Menu

Οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο

Στην ιστοσελίδα της ΕΟΚ δημοσιεύονται αναλυτικά οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο Ελλάδας της περιόδου 2019-2020. 

Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων ΕΟΚ, Αγωνιστικής περιόδου 2019-2020    

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Κυπέλλου Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Κυπέλλου Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (2ος Ομιλος): 4η Αγωνιστική

Για την τέταρτη αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Ομιλος) σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ασπίδα Ξάνθης-Λασσάνης Κοζάνης 67-24

Δεκάλεπτα: 12-6, 33-15, 50-24, 67-24

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Ντόντης

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ-Αντώνογλου): Καραλίδου 10(2), Τσακίρη 12, Μωυσένκου 2, Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή 4, Σιγιώργη 8, Πετρίδου 2, Βαρελτζή 8, Γκιρκίζα, Χαλκίδου 4, Θωμαϊδου 10(1), Ευθυμίου 6(2).

Λασσάνης Κοζάνης (Μήτσιαλος): Κυριατζίδου 2, Λαβαντσιώτη Δ. 5, Γκόντοβα 2, Γρηγοριάδου, Βλάχου, Ναούμ, Λαβαντσιώτη Α. 2, Σιακαβάρα, Καράδαλη 1, Κρανιώτη 12, Μαραγκού, Ζυμπίδου.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νίκη Βόλου 38-54

Δεκάλεπτα: 10-10, 24-26, 26-39, 38-54

Διαιτητές: Κωνής-Θρασυβουλίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Αυγερινός): Ζιώγα 3(1), Μάντζιου Ε. , Νάτση 12, Τσιακτσίρα 3(1), Μάντζιου Α., Γαβριήλ, Παπαδιά 6, Γούκου, Κολόκα 14(2), Ζαμπέλη, Δήμου, Τασιούλα. 

Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Κωνσταντούλα, Κωστούλα 2, Παρασχάκη 19(1), Ντέγκα, Κοπάνου 7, Παπαγακή 7, Κατσιοπούλου 4, Τότση 8, Ζουμπούλη 7(1).

ΑΓΕ Πιερίας-Ιερισσός  63-49

Δεκάλεπτα: 13-6, 32-20, 47-33, 63-49

Διαιτητές: Πλατέλλα-Δικταπανίδης

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Ηλιάδου, Παπαδοπούλου 3, Νικολαϊδου 2, Εξίζογλου 16, Θεοδωρίδου 6, Δροσούνη 11, Βαρμάζη 14(2), Πατσιαλή 6(2), Λάπα 2, Καραγκούνη 3(1). 

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Χριστοδούλου, Μπαντή 10(1), Πρενιάσι, Γκατζιώνη 13, Τζέλιου 19(2), Καμπάνη 3(1), Λεμπίδα 4.

Το πανόραμα των αγώνων

Τετάρτη 26/06/19

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.  42-68

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-34

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  31-62

Πέμπτη 27/06/19  

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.  26-51

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99  87-34

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 47-55

Παρασκευή 28/06/19       

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  32-50

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ  58-26

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-57

Σάββατο 29/06/19

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. 67-24

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99  63-49

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  38-54

Η βαθμολογία

Ασπίδα Ξάνθης  8

Νίκη Βόλου 7

ΑΓΣ Ιωαννίνων  6

ΑΓΕ Πιερίας  6

Λασσάνης Κοζάνης  5

Ιερισσός 4

Κυριακή 30/06/19

12.00 ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.

13.45 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

15.30 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών

Στον τελευταίο αγώνα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (1oς Όμιλος) που διεξήχθη στο κλειστό του Μετς, ο Αιγέας Χίου επικράτησε με 37-35 του Διαγόρα στην αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων που κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στους δύο υποομίλους.  

ΑΣ Αιγέας Χίου -  Διαγόρας ΓΣ 37-35
Διαιτητές: Γιακείμη – Φράγκουλη
Δεκάλεπτα: 10-9, 19-20, 26-24, 37-35
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Χάλια, Δάνδουλα, Καράτζανου 1, Φιλιππάκη 4, Παπαδόπουλου 22, Καρούση 3,  Γιασεμή 3, Γιαννιώδη Ι.,  Γιαννιώδη Μ.,  Σβορώνου, Άγκο 4.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΓΣ (Λιβιεράτος): Σάκκη, Σούλο, Αργυρίου, Βελούδου 18, Παπαντωνίου 6, Γαλαχουσίδη 4(1),  Αρβαίνιτη – Αψωκαρδου 5,  Κουρδούμπα, Θωμάρεις 2, Ποντίκακη,  Ξούρη,  Τσιπλάκη.

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (2ος Ομιλος): 3η Αγωνιστική-Αποτελέσματα

Για την τρίτη αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Ομιλος) σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Ιερισσός-ΑΓΣ Ιωαννίνων 32-50

Δεκάλεπτα: 9-10, 13-24, 24-37, 32-50

Διαιτητές: Πλατέλλα-Μαγή

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Χριστοδούλου 4, Μπαντή 9(2), Γκατζιώνη 6, Τζέλιου 1, Καμπάνη, Λεμπίδα 12.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Αυγερινός): Ζιώγα 10(2), Καραπατά 2, Νάτση 4, Τσιακτσίρα 1, Μάντζιου Α. 2, Γαβριήλ 3(1), Παπαδιά 10, Γούκου 4, Κολόκα 4, Ζαμπέλη 4, Γιαννούλη, Τασιούλα 6.

Λασσάνης Κοζάνης-Νίκη Βόλου 41-57

Δεκάλεπτα: 8-15, 21-31, 28-42, 41-57

Διαιτητές: Δέλλας-Αναστασιάδης

Λασσάνης Κοζάνης (Μήτσιαλος): Κυριατζίδου 20, Λαβαντσιώτη Δ. 1, Γκόντοβα 2, Γρηγοριάδου 2, Βλάχου, Ναούμ, Τοζιοπούλου, Λαβαντσιώτη Α. 7, Σιακαβάρα, Καράδαλη, Κρανιώτη 9, Μαραγκού.

Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Κωνσταντούλα, Κωστούλα 11(1), Παρασχάκη 11, Ντέγκα, Κοπάνου 7, Παπαγακή 10, Κατσιοπούλου, Τότση 5, Ζουμπούλη 13(1), Πασχαλίδη.

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΓΕ Πιερίας 58-26

Δεκάλεπτα: 12-10, 23-12, 43-20, 58-26

Διαιτητές: Καντερές-Καρμπά

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου 10(2), Τσακίρη 8, Μουσένκου 1, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Σιγιώργη 11, Πετρίδου 5(1), Βαρελτζή 8, Χαλκίδου 4, Θωμαϊδου 7.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Ηλιάδου, Παπαδοπούλου 3(1), Νικολαϊδου 7(1), Παπανικολάου , Εξίζογλου, Θεοδωρίδου, Δροσούνη 13(2), Βαρμάζη, Πατσιαλή, Μυστρίδου 3, Λάπα, Καραγκούνη.

Το πανόραμα των αγώνων

Τετάρτη 26/06/19

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. 42-68

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-34

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 31-62

Πέμπτη 27/06/19

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. 26-51

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 87-34

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 47-55

Παρασκευή 28/06/19

ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 32-50

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 58-26

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 41-57

Η βαθμολογία

Ασπίδα Ξάνθης 6

Νίκη Βόλου 5

ΑΓΣ Ιωαννίνων 5

ΑΓΕ Πιερίας 4

Λασσάνης Κοζάνης 4

Ιερισσός 3

 

Σάββατο 29/06/19

16.00 ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ.

17.45 ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99

19.30 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Κυριακή 30/06/19

12.00 ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99 – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.

13.45 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

15.30 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα

Στους αγώνες του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (1oς Όμιλος) που διεξάγονται στο κλειστό του Μετς σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

1ος Υποόμιλος – 5η Αγωνιστική

ΑΣ Αιγέας Χίου – Ακαδημία Σχημ. Πρωτέας 66-51
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 20-15, 39-28, 55-37, 66-51
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ Χίου (Γιασεμής): Χαλιά, Δάνδουλα 3, Καράτζανου 24(3), Φιλιππάκη 8, Παπαδόπουλου 12(1), Κρουσουλούδη, Καρούση 4, Γιασεμή 6(2), Γιαννιώδη Ι.,Άγκο 5, Γιαννιώδη Μ., Σβορώνου 4.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΉΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Ρούσσου Σ, Χαντζή 11(2), Κοτσίφη 6, Μαυριγκοπούλου 2, Παπαγεωργίου 5(1), Μαμασούκα 1, Αναστασίου 16(1), Κάκου, Ρούσσου Β 2, Μέτσκα 8.

ΑΠΣ Αρίς Καλαμάτα - ΟΦΗ 49-55
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 15-15, 28-25, 34-40, 49-55
ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Καραμάνου 5(1), Κουτέλα 19, Παρθένη 7, Γιαννόπουλου 4, Αρβανίτη, Κουκούτση, Χονδρουλάκη 10, Καπούτσου 4.
ΟΦΗ ( Καρλάφτης): Λιόντα 2, Ιατράκη 10(2), Αγαθαγγέλου 6, Βατσινά, Χωματά, Επταμηνιτάκη, Κοντογιάννη, Τσαγκάρακη 2,Μαθιουδάκη 15(3), Χριστοφοράκη 13(1), Τζανέτη, Λογοθέτη 7.

2ος Υποόμιλος – 3η Αγωνιστική

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου – ΠΑΣ Ικαρος 52-30
Δελαγραμμαάακης, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα:22-7,11-7,15-6,4-10
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Λιβιεάατος): Σάκκη, Σούλο, Αργυρίου 12, Βελούδου 15(1), Παπαντωνίου, Γαλαχουσίδη 1, Αρβανιτη, Αψωκάρδου 4,Κουρδουμπά 2, Θωμάρεις 18,Ποντικάκη, Ξούρη, Τσιπλάκη.
ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (Λαμπρόπουλος): Φουντούλη 5, Τριπόδη Ε. 2, Τσακάι, Τριπόδη Κ. 5, Τσαντέ, Μπραχιμάι, Τσίκνη 3(1), Σταυρινουδάκη 2, Πέρρη 5, Στεργιώτη 5(1), Κουρέλη, Κοτσάμπα 3.

ΑΕ Σαντορίνης ς- ΑΟ Αργους Οι Δαναοί 26-58
Διαιτητές: Στρέμπας, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 3-14, 6-31, 15-38, 26-58
ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Χατζηαυγουστιδης): Γρούνι 2, Σελάμι, Τσολακίδου 2, Τσουπα Π 6, Βαρβαρήγου 2, Παπαιωαννου 5, Φουστερη, Γουσια 4, Τσουπα 3, Τσαβδαρίδη, Χατζηαυγουστίδου, Ξαγοράρη 2
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Κουλουκης): Μπενακη 9(3), Ζαροκώστα 15, Παναγιωτοπουλου 15, Αλμπέρτου 2, Μπαργούτση 5, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 3(1), Χατζηκωσταντίνου, Γιαγκουση, Κολιπέτσα, Παπαμάρκου 9.

Το πανόραμα των αγώνων

1oς Υποόμιλος

Δευτέρα 24/06/2019
Ακαδ. Σχημ. Πρωτέας – ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας 49-67
ΟΦΗ – Εσπερος ΑΟΠΑ 43-46

Τρίτη 25/06/2019
Εσπερος ΑΟΠΑ – Ακαδ. Σχημ. Πρωτέας 58-25
ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας – ΑΣ Αιγέας Χίου 59-64

Τετάρτη 26/06/2019
ΑΣ Αιγέας Χίου – Εσπερος ΑΟΠΑ 44-47
Ακαδ. Σχημ. Πρωτέας – ΟΦΗ 64-68 (β΄παρ.)

Πέμπτη 27/06/2019
ΟΦΗ-ΑΣ Αιγέας Χίου 41-45
Εσπερος ΑΟΠΑ – ΑΠΣ Αρις Καλάματας 61-32

Παρασκευή 28/06/2019
ΑΣ Αιγέας Χίου – Ακαδημία Σχημ. Πρωτέας 66-51
ΑΠΣ Αρίς Καλαμάτα - ΟΦΗ 49-55

Βαθμολογία
1. Έσπερος ΑΟΠΑ 8
2. ΑΣ Αιγέας Χίου 7
3. ΟΦΗ 6
4. ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας 5
5. Ακαδ. Σχημ.Πρωτέας 4

2ος Υποόμιλος

Τετάρτη 26/06/2019
ΓΣ Διαγόρας Ρόδου – ΑΟ Άργους οι Δαναοί 33-35
ΠΑΣ Ικαρος – ΑΕ Σαντορίνης 29-27 (παρ.)

Πέμπτη 27/06/2019
ΑΕ Σαντορίνης - ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 22-45
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί – ΠΑΣ Ικαρος 50-32

Παρασκευή 28/06/2019
ΓΣ Διαγόρας Ρόδου – ΠΑΣ Ικαρος 52-30
ΑΕ Σαντορίνης – ΑΟ Άργους οι Δαναοί 26-58

Βαθμολογία
1. ΑΟ Άργους οι Δαναοί 6
2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 5
3. ΠΑΣ Ίκαρος 4
4. ΑΕ Σαντορίνης 3

Σάββατο 29/06/2019

10.00 ΑΣ Αιγέας Χίου – ΓΣ Διαγόρας Ρόδου (αγώνας κατάταξης)

Διαβάστε περισσότερα...

Μπαράζ ανόδου: Στην Α1 Γυναικών ο Κρόνος Αγ. Δημ.

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου είναι η τρίτη ομάδα από την Α2 Γυναικών που εξασφάλισε την άνοδο στην Α1. Σε αγώνα μπαράζ που έγινε στην Πάτρα επικράτησε με 66-52 του ΠΑΣ Γιάννινα από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη μεγάλη κατηγορία του γυναικείου μπάσκετ.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΠΑΣ Γιάννινα 66-52
(Παρέχεται ΠΛΗΡΗΣ στατιστική κάλυψη - η οποία ήταν και ΖΩΝΤΑΝΗ κατά την διάρκεια της αναμέτρησης-, κάνοντας απλά κλικ στην αναμέτρηση! )

Διαιτητές: Κοντίλης-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 24-8, 40-16, 53-34, 66-52
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανακος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 10, Κήτσιου 10(1), Βιντσιλαίου 11, Τσιχλακη 3(1), Γασπαράτου 5(1), Αναστασοπούλου 16, Γκέργκι 2, Πανταζή 9.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόνου 8(2), Σαρηγιαννίδου 15(2), Χρηστάκη 1, Μεντεσίδου 6,  Ξανθοπούλου 8(1), Διαμαντοπούλου, Ντάλλα 14(2), Μπουκουβάλα.

Διαβάστε περισσότερα...

Αγώνας μπαράζ για άνοδο στην Α1 Γυναικών

Σύμφωνα με το άρθρο 12 – παρ. Γε της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2018 – 2019, θα γίνει ο παρακάτω αγώνας κατάταξης μεταξύ των Σωματείων που κατέλαβαν την 2η θέση της βαθμολογίας στον 1ο και 2ο Όμιλο για τον καθορισμό της ομάδας που θα ανέλθει στην Α1’ Εθνική κατηγορία γυναικών την αγωνιστική περιόδου 2019 - 2020.

Κυριακή 12 Μαΐου
Προμηθέα Πάτρας 15.30 ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 21ης Αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 21ης Αγωνιστικής

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πελασγός 60-25
Αρκάδι Ρεθύμνου-Αμύντας 54-66
Παναθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης 72-57
ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή 57-86
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φάρος Κερατσινίου 59-50
Μελίσσια-Τερψιθέα Γλυφάδας 51-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Παναθηναϊκός – Ηλιούπολη 72-57
Διαιτητές: Αυγερινός-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 18-14, 29-29, 48-41, 72-57
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 16, Κοίλια Π., Καλαμπάκου 14 (2), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 11 (2), Εζέτζα 28, Ακρίβου, Μούτσα 1, Βασιλάκη και Σιγάλα 2.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Δασκαλοπούλου 19 (1), Τσουγκράκη 2, Γούλα Π., Καββαδά 3 (1), Νεαρχάκου 3, Γούλα Φ. 8 , Δανδουλάκη, Στεφάνου, Παπαδοπούλου 3, Οικονομίδου 9, Κορρέ 10 Λιγνού.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πελασγός 60-25
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Πιπλιός
Δεκάλεπτα: 19-4, 34-7, 47-16, 60-25
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκέργκι 19(1), Αναστασοπούλου 10, Τσούχλη 2, Βιντσιλαίου 9, Μποσγανά 15, Κίτσιου 3, Τσιμπίδη 2, Καραπατάκη, Τσιχλάκη, Γασπαράτου, Παντάζη.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Τσιντώνη 2, Θάνου 6, Καντέλη 2, Μιχόλια 6(2), Χρανιώτη 5, Δούκουρη 4, Σεφέρου, Χαβάρη, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου.

ΟΑ Χανίων – Αγία Παρασκευή 57-86
Διαιτητές: Γεράνιος-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 20-23, 38-44, 46-64, 57-86
ΟΑΧ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 7, Κουφογιάννη 2, Ψυχογιού 10(2), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη1, Δασκουλίδου 15(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15(1), Ακρίβου, Σκουμπάκη 5(1), Δρικάκη.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Ακρίβου 10, Κλείτσα 10(2), Γκάνια 6(2), Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(2), Τσέρου 10, Παπαντώνη 2, Κούκη 6, Πετυχάκη 11, Αμίτση, Ανωγειανάκη 16.

ΟΚΑ Αρκάδι - Αμύντας 54-66
Διαιτητές: Ντάσης-Κοντογιαννόπουλος
Δεκάλεπτα:  20-25, 37-37, 45-52, 54-66
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης):  Κουλούρη Μ. 6, Ουρανού, Γιαλαμά 5, Σταυγιανουδάκη, Κουλούρη Στ. 13(2), Θεοδοσουλάκη 6, Καζά 7, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Κανδεράκη, Καούκη 17(2), Καλαϊτζιδάκη.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Λιάκου): Γιγουρτάκη 8(1), Τριμέρη 4, Μαργώνη 16(1), Καλλιώρα 9(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 6, Σιδηροπούλου, Καράλη 6(2), Καράντζαλου, Αθανασούλια 9(1), Ντάνου 6, Κόρμπου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Φάρος Κερ. 59-50
Διαιτητές: Κηπώσης, Βελεντζας
Δεκάλεπτα: 18-10, 33-29, 47-42, 59-50
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Κυρίου, Βαμβακά 12, Ντότσι, Ζουρνή 20(1), Κεσσέ 6, Βυζεντίνη 2, Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη 8(2), Καστανιά.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πρασσα):  Γραμματικού 2, Καρακασίδου 12, Χόντο, Ταντουρόφσκα 4, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 19, Ισκίογλου 13, Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου.

Μελίσσια – Τερψιθέα 51-41
Διαιτητές: Τούσης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 14-11, 27-23, 39-34, 51-41
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Mωραΐτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 6 (1), Πενέλη, Πατέρα 2, Αλεξού, Κοιλιαρίδη 15 (3), Βιντσιλαίου Στ 8, Μαρκουλάκου Η, Κωνσταντινίδου 4, Γιαννακοπούλου 8, Γκότση, Κανέλλου 8.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδάλη 7, Οικονομάκη Κ. 7 (1) , Μπάστα, Καβακίδου 2, Λαμπράκη Δ. 2, Φλώκα 2, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 12, Οικονομάκη Ζ. 2, Μυλωνάκη 5 (1).

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 41
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 37
3. Μελίσσια 37
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36
5. Αγία Παρασκευή 36
6. ΓΣ Ηλιούπολης 31
7. Φάρος Κερατσινίου 31
8. ΟΑ Χανίων 30
9. Αμύντας 30
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 24
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 23
12. Πελασγός 22

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4)

Πελασγός-Αρκάδι Ρεθύμνου
Φάρος Κερατσινίου-Μελίσσια
Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων
Αμύντας-Παναθηναϊκός
Τερψιθέα Γλυφάδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 51-58
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός 39-62
Ολυμπιακός Βόλου-Παναθλητικός 38-92
ΑΕ Πυλαίας-Αστέρας Ιππ. 74-64
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 66-62
ΠΑΣ Γιάννινα-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 58-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Πυλαίας - Αστέρας Ιππ. 74-64
Διαιτητές: Πλατέλλα-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα:29-14, 44-27, 56-48, 74-64
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 6(2), Αρσένογλου 20(1), Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 10(3), Καραμπατζάκη 15, Φλώρου 4, Τσιανάκα Αικ. , Τσιανάκα Ευγ. 1.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου/Ιωαννίδης): Καζάντζη Β.16 (4), Νάκη 6, Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 2, Μπαλά 2, Βασιλειάδου 16, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδόπουλου 13, Σταματάκη 2, Νταουντάκη 2.

Αρης – Απόλλων Καλ. 51-58
Διαιτητές:Τσαρδούλιας-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 10-20, 21-28, 35-43, 51-58
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 1, Λάλου 15, Τζιαμπάζη 11(3), Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 9, Σακουλάκη, Βατσιτσίδου 9(1), Ευσταθίου 4.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 4, Καραβέλη 8(2), Ιγγλέζου 1, Κουλουμπή 10, Γιαννουσίου 10, Τράντα 16(1), Καϊμακτσή 9, Παλάνη.

ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 58-49
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 18-8, 29-23, 42-37, 58-49
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Χύττα, Σαρηγιαννίδου 23(1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 15(1), Λέφα, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου,Διαμαντοπούλου, Ντάλα 6, Μπουκουβάλα
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη-Καμπίτση): Νάστου 7, Εμμανουηλίδου 14(1), Κωστανάκη, Τσαλή, Πασιούδη, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη 8(2), Κανέλογλου 2,Τζίκου 2, Παπαδάκη 8, Τζιότζιου 4, Τσελέμπη

Ολυμπιακός Βόλου – Παναθλητικός 38-92
Δεκαλεπτα: 12-26, 26-45, 26-71, 38-92
Διαιτητές: Τσάλλας-Μπούγλος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά 2, Γκρίνια 4, Στάθη Ι., Κανελλοπούλου 10, Σιουνουρέκη 6, Παρασκάκη 2, Αρτεμισίου 14, Στάθη Φ., Μαντζιαρά.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 4, Αντωνιάδου 40(10), Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 4, Γράψα 10, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου 15(1), Μπαξεβάνου 6, Θωμά 1, Βουζούκου 2.

Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 39-62
Διαιτητές:Παπαδόπουλος Κυρ.-Κωννής
Δεκάλεπτα: 8-16, 15-27, 26-43, 39-62
TITANEΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου 5, Καργιώτη 9(1), Μαμαλίκατζη 17(4), Ντελή 6, Παλάδα 2, Τσοκανταρίδου, Φιλιππείδου, Bαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 7, Βάννα 3(1), Χύσσα, Τσάντα 7(1), Μπακιρτζίοδυ 2, Θανοπούλου 12, Δαμιανάκου 2, Πλετέκη 5, Κουτούση 9, Πιτσιάβα 1, Γκανάτσιου 8, Μίχου 6.

Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 66-62
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλός Π.
Δεκάλεπτα: 17-23, 31-38, 48-50, 66-62
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 5(1), Μοδέα, Κλεισιάρη, Σουλιώτη 19(1), Ζαχαρία, Τσιούρβα, Λιάσκου 4, Σκαρλή 11(2), Μαργαρίτη, Κουτσούνουρη 16(1), Μπενέκη 11, Τέλλιου
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Κιολέογλου, Τελίδου 25(1), Χρυσοστομίδου 19(2), Μάντζου, Καρανικόλα, Γκοτζαμάνη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 10, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 4, Γκρίτζαλη.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 42
2. ΠΑΣ Γιάννινα 38
3. ΑΕ Πυλαίας 38
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 37
5. Απόλλων Καλαμαριάς 33
6. Αρης 32
7. Αστέρας Ιππ. 30
8. Πιερικός Αρχέλαος 28
9. Πανσερραϊκός 28
10. Ολύμπια Λάρισας 27
11. Τιτάνες Δράμας 24
12. Ολυμπιακός Βόλου 21

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4)
Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας
Πιερικός Αρχέλαος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Ιππ. -Ολύμπια Λάρισας
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 20ης Αγωνιστικής

Για την 20η Αγωνιστική της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Φάρος Κερατσινίου – ΟΑ Χανίων 58-64
Μελίσσια – Κρόνος 59-55
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-46
Ηλιούπολη-ΟΚΑ Αρκάδι 65-47
Αμύντας-ΚΟΜ Πελασγός 55-20
Αγ. Παρασκευή-Παναθηναϊκός 52-68

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Φάρος Κερ.  – ΟΑ Χανίων 58-64
Διαιτητές: Μπιστιντζάνος-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 11-15, 31-30, 48-47, 58-64
ΦΑΡΟΣ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 19(2),Χόντο 3(1), Ταντουρόφσκα 9(2), Παπαϊωάννου 3, Κοντραφούρη 6, Ισκιόγλου 18(2), Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου, Σαραντοπούλου, Σταμούλου.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Παπαμαρκάκη, Δερμιτζάκη 2(4), Σκουμπάκη 3(1), Κουφογιάννη 5, Ψυχογιού 13(3), Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 13, Φωτιάδη, Δεληγιάννη 10.

Ηλιούπολη-ΟΚΑ Αρκάδι 65-47
Δεκάλεπτα: 11-10, 29-21, 47-40, 65-47
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερουδακης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 21(3), Τζουγκράκη 6, Γούλα Π. 2, Καββαδά, Νεαρχάκου 10(2), Γούλα Φ. 2, Δανδουλάκη 7, Στεφάνου 2, Παπαδοπούλου 7, Οικονομίδου 6, Αλεξία 2, Κορρέ.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4(1), Κανδεράκη, Γιαλαμά 8, Κουλούρη Σ. 16(2), Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 19, Ουρανού.

Αμύντας – Πελασγός 55-20
Διαιτητές: Χαϊνά, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 17-5, 28-11, 48-15, 55-20
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη 2, Τριμέρη, Μαργώνη 7(1), Καλλιώρα 7(1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 5(1), Αθανασούλια 4, Σιδηροπούλου 3, Καράντζαλου 2, Καράλη 8, Ντάνου 11, Κόρμπου 2.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης, Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 4, Θάνου 3, Χαβάρη, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 9(1), Αγγελοπούλου, Δουκούρη, Νιχολιά 4.

Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-46
Διαιτητές: Μαρτινάκος – Πετράκης
Δεκάλεπτα: 14-11, 22-26, 34-38, 45-46
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κ. 16(1), Μπάστα, Καβακίδου 6, Λαμπράκη Δ. 8, Φλώκα, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 7(1), Οικονομάκη Σ. 6, Μυλωνάκη.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος - Φατούρος): Καραβέλη, Σατρατζέμη 2, Κυρίου, Βαμβακά 17, Ζουρνή 7, Κεσσέ 13, Βυζεντίνη 5(1), Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη, Χόνι, Ντότσι.   

Αγία Παρασκευή – Παναθηναϊκός 52-68
Διαιτητές: Γρίβα-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 10-26, 19-41, 30-56, 52-68
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 5(1), Γκάνια 11(3), Κοντογιάννη, Γρίσπου 13(1), Τσέρου 10(1), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, Αμίτση, Κούκη 4, Ανωγειαννάκη 5.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή 2, Μούλη 18, Ακρίβου 4, Μούτσα, Καλαμπάκου 18(3), Ευαγγελάτου 4, Αρβανίτη, Σλούκα 9(2), Βασιλάκη, Σιγάλα 4, Εζετζα 9, Τριανταφύλλου.

Μελίσσια – Κρόνος Αγ.Δημ. 59-55
Διαιτητές: Κονταράτος, Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 16-10, 30-30, 43-46, 59-55
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Mωραΐτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 12 (2), Πατέρα 3 (1), Κοιλιαρίδη 10 (2), Βιντσιλαίου Στ. 18, Γιαννακοπούλου 2, Χιώτη 14, Κανέλλου.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Νανάκος-Νικολαϊδου): Πανταζή 11 (1), Μποσγανά 7, Κήτσιου 7, Βιντσιλαίου Α. 11, Τσιχλάκη 3 (1), Γκέργκι, Γασπαράτου, Αναστασοπούλου 16.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 39
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 35
3. Μελίσσια 35
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 34
5. Αγία Παρασκευή 32
6. ΓΣ Ηλιούπολης 30
7. Φάρος Κερατσινίου 30
8. ΟΑ Χανίων  29
9. Αμύντας 28
10.Τερψιθέα Γλυφάδας 23
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 21
12. Πελασγός  21
*Αγία Παρασκευή και Αρκάδι Ρεθύμνου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 14/4)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πελασγός
Αρκάδι Ρεθύμνου-Αμύντας
Παναθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φάρος Κερατσινίου
Μελίσσια-Τερψιθέα Γλυφάδας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Παναθλητικός-Τιτάνες Δράμας  75-17
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 28-45
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 66-32
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας  48-55
Αστέρας Ιππ. -Ολυμπιακός Βόλου 94-36
ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης 57-48

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός – Τιτάνες Δράμας
Διαιτητές: Μπούγλος - Τσάλας
Δεκάλεπτα: 18-9, 32-14, 56-15, 75-17
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 10, Αντωνιάδου 4, Κιλαζίδου 5(1), Γιαννοπούλου 7(1), Γράψα 11, Μυγδαλιά, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 6, Θωμά 2, Βαντσιούρη 8, Μπαξεβάνου 7, Μπαχαρίδου 4.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Καριώτη 4, Μαμαλίγκατζη 3(1), Ντελή 6, Παλάδα, Βαρσάμη 2, Κολοκυθά.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας 66-32
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 15-5, 31-13,46-25, 66-32
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 11(3), Τσαλή 7(1), Πασιούδη, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη, Κανέλογλου 10, Τζίκου 6, Παπαδάκη 7, Τζιότζιου, Τσελεμπή 6, Νάστου 12(1).
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Μοδέα 8(2), Τσιούνη, Σουλιώτη 9, Λιάσκου 6(1), Σκαρλή, Πατούνη 3(1), Μπαζούκη 2, Τέλιου, Ζαχαριά 2, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη.

Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας 48-55
Διαιτητές: Δημουλάς – Αγαγιώτου
Δεκάλεπτα: 16-18, 31-33, 42-40, 48-55
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Κιολέογλου, Τελίδου 22, Χρυσοστομίδου 8, Ζουγκουρίδου, Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 3 (1), Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πουλάκη, Σταμπή 3 (1), Αρσένογλου, Κατσαμούρη 8, Τσαμπούρη 2, Καραμπατζάκη 22, Τσιανάκα Α., Φλώρου 20, Πλουμπή, Τσιανάκα Ε.

ΠΑΣ Γιάννινα – Αρης 57-48
Δεκάλεπτα:13-18, 26-29, 39-35, 57-48
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.- Μπούγλος Ιωαν.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 18(6), Χήτα 1, Σαρηγιαννίδου 20(1), Χρηστάκη, Μεντσίδου 2, Ξανθοπούλου 1, Διαμαντοπούλου, Ντάλα 9, Μπουκουβάλα 6.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 14(2), Λάλου 3, Τζιαμπάζη, Παπαιωάννου 10, Βεντούρα 19, Σακουλάκη 2, Βατσιτσίδου 2, Ευσταθίου.

Αστέρας Ιππ. – Ολυμπιακός Βόλου 94-36
Διαιτητές:Δικταπανίδης-Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 32-3, 58-12, 76-21, 94-36
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 22(2), Νάκη 12(2), Καζαντζή Στ. 4 , Γαβρίλη 5, Μπαλλά , Βασιλειάδου 6 , Ζαμπουρίδου 5, Παπαδοπούλου 12, Αναγνώστου 4, Μπαρμπαλιού 1, Καζαντζή Σπ. 10., Σταματάκη 6, Νταουντάκη 7.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά 3, Γκρίνια 2,Κανελλοπούλου 12, Λιόλιου 2, Παρασχάκη 4, Αρτεμισίου 6, Σιουμουρέκη 2, Ντόβα 3, Κωστοπούλου 2.

Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 28-45
Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 12-20, 22-28, 28-34, 28-45
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 3, Χύσα , Τσάντα, Πελτέκη 8, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Θανοπούλου, Δαμιανάκου, Μίχου 1, Μπακιρτζίδου 1, Γκέκα, Κουτούση 13
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Σιφναίου 5(1), Καραβέλη 9(1), Ιγγλέζου, Οικονόμου, Γκομπεντζισβίλι 4, Κουλουμπή 6, Γιαννουσίου 12 , Τράντα 7, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2, Γκλεζάκη.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 40
2. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 36
3. ΠΑΣ Γιάννινα 36
4. ΑΕ Πυλαίας 36
5. Απόλλων Καλαμαριάς 31
6. Αρης 31
7. Αστέρας Ιππ. 29
8. Πιερικός Αρχέλαος 27
9. Πανσερραϊκός 26
10. Ολύμπια Λάρισας 25
11. Τιτάνες Δράμας 23
12. Ολυμπιακός Βόλου 20

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 14/4)

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας-Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
ΠΑΣ Γιάννινα-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Γυναικών (20η αγωνιστική, 7/4)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, είναι:

1ος Όμιλος 
Κυριακή 7 Απριλίου 
Α. Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-ΟΚΑ Αρκάδι Αντωνίου Γιωργ.-Καννής (Σαμαρτζή)
Υμηττού 13.00 Αμύντας-ΚΟΜ Πελασγός Χαίνα-Πετράκης Γ.-Σταύρου
Μελισσίων 13.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κονταράτος-Γεράνιος (Κουλούρης)
Κοντόπευκου 13.00 Αγ. Παρασκευή-Παναθηναϊκός Γρίβα-Καλογεράκης (Ζερβούδης)
Π. Νικολαΐδης 13.00 Φάρος Κερατσινίου-ΟΑ Χανίων Μπιστιντζάνος-Ξηροκώστας (Δραμεσιώτης)
ΔΑΚ Γλυφάδας 13.00 Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Μαρτινάκος-Πετράκης Ιωαν. (Ηπιώτης) 

2ος Όμιλος 
Κυριακή 7 Απριλίου 
Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός Συκεών-Τιτάνες Δράμας Μπούγλος Π.-Τσάλλας (Αχταρίδης)
Ομόνοια 13.00 Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς Ισιγώνης-Λάλλα (Γιαβρής)
Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 13.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης Γιαννούλης Στ.- Μπούγλος Ιωαν. (Παππάς)
Εκπ. Μαντουλίδη 13.00 Αστέρας Ιπποδρ.-Ολυμπιακός Βόλου Δικταπανίδης-Παπαδόπουλος Κ. (Λαδόπουλος) 
Σιδ. Σταθμού 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας Δημουλάς-Αγαγιώτου (Βάτσιος)
Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας  Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ. (Βαφείδης)
 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολή αγώνα Α2 Γυναικών

Λόγω απαγόρευσης απόπλου, ο αγώνας ΟΚΑ Αρκάδι  – ΓΣ Αγίας Παρασκευής για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) που ήταν προγραμματισμένος για το Σάββατο 30 Μαρτίου, αναβάλλεται και θα ορισθεί εκ νέου λίαν συντόμως. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 24/02/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 18.00, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ-ΜΕΝΤ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 03/03/2019 αντί στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ και  ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 21.00.

-Ο αγώνας ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ- ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί 03/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί 05/03/2019 και ώρα 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΣΤΡΕΦΗ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 13.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

- Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΟΦΗ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ «2 ΑΟΡΑΚΙΑ».

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ, για την 15η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ».
 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολές αγώνων

Λόγω κακοκαιρίας αναβάλλονται οι αγώνες: 

Νέο Ληξούριο-ΑΕΝ Κηφισιάς για τη 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

ΟΦΗ-Έξω Παναγίτσα για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δειλινό για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Παναθηναϊκός-ΟΑ Χανίων για τη 15η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2  Γυναικών. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (2/1)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ολύμπια ΓΣ Λάρισας- ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 13/01/2019 και ώρας 14.00, θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Θωμά Λάρισας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω προβλήματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων:
Α) ο αγώνας ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ., για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 1ου Γύρου της 16/12/2018 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου ΥΜΗΤΤΟΥ, θα διεξαχθεί στο Νέο κλειστό γυμναστήριο ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και ώρα 17.00, με γηπεδούχο τον ΓΣ ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜ. και φιλοξενούμενο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ.
Β) ο αγώνας ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ για την 8η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 2ου Γύρου, της 31/03/2019 και ώρα 18.00, αντί του Νέου κλειστού γυμναστηρίου ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, θα διεξαχθεί στο Κλειστό γυμναστήριο ΥΜΗΤΤΟΥ, με γηπεδούχο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ και φιλοξενούμενο τον ΓΣ ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 16/12/2018 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.

Διαβάστε περισσότερα...