Menu

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, ο αγώνας ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί της 19/11 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 22/11 και ώρα 19.00 στο 2ο κλειστό γυμναστήριο ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός Νίκαιας, που νίκησε εκτός έδρας τον Πανελευσινιακός, έμεινε μοναδική αήττητη ομάδα στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής μετά την 5η αγωνιστική. Αντίθετα, την πρώτη τους ήττα γνώρισαν ο Τρίτων στην Κω από τον Ιπποκράτη και η Δάφνη Δαφνίου στη Νέα Σμύρνη από τον Ικαρο.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ιπποκράτης Κω-Τρίτων 83-64

ΑΕΝΚ-Κορωπί 76-75

Πανερυθραϊκός-Διάγορας Δρυοπιδέων 72-70

Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ 77-64

ΚΑΟ Κορίνθου-Μανδραϊκός 75-70

Παγκράτι-Ηράκλειο 66-67

Πανελευσιανιακός-Ιωνικός Νικαίας 86-96

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δαφνίου 70-66

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 72-70

Διαιτητές: Διμπινούδης, Στρέμπας

Δεκάλεπτα: 18-8, 33-24, 51-50, 72-70

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16 (10 ριμπ.), Στεργίου, Καλλιανιώτης 8 (2), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 12, Σκάνδαλος 6 (1), Γιαουρτόγλου 19 (5 τρίπ., 4 ασίστ), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 12 (3 τρίπ., 7 ασίστ), Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 18 (1 τρίπ., 11 ριμπ.), Μαυροειδάκος 4, Λυκογιάννης 10 (9 ριμπ.), Κατιάκος 15, Καραβανάς, Εμίρης 2.

 

Α.Ε.Ν.Κ. – ΚΟΡΩΠΙ 76-75

Δεκάλεπτα: 24-23, 40-49, 59-64, 76-75

Διαιτητές : Κάρδαρης – Σκαλτσής

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 14, Μοσχοβιτης 15(1), Κεφαλάς 9, Μαρινος 2, Ντουζιδης 3(1), Χαϊκαλης 6(2), Μανουσος, Χατζηνικολας 7, Ψαροπουλος 20(1)

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5(1), Μπουρδανος 14(3), Γκοντοπουλος 9(1), Σερετης 5, Αγορης 7(1), Σιμιτζής 2, Σπανος 16(2), Μαλτεσιος 10, Γκίνης 5, Πετς 2

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΦΑΟΖ 77-64

Δεκάλεπτα : 26-15, 46-29, 66-48 , 77-64

Διαιτητές: Χρηστίδης-Πολυχρόνης

Πρωτεας Βούλας (Ποδαρας,Τερζης) : Μπαλας 4(1) , Αγγελοπουλος 8(1) , Αθηνιωτης , Ματαλιωτακης 8, Βαρδαβας 5, Μόρφης 4(1), Αυγενικός 11, Τοπαλλης 22 (2) , Καματερός ,Γάργαλης 7(1) ,Τσακναριδης, Παπαδης 8 (2)

 ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Καστανιώτης 15, Παπαρέγκας 9, Γκαβασιάδης 7(1), Σαμοθράκης 7(1), Εμμανουηλίδης 2, Υφαντής 7(1), Παπαφλωράτος 2, Γρατσιάτος 8(1), Στάθης 5(1), Τσιτσιγιάννης 2, Κοψιάς, Αλεξανδρόπουλος

 

ΚΑΟΚ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 75-70

Δεκάλεπτα: 29-21, 44-37, 59-54, 75-70

Διαιτητές: Νικηφόρος Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης 2, Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 9, Μακρής 5, Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 13 (1), Καρούζος 14 (2), Σκορδάς 16 , Γιανναλέτσος 12 (1), Αντωνόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 16 (1), Κούσουλας 16 (1), Καραμπάτσος 12 (2), Γκαϊτάσοφ, Μουστόπουλος 9, Βαφιάς 1, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Ψυλέας 11

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 66-67

Δεκάλεπτα: 15-18, 42-30, 58-52, 66-67

Διαιτητές : Καλογερόπουλος – Τάτσης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 6 (2), Καυκής 3 (1), Χριστόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 19 (4), Κούτρας 6 (2), Μήτσιαλος 7, Λυτόπουλος 6, Σφηκάκης, Μπένος 9, Γερονίκος 6

Ηράκλειο (Μακράκης) : Σταμπουλής 14 (2), Μποχωρίδης 23 (5), Πετράκης, Λιανός 12 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 6, Παπαδάκης, Λάκκας 10.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 86-96

Δεκάλεπτα: 19-24, 37-53, 55-74, 86-96

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Παυλόπουλος

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Νικολακόπουλος 16 (3), Κελαϊδής 19 (4), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 5 (1), Τζιάλας 15, Στέφος 13 (1), Δούκας 7, Ματζιώρης 6 (1).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 3, Κουντουράς 3, Καράμπουλας 26 (3), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 6 (1), Βασιλόπουλος 9 (2), Κανονίδης 27 (2), Χατζηκυριάκος, Κοντραφούρης, Κατούφας 12 (1), Παπαδόπουλος.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ 83-64

Δεκάλεπτα: 25-14, 45-31, 65-52, 83-64

Διαιτητές: Λιότσιος- Μαντήλας

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 2, Κουμπούρας 30(3), Τρύπας 12(3), Ονάσογλου 5(1), Σκούφης 3(1), Ασημακόπουλος 9(2), Λεκάκης 2, Χαρίσης 15(1), Τσακαλέρης 5, Γερογιάννης, Καταβαίνης.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 9(2), Κούτουλας 4, Φράγκος, Καλατζής, Κοντίνος, Ντιπ 17(3), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 6(1), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 5(1), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες):

1. Ιωνικός Ν. 5-0 10

2. Τρίτων 4-1 9

3. Δάφνη Δ. 4-1 9

4. Ηράκλειο 4-1 9

5. ΕΦΑΟΖ 3-2 8

6. Ιπποκράτης 3-2 8

7. Πρωτέας Β. 3-2 8

8. Διαγόρας Δρ. 2-3 7

9. Παγκράτι 2-3 7

10. Μανδραϊκός 2-3 7

11. Πανερυθραϊκός 2-3 7

12. ΚΑΟΚ 2-3 7

13. ΑΕΝΚ 2-3 7

14. Πανερυθραϊκός 2-3 7

15. Ικαρος Ν.Σμ. 1-4 6

16. Κορωπί 0-5 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 12/11):

 

Κορωπί-Ιπποκράτης Κω

Διαγόρας Δρυοπιδεών-ΑΕΝΚ

ΕΦΑΟΖ-Πανερυθραϊκός

Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας

Ηράκλειο-ΚΑΟΚ

Παγκράτι-Πανελευσινιακός

Τρίτων-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νικαίας

2ος Όμιλος

Οι νίκες των Ίκαρων Σερρών στην παράταση επί του μαχητικού Ερμή Λαγκαδά και η δύσκολη επικράτηση του Χαρίλαου Τρικούπη επί της αξιόμαχης Ασπίδας Ξάνθης ήταν από τα σημεία αναφοράς της αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο.

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίδα Ξάνθης 70-65
Χαλκηδόνα-Αγρίνιο 67-71
Στρατώνι-Ανατόλια 63-54
Φάρσαλα-Μαχητές/Πειραματικό 80-68
Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77 (παρ.), 63-63 (κ.α.)
Γέφυρα-Ελίμεια 74-62
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Τιτάνες Παλαμά 75-70
Ρεπό: Καβάλα

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ 75 - 60
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. - Γραικός
Δεκάλεπτα: 13-12 , 37-27, 50-40 , 75-60
Ευρώπη (Πλατής): Αμπατζίδης , Τσιμπής 12 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 7 Καραμπέκης 17 (2), Μυλωνίδης 3, Κιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 10, Σμυρλής 4, Δανάκης 1
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 5(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 10(2), Τζιμούρτος 3(1), Αντωνίου 5, Μακρής 3(1), Μούμογλου 3, Μανδαλάκης 12, Αποστολάκης 7

Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ-VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Δεκάλεπτα: 13 – 15, 34 – 33, 48 – 44, 67 – 71.
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Μπακάλης.
Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ (Δημήτρης Κλαλιώτης): Πετρίδης 12(2), Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 15(4), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 2, Πεταλωτής 14(2), Σεφερίδης, Μάντσος 6, Μπαλτακός, Κοτζαγιάννης 7, Παναγιώτου 11(3).
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 13(2), Μπερερής 5, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 6(1), Μήτσου 4, Σταύρου 22(2), Κασαμπαλής 7, Τάγκας.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 80-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-15, 43-34, 55-56, 80-68
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντόγκας
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 17 (5), Ντίνος 5, Σαββίδης 5 (1), Σιόλογκας 17, Συνετός 3 (1), Αναγνωστοπουλος 16 (1), Μάκρης 17.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5 (1) Καραγιαννίδης, Ζάχαρης, Χατζημιχαηλίδης 9 (2), Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 8, Παπαδόπουλος 16, Βελισσαρίου 23 (2). Βαγιάτης 3 (1), Βαϊντέρλης.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 70-65
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρακάσης
Δεκάλεπτα:17-23 20-18 16-17 17-07
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου:(Δημητριάδης) Γυφτάκης 2, Βουρνάς 3(1), Ντόβας 6, Ξηρός, Μουράτογλου 13(1), Σταυρόπουλος 14, Περρωτής 15, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 9(1).
ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης:(Ιωαννίδης) Αμουτζιάς 10(1), Παπαδάκης 11(3), Γρούδος 6, Τσιώγκας 3(1), Σαββίδης 3(1), Κλωνάρας 2, Άνθης, Κουτσογιάννης 18(2), Γκέλιος 9, Απιδόπουλος 1, Μασμανίδης 2.

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 74-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 38-36, 54-47, 74-62
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαΐδης 9 (1), Γιαμούκης 9, Γαρέζος 11 (3), Παπαδόπουλος 8 (2), Σιώπης 7, Ταουσάνης 8, Σιώμος 12, Ευσταθιάδης, Αζίζης 6 (2), Σαραντίδης.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Τσούκας, Μαλούτας 18 (3), Πεχλιβανίδης, Τσιάμης, Σούκουρας, Κούβελας 3, Νικολάου 14, Μάλλιουρας 14 (2), Μακρής 7 (2), Τσιμίδης 6.

 

 

Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77 (63-63 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-37, 54-53, 63-63, 79-77
Διαιτητές: Τερανίδης Κ.-Μελανίδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 22, Γεωραγιάνος 8, Γκούζιας, Δαλαγκούδης, Γκατζιάς 14, Φώτογλου 2, Θολιώτης 9, Κακιούζης 22.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας):  Μήνου 4, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης , Μάρουσιτς 18, Παρίτσης 10, Πηλικούδης 8, Δημητρακάς , Γκαμούρας 26, Αβοκάτο, Κοτσάνος 8.

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ 63-54

Δεκάλεπτα: 10-14, 34-24, 44-40, 63-54

Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 8 (1), Μητσάκης 9 (1), Καραμανώλης, Βελίδης 6, Σαμαράς 13 (2), Φλιάτης Ι. 10 (2), Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 10, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 7.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 4, Βλάχος 7, Λεμονάκης 7, Γαλανίδης 12 (1), Ζαφειρούδης, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 11, Ζώτος 8, Βεργίνης, Καραποστόλου 5 (1).

 

Η Βαθμολογία:
1. Ίκαροι Σερρών 9 (4-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 9 (4-1)
3. Ερμής Λαγκαδά 8 (3-2)
4. Στρατώνι 8 (3-2)
5. Φάρσαλα 8 (3-2)
6. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 8 (3-2)
8. Ευρώπη Πευκοχωρίου 7 (3-1)
9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 7 (2-3)
10. Χαλκηδόνα 7 (2-3)
11. Αγρίνιο 7 (2-3)
12. Καβάλα 6 (2-2)
13. Γέφυρα 5 (1-3)
14. Ελίμεια 4 (0-4)
15. Τιτάνες Παλαμά 4 (0-4)

Η Επόμενη Αγωνιστική - 12/11/2017

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ ΑΟΚ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: ΡΕΠΟ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 05/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS