Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα-Βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Δεν έχει προηγούμενο αυτό που γίνεται στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, πίσω από το Περιστέρι που πετάει από νίκη σε νίκη και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η 22η αγωνιστική επιφύλασσε εντός έδρας ήττες - σοκ για Μαρόύσι και Κορωπί που μοιράζονταν την δεύτερη θέση, από ΕΦΑΟΖ και Μανδραϊκό αντίστοιχα  κι έτσι Παπάγου και Πανερυθραϊκός που ακολουθούσαν και νίκησαν, τους έπιασαν δημιουργώντας τετραπλή ισοβαθμία στην δεύτερη θέση.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μαρούσι-ΕΦΑΟΖ 73-74

Περιστέρι -Κρόνος 76-57

Πανελευσινιακός - Πρωτέας 71-64

ΑΕΝΚ-Απόλλων 78-53

ΚΑΠ-Πανερυθραϊκός 63-68

Κορωπί-Μανδραϊκός 76-85

Εργοτέλης-Παπάγου 60-69

Ιωνικός-Τρίτων 78-76

Οι αγώνες αναλυτικά

MAΡΟΥΣΙ-ΕΦΑΟΖ 73-74

Διαιτητές: Διμπινούδης, Χρηστίδης

Δεκάλεπτα: 17-22, 38-37, 61-56, 73-74.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 4, Ξύδας 11, Μπαλάφας 17 (3), Κανέλλης 3 (1), Στούκας 3, Σολωμός 6, Σουρλής 9, Παπαγεωργόπουλος 17, Kαπετάνιος 3, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 22 (5), Γκαβασιάδης 6, Γεωργοπαπαδάκος 16 (4), Καστανιώτης 4, Λεγκίκας 15 (3), Τσιτσιγιάννης 2, Νάκης 5 (1), Καπετζόγλου 4, Ξύδης, Κοψιάς, Γκόντγουιν, Σαμοθράκης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ 76-57

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κόλλιας

Δεκάλεπτα: 19-7, 39-26, 58-45, 76-57.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 9 (3), Ντακούλιας 2, Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 24, Πολυτάρχου 6 (2), Παπαντωνάκος 5, Μάντζαρης 8 (2), Λυκογιάννης 14, Κατιάκος 2, Γκιουζέλης 2, Καπώνης, Δομβρογιάννης.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλλας, Στραγανιώτης 11 (2), Δανάς, Ξιούρας 6, Αρχος, Ζούκας 15, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 8, Ηλιόπουλος, Γκαϊντάσοφ 2, Ματαλιωτάκης 12.

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 60-69

Διαιτητές: Λιότσος, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 13-15, 23-33, 39-47, 60-69.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 8, Μαχαιριανάκης 2, Βερτούδος 5 (1), Σταράκης 4, Σταμάτης 12 (3), Χασάπης, Μανιαδής, Σαρρής 2, Καραλής 6 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορωτος): Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 14 (2), Ζώρζος 5 (1), Αρσένης 9 (2), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης, Γκάτζο 5 (1), Κακιούζης 21.

 

 

ΚΟΡΩΠΙ–ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ  76-85

Διαιτητές: Αποστολίδης, Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-21, 39-46, 54-63, 76-85.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 9 (3), Παναγιώτου, Καραδολάμης 15 (1), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 19 (2), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 8, Σταθόπουλος 4, Μαύρος 6

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Τζιβελέκας 10 (2), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 1, Κούρτης 13 (2), Ζαφείρης 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Μουστόπουλος 17, Βαφίας 3 (1), Ψυλέας 20 (1).

 

ΚΑΠ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 63-68

Διαιτητές: Πόντας-Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 10-12, 21-27, 48-46, 63-68.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 7 (1), Γραμματίκας 6 (2), Κόκκας 10, Μπάρτζης, Καρτέρης 9 (3), Πανταζής 2, Καραμπάς 8 (2), Αρσενικός, Ροδοστόγλου 14 , Μαλτέζος 4, Μαργέλης 3 (1), Θεοδωράκης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 11, Σοφρωνάς 3 (1), Κούσουλας 13 (3), Γιαουρτόγλου 11 (3), Καλλιανιώτης 12 (4), Δέλλιος 2, Υφαντής 4, Αντωνίου 3 (1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 9.

 

ΑΕΝΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ

Διαιτητές: Μπούκας, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 22-, 46-22, 68-39, 78-53.

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 5, Μοσχοβίτης 12 (2), Κεφάλας 6, Μαρίνος 3 (1), Καράμπελας 11 2, Αλετράς 5 (1), Μανούσος 2, Χατζηνικόλας 10, Καραβανάς 8, Οικονομόπουλος, Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 12.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Νασόπουλος 2, Mπάρδας 7 (1), Σπυρόπουλος 8 (2), Mπασδέκης 14, κουτσούμπ 3 (1), Aρναουτάκης 6 (1), Kυπριτζόγλου 3, Xανιάς 6, Σιώμος 4, Παπουτσής, Γεωργίου.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ 78-76

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Σιδερής

Δεκάλεπτα: 15-21, 31-28, 47-42, 64-64 (κ. δ.), 78-76 (α' παρ.).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 5, Παναγιωταράς 8 (1), Καπινιάρης 4, Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 15 (2), Περδικάρης 9, Πάντσιος 10, Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 11 (1), Καλογερίας.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Κουτούλας 7, Πετρόπουλος, Καλαντζής, Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 17 (3), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 21 (2), Βερτούδος.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 22 αγώνες)

1. Περιστέρι 18-4 40

2.  Παπάφου 15-7 37

3. Κορωπί 15-7 37

4. Μαρούσι 15-7 37

5. Πανερυθραϊκός 15-7 37

6. Ιωνικός 13-9 35

7. Πανελευσινιακός 13-9 35

8. Μανδραϊκός 12-10 34

9. ΑΕΝΚ 11-11 33

10. Τρίτων 10-12 32

11. ΕΦΑΟΖ 10-12 32

12. Κρόνος Αγ. Δη. 8-14 30

13. Πρωτέας Β. 8-14 30

14. Εργοτέλης 7-15 29

15. Απόλλων Σμ. 4-18 26

16. ΚΑΠ 2-20 24

 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23η, 19/3)

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι

Κρόνος-Πανελευσινιακός

Πρωτέας-ΑΕΝΚ

Απόλλων-ΚΑΠ

Μανδραϊκός -Πανερυθραϊκός

Παπάγου-Μαρούσι

Τρίτων-Εργοτέλης

Κορωπί-Ιωνικός


2ος Όμιλος

AΙΑΣ-ΑΓΙΑ 60-83

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 21-32, 34-44, 46-67, 60-83.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Τσιμπής 12, Δεληγιάννης 2, Τσιακλαγκάνος 9, Σπύρας 20, Καραμανώλης 5, Σικαλίδης 3, Κόκουρας 9, Σεκαδάκης Γ., Μπαλτζόπουλος, Καδής, Σεκαδάκης Δ.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Μηλιώνης 11, Αγαπίου 5, Τσιαμπαλής 5, Γκανέτσας 2, Νταλός 3, Κόμματος 29, Περρωτής 3, Τριανταφύλλου 17, Βαβάτσικος 5, Γούλας 3.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 66-61

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Δεκάλεπτα: 20–12, 32–30, 55–41, 66-61.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 9, Μπερερής 11, Σταμούλης, Σαπλαούρας, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Τάσσος 12, Γκρέκας 4(1), Μήτσου 9(1), Γκόβας 21(3), Μακρής, Δασκαλάκης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Πονόπουλος, Συμεών, Κουντουρατζόγλου 5, Δελίδης 5(1), Σουτζόπουλος 7(1), Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 9, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18.

ΑΣΠΙΔΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 64-70

Διαιτητές: Τσοκόλης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 10-18, 24-31, 46-55, 64-70.

ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης, Παναγιωτόπουλος): Ντεμάι, Μασμανίδης, Παπαδάκης 1, Γρούδος 2, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 20 (5), Τσιαβές 10 (1), Μαντζουράνης, Ασημάκης 5, Παπαθανασίου 3 (1), Μανδαλάκης 14 (1), Πετς 4.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 4 (1), Κουρέπης, Ζωιτσάκος, Λάκκας 12 (2), Μαυρογιάννης 9, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 18 (2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 10 (2), Παππάς Γ. 4.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ–ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 66-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Ξέρας

Δεκάλεπτα: 20-14, 31-26, 44-55, 66-69.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 11 (1), Πετρίδης 11 (1), Παπασαραφιανός 3 (1), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 15, Μούκαρης 12 (1), Μίκιτς 14 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 11 (2), Τόκας.

ΓΕΦΥΡΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 74-85

Διαιτητές: Γερακίνης, Φακίτσας

Δεκάλεπτα: 17-20, 41-45, 55-69, 74-85.

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 12, Δανάκης, Βάσκος 5 (1), Κολοκοτρώνης 2, Καζαμίας 7 (1), Μυλωνίδης 15 (1), Βογιατζής, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (3), Καρούζος 8.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 28 (5), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 11 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 12 (1), Μπέγος 9 (3), Τερσενίδης, Τασιούδης, Τεπετίδης 6 (1), Αντωνιάδης 6 (2), Μπένας 8, Τσότσος 5.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΧΑΝΘ 83-77

Διαιτητές: Τσιτρσιμάλης, Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-34, 55-52, 73-73 (κ. δ.), 83-77 (α' παρ.)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής, Ευγενειάδης): Ξενιτίδης, Πρωτούλης 15 (2), Βρεττάς 4 (1), Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 21 (3), Μπίλιος, Συμεωνίδης 7, Αζίζης 2, Σταματόγιαννης 8 (1), Τζουβάρας 2, Βεργίνης 10, Κοτσάνος 7.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 10, Αμπατζάς 21 (2), Βλάχος 14 (1), Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 3 (1), Ερμείδης Π., Γεωργάκης 11 (2), Παπαχρήστου, Μελίδης 6, Φυλακτός, Λευκαδίτης 8, Ερμείδης Δ.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 70-66

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 21-24, 36-33, 48-53, 70-66.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 21 (5), Λεμονάκης, Μουρατίδης 15 (3), Μαυρίδης 11, Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης 2, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 8, Σταύρου 8 (2), Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Xατζηιωάννου, Ξηρομερίτης): Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 10 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 19 (3), Καραγκιολίδης 20 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 4, Κωνσταντινίδης 3, Τσιρογιάννης 6, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 4, Χατζηλάμπρου.

Πολύγυρος - Φίλιππος Βέροιας 66-69

Διαιτητές : Ελευθεριάδης, Ξέρας

Δεκάλεπτα : 20-14, 31-26, 44-55, 66-69

ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 11 (1), Πετρίδης 11(1), Παπασαραφιανός 3 (1), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 15, Μούκαρης 12 (1), Μίκιτς 14 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10(3), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 20(1), Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 11(2), Τόκας Αλεξ.

Ερμής Λαγκαδά-Χαρίλαος Τρικούπης 80-69

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 18-19, 46-31, 56-53, 80-69.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 3, Ράπι, Σπουργίτης, Ακεψιμαΐδης 11 (1), Μάρουσιτς 19 (3), Νώτης 5, Παρίτσης 8, Πυλκούδης 2, Γκαμούρας 19, Ελευθεριάδης 6 (2), Καντάρκος 6, Μέλλιος 1.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 6(2), Βουρνάς 8, Παπαδιονυσίου 13, Τοπουζίδης 5, Μουράτογλου 13, Σταυρόπουλος 3,Παπαρέγκας 1,Γεωργιάδης 10,Ψάλτου 8,Δημητρόπουλος 2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η βαθμολογία (Σε 22 αγώνες):

1. Καστοριά 43 (21-1)

2. Καρδίτσα 38 (16-6)

3. Ερμής Αγιάς 38 (16-6)

4. Πευκοχώρι 35 (13-9)

5. Αγρίνιο 35 (13-9)

6. Ερμής Λαγκαδά 34 (12-10)

7. Ανατόλια 34 (12-10)

8. Στρατώνι 33 (11-11)

9. Ασπίδα Ξάνθης 32 (10-12)

10. Γέφυρα 32 (10-12)

11. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (10-12)

12. ΧΑΝΘ 30 (8-14)

13. Φίλιππος Βέροιας 29 (7-15)

14. Πολύγυρος 29 (7-15)

15. Πιερικός Αρχέλαος 28 (6-16)

16. Αίας Ευόσμου 26 (4-18)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/3)

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα

Καστοριά-Αίας

Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά

Χαρ. Τρικ.-Ανατόλια

Καρδίτσα-ΧΑΝΘ

Φίλιππος-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Στρατώνι-Πολύγυρος

Ασπίδα-Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...

B’ Εθνική: Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες (15η αγων.)

1ος Όμιλος

"Φουντώνει" η μάχη στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, με τους συμπρωτοπόρους Περιστέρι και Πανερυθραϊκό να έχουν απώλειες, σε Μάνδρα και Κορωπί αντίστοιχα και έτσι Μαρούσι, Παπάγου, αλλά και το Κορωπί που νίκησαν, πλησίασαν σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS