Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ από το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (2ος όμιλος) και τη μη αποδοχή κάλυψης της θέσης από το σωματείο ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, που είχε προτεραιότητα ανόδου από του αγώνες κατάταξης, στο ως άνω Πρωτάθλημα, με την υπ’ αριθ. 45/02-10-2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. η θέση θα μείνει κενή και οι ομάδες που αγωνίζονταν με το ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟ ΑΡΧΕΛΑΟ θα έχουν ρεπό.

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), η θέση της θα καλυφθεί στην κατηγορία από το σωματείο ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ που έχει προτεραιότητα από το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ.

- Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 22/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) αντί της 15/10/2017 και ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 18/10/2017 και ώρα 14.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων (5/9)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ Άρης Πετρούπολης για το Πρωτάθλημα της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί ώρας 14.30, θα διεξάγονται ώρα 15.00, στο Κλειστό γυμναστήριο Πετρούπολης, εκτός από τους αγώνες των τριών τελευταίων αγωνιστικών που κατά πάγια τακτική της ΕΟΚ τελούνται ίδια ημέρα και ώρα.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος όμιλος) –Αήττητος ο Πανσερραϊκός

Με τον Πανσερραϊκό να τερματίζει αήττητος τις υποχρεώσεις του, ολοκληρώθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου στην Θεσσαλονίκη το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (όμιλος Βορρά).

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Ανταγόρα και Πελασγος πρωταθλητές

Ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α2 Γυναικών αφού τερμάτισαν αήττητοι στα αντίστοιχα Ειδικά Πρωτάθληματα που ολοκληρώθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Ο ΟΑ Χανίων (άνευ αγώνα) είναι η ομάδα που παίρνει την πρώτη επιλαχούσα θέση.

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 20-0

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

 

Φύλλα αγώνων

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Δεκάλεπτα: 9-15, 25-22, 37-36, 43-51

Διαιτητές: Γαρίνη, Κανελλόπουλος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3 (1), Φλογερά 5 (1), Νάτσκου 6 (2), Μαρίνη 12, Μαρούντα 4, Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή 6, Λαγοπάτη 7.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 12 (4), Σαράγια 6, Πατμίου 6, Κασάπογλου 7, Καραμπατζάκη 18, Σβύνου 2, Δρεττάκη, Στάκκου.

 

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65

Δεκάλεπτα: 11-21, 17-32, 22-45, 25-65

Διαιτητές: Φραγκούλη, Φακώνας

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 17 (1), Διαμαντή, Νίκου, Πηγάση, Πενταγιέννη 5, Κόλλα Μ., Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια 2, Τσιολακούδη 1.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου 8, Χρανιώτη 10, Αριδά 6, Τζιουβέλη 1, Παπαγγέλη 7 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 6 (2), Τσιντώνη 4, Σταβαράκη, Σεφέρου 2, Μικολιά 10, Καντέλη 7.

 

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-24, 40-32, 46-42

Διαιτητές: Μαυρέλης, Τζίμης

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 3, Άγγο, Φιλιππάκη 3, Κατσώρη, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 13, Φεντισίν 7 (1), Τσούχλη 5 (1), Γιασεμή 6 (1), Κλιματσάκου 2.

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 5 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 17 (2), Τσαβόνι 20 (1), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ           4-0     8

2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   3-1     7

3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ            2-2     6

4. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ        1-3     5

5. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                   0-3     3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                   3-0     6

2. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ                   2-1     5

3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-2     4

4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.                      0-3     3

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Όμιλος) –Πρωταθλητής ο Πανσερραϊκός

Συνεχίστηκε στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου στην Θεσσαλονίκη το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ο όμιλος) με τον Πανσερραϊκό να πανηγυρίζει μια αγωνιστική πριν το τέλος την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Αποτελέσματα

Ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) συνεχίζουν αήττητοι την προσπάθεια τους στο Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στην Α2 Γυναικών που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Αποτελέσματα:

Α’ Υποόμιλος

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 69-23

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 66-52

Β’ Υποόμιλος

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 58-38

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 42-46

 

Φύλλα αγώνων

 

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 69-23

Δεκάλεπτα: 23-9, 41-15, 55-17, 69-23

Διαιτητές: Αντωνίου, Δελαγραμμάτικας      

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 6, Κωστούλα 11(1), Μπαλάτσα, Σαράγια 11 (2), Πατμίου 4, Κασαπόγλου 8 (1), Καραμπατζάκη 16, Σβύνου 8, Δρεττάκη 3, Στάκκου 2, Χατζηνικολάου.

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Φαλλιέρας): Χαραλαμποπούλου 4, Σαμαρτάνη, Τσάφου, Παπακωνσταντίνου, Αλατσά 6, Φωκά 2, Μανώλη 11, Βεϊκου.

 

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 66-52

Δεκάλεπτα: 17-11, 36-26, 45-46, 66-52

Διαιτητές: Γαρίνη, Πηλοϊδης

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Δερμιτζάκη, Κασωμένου 2, Πρασιανάκη, Θωμά 14 (3), Γιαννοπούλου 19 (2), Ακρίβου 3, Δασκουλίδου 3 (1), Σκορδυλάκη 3 (1), Καζαντζή 22 (1), Παπαδοκοκκολάκη, Σκουμπάκη.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή, Φλογερά 7 (1), Νάτσκου 9 (1), Μαρίνη 20, Μαρούντα 6 (2), Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή, Λαγοπάτη 8, Ρεκουνιώτη 2.

 

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 58-38

Δεκάλεπτα: 9-9, 19-22, 38-31, 58-38

Διαιτητές: Αυγερινός, Σκουλαρίκης

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 15 (3), Άγγο, Φιλιππάκη 5 (1), Κατσώρη 2, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 6, Φεντισίν 12 (2), Τσούχλη, Γιασεμή 11 (3), Κλιματσάκου, Καραντζάνου.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 6 (2), Διαμαντή 8 (1), Νίκου 5 (1), Πεντογιέννη 2, Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια, Τσιολακούδη 2.

 

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 42-46

Δεκάλεπτα: 7-18, 17-26, 25-30, 42-46

Διαιτητές: Λαζόγκα, Ισιγώνης

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 6 (2), Καπόλου, Καπλανάϊ 2, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 8 (1), Τσαβόνι 26 (2), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου, Χρανιώτη 6, Παναγιώτου 2, Αριδά, Τζιουβέλη, Μπακετέα 18 (2), Τσιντώνη, Σεφέρου 3, Σταβαράκη 2, Μιχολιά, Καντέλη 11.

.

Η τελευταία αγωνιστική του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Νότος):

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/06/2017

Α’ Υποόμιλος

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (09.00)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (11.00)

Β’ Υποόμιλος

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (13.00)

ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. (15.00)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)

1. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ                   3-1     7

2. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ           3-0     6

3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ            2-1     5

4. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ                    0-3     3

5. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ        0-3     3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ                  2-0     4

2. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-1     3

3. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ                   1-1     3

4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.                      0-2     2

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS