Menu

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), της 01/12/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο ΔΑΚ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο

Στην ιστοσελίδα της ΕΟΚ δημοσιεύονται αναλυτικά οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο Ελλάδας της περιόδου 2019-2020. 

Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων ΕΟΚ, Αγωνιστικής περιόδου 2019-2020    

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Κυπέλλου Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Κυπέλλου Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ- ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 12/05/2019 αντί στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αρναίας και ώρας 17.00 , θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Θεσσαλονίκης) στις 14.00.

-Μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ στον αγώνα ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡ. – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ Ρ. της 12/05/2019 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ με σκορ 20 – 0.
Επίσης σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών το Σωματείο ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ εκτός από τον μηδενισμό υφίσταται μείωση ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του Πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2018 – 2019 και ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του αντίστοιχου Πρωταθλήματος που θα συμμετέχει την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020 (άρθρο 7).

-Ο αγώνας ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 12/05/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΙΛΙΣΙΩΝ «ΑΝ. ΦΩΤΣΗΣ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), της 12/05/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.30 στο Κλειστό γυμναστήριο ΠΑΛΑΜΑ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο   Σωματείων, ο αγώνας  ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ για την 28η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών   (2ος  Όμιλος) της 5/5/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο ΕΑΚ Κέρκυρας.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαδικτυακές μεταδόσεις

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων: 

-ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω-Εθνικός ΟΦΠΦ στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα Giafkasports.gr 

-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com

-ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Παγκρατίου στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών από την ιστοσελίδα moshatotaurossporty.blogspot.com
-ΓΣ Ηρακλής-ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών από την ιστοσελίδα GRSPOTAKIA (άδεια βιντεοσκόπησης, φωτογράφισης και προβολής στιγμιοτύπων)

-ΓΣ Ηρακλής-ΑΕ Ψυχικού στις 02/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών από την ιστοσελίδα iraklis-bc.gr

-Αθηναϊκός ΑΣ-ΑΣ Νίκη Λευκάδας στις 03/02/2019 για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών από την ιστοσελίδα sportsonair.gr.

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολές αγώνων Β’ Εθνικής

-Λόγω κακοκαιρίας, ο αγώνας ΓΣ Φαρσάλων-ΧΑΝΘ για τη 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αναβάλλεται και αντί της 09/01/2019 θα διεξαχθεί στις 16/01/2019 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Φαρσάλων. 

-Λόγω κακοκαιρίας, ο αγώνας ΑΣ Μαχητές Πειραματικού Π.-ΓΣ Ελευθερούπολης για τη 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αναβάλλεται και αντί της 09/01/2019 θα διεξαχθεί στις 16/01/2019 και ώρα 18.30 στο ΔΑΚ Πεύκων. 

-Λόγω κακοκαιρίας, ο αγώνας ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών για τη 12η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αναβάλλεται και αντί της 09/01/2019 θα διεξαχθεί στις 16/01/2019 και ώρα 17.00 στο ΔΑΚ Βικέλας της Βέροιας. 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω διεξαγωγής αγώνα χειροσφαίρισης, ο αγώνας ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), της 25/11/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.30 στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ «Ο ΠΛΑΤΩΝ».

-Λόγω συμμετοχής αθλητή της ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ με την Εθνική ομάδα της Εσθονίας (άρθρο 50, παρ. 1γ κανονισμών ΕΟΚ), ο αγώνας ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 01/12/2018, θα διεξαχθεί στις 12/12/2018 και ώρα 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΨΥΧΙΚΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ για την 8η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 02/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας Βόλου.

-Λόγω ολοκλήρωσης των εργασιών ανακαίνισης του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, θα διεξάγονται στο κλειστό γυμναστήριο του Μακεδονικού από 2/12/2018 έως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018 - 2019. Επίσης ο αγώνας ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ αντί 15/12 και ώρας 18.00 που είχε ορισθεί λόγω κωλύματος του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, θα διεξαχθεί στις 16/12 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ.

- Ο αναβληθείς αγώνας λόγω κακοκαιρίας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 20/12/2018 και ώρα 14.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 27/01/2019 και ώρας 16.00, θα διεξαχθεί στις 26/01/2019 και ώρα 15.00 , στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική (5η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

Αήττητος παρέμεινε ο Δούκας στον 1ο Όμιλο μετά και την 5η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Ανδρών, ενώ Γλαύκος και Ένωση Ιλίου έκαναν την πρώτη τους νίκη. Στον 2ο Όμιλο υπάρχει... συνωστισμός στην κορυφή με πέντε ομάδες να βρίσκονται πλέον στο 4-1 (Νίκη Βόλου, Ανατόλια, Αγρίνιο, Φάρσαλα, Μαχητές).. Χωρίς νίκη παρέμεινε ο Μακεδονικός.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, της 13/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο Κλειστό γυμναστήριο «ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ».

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί της 27/10/2018, θα διεξαχθεί στις 28/10/2018 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

- Οι παρακάτω εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΧΑΝΘ για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί ώρας 17.00 που είχαν αρχικά οριστεί, θα διεξαχθούν ώρα 19.00 στο Αθλητικό Κέντρο της ΧΑΝΘ «ΜΙΜΗΣ ΤΣΙΚΙΝΑΣ»:
3η αγωνιστική     21/10/2018    19.00    ΧΑΝΘ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
15η αγωνιστική    27/01/2019    19.00    ΧΑΝΘ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
19η αγωνιστική    24/02/2019    19.00    ΧΑΝΘ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 30η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί 20/05/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/05 και ώρα 19.00, στο ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 20/05/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΛΑΔΙΣΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΚΑΟ Κορίνθου, για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 29/04/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο Κω.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 19ης Αγωνιστικής

Ο πρωτοπόρος του 1ου Ομίλου Ιωνικός Νικαίας πέρασε νικηφόρα με 72-61 από την έδρα του Ικαρου Νέα Σμύρνης, ενώ για τον 2ο Ομιλο η Καβάλα πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 78-71 απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη. 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79

Πανερυθραϊκός – Κορωπί 76-63

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-75

ΚΑΟΚ – ΕΦΑΟΖ 74-61

Παγκράτι – Μάνδρα/Νικηφόρος 79-89

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72

Ν. Κηφισιά – Τρίτων (7/3)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠανερυθραϊκόςΚορωπί 76-63
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 24-14, 40-39, 56-51, 76-63
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Καλλιανιώτης 13 (4 τρίπ., 8 ριμπ.), Δερμιτζάκης 7, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (6/8 δίπ.), Γιαουρτόγλου 13 (1 τρίπ., 6 ασίστ), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 8 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας 1.
ΚΟΡΩΠΙ (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5 (1), Γκοντόπουλος 1, Σερέτης 16 (5/5 δίπ.), Αγόρης 2, Σιμιτζής 8 (8 ριμπ.), Σπανός 19 (1), Μαλτέσιος 10, Πετς 2, Γκίνης, Παπαθεοδώρου.

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79
Διαιτητές: Λιότσιος- Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 23-14, 47-35, 67-50, 95-79
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 9, Τρύπας 2, Ονάσογλου 14(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 21(2), Λεκάκης 14(2), Χαρίσης 15, Τσακαλέρης 14, Γκέζο, Γιουσέμογλου 2, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κωνσταντινίδης): Κουφόπουλος 10(2), Καπώνης 6, Χρυσός 7(1), Σοφρωνάς 15(3), Γκινής 14(2), Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 13(2), Τσελεμπής 9(1).

ΚΑΟ Κορίνθου – ΕΦΑΟΖ 74-61
Διαιτητές: Μπανασάκης-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 25-19, 36-31, 59-42, 74-61
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Νικητόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 13 (2), Κατσαμάκης 9 (3), Κεφαλάς 18 (2), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 7 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 5
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφώράτος 7 (1), Εμανουηλίδης 11, Γκαβασιάδης 7, Κοψιάς 9 (1), Γρατσιάτος 4, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 11 (1), Σαρλής, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 2, Στάθης 5, Παπαρέγκας 5.

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72
Διαιτητές : Φασόλης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-35, 48-55, 61-72
ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 5(1), Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 9(1), Σπυρόπουλος 2, Βουζας 7(1), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμοφιαννης 3(1), Ζούκας 2, Χρυσανδίδης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3(1), Καράμπουλας 17(1), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος, Φ.Βασιλόπουλος 19(4 τριπ., 11 ασ.), Μπατής 8(1), Κανονίδης 8, Κατράνης, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 6(2).

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπίδεων 72-75
Διαιτητές:  Αποστολίδης-Τσολάκος Μ.
Δεκάλεπτα : 26-22, 38-44, 51-57, 72-75
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλάχος): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 21 (2), Ματαλιωτάκης 9, Αθηνιώτης 7 (1), Αυγενικός 8 (1), Τοπάλης 6 (2), Μόρφης 13 (1), Καματερός 5
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης) : Λυκογιάννης 6, Κουκάς 20 (2), Καραλής 8 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττας 25 (1), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς, Κατιάκος 11, Καραβανάς

Παγκράτι – ΓΣ Μάνδρα Νικηφόρος 79-89
Διαιτητές: Θεονάς-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 21-24,  39-44, 56-70, 79-89
ΠΑΓΚΡΑΤΙ  (Κουστένης) : Κούτρας , Καυκής 18 (1), Χριστόπουλος 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Γιαννίκος 7 (1), Τζατζάς , Λυτόπουλος 10 , Ξιούρας 5 (1), Μπένος 15 , Γερονίκος 2.
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Μπεκές) : Τζιβελέκας 24 (3), Κούσουλας 18 (1), Καραμπάτσος 2 , Γκαϊτάσοφ 9 (1), Παπαπέτρος , Βαφειάς 3, Γεωργοπαδάκος 15 (2), Ψυλέας 18 (2).

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο 85-76
Διαιτητές: Κοντίλης-Μακρόπουλος Α.
Δεκάλεπτα : 27-20, 48-35, 71-51, 85-76
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Αβραμίδης 12, Νικολακόπουλος 21 (5), Κελαϊδής 9 (1), Ρόκκας, Ζούμπος 9, Τζιάλλας 4, Στέφος 8, Δούκας 2, Φωτόπουλος, Μαντζιώρης 15 (2), Ηλιάδης 5
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης) : Κίτσος 3 (1), Γουμενάκης, Μποχωρίδης 18 (3), Πετράκης 2, Λιανός 10 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 14 (1), Παπαδάκης 11 (1), Λάκκας 16 (4).

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 37 (18-1)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 33 (14-5)

————————————————–

3. Ιπποκράτης Κω 32 (13-6)

4. Πανερυθραϊκός 31 (12-7)

5. Τρίτων 30 (12-6)*

6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 30 (11-8)

7. ΚΑΟΚ 28 (9-10)

8. Ηράκλειο 28 (9-10)

9. Πρωτέας Βούλας 27 (8-11)

10. Παγκράτι 26 (7-12)

11. Πανελευσινιακός 26 (7-12)

12. Κορωπί 26 (7-12)

————————————————–

13. ΕΦΑΟΖ 26 (7-12)

14. Δάφνη Δαφνίου 25 (6-13)

15. Κηφισιά 24 (6-12)*

16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 24 (5-14)

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Τρίτων-Ιπποκράτης Κω

Κορωπί-Κηφισιά

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανερυθραϊκός

ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας

Μάνδρα/Νικηφόρος-ΚΑΟΚ

Ηράκλειο-Παγκράτι

Ιωνικός Νικαίας-Πανελευσινιακός

Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα 71-78
Χαλκηδόνα-Ασπίς Ξάνθης 63-60
Στρατώνι-Αγρίνιο 48-69
Φάρσαλα-Ανατόλια 71-74
Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 53-63
Πευκοχώρι-Ελίμεια 77-51

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Στρατώνι – Αγρίνιο 48-69
Δεκάλεπτα:  8 -13, 20-30, 29-48, 48-69
Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ελίμεια Κοζάνης 77-51
Διαιτητές: Θεοδώρου – Γραικός
Δεκάλεπτα: 11-13, 40-28. 58-37, 77-51
EΥΡΩΠΗ (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 12(2), Λαζαρίδης 7(1), Tζουβάρας 4, Mαυρίδης 10, Mυλωνίδης 6, Kιγμέτογλου 11, Θεοδωρίδης 17, Παπαδοπουλος, Δανακης 4
ΕΛΙΜΕΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μακρής): Τσιρεκας 1, Σταυράκης, Μαλούτας 4, Σουπούρας, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 6(2), Κουβελάς 2, Τσούκας 8(2), Μαλιούρας 6, Μακρής 8(2), Τσιμίδης 14

Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πεύκων 71-65
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 22-16, 38-34, 54-54, 71-65
ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 7(1), Γεωργιανός 9, Τράκας, Σιβερίδης, Γκάτζιας 21(4), Φώτογλου 11, Γκούτζιας, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 20
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατής 9(2). Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 3(1), Δήμας 10(1), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 12(2), Στόλης 17, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 5(1), Βαγιάτης

Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης 63-60
Διαιτητές Ελευθεριάδης, Δημάδης
Δεκάλεπτα: 13-21, 27-30, 43-38, 63-60
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 3(1), Μαραπίδης 23(5), Παπαδόπουλος, Λαίδης, Πεταλωτής 10(2), Σεφερίδης, Μάντσος 13(2), Μπατάκας 3, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 9 
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 4, Παπαδάκης 5, Γρούδος 11(1), Τσιόγκας 8(2), Στεφανίδης, Ανθής, Κουτσογιάννης 13(1), Γκέλιος 17(2), Απιδόπουλος 2, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης. 

Γ.Σ. Φαρσάλων- Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια 71-74
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Ταρενίδης Κ
Δεκαλεπτα: 15-15, 34-32, 55-55, 71-74
Γ.Σ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Νικολόπουλος 7, Αλεξόπουλος, Σαββίδης 7, Χαιρετίδης 3, Αναγνωστόπουλος Χ. 10(2), Σιόλογκας 8, Συνετός 4, Αναγνωστόπουλος Γ 23(2), Λιούτας, Λιούπης, Καραδήμας, Μακρής 11(1)
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 18(2), Βλάχος 3(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 20, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 2, Ζώτος 5, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 14(2)

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Ε.Κ.Καβάλας 71-78
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-27, 35-40, 49-56, 71-78
Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 1, Βουρνάς 12, Λειβαδάς, Ντόβας 7(1), Ξηρός, Μουράτογλου 25(3), Σταυρόπουλος 6, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 15(1).
Ε.Κ.ΚΑΒΑΛΑΣ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπανάζιε 11(1), Μιχάλογλου 10(1), Καπινιάρης 18(2), Τάγαρης, Αθανασιάδης 12(1), Κουμλέλης 10, Πιεβάλιτσα 7(1), Παππάς 7(1), Χονδρόπουλος 3(1).

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά: 53-63
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιομπάνος
Δεκάλεπτα: 18-14, 41-29, 49-48, 53-63
ΓΕΦΥΡΑ (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 8(2), Γαρέζος 15(2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 10(1), Σαραντίδης. Ταουσάνης 9, Μπίσκας 7
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσύρμας): Αμπατζά 14(1), Μήνου 7(1), Ελευθεριάδης 4, Τοπουζίδης 10, Μάρουσιτς 10(2), Πιλκούδης 6, Δημητρακάς, Γκαμούρας 8, Κοτσάνος 4.

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1. Καβάλα 33 (15-3)

2. Ίκαροι Σερρών 32 (14-4)

————————————————–

3. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (14-4)

4. Ερμής Λαγκαδά 29 (11-7)

5. Ανατόλια 29 (11-7)

6. Πευκοχώρι 29 (12-5)*

7. Αγρίνιο 28 (10-8)

8. Στρατώνι 27 (9-9)

9. Φάρσαλα 27 (9-9)

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 26 (8-10)

11. Ασπίς Ξάνθης 24 (6-12)

12. Γέφυρα 23 (6-11)*

————————————————–

13. Χαλκηδόνα 23 (5-13)

14. Ελίμεια 19 (2-15)*

15. Τιτάνες Παλαμά 18 (1-16)*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη Αγωνιστική (20η, 4/3):

Ασπίς Ξάνθης-Χαρίλαος Τρικούπης

Αγρίνιο-Χαλκηδόνα

Ανατόλια-Στρατώνι

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρσαλα

Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών

Ελίμεια-Γέφυρα

Τιτάνες Παλαμά-Πευκοχώρι

Ρεπό: Καβάλα

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Ο ασταμάτητος Ιωνικός έκανε επίδειξη δύναμη επι του Ιπποκράτη στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, αποτέλεσμα που εκμεταλλεύτηκε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων περνώντας στην δεύτερη θέση, ενώ και ο Τρίτων έπιασε την ομάδα της Κω.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Ανδρών (7η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή19 Νοεμβρίου
1ος Όμιλος 
Κω 16:00 Ιπποκράτης-Διαγόρας Δρ.: Καρακάσης-Νάστος 
Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου: Παπαφωτίου-Πλιάκας (Δούκας) 
Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Β.-Ηράκλειο: Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος (Ηπιώτης) 
ΔΑΚ Κορίνθου 17:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι: Μαντήλας-Μαγκάφας (Μαυρατζας) 

ΔΑΚ Ν. Σμύρνης 19:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί: Μαγκουνής-Πολυχρόνης (Μουζάκης Στ.)
ΔΑΚ Ν. Νίκαιας 19:00 Ιωνικός Νίκαιας-Τρίτων: Θεοδωρόπουλος-Ορφανός Εμμ. (Καρούσης) 

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου

2ο Ελευσίνας 19:00 Πανελευσινιακός-Δάφνη Δ.:  Διμπινούδης-Τσολάκος (Ζώης) 

*Ο αγώνας Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας (Μπούκας-Μαραμής, Ληνιάτης) αναβλήθηκε. 

2ος Όμιλος 
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια: Κυριακόπουλος-Κοτσίρης (Πίγκας) 
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα-Μαχητές Δόξας Πεύκων: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης (Παραλικίδης) 
Αρναίας 17:00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά: Καλογερόπουλος Λ.-Γερακίνης (Παπαγεωργίου) 
Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών: Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου (Αγορογιάννης) 
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Τιτάνες Παλαμά: Παπαδόπουλος Θ.-Ντόγκας (Τσιομπάνος) 
Ν. Μουδανιών 17:00 Ευρώπη Πευκ.-Ασπίς Ξάνθης: Φουτζήλας-Γαζέτας (Πολυχρονίδης) 
ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Ελίμεια-Καβάλα: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης (Βοντζας) 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 19/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.00, στο ΔΑΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 26/11/2017 και ώρας 17.00 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου «2 ΑΟΡΑΚΙΑ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ, Μικράς Ασίας 5, Ηράκλειο.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο ΚΑΟ Κορίνθου πέτυχε τη νίκη της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, περνώντας από το Ηράκλειο, ενώ υπήρξε και το δυσάρεστο συμβάν με τη φωτιά στην οροφή του γηπέδου που οδήγησε στη διακοπή του αγώνα Δάφνη – Ιωνικός λίγο πριν τη λήξη.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κορωπί – Ιπποκράτης 75-69

Διαγόρας Δρ. - ΑΕΝΚ 102-79

ΕΦΑΟΖ – Πανερυθραϊκός 71-80

Μανδραϊκός – Πρωτέας Β. 91-86

Ηράκλειο – ΚΑΟΚ 76-89

Παγκράτι – Πανελευσινιακός 63-56

Τρίτων – Ικαρος Ν.Σμ. 68-58

Δάφνη Δ. - Ιωνικός Ν. Διακοπή

 

 

ΤΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40, 56-55, 75-69

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας , Ονάσογλου 11(1), Σκούδης , Παπαδημητρίου , Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.

 

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-39, 51-57, 71-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Φραγκούλη

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Εμμανουηλίδης 13 (1), Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς, Στάθης 6, Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης 2, Γρατσιάτος 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παπαρέγκας 2, Υφαντής 8 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 20 (2), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 2, Κωνσταντινόπουλος, Μπακοδήμος, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 14  Σταθόπουλος 6.

 

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-89

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης  3 (1), Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.

 

 

ΤΡΙΤΩΝ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 68-58

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 55-38, 68-58

Διαιτητές :  Φασόλης-Κονταράτος

Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεδάκης) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Ζαχαρίας, Καλατζής, Μπαρτζώκας, Ντιμπ 5, Θυμνιός 12, Καραδολάμης 8 (2), Ντρομπάρης, Γκαβανόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος – Μεγαγιάννης) : Πασπαλάς, Μελλισουργός, Βελιζιώτης, Γραμματικός 20 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Βούζας 14 (1), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης 2, Ζούκας, Χρυσανθίδης.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΕΝΚ 102-79

Δεκάλεπτα: 35-14, 56-39, 84-58, 102-79

Διαιτητές: Πόντας-Ορφανός Ι.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καλλίλας 3, Κουκάς 7 (1),  Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 37 (5), Μαυροειδάκος 9, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 8, Καραβανάς 8, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδολιάς 12 .

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 17, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 7 (1), Ντουζίδης 5 (1), Χαϊκάλης 9 (3), Μανούσος 4, Χατζηνικόλας 8, Ψαρόπουλος 7, Ρέκας 6.

 

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-56

Δεκάλεπτα : 13-17, 26-31, 40-42, 63-56

Διαιτητές : Σκούτας – Ραχιώτης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 11 (1), Καυκής 12 (1), Χριστόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 10, Κούτρας 2, Μήτσιαλος 9 (1), Λυτόπουλος 6, Ξιούρας 5 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 2.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 11 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Κελαϊδής 3, Ηλιάδης 9, Ρόκας, Ζούμπος 3 (1), Τζιάλλας 14, Στέφος 4, Δούκας, Ματζιώρης 5.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 91-86

Δεκάλεπτα: 22-18, 46-41, 61-64, 91-86

Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 8 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5, Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιτάσοφ 12, Ντότσι, Παπαλάμπρος, Μουστόπουλος 11, Βαφίας 6, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Ψυλέας 22 (2).

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 11, Ματαλιωτάκης 9, Παπάδης 3 (1), Ματσάγγος, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 26 (2), Τοπάλης 11 (3), Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 6, Καματερός 1, Μόρφης 5 (1).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

  1. Τρίτων 5-1 11
  2. Ιωνικός Ν. 5-0 10*
  3. Ηράκλειο 4-2 10
  4. Δάφνη Δ. 4-1 9*
  5. Πρωτέας Β. 3-3 9
  6. ΕΦΑΟΖ 3-3 9
  7. Ιπποκράτης 3-3 9
  8. Διαγόρας Δρ. 3-3 9
  9. ΚΑΟΚ 3-3 9
  10. Παγκράτι 3-3 9
  11. Μανδραϊκός 3-3 9
  12. Πανερυθραϊκός 3-3 9
  13. ΑΕΝΚ 2-4 8
  14. Πανελευσινιακός 1-5 7
  15. Ικαρος Ν.Σμ. 1-5 7
  16. Κορωπί 1-5 7

 

* Εχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 19/11)

Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟΖ

Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος

Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο

ΚΑΟΚ-Παγκράτι

Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί

Ιωνικός Νικαίας-Τρίτων

 

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών έκαναν από μία νίκη ακόμη και συνεχίζουν να συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 5-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 91-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου

ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάγκιε 6, Παντόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 12 (3), Καπινιάρης 8 (2), Τάγαρης 4, Πλιούκας 17 (4), Αθανασιάδης 10 (1), Κουμλέλης 19 (1), Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης , Χονδρόπουλος , Παπάς 7.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής) : Αμπατζίδης 8 (1), Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5 (1), Μαυρίδης 8 (1), Καραμπέκης 9 (1), Μυλωνίδης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 12, Σικαλίδης.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 40-30, 57-45, 70-59

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης

ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφωτης): Βογιατζής 12 (4), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 5 (1), Δήμας 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κωνσταντινίδης 16, Μπάκος 2, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης , Βαϊντέρλης Βελισσαρίου 14 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούδης): Σπύρας 5 (1), Μητσάκης 4, Καραμανώλης 7 (1), Δελίδης 5 (1), Σαμάρας 5 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 15, Φλιάτης Γ. 7 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλοπουλος 11.

 

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 90-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-35, 69-49, 90-65

Διαιτητές: Τζίμα- Σιταρίδης

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6, Βλάχος 9 (1), Λεμονάκης 3, Γαλανίδης 8 (2), Ζαφειρούδης 3, Ξενιτίδης 4, Σταματογιάννης 26 (1), Ζώτος 14 (1) , Βεργίνης 9 (1), Καραποστόλου 8 (1).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 8 (1), Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 11, Πεταλωτής 1, Μηντζαρίδης, Μάντσος 10 (2), Μπατάκος 5, Παναγιώτου 6, Κοτζαγιάννης 15.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 25-35, 43-58, 62-81

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασσόπουλος 3, Μπερερής 2, Μουρατίδης 17 (3), Κυριλής Δ. 5 (1), Ρέντζιος, Γκρέκας 6, Μήτσου 7 (2), Σταύρου 8, Κασάμπαλης 14, Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης 3, Βουρνάς 5 (1), Λειβαδάς 3 (1), Ντόβας 8, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 13 (1), Περρωτής 18, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 13, Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 18 (4).

 

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71 – 76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 35-46, 51-60, 71-76

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Γαζέτας

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 16 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 9 (1), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 2, Μανδαλάκης 25 (1), Αποστολάκης 5.

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Σταυράκης, Μαλούτας 16 (3), Σούπουρας 6 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης, Τσούκας 5 (1), Νικολάου 15, Μαλούτας 19, Μακρής 15 (2), Τσιμίδης.

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ   70-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-38, 55-55, 70-66

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 5 (1), Γκάτζιας 18 (4), Φωτόγλου 10, Στρατής 3, Γκούτζιας, Θολιώτης, Κακιούζης 23.

ΓΕΦΥΡΑ   (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαϊδης 9 (1), Γιαμουκής 6, Γαρέζος 11 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 16 (3), Ταουσάνης 9, Σιώμος 8.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ59- 52

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52

ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Μίνου 11 (1), Ελευθεριάδης 6 (1), Τοπουζίδης 4, Μάρουσιτς 6, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 4, Δημητράκας 8 (1), Γκαμούρας 17, Αβοκάτο, Καϊκλής, Μέλιος, Χριστοδούλου.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος) Σαββίδης 3 (1), Ντίνος 4, Νικολόπουλος 5 (1), Μακρής 10, Σιόλογκας, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας Στ., Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.

Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (5-1)

2. Ίκαροι Σερρών 11 (5-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 10 (4-2)

4. Μαχητές/Πειραματικό  10 (4-2)

5. Ανατόλια 9 (3-3)

6. Στρατώνι 9 (3-3)

7. Φάρσαλα 9 (3-3)

8. Καβάλα 8 (3-2)*

9. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (3-2)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)*

11. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 8 (2-4)

12. Αγρίνιο 8 (2-4)

13. Γέφυρα 6 (1-4)*

14. Ελίμεια  6 (1-4)*

15. Τιτάνες Παλαμά 5 (0-5)*

*Οι ομάδες έκαναν τα ρεπό τους

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ποργιόπουλος: «Βήμα-βήμα οι Ίκαροι Σερρών»

Οι Ίκαροι Σερρών εντυπωσιάζουν στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής Κατηγορίας, με την μέχρι τώρα πορεία τους, παρουσιάζοντας ένα δυνατό σύνολο που ξέρει να παίρνει αποτελέσματα, αλλά ταυτόχρονα παίζει και καλό μπάσκετ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ από το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (2ος όμιλος) και τη μη αποδοχή κάλυψης της θέσης από το σωματείο ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, που είχε προτεραιότητα ανόδου από του αγώνες κατάταξης, στο ως άνω Πρωτάθλημα, με την υπ’ αριθ. 45/02-10-2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. η θέση θα μείνει κενή και οι ομάδες που αγωνίζονταν με το ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟ ΑΡΧΕΛΑΟ θα έχουν ρεπό.

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), η θέση της θα καλυφθεί στην κατηγορία από το σωματείο ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ που έχει προτεραιότητα από το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ.

- Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 22/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) αντί της 15/10/2017 και ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 18/10/2017 και ώρα 14.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ Ιωνικός Νικαίας για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί ώρας 17.00, θα διεξάγονται ώρα 18.00, στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ, εκτός από την 12η αγωνιστική και την 14η αγωνιστική του 2ου γύρου που θα διεξαχθούν Σάββατο 28/04/2018 και Σάββατο 12/05/2018 αντίστοιχα και ώρα 17.00.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες (30η αγωνιστική)

Η αυλαία έπεσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών με το Περιστέρι και το Μαρούσι να παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου από τον 1ο Όμιλο, ενώ από τον 2ο οι ομάδες που πανηγύρισαν με τη σειρά τους είναι η Καστοριά και η Καρδίτσα.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (3/5)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου και έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων, ο αγώνας ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 αντί 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Για τον ίδιο λόγο ο αγώνας Αίας Ευόσμου-ΑΟ Αγρινίου για την 28η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 θα διεξαχθεί στο ΚΓ Παπάγου (σχολικό συγκρότημα 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Κορδελιού).

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία ων δύο σωματείων ο αγώνας Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017, θα διεξαχθεί στις 6/5/2017 και ώρα 13.00.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω εκδήλωσης του Δήμου Κρωπίας και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, o αγώνας ΓΣ Κορωπίου  – Πανελευσινιακός ΑΟΚ, για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί της 30/04/2017 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 02/05 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο Κορωπίου «Γ. Παπασιδέρης».

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα-Βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Δεν έχει προηγούμενο αυτό που γίνεται στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, πίσω από το Περιστέρι που πετάει από νίκη σε νίκη και συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η 22η αγωνιστική επιφύλασσε εντός έδρας ήττες - σοκ για Μαρόύσι και Κορωπί που μοιράζονταν την δεύτερη θέση, από ΕΦΑΟΖ και Μανδραϊκό αντίστοιχα  κι έτσι Παπάγου και Πανερυθραϊκός που ακολουθούσαν και νίκησαν, τους έπιασαν δημιουργώντας τετραπλή ισοβαθμία στην δεύτερη θέση.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μαρούσι-ΕΦΑΟΖ 73-74

Περιστέρι -Κρόνος 76-57

Πανελευσινιακός - Πρωτέας 71-64

ΑΕΝΚ-Απόλλων 78-53

ΚΑΠ-Πανερυθραϊκός 63-68

Κορωπί-Μανδραϊκός 76-85

Εργοτέλης-Παπάγου 60-69

Ιωνικός-Τρίτων 78-76

Οι αγώνες αναλυτικά

MAΡΟΥΣΙ-ΕΦΑΟΖ 73-74

Διαιτητές: Διμπινούδης, Χρηστίδης

Δεκάλεπτα: 17-22, 38-37, 61-56, 73-74.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 4, Ξύδας 11, Μπαλάφας 17 (3), Κανέλλης 3 (1), Στούκας 3, Σολωμός 6, Σουρλής 9, Παπαγεωργόπουλος 17, Kαπετάνιος 3, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 22 (5), Γκαβασιάδης 6, Γεωργοπαπαδάκος 16 (4), Καστανιώτης 4, Λεγκίκας 15 (3), Τσιτσιγιάννης 2, Νάκης 5 (1), Καπετζόγλου 4, Ξύδης, Κοψιάς, Γκόντγουιν, Σαμοθράκης.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΚΡΟΝΟΣ 76-57

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κόλλιας

Δεκάλεπτα: 19-7, 39-26, 58-45, 76-57.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 9 (3), Ντακούλιας 2, Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 24, Πολυτάρχου 6 (2), Παπαντωνάκος 5, Μάντζαρης 8 (2), Λυκογιάννης 14, Κατιάκος 2, Γκιουζέλης 2, Καπώνης, Δομβρογιάννης.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλλας, Στραγανιώτης 11 (2), Δανάς, Ξιούρας 6, Αρχος, Ζούκας 15, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 8, Ηλιόπουλος, Γκαϊντάσοφ 2, Ματαλιωτάκης 12.

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 60-69

Διαιτητές: Λιότσος, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 13-15, 23-33, 39-47, 60-69.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 8, Μαχαιριανάκης 2, Βερτούδος 5 (1), Σταράκης 4, Σταμάτης 12 (3), Χασάπης, Μανιαδής, Σαρρής 2, Καραλής 6 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορωτος): Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 14 (2), Ζώρζος 5 (1), Αρσένης 9 (2), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης, Γκάτζο 5 (1), Κακιούζης 21.

 

 

ΚΟΡΩΠΙ–ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ  76-85

Διαιτητές: Αποστολίδης, Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-21, 39-46, 54-63, 76-85.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 9 (3), Παναγιώτου, Καραδολάμης 15 (1), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 19 (2), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 8, Σταθόπουλος 4, Μαύρος 6

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Τζιβελέκας 10 (2), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 1, Κούρτης 13 (2), Ζαφείρης 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Μουστόπουλος 17, Βαφίας 3 (1), Ψυλέας 20 (1).

 

ΚΑΠ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 63-68

Διαιτητές: Πόντας-Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 10-12, 21-27, 48-46, 63-68.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 7 (1), Γραμματίκας 6 (2), Κόκκας 10, Μπάρτζης, Καρτέρης 9 (3), Πανταζής 2, Καραμπάς 8 (2), Αρσενικός, Ροδοστόγλου 14 , Μαλτέζος 4, Μαργέλης 3 (1), Θεοδωράκης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 11, Σοφρωνάς 3 (1), Κούσουλας 13 (3), Γιαουρτόγλου 11 (3), Καλλιανιώτης 12 (4), Δέλλιος 2, Υφαντής 4, Αντωνίου 3 (1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 9.

 

ΑΕΝΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ

Διαιτητές: Μπούκας, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 22-, 46-22, 68-39, 78-53.

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 5, Μοσχοβίτης 12 (2), Κεφάλας 6, Μαρίνος 3 (1), Καράμπελας 11 2, Αλετράς 5 (1), Μανούσος 2, Χατζηνικόλας 10, Καραβανάς 8, Οικονομόπουλος, Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 12.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Νασόπουλος 2, Mπάρδας 7 (1), Σπυρόπουλος 8 (2), Mπασδέκης 14, κουτσούμπ 3 (1), Aρναουτάκης 6 (1), Kυπριτζόγλου 3, Xανιάς 6, Σιώμος 4, Παπουτσής, Γεωργίου.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ 78-76

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Σιδερής

Δεκάλεπτα: 15-21, 31-28, 47-42, 64-64 (κ. δ.), 78-76 (α' παρ.).

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 5, Παναγιωταράς 8 (1), Καπινιάρης 4, Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 15 (2), Περδικάρης 9, Πάντσιος 10, Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 11 (1), Καλογερίας.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Κουτούλας 7, Πετρόπουλος, Καλαντζής, Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 17 (3), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 21 (2), Βερτούδος.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 22 αγώνες)

1. Περιστέρι 18-4 40

2.  Παπάφου 15-7 37

3. Κορωπί 15-7 37

4. Μαρούσι 15-7 37

5. Πανερυθραϊκός 15-7 37

6. Ιωνικός 13-9 35

7. Πανελευσινιακός 13-9 35

8. Μανδραϊκός 12-10 34

9. ΑΕΝΚ 11-11 33

10. Τρίτων 10-12 32

11. ΕΦΑΟΖ 10-12 32

12. Κρόνος Αγ. Δη. 8-14 30

13. Πρωτέας Β. 8-14 30

14. Εργοτέλης 7-15 29

15. Απόλλων Σμ. 4-18 26

16. ΚΑΠ 2-20 24

 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23η, 19/3)

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι

Κρόνος-Πανελευσινιακός

Πρωτέας-ΑΕΝΚ

Απόλλων-ΚΑΠ

Μανδραϊκός -Πανερυθραϊκός

Παπάγου-Μαρούσι

Τρίτων-Εργοτέλης

Κορωπί-Ιωνικός


2ος Όμιλος

AΙΑΣ-ΑΓΙΑ 60-83

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 21-32, 34-44, 46-67, 60-83.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Τσιμπής 12, Δεληγιάννης 2, Τσιακλαγκάνος 9, Σπύρας 20, Καραμανώλης 5, Σικαλίδης 3, Κόκουρας 9, Σεκαδάκης Γ., Μπαλτζόπουλος, Καδής, Σεκαδάκης Δ.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Μηλιώνης 11, Αγαπίου 5, Τσιαμπαλής 5, Γκανέτσας 2, Νταλός 3, Κόμματος 29, Περρωτής 3, Τριανταφύλλου 17, Βαβάτσικος 5, Γούλας 3.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 66-61

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Δεκάλεπτα: 20–12, 32–30, 55–41, 66-61.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 9, Μπερερής 11, Σταμούλης, Σαπλαούρας, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Τάσσος 12, Γκρέκας 4(1), Μήτσου 9(1), Γκόβας 21(3), Μακρής, Δασκαλάκης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Πονόπουλος, Συμεών, Κουντουρατζόγλου 5, Δελίδης 5(1), Σουτζόπουλος 7(1), Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 9, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18.

ΑΣΠΙΔΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 64-70

Διαιτητές: Τσοκόλης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 10-18, 24-31, 46-55, 64-70.

ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης, Παναγιωτόπουλος): Ντεμάι, Μασμανίδης, Παπαδάκης 1, Γρούδος 2, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 20 (5), Τσιαβές 10 (1), Μαντζουράνης, Ασημάκης 5, Παπαθανασίου 3 (1), Μανδαλάκης 14 (1), Πετς 4.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 4 (1), Κουρέπης, Ζωιτσάκος, Λάκκας 12 (2), Μαυρογιάννης 9, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 18 (2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 10 (2), Παππάς Γ. 4.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ–ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 66-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Ξέρας

Δεκάλεπτα: 20-14, 31-26, 44-55, 66-69.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 11 (1), Πετρίδης 11 (1), Παπασαραφιανός 3 (1), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 15, Μούκαρης 12 (1), Μίκιτς 14 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 11 (2), Τόκας.

ΓΕΦΥΡΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 74-85

Διαιτητές: Γερακίνης, Φακίτσας

Δεκάλεπτα: 17-20, 41-45, 55-69, 74-85.

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 12, Δανάκης, Βάσκος 5 (1), Κολοκοτρώνης 2, Καζαμίας 7 (1), Μυλωνίδης 15 (1), Βογιατζής, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (3), Καρούζος 8.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 28 (5), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 11 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 12 (1), Μπέγος 9 (3), Τερσενίδης, Τασιούδης, Τεπετίδης 6 (1), Αντωνιάδης 6 (2), Μπένας 8, Τσότσος 5.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΧΑΝΘ 83-77

Διαιτητές: Τσιτρσιμάλης, Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-34, 55-52, 73-73 (κ. δ.), 83-77 (α' παρ.)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής, Ευγενειάδης): Ξενιτίδης, Πρωτούλης 15 (2), Βρεττάς 4 (1), Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 21 (3), Μπίλιος, Συμεωνίδης 7, Αζίζης 2, Σταματόγιαννης 8 (1), Τζουβάρας 2, Βεργίνης 10, Κοτσάνος 7.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 10, Αμπατζάς 21 (2), Βλάχος 14 (1), Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 3 (1), Ερμείδης Π., Γεωργάκης 11 (2), Παπαχρήστου, Μελίδης 6, Φυλακτός, Λευκαδίτης 8, Ερμείδης Δ.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 70-66

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 21-24, 36-33, 48-53, 70-66.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 21 (5), Λεμονάκης, Μουρατίδης 15 (3), Μαυρίδης 11, Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης 2, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 8, Σταύρου 8 (2), Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Xατζηιωάννου, Ξηρομερίτης): Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 10 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 19 (3), Καραγκιολίδης 20 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 4, Κωνσταντινίδης 3, Τσιρογιάννης 6, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 4, Χατζηλάμπρου.

Πολύγυρος - Φίλιππος Βέροιας 66-69

Διαιτητές : Ελευθεριάδης, Ξέρας

Δεκάλεπτα : 20-14, 31-26, 44-55, 66-69

ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 11 (1), Πετρίδης 11(1), Παπασαραφιανός 3 (1), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 15, Μούκαρης 12 (1), Μίκιτς 14 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10(3), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 20(1), Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 11(2), Τόκας Αλεξ.

Ερμής Λαγκαδά-Χαρίλαος Τρικούπης 80-69

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 18-19, 46-31, 56-53, 80-69.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 3, Ράπι, Σπουργίτης, Ακεψιμαΐδης 11 (1), Μάρουσιτς 19 (3), Νώτης 5, Παρίτσης 8, Πυλκούδης 2, Γκαμούρας 19, Ελευθεριάδης 6 (2), Καντάρκος 6, Μέλλιος 1.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 6(2), Βουρνάς 8, Παπαδιονυσίου 13, Τοπουζίδης 5, Μουράτογλου 13, Σταυρόπουλος 3,Παπαρέγκας 1,Γεωργιάδης 10,Ψάλτου 8,Δημητρόπουλος 2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η βαθμολογία (Σε 22 αγώνες):

1. Καστοριά 43 (21-1)

2. Καρδίτσα 38 (16-6)

3. Ερμής Αγιάς 38 (16-6)

4. Πευκοχώρι 35 (13-9)

5. Αγρίνιο 35 (13-9)

6. Ερμής Λαγκαδά 34 (12-10)

7. Ανατόλια 34 (12-10)

8. Στρατώνι 33 (11-11)

9. Ασπίδα Ξάνθης 32 (10-12)

10. Γέφυρα 32 (10-12)

11. Χαρίλαος Τρικούπης 32 (10-12)

12. ΧΑΝΘ 30 (8-14)

13. Φίλιππος Βέροιας 29 (7-15)

14. Πολύγυρος 29 (7-15)

15. Πιερικός Αρχέλαος 28 (6-16)

16. Αίας Ευόσμου 26 (4-18)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/3)

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα

Καστοριά-Αίας

Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά

Χαρ. Τρικ.-Ανατόλια

Καρδίτσα-ΧΑΝΘ

Φίλιππος-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Στρατώνι-Πολύγυρος

Ασπίδα-Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...

B’ Εθνική: Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες (15η αγων.)

1ος Όμιλος

"Φουντώνει" η μάχη στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, με τους συμπρωτοπόρους Περιστέρι και Πανερυθραϊκό να έχουν απώλειες, σε Μάνδρα και Κορωπί αντίστοιχα και έτσι Μαρούσι, Παπάγου, αλλά και το Κορωπί που νίκησαν, πλησίασαν σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω συμμετοχής αθλητή στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΑΟ Παγκρατίου για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 17/12/2016 θα διεξαχθεί στις 11/01/2017 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Αστακού. 
 
Λόγω συμμετοχής αθλητών στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΑΣ Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ηράκλειο ΟΑΑ για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 17/12/2016 θα διεξαχθεί στις 11/01/2017 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Πεύκων. 
 
Λόγω συμμετοχής αθλητή στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΣΕΦΑ Αρκαδικός-ΑΣΕ Δούκα για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 17/12/2016 θα διεξαχθεί στις 11/01/2017 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Τρίπολης. 
 
Λόγω συμμετοχής αθλητών στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας για τη 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί της 18/12/2016 θα διεξαχθεί στις 18/01/2017 και ώρα 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Περιστερίου «Ανδρέας Παπανδρέου». 
 
Λόγω συμμετοχής αθλητή στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΑΟ Άρης Πετρούπολης-ΑΟ Ίκαρος Νέας Σμύρνης για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί της 18/12/2016 θα διεξαχθεί στις 11/01/2017 και ώρα 18:30 στο κλειστό γυμναστήριο Πετρούπολης. 
 
Λόγω συμμετοχής αθλητή στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΑΟ Παγκρατίου-ΑΟ Φάρος Κερατσινίου για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 21/12/2016 θα διεξαχθεί στις 14/01/2017 και ώρα 17:00 στο Μετς.
 
Λόγω συμμετοχής αθλητών στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 21/12/2016 θα διεξαχθεί στις 14/01/2017 και ώρα 17:00 στο Ιβανώφειο.
 
Λόγω συμμετοχής αθλητή στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Εφήβων, ο αγώνας Εθνικός ΟΦΠΦ-ΣΕΦΑ Αρκαδικός για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 21/12/2016 θα διεξαχθεί στις 14/01/2017 και ώρα 17:00 στο κλειστό γήπεδο Εσπέρου. 
 
Ο εξ αναβολής αγώνας ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας για τη 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) θα διεξαχθεί στις 11/01/2017 και ώρα 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο. 
 
Ο εξ αναβολής αγώνας Μανδραϊκός ΑΟ-ΓΣ Εργοτέλης για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) θα διεξαχθεί στις 25/01/2017 και ώρα 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Μάνδρας. 

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, o αγώνας ΓΣ Προμηθέας Χαλ. – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου, για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 18/12/2016 και ώρας 17.00 αντί του κλειστού γυμναστηρίου Ν. Πέρκιζας, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Παπάγου.

 

 
 
Διαβάστε περισσότερα...