Menu

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (14/11)

Σας ενημερώνουμε ότι,  λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – ΓΣ Ερμής Αγιάς, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί της 20/11/2016 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/11/2016 ώρα 18.00, στο κλειστό γυμναστήριο Λαγκαδά.

Επίσης, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, oαγώνας ΓΣ Εργοτέλης – ΑΟ Τρίτων, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο.

Για λόγω κωλύματος του γηπέδου, oαγώνας Πανερυθραϊκός ΑΣ – Μανδραϊκός ΑΟ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.30 στο κλειστό γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής», Ερυθραία.

Τέλος, λόγω αναχώρησης για Ρωσία του Προπονητή του ΓΣ Αμαρουσίου και Ομοσπονδιακού Προπονητή κ. Κ. Κεραμιδά με την Εθνική Γυναικών την ίδια ημέρα, oαγώνας ΓΣ Αμαρουσίου – ΑΣ Παπάγου, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 20/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αμαρουσίου (Αγ. Θωμά).

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και τα φύλλα αγώνος στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα


Παπάγου - Ζωγράφου        79-75
Τρίτων - Κρόνος Αγ.Δημητρίου    73-67
Κορωπί - Πρωτέας Βούλας        72-61
Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός     63-56
Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισιάς     82-65
Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Ιωνικός Ν. - Απόλλωνας Σμ.     87-68
Μαρούσι - Έσπερος Πατρών    Αναβλήθηκε

Τα φύλλα αγώνος...

Παπάγου - Ζωγράφου 79-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαραμής
Δεκάλεπτα: 20-13, 44-34, 58-57, 79-75
Παπάγου (Σορώτος): Γκάτζο, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 13 (1), Ζώρζος 3, Αρσένης 10 (2), Φακοπουλίδης 24 (2), Χαϊκαλής 6 (2), Κακιούζης 14.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Γκόντγουϊν 5 (1), Γκαβασιάδης 9, Γεωργοπαπαδάκος 27 (5), Καπετζόγλου 3, Βαρνάβας 6, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 11 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Νάκης.

Ιωνικός Ν. - Απόλλων Σμ. 87-68
Διαιτητές: Τσαχάρης, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 26-18, 25-22, 17-16, 17-12.
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Παπαγεωργίου, Παναγιωταράς 7, Καπινιάρης 7 (1), Παλαιοχωρίτης 8 (2), Βουγιούκας 8, Πετρόπουλος 19 (2), Κοντραφούρης, Περδικάρης 21 (1), Πάντσιος 11 (1), Βασιλόπουλος, Περσίδης 6, Καλογερίας.
Απόλλων Σμ. (Χατζής): Κοντούδης 6 (2), Μπάρδας 18 (4), Σπυρόπουλος 5 (1), Μπασδέκης 3, Κουτσούμπας 3 (1), Αρναουτάκης 12, Κυπριτζόγλου 2, Χανιάς 2, Παμπουλίδης 15, Νιώτης, Σιώμος 2, Παπουτσής.

Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός 63-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Νάστος
Δεκάλεπτα: 18-10, 35-18, 46-43, 63-56
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 11(1), Καρακωνσταντάκης 10, Βερτούδος 5, Σταμάτης 4(1), Χουχούμης 18(2), Χασάπης, Δόσπρας 2, Σαρρής 2, Καραλής 11(2), Σταράκης, Μανιαδής, Μαρκογιαννάκης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 4, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης 8(1), Πρίτσος, Σοφρωνάς, Κούσουλας, Γιαουρτόγλου 20(6), Τσικόπουλος, Υφαντής 6, Αντωνίου, Τοπάλης 10(2), Γιανναλέτσος 8.

