Menu

Ανακοίνωση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων (5/9)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ Άρης Πετρούπολης για το Πρωτάθλημα της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί ώρας 14.30, θα διεξάγονται ώρα 15.00, στο Κλειστό γυμναστήριο Πετρούπολης, εκτός από τους αγώνες των τριών τελευταίων αγωνιστικών που κατά πάγια τακτική της ΕΟΚ τελούνται ίδια ημέρα και ώρα.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος όμιλος) –Αήττητος ο Πανσερραϊκός

Με τον Πανσερραϊκό να τερματίζει αήττητος τις υποχρεώσεις του, ολοκληρώθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου στην Θεσσαλονίκη το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (όμιλος Βορρά).

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Ανταγόρα και Πελασγος πρωταθλητές

Ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α2 Γυναικών αφού τερμάτισαν αήττητοι στα αντίστοιχα Ειδικά Πρωτάθληματα που ολοκληρώθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Ο ΟΑ Χανίων (άνευ αγώνα) είναι η ομάδα που παίρνει την πρώτη επιλαχούσα θέση.

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 20-0

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

 

Φύλλα αγώνων

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Δεκάλεπτα: 9-15, 25-22, 37-36, 43-51

Διαιτητές: Γαρίνη, Κανελλόπουλος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3 (1), Φλογερά 5 (1), Νάτσκου 6 (2), Μαρίνη 12, Μαρούντα 4, Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή 6, Λαγοπάτη 7.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 12 (4), Σαράγια 6, Πατμίου 6, Κασάπογλου 7, Καραμπατζάκη 18, Σβύνου 2, Δρεττάκη, Στάκκου.

 

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

Δεκάλεπτα: 11-21, 17-32, 22-45, 25-65

Διαιτητές: Φραγκούλη, Φακώνας

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 17 (1), Διαμαντή, Νίκου, Πηγάση, Πενταγιέννη 5, Κόλλα Μ., Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια 2, Τσιολακούδη 1.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου 8, Χρανιώτη 10, Αριδά 6, Τζιουβέλη 1, Παπαγγέλη 7 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 6 (2), Τσιντώνη 4, Σταβαράκη, Σεφέρου 2, Μικολιά 10, Καντέλη 7.

 

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-24, 40-32, 46-42

Διαιτητές: Μαυρέλης, Τζίμης

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 3, Άγγο, Φιλιππάκη 3, Κατσώρη, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 13, Φεντισίν 7 (1), Τσούχλη 5 (1), Γιασεμή 6 (1), Κλιματσάκου 2.

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 5 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 17 (2), Τσαβόνι 20 (1), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ           4-0     8

2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   3-1     7

3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ            2-2     6

4. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ        1-3     5

5. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                   0-3     3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                   3-0     6

2. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ                   2-1     5

3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-2     4

4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.                      0-3     3

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Όμιλος) –Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός

Συνεχίστηκε στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου στην Θεσσαλονίκη το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ο όμιλος) με τον Πανσερραϊκό να πανηγυρίζει μια αγωνιστική πριν το τέλος την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Αποτελέσματα

Ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) συνεχίζουν αήττητοι την προσπάθεια τους στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Γυναικών που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 69-23

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 66-52

Β’ Υποόμιλος

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 58-38

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 42-46

 

Φύλλα αγώνων

 

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 69-23

Δεκάλεπτα: 23-9, 41-15, 55-17, 69-23

Διαιτητές: Αντωνίου, Δελαγραμμάτικας      

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 6, Κωστούλα 11(1), Μπαλάτσα, Σαράγια 11 (2), Πατμίου 4, Κασαπόγλου 8 (1), Καραμπατζάκη 16, Σβύνου 8, Δρεττάκη 3, Στάκκου 2, Χατζηνικολάου.

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Φαλλιέρας): Χαραλαμποπούλου 4, Σαμαρτάνη, Τσάφου, Παπακωνσταντίνου, Αλατσά 6, Φωκά 2, Μανώλη 11, Βεϊκου.

 

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 66-52

Δεκάλεπτα: 17-11, 36-26, 45-46, 66-52

Διαιτητές: Γαρίνη, Πηλοϊδης

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη, Κασωμένου 2, Πρασιανάκη, Θωμά 14 (3), Γιαννοπούλου 19 (2), Ακρίβου 3, Δασκουλίδου 3 (1), Σκορδυλάκη 3 (1), Καζαντζή 22 (1), Παπαδοκοκκολάκη, Σκουμπάκη.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή, Φλογερά 7 (1), Νάτσκου 9 (1), Μαρίνη 20, Μαρούντα 6 (2), Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή, Λαγοπάτη 8, Ρεκουνιώτη 2.

