Menu

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Εθνικής Κατηγορίας (Όμιλος Νότου) που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς έχουν ως εξής:

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Πήγασος – Έσπερος ΑΟΠΑ 59-62, ΑΓΕ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ 41-51
Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ: ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΓΣ Ιωαννίνων 63-41, ΟΑ Χανίων – ΑΠΣ Αρίς 45-27

Επόμενη αγωνιστική (25/6):

Μετς Α’: 17.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΜΑΣ Κούρος Σάμου, 19.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΓΕ Χαλκίδας
Μετς Β’: 17.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΕΣ Θησέας Παν., 19.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΟΑ Χανίων

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου

Στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς θα πραγματοποιηθεί  από αύριο (Τετάρτη 24 Ιουνίου) έως την ερχόμενη Δευτέρα (29 Ιουνίου) το Ειδικό Πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (Όμιλος Νότου). Στους αγώνες που θα διεξαχθούν σε δυο υποομίλους συμμετέχουν δέκα ομάδες. Την άνοδο θα πάρουν οι πρωτοπόροι κάθε υποομίλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Τετάρτη 24/6/2015

Μετς Α’: 17.00 ΑΟ Πήγασος – Έσπερος ΑΟΠΑ, 19.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ
Μετς Β’:  17.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΟΑ Χανίων – ΑΠΣ Αρίς

Πέμπτη 25/6/2015

Μετς Α’: 17.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΜΑΣ Κούρος Σάμου, 19.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΓΕ Χαλκίδας
Μετς Β’: 17.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΕΣ Θησέας Παν., 19.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΟΑ Χανίων
 
Παρασκευή 26/6/2015

Μετς Α’: 16.00 ΑΓΕ Χαλκίδας – ΑΟ Πήγασος, 18.00 ΜΑΣ Κούρος Σάμου – Εσπερος ΑΟΠΑ
Μετς Β’: 16.00 ΟΑ Χανίων – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ., 18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Σάββατο 27/6/2015

Μετς Α’: 16.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – Βούρειος ΑΟΛ, 18.00 ΑΟ Πήγασος – ΜΑΣ Κούρος Σάμου
Μετς Β’: 16.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Αρίς, 18.00 ΑΟ Ολυμπιάδα Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.

Κυριακή 28/6/2015

Μετς Α’: 10.00 ΜΑΣ Κούρος – ΑΓΕ Χαλκίδας, 12.00 Βούρειος ΑΟΛ – ΑΟ Πήγασος
Μετς Β’: 10.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΑΟ Χανίων, 12.00 ΑΠΣ Αρίς – ΑΟ Ολυμπιάδα Λ.

Δευτέρα 29/6/2015

Μετς Α: 10.00 2ος Α’ Υποομίλου – 2ος Β’ Υποομίλου (αγώνας κατάταξης)

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά τη δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του Σωματείου AOΚαλαμάτα 1980 στον αγώνα ΟΚΑ Αρκάδι-ΑΟ Καλαμάτα 1980 της 5/4/2015 για την 22η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Γυναικών (1ος Όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΟΚΑ Αρκάδι με σκορ 20-0.

Διαβάστε περισσότερα...

Αποφάσεις από το Πρωτοβάθμιο ΜΔΟ ΕΟΚ (20/2)

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ, πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:

*Επιβάλλει στον Α. Τζιαμπάζη (γενικό αρχηγό ΑΟ Σερρών) την ποινή απαγόρευσης εισόδου του στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, όπου αγωνίζεται η ομάδα του, για ένα (1) μήνα.

*Επιβάλλει στον Ι. Αρχοντίδη (γυμναστή ΑΟ Σερρών) την ποινή της προσωρινής, για δέκα (10) μέρες, στέρηση άσκησης των καθηκόντων του.

Επιβάλλει στον Ν. Κηρύκο (προπονητής ΑΟ Σερρών) την ποινή της έγγραφης αυστηρής επιτίμησης.

Διαβάστε περισσότερα...

Αποφάσεις από το Πρωτοβάθμιο ΜΔΟ ΕΟΚ

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ, πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:

*Επιβάλλει ποινή διεξαγωγής δύο (2) αγωνιστικών ημερών κεκλεισμένων των θυρών στον Εθνικό Ο.Φ.Π.Φ. (Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών).

*Επιβάλλει ποινή διεξαγωγής μίας (1) αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών στο Αρκάδι ΟΚΑ Ρεθύμνου (Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών).

Διαβάστε περισσότερα...

Εθνικές Κατηγορίες: Οι αλλαγές λόγω εκλογών

 

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω Εθνικών Εκλογών το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Εθνικών Κατηγοριών διαμορφώνεται ως εξής:

*Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών (13η αγωνιστική)

Το πρόγραμμα μένει ως έχει και δεν αλλάζει. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 24 Ιανουαρίου.

 

*Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

23/01/2015      17.00   Π. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ         ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.

24/01/2015      17.00   ΥΜΗΤΤΟΥ                  ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

24/01/2015      17.00   ΧΟΛΑΡΓΟΥ                ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΚΑΠ

24/01/2015      17.00   ΚΥΜΗΣ                       ΓΣ ΚΥΜΗΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

24/01/2015      16.00   ΔΑΙΣ                            ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

28/01/2015      17.00   ΕΣΠΕΡΟΥ                  ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣΑΣ

28/01/2015      17.30   ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ           ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ

2ος Όμιλος

21/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ         ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

24/01/2015      17.00   ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ                        ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΧΑΝΘ

24/01/2015      17.00   ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ            ΜΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣ.

24/01/2015      17.00   Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ        ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ.

24/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ            ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π.-ΑΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Φ.

24/01/2015      18.00   ΑΝΑΤΟΛΙΑ                 ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ.

24/01/2015      17.00   ΑΡΝΑΙΑΣ                    ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

*Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

24/01/2015      17.00   1ο Κ.Γ. ΜΑΝΔΡΑΣ      ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

24/01/2015      17.30   Β’ ΚΛ. ΙΛΙΟΥ               ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ

24/01/2015      19.00   2ο ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΑΡ.     ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡ. Κ.

24/01/2015      14.00      ΠΑΝΑΓΟΥΛΑΣ           ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡ.

24/01/2015      17.00    Ν. ΠΕΡΚΙΖΑΣ             ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

24/01/2015       17.00     Ν. ΠΕΝΤΕΛΗΣ           ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ ΧΑΛ.

28/01/2015      17.00   ΝΗΑΡ ΗΣΤ                 ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ.

2ος Όμιλος

23/01/2015      19.30   ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ   ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛ. – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΝΦ

23/01/2015      20.30   ΛΙΝΤΟ                        ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

23/01/2015      17.00   Β’ ΠΕΥΚΗΣ                 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ.

24/01/2015      14.00   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ            ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.-ΑΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ Α.Θ.

24/01/2015      17.00   ΘΗΒΑΣ                       ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

24/01/2015      19.00   ΑΙΓΑΛΕΩ                    ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

24/01/2015      20.00   ΜΕΛ. ΜΕΡΚΟΥΡΗ    ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛ.Ρ. – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

3ος Όμιλος

24/01/2015      18.00   ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

24/01/2015      17.00   ΑΛΚΑΖΑΡ                   ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 1964 – ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ

24/01/2015      17.00   ΒΟΝΙΤΣΑΣ                  ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

24/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ          ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

24/01/2015      18.00   ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ          ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖ. – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.

24/01/2015      18.00   Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝ.       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β.

24/01/2015      20.30   ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ           ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

4ος Όμιλος

24/01/2015      15.00   ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠ.      ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠ.-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

24/01/2015      18.00   Ν. ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡ.      ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚ. ΣΕΡ.- ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

24/01/2015      18.00   ΔΑΚ ΠΕΡΑΙΑΣ            ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦ. – ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

24/01/2015      19.00   ΔΗΓΑ ΔΡΑΜΑΣ          ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ

28/01/2015      19.00   ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ            ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. – ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

28/01/2015      19.00   ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ            ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ

 

*Α1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (14η αγωνιστική)

24/01/2015      13.00   ΕΡΓΑΝΗΣ                   ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ρ.

24/01/2015      14.30   ΑΠΧ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ   ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛ. – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ

24/01/2015      16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ      ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.

24/01/2015      10.30   ΚΩ                               ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.

24/01/2015      13.00   ΠΑΟΚ                         ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛ.

 

*Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (13η Αγωνιστική)

1ος Όμιλος

24/01/2015      12.15   ΑΓ. ΔΗΜ. (ΠΑΛ.)        ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.

24/01/2015      14.30   ΕΣΠΕΡΟΥ                  ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

24/01/2015      19.00   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

24/01/2015      20.30   ΣΠΟΡΤΙΓΚ                  ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

27/01/2015      18.00   Ν. ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ   ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.

2ος Όμιλος

21/01/2015      21.30   ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ    ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.-ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ Β.

24/01/2015      13.00   ΕΥΜΟΙΡΟΥ                ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

24/01/2015      14.30   ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ.

24/01/2015      15.00   ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ            ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ

24/01/2015      15.00   ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.      ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡ.- ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚ.

29/01/2015      20.45   ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ         ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ


Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

 

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣ Τιτάνες Δράμας – ΑΣ Νίκη Λευκάδας, για την 9η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) της 07/12/2014 και ώρα 14.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Κραχτίδη, θα διεξαχθεί στο Δήγα Δράμας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, ο εξ αναβολής αγώνας Ηλυσιακός ΑΟ – ΓΣ Ηρακλής, για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών θα διεξαχθεί στις 20/12/2014 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ιλισσίων.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Τιτάνες Δράμας – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (4ος όμιλος) αντί της 30/11/2014, θα διεξαχθεί 29/11/2014 και ώρα 18.00 στο ΔΗΓΑ ΔΡΑΜΑΣ.

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΜΣ Αίολος Αστακού– ΓΣ Νίκη Βόλου, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (3ος όμιλος) της 30/11/2014 αντί ώρα 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Βόνιτσας.

Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) της 30/11/2014 αντί ώρα 14.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο Ιβανώφειο.

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Νίκη Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) αναβάλλεται και θα διεξαχθεί στις 21/12/2014, ώρα 12.00 στο ΔΑΚ Λευκάδας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) στις 2/11/2014, αντί ώρα 13.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης.

Διαβάστε περισσότερα...

Στην Α2 Γυναικών ο Άρης

Mετά τη δήλωση αδυναμίας του Άρη να συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, με απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. γίνεται αποδεκτό το αίτημα της ομάδας για συμμετοχή στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) για την αγωνιστική περίοδο 2014 – 2015. Mετά τη δήλωση αδυναμίας του Άρη να συμμετάσχει στο Πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα της κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2014-15 έχει ο Ολυμπιακός Βόλου.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών

Το Αρκάδι Ρεθύμνου και η Καλαμάτα 1980 εξασφάλισαν την άνοδο τους  στην Α2 Εθνική Γυναικών (περίοδο 2014-15).
 Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (όμιλος Νότου) έχουν ως εξής:

Διαβάστε περισσότερα...