος) Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης) Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλίλ 10.

 

Αγία Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83

Δεκάλεπτα: 16-18, 26-39, 49-63, 54-83

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γεωργούλης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 7 (2), Σιδεράς 4, Μητρούλης 3 (1), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 21, Συρόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Σκοπίδης 3 (1)

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Ταϊρης 2, Γκανόγλου, Ποδώνης, Χατζής 27 (3), Καντζουρίδης, Τσανάκας 9 (3), Σύρπας 7 (1), Χατζηανδρέου 27 (1), Ιωσηφίδης 8, Καρακάσης, Χαβαλές.

 

Παναθλητικός Πειραματικό - ΠΚ Νεάπολης  89-54

Δεκάλεπτα: 24-18,51-27,62-43,89-54

Διαιτητές: Τσούλης, Πράττος

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(3),Πράντζος 5, Τσεσμετζής, Φωτιάδης 15(3), Χατζημιχαηλίδης 3(1),Καλούτσικος 14, Κοϊμτζόγλου, Αρνίδης 11(3), Τσιακίρης 6(1), Μπάκος 15(2), Κασούρας 6, Μαδεμλής 2.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος): Νικολαΐδης 5, Χριστοδούλου 4, Αποστολίδης 7(1), Χύτας , Ζεϊμπέκης 11(1), Χριστοφόρης 8(1), Καραγιαννάκης 11(1), Καζής , Δημητρόπουλος 4(1), Τσιώρας, Ταουκίδης 4.

 

Χαλκηδόνα - Μακεδονικός 84-73

Δεκάλεπτα: 19-29, 45-45, 65-60, 84-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασιλόπουλος

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 9 , Μαρκίδης 14 2, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 20 4, Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Μπατάκος 21, Σεφερίδης 5 1, Κεσίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 8, Χαρτόπουλος 7.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε., Κοντσές 13, Ντσιλής 20(4), Μπαρζού 3 (1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 12 (1), Σκουφεζής Α 2, Πηλακούτας 16 (1), Λυχριδάς 7, Μαργαρίτης.

 

ΑΕ Κομοτηνής - ΠΟ Νέων Μουδανιών 68-38

Δεκάλεπτα: 19-8, 38-15, 55-19, 68-38

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 7, Χονδρόπουλος 15 (5), Βάκρινος 3, Λεχούδης 5, Βακχαρίδης 3, Κουτσοβασίλης 7, Καραμπέκης 13, Παλάκης 5, Λέφης 6, Μπορμπίδης 1, Καραμανλής 3, Λαγαμτζής.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Βέτσος 4, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 6 (1), Χαρίστος 3, Κουτζούχας 5, Κοκκίνης 6 (2), Φιλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος, Χαρίστος Σ. 2, Σερέτης 1.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 38

2. Παναθλητικός-Πειραματικό 37

3. ΑΕ Κομοτηνής 37          

4. Χαλκηδόνα 35

5. Ζέφυρος 35 

6. Μακεδονικός 32 

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 30

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 29

9. Ιωνικός 28          

10. Αστέρας Καβάλας 27

11. Μαντουλίδης 26

12. ΠΚ Νεάπολης 24 

13. Αγία Βαρβάρα 22    

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 20

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Μακεδονικός - Μαντουλίδης

Αστέρας Καβάλας - Ικαροι Σερρών

ΓΑΣ Κομοτηνή - Παναθλητικός-Πειραματικό

Ιωνικός - ΠΚ Νεάπολης

Ορφέας Ν. Σκοπού - Χαλκηδόνα

Ζέφυρος - ΑΕ Κομοτηνής

ΠΟ Νέων Μουδανιών - Αγία Βαρβάρα

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 19 Μαρτίου 2017 22:41
επιστροφή στην κορυφή