Τρίτωνας - Κρόνος Αγ.Δημ. 73-67
Διαιτητές: Χρηστίδης - Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-31, 47-41, 73-67
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 3 (1), Πετρόπουλος 3, Καλατζής, Κουκούνιας 8, Ντιμπ 26 (6), Θυμνιός 13, Ασπρομύλος, Γεωργίου 4 (1), Γκαβανόπουλος 10 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας, Ηλιόπουλος, Δανάς 12 (1), Ξιούρας, Άρχος 5, Ζούκας 12 (2), Κόης 3, Φρουσκλιάς 13 (3), Μπέλη 4, Γιαννόπουλος 14 (3), Γκαϊτάσοφ 4, Ματαλιωτάκης.

Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισσιά 82-65
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 6-12, 39-30, 55-45, 82-65
Περιστέρι (Καραγιάνης): Παππάς 11, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου 9(2), Παπαντωνάκος 3(1), Μάντζαρης, Λυκογιάννης 6, Κατιάκος 26(1), Καπώνης 4, Τασόπουλος 6, Δομπρογιάννης.
ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 14(1), Κεφαλάς, Μαρίνος 4(1), Καράμπελας 1, Παπανικολάου 6, Χατζηνικόλας 3(1), Καραβανάς 12, Οικονομόπουλος 9(2), Δρακάκης 3, Ψαρόπουλος 13(1).

Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Διαιτητές: Αποστολίδης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 20-26, 42-51, 64-74, 85-89
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7 (1), Κοτσόπουλος 2, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 2, Κούρτης 10, Ζαφείρης 7 (1), Παπαπέτρος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 15 (2), Μουστόπουλος 16, Βαφιάς, Ψυλέας 23.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 26, Μιχαλούτσος, Ντορμπάρης, Τσάντες 3 (1), Πέτρουλας 2, Μούκας 4, Μουμπάρακ 17 (4), Ζούμπος 11 (3), Δούκας 3 (1), Ρεκουνιώτης 6, Μαντζιώρης 17 (1).

Κορωπί - Πρωτέας Β. 72-61
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 11-13, 32-23, 55-42, 72-61
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 11, Αγόρης 7 (1), Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 9 (1), Κερασοβίτης 10 (2), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 12 (2), Σταθόπουλος, Μαύρος 10
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Σκουλούδης 9, Μόρφης 4, Εμμανουηλίδης 8 (1), Αθηνιώτης 2, Πλούμης 5 (1), Βαρδαβάς 4, Παραγυιός 14 (1), Αυγενικός 11, Ορλάντο 4

H βαθμολογία
 
1.Περιστέρι        4
2.Παπάγου         4
3.Τρίτωνας         4
4.Ιωνικός Νικαίας     3
5.Πανελευσινιακός     3
6.Πανερυθραϊκός     3
7.Μανδραϊκός         3
8.ΑΕΝΚ             3
9.Απόλλων Σμύρνης    3
10.Κορωπί        3
11.*Εργοτέλης        2
12.Ζωγράφου        2
13.Κρόνος Αγ. Δημ.    2
14.Πρωτέας Βούλας    2
15.*Μαρούσι        1
16.**Έσπερος        

*Έχει ένα παιχνίδι λιγότερο
**Υπάρχει απόφαση του ΑΣΕΑΔ

H επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)
Ζωγράφου-Τρίτων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί
Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νικαίας
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι
Έσπερος ΑΟΠΑ-Περιστέρι
Κηφισιά-Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός-Παπάγου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα


Φίλιππος Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος   77-76 (2παρ.)
Στρατώνι-Καστοριά 60-77
Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69
Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69
Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63
Πευκοχώρι-Ανατόλια 87-73
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82
Καρδίτσα-Αίας Ευόσμου 70-49


Οι αγώνες αναλυτικά

Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69

Δεκάλεπτα: 27-18, 48-39, 60-52, 89-69

Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 10 (2), Μπερερής 23 (2), Πατσατζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 8 (2), Μήτσου 7, Γκόβας 14 (2), Μακρής 12 (1) , Κουσιάντζας 2

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 5, Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 12 (1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 14 (1), Γεωργιάδης 11 (1), Μουρίκης 8, Ψάλτου 9

Ασπίς Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 18-17, 34-35, 47-52, 67-69

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 10 (2), Τσιαβές 4, Κουτσογιάννης 18, Ασημάκης 9 (2), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 16 (2), Πετς 3 (1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσαμπαλής 3, Μηλιώνης 1, Χαλκιάς, Κόμματος 24 (4), Περρωτής 21, Τριανταφύλλου 3 (1), Βαβάτσικος 13, Γούλας 3

Φίλιππος Βέροιας - Πιερικός Αρχέλαος 77-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-29, 47-45, 61-61, 67-67, 77-76

Φίλιππος Β. (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Πάρος 6(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 7(1), Παπαδόπουλος 4, Νίκος , Γεωργιάδης 8, Κοθράς 13(2), Σιόλογκας 29(2), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 6(2)

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 14(1), Καλτσουνάς , Γκογκίδης 15(2), Καραγκιολίδης 22(2), Χανέλλι, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 13(1), Παπαμιχαήλ

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Ανατόλια 87-73

Διαιτητές: Γερακίνης-Πιτσίλκας Β.

Δεκάλεπτα: 22-27, 41-45, 67-60, 87-73

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζιδης, Μητσάκης 19 (3), Λεμονάκης 7, Μουρατίδης 12, Μαυρίδης 14 (1), Γαρέζος 10 (2), Καραϊσκάκης 2, Καραθανασης, Κιγμετογλου 16 (1), Σταύρου 7, Μάρκου, Βαιντερλης

Ανατόλια (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 15 (4), Βρεττας, Σιώπης 7, Γαλανιδης 13 (3), Τριανταφυλλιδης 6 (2), Συμεωνιδης 14, Αζιζης, Σταματογιαννης 2, Τζουβαρας 10, Βεργίνης 2, Γραβανης 4

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-20, 35-32, 50-46, 66-63

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος - Πεγιάς): Πιπιλιάρης 29 (2), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 5 (1), Αράπης, Βούλγαρης 8 (2), Χρηστίδης, Ακριτίδης, Νουκάρης 10, Νησιώτης 14 (1), Νίκιτς

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3, Αμπατζάς 15, Βλάχος 8 (1), Σταματέλος, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 3 (1), Ερμείδης 6 (1), Γεωργάκης 3 (1), Παπαχρήστου 8, Παπαζούδης, Λευκαδιτης 13, Μελίδης 3 (1)

Καρδίτσα - Αίας Ευόσμου 70-49

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-10, 33-21, 50-32, 70-49

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής 6 (1), Λάκκας 6 (2), Μαυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 8 (2), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 8 (2), Θέος 12 (2), Παππάς Γ. 5 (1)

Αίας (Πεχλιβάνης): Αμούτζιας, Τσιμπής 14 (2), Σεκαδάκης Γ., Καδής 4, Δεληγιάννης 9 (1), Τσιακλάγκανος 3 (1), Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 8, Σικαλίδης 2, Σεκαδάκης Δ., Κοκούρας 6

Στρατώνι - Καστοριά 60-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-33, 50-62, 60-77

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 13(4), Πολιτόπουλος 2, Δελίδης 3(1), Σαμαράς 6(2), Ζυγούρας, Θωμαΐδης 7(1), Σουτζόπουλος 15(3), Φλιάτης Ι. 4, Δασκαλόπουλος 10

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Μπέγας, Ελευθεριάδης 19(2), Χότζα, Τερσενίδης 5(1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης 4, Αντωνιάδης 14(3), Μπένας 8, Τσότσος 8

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 14-21, 26-44, 46-63, 71-82

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομμύδας 2, Δανάκης 5 (1), Βάσκος 1, Κολοκοτρώνης 10 (2), Δέτσικας, Καζαμίας 8 (2), Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 3, Ιατρίδης, Ταραμάς 7 (1), Μπίσκας 9 (2), Καρούζος 5

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλης 8 (1), Καμπέρης 1, Μέλλιος, Ακεψιμαΐδης 22 (4), Μάρουσιτς 8 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πιλκούδης 6, Ράπι, Ελευθεριάδης 8, Μίνου 2, Καντάρκος 7 (1).


Η επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι
Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης
Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο
Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος
ΧΑΝΘ-Πευκοχώρι
Ανατόλια-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου
Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας

 

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ...

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική (μπαράζ): Άνοδος για τον Αμύντα

Ο Αμύντας επιβλήθηκε της ΑΕΛ με 87-81 και πήρε την άνοδο για την Α2 κατηγορία.

Τα αποτελέσματα των μπαράζ:
Αμύντας-ΑΕ Λάρισας 87-81
Ηράκλειο-ΓΣ Λάρισας 70-78
Ιωνικός Ν.-Καστοριά 62-60
 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 62-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Ζαχαρής
Δεκάλεπτα: 19-20, 39-37, 48-45, 62-60
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος, Κούτουλας 8 (2), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Ντιμπ 8, Μούκας, Ρεκουνιώτης 10, Γκιουζέλης 2, Λυκογιάννης 16 (1), Βεσκούκης 11 (2).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 13, Κρανιάς, Ματενίδης 9 (1), Γυμνόπουλος 11 (1), Τερσενίδης, Ντάλλης 8, Τασιούδης, Τσότσος 6, Βοϊβατόπουλος 6, Τσαούσης, Τεπετίδης 7 (1).

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΕΛ 87-81
Διαιτητές: Παντελίδης-Κοτσίμπος
Δεκάλεπτα: 12-10, 44-25, 59-49, 87-81
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 5, Αγγελόπουλος 15 (1), Μαντζούρος, Διαμαντόπουλος 10 (1), Πίνης, Βαρδιάνος 8 (2), Τοπάλι 3 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 27 (4), Βογιατζής 6, Κουκουνιάς 8 (2), Καμπούρης 5 (1).
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 16 (3), Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 23 (4), Τζήμας, Τσούτσος 9 (1), Παπαϊωάννου, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 11 (3), Μαλτέσιος 18, Πολίτης, Παπακώστας 2, Φιλιππόπουλος.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 70-78
Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-42, 55-68, 70-78

Ηράκλειο (Β.Ράλλης):Πρωτογεράκης, Φραγιαδάκης, Παπαδάκης 5 (1),Αυγενικός 9 (2) (4 ριμπ),Σπυριδάκης, Καραδολάμης 15 (3) 8ρ., 1 κλεψ.,Κουπίδης 15 (3) 5 ρ. 6 ασ., , Μαραγκάκης 2, Κίτσος-Καλυβιανάκης, Λιανός 5 (6 ρ.5 ασ.), Κυρίτσης,Πάλλης 19 (7ρ)..
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης, Παπαχρήστος 9 (1),Λαμπρόπουλος 11 (2),Τσιάβες 20 (4),Ντάλος 7,Βαβάτσικος 17 (3), Κατέρης,Σπανούλης 14 (2).

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά την άνοδο του Γ.Σ. Λαυρίου στην Α1 Ανδρών στην θέση του ΚΑΟΔ (ο οποίος αποσύρθηκε από όλα τα Εθνικά Πρωταθλήματα), το Γ.Σ. Περιστερίου ανέρχεται στην Α2 κατηγορία Ανδρών μετά την αρνητική απάντηση του Αργος Ορεστικού, το οποίο είχε προτεραιότητα βάσει των αγώνων κατάταξης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Το σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ δήλωσε συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (1ος όμιλος) όπου θα αγωνίζεται στην θέση του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016.

Διαβάστε περισσότερα...

Αγώνες κατάταξης για άνοδο στην Α2 και Β’ Εθνική

 

Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γ), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 16/05/2015, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS