Menu

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΕ Πεντέλης-Πανναξιακός ΑΟΚ για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 12/02/2017 αντί των 17:00 θα διεξαχθεί στις 13:30. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 04/02/2017 και ώρα 17.00 αντί του Αθλητικού Κέντρου ΔΑΙΣ, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου ΓΕΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 04/02/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΤΡΙΠΟΛΗΣ.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ Δ.Π. για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 04/02/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «Π. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ».
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 04/02/2017 αντί ώρας 17.00 θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 11/02/2017 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 12/02/2017 και ώρα 16.00, στο Κλειστό γυμναστήριο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (2 ΑΟΡΑΚΙΑ).
 
-Ο αγώνας ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ, για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας γυναικών της 04/02/2017 αντί ώρας 16.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00, στο Κλειστό γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ».
 
-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ., για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 05/02/2017 αντί ώρας 14.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00, στο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 05/02/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 10.30, στο κλειστό γυμναστήριο ΘΗΡΑΣ.
 
Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Εξ' αναβολής αγώνες

 

Δυο εξ αναβολής αγώνες για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (1ος Όμιλος) έγιναν σήμερα. Για την 11η αγωνιστική ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Άρη Πετρούπολης με 78-49 ενώ για την 12η η Ένωση Ιλίου επιβλήθηκε του Πορφύρα με 86-76.

Τα αποτελέσματα

 Άρης Πετρούπολης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 49-78

Ένωση Ιλίου- Πορφύρας 86-76

 Φύλλα αγώνα

 Άρης Πετρούπολης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 49-78

Δεκάλεπτα: 14-17, 24-37, 38-61, 49-78

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 5 (1), Βενιτουράκης 10 (2), Δρακόπουλος 7, Δρικόγιας 3, Κωνσταντίνου 2, Μπαζιώτης, Μπούτρης 8, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 8, Βεντούρης 1.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 4, Βελιζιώτης 7 (1), Γραμματικός 19 (3), Κανάς, Βούζας 5, Λάβαρης 3, Δορκοφίκης 5 (1), Μιχαλόπουλος 11, Δαρμογιάννης 4, Παπαδάκης 17 (2), Πασπαλάς 3.

 

Ένωση Ιλίου- Πορφύρας 86-76

Δεκάλεπτα: 25-16, 47-31, 63-53, 86-76

Διαιτητές:Παπαθανασίου, Χριστοδουλάκης

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 26 (3), Μπέλλας Ι. 12 (4), Αρχιμανδρίτης 2, Φουντάς 9 (1), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 25, Κατσαρός, Μπέλλας Ο. 3 (1), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 3 (1), Βαλσαμούλης 6, Γεωργιάδης.

Πορφύρας (Παύλος): Στεφανής 8, Παπαφωτίου, Οικονόμου, Βούλγαρης 21 (2), Πρέκας 5 (1), Ιορδάνου, Καλαμαράς 11 (3), Σίμος 4 (1), Μπάρμπαρης 14 (1), Ντόκος 13 (1), Τρίγκας.

 

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 21

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 18

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 18 

4.Ένωση Ιλίου 18

5.Γλαύκος 17   

6.ΚΑΟΚ 17

7. Πορφύρας 16

8. Ακράτα 15

9.Αχαγιά ‘ 82 15

10.Καλαμάτα 15

11. Κεραυνός Αιγίου 14

12. Ίκαρος Καλλιθέας 14

13. Ερμιόνη 12

14. Άρης Πετρούπολης 12

15. Πεύκη 12

 * Οι Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Άρης Πετρούπολης, ΚΑΟΚ, Κεραυνός Αιγίου, Ακράτα, Αχαγιά’ 82, Ερμιόνη, Γλαύκος και Έσπερος ΑΟΠΑ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.


Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS