Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ- ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 12/05/2019 αντί στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αρναίας και ώρας 17.00 , θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Θεσσαλονίκης) στις 14.00.

-Μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ στον αγώνα ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡ. – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ Ρ. της 12/05/2019 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ με σκορ 20 – 0.
Επίσης σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών το Σωματείο ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ εκτός από τον μηδενισμό υφίσταται μείωση ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του Πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2018 – 2019 και ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του αντίστοιχου Πρωταθλήματος που θα συμμετέχει την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020 (άρθρο 7).

-Ο αγώνας ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 12/05/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΙΛΙΣΙΩΝ «ΑΝ. ΦΩΤΣΗΣ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), της 12/05/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.30 στο Κλειστό γυμναστήριο ΠΑΛΑΜΑ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ- ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ για την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) αντί της 21/04/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 17/04/2019 και ώρα 18.00, στο ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ.

-Μετά από   συμφωνία των δύο Σωματείων, ο εξ’ αναβολής αγώνας ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) της 30/03/2019 και ώρας 12.30, θα διεξαχθεί στις 13/04/2019 την ίδια ώρα, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΡΕΘΥΜΝΟΥ «ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ- ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ, για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 31/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο  Κλειστό Γυμναστήριο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ ‘82, για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 24/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 17.30, στο ΔΑΚ Νίκαιας «Ο ΠΛΑΤΩΝ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από αίτημα της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αχαΐας, ο αγώνας ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ- ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΕΔΕΩΝ, για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 09/03/2019, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΓΕΦΥΡΑΣ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 19.30, στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από   συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ- ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΛΑΔΙΣΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ-ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 17/03/2019 και ώρας 13.30, θα διεξαχθεί  στις 16/03/2019 και ώρα 16.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο «Δ ΚΑΛΤΣΑΣ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 17/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16/03/2019 και ώρα 17.30, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2   Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 06/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΨΥΧΙΚΟΥ.

-Μετά από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Βοιωτίας, ο αγώνας ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ- ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 03/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 02/03/2019 και ώρα 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 09/03/2019 αντί ώρας 13.15, θα διεξαχθεί στις 21.00 , στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Αγ. Δημητρίου.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω προβλήματος μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ - ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), αντί της 23/12/2018, θα διεξαχθεί στις 23/01/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΙΝΤΟ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 05/01/2019 αντί ώρας 17.00 , θα διεξαχθεί στις 15.00,στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Αρναίας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. ΡΑΦ. - ΟΦΗ, για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 23/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΡΑΦΗΝΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

- Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων:
Α) ο αγώνας ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 1ου Γύρου της 09/12/2018 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου ΥΜΗΤΤΟΥ, θα διεξαχθεί στο Α’ κλειστό γυμναστήριο ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 12.00, με γηπεδούχο τον ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και φιλοξενούμενο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ.
Β) ο αγώνας ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ για την 7η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 2ου Γύρου, της 17/03/2019 και ώρα 18.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Α’ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, θα διεξαχθεί στο Κλειστό γυμναστήριο ΥΜΗΤΤΟΥ, με γηπεδούχο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ και φιλοξενούμενο τον ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛ. για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/12/2018 και ώρα 17.30 στο Κλειστό γυμναστήριο ΧΙΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ- ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 16/12/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15/12/2018 και ώρα 15.00, στο  Κλειστό Γυμναστήριο ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω διεξαγωγής αγώνα χειροσφαίρισης, ο αγώνας ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), της 25/11/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.30 στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ «Ο ΠΛΑΤΩΝ».

-Λόγω συμμετοχής αθλητή της ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ με την Εθνική ομάδα της Εσθονίας (άρθρο 50, παρ. 1γ κανονισμών ΕΟΚ), ο αγώνας ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί της 01/12/2018, θα διεξαχθεί στις 12/12/2018 και ώρα 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΨΥΧΙΚΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ για την 8η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 02/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας Βόλου.

-Λόγω ολοκλήρωσης των εργασιών ανακαίνισης του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, θα διεξάγονται στο κλειστό γυμναστήριο του Μακεδονικού από 2/12/2018 έως το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018 - 2019. Επίσης ο αγώνας ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ αντί 15/12 και ώρας 18.00 που είχε ορισθεί λόγω κωλύματος του ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, θα διεξαχθεί στις 16/12 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ.

- Ο αναβληθείς αγώνας λόγω κακοκαιρίας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 20/12/2018 και ώρα 14.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 27/01/2019 και ώρας 16.00, θα διεξαχθεί στις 26/01/2019 και ώρα 15.00 , στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΚΑΠ-ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 14/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), αντί της 13/01/2019 και ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 12/01/2018 και ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΡΕΘΥΜΝΟΥ «ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 30η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί 20/05/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 19/05 και ώρα 19.00, στο ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ, για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 20/05/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΛΑΔΙΣΟΥ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Ο αγώνας ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ για την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 06/05/2018, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 55/26-03-2018 Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ..

Ο αγώνας ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ για την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 06/05/2018, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 56/17-04-2018 Απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ.

*Δικαίωμα εισόδου στο γήπεδο έχουν συνολικά τριάντα (30) άτομα από το κάθε Σωματείο και συγκεκριμένα οι Αθλητές, οι δύο Προπονητές, ο Γιατρός, ο Φυσιοθεραπευτής και δεκατέσσερα (14) ακόμη άτομα, που αναγράφονται σε ειδική κατάσταση (Άρθρο 82 ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ – 8, Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).
 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (6η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος Νότου 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟ Ναυπλίου: Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Κουλούρης) 
Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας: Αντωνιάδης-Τεφτίκης (Ζερβούδης) 
ΚΓ Λεχαίου 17:00 Ολυμπιάδα ΑΣ Λεχ.-ΕΑ Πατρών: Λαζαρίδης-Τηγάνης (Ζάρκος) 
Κ. Αχαΐας 17:00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου: Λιότσος-Καμήτσος (Ρόζης) 
Απόλλωνα 17:00 Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980: Χρηστινάκης-Καρανικόλα Ελ. (Παππάς) 
Π. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος: Τσακαλογιάννης-Καρπάνος (Θοδωρόπουλος) 
Ακράτας 17:00 ΑΟ Ακράτα-ΚΑΠ: Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης (Κοκορδάτος) 

2ος Όμιλος Νότου
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Κοκκινιάς 3ο ΓΕΛ 15:30 Νίκη Αμαρουσίου-Βούρειος Χίου: Λαμπίρης-Μαρινάκης (Ζερδεβάς) 
Χαλκιά-Αναστασιάδη 16:00 ΑΕΕ Παναγίτσας-ΑΟΚ Χανιά: Σπυρόπουλος-Κοτσώνης (Δημητριάδης) 
Βαρδινογιάννειο 17:00 ΟΦΗ-ΑΕ Πεντέλης: Κοτσιμος-Γεράνιος (Μαχαιριανάκης) 
Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-Άρης Νίκαιας: Τσουμαχίδης-Αβραμίδου (Μόρφη Γιούλα) 
Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-ΑΣ Λοκρός: Χρηστίδης Ηλ.-Σκαλτσης (Χριστοδούλου Γ.)

Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου
Πετρούπολης 19:00 Άρης Πετρούπολης-Έσπερος: Λύρας-Αθανασόπουλος (Παπαδόπουλος) 

1ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
ΔΑΚ Πτολεμαΐδας 17:00 ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νικόπολη Πρέβεζας: Τσούλης-Κουκουλεκίδης (Μπαταούλα)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΚΕ Φαίακας: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης (Χαραλάμπης) 
ΔΑΚ Αγρινίου 17:00 ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας: Λογοθέτης-Μπακετέα (Μπέστιας) 
Πολυκάστρου Κιλκίς 17:00 ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ.-Νίκη Βόλου: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Ελευθεριάδης Παντ.)
ΔΑΚ Δ. Βικέλας 17:00 ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών: Εκίζογλου-Λαδάς (Μελανίδης) 
ΔΑΚ Περαίας 17:00 ΑΣΑΑ Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας: Παπαθανασίου-Αγραφιώτης Γρ. (Δέλλας) 

2ος Όμιλος Βορρά 
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 
Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλ.: Καρακώστας-Γεωργούλης (Λαδενης) 
ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ: Τζιοπάνος Γ.-Πετανίδου (Φωτιάδης) 
ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΑΕ Κομοτηνής-ΑΣ Αστέρας Σίνδου: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
ΔΑΚ Ελευθερούπολη 18:00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟ Πολύγυρου: Παπαδόπουλος Χ.-Αργαφιώτης Ιωαν. (Μπρίγκος) 
Μακεδονικού 18:00 Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή: Παζόλης-Λελούδας (Αστρεινίδης) 
Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΠΣ Ευκαρπίας: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης (Γιαβρής) 
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ: Γραικός-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.) 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω φθοράς του δαπέδου του γηπέδου από την κακοκαιρία, ο αγώνας ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος όμιλος) της 19/11/2017 και ώρα 17.00 αντί του ΔΑΚ ΒΕΡΟΙΑΣ «Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ, ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (3/5)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου και έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων, ο αγώνας ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 αντί 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Για τον ίδιο λόγο ο αγώνας Αίας Ευόσμου-ΑΟ Αγρινίου για την 28η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 θα διεξαχθεί στο ΚΓ Παπάγου (σχολικό συγκρότημα 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Κορδελιού).

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία ων δύο σωματείων ο αγώνας Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017, θα διεξαχθεί στις 6/5/2017 και ώρα 13.00.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική (1ος Όμιλος): Αποτελέσματα (26ης Αγωνιστικής)

Με τα παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (1ος όμιλος).

Τα αποτελέσματα

Ερμιόνη-ΚΑΟΚ 67-69

Ακράτα-Δάφνη Δαφνίου 92-86

Γλαύκος-Καλαμάτα 81-56

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης 74-63

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου  85-67

Πεύκη-Πορφύρας 74-72

Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά ’82 69-67

Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

 

Φύλλα αγώνα

 

Ερμιόνη-ΚΑΟΚ 67-69

Δεκάλεπτα: 12-25, 34-45, 47-56, 67-69

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Ορφανός Μ.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 7, Αγγελής 9, Θωμάς 12, Γκολέμης 12 (2), Βανδώρος 2, Κοριζής 6, Ευστρατίου Παν. 14, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 2, Πουλής 3.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 11, Πράττης 12 (3), Τσακιρίδης, Κεφαλάς 2, Παβλίσεβιτς 14 (1), Δανιήλ 6 (2), Σταυρόπουλος 15 (2), Μακρής 7 (1).

 

Γλαύκος-Καλαμάτα 81-56

Δεκάλεπτα: 16-13, 35-28, 58-42, 81-56

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Φασόλης

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 10, Σερέτης 2, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 18 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 8 (2), Σταυράκης 6 (2), Κάλλης 15 (4), Παλαδινός 2, Λιούρδης 6 (1), Αναγνωστόπουλος 7.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας, Κονταργύρης 3 (1), Τσικούρης 13, Μαγιντόμπε 2, Γιαννουκάκης 10 (2), Τριανταφυλλόπουλος 11 (3), Δελλής 17 (1), Μπάκας.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης 74-63

Δεκάλεπτα: 17-19, 29-36, 50-51, 74-63    

Διαιτητές: Σιδερής, Παπαδόπουλος Χρ.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 11 (2), Γραμματικός 18 (2),Καφαντάρης 5 (1), Βούζας 3, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 15 (1), Μιχαλόπουλος 9, Κανάς, Παπαδάκης 11 (1), Γιαννακόδημος.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 3 (1), Βενιτουράκης 6 (1), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης 1, Μπαζιώτης 21 (5), Μπούτρης 6, Σταύρος, Τασούλας 8, Μακρόπουλος 13, Δρικόγιας, Βεντούρης.

 

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου  85-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 40-31, 63-49, 85-67

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαρίγλη

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 17 (2), Μπέλλας Ι.14 (3), Φουντάς, Πανουσόπουλος Θ. 4, Κατσαρός 2, Σκαλωμένος 4, Μπέλλας Ο. 14 (2), Πανουσόπουλος Κ. 6, Στρατομήτρος 11 (1), Βαρσαμούλης 13, Μαζιάκος.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 4, Κουκουλομάτης, Χριστοδουλόπουλος 2, Δούρος, Καντάς, Φωτίου 26 (2), Ζυγάς, Σούλης 4, Σκλάβος 15, Αγγελόπουλος 7, Σκόνδρας 7, Καραγιάννης 2.

 

Πεύκη-Πορφύρας  74-72

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-37, 58-56, 74-72

Διαιτητές: Αργυρούδης, Κανελλόπουλος

Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 12 (1), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 3 (1), Μελάς 15 (1), Σημαιόπουλος 5, Πολύζος, Κουκάκης 8, Πατωνίδης 5 (1), Χασάπης 2, Τάγαρης 24.

Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 10, Παλτόγλου 4, Στεφανής 2, Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 14 (2), Ιορδάνου 3, Καλαμαράς 8 (2), Μπαρμπαρής 7, Οικονόμου, Τρίγκας 18 (1), Ντόκος 1, Κωνσταντίνου.

 

Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά ’82 69-67

Δεκάλεπτα: 18-22, 33-38, 53-58, 69-67

Διαιτητές Χατζημάρκος, Χριστινάκης

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 2, Μπουργανός 11, Βάρσος 12, Οικονομάκης, Ψαράς 2, Καλεμτζάκης 9 (1), Τσατάς 6, Σάλεχ 14, Αρναουτάκης, Σταθόπουλος 8, Τζέμης 5.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 13, Σταμόπουλος 10, Γατσούλης 3, Νικολάου 12, Χαμηλός 11 (3), Τσινόπουλος 4, Λυκούδης, Δαβάνης 14.

 

Βαθμολογία (Σε 25 αγώνες)

1. Δάφνη Δαφνίου 45

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 43

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 41  

4. ΚΑΟΚ 41

5. Ένωση Ιλίου 39

6. Ακράτα 38

7. Γλαύκος 37

8. Αχαγιά ‘82 36

9. Κεραυνός Αιγίου 35

10. Πεύκη 34

11. Ίκαρος Καλλιθέας 33

12. Άρης Πετρούπολης 32

13. Πορφύρας 31

14. Ερμιόνη 31

15. Καλαμάτα 31

 

Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης, Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Κεραυνός Αιγίου, Ερμιόνη, Πορφύρας, Ακράτα, Αχαγιά ’82, Γλαύκος  και Έσπερος ΑΟΠΑ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (27η, 30/04/2017)

ΚΑΟΚ-Ακράτα

Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος

Άρης Πετρούπολης-Ερμιόνη

Κεραυνός Αιγίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Πορφύρας-Ένωση Ιλίου

Αχαγιά ‘82- Πεύκη

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Καλαμάτα

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (23/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Βίκος Ζαγοροχώρια – ΓΑΣ Μελίκης, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) της 04/12/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο ΕΑΝΚ Ιωαννίνων.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (8/11)

Σας ενημερώνουμε πως για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας Ηράκλειο ΟΑΑ-ΕΚ Καβάλας για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2016/17, της 26/11/2016, αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.30

Για τους ίδιους λόγους, ο αγώνας ΑΕ Σαντορίνης-ΕΣ Κάδμος για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2016/17, της 13/11/2016, ατί ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (7/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΟΦΗ – ΓΣ Έσπερος Λαμίας, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 13/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο «Βαρδινογιάννειο».

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ – ΓΣ Προμηθέας Χαλ., για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 13/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.00..Για τον ίδιο λόγο, ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ – Πόλις ΑΣ Καλλιθέας, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 27/11/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.30. Και οι δύο αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο «Δ. Περιστεράκης».

Σ.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Απόφαση Εκτελεστικής Επιτροπής

Σας ενημερώνουμε ότι η Ε.Ε. του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. με αρ. πρωτ. 12/07-11-2016 στη συνεδρίαση της, επικύρωσε εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος και  επέβαλε στο Σωματείο σας ποινή έγγραφης  επίπληξης (Άρθρο 82 παρ. 2Αβ Κανονισμών Ε.Ο.Κ.), στον αθλητή Σπύρο Κέκελη την ποινή του αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας (ανάρμοστη συμπεριφορά, άρθρο 62 παρ. 1) και στον αθλητή Φοίβο Γυμνόπουλο έγγραφη αυστηρή επιτίμηση, για τα συμβάντα στον αγώνα  ΦΣΦ Αριστοτέλης– ΑΓΣ Ιωαννίνων της 30/10/2016.

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Εξ' αναβολής αγώνας

 

Σε εξ' αναβολής αγώνα για τον 1ο όμιλο Νότου της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, ο Έσπερος ΑΟΠΑ νίκησε με 72-55 την Ερμιόνη.

Φύλλο αγώνα

Ερμιόνη- Έσπερος Α.Ο.Π.Α 55-72

Δεκάλεπτα: 19-12, 31-32, 43-48, 55-72

Διαιτητές:Χριστίδης Η., Κάρδαρης

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής 10, Θωμάς 3, Μαναριωτής, Γκολέμης, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κορίζης 10, Ευστρατίου 6, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 17 (1), Πουλής.

Έσπερος Α.Ο.Π.Α (Γκοργκολής): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 5 (1), Παπανικολόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 7 (1), Ροκανάς, Θανόπουλος 21 (2), Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 9, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 4, Αγγελόπουλος 17 (2).

Βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 6

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 6

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 6

4. Ακράτα 5

5. Αχαγιά ‘ 82 5

6. ΚΑΟΚ 4

7. Γλαύκος 4

8.Ίκαρος Καλλιθέας 4

9. Πορφύρας 4

10. Καλαμάτα 4

11. Ερμιόνη 4

12. Ένωση Ιλίου 3

13. Κεραυνός Αιγίου 3

14. Πεύκη 3

15. Άρης Πετρούπολης 2

* ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου και Άρης Πετρούπολης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

 

Σε εξ’ αναβολής αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, ο ΑΓΣ Ιωαννίνων επικράτησε με 55-61  του Βίκου Ζαγοροχώρια

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα: 13-13, 25-25, 40-40, 55-61

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πάνου): Μχαήλ 6 (1), Πανταζής 11 (2), Κάκος 3, Βάτσιος, Αντωνίου 6, Ζήκος 3 (1), Τώνης, Εξαρχόπουλος 6, Τζοβάρας 8, Παπαγγέλης 4, Λάμπρου 2, Γιωτάκης 6

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Καρασίμος, Μπαρτζώκας 6, Καννής, Τζίμας, Μουζακίτης 15 (3), Μάντζιος 5 (1), Μάκης 7 (1), Πάτρας 17, Θώδης, Φίλιος, Αυγερινός 11 (1)

Βαθμολογία

1. ΓΣ Ελίμειας    4             

2. ΑΓΣ Ιωαννίνων       4             

3. Νικόπολη Πρέβεζας  4            

4. Πρωτέας Γρεβενών    3             

5. ΓΣ Φαρσάλων          3             

6. Διόσκουροι Κοζάνης    3             

7. Εύαθλος Πολυκάστρου      3             

8. Απόλλων Καλαμαριάς      3             

9. ΓΑΣ Μελίκης    3            

10. Αιγινιακός      3             

11. Τιτάνες Παλαμά       2             

12. ΠΣ Ευκαρπίας            2           

13. Βίκος Ζαγοροχώρια   2             

14. Αριστοτέλης Φλώρινας         2



Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (16/10)

Λόγω της έντονης σεισμικής δραστηριότητας στα Γιάννινα, το σημερινό παιχνίδι Βίκος Ζαγοροχώρια-ΑΓΣ Ιωαννίνων που ήταν προγραμματισμένο να γίνει στις 17.00 στο ΕΑΝΚ Ιωαννίνων, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, αναβάλλεται.

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Εξ' αναβολής αγώνας

 

Σε εξ αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής  για τον 1ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, η Δάφνη Δαφνίου επιβλήθηκε του Άρη Πετρούπολης με 79-69.

Φύλλο αγώνα

Δάφνη Δαφνίου-Άρης Πετρούπολης 79-69

 

Δεκάλεπτα:22-16, 41-37, 63-52, 79-69.

Διαιτητές: Σκαλτσής-Λύρας.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Κωνσταντώνης 12, Παλαντζάς 5 (1), Γκίνης 9 (2), Αθανασάκης 4, Μιχόπουλος 13, Φιλιππόπουλος 10, Κορρές 23 (2), Τσελεμπής 3, Θεοδοσίου, Ρώης, Πατάτας, Μαυροειδής.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Βεντουράκης 4, Δρακόπουλος 2, Δρικόγιας 5 (1), Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 22 (7), Μπούτρης 6, Καμάρας 6, Σταύρου 3, Φασούρας 8, Μακρόπουλος 10, Βεντούρης.


Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (1ης Αγωνιστικής)

 

Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα για την 1η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών (1ος Όμιλος Νότου) έχουν ως εξής:

 

Τα αποτελέσματα

 

Δάφνη Δαφνίου – Άρης Πετρούπολης (αναβλήθηκε)

Καλαμάτα –Κεραυνός Αιγίου 61-54

Γλαύκος- Πορφύρας 75-70

Ακράτα- Αχαγιά ’82 59-57

Ίκαρος Ν. Σμύρνης- ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας 58-54

Ένωση Ιλίου-Πεύκη 89-70

Ρεπό: ΚΑΟ Κορίνθου

 

Φύλλα αγώνα

 

Καλαμάτα –Κεραυνός Αιγίου 61-54

 

Δεκάλεπτα: 5-15, 29-24, 44-40, 61-54.

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης-Αντωνίου

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Δρακόπουλος, Κίσσας, Λουρμπέας 2, Σκοπέτος 11 (3), Μαγιντόμπε 3 (1), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 6, Μπάκας 15, Κουτίβας 5, Δελής 10, Τσικούρης 9 (1)

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 6, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος 10 (2), Κάντας, Φωτίου 19 (2), Ζύγας, Σούλης, Σκλάβος 11 (1), Κόλλιας, Σκόνδρας, Καραγιάννης 8

 

Γλαύκος- Πορφύρας 75-70

 

Δεκάλεπτα: 12-18, 30-28, 50-45, 75-70

Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ζιώγας

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 11 (1), Λαμπρόπουλος 20 (1), Πολυδωρόπουλος 2, Σταυράκης 4, Κάλλης 11 (2), Λιούρδης 17 (4), Αναγνωστόπουλος 10, Βεργανελάκης, Αδαμόπουλος, Γιαλελής.

Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 17 (3), Βούλγαρης 33 (7), Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 10 (2), Ντόκος 4, Σίμος, Πρέκας, Μπαρμπαρής, Οικονόμου.

 

Ακράτα- Αχαγιά ’82 59-57

 

Δεκάλεπτα: 18-15, 28-32, 38-44, 59-57

Διαιτητές: Καρακάσης-Λογοθέτης

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης- Ζίζηλας): Σαρίκας 8 (2), Λάπας 9 (1), Ολύμπιος, Κατωπόδης 2, Μανταλβάνος Γ. 6, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 3 (1), Μαλλής 15 (5), Βεσκούκης 9 (2), Λάφης 4, Μανταλβάνος Κ. 1.

Αχαγιά ’82 (Δεράος): Μοσχοβάκης 12 (2), Σταμόπουλος 15, Νικολάου 4, Χαμηλός 6 (2), Τσινόπουλος 6, Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 1, Δαβάνης 11, Τσεκλένης 2, Ταρνάρης, Σέρμπος.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης- ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας 58-54

 

Δεκάλεπτα: 13-9, 31-26, 44-38, 58-54.

Διαιτητές: Τσάτσης-Λαζαρίδης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Παπαδάκης 2, Λάβαρης , Βελιζιώτης 7, Γραμματικός 26 (4), Βούζας 3 (1), Δαρμογιάννης 2, Δορκοφίκης 13, Μιχαλόπουλος 2, Πασπαλάς, Καννάς 3.

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 2, Μπελίτσης 9 (2), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου 10,Καλεμτζάκης 3, Τσατάς, Μπουργάνος 4 (1), Αρναουτάκης 7, Σταθόπουλος, Τζέμης 16

 

Ένωση Ιλίου-Πεύκη 89-70

 

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-32, 64-54, 89-70

Διαιτητές: Αναστασίου-Πλιάκας

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 15 (2), Μπέλλας Ι. 14 (4), Αρχιμανδρίτης, Φούντας 5 (1), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 17 (2), Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 15 (3), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος 4, Βαλσαμούλης 2, Γεωργιάδης 6.

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Τσιούμπρης 11 (1), Τσάκος, Κυριαζόπουλος 5 (1), Τσαμπρής 10, Χασάπης, Μελάς 3 (1), Συμεώπουλος 22 (2), Πολύζος, Πλουτέτσκι 9 (1), Ίβκοβιτς, Κουκάκης.


Διαβάστε περισσότερα...

Γ’ Εθνική: Ειδικό πρωτάθλημα Ανόδου (2ος Όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα του Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου στον 2ο Όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, διαμορφώνεται ως εξής μετά την απόσυρση της ομάδας Παπάδος Γέρας (οι αγώνες θα διεξαχθούν στο ΚΓ Εσπέρου Καλλιθέας):

Τετάρτη 22/6

18.00 ΑΣ Αναγέννηση Σάμου-ΑΕ Δικαίου

Πέμπτη 23/6

16.00 ΑΕ Δικαίου-Βούρειος ΑΟΛ

18.00 ΑΕ Σαντορίνης-ΑΣ Αναγέννηση Σάμου

Παρασκευή 24/6

18.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Σαντορίνης

Σάββατο 25/6

15.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΑΣ Αναγέννηση Σάμου

17.00 ΑΕ Σαντορίνης-ΑΕ Δικαίου

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (14/6)

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 12 – παρ. Δ΄ της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος Γ΄ Εθν. Κατηγορίας, περιόδου 2015 – 2016 και μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ανόδου και υποβιβασμού Σωματείων, θα γίνει κλήρωση για την ανακατανομή των Σωματείων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ στους 2 Ομίλους του Νότου και στους 2 Ομίλους του Βορρά, αντίστοιχα.

Σε κάθε Όμιλο θα ενταχθούν με την κλήρωση τόσα Σωματεία ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ, όσα ακριβώς απαιτούνται για να συμπληρωθεί ο προβλεπόμενος αριθμός των Σωματείων σε κάθε Όμιλο Νότου και σε κάθε Όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η κλήρωση θα γίνει την Παρασκευή 17 Ιουνίου 2016 και ώρα 12.00, για μεν τα Σωματεία της ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ, στα Γραφεία της Ε.Ο.Κ. (ΟΑΚΑ). Για δε τα Σωματεία της ΕΚΑΣΘ, θα υπάρξει σύντομα ενημέρωση για το πότε και το πού θα γίνει η κλήρωση.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (Αγώνες Κατάταξης, 8/5)

Οι διαιτητές και κομισάριοι των αγώνων κατάταξης (3ης-4ης θέσης) της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή 8/5

3ος-4ος Όμιλος

Μίκρας Α’ 17.30 Διούσκοροι Κοζ.-Ίκαροι Σερ. Τσιρτσιμάλης, Γαζέτας (Λαδένης)

Μίκρας Α’ 19.30 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ Τσιομπάνος, Αγραφιώτης Γ. (Παραλικίδης Ν.)

1ος-2ος Όμιλος

Ακράτας 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Τρίτων Κατραχούρας, Μάλαμας (Κωστής)

Παπάγου 17.00 Πεντέλη-ΚΑΠ Παυλόπουλος Α., Αποστολίδης (Βιδάλης) 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (19/4)

Σας ενημερώνουμε πως, έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών της 26ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, θα διεξαχθεί το Σάββατο 23/4/2016 και ώρα 19.00 στο ΚΓ ΔΑΚ Καλαμίτσας Καβάλας "Αλ. Δημόγλου".

Επίσης, για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΣ Κάδμος-Πανναξιακός ΑΟΝ της 26ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, θα διεξαχθεί το Σάββατο 23 /4/2016 και ώρα 19.00

Διαβάστε περισσότερα...