 

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 58-38

Δεκάλεπτα: 9-9, 19-22, 38-31, 58-38

Διαιτητές: Αυγερινός, Σκουλαρίκης

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 15 (3), Άγγο, Φιλιππάκη 5 (1), Κατσώρη 2, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 6, Φεντισίν 12 (2), Τσούχλη, Γιασεμή 11 (3), Κλιματσάκου, Καραντζάνου.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 6 (2), Διαμαντή 8 (1), Νίκου 5 (1), Πεντογιέννη 2, Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια, Τσιολακούδη 2.

 

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 42-46

Δεκάλεπτα: 7-18, 17-26, 25-30, 42-46

Διαιτητές: Λαζόγκα, Ισιγώνης

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 6 (2), Καπόλου, Καπλανάϊ 2, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 8 (1), Τσαβόνι 26 (2), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου, Χρανιώτη 6, Παναγιώτου 2, Αριδά, Τζιουβέλη, Μπακετέα 18 (2), Τσιντώνη, Σεφέρου 3, Σταβαράκη 2, Μιχολιά, Καντέλη 11.

.

Η τελευταία αγωνιστική του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Νότος):

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (13.00)

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. (15.00)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   3-1     7

2. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ           3-0     6

3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ            2-1     5

4. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                    0-3     3

5. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ        0-3     3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                  2-0     4

2. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-1     3

3. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ                   1-1     3

4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.                      0-2     2

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Αποτελέσματα

Ο Ανταγόρας και τα Χανιά συνέχισαν με νίκες την προσπάθεια τους στο ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών για τον Α’ Υποόμιλο του Νότου που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς. Στον Β’ Υποόμιλο ο Σύλλας και ο Πεσλαγός ξεκίνησαν με νίκες στο τουρνουά.

 

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 30-83

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 31-56

 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 46-37

 

Φύλλα αγώνων

 

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62

Δεκάλεπτα: 0-25, 10-41, 18-55, 23-62

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Κουλούκης): Μπενέκη 1, Μάρκου 6, Παναγιωτοπούλου 4, Αλμπέρτου 2, Μπαρτουτσή 4 (1), Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Λέρμα 6, Τσαπανίδη.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 4, Κωστούλα 2, Μπαλάτσα, Σαράγια 2, Πατμίου 1, Κασαπόγλου 20 (2), Καραμπατζάκη 11, Σβύνου 10, Δρεττάκη 4, Στάκκου 7, Χατζηνικολάου.

 

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 30-83

Δεκάλεπτα: 9-37, 17-48, 23-69, 30-83

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Σταγιαννός

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Φαλλιέρας): Χαραλαμποπούλου 13 (2), Τσάφου, Παπακωνσταντίνου, Αλατσά 1, Φωκά, Κωνσταντοπούλου 4, Μανώλη 10, Βεϊκου 2.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη 11 (1), Κασωμένου 6 (2), Πρασιανάκη 7 (1), Θωμά 2, Γιαννοπούλου, Ακρίβου 8, Φουράκη 1, Δασκουλίδου 11 (1), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 17 (3), Παπαδοκοκκολάκη 8, Σκουμπάκη 12 (1).

 

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 31-56

Δεκάλεπτα: 6-14, 18-25, 25-45, 31-56

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Κομιανός

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 9, Διαμαντή 3, Νίκου 5 (1) Πηγάση, Πεντογιέννη 8 (1), Κολλά Μ., Ξυδιά 2, Χατζηχαραλάμπους 1, Καλαμπόγια, Τζαννέτου 1, Πατέρα, Τσιολακούδη 2.

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 6, Καπόλου, Καπλανάϊ 2, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 15, Τσαβόνι 26 (1), Πατσούρα, Καρμάϊ 2, Υδραίου, Λούμη Θ. 5 (1).

 

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 46-37

Δεκάλεπτα: 5-5, 16-22, 37-30, 46-37

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Νικολοπούλου

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου, Χρανιώτη 2, Παναγιώτου 5, Αριδά, Παπαγγελή 3 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 3, Τσιντώνη 9, Σεφέρου 2, Σταβαράκη 2, Μιχολιά 3 (1), Καντέλη 13.

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 8 (2), Άγγο, Φιλιππάκη 2, Κατσώρη 2, Βολίκα 1, Κρουσουλούδη, Καρούση 9, Φεντισίν 10 (2), Τσούχλη 3 (1), Γιασεμή.

 

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Νότος):

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (12.00)

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (14.00)

Β’ Υποόμιλος

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (16.00)

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (18.00)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (13.00)

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. (15.00)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   2-1     5

2. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ    2-0     4

3. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ    2-0     4

4. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                   0-3     3

5. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ  0-2     2

 

 

 

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): 2η αγωνιστική

Ο Έσπερος ΑΟΠΑ ζευγάρωσε της νίκες του, 72-35 επί της ΑΕ Καρλοβάσου, ενώ ο ΟΑ Χανίων επιβλήθηκε με 62-55 του ΑΟ Άργου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Ειδικού Πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 Γυναικών (Νότος, Α’ Υποόμιλος) που συνεχίζεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Αποτελέσματα:
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 72-35
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

Φύλλα αγώνων

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 72-35
Δεκάλεπτα: 21-11, 33-15, 63-30, 72-35
Διαιτητές: Γιακείμη, Καλογριάς
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3 (1), Φλογερά 3 (1), Νάτσκου 4, Μαρίνη 15, Μαρούντα 11 (1), Τσιακμά 1, Ντάρλα 4, Τραγουστή 4, Αργυροπούλου 6, Παπανδριοπούλου 4, Λαγοπάτη 13, Ρεκουνιώτη 4.
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Φαλλιέρας): Χαραλαμποπούλου 8, Τσάφου 4, Παπακωνσταντίνου, Αλατσά 14, Φωκά 2, Κωνσταντοπούλου, Μανώλη 7, Βεϊκου.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 62-55
Δεκάλεπτα: 14-21, 31-32, 45-47, 62-55
Διαιτητές: Ορφανός Εμ., Κομιανός
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη, Κασωμένου 7 (2), Θωμά 14 (2), Γιαννοπούλου 6, Ακρίβου 9 (1), Φουράκη 2, Σκορδυλάκη, Καζαντζή 22 (4), Παπαδοκοκκολάκη 2, Σκουμπάκη.
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Κουλούκης): Μπενέκη 12 (2), Μάρκου 2, Παναγιωτοπούλου, Αλμπέρτου, Μπαρτουτσή 17, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου 12 (4), Λέρμα 10.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Α’ Υποόμιλος):

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/06/2017
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (13.00)
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (15.00)

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/06/2017
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (12.00)
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (14.00)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2-0 4β.
2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 1-1  (β.
3. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 1-0  2β.
4. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ 0-2  2β.
5. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 0-1  1β.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Αποτελέσματα πρεμιέρας

Με νίκες ξεκίνησαν ο Ανταγόρας, 50-42 επί των Χανίων, και ο Έσπερος ΑΟΠΑ, 48-32 επί των Δαναών, στην πρεμιέρα του τουρνουά στο Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (Νότος, Α’ Υποόμιλος) που διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς.

Αποτελέσματα:
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 50-42
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 32-48

Φύλλα αγώνων

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 50-42
Δεκάλεπτα: 12-12, 25-23, 30-33, 50-42
Διαιτητές: Γιακείμη, Τηγάνης
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 8, Σαράγια 3 (1), Πατμιου 4, Κασαπόγλου 8, Καραμπατζάκη 19 (1), Σβυ Νου 6, Δρετάκη 2.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Κασωμένου 5 (1), Θωμά 7 (1), Γιαννοπούλου 16, Ακρίβου 1, Σκορδυλάκη 5 (1), Καζαντζή 4, Σκουμπάκη 4.

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 32-48
Δεκάλεπτα: 8-7, 18-24, 27-27, 32-48
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Μουλούκης): Μπενέκη 15 (1), Μάρκου 5, Παναγιωτοπούλου 4, Αναπέρτου 2, Μπαρτουτσή, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 2, Λέρμα 4, Τσαπινίδη.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 13 (1), Φλογερά 1, Νάτσκου, Μαρίνη 10, Μαρούντα 10 (2), Τσιακμά 4, Ντάρλα, Τραγουστή 4, Λαγοπάτη 5, Ρεκουνιώτη.

Πρόγραμμα Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Α’ Υποόμιλος):
 
ΠΕΜΠΤΗ 22/06/2017
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (16.00)
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (18.00)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/06/2017
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (13.00)
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (15.00)

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/06/2017
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (12.00)
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (14.00)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS