Menu

B´ Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε με το απόλυτο νικών στη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής με την εκτός έδρας επικράτησή του επί του ΕΦΑΟΖ και έχει προ πολλού περιορίσει το ενδιαφέρον στις άλλες θέσεις.

Ο αγώνας της χρονιάς και όχι μόνο της αγωνιστικής έγινε στο Κορωπί με τους γηπεδούχους να νικούν τον Τρίτωνα μετά από 3 παρατάσεις(!), ενώ μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία ήρθε για τον Πανελευσινιακό στη Βούλα.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10η αγωνιστική

 

Ηράκλειο – Ιπποκράτης Κω 74-69

Παγκράτι – Νέα Κηφισιά 77-73

Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός 61-72

ΓΣ Νικηφόρος Μάνδρας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 88-82

ΕΦΑΟΖ – Ιωνικός Νικαίας 69-89

Κορωπί – Τρίτων 104-96 (γ΄παρ), 64-64 (κ.α.), (72-72 α’ παρ.), 85-85 (β’ παρ.)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου 92-78

ΚΑΟ Κορίνθου – Πανερυθραϊκός 63-71

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 74-69

Δεκάλεπτα: 26-15, 46-25, 64-51, 74-69

Διαιτητές : Διμπινούδης-Φασόλης

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος Ι., Σταμπουλής 16, Μποχωρίδης 10 (2), Πετράκης 4, Λιανός 11 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 18 (2), Παπαδάκης 4, Λάκκας 8 (2).

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 17, Τρύπας 4 (1), Ονάσογλου 25 (3), Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 13, Λεκάκης, Χαρίσης 2, Τσακαλέρης 4.

 

ΕΦΑΟΖ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 69-89

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 22-24, 39-52, 59-72, 69-89

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 7 (1), Εμμανουηλίδης 2, Γκαβασιάδης 11 (1), Κόψιας 5 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 5 (1), Καστανιώτης,Τσιτσιγιάννης 5 (1), Υφαντής 11 (3), Παπαρέγκας 20 (2).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Κοντραφούρης, Κουντουράς 10(2), Καράμπουλας 23 (2), Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης. Βουγιούκας 5, Βασιλόπουλος Φ. 9 (1), Κανονίδης 18, Κατούφας 13 (1), Παπαδόπουλος 3 (1).

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 77-73

Δεκάλεπτα: 16-20, 38-36, 50-49,77-73

Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Μ.

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Καυκής 7 (1), Γιαννίκος 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος 17 (1), Λυτόπουλος 3, Μήτσιαλος 14, Χριστόπουλος 8 (2), Γερονίκος 2, Ξιούρας , Μπένος 12, Φάσουρας 2

ΑΕΝΚ (Λιόγας) : Καμαριανός 6, Μοσχοβίτης 13 (1), Κεφαλάς 14 (1), Μαρίνος , Ντουζίδης 8, Χαϊκάλης , Χατζηνικόλας 12, Πρέκας 2, Ψαρόπουλος 18 (2)

 

ΚΟΡΩΠΙ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 104-96 (γ’παρ)

Δεκάλεπτα: 8-10, 23-25, 42-41, 64-64 (κ.α.), (72-72 α’ παρ.), 85-85 (β’ παρ.), 104-96

Διαιτητές : Στρέμπας-Αναστασίου

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 12 (2), Γκοντόπουλος 26 (4), Σερέτης 27 (3), Αγόρης 4, Σιμιτζής, Σπανός 16 (1), Μαλτέσιος 12, Γκίνης 2, Πετς 5 (1).

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 2, Κούτουλας 6 (2), Φράγκος, Καλαντζής 2, Ντιμπ 17 (3), Θυμνιός 26, Καραδολάμης 8 (1), Γκαβανόπουλος 25 (5), Τασόπουλος 10, Δαμιανάκος

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 92-78

Δεκάλεπτα : 25-11, 41-33, 65-60, 92-78

Διαιτητές : Σκούτας-Πολυχρόνης

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Εμίρης 3 (1), Κουκάς 10 (3), Καραλής 4, Κωνσταντώνης, Πέττας 33 (5), Μαυροειδακος 1, Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 7, Κατιάκος 29 (1), Καραβανάς.

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας) : Γεωργούτσος 8, Καπώνης 6, Σοφρωνάς 5 (1), Γκίνης 23 (3), Μιχόπουλος 11 (3), Γκιουζέλης 5 (1), Τσιάκος 14, Τσελεμπής 6.

 

ΓΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 88-82

Δεκάλεπτα: 19-18, 48-41, 71-62, 88-82

Διαιτητές: Ραχιώτης-Παυλόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 14 (2), Καραμπάτσος 7, Γκαϊντάσοφ 18 (2), Παπαπέτρος 3, Μουστόπουλος 14, Βαφιάς 2, Ψυλέας 15 (3), Γεωργοπαπαδάκος 15 (3),

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος): Μελισσουργός, Βελιζιώτης 9 (2), Γραμματικός 19 (3), Βούζας 11 (2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 18, Ζούκας 13 (1), Σπυρόπουλος 12 (1).

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 63-71

Δεκάλεπτα: 18-28, 43-44, 54-55, 63-71

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Κωνσταντινίδου

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητοπόυλος) : Πράτης 2, Σακελλαράκης 20, Μακρής 10(2), Κατσαμάκης 2, Κεφαλάς 7 (1), Καρούζος 5 (1), Δανιήλ, Ράπτης, Σκορδάς 10, Αντωνόπουλος 6 (1), Γιανναλέτσος 1

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 8, Στεργίου, Καλλιανιώτης 9 (3), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 18 (2), Σκάνδαλος 10 (1), Γιαουρτόγλου 3, Λέπουρης, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 11 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 9 (2 τρίπ., 11 ριμπ.), Kωνσταντινόπουλος.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 αγώνες)

1. Ιωνικός Ν. 10-0 20

2. Πανερυθραϊκός 7-3 17

--------------------------------

3. Τρίτων  6-4 16

4.Ηράκλειο 6-4 16

5.ΚΑΟΚορίνθου 5-5 15

6.Ιπποκράτης 5-5 15

7. Παγκράτι 5-5 15

8.Διαγόρας Δρ. 5-5 15

9.ΕΦΑΟΖ 5-5 15

10.Μανδραϊκός 5-5 15

11.Δάφνη Δ. 5-5 15

12. Πρωτέας Β. 4-6 14

--------------------------------------

13.ΑΕΝΚηφισιάς 4-6 14

14.Πανελευσινιακός 4-6 14

15.Κορωπί 3-7 13

16.Ικαρος Ν.Σμ. 1-9 11

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 17/12):

Ιπποκράτης Κω – Παγκράτι

Νέα Κηφισιά – ΚΑΟ Κορίνθου

Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βούλας

Πανελευσινιακός – Κορωπί

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ηράκλειο

Ιωνικός Νικαίας – Μανδραϊκός

Δάφνη Δαφνίου – ΕΦΑΟΖ

Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων

2ος Όμιλος

Ανατόλια-Ελίμεια 88-45

Διαιτητές: Γερακίνης-Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-12, 41-21, 57-38, 88-45

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 7, Βλάχος 11(1), , Γαλανίδης 5, Συμεωνίδης 20(1), Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 12, Ζώτος 9, Βεργίνης 2, Καραποστόλου 20(4).

Ελίμεια (Μακρής): Σουπούρας 4, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 3(1), Κουβελάς 2, Τσούκας, Νικολάου 9(1), Μαλιούρας 7, Μακρής 6(2), Τσιμίδης 12.

 

Μαχητές/Πειραματικό-Eυρώπη Πευκοχωρίου 74-69

Διαιτητές: Δημάδης-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 16-12, 37-35, 53-49, 74-69

Μαχητές/Πειραματικό (Γεροφωτης): Βογιατζής 14 (3), Αρνίδης, Δήμας 16 (4), Παπαδόπουλος 5, Χατζημιχαηλίδης 4, Στόλης 4, Κωνσταντινίδης 6, Μπάκος 5 (1), Βελισσαρίου 20 (3).

Eυρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζιδης 10 (2), Tσιμπής, Tζουβάρας 10 (1), Mαυρίδης 12, Kαραμπέκης 3 (1) Mυλωνίδης 5 (1), Kιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 10, Δανάκης 8 (2).

 

Ίκαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης  75-66

Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 23-17, 37-37, 56-56, 75-66

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 5(1), Γρίψιος 12(2), Σιδερίδης, Γεωργιανός 14(3), Γκάτζιας 7(1), Φώτογλου 11(1), Γκούτσιας, Στρατής, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 23.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς, Λειβαδάς, Ντόβας 6(2), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 9, Περρωτής 2, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 7(1), Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 20(2).

 

Στρατώνι-Γέφυρα 67-43

Διαιτητές: Φακίτσας-Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 16-13, 31-24, 52-33, 67-43

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 4, Σερέτης, Καραμανώλης 3 (1), Δελίδης, Σαμαράς 14 (2), Φλιάτης Ι. 7 (1), Λευκαδίτης 5, Φλιάτης Γ. 14 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18 (1), Πονόπουλος, Κατσούλης 2.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 4 (1), Νικολαΐδης 1, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 4, Γαρέζος, Σιώπης 16, Σαραντίδης, Ταουσάνης 3, Σιώμος 8, Μπρουσάλης, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 7 (1).

 

Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά 86-72

Διαιτητές: Λογοθέτης-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 30-19, 53-35, 65-54, 86-72

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17 (4), Γκρέκας 14 (2), Κυριλής Δ. 3 (1), Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 4, Σταύρου 10 (2), Τάγκας

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάτας 10, Τσούμας, Γεωργαντάς 10 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18 (4), Μακρής 5 (1), Μανδαλάκης 16 (1), Αποστολάκης 10.

 

Φάρσαλα-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 72-70

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 54-56, 72-70

Φάρσαλα (Πέρκος): Σαββίδης 4 (1), Νικολόπουλος 13 (3), Ντίνος 3 (1), Μακρής 12, Σιόλογκας 18, Αναγνωστοπουλος Γιώργος 13, Χαιρετίδης 2, Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Χ. 7 (1).

ΓΑΣ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 6, Μαρκίδης 2, Μαραπίδης 19 (3), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 19 (1), Μπατάκος 10, Παναγιώτου 4, Κοτζαγιάννης 6, Σεφερίδης 4

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ -ΚΑΒΑΛΑ 68-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 36-36, 44-56, 68-74

Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Γρούδος 7, Παπαδάκης 10 (1), Γκέλιος 17 (3), Κουτσογιάννης 18, Τσιώγκας 4 (1), Θεοδωρίδης, Αμούτζιας 5 (1), Απιδόπουλος, Σαββίδης 2, Κλωνάρας, Στεφανίδης 5 (1), Μασμανίδης

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 13 (2), Μιχάλογλου 22 (3), Καπινιάρης 13 (1), Ταγάρης, Πλιούκας 6, Αθανασιάδης 11 (1), Κουμλελής 9, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος, Παππάς.

Η βαθμολογία:

 

1. Ίκαροι Σερρών 18 8-2

2. Χαρίλαος Τρικούπης 8-2

3. Φάρσαλα 6-4

4. Καβάλα  6-4

5. Ερμής Λαγκαδά 6-3*

6. Ευρώπη Πευκοχωρίου 6-3*

7. Στρατώνι 5-5

8. Μαχητές/Πειραματικό 5-4*

9. Ασπίδα Ξάνθης 4-5*

10. Ανατόλια 4-5*

11. Αγρίνιο 4-5*

12. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 3-7

13. Γέφυρα 2-7*

14. Ελίμεια 1-8*

15. Τιτάνες Παλαμά 1-8*

 

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 17/12):

Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Στρατώνι

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά

Ελίμεια-Μαχητές/Πειραματικό

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια

Καβάλα-Αγρίνιο

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 81-80

Ο Πανερυθραϊκός έκανε την έκτη συνεχόμενη νίκη του με το 81-80 επί του Μανδραϊκού στην εξ' αναβολής αναμέτρηση από την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής Κατηγορίας με τον Γιαουρτόγλου να δίνει με 2/2 βολές στο τέλος τη νίκη στους γηπεδούχους.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε την ξέφρενη κούρσα του στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής πετυχαίνοντας την ένατη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, την ώρα που έχαναν και ο Τρίτωνας στην Ελευσίνα, και η Κόρινθος στη Βούλα και το Ηράκλειο μετά από παράταση στην Κηφισιά.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Δάφνη Δ.-Ιωνικός Ν. 70-93

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νίκαιας που είχε διακοπεί στις 12/11 στο "Χρ. Αγγουράκης", 2'34'' πριν το τέλος της αναμέτρησης. Ο Ιωνικός σφράγισε τη νίκη με το τελικό 93-70.

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νίκαιας 70-93

 

Διαιτητές: Μπίκας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 10-27, 27-43, 44-69, 70-93
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 6, Κοροβέσης 3(1), Κουφόπουλος 3(1), Καπώνης 5(1), Χρυσός 2, Σοφρωνάς 2, Γκίνης 12(1), Θεοδοσίου 4, Μιχόπουλος 22(1), Γκιουζέλης 8(2), Τσιάκος 3, Τσελεμπής.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 6(2) , Καράμπουλας 16(2), Βουγιούκας 6, Πετροδημόπουλος 8, Παλαιοχωρίτης, Βασιλόπουλος 14(3 τριπ. 12 ασίστ) , Κανονίδης 15, Χατζηκυριάκος 4, Κοντραφούρης 2, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 12(4), Μπατής 4(1).

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Ιωνικός Ν. 16 (8-0)
2.Τρίτωνας 14 (6-2)
3.ΚΑΟ Κορίνθου 13 (5-3)
4.Ηράκλειο 13 (5-3)
5.Ιπποκράτης Κω 12 (4-4)
6.Διαγόρας Δρυπιδέων 12 (4-4)
7.ΕΦΑΟΖ 12 (4-4)
8.Παγκράτι 12 (4-4)
9.Δάφνη Δαφνίου 12 (4-4)
10.Πρωτέας Βούλας 11 (3-5)
11.Μανδραϊκός* 11 (4-3)
12.Πανερυθραϊκός* 11 (4-3)
13.AΕ Νέας Κηφισιάς 11 (3-5)
14.Πανελευσινιακός 10 (2-6)
15.Κορωπί 10 (2-6)
16.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 9 (1-7)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, ο αγώνας ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί της 19/11 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 22/11 και ώρα 19.00 στο 2ο κλειστό γυμναστήριο ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS