×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Αγώνες κατάταξης για άνοδο στην Α2 και Β’ Εθνική

 

Σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γ), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 16/05/2015, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016.

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος
Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Ακάδημος – Χαλάνδρι 81-68
Προμηθέας Χ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Απόλλων Αρχ. Κ. – Μανδραϊκός 73-92
Έσπερος ΑΟΠΑ-Πεντέλη 20-0 (α.α.)

Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Διαιτητές: Νάστος, Πετρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11=13, 29-32, 50-48, 69-65
Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 8(1), Ντακούλιας 10(2), Κοροπούλης, Γουρνάς 12, Κουκουβάκης 2, Καϊρης 2, Διαμαντόπουλος 25(4), Σωτηρίου 6, Πετράκος 4, Ιωάννου.
Κεραυνός Αιγ.(Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(1), Τσιρώνης 15(4), Καντάς, Κεφαλάς 9, Βουρνάς 3, Λάφης 11, Λαμπρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3(1), Μούτσιος 3(1).


Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 13-9, 45-25, 60-40, 74-53.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6(2), Τσέκενης Γ., Τσιάτσιος 2, Παβλίσεβιτς 13(3), Κυπριτζόγλου 17(3), Γιατράκος 2, Δέλλιος 17, Τσέκενης Α., Γάτος 6, Θωμόπουλος 4, Κατοπώδης 7(1).

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 1, Σμυρλής 14, Ταταρούνης 13, Καπετζόγλου 3(1), Μικαελιάν 1, Σπανάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Πέζος 3(1), Ζευγώλης, Χατζηαναστασίου, Χαρίσης 8(2).

Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Διαιτητές:  Τσάτσης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 14-32, 26-62, 37-84, 61-113
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Καλατζής 4, Γαλάνης 8, Λαμπίρης Κ. 3(1), Κωνσταντίνου 14(2), Μπινιάρης 15, Κοντογιάννης 10, Στρίγκος 5, Γεωργιάδης 2, Λαμπίρης Α.,Οργκέστ.
Ζάκυνθος (Μπεκές):  Καρβούνης 15(5), Παπάδης 6, Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης 10(1), Ζάγκλας 12(2), Καραμπάτσος 14(2), Μπουλουλογεώργος 6(1), Στέφος 25, Μουλάς 11(1), Σοφιανόπουλος.


Προμηθέας Χαλ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Διαιτητές: Τσώνος Β., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 16-16, 28-44, 48-56, 66-85.
Προμηθέας Χαλ. (Νικητοπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 8(1), Σπετσιέρης 3, Λοΐζος 8, Τασιόπουλος 3, Καρούζος 9(1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 7(1), Μαλούκος 11.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 14(1), Μπέλλας Γ. 16(2), Παπαηλίου 4(1), Φουντάς 10(2), Ραλλάκης, Τσολάκης 26(2),Μπέλλας Οδ. 8(2), Μίχος 2, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 6(2), Γεωργιάδης.

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Μανδραϊκός 73-92
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-24, 32-47, 49-72, 73-92
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 3 (1), Κατσαμάκης 7, Στεφανής 9 (1), Βαμβακάς 14 (2), Καλύβας 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αδάμ 2, Τρυφωνόπουλος 29 (1).
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Καμπερίδης Γ. 6, Μακρής 4, Καμπερίδης Γι. 3 (1), Αττίκος 6, Μπαλάφας 22 (4), Καλεμτζάκης 10 (2), Μάκος 8 (2), Σακελλάρης 2, Ηλιάδης 31 (5).





Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 48
2. Ένωση Ιλίου 48
-------------------------
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 46
4. Νίκη Αμαρουσίου 44
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 41
6. Ζάκυνθος 41
7. Κεραυνός Αιγίου 40
8. Πεντέλη 39
9. Μανδραϊκός 38
--------------------------
10. Ερμής Περάματος 34
11. Νήαρ Ηστ 34
12. Ακάδημος 33
13. Χαλάνδρι 29
14. Κρανίδι 27
*Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.



2ος Ομιλος
Κάδμος – Ακαδημία Ρεθύμνου 20-0 α.α.
Σπόρτιγκ – Κορωπί 85-92
Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 45-65
Ηρόδοτος – Πόλις Καλ. 96-107
Αρχάγγελος – Εργοτέλης 45-65
Διαγόρας Δρ. – Ίκαρος Ν.Σμ. 73-66
Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81


Ηρόδοτος – Πόλις 96-107
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου, Ασημάκη
Δεκάλεπτα:23-28, 22-21, 21-28, 30-30
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 6, Πυργιώτης 4, Τσαμπής 24 (2), Μαϊστρέλης 15 (5), Χρύσης 18, Καρλάφτης, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 4, Βαρνάβας 2, Χωματάς, Χαρατσής 2, Πυργιώτης.
Πόλις (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 20 (4), Καβελάρης 5, Κόκκινος 32, Κωσταντώνης 18 (1), Κασπαριάν 28, Τσεμπελής 4.

Ιωνικός Ν.Φ.– Αιγάλεω 76-83
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 27-24, 40-47, 56-67, 76-83.
Ιωνικός Ν.Φ.: Φρατζέσκος 9 (3), Ζάμπουρας, Μαυραγάνης 16 (3), Σβερκούνος 20 (2), Μελέουνης 4, Σβορώνος 2, Κριτσωτάκης 3, Γιαννιώδης 16, Στυλιανός, Τσούπρος 6, Σωτηρίου.
Αιγάλεω: Μένος 2, Τσιαμπάς, Χανιώτης 5 (1), Δρίτσας, Μπάζιος 6, Μπέλης, Σακελλαρόπουλος 8, Μιλεντίγεβιτς 29 (4), Αποσκίτης 11 (2), Κωνσταντινίδης 21, Ρήγος 1, Στάθης.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 28-22, 46-42, 66-64, 89-81
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 10(2), Στραγανιώτης 5(1), Νάτσος 6, Ξιούρας 11(3), Πέτσας 6(2),Δορκοφίκης 5(1), Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιας 24, Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 7(1), Ανδρεάτος 5(1), Τσιλάγας 4.
Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 10(2), Δρακόπουλος 8(1), Βιδάλης 8, Γαπκιάδης 14(1), Νικολαϊδης 4, Σπηλιώπουλος 2, Κοκκινάκης, Κεράτσας 16, Μπαρμπαρής, Ματαλιωτάκης 9, Κουκάκης 10.

Αρχάγγελος-Εργοτέλης 45-65
Διαιτητές: Γιακείμη, Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 7-19, 17-35(ημ.), 31-44, 45-65
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 3, Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος 9, Ματσαμάς 5(1), Αυγενικού 3, Αγγελόπουλος 3, Σκορδάλης 7(1), Κούρος 12, Εκινέ 3.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 6, Καρακωνσταντάκης 20(5), Χαλκιαδάκης 3, Ξενάκης 8, Σακελλαράκης 4, Σκαρλάτος 5(1), Βασιλειάδης 7, Μπουμπάρης 1, Αρναουτάκης, Καραλής 11(3).

Σπόρτιγκ - Κορωπί 85-92
Διαιτητές: Καλογερόπουλος , Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 23-23, 42-43, 61-67, 85-92
Σπόρτιγκ (Νανάκος): Σημαιόπουλος 3, Κοιλάκος, Ηλιάδης 15 (2), Βαθρακοκοίλης 8 (2), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 4, Καστανιώτης 18, Φιλιππόπουλος 32 (1), Τσαπρούνης 5
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 26 (4), Κούσουλας 23 (1), Κούργιας, Υφαντής 11 (1), Κάτσαρης, Κερασοβίτης 11 (2), Νικολού 2, Τσιουμπρής 16 (2).

Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ.Δημ. 49
2.Κορωπί 48
-----------------
3.Εργοτέλης 43
4.Ικαρος Ν.Σμ. 42
5.Σπόρτιγκ 41
6.Πόλις Κ. 41
7.Αρχάγγελος 40
8.Ηρόδοτος 39
9.Κάδμος 39
-------------------------
10.Πεύκη 37
11.Διαγόρας Δρ. 35
12.Αιγάλεω 32
13.Ακαδημία Ρεθ.31
14.Ιωνικός Ν.Φ. 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.

3ος Ομιλος

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Αγρίνιο – Ηρακλής Κοζάνης 20-0 α.α.
Βόνιτσα – Καρδίτσα 95-101
Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΕΛ 81-85
Σιάτιστα – Νίκη Βόλου 82-60
Καστοριά – Αίολος Αστακού 88-86
Διόσκουροι Κοζάνης – Εδεσσα 105-51

Διόσκουροι Κοζάνης-Πανεδεσσαϊκός 105-51
Δεκάλεπτα: 32-15, 60-27, 81-39, 105-51
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τζιοπάνος
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (1), Σκορδάρης 17 (1), Ντόβας 10 (2), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 19 (3), Μπαλτζής, Σταυρίδης 2, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 18, Τσακιρίδης 18 (1), Μανακίτσος 5 (1), Λιάκος 3 (1),
Μπαλτζής 4.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Καρνάβας 13, Σπανός 15 (1), Γιουρτσής, Χρήστου , Μητσόπουλος 1, Τσιρτσιγιάνης, Μάρκου, Τσάμης 7 (1), Μαρκόπουλος 15 (2), Παζάρκας.


Σιάτιστα - Νίκη Βόλου 82-60
Δεκάλεπτα: 21-11, 44-28, 57-49, 82-60
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος
Σιάτιστα (-): Γεωργάκας 2, Στεργίου, Γράβας 17 (1), Ρέπας Χ. 12 (2), Λεζγίδης, Ρέπας Ν. 16, Καλαμπούκας 5 (1), Τζώνος Γ. 2, Τζώνος Γ. 11 (1), Τσιαούσης 16 (2), Κατσιάνης.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 12 (1), Οικονόμου 2, Λατσίνογλου, Κατσαλής 11 (3), Βασδέκης, Μαστοράκης, Τσώλης, Βλήτσιος, Τάσσος 28, Κέτουλας 3, Τοκατλίδης 4.


Μεταμόρφωση Βόλου. - ΑΕ Λάρισας 81-85
Δεκάλεπτα: 26-16, 40-43, 61-65, 81-85
Διαιτητές: Τσιβελεκίδου, Τσοκόλης
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 24 (5), Ζήσης 4, Φαλαγγάρης, Παπούλιας 12, Νάνης 14 (1), Σκαμάγκας 7, Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 18 (3).
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Κουρής, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 15 (5), Τσιλούλης 14(2), Τσούτσος 11, Μηλιώνης 2, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 6(2), Μπλιάτζας 8, Πολίτης 17(3), Ψάλτου 8, Κόκκας 4.


Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Δεκάλεπτα: 22-14, 39-27, 56-46, 73-70
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(2), Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 8, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κοτσαμπάσης Β., Κοτσαμπάσης Γ. 10, Λέφας 2, Παραπούρας 15(3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 1, Γιαννάκης, Πενλίδης, Μουράτογλου 25(2), Ρίγκος 11(1), Τσιμίδης 13, Συλλάκος 6, Παπαθεοδώρου 6, Ασλανίδης, Χατζημουρατίδης, Τζήμας 6(2), Κλωνάρας 2.

 

Καστοριά -Αίολος Αστακού 88-86
Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 57-64, 88-86.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 6, Λέκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 16(2), Τεπετίδης 14(2), Πανταζής 19(2), Ντάλης 5(1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 19(1), Τσαούσης, Μπασακύρος, Κόκουρας 5.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 3, Ψάλτου 7(2), Κακλαμάνος 25(6), Πάππος, Χουλιάρας 15, Καλισώρας 15(5), Λυμπάρης 11(1), Δουρούκης 10(2).

 

Βόνιτσα - Κάρδιτσα 95-101
Δεκάλεπτα: 23-26, 47-53, 76-81, 95-101
Βόνιτσα (Mπαλάσκας): Κοτρώτσος, Τσιτσώνης 22(6), Σκαμπαγιάννης, Περλής 17(1), Μπουρσινός 12(2), Ασπρογέρακας, Χάχαλος, Μανδαλάκης 40(5), Μαζαράκης 4, Γιώτας, Παπανελόπουλος
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Γεωργίου 12(1), Τσιαμούρας 12(1), Παππάς Γ. 10, Βούλγαρης 21, Παπαδόπουλος 28, Αντωνίου 18(4).




Η βαθμολογία


1.ΑΕ Λάρισας 51
2.Αίολος Αστακού 48
----------------------
3.Καστοριά 46
4.Αγρίνιο 45
5.Μελίκη 41
6.Διόσκουροι Κοζάνης 39
7.Μεταμόρφωση Βόλου  39
8.Καρδίτσα 38
9.Πρωτέας Γρεβενών 37
10.Ηρακλής Κοζάνης 34
11.Σιάτιστα 35
-----------------------
12.Νίκη Βόλου 34
13.Βόνιτσα 30
14.Πανεδεσσαϊκός 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.


4ος Ομιλος

Σταυρούπολη – Αγ. Βαρβάρα 68-79
Μακεδονικός – Πολύγυρος 65-60
Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 71-62
ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού  75-60
Ιωνικος Ιωνίας – Ζέφυρος 02 86-70
Ελευθερούπολη – Τιτάνες Δράμας 72-64



Ελευθερούπολη - Τιτάνες Δράμας 72-64
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 54-41, 72-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Σελεβός
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 20 (4), Αδαμόπουλος 20 (2), Απαζίδης 4, Ρότσας, Γκούμας 6, Παπαζούδης, Δανίκας 12, Γαϊταζής, Αμπεριάδης 6, Καλεάδης 4, Γούλας.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 16 (3), Μανιώτης 9 (1), Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης 6, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 13, Γεδίκης, Κακατσίδης 4, Παρλακίδης 6.

ΚΑΟ Σταυρούπολης - Αγία Βαρβάρα 68-79
Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 54-53, 68-79
Διαιτητές:  Τσιαπλής, Κατωτικίδης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 4, Δελόγλου 3 (1), Παπανικολάου 13 (3), Ζηκούλης 21 (2), Τσαβλίδης 2, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1),
Χεμπεκίδης 6, Σπανός, Μαστοράκης, Στάσας, Σιδηρόπουλος 16.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 5 (1), Μητρούλης 2, Ράμμος 15 (3), Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 13, Μπανάσας 2, Κάτσικας 17 (1), Φασουλάς 9, Πενταζίδης 7 (1).

Μαντουλίδης - Ικαροι Σερρών 71-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 35-27, 56-44, 71-62
Διαιτητές: Παπανικολάου, Σαρακενίδης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης , Ρεφατλάρι 6 (2), Τάκης , Καμάρας 18(2), Ανδρεάδης , Μπίλιος, Γκαβέζος , Χρηστίδης 30 (3), Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης , Τσιακίρης 3 (1), Παυλογιάννης 3,  Τσακίρης 3 (1), Καλαμπόκης 10, Βαϊντερλής .
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς , Γρίψιος 19 (1), Τράκας 9 (2), Χορτομάρης 14 (4), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος, Φραγκούλης, Δημητράκας, 2 Βουρλίδας, Γεωργιανός 8, Κάτος 6 (2), Δούκας.

Ιωνικός Ιωνίας- Ζέφυρος 86-70
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 60-49, 86-70
Διαιτητές:Μανιός, Τσανακτσίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης , Ρούζιος 4, Παναγιώτου 21 (4), Τερσενίδης 23 (1), Ζεϊμπέκης 4, Μπάρκος 3 (1), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (1), Φλιάτης Γιωρ. 10 (1), Σέφκας, Ακριτίδης 3.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11, Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 15 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς 4, Κλωναράς 2, Σπάχος, Καραϊσκος 5 (1), Παπούδος, Μπαϊραμι.

ΠΚ Νεάπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 75-60
Δεκάλεπτα: 16-11, 31-24, 54-49, 75-60
Διαιτητες: Παπαγεωργίου - Καλέσης

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης, Θεολόγου 3, Τζουβάρας 5 (1), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 18 (1), Κολοκυθάς 4, Παντούλας 2, Χατζηστεφάνου 3 (1), Σαχινίδης 10 (1), Δημητρόπουλος 2, Ταουκίδης 17, Τσαλικίδης 11 (3).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (3), Καβαργύρης 4, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Τσανάκας, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 21, Γκουτζιομήτρος 5 (1), Σουλούγκας 12 (4), Καντσουρίδης.

 

H βαθμολογία


1. Πολύγυρος 44
2. ΠΣ Ευκαρπίας 42
---------------------------------------------
3. Ιωνικός Ιωνίας 42
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 38
5. Ζέφυρος 36
6. Ίκαροι Σερρών 36
7. Μακεδονικός 34
8. Αγία Βαρβάρα 34
9. ΚΑΟ Σταυρούπολης 34
10. Ελευθερούπολη 34
--------------------------------------------------
11. Νεάπολη 33
12. Μαντουλίδης 30
13. Τιτάνες Δράμας 30

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Ηράκλειο ΟΑΑ-ΓΣ Κύμης, για την 26η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 10/05/2015 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ηρακλείου Δύο Αοράκια. 
 
Μετά τη δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του Σωματείου ΓΑΣ Κομοτηνή στον αγώνα ΣΑ Στρατωνίου-ΓΑΣ Κομοτηνή της 10/05/2015 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (2ος Όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΣΑ Στρατωνίου με σκορ 20-0.
 
Μετά τη δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του Σωματείου Ακαδημία Καλ. Ρεθύμνου στον «κεκλεισμένων θυρών» αγώνα ΕΣ Κάδμος-Ακαδημία Καλ. Ρεθύμνου της 10/05/2015 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (2ος Όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΕΣ Κάδμος με σκορ 20-0.
 
 
 
 
 
 
Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (25η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας στους τέσσερις ομίλους έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου-ΑΟ Κρανιδίου 20-0 (α.α.)
Νήαρ Ηστ-Ερμής Περάματος 57-67
ΓΣ Χαλανδρίου-Προμηθέας Χαλανδρίου 60-93
Ένωση Ιλίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 82-73
ΑΕ Πεντέλης- Απόλλων Αρχ. Κορ. 91-86
Μανδραϊκός-Νίκη Αμαρουσίου 70-76
Ζάκυνθος-Ακάδημος 20-0 (α.α.)

Νήαρ Ηστ-Ερμής Περάματος 57-67

Διαιτητές: Ορφανός Μ.- Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 18-16, 27-37, 46-44, 57-67.

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης, Ζεχερλής, Σμυρλής 6, Ταταρούνης 28(2), Καπετζόγλου 15(1), Σπανάκος, Καρασταμάτης 6, Πέζος 2, Χαρίσης.

Ερμής Περάματος (Κασσής): Φωστέρης 25(5), Ντακούλιας 8, Κοροπούλης 8(2), Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 8, Καϊρης, Διαμαντόπουλος 9(1), Σωτηρίου 2, Ιωάννου.




ΓΣ Χαλανδρίου-Προμηθέας Χαλανδρίου 60-93
Διαιτητές: Πλάκας-Μαραβέλιας
Δεκάλεπτα: 18-17, 30-48, 41-75, 60-93.
Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιας 17 (1), Κοκκόσης, Στεργίου, Παπαντωνίου 5 (1), Λυπημένος 6 (1), Αλεξόπουλος 22 (2), Κοντοζόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σβέρνας 10 (1).
Προμηθέας Χαλ. (Νικητοπουλος): Θεοφάνης 4 (1), Καραθανασόπουλος Θ. 6 (2), Καραθανασόπουλος Αλ. 13 (2), Σπετσιέρης 8 (2), Σιδέρης 4 (1), Λοΐζος 6, Καρούζος 17 (5), Σαμιώτης 12 (1), Βαρσαμούλης 6, Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 3 (1), Μαλούκος 12.


Ένωση Ιλίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 82-73
Διαιτητές: Μακρής-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 23-14, 41-30, 57-49, 82-73
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 13 Μπέλλας Γ. 12 (2), Παπαηλίου, Φουντάς 12 (2), Ραλλάκης , Τσολάκης 24 (1),Μπέλλας Οδ. 9 (1), Μίχος 4, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 8 (2), Γεωργιάδης.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 2, Φρατζής 9 (3), Λαμπρόπουλος 9, Μελνικς 11. Στυλίδης 9, Οικονομόπουλος 2, Καλλής, Δίπλαρος 18 (1), Λυμπέρης 3 (1), Αγγελόπουλος 2, Μακρής 8 (2).

ΑΕ Πεντέλης- Απόλλων Αρχ. Κορ.
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Κωνσταντινίδου
Δεκάλεπτα:
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος, Χατζηκωστής 18(3), Κωνσταντάκος, Μανιάτης 12(1), Αυγενικός 8(1), Λουγιάκης 19, Χαρτσοματσίδης 4, Σταυριανόπουλος, Μπίγγος 16(2), Καραβασάνης 14(2), Γάσπαρης.
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 12, Βαρσάμης, Καλύβας, Σιώκος, Στεφανής 11, Κατσαμάκης 11(2), Βαμβακάς 13(3), Σταυρόπουλος 11(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 23, Γκρέκας, Δανηίλ 5.
 


Μανδραϊκός-Νίκη Αμαρουσίου 70-76
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 24-26, 40-44, 55-58, 70-76
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Καμπερίδης Γ., Μεντένης, Ντότσι, Αττίκος 16(1), Μπαλάφας 4, Καλεμτζάκης 21(3), Μάκος 6, Σακελλάρης 4, Κυρίτσης 9, Ηλιάδης 16.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 8, Τσέκενης Γ., Τσιάτσιος, Παβλίσεβιτς 11(3), Κυπριτζόγλου 8, Γεωργακόπουλος 11(1), Γιατράκος, Δέλλιος 25, Τσέκενης Α. 1, Γάτος 4, Θωμόπουλος 6, Κατοπώδης 2.


Η βαθμολογία
 
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 46
2. Ένωση Ιλίου 46
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 45
4. Νίκη Αμαρουσίου 42
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 40
6. Ζάκυνθος 39
7. Πεντέλη 39
8. Κεραυνός Αιγίου 39
9. Μανδραϊκός 36
10. Νήαρ Ηστ 33
11. Πέραμα 32
12. Ακάδημος 31
13. Χαλάνδρι 28
14. Κρανίδι 26

 


2ος Ομιλος

Ακαδημία-ΑΟ Σπόρτιγκ 75-66
Αιγάλεω-Ηρόδοτος 69-99
Πόλις Καλλιθέας-ΑΣ Αρχαγγέλου 75-79
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-71
Πεύκη - Κάδμος 74-75
Εργοτέλης-Διαγόρας Δρυοπιδέων 20-0 (α.α.)
ΓΣ Κορωπίου-Ιωνικός Ν.Φ. 99-84


Πεύκη - Κάδμος 74-75
Διαιτητές: Μπούσιας, Κυριακόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-18, 39-32, 53-53, 74-75
Πεύκη Δρικόγιας, Δρακόπουλος 3, Βιδάλης 9(2), Γαπκιάδης 15(2), Νικολαϊδης 10(1), Σπηλιώπουλος 2, Κεράτσας 6(1), Μπαρμπαρής 2, Εμίρης 10(2), Ματαλιωτάκης 13, Κουκάκης 4.
Κάδμος: Σαμουρέλης 12, Τομαράς 11(2), Παπαδάκης 2, Χαρατσής Π. 2, Κατσούλας 14, Γκρινιάρης 13(1), Χαρατσής Γ. 7(1), Μπεκρής, Κουμπές, Δρακάκης 10, Μητρόπουλος 4.


Ακαδημία - Σπόρτιγκ 75-66
Δεκάλεπτα:20-22, 41-35, 58-54, 75-66
Διαιτητές: Κώτσου, Καρανικόλα
Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης):Κριθινάκης 2, Σκέμπης 2, Μαυραυγάκης 24, Νύκταρης, Μαραγκάκης 8, Σταμούλης 16 (4), Νταλιάνης 4, Μπαλάφας 15 (2), Μπελεφάντης 4, Δουλγεράκης.
Σπόρτιγκ (Νανάκος): Σημαιόπουλος 10, Ηλιάδης 4, Βαρθακοκοίλης 14(3), Πασπαλάς 8, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης 8, Φιλιππόπουλος 6, Τσαπρούνης 16.


Αιγάλεω-Ηρόδοτος 69-99
Δεκάλεπτα: 22-22, 14-29, 15-32, 18-16
Διαιτητές: Φασόλης -Αθανασόπουλος
Αιγάλεω (Ιμπραημμάκης): Μένος, Νίνος 2, Ρήγος, Μπέλης 2, Μπάζιος 4, Χανιώτης 17 (5), Σακελλαρόπουλος 17 (5), Μιλεντίγιεβιτς 19 (1), Κωσταντινίδης 1,Τσιαμπάς 2, Στάθης , Αποσκίτης 5 (1).
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης 8, Τσαμπής 18 (3), Μαϊστρέλης 16 (4), Χρύσης 19, Καρλάφτης 3 (1), Παρδακάς 19 (1), Σταθάκης 7 (1), Μαυρόπουλος 6, Χαρατσής 3 (1).

Πόλις Καλλιθέας-ΑΣ Αρχαγγέλου 75-79
Δεκάλεπτα: 19-14, 33-36(ημ.), 56-57, 75-79
Διαιτητές: Μπούκα- Γρίβα
Πόλις Καλλιθέας(Μουριχίδης): Μπογδανίδης 2, Καβελάρης, Κόκκινος 30, Κωνσταντώνης 7(1), Κασπαριάν 20(2), Ερμίδης 2, Λάβαρης 10, Λαφτσής 2, Τσεμπελής 2.
ΑΣ Αρχαγγέλου (Θωμίδης): Κουιμτζίδης 2, Παπανικολάου 5(1), Μητσού 5(1), Αυγενικού 10(2), Αγγελόπουλος 6(1), Σκορδάλης 31(2), Κούρος 10, Εκινέ 10(1)

Κορωπί - Ιωνικός Ν.Φ.  99-84
Δεκάλεπτα: 24-16, 46-37, 76-57, 99-84
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 10(2), Μελάς 11(3), Κούσουλας 11(3), Κούργιας 5, Ντιφαντής 17(1), Κάσαρης 4, Κερασοβίτης 10(3), Νικολάού 1, Τσιουμπρής 26(5), Παπαδόπουλος 4
Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης):Φραντζέσκος 11(3), Μελεούνης 3, Μαυραγάνης 26(6), Σβερκούνος 11(2), Σβορώνος 5(1), Κριτσωτάκης 2, Γιαννιώδης 19(1), Στυλιανός, Τσούπρος 7.\

Ικαρος Ν.Σμ. - Κρόνος Αγ.Δημ. 63-71
Διαιτητές: Ραχιώτης - Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 16-18,30-30,53-48,63-71
Ικαρος Ν.Σμ.: (Μακρυδήμας,Τσεπέλης) Μπουραζάνης, Καννάς, Καμπούρης, Βλασσόπουλος 11(1), Βούζας 5, Ντεφούδης, Συριστρατίδης 22, Βουρλίτης 8(1), Μπελίτσης, Δαρμογιάννης 6(2), Μιχαλόπουλος 5, Δρίβας 6(2).
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης,Τερζής) Μπάλας 6(2), Στραγανιώτης 5, Νάτσος, Ξιούρας 11(3), Πίτσας 3(1), Δορκοφύκης 7(1), Αντωνόπουλος 3(1), Φρουσκλιάς 21(2), Χαλβατζής 6, Γιαννόπουλος 9(1), Ανδρεάτος,Τσίλαγας.

Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 47
2. Κορωπί 46
3. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 41
4. Σπόρτιγκ 40
5. Εργοτέλης 41
6. Πόλις Καλλιθέας 39
7. ΑΣ Αρχαγγέλου 39
8. Ηρόδοτος 38
9. Κάδμος 37
10. Πεύκη 36
11. Διαγόρας Δρυοπιδέων* 33
12. Ακαδημία Ρεθύμνου 31
13. Αιγάλεω* 30
14. Ιωνικός Ν.Φ. 24  
*Εχει μηδενισμό

3ος Ομιλος
Πρωτέας Γρεβενών – Βόνιτσα 88-78
Ηρακλής Κοζάνης – Μελίκη 87-90
Καρδίτσα – Μεταμόρφωση Βόλου 72-78
ΑΕΛ – Σιάτιστα 103-65
Νίκη Βόλου – Καστοριά 60-62
Αίολος Αστακού – Διόσκουροι Κοζάνης 100-71
Εδεσσα – Αγρίνιο 46-102

Αίολος Αστακού-Διόσκουροι Κοζάνης 100-71
Δεκάλεπτα: 26-14, 46-39, 77-52, 100-71
Διαιτητές: Νάστος, Κωστής
Αίολος Αστακού( Βουρνάς) Καραγεώργος 22 (1), Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 3 (1), Ψάλτου 10 (2), Πέππας, Κακλαμάνος 15 (2), Πάππος 3 (1), Χουλιάρας 2, Καλισώρας 3 (1), Λυμπάρης 18 (2), Δουρούκης 4 (1).
Διόσκοροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 6 (2), Ντόβας 25 (2), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 15 (1), Μπαλτζής, Σταυρίδης, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 9, Ανδρίτσος 9.

Ηρακλής Κοζάνης - Μελίκη 87-90
Δεκάλεπτα: 28-16, 44-48, 65-70, 87-90
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Πετανίδου
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Καρέντζος 3(1),Τσακμάκης 6, Πουλιώνης, Αζής 6, Γιαννουζάκος 16(2), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής, Παπούλιας 14, Μπαρδάκας 2, Γιαννούλης 40.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12 (1), Μαυρίδης 23 (1), Δημητριάδης 6 (1), Γιαννόπουλος, Κωνσταντίτσης, Παπαρόσης, Κοτσάμπασης 21 (4), Παπαδόπουλος, Παραπούρας 18 (3), Τζουνόπουλος, Ρογγότης 10.

Πρωτέας Γρεβενών-Βόνιτσα 88-78
Δεκάλεπτα: 19-18, 45-39, 62-56, 88-78
Διαιτητές: Γρεκός, Κουκουλεκίδης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 10, Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος 12, Μουράτογλου 21 (3), Τσιμίδης 13, Μπαρτζώκας, Πενλίδης, Παπαθεοδώρου 6, Μαλιούρας, Ζίμπρας, Ασλανίδης, Κλωνάρας 24 (3).
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ορ. 2, Τσιτσώνης 17 (5), Κοροζής 5 (1), Μπουρσινός Δ. 5, Πτηνόπουλος, Μανδαλάκης 34 (3), Ζαχαράκης 14 (2).


ΑΕΛ - Σιάτιστα  103-65
Δεκάλεπτα: 23-15, 55-23, 75-39, 103-65
Διαιτητές: Τσοκόλης, Τσούλης
Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Τέλιος 5, Σαριμπαλίδης 5(1), Τσιλούλης 13 (2), Κουρής, Τσούτσος 9, Μηλιώνης 18 (6), Κονδυλόπουλος 10 (2), Σταυρόπουλος 8 (2), Μπλιάτζας 12 (1), Πολίτης 13 (3), Ψάλτου 2, Κόκκας 8.
Γ.Σ.Σιάτιστας (Καλαμπούκας): Γεωργάκας 7, Στεργίου 6, Γράβας Α. 11, Ρέπας Χρ. 15 (2), Ρέπας Ν. 14, Καλαμπούκας, Τζώνος Γ., Τζώνος Γ. 3 (1), Τσιαούσης 7, Κατσιάνης 2.


Νίκη Βόλου-Καστοριά 60-62
Δεκάλεπτα: 15-15, 35-26, 44-46, 60-62
Διαιτητές: Τζιοπάνος, Τζιβελεκίδου
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 21 (4), Βασδέκης, Κατσαλής 9 (1), Τσώλης 5, Βλίτσιος 5, Κετούλας 1, Τάσος 10 (1), Τοκατλίδης 9.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 10 (1), Λέκκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 7, Τεπετίδης 16 (2), Πανταζής 2, Ντάλης 6, Τασιούδης 4, Αντωνιάδης 7, Τσιαούσης, Μπασακύρος, Κόκουρας 10.

Καρδίτσα-Μεταμόρφωση Βόλου 72-78
Δεκάλεπτα: 20-17, 41-38, 60-59, 72-78
Διαιτητές: Μανιός, Γαζέτας
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Κούντσιος, Θώδης, Τσιαμούρας 4 (1), Παπαϊωάννου 13, Γεωργίου 19 (4), Βούλγαρης 5 (1), Παπαδόπουλος 9 Αντωνίου 17, Παππάς Γ..
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 22 (3), Ζήσης 3(1), Παπούλιας 22, Σκαμαγκάς 9, Τσιτσιγιάννης 8, αλάσκας 4, Γιωτόπουλος 10 (2), Φαλαγκάρας.

Η βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας        49
2.       Αίολος Αστακού               47
3.       Καστοριά            44
4.       Αγρίνιο                43
5.       Μελίκη 39
6.       Διόσκουροι Κοζάνης      37
7.       Μεταμόρφωση Βόλου  37
8.       Πρωτέας Γρεβενών         36
9.       Ηρακλής Κοζάνης            36
10.   Καρδίτσα            36
11.   Νίκη Βόλου        33
12.   Σιάτιστα              33
13.   Βόνιτσα               29
14.   Πανεδεσσαϊκός                24

4ος Ομιλος

Αγ. Βαρβάρα – Ευκαρπία 70-67
Πολύγυρος – Μαντουλίδης 77-62
Ικαροι Σερρών – ΠΚ Νεάολης 73-63
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ιωνικός Ιωνίας 69-78
Ζεφυρος – Ελευθερούπολη 73-78
Τιτάνες Δράμας – Σταυρούπολη 79-75



Αγία Βαρβάρα - ΠΣ Ευκαρπίας 70-67
Δεκάλεπτα: 17-14, 39-36, 55-50, 70-67
Διαιτητές:  Μελανίδης, Ντόγκας  
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 3 (1), Σιώπης 2, Μητρούλης 4 (1), Ράμμος 5 (1), Μουσίκας 4, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 12, Μαλαθούνης, Κάτσικας 2, Φασουλάς 7, Πενταζίδης 29 (3).
ΠΣ Ευκαρπίας (Αμοιρίδης): Δ. Χατζημιχαηλίδης 15 (5), Αραμπατζής 3 (1), Δώδος 2, Μανδάνης 4, Χ. Γιώρτσιος 2, Ν. Χατζημιχαηλίδης 6, Παπαευαγγέλλου 9 (1), Σεφερίδης, Θ. Γιώρτσιος 5 (1), Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 12 (2), Παρασκευάς 3 (1).

Ζέφυρος - ΓΣ Ελευθερούπολης  73-78
Δεκάλεπτα: 27-22, 46-35, 67-59, 73-78
Διαιτητές: Δόργυρας, Κέτουλας
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 4, Μυλωνάς 23, Αλεξανδρίδης 9 (2), Σουλάκης 17 (5), Σταυρίδης 9 (1), Κλωναράς 5, Καραΐσκος 4, Σπάχος, Παπούδος 2.
ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Μουλάκης 14 (3), Αδαμόπουλος 30 (4), Ρότσας 9 (3), Γκούμας, Αμπελακιώτης 17 (1), Δανίκας 6, Αμπεριάδης 2, Καλεάδης, Γούλας.

Ικαροι Σερρών - ΠΚ Νεάπολης 73-63
Δεκάλεπτα: 12-18, 36-26, 48-43, 73-63
Διαιτητές: Τζαμάκου, Ζιώγας  
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 4, Χατζής, Τράκας 13 (1), Χορτομάρης 14 (3), Γκουτζιάς 2, Παπαδόπουλος 18, Καλογεράτος 3, Φραγκούλης 3 (1), Δημητράκας 12 (1), Βουρλίδας, Κάττος 4.
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 8 (1), Θεολόγου 5, Τζουβάρας 3 (1), Κοσμίδης 17 (1), Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 10 (1), Δημητρόπουλος, Δέλλας 13 (1), Ταουκίδης 4, Τσαλικίδης 3 (1), Χατζηστεφάνου.

Ορφέας Νέου Σκοπού - Ιωνικός Ιωνίας  69-78
Δεκάλεπτα: 17-13, 34-32, 53-62, 69-78
Διαιτητές:  Εκιζόγλου, Σαρακενίδης
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 14 (2), Σουλούγκας 10 (1), Κουτσιαντζής 3 (1), Καντζουρίδης 2, Τσανάκας 9 (3), Καδής 12 (2), Κηπουρός 12, Γκουτζιομήτρος 7, Ιωσηφίδης, Αξιαρλής.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Ρούζιος 6, Παναγιώτου 15 (2), Τερσενίδης 16, Ζεϊμπέκης 3 (1), Παπαβασιλείου 7 (1), Φλιάτης Ι. 15 (1), Φλιάτης Γ. 10 (1), Καρούζος 6, Ακριτίδης.

Τιτάνες Δράμας - ΚΑΟΣ 79-75
Δεκάλεπτα: 19-24, 39-43, 60-61, 79-75
Διαιτητές:   Χατζηχαρίσης, Χατζημπαλίδης
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 11 (1), Μανιώτης 29 (6), Καρατσομπάνης 6, Χατζόπουλος 9 (1), Τοσουνίδης 2, Υφαντόπουλος 3 (1), Γεδίκης 9, Εξουζίδης 7, Παναγιώτου, Κακατσίδης, Παρλακίδης 4.
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 9 (2), Παπανικολάου 16 (3), Ζηκούλης 9 (1), Τσαβλίδης 15 (1), Μπακαβός 16, Χατζηπαραδείσης 1, Ρούμπης, Σπανός, Βλάχος 7, Κιναϊ, Επιτρόπου 2.

ΑΟ Πολυγύρου - Μαντουλίδης 77-62
Δεκάλεπτα: 20-17, 34-30, 57-53, 77-62
Διαιτητές:  Παντελάκη, Μπακάλης
ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 16 (1), Χαρτόπουλος 7 (1), Παπασαραφιανός 7 (1), Κρομήδας 9, Βογιατζής 9 (3), Χαριστός, Χρηστίδης 2, Αποστολίδης, Πιπιλιάρης 6, Κοτζαγιάννης 19, Λαζαρίδης, Στοιβαχτάρης 2.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Ρεφατλάρι, Καμάρας 18 (1), Ανδρεάδης 3, Μπίλιος,  Χρηστίδης 21 (1), Γαϊτανίδης , Θεοδωρίδης , Μπρόζος, Τσιακίρης 3 (1) Παυλογιάννης Καλαμπόκης 17, Βαϊντερλής.

Η βαθμολογία

1.       Πολύγυρος 43
2.       ΠΣ Ευκαρπίας 42
3.       Ιωνικός Ιωνίας 40
4.       Ορφέας Νέου Σκοπού 37
5.       Ζέφυρος 35
6.       Ίκαροι Σερρών 35
7.       ΚΑΟ Σταυρούπολης 33
8.       Μακεδονικός 32
9.       Αγία Βαρβάρα 32
10.   Ελευθερούπολη 32
11.   ΠΚ Νεάπολης
12.   Μαντουλίδης
13.   Τιτάνες Δράμας

 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Ανδρών (25η αγων., 3/5)


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 25ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος-Κυριακή 3 Μαΐου
Αιγίου 17:00 Κεραυνός Αιγίου-ΑΟ Κρανιδίου: Κουτσοδήμος, Πετρόπουλος (Μάρκου)
Νήαρ Ηστ 17:00 Νήαρ Ηστ-ΓΣ Περάματος Ερμής: Ορφανός Μ., Τσολάκος (Τσάμης)
Ν. Πέρκιζας 17:00 ΓΣ Χαλανδρίου-Προμηθέας ΓΣ Χαλανδρίου: Πλάκας, Μαραβέλιας (Παππάς)
Β’ Κλειστό Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-Έσπερος ΑΟΠΑ: Μακρής, Βαλούρδος (Ευστρατίου)
Ν. Πεντέλης 17:00 ΑΕ Πεντέλης-ΑΟ Απόλλων Αρχ.: Σοφιανόπουλος, Κωνσταντινίδου (Δημητριάδης)
1ο ΚΓ Μάνδρας 17:00 Μανδραϊκός-Νίκη Αμαρουσίου: Λαζαρίδης, Κονταράτος (Αλετράς)

2ος Όμιλος-Κυριακή 3 Μαΐου
Μ. Μερκούρη 17:00 Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης-ΑΟ Σπόρτιγκ: Κώτσου, Καρανικόλα (Ευαγγελινός)
Αιγάλεω 17:00 Αιγάλεω-Ηρόδοτος: Φασόλης, Αθανασόπουλος (Γολέγου)
Εθν. Αντιστάσεως 17:00 Πόλις Καλλιθέας-ΑΣ Αρχαγγέλου: Μπούκας, Γρίβα (Μίχας)
Νέας Σμύρνης 17:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου: Ραχιώρης, Σκαλτσής (Κουλούρης)
Β’ Πεύκης 17:00 ΑΟ Πεύκης-ΕΣ Κάδμος: Μπούσιας, Κυριακόπουλος (Λημνιάτης)
Γ. Παπασιδέρης 20:00 ΓΣ Κορωπίου-Ιωνικός Ν. Φ.: Ουσταμπασίδης, Λαζόγκα (Φαλούκας)

3ος Όμιλος-Κυριακή 3 Μαΐου

ΔΑΚ Γρεβενών 18:00 Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Βόνιτσας: Γρεκός, Κουκουλεκίδης (Μερτζάνης)
ΔΑΚ Κοζάνης 18:00 Ηρακλής Κοζάνης-ΓΑΣ Μελίκης: Κοϊμτζόγλου, Πετανίδου (Πλεξίδας)
Καρδίτσας 18:00 ΑΣ Καρδίτσας-Μεταμόρφωση Βόλου: Μανιός, Γαζέτας (Μανασής)
Αλκαζάρ 18:00 ΑΕ Λάρισας-ΓΣ Σιάτιστας: Τσοκόλης, Τσούλης (Παπαδημητρίου)
Β. Παρασκευόπουλου 18:00 Νίκη Βόλου-ΑΣ Καστοριάς (κ.θ.): Τζιοπάνος, Τζιβελεκίδου (Μόρφη Γ.)
Βόνιτσας 18:00 Αίολος Αστακού-Διόσκουροι Κοζάνης: Νάστος, Κωστής (Αθανασίου)
ΔΑΚ Έδεσσας 18:00 Πανεδεσσαϊκός-ΑΟ Αγρινίου: Παπαδόπουλος Χ., Μπίκης (Κοντοζής)

4ος Όμιλος-Κυριακή 3 Μαΐου
Ποταμουδίων 18:00 Αγία Βαρβάρα Π.-ΠΣ Ευκαρπίας: Μελανίδης, Ντόγκας (Μπαγκλατζής)
Πολύγυρου 18:00 ΑΟ Πολύγυρου-ΜΑΣ Μαντουλίδης: Παντελάκη, Μπακάλης (Βαφείδης)
ΔΑΚ Σερρών 18:00 Ίκαροι Σερρών-ΣΑΠΚ Νεάπολης: Τζαμάκου, Ζιώγας (Γιαβρής)
Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας: Εκιζόγλου, Σαρακενίδης (Αναστασίου)
ΔΑΚ Περαίας 18:00 ΑΣ Αν. Ακτής Ζεφ.-ΓΣ Ελευθερούπολης: Δόργυρας, Κέτουλας (Σακελαρίου)
ΔΗΓΑ Δράμας 18:00 Τιτάνες Δράμας-ΚΑΟ Σταυρούπολης: Χατζηχαρίσης, Χατζημπαλίδης (Λιρίδης)

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής τους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος

Ακάδημος-Κεραυνός Αιγίου 50-82

Κρανίδι-Ερμής Περάματος 71-95

Μανδραϊκός-Νήαρ Ηστ 70-58

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Έσπερος ΑΟΠΑ-Χαλάνδρι 95-55

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

 

Κρανίδι- Ερμής Περάματος 71-95

Διαιτητές: Τσαχάκης-Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 20-28, 27-43, 48-69, 71-95.

Κρανίδι (Κοντογιάννης): Φασίλης 3(1), Κωνσταντίνου 12(2), Μπινιάρης 5, Κοντογιάννης 39(1), Χάσα 6, Στρίγκος 3(1), Γεωργιάδης 3(1).

Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 3(1), Ντακούλιας 9(1), Αλμπέρτης 2, Κοροπούλης 11(2), Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 13(2), Καϊρης 3, Διαμαντόπουλος 21(2), Σωτηρίου 5, Πετράκος 14, Ιωάννου 12.

 

Προμηθέας Χαλ.-Ζάκυνθος 80-75

Διαιτητές: Βαλούρδος-Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 14-26, 38-44, 51-59, 80-75.

Προμηθέας Χαλ. (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 7(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 6(1), Σπετσιέρης, Λοϊζος 1, Τασιόπουλος 13(2), Καρούζος 14(2), Σαμιώτης 7, Βαρσαμούλης 13, Ρώσσης 7, Ανδρουλάκης 6, Μαλούκος 6.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας, Καρβούνης 12, Παπάδης, Μπάρτζος 12(1), Ζαχαράκης, Ζάγκλας, Καραμπάτσος 16(2), Μπουλουλογεωργος, Στέφος 8, Μουλάς 7, Νικολόπουλος 20.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΓΣ Χαλανδρίου 95-55

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 25-14, 51-30, 74-43, 95-55.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 9, Φρατζής 17(1), Πετρόπουλος 11(1), Λαμπρόπουλος 14, Αδαμόπουλος, Σταυράκης 9(1), Στυλίδης 4, Οικονομόπουλος 11, Χατζηκάλφας 4,  Δίπλαρος 8(1), Λυμπέρης, Μακρής 8.

ΓΣ Χαλανδρίου (Καρούτζος): Γκόλιας 7(1), Σάλτης, Παπαντωνίου 10(2), Λυπημένος 5(1), Αλεξόπουλος 18(2), Κοντοζώπουλος 3(1), Γιαννακόπουλος, Αθανασίου 3, Σβάρνας 9.

 

 

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Ένωση Ιλίου 66-75

Διαιτητές: Λιότσος-Μαντήλας

Δεκάλεπτα: 16-18, 32-35, 53-53, 66-75

Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 17, Καλύβας, Στεφανής 12, Κατσαμάκης 16(4), Σταυρόπουλος 7(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 9, Γκρέκας, Δανηίλ 5.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 6(1), Παπαηλίου, Ραλλάκης 4, Φούντας 7(1), Τσολάκης 15, Μπέλλας Οδ. 27(3), Μίχος 2,  Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 5(1), Γεωργιάδης 2.

 

Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη 85-51

Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 24-15, 50-30, 69-38, 85-51.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 3(1), Τσέκενης Γ. 3, Τσιάτσιος 4(1) , Παβλίσεβιτς 14(3), Κυπριτζόγλου 13(2), Γεωργακόπουλος 6, Γιατράκος, Δέλλιος 28(2), Τσέκενης Α. 2, Γάτος 2, Θωμόπουλος 10.

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος, Χατζηκωστής 3, Κωνσταντάκος, Μανιάτης, Αυγενικός 8, Λουγιάκης 14(1), Χαρτσοματσίδης, Σταυριανόπουλος 2, Μπίγγος 17(1), Καραβασάνης 7, Γάσπαρης.

 

Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 45
2. Ένωση Ιλίου 44
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 43
4. Νίκη Αμαρουσίου 40
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 39
6. Ζάκυνθος 37
7. Πεντέλη 37
8. Κεραυνός Αιγίου 37
9. Μανδραϊκός 35
10. Νήαρ Ηστ 32
11. Ακάδημος 30
12. Πέραμα 30
13. Χαλάνδρι 27
14. Κρανίδι 26

 

 

 

 

2ος Ομιλος

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Ιωνικός ΝΦ-Σπόρτιγκ 62-68

Πεύκη-Ακαδημία Καλ. 79-63

Διαγόρας Δρ.-Πόλις Καλ. 95-91

Κρόνος Αγ. Δημ.-Εργοτέλης 69-60

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Αρχάγγελος Αγ. Θεοδώρων – Αιγάλεω 20-0 α.α.

 

 

Κάδμος-Ίκαρος Ν. Σμ. 73-75

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-24, 27-36, 45-54, 73-75

Κάδμος (Αναστασίου): Νικολάου, Μπεκρής , Παπαδάκης, Χαρατσής Π. 3(1), Κατσούλας 2, Γκρινάρης 13, Χαρατσης Γ. 21, Τομαράς 2, Σαμουρέλης 23, Δρακάκης 1, Μητρόπουλος 8(1).

Ικαρος Ν.Σμ.(Μακρυδήμας Π.-Τσεπέλης Β.): Μπουραζάνης 4(1), Καμπούρης, Βλασσόπουλος 2, Βούζας 8(2) Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 12(3), Βουρλίτης 31(2), Δαρμογιάννης 10(1), Καννάς, Μιχαλόπουλος 4, Δρίβας.

 

 

 

Κρόνος Αγ.Δημ. - Εργοτέλης 69 - 60

Διαιτητές: Τζαμάκου - Φάκαρος

Δεκάλεπτα: 20-16,35-27,54-43,69-60

Κρόνος Αγ.Δημ.: (Σαββάτης) Μπάλας 6(1),Στραγανιώτης 4(1),Νάτσος,Ξιούρας 9(3),Πίτσας,Δορκοφύκης 2,Αντωνόπουλος 11(1),Φρουσκλιάς 23(3),Χαλβατζής,Γιαννόπουλος 14(1),Ανδρεάτος,Τσίλαγας.

Εργοτέλης (Μακράκης) Γεωργούτσος 7,Καρακωνσταντάκης 5,Χαλκιαδάκης 2,Ξενάκης 18(1),Χαρωνίτης,Σακελλαράκης 9(1),Σκαρλάτος,Βασιλειάδης 6,Μπουμπάρης,Αρναουτάκης 3,Αθαναηλίδης3(1),Καραλής 7(1).

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας 95-91

Δεκάλεπτα 26-22,42-47,69-72,95-91

Διαιτητές Χρηστίδης, Φραγκούλη

Διαγόρας Δρυοπιδέων : (Παππάς,Φαρμάκης) Μουζακιώτης,Μονός 5(1),Κουμπούρας 13(2), Μακρής 21(2), Μαρκομιχάλης 22(7), Ζούκας 12 ,Μαυροειδάκος 15,Γεράνιος , Κορρές 5, Παπαιωάννου 2

Πόλις Καλλιθέας: ( Μουριχίδης):Μπογδανίδης 5(1), Καβελάρης,Κόκκινος 30, Καρλάφτης 10(2), Κωνσταντώνης 10(2),Κασπαριάν 21(3), Λάβαρης, Λαφτσής 11 (2), Τσεμπελής 4, Τσατάς.

 

Ηρόδοτος-Κορωπί 50-75

Δεκάλεπτα: 21-18, 38-42, 45-55, 50-75

Διαιτητές: Σοφιανός – Καρπάνος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης, Τσαμπής 14 (3), Μαϊστρέλης, Χρύσης 9, Αντωνιάδης, Καρλάφτης, Παρδακάς 11 (1), Σταθάκης, Βαρνάβας 9 (1), Χωματάς 5, Μαυρόπουλος, Χαρατσής 2.

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 14 (4), Κούσουλας 5 (1), Κούργιας 14, Υφαντής 23, Κερασοβίτης 5 (1), Νικολάου 5 (1), Τσιουμπρής 6 (1), Παπαδόπουλος.

 

Πεύκη – Ακαδημία Ρ. 79-63

Δεκάλεπτα:13-14, 39-25, 58-49, 79-63

Διαιτητές: Χουγιάζος-Παπαδημητρόπουλος

Πεύκη(Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 6 (1), Βιδάλης 8 (2), Γαπκιάδης 22 (3), Νικολαϊδης, Κοκκινάκης, Κεράτσας 1, Μπάρμπαρής 8, Εμίρης 14 (3), Ματαλιωτάκης 4, Κουκάκης 14 (2).

Ακαδημία Ρ. (Θεοδωρουλάκης): Σκέμπης 13, Μαραυγάκης 4, Νύκταρης 3, Μαραγκάκης 12, Νταλιάνης 7, Μπαλάφας 14 (2), Μπελεφάντης 2, Δουλγεράκης 8.

 

 

Ιωνικός Ν.Φ.-Σπόρτιγκ 62-68

Δεκάλεπτα: 14-18, 35-36, 46-48,62-68

Διαιτητές: Γαρίνη-Λύρας (Παπαδόπουλος Στ.)

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης) : Φραντζέσκος, Μαυραγάνης 24(2), Σβερκούνος 10, Μελεούνης 22(2), Σβορώνος, Γιαννιώδης 6, Στυλιανός, Τσούπρος, Σωτηρίου

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος) : Σημαιόπουλος 11(1), Κοιλάκος, Ηλιάδης 16(2), Βαθρακοκοίλης 2, Μητσόπουλος 4, Πασπαλάς 2, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης 2, Πρόγκας 5(1), Φιλιππόπουλος 20, Τσαπρούνης 6.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 45

2. Κορωπί 44

3. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 40

4. Εργοτέλης 39

5. Σπόρτιγκ 39

6. Πόλις Καλλιθέας 38

7. Αρχάγγελος 37

8. Ηρόδοτος 36

9. Κάδμος 35

10. Πεύκη 35

11. Διαγόρας Δρυοπιδεών 33

12. Αιγάλεω* 29

13. Ακαδημία Ρεθύμνου 29

14. Ιωνικός ΝΦ 23

*Εχει ένα μηδενισμό

 


3ος Ομιλος

Μεταμόρφωση Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Βόνιτσα – Μελίκη  69-90
Πανεδεσσαϊκός – Ηρακλής Κοζάνης  61-96
Σιάτιστα – Καρδίτσα 61-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Νίκη Βόλου  75-70
Αγρίνιο – Αίολος Αστακού 77-67
Σάββατο (24/4)
Καστοριά – ΑΕΛ 80-86

Διόσκουροι Κοζάνης-Νίκη Βόλου             75-70
Δεκάλεπτα: 13-19, 41-44, 65-50, 75-70
Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 3, Σκορδάρης 8 (1), Ντόβας 23 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 22 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 6, Οικονόμου, Κατσαλής 15 (5), Βασδέκης, Τσώλης 18 (3), Βλήτσιος 3, Τάσσος 14, Κέτουλας 5, Τοκατλίδης 9.


