×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ηράκλειο ΟΑΑ – ΚΟ Χολαργού για την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 04/10/15 και ώρα 17.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Δύο Αοράκια, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού.
 
-Λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής αγώνων Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στο κλειστό γυμναστήριο Πολύγυρου, οι αγώνες: 
1. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας για την 14η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 17/01/2016, 
2. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Άργος Ορεστικό για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 27/03/2016,
3. ΑΟ Πολύγυρου – ΓΣΛ 1928 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 10/04/2016, αντί ώρας 17.00, οι παραπάνω αγώνες θα διεξαχθούν ώρα 16.00.
 
Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος
Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Ακάδημος – Χαλάνδρι 81-68
Προμηθέας Χ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Απόλλων Αρχ. Κ. – Μανδραϊκός 73-92
Έσπερος ΑΟΠΑ-Πεντέλη 20-0 (α.α.)

Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Διαιτητές: Νάστος, Πετρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11=13, 29-32, 50-48, 69-65
Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 8(1), Ντακούλιας 10(2), Κοροπούλης, Γουρνάς 12, Κουκουβάκης 2, Καϊρης 2, Διαμαντόπουλος 25(4), Σωτηρίου 6, Πετράκος 4, Ιωάννου.
Κεραυνός Αιγ.(Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(1), Τσιρώνης 15(4), Καντάς, Κεφαλάς 9, Βουρνάς 3, Λάφης 11, Λαμπρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3(1), Μούτσιος 3(1).


Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 13-9, 45-25, 60-40, 74-53.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6(2), Τσέκενης Γ., Τσιάτσιος 2, Παβλίσεβιτς 13(3), Κυπριτζόγλου 17(3), Γιατράκος 2, Δέλλιος 17, Τσέκενης Α., Γάτος 6, Θωμόπουλος 4, Κατοπώδης 7(1).

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 1, Σμυρλής 14, Ταταρούνης 13, Καπετζόγλου 3(1), Μικαελιάν 1, Σπανάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Πέζος 3(1), Ζευγώλης, Χατζηαναστασίου, Χαρίσης 8(2).

Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Διαιτητές:  Τσάτσης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 14-32, 26-62, 37-84, 61-113
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Καλατζής 4, Γαλάνης 8, Λαμπίρης Κ. 3(1), Κωνσταντίνου 14(2), Μπινιάρης 15, Κοντογιάννης 10, Στρίγκος 5, Γεωργιάδης 2, Λαμπίρης Α.,Οργκέστ.
Ζάκυνθος (Μπεκές):  Καρβούνης 15(5), Παπάδης 6, Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης 10(1), Ζάγκλας 12(2), Καραμπάτσος 14(2), Μπουλουλογεώργος 6(1), Στέφος 25, Μουλάς 11(1), Σοφιανόπουλος.


Προμηθέας Χαλ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Διαιτητές: Τσώνος Β., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 16-16, 28-44, 48-56, 66-85.
Προμηθέας Χαλ. (Νικητοπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 8(1), Σπετσιέρης 3, Λοΐζος 8, Τασιόπουλος 3, Καρούζος 9(1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 7(1), Μαλούκος 11.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 14(1), Μπέλλας Γ. 16(2), Παπαηλίου 4(1), Φουντάς 10(2), Ραλλάκης, Τσολάκης 26(2),Μπέλλας Οδ. 8(2), Μίχος 2, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 6(2), Γεωργιάδης.

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Μανδραϊκός 73-92
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-24, 32-47, 49-72, 73-92
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 3 (1), Κατσαμάκης 7, Στεφανής 9 (1), Βαμβακάς 14 (2), Καλύβας 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αδάμ 2, Τρυφωνόπουλος 29 (1).
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Καμπερίδης Γ. 6, Μακρής 4, Καμπερίδης Γι. 3 (1), Αττίκος 6, Μπαλάφας 22 (4), Καλεμτζάκης 10 (2), Μάκος 8 (2), Σακελλάρης 2, Ηλιάδης 31 (5).





Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 48
2. Ένωση Ιλίου 48
-------------------------
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 46
4. Νίκη Αμαρουσίου 44
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 41
6. Ζάκυνθος 41
7. Κεραυνός Αιγίου 40
8. Πεντέλη 39
9. Μανδραϊκός 38
--------------------------
10. Ερμής Περάματος 34
11. Νήαρ Ηστ 34
12. Ακάδημος 33
13. Χαλάνδρι 29
14. Κρανίδι 27
*Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.



2ος Ομιλος
Κάδμος – Ακαδημία Ρεθύμνου 20-0 α.α.
Σπόρτιγκ – Κορωπί 85-92
Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 45-65
Ηρόδοτος – Πόλις Καλ. 96-107
Αρχάγγελος – Εργοτέλης 45-65
Διαγόρας Δρ. – Ίκαρος Ν.Σμ. 73-66
Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81


Ηρόδοτος – Πόλις 96-107
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου, Ασημάκη
Δεκάλεπτα:23-28, 22-21, 21-28, 30-30
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 6, Πυργιώτης 4, Τσαμπής 24 (2), Μαϊστρέλης 15 (5), Χρύσης 18, Καρλάφτης, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 4, Βαρνάβας 2, Χωματάς, Χαρατσής 2, Πυργιώτης.
Πόλις (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 20 (4), Καβελάρης 5, Κόκκινος 32, Κωσταντώνης 18 (1), Κασπαριάν 28, Τσεμπελής 4.

Ιωνικός Ν.Φ.– Αιγάλεω 76-83
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 27-24, 40-47, 56-67, 76-83.
Ιωνικός Ν.Φ.: Φρατζέσκος 9 (3), Ζάμπουρας, Μαυραγάνης 16 (3), Σβερκούνος 20 (2), Μελέουνης 4, Σβορώνος 2, Κριτσωτάκης 3, Γιαννιώδης 16, Στυλιανός, Τσούπρος 6, Σωτηρίου.
Αιγάλεω: Μένος 2, Τσιαμπάς, Χανιώτης 5 (1), Δρίτσας, Μπάζιος 6, Μπέλης, Σακελλαρόπουλος 8, Μιλεντίγεβιτς 29 (4), Αποσκίτης 11 (2), Κωνσταντινίδης 21, Ρήγος 1, Στάθης.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 28-22, 46-42, 66-64, 89-81
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 10(2), Στραγανιώτης 5(1), Νάτσος 6, Ξιούρας 11(3), Πέτσας 6(2),Δορκοφίκης 5(1), Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιας 24, Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 7(1), Ανδρεάτος 5(1), Τσιλάγας 4.
Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 10(2), Δρακόπουλος 8(1), Βιδάλης 8, Γαπκιάδης 14(1), Νικολαϊδης 4, Σπηλιώπουλος 2, Κοκκινάκης, Κεράτσας 16, Μπαρμπαρής, Ματαλιωτάκης 9, Κουκάκης 10.

Αρχάγγελος-Εργοτέλης 45-65
Διαιτητές: Γιακείμη, Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 7-19, 17-35(ημ.), 31-44, 45-65
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 3, Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος 9, Ματσαμάς 5(1), Αυγενικού 3, Αγγελόπουλος 3, Σκορδάλης 7(1), Κούρος 12, Εκινέ 3.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 6, Καρακωνσταντάκης 20(5), Χαλκιαδάκης 3, Ξενάκης 8, Σακελλαράκης 4, Σκαρλάτος 5(1), Βασιλειάδης 7, Μπουμπάρης 1, Αρναουτάκης, Καραλής 11(3).

Σπόρτιγκ - Κορωπί 85-92
Διαιτητές: Καλογερόπουλος , Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 23-23, 42-43, 61-67, 85-92
Σπόρτιγκ (Νανάκος): Σημαιόπουλος 3, Κοιλάκος, Ηλιάδης 15 (2), Βαθρακοκοίλης 8 (2), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 4, Καστανιώτης 18, Φιλιππόπουλος 32 (1), Τσαπρούνης 5
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 26 (4), Κούσουλας 23 (1), Κούργιας, Υφαντής 11 (1), Κάτσαρης, Κερασοβίτης 11 (2), Νικολού 2, Τσιουμπρής 16 (2).

Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ.Δημ. 49
2.Κορωπί 48
-----------------
3.Εργοτέλης 43
4.Ικαρος Ν.Σμ. 42
5.Σπόρτιγκ 41
6.Πόλις Κ. 41
7.Αρχάγγελος 40
8.Ηρόδοτος 39
9.Κάδμος 39
-------------------------
10.Πεύκη 37
11.Διαγόρας Δρ. 35
12.Αιγάλεω 32
13.Ακαδημία Ρεθ.31
14.Ιωνικός Ν.Φ. 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.

3ος Ομιλος

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Αγρίνιο – Ηρακλής Κοζάνης 20-0 α.α.
Βόνιτσα – Καρδίτσα 95-101
Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΕΛ 81-85
Σιάτιστα – Νίκη Βόλου 82-60
Καστοριά – Αίολος Αστακού 88-86
Διόσκουροι Κοζάνης – Εδεσσα 105-51

Διόσκουροι Κοζάνης-Πανεδεσσαϊκός 105-51
Δεκάλεπτα: 32-15, 60-27, 81-39, 105-51
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τζιοπάνος
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (1), Σκορδάρης 17 (1), Ντόβας 10 (2), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 19 (3), Μπαλτζής, Σταυρίδης 2, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 18, Τσακιρίδης 18 (1), Μανακίτσος 5 (1), Λιάκος 3 (1),
Μπαλτζής 4.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Καρνάβας 13, Σπανός 15 (1), Γιουρτσής, Χρήστου , Μητσόπουλος 1, Τσιρτσιγιάνης, Μάρκου, Τσάμης 7 (1), Μαρκόπουλος 15 (2), Παζάρκας.


Σιάτιστα - Νίκη Βόλου 82-60
Δεκάλεπτα: 21-11, 44-28, 57-49, 82-60
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος
Σιάτιστα (-): Γεωργάκας 2, Στεργίου, Γράβας 17 (1), Ρέπας Χ. 12 (2), Λεζγίδης, Ρέπας Ν. 16, Καλαμπούκας 5 (1), Τζώνος Γ. 2, Τζώνος Γ. 11 (1), Τσιαούσης 16 (2), Κατσιάνης.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 12 (1), Οικονόμου 2, Λατσίνογλου, Κατσαλής 11 (3), Βασδέκης, Μαστοράκης, Τσώλης, Βλήτσιος, Τάσσος 28, Κέτουλας 3, Τοκατλίδης 4.


Μεταμόρφωση Βόλου. - ΑΕ Λάρισας 81-85
Δεκάλεπτα: 26-16, 40-43, 61-65, 81-85
Διαιτητές: Τσιβελεκίδου, Τσοκόλης
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 24 (5), Ζήσης 4, Φαλαγγάρης, Παπούλιας 12, Νάνης 14 (1), Σκαμάγκας 7, Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 18 (3).
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Κουρής, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 15 (5), Τσιλούλης 14(2), Τσούτσος 11, Μηλιώνης 2, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 6(2), Μπλιάτζας 8, Πολίτης 17(3), Ψάλτου 8, Κόκκας 4.


Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Δεκάλεπτα: 22-14, 39-27, 56-46, 73-70
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(2), Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 8, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κοτσαμπάσης Β., Κοτσαμπάσης Γ. 10, Λέφας 2, Παραπούρας 15(3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 1, Γιαννάκης, Πενλίδης, Μουράτογλου 25(2), Ρίγκος 11(1), Τσιμίδης 13, Συλλάκος 6, Παπαθεοδώρου 6, Ασλανίδης, Χατζημουρατίδης, Τζήμας 6(2), Κλωνάρας 2.

 

Καστοριά -Αίολος Αστακού 88-86
Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 57-64, 88-86.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 6, Λέκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 16(2), Τεπετίδης 14(2), Πανταζής 19(2), Ντάλης 5(1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 19(1), Τσαούσης, Μπασακύρος, Κόκουρας 5.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 3, Ψάλτου 7(2), Κακλαμάνος 25(6), Πάππος, Χουλιάρας 15, Καλισώρας 15(5), Λυμπάρης 11(1), Δουρούκης 10(2).

 

Βόνιτσα - Κάρδιτσα 95-101
Δεκάλεπτα: 23-26, 47-53, 76-81, 95-101
Βόνιτσα (Mπαλάσκας): Κοτρώτσος, Τσιτσώνης 22(6), Σκαμπαγιάννης, Περλής 17(1), Μπουρσινός 12(2), Ασπρογέρακας, Χάχαλος, Μανδαλάκης 40(5), Μαζαράκης 4, Γιώτας, Παπανελόπουλος
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Γεωργίου 12(1), Τσιαμούρας 12(1), Παππάς Γ. 10, Βούλγαρης 21, Παπαδόπουλος 28, Αντωνίου 18(4).




Η βαθμολογία


1.ΑΕ Λάρισας 51
2.Αίολος Αστακού 48
----------------------
3.Καστοριά 46
4.Αγρίνιο 45
5.Μελίκη 41
6.Διόσκουροι Κοζάνης 39
7.Μεταμόρφωση Βόλου  39
8.Καρδίτσα 38
9.Πρωτέας Γρεβενών 37
10.Ηρακλής Κοζάνης 34
11.Σιάτιστα 35
-----------------------
12.Νίκη Βόλου 34
13.Βόνιτσα 30
14.Πανεδεσσαϊκός 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.


4ος Ομιλος

Σταυρούπολη – Αγ. Βαρβάρα 68-79
Μακεδονικός – Πολύγυρος 65-60
Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 71-62
ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού  75-60
Ιωνικος Ιωνίας – Ζέφυρος 02 86-70
Ελευθερούπολη – Τιτάνες Δράμας 72-64



Ελευθερούπολη - Τιτάνες Δράμας 72-64
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 54-41, 72-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Σελεβός
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 20 (4), Αδαμόπουλος 20 (2), Απαζίδης 4, Ρότσας, Γκούμας 6, Παπαζούδης, Δανίκας 12, Γαϊταζής, Αμπεριάδης 6, Καλεάδης 4, Γούλας.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 16 (3), Μανιώτης 9 (1), Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης 6, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 13, Γεδίκης, Κακατσίδης 4, Παρλακίδης 6.

ΚΑΟ Σταυρούπολης - Αγία Βαρβάρα 68-79
Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 54-53, 68-79
Διαιτητές:  Τσιαπλής, Κατωτικίδης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 4, Δελόγλου 3 (1), Παπανικολάου 13 (3), Ζηκούλης 21 (2), Τσαβλίδης 2, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1),
Χεμπεκίδης 6, Σπανός, Μαστοράκης, Στάσας, Σιδηρόπουλος 16.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 5 (1), Μητρούλης 2, Ράμμος 15 (3), Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 13, Μπανάσας 2, Κάτσικας 17 (1), Φασουλάς 9, Πενταζίδης 7 (1).

Μαντουλίδης - Ικαροι Σερρών 71-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 35-27, 56-44, 71-62
Διαιτητές: Παπανικολάου, Σαρακενίδης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης , Ρεφατλάρι 6 (2), Τάκης , Καμάρας 18(2), Ανδρεάδης , Μπίλιος, Γκαβέζος , Χρηστίδης 30 (3), Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης , Τσιακίρης 3 (1), Παυλογιάννης 3,  Τσακίρης 3 (1), Καλαμπόκης 10, Βαϊντερλής .
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς , Γρίψιος 19 (1), Τράκας 9 (2), Χορτομάρης 14 (4), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος, Φραγκούλης, Δημητράκας, 2 Βουρλίδας, Γεωργιανός 8, Κάτος 6 (2), Δούκας.

Ιωνικός Ιωνίας- Ζέφυρος 86-70
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 60-49, 86-70
Διαιτητές:Μανιός, Τσανακτσίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης , Ρούζιος 4, Παναγιώτου 21 (4), Τερσενίδης 23 (1), Ζεϊμπέκης 4, Μπάρκος 3 (1), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (1), Φλιάτης Γιωρ. 10 (1), Σέφκας, Ακριτίδης 3.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11, Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 15 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς 4, Κλωναράς 2, Σπάχος, Καραϊσκος 5 (1), Παπούδος, Μπαϊραμι.

ΠΚ Νεάπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 75-60
Δεκάλεπτα: 16-11, 31-24, 54-49, 75-60
Διαιτητες: Παπαγεωργίου - Καλέσης

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης, Θεολόγου 3, Τζουβάρας 5 (1), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 18 (1), Κολοκυθάς 4, Παντούλας 2, Χατζηστεφάνου 3 (1), Σαχινίδης 10 (1), Δημητρόπουλος 2, Ταουκίδης 17, Τσαλικίδης 11 (3).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (3), Καβαργύρης 4, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Τσανάκας, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 21, Γκουτζιομήτρος 5 (1), Σουλούγκας 12 (4), Καντσουρίδης.

 

H βαθμολογία


1. Πολύγυρος 44
2. ΠΣ Ευκαρπίας 42
---------------------------------------------
3. Ιωνικός Ιωνίας 42
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 38
5. Ζέφυρος 36
6. Ίκαροι Σερρών 36
7. Μακεδονικός 34
8. Αγία Βαρβάρα 34
9. ΚΑΟ Σταυρούπολης 34
10. Ελευθερούπολη 34
--------------------------------------------------
11. Νεάπολη 33
12. Μαντουλίδης 30
13. Τιτάνες Δράμας 30

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω αδυναμίας συμμετοχής του σωματείου ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων, ο αγώνας ΓΣ Εργοτέλης - ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων της 03/05/2015 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΓΣ Εργοτέλης με σκορ 20-0. 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής τους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος

Ακάδημος-Κεραυνός Αιγίου 50-82

Κρανίδι-Ερμής Περάματος 71-95

Μανδραϊκός-Νήαρ Ηστ 70-58

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Έσπερος ΑΟΠΑ-Χαλάνδρι 95-55

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

 

Κρανίδι- Ερμής Περάματος 71-95

Διαιτητές: Τσαχάκης-Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 20-28, 27-43, 48-69, 71-95.

Κρανίδι (Κοντογιάννης): Φασίλης 3(1), Κωνσταντίνου 12(2), Μπινιάρης 5, Κοντογιάννης 39(1), Χάσα 6, Στρίγκος 3(1), Γεωργιάδης 3(1).

Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 3(1), Ντακούλιας 9(1), Αλμπέρτης 2, Κοροπούλης 11(2), Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 13(2), Καϊρης 3, Διαμαντόπουλος 21(2), Σωτηρίου 5, Πετράκος 14, Ιωάννου 12.

 

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Διαιτητές: Βαλούρδος-Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 14-26, 38-44, 51-59, 80-75.

Προμηθέας Χαλ. (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 7(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 6(1), Σπετσιέρης, Λοϊζος 1, Τασιόπουλος 13(2), Καρούζος 14(2), Σαμιώτης 7, Βαρσαμούλης 13, Ρώσσης 7, Ανδρουλάκης 6, Μαλούκος 6.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας, Καρβούνης 12, Παπάδης, Μπάρτζος 12(1), Ζαχαράκης, Ζάγκλας, Καραμπάτσος 16(2), Μπουλουλογεωργος, Στέφος 8, Μουλάς 7, Νικολόπουλος 20.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΓΣ Χαλανδρίου 95-55

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 25-14, 51-30, 74-43, 95-55.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 9, Φρατζής 17(1), Πετρόπουλος 11(1), Λαμπρόπουλος 14, Αδαμόπουλος, Σταυράκης 9(1), Στυλίδης 4, Οικονομόπουλος 11, Χατζηκάλφας 4,  Δίπλαρος 8(1), Λυμπέρης, Μακρής 8.

ΓΣ Χαλανδρίου (Καρούτζος): Γκόλιας 7(1), Σάλτης, Παπαντωνίου 10(2), Λυπημένος 5(1), Αλεξόπουλος 18(2), Κοντοζώπουλος 3(1), Γιαννακόπουλος, Αθανασίου 3, Σβάρνας 9.

 

 

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Διαιτητές: Λιότσος-Μαντήλας

Δεκάλεπτα: 16-18, 32-35, 53-53, 66-75

Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 17, Καλύβας, Στεφανής 12, Κατσαμάκης 16(4), Σταυρόπουλος 7(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 9, Γκρέκας, Δανηίλ 5.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 6(1), Παπαηλίου, Ραλλάκης 4, Φούντας 7(1), Τσολάκης 15, Μπέλλας Οδ. 27(3), Μίχος 2,  Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 5(1), Γεωργιάδης 2.

 

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 24-15, 50-30, 69-38, 85-51.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 3(1), Τσέκενης Γ. 3, Τσιάτσιος 4(1) , Παβλίσεβιτς 14(3), Κυπριτζόγλου 13(2), Γεωργακόπουλος 6, Γιατράκος, Δέλλιος 28(2), Τσέκενης Α. 2, Γάτος 2, Θωμόπουλος 10.

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος, Χατζηκωστής 3, Κωνσταντάκος, Μανιάτης, Αυγενικός 8, Λουγιάκης 14(1), Χαρτσοματσίδης, Σταυριανόπουλος 2, Μπίγγος 17(1), Καραβασάνης 7, Γάσπαρης.

 

Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 45
2. Ένωση Ιλίου 44
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 43
4. Νίκη Αμαρουσίου 40
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 39
6. Ζάκυνθος 37
7. Πεντέλη 37
8. Κεραυνός Αιγίου 37
9. Μανδραϊκός 35
10. Νήαρ Ηστ 32
11. Ακάδημος 30
12. Πέραμα 30
13. Χαλάνδρι 27
14. Κρανίδι 26

 

 

 

 

2ος Ομιλος

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ 62-68

Πεύκη-Ακαδημία Καλ. 79-63

Διαγόρας Δρ.-Πόλις Καλ. 95-91

Κρόνος Αγ. Δημ.-Εργοτέλης 69-60

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Αρχάγγελος Αγ. Θεοδώρων – Αιγάλεω 20-0 α.α.

 

 

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-24, 27-36, 45-54, 73-75

Κάδμος (Αναστασίου): Νικολάου, Μπεκρής , Παπαδάκης, Χαρατσής Π. 3(1), Κατσούλας 2, Γκρινάρης 13, Χαρατσης Γ. 21, Τομαράς 2, Σαμουρέλης 23, Δρακάκης 1, Μητρόπουλος 8(1).

Ικαρος Ν.Σμ.(Μακρυδήμας Π.-Τσεπέλης Β.): Μπουραζάνης 4(1), Καμπούρης, Βλασσόπουλος 2, Βούζας 8(2) Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 12(3), Βουρλίτης 31(2), Δαρμογιάννης 10(1), Καννάς, Μιχαλόπουλος 4, Δρίβας.

 

 

 

Κρόνος Αγ.Δημ. - Εργοτέλης 69 - 60

Διαιτητές: Τζαμάκου - Φάκαρος

Δεκάλεπτα: 20-16,35-27,54-43,69-60

Κρόνος Αγ.Δημ.: (Σαββάτης) Μπάλας 6(1),Στραγανιώτης 4(1),Νάτσος,Ξιούρας 9(3),Πίτσας,Δορκοφύκης 2,Αντωνόπουλος 11(1),Φρουσκλιάς 23(3),Χαλβατζής,Γιαννόπουλος 14(1),Ανδρεάτος,Τσίλαγας.

Εργοτέλης (Μακράκης) Γεωργούτσος 7,Καρακωνσταντάκης 5,Χαλκιαδάκης 2,Ξενάκης 18(1),Χαρωνίτης,Σακελλαράκης 9(1),Σκαρλάτος,Βασιλειάδης 6,Μπουμπάρης,Αρναουτάκης 3,Αθαναηλίδης3(1),Καραλής 7(1).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας 95-91

Δεκάλεπτα 26-22,42-47,69-72,95-91

Διαιτητές Χρηστίδης, Φραγκούλη

Διαγόρας Δρυοπιδέων : (Παππάς,Φαρμάκης) Μουζακιώτης,Μονός 5(1),Κουμπούρας 13(2), Μακρής 21(2), Μαρκομιχάλης 22(7), Ζούκας 12 ,Μαυροειδάκος 15,Γεράνιος , Κορρές 5, Παπαιωάννου 2

Πόλις Καλλιθέας: ( Μουριχίδης):Μπογδανίδης 5(1), Καβελάρης,Κόκκινος 30, Καρλάφτης 10(2), Κωνσταντώνης 10(2),Κασπαριάν 21(3), Λάβαρης, Λαφτσής 11 (2), Τσεμπελής 4, Τσατάς.

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Δεκάλεπτα: 21-18, 38-42, 45-55, 50-75

Διαιτητές: Σοφιανός – Καρπάνος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης, Τσαμπής 14 (3), Μαϊστρέλης, Χρύσης 9, Αντωνιάδης, Καρλάφτης, Παρδακάς 11 (1), Σταθάκης, Βαρνάβας 9 (1), Χωματάς 5, Μαυρόπουλος, Χαρατσής 2.

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 14 (4), Κούσουλας 5 (1), Κούργιας 14, Υφαντής 23, Κερασοβίτης 5 (1), Νικολάου 5 (1), Τσιουμπρής 6 (1), Παπαδόπουλος.

 

Πεύκη – Ακαδημία Ρ. 79-63

Δεκάλεπτα:13-14, 39-25, 58-49, 79-63

Διαιτητές: Χουγιάζος-Παπαδημητρόπουλος

Πεύκη(Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 6 (1), Βιδάλης 8 (2), Γαπκιάδης 22 (3), Νικολαϊδης, Κοκκινάκης, Κεράτσας 1, Μπάρμπαρής 8, Εμίρης 14 (3), Ματαλιωτάκης 4, Κουκάκης 14 (2).

Ακαδημία Ρ. (Θεοδωρουλάκης): Σκέμπης 13, Μαραυγάκης 4, Νύκταρης 3, Μαραγκάκης 12, Νταλιάνης 7, Μπαλάφας 14 (2), Μπελεφάντης 2, Δουλγεράκης 8.

 

 

Ιωνικός Ν.Φ.-Σπόρτιγκ 62-68

Δεκάλεπτα: 14-18, 35-36, 46-48,62-68

Διαιτητές: Γαρίνη-Λύρας (Παπαδόπουλος Στ.)

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης) : Φραντζέσκος, Μαυραγάνης 24(2), Σβερκούνος 10, Μελεούνης 22(2), Σβορώνος, Γιαννιώδης 6, Στυλιανός, Τσούπρος, Σωτηρίου

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος) : Σημαιόπουλος 11(1), Κοιλάκος, Ηλιάδης 16(2), Βαθρακοκοίλης 2, Μητσόπουλος 4, Πασπαλάς 2, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης 2, Πρόγκας 5(1), Φιλιππόπουλος 20, Τσαπρούνης 6.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 45

2. Κορωπί 44

3. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 40

4. Εργοτέλης 39

5. Σπόρτιγκ 39

6. Πόλις Καλλιθέας 38

7. Αρχάγγελος 37

8. Ηρόδοτος 36

9. Κάδμος 35

10. Πεύκη 35

11. Διαγόρας Δρυοπιδεών 33

12. Αιγάλεω* 29

13. Ακαδημία Ρεθύμνου 29

14. Ιωνικός ΝΦ 23

*Εχει ένα μηδενισμό

 


3ος Ομιλος

Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Βόνιτσα – Μελίκη  69-90
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης  61-96
Σιάτιστα – Καρδίτσα 61-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου  75-70
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού 77-67
Σάββατο (24/4)
Καστοριά – ΑΕΛ 80-86

Διόσκουροι Κοζάνης-Νίκη Βόλου             75-70
Δεκάλεπτα: 13-19, 41-44, 65-50, 75-70
Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 3, Σκορδάρης 8 (1), Ντόβας 23 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 22 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 6, Οικονόμου, Κατσαλής 15 (5), Βασδέκης, Τσώλης 18 (3), Βλήτσιος 3, Τάσσος 14, Κέτουλας 5, Τοκατλίδης 9.


Σιάτιστα - Καρδίτσα  61-66
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-34, 51-45, 61-66
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Τσοκόλης
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου 2, Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 19 (2), Ρέππας Μ. 15 (2), Καλαμπούκας 7 (1), Τσώνος Γ., Γκριζιώνης, Τσαούσης 4, Κατσιάνης.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 21 (4), Θώδης, Τσιαμούρας 3 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Παππάς Γ. 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 7 (1), Κουρέπης 4.

 

Πανεδεσσαϊκός-Ηρακλής Κοζάνης     61-96
Δεκάλεπτα: 8-23, 26-46, 45-68, 61-96
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τσούλης
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Ντίνος Μ., Ντίνος Ε., Σπανός 17(1), Σιδηρόπουλος, Μάρκου, Καρνάβας 21, Τσάμης 5(1), Μαρκόπουλος 13 (1), Θεοδώρου 5.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 9 (1), Γιαννουζάκος 5 (1), Καρέντζος 11( 3), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής 2, Αζής 3, Παπούλιας 12, Μπαρδάκας 6, Γιαννούλης 48.

 

Μεταμόρφωση Βόλου -Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-36, 59-47, 79-61
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χρυσάφης
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Φαλαγκάρας 2, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 22 (2), Σκαμαγκάς 5 (1), Τσιτσιγιάννης 8, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Αγκρής.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (1), Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τσιμίδης, Μπαρτζώκας 2, Συλλάκος, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 18, Πετρίδης 2, Τζήμας 5, Κλωνάρας 6.

 

Βόνιτσα-Μελίκη 69-90
Δεκάλεπτα: 14-30, 37-51, 57-73, 69-90
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ο. 2, Μάρης 2, Τσιτσώνης 6 (1), Περλής 13 (1), Μπουρσινός Δ. 9, Μαζαράκης 2, Μανδαλάκης 28 (3), Παπανελόπουλος 2, Ζαχαράκης 5.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12, Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαρόσης, Κουτσιαμπασόπουλος, Ζιάννας, Κοτσαμπάσης 12 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 21 (3), Ρογγότης 2.

 

Αγρίνιο - Αίολος Αστακού  77-67
Δεκάλεπτα: 27-18, 40-36, 62-57, 77-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Πατσέας, Τσατάλας 14 (1), Σταμούλης, Μουχάκης, Σταμουλάκης 4, Τσιρώνης 8, Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 18, Γκόβας 14 (2).
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 4 (1), Μπεκατώρος, Θωνιάτης, Κακλαμάνος 6, Πάππος, Χουλιάρας, Καλισώρας 9 (2), Λυμπάρης 18, Δουρούκης 6.

 

Η Βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας        47
2.       Αίολος Αστακού               45
3.       Καστοριά            42
4.       Αγρίνιο                41
5.       Μελίκη 37
6.       Διόσκουροι Κοζάνης      36
7.       Ηρακλής Κοζάνης            35
8.       Μεταμόρφωση Βόλου  35
9.       Καρδίτσα            35
10.   Πρωτέας Γρεβενών         34
11.   Νίκη Βόλου        32
12.   Σιάτιστα              32
13.   Βόνιτσα               28
14.   Πανεδεσσαϊκός                23


4ος Ομιλος

Μακεδονικός – Ευκαρπία 58-50
Τιτάνες Δράμας – Αγ. Βαρβάρα 72-79
ΠΚ Νεάπολης – Πολύγυρος 66-71
Ιωνικός Ιωνίας – Ικαροι Σερρών  76-62
Ελευθερούπολη – Ορφέας Ν. Σκοπού  88-80
ΚΑΟΣ – Ζέφυρος 02 71-77

Τιτάνες Δράμας - Αγία Βαρβάρα 72-79
Δεκάλεπτα: 20-24, 41-39, 60-59, 72-79
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 4, Μανιώτης 21 (3), Καρατσομπάνης 18 (2), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 11 (1), Γεδίκης 2, Εξουζίδης 13, Κακατσίδης, Παρλακίδης, Κοτανίδης, Χατζηνικολάου.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης, Φραγκόπουλος 6, Σιώπης 4, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 12 (2), Μουσίκας 2, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22, Κάτσικας 7, Φασουλάς 2, Πενταζίδης 19 (2).


ΠΚ Νεάπολης - ΑΟ Πολυγύρου 66-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-37, 41-49, 66-71
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Πιτσίλκας Β
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (2), Θεολόγου 13, Τζουβάρας 9 (2), Ζησόπουλος, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 12, Δημητρόπουλος, Δέλλας 5, Ταουκίδης 7, Τσαλικίδης 12 (2), Χατζηστεφάνου.
ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης, Χαρτόπουλος 10 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5 (1), Κρομήδας , Βογιατζής 10 (1), Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 28, Κοτζαγιάννης 16, Στοιβαχτάρης, Λαζαρίδης Β.


Μακεδονικός - Ευκαρπία           58-50
Δεκάλεπτα: 11-18, 25-28, 42-37, 58-50
Διαιτητές: Δαμίγος-Σιταρίδης
Μακεδονικός (Τσούρμας): Αντωνιάδης 3 (1), Κοντσές 8 (1), Φωτιάδης 4 (1), Κομματάς, Γρηγορίου 15 (2), Μποβασιανός 14, Νικάκης 14, Γραβάνης, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 7 (2), Δώδος 7, Χατζημιχαηλίδης Ν. 12 (1), Παπαευαγγέλου 9, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ., Γκόφας 8, Σουτζόπουλος 7, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς, Αραμπατζής.


ΚΑΟΣ- Ζέφυρος 71-77
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-49, 55-62, 71-77
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μαραθιώτης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 11(3), Παπανικολάου, Ζηκούλης 20 (4), Τσαβλίδης 10 (1), Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 8, Σιδηρόπουλος 7, Δελόγλου, Ρούμπης 4, Σπανός,Βλάχος 11 (1).
Ζέφυρος '02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Μυλωνάς 6, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 5, Σουλάκης 9 (3), Σταφυλάς, Κλωναράς 9 (1), Σπάχος 5 (1), Καραϊσκος 7 (2), Παπούδος 2 Σταυρίδης 16, Μπαϊράμι.


Ιωνικός Ιωνίας - Ίκαροι Σερρών                76-62
Δεκάλεπτα: 18-23, 41-043, 62-52, 76-62
Διαιτητές: Παπανικολάου-Εκιζόγλου
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 2, Παναγιώτου 14 (4), Τερσενίδης 12, Ζεϊμπέκης 10 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ι. 9, Καρούζος 4, Φλιάτης Γιωρ. 23 (2) Σέφκας, Ακριτίδης.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 23 (3), Τράκας 3, Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 7, Γεωργιανός 7 (1), Φραγκούλης 6 (2), Δημητράκας 7 (1), Βουρλίδας, Κάτος, Δούκας.


ΓΣ Ελευθερούπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 88-80
Δεκάλεπτα: 14-15, 38-34, 61-56, 88-80
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μανιός
ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Μουλάκης 22 (4), Αδαμόπουλος 15 (1), Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 12 (2), Παπαζούδης 2, Δανίκας 14, Αμπεριάδης 18, Καλεάδης.
Ορφέας Νέου Σκόπου (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 30 (4), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 12 (1), Τσανάκας 4, Καδής 9, Αξιαρλής, Κηπουρός 15 (1), Ιωσηφίδης 6.



Η Βαθμολογία

1.       ΑΟ Πολυγύρου 41*

2.       ΠΣ Ευκαρπίας    41

3.       Ιωνικός Ιωνίας  38

4.       Ορφέας Νέου Σκοπού   36

5.       Ζέφυρος              34

6.       Ίκαροι Σερρών  33

7.       ΠΚ Νεάπολης    30          

8.       ΚΑΟ Σταυρούπολης        32

9.       Μακεδονικός    32

10.   Αγία Βαρβάρα  30

11.   Ελευθερούπολη               30

12.   Μαντουλίδης    28          

13.   Τιτάνες Δράμας     27

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Ο πρωτοπόρος του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, Κρόνος, επιβλήθηκε στον Άγιο Δημήτριο της Ακαδημίας με 76-66, στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ακαδημία 76-66

Διαιτητές: Αργυρούλης-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-34, 57-46, 76-66

Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 16 (3), Νάτσος, Ξιούρας 14 (4), Πίτσας, Κόης, Αντωνόπουλος 11, Φρουσκλιας 16 (3), Χαλβατζής 7, Γιαννόπουλος 8 (1), Ανδρεάτος 4, Τσίλαγας.

Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας 2, Κριφυνάκης 11 (2), Σκέπι 4, Μαυραγάκης 20, Σταμούλης 10 (2), Νταλιάνης , Μπαλάφας 16 (1), Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 3.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 33

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία 21

14. Ιωνικός ΝΦ 17

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, ο Εργοτέλης επικράτησε άνετα του Ιωνικού Ν.Φ. με 80-56. Το Σάββατο ο πρωτοπόρος Κρόνος θα υποδεχθεί στον Αγίο Δημήτριο την Ακαδημία.

2oς Ομιλος

Σάββατο 21 Φεβρουαρίου

16:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ακαδημία\ Καραλής-Μαυρατζάς (Μίχας)

 

Ιωνικός Ν.Φ. - Εργοτέλης 56-80

Διαιτητές:Λουκαράκης-Λεβεντέλης

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-37, 44-53, 56-80.

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης): Φρατζέσκος 7 (1), Μαυραγάνης 8, Σβερκούνος 10 (1), Ζβορόνος 4, Γιαννιώδης 25, Στυλιανός 2, Τσούπρος.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 20 (5), Χασάπης 2, Ξενάκης 15 (1), Αθαναηλίδης, Σκαρλάτος 3 (1), Μπουμπάρης 2, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 11 (1).

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου* 31

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία* 20

14. Ιωνικός ΝΦ 17

*Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε σήμερα (28/01) η 14η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος


Νήαρ Ηστ- Κεραυνός Αιγίου 54-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 9-15, 20-34, 39-48, 54-56
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 2, Σμυρλής 5, Ταταρούνης 8, Καπετζόγλου 23(2), Χότζα 5, Σπανάκος 9(3), Πέζος, Κουρής.
Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 11, Κεφαλάς 18(2), Λάφης 8, Τσιρώνης 6(1), Μούτσιος 2, Βουρνάς 5(1), Λυμπέρης 3, Παπαγεωργίου 1, Καντάς 2, Λαμπρόπουλος, Βαγενάς.


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 26
2.Ένωση Ιλίου 24
3.Ζάκυνθος 24
4.Προμηθέας 24
5.Νίκη Αμαρουσίου 23
6.Κεραυνός 23
7.Πεντέλη 21
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 21
9.Νήαρ Ηστ 20
10.Ακάδημος 19
11.Μανδραϊκός 18
12.Χαλάνδρι 17
13.Πέραμα 17
14.Κρανίδι 16


2ος Ομιλος

Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ. 71-61
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 38-34, 55-41, 71-61.

Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 3(1), Βιδάλης 11(1), Γαπκιάδης 13(2), Νικολαϊδης 2, Σπηλιόπουλος 2, Εμίρης 16, Κεράτσας 7, Μπάρμπαρης 5, Ματαλιωτάκης 6, Κουκάκης 4.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 4, Κουμπούρας 9(1), Μακρής, Μαρκομιχάλης 4, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 8, Γεράνιος, Κορρες 13, Παπαϊωάννου 3, Ντιφαντής 8.



Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
2.Σπόρτιγκ 25
3.Κορωπί 25
4.Πόλις Καλλιθέας 24
5.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23
6.Εργοτέλης 23
7.Ηρόδοτος 21
8.Αρχάγγελος 20
9.Κάδμος 20
10.Αιγάλεω 18
11.Ακαδημία Ρεθύμνου 18
12.Πεύκη 18
13.Διαγόρας Δρυοπιδέων 16
14.Ιωνικός ΝΦ 14

4ος Ομιλος

Πολύγυρος - Ευκαρπία 64-72
Δεκάλεπτα: 16-19, 33-30, 43-51, 64-72. Διαιτητές: Ρούκας-Δημάδης
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 5, Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 10(2), Κρομμήδας, Βογιατζής 13(3), Α. Ζαγορίτης, Στιβαχτάρης Α, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 13, Κοτζαγιάννης 11, Χαρτόπουλος 10.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 9(1), Τζινόπουλος 11(3), Δώδος 7(1), Χατζημιχαηλίδης Ν 11(1), Παπαευαγγέλου 4, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 28(2), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.


Ίκαροι Σερρών - Μακεδονικός 67-66
Δεκάλεπτα: 20-19, 40-28, 54-49, 67-66
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 7 (1), Τράκας 16 (2), Χορτομάρης 1 5(3), Γκουτζιάς 13, Παπαδόπουλος 2, Καλογεράτος 12 (2), Φραγκούλης, Δημητράκας 2, Βουρλίδας, Σαββίδης, Κάτος.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 2, Κοντσές 8, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 6, Παπαδόπουλος, Γρηγορίου 21 (3), Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 4, Νικάκης 13, Γραβάνης 2, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.

Η βαθμολογία
1. Πολύγυρος 24
2. Ευκαρπία 24
3. Ιωνικός Ιωνίας 22
4. Ορφέας Νέου Σκοπού 21
5. Ζέφυρος 20
6. Σταυρούπολη 20
7. Ικαροι Σερρών 20
8. Μακεδονικός 19
9. Τιτάνες Δράμας 18
10. Ελευθερούπολη 17
11. Νεάπολη 17
12. Αγία Βαρβάρα 15
13. Μαντουλίδης 15


 

Διαβάστε περισσότερα...