Menu

Κύπελλο Ανδρών 2018-2019

                          Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2018-2019


1η Αγωνιστική - Σάββατο 15/09/2018


1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   52-76
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   89-78
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ  81-68 
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ   71-53
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   79-74
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ   72-64
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   76-71
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ   64-60

2ος ΟΜΙΛΟΣ 
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ   63-71
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-64
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ   76-60
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ   68-45
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   60-72
14. ΑΜΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛ. - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.   52-59

Κυριακή 16/09/2018

15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   70-74
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ   64-61

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Τετάρτη 19/09/2018

17. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   69-72
18. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   76-73
19. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   20-0
20. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   62-72
21. ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   55-63
22. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   74-83
23. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   67-74
24. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   74-104
25. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   60-71
26. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   70-58
27. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   48-74
28. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   66-98
29. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   63-75
30. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   82-74
31. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-74
32. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   83-72

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018

33. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   68-75
34. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-61
35. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   81-82
36. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   70-69
37. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   74-63
38. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   78-74
39. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   96-86
40. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   67-65

Α' Φάση - 4η Αγωνιστική - Τετάρτη 26/09/2018

41. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   80-84
42. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   88-75
43. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   106-104
44. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   90-72

Α' Φάση - 5η Αγωνιστική - Σάββατο 29/09/2018

45. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ. – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   90-69
46. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ   85-78

B' Φάση - Τετάρτη 03/10/2018

47. ΡΕΘΥΜΝΟ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ   61-69
48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - 4/10/2018-  /   85-70
49. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ   66-100
50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΡΗΣ   86-65
51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ   91-81
52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ - 2/10/2018- /   80-72
53. ΠΑΟΚ 2004 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ   81-69
54. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ - ΑΕΚ ΝΕΑ 2014   54-76


Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018

55. KYMH - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
56. ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
57. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
58. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
 

Τετάρτη 13/02/2019
59.  - 
60.  - 


Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 17/02/2019 

61. ΝΙΚΗΤΗΣ Α59 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α60

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Κολοσσός Ρ.-Λαύριο 80-72

Ο Κολοσσός Ρόδου έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε το εισιτήριο για την 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Οι Ροδίτες επικράτησαν 80-72 του Λαυρίου εντός έδρας και θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του αγώνα Ολυμπιακός-Χολαργός (4/10).

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα (Α’ Φάση, 5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Παγκράτι-Ανατόλια 85-78
Διαιτητές :Δολγύρας-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 22-17, 40-38, 60-56, 85-78
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 5, Μαγιντόμπε 4 (1), Κούτρας, Κατωπόδης 13 (3), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 26 (4), Δόξας 3, Ροδοστόγλου 12 (1), Μπένος 2.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 5, Στεφανίδης, Αμπατζάς 5 (1), Αράπης, Γαλανίδης 15 (3), Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 2, Κιγμετόγλου 8, Ζώτος 4, Μπρόζος 13 (2), Καραποστόλου 24 (4).

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καβάλα 90-69
Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Κοτσιμπός
Δεκάλεπτα: 23-21. 44-43, 66-60, 90-69
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 4, Νοέας 9, Μάρτζος 9 (2), Καραλής, Κόκκαλης 11 (1), Τσιώκος 21, Μοτσενίγος 17 (4), Καρασταμάτης, Παπαδολίας 6, Κουκάς 3 (1), Περσίδης 6, Μαχαίρας 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 9, Μίτροβιτς 10 (1), Παπαζούδης, Καμαράς 10 (1), Ναούμης 9 (1), Προδρόμου 13 (1), Σταματογιάννης 2, Κουμλελής 13, Τιρεκίδης, Φλιάτης, Παππάς 3

Τα ζευγάρια στους «16» (Τετάρτη 3/10/2018) 
47. Ρέθυμνο-Κύμη
48. Ολυμπιακός-Χολαργός 
49. Παγκράτι-Παναθηναϊκός 
50. Προμηθέας Πατρών-Άρης
51. Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου 
52. Κολοσσός Ρόδου-Λαύριο 
53. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 
54. Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΑΕΚ
*Το ακριβές πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς. 

Προημιτελική Φάση (Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018)
55. Νικητής Α47 - Νικητής Α51
56. Νικητής Α53 - Νικητής Α54
57. Νικητής Α50 - Νικητής Α49
58. Νικητής Α48 - Νικητής Α52

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα (Α’ Φάση, 4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Παγκράτι-Φαίακας Κέρκυρας 88-75
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Ρίζος
Δεκάλεπτα: 24-28, 46-41, 74-59, 88-75
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 11 (2), Μαγιντόμπε, Κούτρας 2, Κατωπόδης 12 (1), Λυτόπουλος 2, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς 3 (1), Δερμιτζάκης 19, Δόξας, Ροδοστόγλου 15 (3), Μπένος 11, Αρμάος 4.
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 7, Ματενίδης 7 (1), Νεδέλκος 3, Σιώπης 7 (1), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 8 , Περούλης 30 (4), Νίκας 4, Μαγκανάς 3 (1), Ταουσάννης 4, Χατζόπουλος.

Ανατόλια-Κόροιβος Αμαλιάδας 106-104 (δ’ παράταση)
Διαιτητές: Μπήτης – Ξενικάκης
Δεκάλεπτα :13-12, 28-26, 40-41, 60-60, 68-68 (α’ πρτ.), 79-79(β’ πρτ.), 90-90 (γ’ πρτ.), 106-104
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 8 (1),Στεφανίδης, Αμπατζάς 4, Αράπης 1, Γαλανίδης 13 (1), Κωνσταντινίδης 9, Ξενιτίδης 14 (4), Ζώτος 2, Μπρόζος 22,Καραποστόλου 33 (1)
Κόροιβος Αμαλιάδας (Σορώτος): Κελαΐδης, Λεϊμάνις 42 (2),Καπώνης 2, Μαραγκάκης 1, Γραβάνης, Τσιάκος 12, Γκιουζέλης 9, Θεοδωράκος 8 (2), Γκάτζος 2, Χείλαρης 28 (1) .

Καβάλα-Ιπποκράτης Κω 90-72
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Θεοδώρου  
Δεκάλεπτα: 20-13, 39-32, 68-60, 92-70
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 21 (2), Μίτροβιτς 14, Παπαζούδης 3 (1), Καμάρας 8 (2), Ναούμης 10 (2), Προδρόμου 5, Σταματογιάννης, Κουμλελής 17 (1), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 2, Σκλήβας 6, Παπάς,
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 7 (2), Σκουφής 6 (2), Τρύπας 3 (1), Ναούμης 12 (2), Καλαμπάκας, Ασημακόπουλος 17, Χαρίσης 13, Μαστόρος 5 (1), Καραθωμάς, Λάμπρου, Χατζηνικόλας 7.

Τρίτων-Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-84
Διαιτητές: Κάρδαρης-Λύρας
Δεκάλεπτα: 17-13, 36-42, 57-64, 80-84
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 12 (2), Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 14 (2), Ντιμπ 14 (2), Δαμιανάκος 3 (1), Μαλτέσιος 11, Κουκουνιάς 6, Βερτούδος 5 (1), Ύμερι, Σπυριδάκης
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 16 (4), Νοέας 8 (1), Μάρτζος 6 (2), Κόκκαλης 25 (4), Τσιώκος 2, Μοτσενίγος 12 (1), Καρασταμάτης, Κουκάς, Κυριλής, Περσίδης 10 (1), Μαχαίρας 5

Α’ Φάση – 5η αγωνιστική  (Σάββατο 29/09/2018)
45.  Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καβάλα 
46.  Παγκράτι-Ανατόλια

Τα ζευγάρια στους «16» 
47. Ρέθυμνο-Κύμη
48. Ολυμπιακός-Χολαργός 
49. Νικητής 46 - Παναθηναϊκός 
50. Προμηθέας Πατρών-Άρης
51. Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου 
52. Κολοσσός Ρόδου-Λαύριο 
53. ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 
54. Νικητής 45-ΑΕΚ
 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:
Σάββατο 22/09/18

Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης  Κω 81-82
Διαιτητές: Διαμαντής-Κώτσου-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-41, 66-61, 81-82
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Δημητριάδης 7 (1), Βασιλόπουλος 12 (2), Κανονίδης 20 (1), Καράμπουλας 4 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 7, Τσαγκαράκης 3, Κομποδιέτας 10 (2), Σάφτενααρ 16 (1), Κατούφας, Παπαδόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 5 (1), Μαστόρος 9 (2), Σκουφής 12 (2), Τρύπας, Ναούμης 13 (1), Καραθωμάς, Ασημακόπουλος 7 (1), Χατζηνικόλας 25 (1), Χαρίσης 11 (1), Μαντάς, Λάμπρου, Δρόσος

Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα 68-75 
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης  
Δεκάλεπτα: 25-17, 38-37, 54-56, 68-75
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 9, Βάλλιος, Καβαργύρης, Τσιακλάγκανος, Πονόπουλος, Κοθράς 34 (4), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 12 (1), Καντάρκος 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 15, Μίτροβιτς 11 (1), Παπαζούδης, Καμάρας 10 (1), Ναούμης, Προδρόμου 18, Σταματογιάννης 10, Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 6 (1), Φλιάτης, Σκλήβας 2 Παπάς 3 (1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρακλής 96-86
Διαιτητές: Βαρδάλος-Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 31-20, 61-37, 84-62 , 96-86
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 10 (2), Νοέας 5 (1), Μάρτζος 3 (1), Κόκκαλης 25 (7), Τσιώκος 4, Μοτσενίγος 6, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 9 (1), Κουκάς 10 (2), Περσίδης 10 (2), Μαχαίρας 14.
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας 18 (2), Σοκ 23 (7), Γιαννακίδης 11 (3), Σέσκους 4 (1), Κακαρούδης 20, Τζουγκαράκης 3, Μπένας 2, Καλαϊτζίδης 5 (1).

Κυριακή 23/09/18

Φαίακας Κέρκυρας –Ερμής Αγιάς 80-69
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής
Δεκάλεπτα: 15-17, 34-40, 48-54, 70-69
Φαίακας (Κοντογιάννης): Ψαρράς, Γρίψιος 3, Ματενίδης 10, Νελδέκος 3, Σιώπης 9 (2), Σπιτιέρης, Πεταλωτής 20 (1), Περούλης 15, Νίκας 2, Μαγκανάς, Χατζόπουλος 6, Ταουσάνης 2
Ερμής Αγιάς (Πέρκος): Τσιαμπαλής 3 (1), Μηλιώνης, Τσιλούλης 15 (3), Σπυρόπουλος 14, Τζόλος 17 (3), Τόζιος 3 (1), Βρέττας, Τριανταφύλλου 14 (4), Τσιούλκας, Τσούμας 3, Λώλας

Ανατόλια –Καστοριά 71-61
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Φακίτσας 
Δεκάλεπτα: 19-15, 40-35, 53-54, 71-61
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαϊδης 4, Στεφανίδης 3(1), Αράπης 2,Γαλανίδης 12(2), Μουρατίδης , Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 10, Κιγμέτογλου 8, Ζώτος 10(1), Μπρόζος 20(3), Κατάνος 
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 12(2), Πετρόπουλος 15, Μελισσαράτος 2,  Χονδρογιάννης 10(2),Βλάχος, Τερσενίδης 7(1), Μπεχλιβανίδης, Δαραβίγκας, Καραμανώλης 7(1), Τζακόπουλος 8(2).

Τρίτων –Απόλλων Πάτρας 74-63
Διαιτητές :Παντελίδης-Ντάνος
Δεκάλεπτα : 21-14, 37-32, 63-52, 74-63
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 15 (3), Χανιώτης, Ψαρόπουλος 15 (3), Καλατζής 7 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ, Μαλτέσιος 28, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 2, Βερτούδος 3 (1).
Απόλλων Πατρών (Βουρνάς) : Κατσουλάκος 6 (2), Καραμαλέγκος 10 (2), Μπελ 8, Εζόμο 4, Πολυδωρόπουλος, Τζαϊδας 2, Παπαβασιλόπουλος 2, Μπέμπης 14 (3), Κασπίρης 6 (2), Παρασκευόπουλος, Δημακόπουλος, Βλάχος 7.

Παγκράτι – Ψυχικό 78-74
Διαιτητές : Καραβίτης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα : 16-9, 41-37, 57-50, 78-74
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 12 (2), Μαγιντόμπε 5, Κούτρας, Κατωπόδης 3 (1), Λυτόπουλος 3, Τζατζάς 11 (3), Δερμιτζάκης 15 (4), Δόξας 4, Ροδοστόγλου 14 (1), Μπένος 11, Αρμάος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας) : Ιορδάνου 7(1), Παναγιωταράς 2, Παπανικολάου 10 (2), Παπαδημητρίου 4, Παπαντωνάκος 6, Μάντζαρης 8 (2), Αρσενόπουλος 13 (3), Μπασδέκης, Παασόγια 22 (1), Θεοδώρου 2.

Κόροιβος –Καρδίτσα 67-65
Διαιτητές : Θεονάς-Σκούτας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 14-16, 27-31, 50-51, 67-65.
Κόροιβος (Σορώτος) : Γραβάνης, Λαμπρόπουλος 4, Καπώνης 5, Λεϊμάνις 17, Θεοδωράκος, Χείλαρης 21, Μαραγκάκης 2, Κελαιδής, Γκιουζέλης, Τσιάκος 18.
ΑΣ Καρδίτσας (Τζήμας): Νάκης 2, Ερμείδης 1, Γράβας 17, Παπαχρήστος 7, Μαυρόγιαννης 6, Παπάς, Κακλαμάνος 18,  Μοκφορντ, Παπαδόπουλος 9, Μαγκούνης 5, Σαριμπαλίδης.

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. ΑΟ Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων 
42. ΑΟ Παγκράτι– ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας 
43. ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας 
44. ΕΚ Καβάλας – ΑΣΚ Ιπποκράτης

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Σάββατο 22/09/18

Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης  Κω 81-82
Διαιτητές: Διαμαντής-Κώτσου-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-41, 66-61, 81-82
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Δημητριάδης 7 (1), Βασιλόπουλος 12 (2), Κανονίδης 20 (1), Καράμπουλας 4 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 7, Τσαγκαράκης 3, Κομποδιέτας 10 (2), Σάφτενααρ 16 (1), Κατούφας, Παπαδόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 5 (1), Μαστόρος 9 (2), Σκουφής 12 (2), Τρύπας, Ναούμης 13 (1), Καραθωμάς, Ασημακόπουλος 7 (1), Χατζηνικόλας 25 (1), Χαρίσης 11 (1), Μαντάς, Λάμπρου, Δρόσος

Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα 68-75 
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης  
Δεκάλεπτα: 25-17, 38-37, 54-56, 68-75
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 9, Βάλλιος, Καβαργύρης, Τσιακλάγκανος, Πονόπουλος, Κοθράς 34 (4), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 12 (1), Καντάρκος 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 15, Μίτροβιτς 11 (1), Παπαζούδης, Καμάρας 10 (1), Ναούμης, Προδρόμου 18, Σταματογιάννης 10, Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 6 (1), Φλιάτης, Σκλήβας 2 Παπάς 3 (1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρακλής 96-86
Διαιτητές: Βαρδάλος-Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 31-20, 61-37, 84-62 , 96-86
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 10 (2), Νοέας 5 (1), Μάρτζος 3 (1), Κόκκαλης 25 (7), Τσιώκος 4, Μοτσενίγος 6, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 9 (1), Κουκάς 10 (2), Περσίδης 10 (2), Μαχαίρας 14.
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας 18 (2), Σοκ 23 (7), Γιαννακίδης 11 (3), Σέσκους 4 (1), Κακαρούδης 20, Τζουγκαράκης 3, Μπένας 2, Καλαϊτζίδης 5 (1).

Κυριακή 23/09/18

ΕΑΚ Κέρκυρας 15.00 ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας 
Ανατόλια 17.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣ Καστοριάς
Στρέφη 17.00 ΑΟ Τρίτων – ΑΣ Απόλλων Πάτρας
ΜΕΤΣ 17.00 ΑΟ Παγκρατίου – ΑΕ Ψυχικού
Ήλιδας 17.00 ΑΣΑ Κόροιβος – ΑΣ Καρδίτσας

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Τρίτων ή ΑΣ Απόλλων Πατρών
42. ΑΟ Παγκράτι ή ΑΕ Ψυχικού – ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας ή ΓΣ Ερμής Αγιάς
43. ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας ή ΑΣ Καρδίτσας – ΣΑΑΚ Ανατόλια ή ΑΣ Καστοριάς
44. ΕΚ Καβάλας – ΑΣΚ Ιπποκράτης 


 

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS