Menu

Κύπελλο Ανδρών: Τα ζευγάρια των ημιτελικών

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών στα γραφεία της ΕΟΚ. Το «παρών» για την Ελληνική Ομοσπονδία έδωσαν ο αντιπρόεδρος Αριστείδης Γολέμης, ο Γενικός Γραμματέας, Παναγιώτης Τσαγκρώνης και το μέλος του ΔΣ Γιάννης Αλεξόπουλος. Τις ομάδες εκπροσώπησαν ο Γιώργος Χήνας και ο Ηλίας Μπόβαλης (ΑΕΚ), Ιωσήφ Κωστόπουλος (Διαγόρας Δρυοπιδέων), Ανδρέας Πολέμης και Γιώργος Πανταζόπουλος (Περιστέρι), Κώστας Σβερκούνος (Προμηθέας Πάτρας).

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών 2019-2020

                          Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2019-2020


Α' Φάση - 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 18/09/2019

1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ   70-64
02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ   84-98
03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   79-81
04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   73-68
05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΟΦΗ   / 20 Σεπτεμβρίου / 84-65
06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   72-49
07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ   73-68
08. ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ - ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ   64-77

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ   93-83
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ   73-44
11. ΧΑΝΘ - ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ   68-83
12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-62
13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ   66-73
14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ   74-83
15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   89-76
16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   56-68

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Κυριακή 22/09/2019

17. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   77-94
18. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ- ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   63-111
19. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ   60-76
20. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   74-79
21. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   49-85
22. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ   65-82
23. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   62-58
24. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   20-0
25. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   60-73
26. ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   56-90
27. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ   73-79
28. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   81-71
29. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ   73-88
30. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ   60-45
31. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ  58-64
32. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ   83-82

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 25/09/2019

33. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ   76-91
34. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ   93-89
35. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ   77-66
36. ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   93-96
37. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ   80-87
38. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   64-91
39. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   65-59
40. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   71-77

B' Φάση - 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ   73-79
42. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ(ΛΑΥΡΙΟ)   56-79
43. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   67-77
44. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   87-76
45. ΑΡΗΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ   63-64
46. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   62-81
47. ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ   71-80
48. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   90-73

B' Φάση - 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

49. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ   93-72
50. ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ(ΛΑΥΡΙΟ) / Δευτέρα 14-10-19 /  73-56
51. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ. / Τρίτη 15-10-19 /  63-83
52. ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ / Τρίτη 15-10-19 /  81-70

B' Φάση - 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

53. ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΡΟΔΟΥ - 6/11/2019-  75-65
54. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.  95-75

Γ' Φάση - Προημιτελικοί Αγώνες - Κυριακή 10/11/2019

55. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΠΑΟΚ   81-66
56. ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ   81-79
57. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΓ. ΕΥΘ. ΚΕΡ. «Ο ΦΑΡΟΣ» (ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ)   57-51
58. ΑΕΚ - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   71-61

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες - Τετάρτη 12/02/2020

59.  ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
60.  ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΕΚ

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 16/02/2020 

61. 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Η κλήρωση των ημιτελικών

Η κλήρωση των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΕΟΚ τη Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου στις 14.00. Οι ομάδες που διεκδικούν μια θέση στον τελικό είναι οι ΑΕΚ, Διαγόρας Δρυοπιδέων, Περιστέρι και Προμηθέας Πάτρας.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Προμηθέας Π.-Παναθηναϊκός 81-79

Ο Προμηθέας Πάτρας έχασε μια διαφορά ασφαλείας, αλλά άντεξε στην αντεπίθεση του Παναθηναϊκού και πήρε την πρόκριση στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας με το τελικό 81-79 στο «Δ. Τόφαλος». Οι ομάδες που θα αναμετρηθούν για μια θέση στον τελικό στις 12 Φεβρουαρίου είναι οι ΑΕΚ, Περιστέρι, Διαγόρας Δρυοπιδέων και Προμηθέας Πάτρας.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Οι καλύτερες φάσεις του Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου

Το Περιστέρι έγινε η τρίτη, χρονικά, ομάδα μετά τον Διαγόρα Δρυοπιδέων και την ΑΕΚ που πήρε την πρόκριση στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ανδρών. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης που σφραγίστηκε με το τελικό 57-51.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Διαγόρας Δρ.-ΠΑΟΚ 81-66

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τον ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Ο Διαγόρας αγωνίζεται στην Α2 Ανδρών και είναι η μοναδική ομάδα από την κατηγορία που παραμένει στην κούρσα της διοργάνωσης.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Πρόκριση για Διαγόρα Δρυοπιδέων

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων επικράτησε 93-72 του Πανιωνίου στον τελευταίο αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών. 

Δεκάλεπτα: 21-15, 39-30, 63-50, 93-72

Διαγόρας (Κωστής): Αγγελόπουλος, Κουκάς, Λεβέντης, Καράμπουλας 29 (4), Πολυτάρχου 18 (2), Πετροδημόπουλος 9 (1), Λιακόπουλος 25 (2), Καρασταμάτης, Βλάχος, Μαχαίρας 7, Γκιουζέλης 5.

Πανιώνιος (Λίβανος): Λιούις 4 ΜακΓκιλ 10 (1), Λι 4, Βεργίνης 5 (1), Μαραγκίδης 3 (1), Καμαριανός, Τζουγκαράκης 2, Μάρτιν 2, Καμπερίδης 6 (2), Πάσαλιτς 9 (2), Ντόρις 17 (2), Λαμπρόπουλος 10 (1). 

Διαιτητές: Θεονάς, Παντελίδης, Φραγκούλη 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης: 

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου
ΑΕ Χολαργού (Ρόδος)-ΓΣ Κύμης (Λαύριο) 73-56

Τρίτη 15 Οκτωβρίου
Δάφνη Δαφνίου-Ερμής Αγιάς Λάρισας 63-83
Ρέθυμνο-Ηρακλής 81-70

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανιώνιος 93-72

Β’ Φάση – 3η αγωνιστική (30/10)
53. Ρέθυμνο-ΑΕ Χολαργός (Ρόδος)
54. Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ερμής Αγιάς Λάρισας
 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: ΑΕ Χολαργός (Ρόδος)-ΓΣ Κύμης (Λαύριο) 73-56

Η ΑΕ Χολαργού (Ρόδος) επικράτησε 73-56 εντός έδρας του ΓΣ Κύμης (Λαύριο), χρησιμοποιώντας ένα επιμέρους 21-6 στο τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και πήρε την πρόκριση για τους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Εκεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Ρέθυμνο-Ηρακλής (15/10, 16.30).

Διαβάστε περισσότερα...

Οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο

Στην ιστοσελίδα της ΕΟΚ δημοσιεύονται αναλυτικά οι προκηρύξεις για τα εθνικά πρωταθλήματα και το Κύπελλο Ελλάδας της περιόδου 2019-2020. 

Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων ΕΟΚ, Αγωνιστικής περιόδου 2019-2020    

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Κυπέλλου Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Δήλωση συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 

Ειδική Προκήρυξη Κυπέλλου Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Κυπέλλου Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Δήλωση Συμμετοχής Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών 2018-2019

                          Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2018-2019


1η Αγωνιστική - Σάββατο 15/09/2018


1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   52-76
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   89-78
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ  81-68 
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ   71-53
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   79-74
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ   72-64
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   76-71
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ   64-60

2ος ΟΜΙΛΟΣ 
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ   63-71
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-64
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ   76-60
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ   68-45
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   60-72
14. ΑΜΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛ. - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.   52-59

Κυριακή 16/09/2018

15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   70-74
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ   64-61

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Τετάρτη 19/09/2018

17. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   69-72
18. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   76-73
19. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   20-0
20. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   62-72
21. ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   55-63
22. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   74-83
23. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   67-74
24. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   74-104
25. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   60-71
26. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   70-58
27. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   48-74
28. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   66-98
29. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   63-75
30. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   82-74
31. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-74
32. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   83-72

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018

33. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   68-75
34. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-61
35. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   81-82
36. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   70-69
37. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   74-63
38. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   78-74
39. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   96-86
40. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   67-65

Α' Φάση - 4η Αγωνιστική - Τετάρτη 26/09/2018

41. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   80-84
42. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   88-75
43. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   106-104
44. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   90-72

Α' Φάση - 5η Αγωνιστική - Σάββατο 29/09/2018

45. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   90-69
46. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ   85-78

B' Φάση - Τετάρτη 03/10/2018

47. ΡΕΘΥΜΝΟ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ   61-69
48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - 4/10/2018-  /   85-70
49. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ   66-100
50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΡΗΣ   86-65
51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ   91-81
52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - 2/10/2018- /   80-72
53. ΠΑΟΚ 2004 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ   81-69
54. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ - ΑΕΚ ΝΕΑ 2014   54-76

Γ' Φάση - Προημιτελικοί Αγώνες

Σάββατο 3 /11/2018

55. KYMH - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ   74-73
56. ΠΑΟΚ - ΑΕΚ   82-80

Κυριακή 4/11/2018

58. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ   84-53

Δευτέρα 5/11/2018

57. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ   68-76

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες

Τετάρτη 13/02/2019

59.  KYMH - ΠΑΟΚ 61-72
60.  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   ---


Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 17/02/2019 

61. ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 73-79

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Προμηθέας-Παναθηναϊκός 68-76

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 76-68 του Προμηθέα στην Πάτρα και συμπλήρωσε την τετράδα των ημιτελικών του Κυπέλλου Ανδρών μετά από την Κύμη, τον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό. 

Δεκάλεπτα: 24-29, 39-46, 50-61, 68-76. 

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Χολ, Λίποβι 3 (1), Γκίκας (5 ριμπ.), Τσαϊρέλης 13, Γερομιχαλός 5 (1), Κασελάκης 4, Σαλούστρος 4 (4 ριμπ., 4 ασίστ), Κατσίβελης 5 (1), Μέιερ 6 (2), Μπράουν 11 (3), Λαναράς 3 (1), Παρκς 14 (11 ριμπ.). 

Παναθηναϊκός (Πασκουάλ): Τόμας 12 (2), Λάνγκφορντ 8 (1), Παπαγιάννης 4, Λάσμε 10, Παπαπέτρου 6 (9 ριμπ.), Παπάς 7 (1), Γκιστ 3, Βουγιούκας 6, Λεκαβίτσιους 4, Λοτζέσκι 1, Καλάθης 15 (5 ασίστ), Μήτογλου. 

Διαιτητές: Καρακατσούνης-Παπαπέτρου-Ψαριανός (Ρόζης)
 

Διαβάστε περισσότερα...

Kύπελλο Ανδρών: Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρ. 84-53

Ο Ολυμπιακός έγινε η τρίτη κατά σειρά ομάδα που εξασφαλίζει την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών, καθώς επικράτησε 84-53 του Κολοσσού Ρόδου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Η τετράδα συμπληρώνεται τη Δευτέρα (5/11, 18:00) με την αναμέτρηση Προμηθέας Πάτρας-Παναθηναϊκός. 

Δεκάλεπτα: 21-12, 44-23, 64-40, 84-53. 

Ολυμπιακός (Μπλατ): Γουίλιαμς-Γκος 8, Τολιόπουλος, Τουπάν 11, Σπανούλης 3, Τίμα 21 (6 ριμπ.), Μιλουτίνοβ 8 (6 ριμπ.), Βεζένκοβ 13 (11 ριμπ.), Πρίντεζης 4, Παπανικολάου, Μάντζαρης 3, Μπόγρης 2, Λεντέι 11. 

Κολοσσός (Βετούλας): Γκιμπς 6, Μπράουνινγκ 8, Ντουρέν 2, Κέμπτον 3, Άσκα 4, Δημάκος, Γεωργαλλής 6, Ντιγκς 11 (8 ριμπ., 5 ασίστ), Αγγελάκος, Γεωργάκης 4, Μαυροειδής 9 (9 ριμπ.), Παπαδάκης.

Διαιτητές: Σώμος-Τσαρούχα-Ανδρικόπουλος (Ντάβαρης)

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Κολοσσός Ρ.-Λαύριο 80-72

Ο Κολοσσός Ρόδου έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε το εισιτήριο για την 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Οι Ροδίτες επικράτησαν 80-72 του Λαυρίου εντός έδρας και θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του αγώνα Ολυμπιακός-Χολαργός (4/10).

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα (Α’ Φάση, 5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Παγκράτι-Ανατόλια 85-78
Διαιτητές :Δολγύρας-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-38, 60-56, 85-78
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 5, Μαγιντόμπε 4 (1), Κούτρας, Κατωπόδης 13 (3), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 26 (4), Δόξας 3, Ροδοστόγλου 12 (1), Μπένος 2.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 5, Στεφανίδης, Αμπατζάς 5 (1), Αράπης, Γαλανίδης 15 (3), Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 2, Κιγμετόγλου 8, Ζώτος 4, Μπρόζος 13 (2), Καραποστόλου 24 (4).

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καβάλα 90-69
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Κοτσιμπός
Δεκάλεπτα: 23-21. 44-43, 66-60, 90-69
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 4, Νοέας 9, Μάρτζος 9 (2), Καραλής, Κόκκαλης 11 (1), Τσιώκος 21, Μοτσενίγος 17 (4), Καρασταμάτης, Παπαδολίας 6, Κουκάς 3 (1), Περσίδης 6, Μαχαίρας 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 9, Μίτροβιτς 10 (1), Παπαζούδης, Καμαράς 10 (1), Ναούμης 9 (1), Προδρόμου 13 (1), Σταματογιάννης 2, Κουμλελής 13, Τιρεκίδης, Φλιάτης, Παππάς 3

Τα ζευγάρια στους «16» (Τετάρτη 3/10/2018) 
47. Ρέθυμνο-Κύμη
48. Ολυμπιακός-Χολαργός 
49. Παγκράτι-Παναθηναϊκός 
50. Προμηθέας Πατρών-Άρης
51. Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου 
52. Κολοσσός Ρόδου-Λαύριο 
53. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 
54. Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΑΕΚ
*Το ακριβές πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς. 

Προημιτελική Φάση (Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018)
55. Νικητής Α47 - Νικητής Α51
56. Νικητής Α53 - Νικητής Α54
57. Νικητής Α50 - Νικητής Α49
58. Νικητής Α48 - Νικητής Α52

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα (Α’ Φάση, 4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Παγκράτι-Φαίακας Κέρκυρας 88-75
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Ρίζος
Δεκάλεπτα: 24-28, 46-41, 74-59, 88-75
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 11 (2), Μαγιντόμπε, Κούτρας 2, Κατωπόδης 12 (1), Λυτόπουλος 2, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς 3 (1), Δερμιτζάκης 19, Δόξας, Ροδοστόγλου 15 (3), Μπένος 11, Αρμάος 4.
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 7, Ματενίδης 7 (1), Νεδέλκος 3, Σιώπης 7 (1), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 8 , Περούλης 30 (4), Νίκας 4, Μαγκανάς 3 (1), Ταουσάννης 4, Χατζόπουλος.

Ανατόλια-Κόροιβος Αμαλιάδας 106-104 (δ’ παράταση)
Διαιτητές: Μπήτης – Ξενικάκης
Δεκάλεπτα :13-12, 28-26, 40-41, 60-60, 68-68 (α’ πρτ.), 79-79(β’ πρτ.), 90-90 (γ’ πρτ.), 106-104
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 8 (1),Στεφανίδης, Αμπατζάς 4, Αράπης 1, Γαλανίδης 13 (1), Κωνσταντινίδης 9, Ξενιτίδης 14 (4), Ζώτος 2, Μπρόζος 22,Καραποστόλου 33 (1)
Κόροιβος Αμαλιάδας (Σορώτος): Κελαΐδης, Λεϊμάνις 42 (2),Καπώνης 2, Μαραγκάκης 1, Γραβάνης, Τσιάκος 12, Γκιουζέλης 9, Θεοδωράκος 8 (2), Γκάτζος 2, Χείλαρης 28 (1) .

Καβάλα-Ιπποκράτης Κω 90-72
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Θεοδώρου  
Δεκάλεπτα: 20-13, 39-32, 68-60, 92-70
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 21 (2), Μίτροβιτς 14, Παπαζούδης 3 (1), Καμάρας 8 (2), Ναούμης 10 (2), Προδρόμου 5, Σταματογιάννης, Κουμλελής 17 (1), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 2, Σκλήβας 6, Παπάς,
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 7 (2), Σκουφής 6 (2), Τρύπας 3 (1), Ναούμης 12 (2), Καλαμπάκας, Ασημακόπουλος 17, Χαρίσης 13, Μαστόρος 5 (1), Καραθωμάς, Λάμπρου, Χατζηνικόλας 7.

Τρίτων-Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-84
Διαιτητές: Κάρδαρης-Λύρας
Δεκάλεπτα: 17-13, 36-42, 57-64, 80-84
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 12 (2), Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 14 (2), Ντιμπ 14 (2), Δαμιανάκος 3 (1), Μαλτέσιος 11, Κουκουνιάς 6, Βερτούδος 5 (1), Ύμερι, Σπυριδάκης
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 16 (4), Νοέας 8 (1), Μάρτζος 6 (2), Κόκκαλης 25 (4), Τσιώκος 2, Μοτσενίγος 12 (1), Καρασταμάτης, Κουκάς, Κυριλής, Περσίδης 10 (1), Μαχαίρας 5

Α’ Φάση – 5η αγωνιστική  (Σάββατο 29/09/2018)
45.  Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καβάλα 
46.  Παγκράτι-Ανατόλια

Τα ζευγάρια στους «16» 
47. Ρέθυμνο-Κύμη
48. Ολυμπιακός-Χολαργός 
49. Νικητής 46 - Παναθηναϊκός 
50. Προμηθέας Πατρών-Άρης
51. Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου 
52. Κολοσσός Ρόδου-Λαύριο 
53. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 
54. Νικητής 45-ΑΕΚ
 

Διαβάστε περισσότερα...