Menu

Α. Τσουμάνης: «Δεν μας αποπροσανατολίζουν τα αποτελέσματα»

Μέχρι και σχεδόν ένα 48ωρο πριν επιβιβαστεί η ομάδα στο αεροπλάνο ο Ανδρέας Τσουμάνης δεν ήξερε αν θα είναι στην αποστολή της Εθνικής Παίδων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U16 στη Σόφια.

Διαβάστε περισσότερα...

Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου (3/5)

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων, έχει προγραμματισμένη προπόνηση αύριο (3/5) στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Νίκος Ρογκαβόπουλος (Δούκας), Άρης Σωτηρίου (Δούκας), Ζώης Καράμπελας (Δούκας), Κωνσταντίνος Βλάσιος (Δούκας), Δημήτρης Καραϊσκος (Προμηθέας Π.), Κωνσταντίνος Καδράς (Δούκας), Βασίλης Σταυρακούκας (Παναθηναϊκός), Σάββας Γεωργιάδης (Παναθηναϊκός), Άγγελος Γραμματικός (Προμηθέας Π.), Παναγιώτης Λογοθέτης (Ίκαρος Κ.), Κλόντινα Μούτσα (Πρωτέας Β.), Γιάννης Μπαλαμώτης (Παναθηναϊκός), Γιάννης Πετρόπουλος (Ολυμπιακός), Παναγιώτης Ευαγγελιάδης (Ακαδημία Αθηνών), Ηλίας Μωραϊτης (Πανιώνιος), Πέτρος Κατσουλάκος (Προμηθέας Π.), Βασίλης Μάντακας (Μίλων), Ανδρέας Τσουμάνης (Ολυμπιακός), Ραφαήλ Λαναράς (Ίκαρος Κ.), Απόστολος Μιχαήλ (Ολυμπιακός), Αναστάσιος Κωστόπουλος (Δούκας), Σταύρος Δαουτάκος (Απόλλων Π.), Λευτέρης Μαντζούκας (Προμηθέας Π.), Νικόλαος Μάριος Μιχαλόπουλος (Έσπερος Π.)

Διαβάστε περισσότερα...

Προπονήσεις για τα κλιμάκια Βορρά των Εθνικών Παίδων και Παμπαίδων-

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνεται ότι την Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου στις 16:00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Μίκρας Β' θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των καλαθοσφαιριστών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παίδων.

Διαβάστε περισσότερα...

Παίδων: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Πρόγραμμα (15/8)

Η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία αύριο (19.30) στη φάση των 16 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων, στο Ράντομ της Πολωνίας με τους αγώνες νοκ άουτ να αρχίζουν. Μια νίκη θα θέλει την Εθνική Παίδων στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα:

 

Α’ Όμιλος

Αποτελέσματα

Ιταλία-Ισπανία 63-70

Σουηδία-Λετονία 68-66

Βαθμολογία

1.Ισπανία 3-0 6

2.Ιταλία 1-2 4

3.Λετονία 1-2 4

4.Σουηδία 1-2 4

 

Β’ Όμιλος

Αποτελέσματα

Γερμανία-Τουρκία 71-65

Πολωνία-Κροατία 48-67

Βαθμολογία

1.Κροατία 2-1 5

2.Τουρκία 2-1 5

3.Γερμανία 2-1 5

4.Πολωνία 0-3 3

Γ’ Όμιλος

Αποτελέσματα

Μαυροβούνιο-Βοσνία Ερζεγοβίνη 64-58

Λιθουανία-Γαλλία75-64

Βαθμολογία

1.Λιθουανία 3-0 6

2.Μαυροβούνιο 2-1 5

3.Γαλλία 1-24

4.Βοσνία Ερζεγοβίνη 0-3 3

Δ’ Όμιλος

Αποτελέσματα

Ελλάδα-Σερβία 59-55

Εσθονία-Φινλανδία 61-79

Βαθμολογία

1.Φινλανδία 3-0 6

2.Ελλάδα 2-1 5

3.Σερβία 1-2 4

4.Εσθονία 0-3 3

Πρόγραμμα (Φάση των 16, 16/8)

15.00 Ισπανία-Πολωνία

15.00 Λιθουανία-Εσθονία

17.15 Ιταλία-Γερμανία

17.15 Μαυροβούνιο-Σερβία

19.30 Τουρκία-Λετονία

19.30 Ελλάδα-Γαλλία

21.45 Κροατία-Σουηδία

21.45 Φινλανδία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS