Menu

A2 Ανδρών 2015-2016 Play-Off / Play-Out

PLAY OFF

1η αγωνιστική, 1/6

Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι 76-70
Διαιτητές: Μάνος-Καλδίρης-Τσαρούχα (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 22-19, 39-42, 57-49, 76-70.
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3, Παπαμακάριος 3, Καράμπουλας 19, Μπατής 10, Πετροδημόπουλος 7, Αγγελόπουλος 15, Κομποδιέτας 6, Σκορδίλης 11, Κακιούζης 2.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 16, Παναγιωταράς 6, Παπαδιονυσίου 10, Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 6, Αντωνάκης 6, Κουτρούλιας 14, Σαχπατζίδης 6, Μήτσιαλος 2, Περσίδης 2, Δενδρινός 2.

Εθνικός-Προμηθέας Πατρών 83-79 (κ.α. 70-70)
Διαιτητές: Παπαπέτρου-Μητσόπουλος-Παντελίδης (Ντίνος) 
Δεκάλεπτα: 18-24, 35-41, 56-55, 70-70, πρτ. 83-79. 
Εθνικός (Καλαφατάκης): Μάντζαρης 16, Τζόλος 4, Τότσιος 12, Βασιλόπουλος 9, Βουγιούκας, Παλαιοχωρίτης 2, Ράπτης 5, Γκιζόγιαννης 11, Λάτοβιτς 13, Μαγκουνής 9, Τζιάλλας 2, Ψυλέας. 
Προμηθέας (Γιατράς): Δανάς, Νοέας 4, Κουμπούρας 20, Γιαννικόπουλος 2, Σκούφης, Πέττας 29, Γερομιχαλός 10, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς, Τσάμης 5, Αλίχοτζιτς 9, Χαμηλός.


2η αγωνιστική, 4/6

Προμηθέας Πατρών-Εθνικός 69-63
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ., Μπήτης, Συμεωνίδης (Σπυρίδωνος).
Δεκάλεπτα: 16-8, 31-20, 49-41, 69-63.
Προμηθέας (Γιατράς): Νοέας 7, Κουμπούρας 14, Γιαννικόπουλος 4, Πέττας 11, Γερομιχαλός 7, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς 2, Τσάμης 14, Αλίχοντζιτς 10.
Εθνικός (Καλαφατάκης): Μάντζαρης 10, Τζόλος 3, Τότσιος 4, Βασιλόπουλος 16, Βουγιούκας, Παλαιοχωρίτης, Ράπτης, Γκιζόγιαννης 7, Λάτοβιτς 15, Μαγκουνής 4, Τζιάλλας, Ψυλέας 4.

3η αγωνιστική, 8/6

Εθνικός-Προμηθέας Πατρών 60 – 68 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Μητσόπουλος-Παγώνης
Δεκάλεπτα: 28-18, 39-38, 50-53, 60-68.
Εθνικός (Καλαφατάκης): Μάντζαρης 12, Τζόλος 3, Τότσιος 6, Βασιλόπουλος 5, Βουγιούκας 4, Παλαιοχωρίτης, Ράπτης, Γκιζόγιαννης 7, Λάτοβιτς 6, Μαγκουνής 13, Τζιάλλας, Ψυλέας 4.
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Νοέας 8, Κουμπούρας 6, Γιαννικόπουλος 2, Πέττας 8, Γερομιχαλός 12, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς 13, Τσάμης 13, Αλίχοτζιτς 6

Γ' Φάση / 1η Αγωνιστική 11/06/2016

ΑΟ Φάρος Κερατσινίου - ΑΣΠ Προμηθέας 88-78
Διαιτητές: Π. Πουρσανίδης Γ-Μπήτης-Παντελίδης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 22-14, 49-42, 69-64, 88-78.
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος 1, Παπαμακάριος 9, Καράμπουλας 11, Μπατής 6, Πετροδημόπουλος 18, Λιακόπουλος 21, Αγγελόπουλος 11, Κομποδιέτας 6, Σκορδίλης 5. 

Προμηθέας (Γιατράς): Νοέας 4, Κουμπούρας 2, Γιαννικόπουλος 2, Σκούφης, Πέττας 12, Γερομιχαλός 5, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς 18, Τσάμης 17, Αλίχοντζιτς 15, Χαμηλός 3

 

PLAYOUT

1η αγωνιστική, 1/6

Λιβαδειά-Περιστέρι 72-58 
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ-Γκούμας-Διαμαντής (Δεσάρτης)
Δεκάλεπτα: 20-12, 34-35, 50-48, 72-58. 
Λιβαδειά (Μωραΐτης): Ντακούλιας 15, Βουκαντίνοφ 17, Τερματζίδης, Βούλγαρης, 8, Χάλαρης 5, Τσιφρικας, Μαράντος, Μαχαίρας 9, Σταύρου 3, Καλαμπάκας, Δημητριάδης 15. 

Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 9, Παπαδιονυσίου, Τσιότρας 8, Πολυτάρχου 6, Παπαντωνάκος 7, Σκουλίδας 1, Ψαρόπουλος, Κατιάκος 12, Πέτρουλας 6, Γκλίκριστ 9.

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανερυθραϊκός 88-85 (κ.α. 64-64, α' πρτ. 72-72) 
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Σταματόπουλος-Παγώνης (Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 18-19, 36-41, 50-54, 64-64, α’ πρτ. 72-72, β’ πρτ. 88-85 
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 2, Μπουρδάνος, Γερομίχαλος 10, Ελευθεριάδης 12, Μαυρογιάννης 1, Τοπάλι 15, Γκράβας 8, Μάρουσιτς 20, Θόρστεϊνσον 12, Λευκαδίτης 8. 

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 14, Μπάρδας 4, Καλλιανιώτης 5, Πρίτσος 5, Προδρόμου 12, Γιαουρτόγλου 20, Σολωμός 5, Αντωνίου 2, Γκαϊντάσοφ 2, Σοφρωνάς 16.

2η αγωνιστική, 4/6

Πανερυθραϊκός-Μαχητές Δόξας Πεύκων 87-86 (κ.α. 76-76)
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Παναγιώτου, Παντελίδης (Μπουζάκης Στ.).
Δεκάλεπτα: 20-24, 34-40, 56-56, 76-76, πρτ. 87-86.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Μπάρδας 14, Καλλιανιώτης 5, Πρίτσος 7, Προδρόμου 2, Γιαουρτόγλου 16, Γεωργακόπουλος 4, Σολωμός 19, Αντωνίου 3, Γκαϊντάσοφ 9, Σοφρωνάς 6.

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 5, Μπουρδάνος, Γερομιχαλός 4, Ελευθεριάδης 8, Μαυρογιάννης 2, Στόλης 2, Τοπάλης 18, Γράβας 21, Μάρουσιτς 10, Θόρστεϊνσον 10, Λευκαδίτης 6.

3η αγωνιστική, 8/6

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανερυθραϊκός 86-63
Δεκάλεπτα: 27-15, 46-27, 61-43, 86-63
Διαιτητές: Παναγιώτου - Δεσλής - Τζαφλέρης
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος 10, Χατζηκυριακίδης, Γερομιχαλός 9, Ελευθεριάδης 24, Μαυρογιάννης 7, Στόλης, Τοπάλι 3, Γράβας 9, Μάρουσιτς 12, Θόρστεϊνσον 7, Λευκαδίτης 5.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 8, Μπάρδας 6, Καλλιανιώτης 6, Πρίτσος 5, Προδρόμου 6, Γιαουρτόγλου 15, Γεωργόπουλος 4, Σολωμός 8, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ, Σοφρωνάς 5.

*Υπενθυμίζεται πως υπολογίζονται οι μεταξύ των δύο ομάδων αγώνες της κανονικής περιόδου.

Φάρος-Παγκράτι (3-0)

Εθνικός-Προμηθέας Πατρών (2-3)

Λιβαδειά-Περιστέρι (3-0)

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανερυθραϊκός (3-2)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Playoff)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

1/06/16

19.00

ΙΧΘ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

76 – 70

1/06/16

17.00

ΕΣΠΕΡΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

83 – 79

 

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Playoff)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

04/06/16

17.00

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΣ

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

69 – 63

 

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Playoff)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

08/06/16

17.00

ΕΣΠΕΡΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

60 – 68

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Playout(Β’ Φάση) της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
Περιόδου 2015 – 2016.

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Playout)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

1/06/16

17.00

ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

72 – 58

1/06/16

17.00

ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ

ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ Δ.Π.-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

88 – 85

2η Αγωνιστική - Β’ φάση (Playout)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

04/06/16

17.00

Σ. ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ- ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ Δ.Π.

87 – 86

3η Αγωνιστική - Β’ φάση (Playout)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

08/06/16

17.00

ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ

ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ Δ.Π.- ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

86 – 63

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Playoff(Γ’ Φάση) της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
Περιόδου 2015 – 2016.

1η Αγωνιστική – Γ’ φάση (Playoff)

ΗΜ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΓΩΝΑΣ

 

11/06

19.00

ΙΧΘ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

88-78


Τα σωματεία τα οποία υποβιβάζονται στην Β Εθνική κατηγορία Ανδρών της αγωνιστικής περιόδου 2016-2017 μετά την ολοκλήρωση και των play outs είναι:
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας, ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου [και από τα play outs:] ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ και ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Α1 Γυναικών 2015-2016 (Play off)
επιστροφή στην κορυφή