Σιάτιστα - Καρδίτσα  61-66
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-34, 51-45, 61-66
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Τσοκόλης
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου 2, Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 19 (2), Ρέππας Μ. 15 (2), Καλαμπούκας 7 (1), Τσώνος Γ., Γκριζιώνης, Τσαούσης 4, Κατσιάνης.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 21 (4), Θώδης, Τσιαμούρας 3 (1), Παπαϊωάννου 7 (1), Παππάς Γ. 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 7 (1), Κουρέπης 4.

 

Πανεδεσσαϊκός-Ηρακλής Κοζάνης     61-96
Δεκάλεπτα: 8-23, 26-46, 45-68, 61-96
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Τσούλης
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Ντίνος Μ., Ντίνος Ε., Σπανός 17(1), Σιδηρόπουλος, Μάρκου, Καρνάβας 21, Τσάμης 5(1), Μαρκόπουλος 13 (1), Θεοδώρου 5.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 9 (1), Γιαννουζάκος 5 (1), Καρέντζος 11( 3), Τσιλιγιάννης, Καλαϊτζής 2, Αζής 3, Παπούλιας 12, Μπαρδάκας 6, Γιαννούλης 48.

 

Μεταμόρφωση Βόλου -Πρωτέας Γρεβενών 79-61
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-36, 59-47, 79-61
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χρυσάφης
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Φαλαγκάρας 2, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 22 (2), Σκαμαγκάς 5 (1), Τσιτσιγιάννης 8, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 8 (1), Αγκρής.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (1), Γιαννάκης 2, Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τσιμίδης, Μπαρτζώκας 2, Συλλάκος, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 18, Πετρίδης 2, Τζήμας 5, Κλωνάρας 6.

 

Βόνιτσα-Μελίκη 69-90
Δεκάλεπτα: 14-30, 37-51, 57-73, 69-90
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Κανελλόπουλος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Μπουρσινός Ο. 2, Μάρης 2, Τσιτσώνης 6 (1), Περλής 13 (1), Μπουρσινός Δ. 9, Μαζαράκης 2, Μανδαλάκης 28 (3), Παπανελόπουλος 2, Ζαχαράκης 5.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12, Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 1, Παπαρόσης, Κουτσιαμπασόπουλος, Ζιάννας, Κοτσαμπάσης 12 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 21 (3), Ρογγότης 2.

 

Αγρίνιο - Αίολος Αστακού  77-67
Δεκάλεπτα: 27-18, 40-36, 62-57, 77-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Πατσέας, Τσατάλας 14 (1), Σταμούλης, Μουχάκης, Σταμουλάκης 4, Τσιρώνης 8, Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 18, Γκόβας 14 (2).
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 20 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 4 (1), Μπεκατώρος, Θωνιάτης, Κακλαμάνος 6, Πάππος, Χουλιάρας, Καλισώρας 9 (2), Λυμπάρης 18, Δουρούκης 6.

 

Η Βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας        47
2.       Αίολος Αστακού               45
3.       Καστοριά            42
4.       Αγρίνιο                41
5.       Μελίκη 37
6.       Διόσκουροι Κοζάνης      36
7.       Ηρακλής Κοζάνης            35
8.       Μεταμόρφωση Βόλου  35
9.       Καρδίτσα            35
10.   Πρωτέας Γρεβενών         34
11.   Νίκη Βόλου        32
12.   Σιάτιστα              32
13.   Βόνιτσα               28
14.   Πανεδεσσαϊκός                23


4ος Ομιλος

Μακεδονικός – Ευκαρπία 58-50
Τιτάνες Δράμας – Αγ. Βαρβάρα 72-79
ΠΚ Νεάπολης – Πολύγυρος 66-71
Ιωνικός Ιωνίας – Ικαροι Σερρών  76-62
Ελευθερούπολη – Ορφέας Ν. Σκοπού  88-80
ΚΑΟΣ – Ζέφυρος 02 71-77

Τιτάνες Δράμας - Αγία Βαρβάρα 72-79
Δεκάλεπτα: 20-24, 41-39, 60-59, 72-79
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 4, Μανιώτης 21 (3), Καρατσομπάνης 18 (2), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 11 (1), Γεδίκης 2, Εξουζίδης 13, Κακατσίδης, Παρλακίδης, Κοτανίδης, Χατζηνικολάου.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης, Φραγκόπουλος 6, Σιώπης 4, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 12 (2), Μουσίκας 2, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22, Κάτσικας 7, Φασουλάς 2, Πενταζίδης 19 (2).


ΠΚ Νεάπολης - ΑΟ Πολυγύρου 66-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-37, 41-49, 66-71
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Πιτσίλκας Β
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (2), Θεολόγου 13, Τζουβάρας 9 (2), Ζησόπουλος, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 12, Δημητρόπουλος, Δέλλας 5, Ταουκίδης 7, Τσαλικίδης 12 (2), Χατζηστεφάνου.
ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης, Χαρτόπουλος 10 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5 (1), Κρομήδας , Βογιατζής 10 (1), Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 28, Κοτζαγιάννης 16, Στοιβαχτάρης, Λαζαρίδης Β.


Μακεδονικός - Ευκαρπία           58-50
Δεκάλεπτα: 11-18, 25-28, 42-37, 58-50
Διαιτητές: Δαμίγος-Σιταρίδης
Μακεδονικός (Τσούρμας): Αντωνιάδης 3 (1), Κοντσές 8 (1), Φωτιάδης 4 (1), Κομματάς, Γρηγορίου 15 (2), Μποβασιανός 14, Νικάκης 14, Γραβάνης, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 7 (2), Δώδος 7, Χατζημιχαηλίδης Ν. 12 (1), Παπαευαγγέλου 9, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ., Γκόφας 8, Σουτζόπουλος 7, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς, Αραμπατζής.


ΚΑΟΣ- Ζέφυρος 71-77
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-49, 55-62, 71-77
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μαραθιώτης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 11(3), Παπανικολάου, Ζηκούλης 20 (4), Τσαβλίδης 10 (1), Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 8, Σιδηρόπουλος 7, Δελόγλου, Ρούμπης 4, Σπανός,Βλάχος 11 (1).
Ζέφυρος '02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Μυλωνάς 6, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 5, Σουλάκης 9 (3), Σταφυλάς, Κλωναράς 9 (1), Σπάχος 5 (1), Καραϊσκος 7 (2), Παπούδος 2 Σταυρίδης 16, Μπαϊράμι.


Ιωνικός Ιωνίας - Ίκαροι Σερρών                76-62
Δεκάλεπτα: 18-23, 41-043, 62-52, 76-62
Διαιτητές: Παπανικολάου-Εκιζόγλου
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 2, Παναγιώτου 14 (4), Τερσενίδης 12, Ζεϊμπέκης 10 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ι. 9, Καρούζος 4, Φλιάτης Γιωρ. 23 (2) Σέφκας, Ακριτίδης.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 23 (3), Τράκας 3, Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 7, Γεωργιανός 7 (1), Φραγκούλης 6 (2), Δημητράκας 7 (1), Βουρλίδας, Κάτος, Δούκας.


ΓΣ Ελευθερούπολης - Ορφέας Νέου Σκοπού 88-80
Δεκάλεπτα: 14-15, 38-34, 61-56, 88-80
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μανιός
ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Μουλάκης 22 (4), Αδαμόπουλος 15 (1), Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 12 (2), Παπαζούδης 2, Δανίκας 14, Αμπεριάδης 18, Καλεάδης.
Ορφέας Νέου Σκόπου (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 30 (4), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 12 (1), Τσανάκας 4, Καδής 9, Αξιαρλής, Κηπουρός 15 (1), Ιωσηφίδης 6.



Η Βαθμολογία

1.       ΑΟ Πολυγύρου 41*

2.       ΠΣ Ευκαρπίας    41

3.       Ιωνικός Ιωνίας  38

4.       Ορφέας Νέου Σκοπού   36

5.       Ζέφυρος              34

6.       Ίκαροι Σερρών  33

7.       ΠΚ Νεάπολης    30          

8.       ΚΑΟ Σταυρούπολης        32

9.       Μακεδονικός    32

10.   Αγία Βαρβάρα  30

11.   Ελευθερούπολη               30

12.   Μαντουλίδης    28          

13.   Τιτάνες Δράμας     27

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

 Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω εργασιών ανακατασκευής στο γήπεδο, ο αγώνας ΓΣ Νίκη Β.-ΑΣ Καστοριάς, για την 25η αγωνιστική της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) της 3/05/2015 και ώρα 18.00 αντί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν. Ιωνίας Μαγνησίας θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο "Βάκης Πα;ρασκευόπουλος".

Διαβάστε περισσότερα...

Α. Παπαδόπουλος:"Η ΑΕΛ για πρώτη φορά στην Β' Εθνική."

Η ΑΕ Λάρισας λίγο πριν την λήξη σεζόν (της απομένουν 4 αγώνες) εξασφάλισε μαθηματικά την άνοδο στην Β’ Εθνική Κατηγορία. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος που βρίσκεται από το 2010 στο πάγκο της ομάδας την οδήγησε στη σημαντικότερη επιτυχία της, με αγωνιστικό τρόπο. Η ΑΕΛ έχει παίξει στην Α1 (2005-7) αλλά μετά από την συγχώνευση της με το Γ.Σ. Λάρισας.

-Το 2010 στήσατε από μηδενική βάση το ανδρικό τμήμα της ΑΕΛ. Ποιες δυσκολίες συναντήσατε;

« Η σημαντικότερη δυσκολία που συναντήσαμε ήταν να δημιουργήσουμε από την αρχή μία ομάδα. Η ομάδα είχε μείνει με σαράντα παιδιά στα παιδικά και εφηβικά τμήματα. Να σκεφτείτε ότι στην πρώτη χρονιά, το 2010, η ομάδα είχε πέντε 15χρονά στη σύνθεση της. Αυτοί ήταν τα στελέχη στη επανεκκίνηση της ΑΕΛ. Σταδιακά και με προσθήκες αθλητών από άλλες ομάδες καταφέραμε να στήσουμε απο μηδενική βάση το ανδρικό τμήμα.»

-Πως σχολιάζετε την φετινή σας παρουσία στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνική;  

« Η φετινή σεζόν ήταν αρκετά δύσκολη γιατί έπρεπε να διαμορφώσουμε μία καινούργια νοοτροπία και φιλοσοφία στο αγωνιστικό τμήμα. Συγκεκριμένα το πιο δύσκολο σημείο ήταν η προσπάθεια μας να αλλάξουμε το τρόπο παιχνιδιού κάποιων παικτών μας που ήρθαν την φετινή σεζόν με μεταγραφή. Δουλέψαμε όλα τα μέλη της ομάδας με το καλύτερο τρόπο, συνεργαστήκατε άψογα  και βγήκε το θετικό αποτέλεσμα. Η άνοδος στην Β’ Εθνική είναι κάτι που δεν είχε πετύχει ποτέ η ομάδα της ΑΕΛ με αγωνιστικό τρόπο.»

- Πως βλέπετε πλέον την παρουσία σας, την επόμενη σεζόν, στην Β’ Εθνική;

« Ξεκινάμε τον σχεδιασμό της ομάδας με βάση τα στοιχεία που δείξαμε φέτος. Αυτά ήταν η ταχύτητα, οι συνεργασίες, ο ρυθμός και ο σωστός τρόπος σκέψης στο παιχνίδι μας. Στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής θα πρέπει να παρουσιαστούμε πιο σκληροί στην άμυνα, στα ριμπάουντ και στις προσωπικές μονομαχίες. Νομίζω ότι μέσα από την δουλειά θα καταφέρουμε να τα βελτιώσουμε. Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστούν πολλά επιμέρους στοιχεία. Πιστεύω μου είναι ότι με προσπάθεια και δουλειά μπορείς να ανταπεξέλθεις σε καινούργιες προκλήσεις και δυσκολότερες καταστάσεις.»

-Ο κόσμος είναι κοντά στην προσπάθεια της ομάδας;

« Ο κόσμος ανέκαθεν βρίσκεται κοντά μας τόσο εντός έδρας όσο και σε κάποια ματς εκτός έδρας. Για να πετύχεις όμως το κάτι παραπάνω  θα πρέπει ο κόσμος να αγκαλιάσει την ομάδα ακόμα πιο ουσιαστικά. Μπορεί να σου δώσει ακόμα πιο μεγάλη δύναμη όχι μόνο στο αγωνιστικό επίπεδο αλλά και σε έξω αγωνιστικό, με το εισιτήριο του και στην προσέγγιση χορηγών. Έτσι θα δυναμώσει η ομάδα. Εμείς από την πλευρά μας θα του προσφέρουμε το θέαμα, την ουσία και το αποτέλεσμα.»

-Πως είναι η οικονομική κατάσταση στην ομάδα;

« Ζούμε σε μια δύσκολη εποχή τόσο οικονομική όσο και κοινωνική. Όπως όλες οικογένειες έτσι και εμείς έχουμε οικονομικό πρόβλημα. Δεν λείπει κάτι στην ομάδα απλά τα βγάζουμε δύσκολα πέρα. Όλες όμως οι ανάγκες της ομάδας καλύπτονται με το καλύτερο τρόπο από την διοίκηση.»    

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής κατηγορίας έχουν ως εξής.

1ος Όμιλος

Κεραυνός Αιγίου-Προμηθέας Χαλ. 70-78

Ερμής Περάματος-Ακάδημος 83-69

Νήαρ Ηστ-Κρανίδι 83 – 58

Ζάκυνθος-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Χαλάνδρι-Απόλλων Αρχ. Κορ. 60-86

Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου 79-53

Πεντέλη-Μανδραϊκός 83-89

 

Κεραυνός Αιγίου-Προμηθέας Χαλ. 70-78

Διαιτητές:  Λιότσος-Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 20-21, 36-38, 53-65, 70-78

Κεραυνός Αιγ.(Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 13 (1),Τσιρώνης 1, Τριανταφυλλόπουλος, Μούτσιος 9 (3), Καντάς 2, Κεφαλάς 17 (1), Βουρνάς 9, Λάφης 13, Λαμπρόπουλος 4, Παπαγεωργίου 2.

Προμηθέας Χαλ.(Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανάσοπουλος Θ. 8 (2), Καραθανασόπουλος Αλ. 5, Σπετσιέρης 3 (1), Τασιόπουλος 14 (2), Καρούζος 18 (4), Σαμιώτης, Λοϊζος 6, Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 11 (3), Βαρσαμούλης 11 (1).

 

Ερμής Περ. - Ακάδημος 83-69

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 18-18, 45-34, 62-41, 83-69

Ερμής Περ.(Κάσσης): Παππούλης, Φωστέρης 19 (3), Ντακούλιας 6 (1), Αλμπέρτης, Κορυπούλης, Γουρνάς 14, Κουκουβάκης 10 (1), Κάτρης 6, Διαμαντόπουλος 15 (2), Σωτηρίου 2, Πετράκος 6 (1), Ιωάννου 5

Ακάδημος (Ψυχογιός): Ανδριανόπουλος, Φιλιππόπουλος, Λουρμπέας 12, Τσικούρης 7 (1), Λαζαρακόπουλος 2, Αλοίμονος 4, Γιαννακόπουλος 4, Γιαννουκάκης 30 (5), Σπαντιδέας 3, Σκοπέτος 4, Γεωργανάς 3

Νήαρ Ηστ-Κρανίδι 83 – 58

Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 23 - 13, 47-28, 65-46, 83-58

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Σμυρλής 5, Καφαντάρης 5, Ταταρούνης 21, Καπεντζόγλου 17(3), Ζεχερλής 13(3), Πέζος 4, Καρασταμάτης 10(3), Χότζα 3, Ζευγώλης 3(1), Χαρίσης 2, Κούτα, Σπανάκος.

Κρανίδι (Κοντογιάννης): Μπάζος 2, Γαλάνης 2, Κωνσταντίνου 11(3), Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 33(5), Χάσα 6, Στρίγκος, Μπελεσιώτης.

Ζάκυνθος-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Διαιτητές: Σιώκας-Στρέμπας

Δεκάλεπτα: 14-26., 37-42, 51-63, 74-82

Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 6(2), Καρβούνης 6(2), Παπάδης 4, Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης 4(1), Καραμπάτσος 4, Στέφος 16, Μουλάς 11, Νικολόπουλος 9

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Μακρής 6, Σταυράκης, Λαμπρόπουλος 8, Μέλνικς 9, Στυλίδης 18, Οικονομόπουλος 2, Καλλής 4, Δίπλαρος 19(3), Λυμπέρης 6(2), Αγγελόπουλος 10(2)

Χαλάνδρι-Απόλλων Αρχ. Κορ. 60-86

Διαιτητές: Κώτσου-Καρανικόλα

Δεκάλεπτα: 20-19, 24-46, 39-64, 60-86

Χαλάνδρι (Καρούτζος): Κόλλιας 14 (1), Κοκόσης, Παπαντωνίου 17 (5), Λυπημένος 4 (1), Αλεξόπουλος 19, Μπεκρής, Κοντοζόπουλος, Αθανασίου 2, Σβαρνάς 5

Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 12, Καλύβας, Στεφανής 18, Κατσαμάκης 7 (1), Γδύσης, Βαμβακάς 23 (2), Σιωκος, Βαρσαμής, Σταυρόπουλος 14, Αδάμ 5, Τρυφωνόπουλος 7


Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου 79-53

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Μπούκας

Δεκάλεπτα: 19-22, 35-33, 51-45, 79-53

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 18 (2), Μπέλλας Γ. 13 (3), Παπαηλίου, Ραλλάκης, Ζαρκάδας,  Τσολάκης 19 (1), Φιλιππάκος, Μπέλλας Οδ. 19 (2), Μίχος 4,  Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 4, Γεωργιάδης 2.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 4 (1), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης 1, Παβλίσεβιτς 15 (3), Κοντογιάννης 9 (1), Κυπριτζόγλου 8, Γεωργακόπουλος 3, Γιατράκος, Δέλλιος 4, Τσέκενης Α. ,  Μούγιος 7, Θωμόπουλος 2.

 

Πεντέλη - Μανδραϊκός 83-89

Διαιτητές: Γρίβα – Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 24-24, 42-48, 56-71, 83-89

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Μάντζιος 2, Χατζηκωστής 18 (3), Αυγενικός 15 (1), Λουγιάκης 20, Χαρτσοματσίδης 15 (3), Μπίγγος 1, Καραβασάνης 12

Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μακρής 8 (1), Αττίκος 25, Μπαλάφας 7, Καλεμτζάκης 19 (3), Μάκος 9 (1), Σακελλάρης 10, Ηλιάδης 11

 

Η βαθμολογία
 

1.Έσπερος ΑΟΠΑ 43
2. Ένωση Ιλίου 42
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 41
4. Νίκη Αμαρουσίου 38
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 38
6. Ζάκυνθος 36
7. Πεντέλη 36
8. Κεραυνός Αιγίου 35
9. Μανδραϊκός 33
10. Νήαρ Ηστ 31
11. Ακάδημος 29
12. Πέραμα 27
13. Χαλάνδρι 26
14. Κρανίδι 25

 

2ος Όμιλος

Κορωπί-Αρχάγγελος 80-62

Σπόρτιγκ-Ηρόδοτος 83-84 (κ.α. 74-74)

Ακαδημία-Ιωνικός ΝΦ 81-67

Αιγάλεω-Διαγόρας Δρ. 70-84

Πόλις Καλλιθέας-Κρόνος Αγ. Δημ. 92-90

Εργοτέλης-Κάδμος 79-72

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πεύκη 76-59

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πεύκη 76-59

Διαιτητές: Αναστασίου-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 27-20, 37-34, 61-43, 76-59

Ικαρος Ν.Σμ.(Μακρυδήμας Π.-Τσεπέλης Β.) Μπουραζάνης 3(1), Μιχαλόπουλος 4, Καμπούρης, Βλασσόπουλος, Βούζας 8(2), Ντεφούδης 7, Συριστατίδης 24(2), Βουρλίτης 17(1), Δαρμογιάννης 8(2), Καννάς, Δρίβας 5(1).

Πεύκη (Θάνος-Tσιγωνάκης): Δρικόγιας, Δρακόπουλος 4, Βιδάλης 12, Γαπκιάδης, Νικολαΐδης 3(1), Σπηλιόπουλος 3(1), Τσεμπέρης, Κεράτσας 1, Μπαρμπαρής 3, Εμίρης 18(1), Ματαλλιωτάκης 12, Κουκάκης 3(1).

 

Κορωπί-Αρχάγγελος 80-62

Διαιτητές: Μαλαμάς-Μακρής

Δεκάλεπτα: 21-15, 38-33, 54-51, 80-62

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 6 (2), Μελάς 16 (2), Κούσουλας 2, Κούργιας 5 (1), Υφαντής 17 (1), Νικολού, Κερασοβίτης 12 (2), Τριπολιτσιώτης, Τσουμπρής 18 (3), Παπαδόπουλος, Αγαδάκος 4, Κάτσαρης

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 2, Κουιμτζίδης, Μητσού 2, Βλαχοδήμος 9(1), Ματσαμάς 4, Αγγελόπουλος 15(1), Αυγενικός, Σκορδάλης 16(3), Εκινέ 7, Κούρος 7.

Σπόρτιγκ-Ηρόδοτος 83-84 (κ.α. 74-74)

Διαιτητές: Χατζημάρκος-Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 14-18 , 34-42 , 54-51 , 74-74, 83-84

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 14 (1), Ηλιάδης 5, Βαρθακοκοίλης 11 (1), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 2, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης 1, Πρόγκας 7, Φιλιππόπουλος 30 (1), Τσαπρούνης 13 (1).

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης, Τσαμπής 17 (2), Μαϊστρέλης 3 (1), Χρύσης 30 (1), Καρλάφτης 3 (1), Παρδακάς 17, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 2, Σταθάκης 3 (1), Μαυρόπουλος 9, Χαρατσής.

Ακαδημία-Ιωνικός ΝΦ 81-67

Διαιτητές: Χατζημάρκος-Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 23-13, 36-30, 60-49, 81-67

Ακαδημία  (Θεοδωρουλάκης): Σκεμπής 12 (2), Μαραυγάκης 6, Νύκταρης, Μαραγκάκης 24 (1), Σταμούλης 13 (4), Νταλιάνης 14, Μπαλάφας 8 (1), Μπελεφάντης 4, Δουλγεράκης.

Ιωνικός ΝΦ (Μαυραγάνης): Φραντζέσκος, Μαυραγάνης 21 (3), Σβερκούνος 7 (2), Μελεούνης 11 (1), Σβορώνος 1, Κριτσωτάκης 6 (1), Γιαννιώδης 17, Στυλιανός, Τσούπρος 2, Σωτηρίου 2, Παπανδρέου.

 

Πόλις Καλλιθέας-Κρόνος Αγ. Δημ. 92-90

Διαιτητές: Τσάτσης, Τσάμης

Δεκάλεπτα: 23-35, 52-54, 72-68, 92-90

Πόλις Καλ.(Μυριούνης): Μπογδανίδης 2, Καβελάρης Ηλίας, Κόκκινος 24, Καρλάφτης 9 (1),Κωνσταντώνης 16(1), Κασπαριάν 30(4), Λαφτσής, Τσεμπελής 4, Μακρόπουλος 7, Τσατάς .

Κρόνος Αγ. Δημ. (Σαββάτης,Τερζής): Μπάλας, Στραγανιώτης 15(2), Νάτσος, Ξιούρας 9(3), Δορκοφίκης, Αντωνόπουλος 15(3), Φρουσκλιάς 22(4), Χαλβατζής 12,Γιαννόπουλος 10(2),Ανδρεάτος 4, Τσιλαγάς 3(1).

Εργοτέλης-Κάδμος 79-72

Διαιτητές: Μαραμής-Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-34, 55-43, 79-72

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 17, Μαχαιριανάκης, Χαλκιαδάκης 8 (1), Ξενάκης 11 (1), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης, Σκαρλάτος 11 (1), Βασιλειάδης 2, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 12 (1), Κομψέλης, Καραλής 18.

Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 9, Τομαράς 21 (5), Παπαδάκης, Χαρατσής Π., Κατσούλας 3, Γκρινιάρης 19, Χαρατσής Ι. 14 (1), Μπεκρής, Κουμπές, Δρακάκης 4, Μητρόπουλος 2

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 43
2. Κορωπί 42
3. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 38
4. Εργοτέλης 38
5. Πόλις Καλλιθέας 37
6. Σπόρτιγκ 37
7. Αρχάγγελος 35
8. Ηρόδοτος 35
9. Κάδμος 34
10. Πεύκη 33
11. Διαγόρας Δρυοπιδεών 31
12. Αιγάλεω 29
13. Ακαδημία Ρεθύμνου 28
14. Ιωνικός ΝΦ 22

3ος Όμιλος

ΑΕΛ- Διοσκουροι Κοζάνης 95-68

Πρωτέας Γρ.-Σιάτιστα 85-59

Μελίκη-Μεταμόρφωση Β. 99-67

Καρδίτσα-Καστοριά 59-73

 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο 52-61

ΑΕΛ - Διόσκουροι Κοζάνης  95-68 (1/4)


ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-23, 46-40, 69-57, 95-68
Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος) : Βλαχούλης 5 (1), Κουρής, Σαριμπαλίδης 6 (2), Τσιλούλης 2, Τσούτσος 20 (2), Μηλιώνης 9 (1), Κονδυλόπουλος 2, Σταυρόπουλος 11 (3), Μπλιάτζας, Πολίτης 24 (4), Ψάλτου 16, Κόκκας.
Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος) : Σταυρίδης, Σισμάνης 21 (4), Σκορδάρης 13, Ντόβας 19 (3), Γκοβεδάρος 3 (1), Γκλιάνας, Μπάρμπας, Καρανώτας 10, Ανδρίτσος 2.

 

Πρωτέας Γρεβενών - Σιάτιστα  85-59

Δεκάλεπτα: 22-15, 45-33, 61-52, 85-59
Διαιτητές: Μαντήλας-Τζαμάκου
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 4, Γιαννάκης 15 (2), Μαρκόπουλος, Μουράτογλου 15 (1), Τσιμίδης, Κολοβός, Συλλάκος, Μαλιούρας 21, Πετρίδης 2, Τζήμας 20 (2), Κλωνάρας 8 (2).
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Στεργίου, Γράβας 24 (1), Ρέππας Χ. 6, Ρέππας Ν. 13 (1), Καλαμπούκας 4, Τζώνος Γ., Τζώνος 3, Τσαούσης 9, Κατσιάνης.

 

Καρδίτσα - Καστοριά  59-73

Δεκάλεπτα: 18-20, 31-41, 53-55, 59-73
Διαιτητές: Τζίμα-Τσοκόλης
Καρδίτσα (Φόρος):Δεσπούλης 5 (1), Μπρούτσος, Θώδης, Τσιαμούρας 2, Παπαϊωάννου 8, Παππάς Κ. 2, Γεωργίου 5 (1), Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 19, Αντωνίου 18 (2), Πάππας Γ., Κουρέπης .
Καστοριά  (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 10, Τεπετίδης 4 (1), Ντάλλης 6, Τασιούδης 13, Αντωνιάδης 15 (2), Πανταζής 19 (4), Τσαούσης, Κόκουρας 4.

 

Νίκη Βόλου - Αγρίνιο  52-61

Δεκάλεπτα: 8-11, 29-25, 41-48, 52-61
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου- Αγραφιώτης
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 5 (1), Οικονόμου, Μαστοράκης, Βασδέκης, Κατσαλής 19 (6), Τσώλης 11, Βλίτσιος, Τάσος 7, Κετούλας, Τοκατλίδης 10.
Αγρίνιο  (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 2, Τσατάλας 18 (2), Σταμούλης, Σταμουλάκης 2, Μήτσου 5 (1), Γεωργούλας 16 (1), Μακρής, Γκόβας 18 (4).

 

Μελίκη - Μεταμόρφωση Βόλου 99-67


Δεκάλεπτα: 30-13, 49-27, 76-43, 99-67
Διαιτητές: Σιταρίδης-Γρεκός
Μελίκη (Ασλανίδης):Λιόλιος 11 (1), Μαυρίδης 19 (2), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 6 (2), Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κωσταντίτσης 2, Κοτσαμπάσης 11 (1), Λέφας 12  (1), Παραπούρας 25 (5),Τζουνόπουλος  4, Ρογγότης 1
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγιώργος 14 (2), Αγκρής, Νάννης 27 (1),Σκαμαγκάς 8, Τσιτσιγιάννης 7, Παλάσκας 5, Ζήσης 6.

 

 

Η Βαθμολογία (Σε 23 αγώνες)

 

1.       ΑΕ Λάρισας 44*

2.       Αίολος Αστ. 44

3.       Καστοριά   41

4.       Αγρίνιο    37*

5.       Μελίκη 35

6.       Διόσκουροι  34

7.       Μεταμόρφωση  33

8.       Καρδίτσα    33

9.       Πρωτέας   33

10.   Ηρακλής Κοζάνης 33

11.   Νίκη Βόλου    31

12.   Σιάτιστα        31

13.   Βόνιτσα         27

14.   Πανεδεσσαϊκός      22

 

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο, που θα γίνει 19/4

4ος Όμιλος

Ευκαρπία-Μαντουλίδης 83-63

Αγ. Βαρβάρα-Μακεδονικός 59-57

Πολύγυρος-Ιωνικός Ιων. 69-77

Ίκαροι Σερ.-Ελευθερούπολη 71-45

Ορφέας Ν. Σκοπού-Σταυρούπολη 95-67

Ακτή Ζέφυρος-Τιτάνες Δρ.60-56

 

Αγ. Βαρβάρα - Μακεδονικός 59-57


Δεκάλεπτα: 19-11, 27-26, 47-38, 59-57.

Διαιτητές: Δημάδης-Μελανίδης
Αγ. Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης 3 (1), Φραγκόπουλος, Σιώπης 4, Μητρούλης, Ράμμος 15 (3), Μουσίκας, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22 (1), Κάτσικας 2, Φασουλάς 11.
Μακεδονικός (Παπαβασιλείου- Μαλτέζος): Αντωνιάδης 8 (2), Κοντσές 2, Φωτιάδης 2, Λυχρίδας, Γρηγορίου 16  (4), Πηλακούτας 13 (1), Μποβασιανός 8, Νικάκης 8.

Ικαροι Σερρών - Ελευθερούπολη  71-45


Δεκάλεπτα: 28-12, 40-27, 55-35, 71-45
Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χαρ.  
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 10, Τράκας 8 (2), Χορτομάρης 12 (4), Γκουτζιάς 3, Παπαδόπουλος 10, Καλογεράτος 7 (1), Φραγκούλης 2, Βουρλίδας 6, Γεωργιανός 8, Κάτος 5.
Ελευθερούπολη  (Καμαράκης): Γκούμας 1, Αμπελακιώτης 12, Δανίκας 2, Αμπεριάδης 12, Αδαμόπουλος 16 (2), Καλεάδης, Απαζίδης, Παπαζούδης 2,Γαϊτατζής.

Πολύγυρος - Ιωνικός Ιωνίας 69-77


Δεκάλεπτα: 17-22, 31-38, 51-54, 69-77
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Πιτσίλκας Μ.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 8, Χαρτόπουλος 7 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 11 (3), Κρομήδας 9, Βογιατζής 6 (2), Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 15, Κοτζαγιάννης 11, Στοιβαχτάρης.
Ιωνικός Ιωνίας  (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 6, Παναγιώτου 9 (1), Τερσενίδης 17, Ζεϊμπέκης 6 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Φλιάτης Ι. 16 (1), Καρούζος 10, Φλιάτης Γιωρ. 11, Σέφκας, Ακριτίδης .

Ευκαρπία - Μαντουλίδης  83-63


Δεκάλεπτα: 29-15, 52-26, 71-42, 83-63
Διαιτητές: Θεοδώρου-Μπίκης
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 9 (1), Τζινόπουλος 8 (2), Δώδος 5 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 11 (2), Παπαευαγγέλου 16 (2), Σεφερίδης 3, Γιώρτσιος Χρ 2, Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 16 (1), Γιώρτσιος Αθ. 2, Μανδάνης 3 (1) Παρασκευάς 2.
Μαντουλίδης  (Αλμπάνης): Λεμονάκης 8, Ρεφατλάρι, Καμάρας 10 (1), Μπίλιος, Γκαβέζος 5 (1), Χρηστίδης 24, Γαϊτανίδης 1, Θεοδωρίδης 4, Μπρόζος 2, Τσιακίρης, Παυλογιάννης 3, Βαϊντερλής 6.

 

Ζέφυρος - Τιτάνες Δράμας 60-56

Δεκάλεπτα: 16-16, 28-30, 45-42, 60-56
Διαιτητές: Ρούκας-Εκιζόγλου
Ζέφυρος 02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 4, Μυλωνάς, Αλεξανδρίδης 6, Κλουντζός 9 (1), Σουλάκης 5 (1), Σταφυλάς 4, Κλωναράς 7 (1), Σπάχος, Καραϊσκος 10 (2), Παπούδος 2, Σταυρίδης 12 (2) Μπαϊράμι.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 13 (2), Καρατσομπάνης 7, Θεοδωρίδης, Χατζόπουλος, Τοσουνίδης 6, Υφαντόπουλος 11 (1), Γεδίκης- , Εξουζίδης 14, Γρηγοριάδης 5, Κακατσίδης, Παρλακίδης, Χατζηνικολάου.

Ορφέας Ν. Σκοπού - ΚΑΟΣ 95-67


Δεκάλεπτα: 30-18, 52-37, 75-52, 95-67
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Σαρακενίδης
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 23 (4), Ντίκογλου 5, Καβαργύρης 8, Σουλούγκας 3, Κουτσιαντζής 9 (3), Καντσουρίδης 1, Τσανάκας 8 (2), Καδής 9 (3), Αξιαρλής 2, Κηπουρός 23 (3), Γκουτζιομήτρος 4, Ιωσηφίδης.
ΚΑΟΣ (Τσακίρης): Ρουμπής 14, Κοτζαμπάσης 13 (1), Βλάχος 9, Δελόγλου 2, Μπακαβός 4, Τσαβλίδης 15 (3), Στάσας 8, Παπανικολάου 2, Τεντζίδης.

 

Βαθμολογία

1.       Ευκαρπία   40

2.       Πολύγυρος   39

3.       Ιωνικός 36

4.       Ορφέας Νέου Σκοπού 35

5.       Ζέφυρος 32

6.       Ίκαροι Σερρών  32

7.       ΚΑΟ Σταυρούπολης 31

8.       Μακεδονικός    30

9.       ΠΚ Νεάπολης 29

10.   Αγία Βαρβάρα  28

11.   Ελευθερούπολη 28

12.   Μαντουλίδης    28

13.   Τιτάνες Δράμας      26

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής κατηγορίας έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος

Έσπερος ΑΟΠΑ– Κεραυνός Αιγίου 73-61
Προμηθέας Χαλ. – Ερμής Περ. 77-60
Ακάδημος – Κρανίδι 95-52
Πεντέλη – Νήαρ Ηστ 63-52
Απόλλων Αρχ. Κορ. - Ζάκυνθος 76-69
Νίκη Αμαρουσίου – Χαλάνδρι 75-55
Μανδραϊκός – Ένωση Ιλίου 73-82

 

Εσπερος ΑΟΠΑ– Κεραυνός Αιγίου 73-61

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος και Καρπάνος

Δεκαλεπτα: 14-16, 42-32, 54-45, 73-61.

Έσπερος ΑΟΠA (Κεσσαπίδης): Σκόνδρας 2, Φραντζής 3(1), Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος 8, Μέλνικς 4, Στυλίδης 5, Μακρής 7(1), Κάλλης 13(3), Δίπλαρος 16(3), Δ. Λυμπέρης 4 (1), Φ. Αγγελόπουλος 11 (1).

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 4, Τσιρώνης 3(1), Μούτσιος 4(1), Καντας 3, Κεφαλάς 20(1), Ανδρ. Βουρνάς 6, Λάφης 12, Λαμπρόπουλος, Παπαγεωργίου 9(3), Βαγενάς.

 

Προμηθέας Χαλ. – Ερμής Περ. 77-60

Διαιτητές: Αργυρούδης-Αντωνιάδης

Δεκαλεπτα: 22-20, 17-13, 23-17, 15-10

Προμηθέας (Νικητόπουλος): Θεοφάνης, Καραθανασόπουλος Θ. 8(2), Καραθανασόπουλος Αλ. 5(1), Σπετσιέρης 1, Σιδέρης, Τασιόπουλος 9 (1), Καρούζος 21(6), Σαμιώτης, Λοΐζος 6, Βαρσαμούλης 12(1), Ανδρουλάκης 9(3), Μαλούκος 6

Πέραμα (Κάσσης): Παππουλής, Φωστέρης 12(3), Ντακούλιας 12(1), Καλογερογιαννης, Κοροπούλης 10, Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 2, Καΐρης 6(2), Διαμαντόπουλος 12, Σωτηρίου 2, Πετράκος 2, Ιωάννου

 

Ακάδημος – Κρανίδι 95-52

Διαιτητές: Στρέμπας – Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 24-11, 45-23, 66-41, 95-52

Ακάδημος (Ψυχογιός): Ανδριανόπουλος 8, Λουρμπέας 5(1), Καραμπάτσος 2, Τσικούρης 8, Λαζαρακόπουλος 17, Αλοίμονος 8, Γιαννακόπουλος 6(2), Γιαννουκάκης 7, Σπαντιδέας 20(4), Σκοπέτος 5, Καζολέας 3(1), Γεωργανάς 6
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Λαμπίρης 3(1), Γαλάνης 2, Στρίγκος 4(1), Οργκές 6, Κωνσταντίνου 7(1), Τζινόπουλος 1, Μπινιάρης 2, Κοντογιάννης 27(3)

 

Πεντέλη – Νήαρ Ηστ 63-52

Διαιτητές: Αποστολίδης – Τσάτσης

Δεκάλεπτα: 19-12, 38-18, 49-37, 63-52

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος 4, Χατζηκωστής 10(3), Μανιάτης 10, Αυγενικός 10, Λουγιάκης 6, Γασπάρης, Σταυριανόπουλος, Μπίγγος 12(1), Καραβασάνης 11(1), Μαντζιώρης.

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 3(1), Ταταρούνης 9, Καπετζόγλου 30(1), Σπανάκος, Καρασταμάτης 4, Κούτα 4

 

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου - Ζάκυνθος 76-69

Διαιτητές: Ζακεστίδης – Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 21-19, 39-31, 58-51, 76-69

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 22(1), Βαρσαμής, Στεφανής 2, Κατσαμάκης 11(1), Καλύβας, Βαμβακάς 16(2), Δανιήλ 7(1), Σταυρόπουλος 12(2), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 6

Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 8(1), Καρβούνης, Παπάδης 8(1), Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης, Καραμπάτσος 15, Μπουλουλογεώργος, Στέφος 2, Μουλάς 7, Νικολόπουλος 15

 

Νίκη Αμαρουσίου – Χαλάνδρι 75-55

Διαιτητές: Γρίβα-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 19-19, 38-28, 61-37, 75-55

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 15(4), Τσέκενης Ι. 4, Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 15(3), Θωμόπουλος 4, Κυπριτζόγλου 6, Τσιάτσιος 4, Γιατράκος 4, Δέλλιος, Τσεκένης Α. 2, Γάτος 9(1), Μαύρος 10.

Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιας 9(1), Κοκκόσης, Παπαντωνίου 17(3), Λυπημένος, Αλεξόπουλος 7, Μπεκρής, Κοντοζόπουλος, Γιαννακόπουλος, Αθανασίου 4, Σβάρνας 18(2).

 

Μανδραϊκός – Ενωση Ιλίου 73-82

Δεκάλεπτα: 13-27, 28-47, 49-61, 73-82

Διαιτητές: Καρδάρης – Τσολάκος

Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μακρής 3, Αττίκος 1, Μπαλάφας 20(3), Καλεμτζάκης 13(1), Μάκος 7(1), Σακελλάρης 4, Κυρίτσης 8, Ηλιάδης 18(3)

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 15(1), Μπέλλας Γ. 13(3), Φούντας 4, Τσολάκης 20, Μπέλλας Ο. 15(1), Μίχος 8, Στρατομήτρος 6(2)

 

Η βαθμολογία
 

1.Έσπερος ΑΟΠΑ 41
2. Ένωση Ιλίου 40
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 39
4. Νίκη Αμαρουσίου 37
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 36
6. Ζάκυνθος 35
7. Πεντέλη 35
8. Κεραυνός Αιγίου 34
9. Μανδραϊκός 31
10. Νήαρ Ηστ 29
11. Ακάδημος 28
12. Πέραμα 26
13. Χαλάνδρι 25
14. Κρανίδι 24

 

2ος Ομιλος

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κορωπί 73-83

Αρχάγγελος – Σπόρτιγκ 72-61

Ηρόδοτος - Ιωνικός ΝΦ 20-0 α.α.

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ακαδημία Ρεθύμνου 62-48

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αιγάλεω 88-53

Κάδμος – Πόλις Καλλιθέας 97-90

Πεύκη – Εργοτέλης 65-63

 

Κάδμος-Πόλις Κ. 97-90

Διαιτητές: Μακρής-Βαλούρδος

Δεκάλεπτα: 20-25,41-43,70-63,97-90.

Κάδμος(Αναστασίου): Σαμουρέλης 15,Τομαράς 8(2),Παπαδάκης 2,Χαράτσης Π. 2,Κατσούλας 6,Γκρινιάρης 31(2),Χαράτσης Γ.17, Μπεκρής, Δρακάκης 2,Μητρόπουλος 14(4).

Πόλις (Μυριούνης): Μπογδανίδης 3(1),Κόκκινος 34,Καρλάφτης 2,Κωνσταντώνης 12(1),Κασπαριάν 27(4),Λάβαρης,Λάφτσης 3(1),Τσεμπέλης, Μακρόπουλος 9,Τσάτας.

 

 

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ακαδημία Ρεθύμνου 62-48

Διαιτητές: Καρακάσης - Κρεσταινίτης

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-23, 55-35, 62-48.

Ικαρος (Μακρυδήμας), Μπουραζάνης 15(5), Καμπούρης 2, Βλασσόπουλος, Βούζας 8(1), Ντεφούδης 10, Συριστατίδης 14(2), Βουρλίτης 2, Μιχαλόπουλος 2, Βαρμογιάννης 5, Δρίβας 4(1).

Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Σκέμπης 6, Μαυραγάκης 6, Νεκταρης 3(1), Μαραγκάκης 4, Σταμούλης 3(1), Νταλιάνης 8, Μπαλάφας 18(2), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης.

 

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κορωπί 73-83

Δεκάλεπτα: 18-26, 34-54, 56-63, 73-83

Διαιτητές: Σιώκας - Αναστασίου

Διαγόρας Δρυοπιδεών (Παππάς): Μουζακιώτης, Μονέος 9 (3), Κουμπούρας 8, Μακρής 17 (2), Μαρκομιχάλης 6 (2), Δούκας 6, Μαυροειδάκος 9, Γεράνιος, Κορρές 8, Παπαϊωάννου 3, Ντιφαντής 7

Κορωπί (Καρακώστας): Μελάς 5 (1), Κούσουλας 22 (3), Κούργιας 12 (1), Υφαντής 10, Τύρλας 11, Κερασοβίτης 9 (2), Τριπολιτσιώτης, Τσουμπρής 12 (2), Παπαδόπουλος, Αγαδάκος 2, Νικολού

 

 

Αρχάγγελος – Σπόρτιγκ 72-61

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-27, 61-44, 72-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α.- Ντάνος

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής, Κουιμτζίδης, Μητσού, Αυγενικού, Βλαχοδήμος 9(1), Ματσαμάς 9(1), Αγγελόπουλος 20(2), Σκορδάλης 21(4), Κούρος 4, Εκινέ 9(1).

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 18(2), Βαρθακοκοίλης 14(4), Ηλιάδης 5, Μητσόπουλος, Πασπαλάς, Παπαβασιλείου, Καστανίδης 2, Φιλιππόπουλος 9, Τσαπρούνης 13.

 

Πεύκη-Εργοτέλης 65-63

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου

Δεκάλεπτα: 20-19, 31-34, 52-50 65-63

Πεύκη (Θάνος-Tσιγωνάκης): Δρικόγιας, Δρακόπουλος 4, Βιδάλης 17 (1), Γαπκιάδης 22 (2), Νικολαΐδης, Σπηλιόπουλος, Εμίρης 3 (1), Κεράτσας 6, Μπαρμπαρής 5, Τσεμπέρης, Ματαλλιωτάκης 6, Κουκάκης 2.

Εργοτέλης (Μακράκης-Τζανής): Γεωργούτσος 2, Καρακωσταντάκης 9 (1), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 15 (1), Σκαρλάτος 5 (1), Βασιλειάδης 5, Αρναουτάκης 7, Μαχαιριανάκης, Καραλής 20 (2).

 

Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 42

2.Κορωπί 40

3.Εργοτέλης 36

4.Σπόρτιγκ 36

5.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 36

6.Πόλις Καλλιθέας 35

7.Αρχάγγελος 34

8.Κάδμος 33

9.Ηρόδοτος 33

10.Πεύκη 32

11.Διαγόρας Δρυοπιδεών 29

12.Αιγάλεω 28

13.Ακαδημία Ρεθύμνου 26

14.Ιωνικός ΝΦ* 21

 

*Εχει ένα μηδενισμό


3ος Ομιλος
Καστοριά – Πρωτέας Γρεβενών 78-60
Σιάτιστα – Μελίκη  94-85
Μεταμόρφωση Βόλου – Βόνιτσα  83-76
Αίολος Αστακού – Ηρακλής Κοζάνης  78-66
Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα  64-72
Πανεδεσσαϊκός – Νίκη Βόλου  56-80
 Κυριακή 19/4  Αγρίνιο – ΑΕΛ


Πανεδεσσαϊκός - Νίκη Βόλου 56-80

Δεκάλεπτα: 11-24, 26-47, 38-64, 56-80

Διαιτητές: Γαζέτας-Τριανταφυλλίδης

Πανεδεσσαϊκός (Αναστασιάδης): Καρνάβας 21, Μπίνος Ε., Τρυγωνιάρης Δ., Σπανός 21 (5), Γιουρτσής, Χρήστου 4 (1), Τρυγωνιάρης Η., Τσάμης 3, Μπίνος Μ., Μακρόπουλος, Κλιμτσάρης 4, Θεοδώρου 3 (1).

Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 28 (3), Οικονόμου, Λατσίνογλου, Βασδέκης 2, Κατσαλής 6 (2), Τσώλης 21 (1), Βλίτσιος 2, Τάσος 10, Κετούλας 3, Τοκατλίδης 8.

 

Καστόρια - Πρωτέας Γρεβενών 78-60

Δεκάλεπτα: 13-17, 35-32, 53-50, 78-60

Διαιτητές: Σιταρίδης-Καρκαλέτσης

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Λέκκος Γ., Δίτσιος 2, Γυμνόπουλος 9, Τεπετίδης 9, Γκάλης 6, Τασιούδης 9, Αντωνιάδης 15 (2), Κρανιάς, Πανταζής 17 (2), Κόκουρας 9.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 17 (4), Γιαννάκης 4, Μουράτογλου 19 (2), Θυμίδης 2, Κολοβός 3, Μαρκόπουλος 2, Παπαθεοδώρου, Μαλιούρας 2, Πετρίδης 2, Τζήμας 9 (1), Κλωνάρας.

 

Αίολος Αστακού - Ηρακλής Κοζάνης78-66

Δεκάλεπτα: 24-16, 51-37, 64-50, 78-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος

Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 1, Πανάρας 13 (3), Σταμόπουλος 5 (1), Ψάλτου 15 (1), Πέτας, Θωνιάτης 4, Κακλαμάνος 4, Πάππος 15 (1), Χουλιαράς, Καλισώρας 9 (3), Λυμπάρης 8, Δουρούκης 4.

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Πουλιώνης, Τσακμάκης 12, Γιαννουζάκος 6 (2), Αζής 8, Καρέντζος, Παπούλιας 21, Γιαννούλης 19.

 

Μεταμόρφωση Βόλου  - Βόνιτσα            83-76

Δεκάλεπτα: 31-11, 45-28, 63-52, 83-76

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

Μεταμόρφωση Βόλου ( Μυριντζής): Καραγεώργος 19 (5), Ζήσης 4, Παπούλιας 20 (1), Νάνης 9 (1), Σκαμαγκάς 5, Παλάσκας 10 Γιωτόπουλος 4, Διανέλος 9, Αγκρής 3 (1).

Βόνιτσα:  Τσιτσώνης 20 (6), Παπανελόπουλος 2, Μπουρσινός 5(1), Μανδαλάκης 43 (3), Μαζαράκης 4, Κόκκαρης 2.

 

Διόσκουροι Κοζάνης  - Καρδίτσα 64-72


Δεκάλεπτα: 18-17, 27-35, 43-53, 64-72
Διαιτητές:  Δαμίγος-Μαραθιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2), Σκορδάρης 6 (2), Ντόβας 18 (1), Γκοβεδάρος, Γκλιάνας 4, Μπάρμπας, Καρανώτας Τηλ. 22, Ανδρίτσος 2.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 3 (1), Θώδης 3 (1), Παπαιωάννου 18, Παππάς, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 27, Αντωνίου 5 (1), Γεωργίου 16, Κουρέπης.

Σιάτιστα-Μελίκη             94-85

Δεκάλεπτα:26-20, 44-43, 69-60, 94-85

Διαιτητές: Κετουλας-Δολγύρας

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 14 (1), Ρέππας Χ. 22 (3), Ρέππας Μ. 27 (1), Καλαμπούκας 9 (1), Τσώνος 2, Κουζιώνης, Τσιαούσης 22 (2), Κατσιάνης.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10, Μαυρίδης 30 (3), Δημητριάδης 5 (1), Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζαμπάσης 10 (2), Λέφας 6, Παραπούρας 18 (4), Τζουνόπουλος 6, Ρογγότης.

 

Βαθμολογία (22η αγ.)

1. ΑΕΛ 42*
2. Αίολος 42
3. Kαστοριά 39
4. Αγρίνιο 35
5. Μελίκη 33
6. Διόσκουροι Κοζ. 32
7. Μεταμόρφωση Β. 32
8. Ηρακλής Κοζ. 31
9. Πρωτέας Γρ. 31
10.Kαρδίτσα 31
11.Νίκη Βόλου 30
12.Σιάτιστα 30
13.Βόνιτσα 27
14.Πανεδεσσαϊκός 22

* ΑΕΛ και Αγρίνιο έχουν ένα αγώνα λιγότερο


4ος Ομιλος
ΠΚ Νεάπολης – Ευκαρπία 48-85
Μαντουλίδης – Μακεδονικός  70-52
Ζέφυρος  02 – Αγ. Βαρβάρα 62-64 (51-51 κ.α.)
Ελευθερούπολη – Πολύγυρος  50-79
ΚΑΟΣ – Ικαροι Σερρών 81-76
Τιτάνες Δράμας – Ορφέας Ν. Σκοπού  75-76

Ελευθερούπολη- Πολύγυρος     50-79

Δεκάλεπτα: 17-22, 33-42, 41-63, 50-79

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ντούρας

Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Αδαμόπουλος 10 (1), Σφουγγάρης, Ρότσας 1, Γκούμας 3 (1), Αμπελακιώτης 19 (1), Παπαζούδης, Γαϊτατζής, Αμπεριάδης 14, Καλεάδης 2, Γούλας 1.

ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς- Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 4, Χαρτόπουλος 16, Παπασαραφιανός 15 (3), Στοιβαχτάρης 2, Βογιατζής 9 (1), Γαβριηλίδης, Κοτζαγιάννης 8, Λαζαρίδης, Πιπιλιάρης 19 (1), Κρομήδας 6.

 

Μαντουλίδης- Μακεδονικός  70-52

Δεκάλεπτα: 20-14, 36-29, 51-41, 70-52

Διαιτητές: Τσοκόλης-Πετανίδου

Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 8 (2), Ρεφατλάρι , Τάκης 6, Καμάρας 7, Ανδρεάδης- , Μπίλιος-, Γκαβέζος 9, Χρηστίδης 19, Γαϊτανίδης 8, Θεοδωρίδης , Μπρόζος, Τσιακίρης 4, Παυλογιάννης 2 Καλαμπόκης 1, Βαϊντερλής 6.

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 6 (1), Κοντσές 2, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 2, Παπαδόπουλος, Πηλακούτας 10, Μποβασιανός 6, Νικάκης 18, Γραβάνης 6, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.

 

Ζέφυρος -  Αγία Βαρβάρα  62-64 (51-51 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 15-12, 25-30, 43-41, 51-51, 62-64

Διαιτητές:  Σαρακενίδης-Τσιρόγλου

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 7 (1), Μυλωνάς 2, Αλεξανδρίδης 6 (1), Σουλάκης 9 (3), Σταυρίδης 13 (2), Κλωναράς 19 (2), Καραΐσκος 3, Σταφυλάς 2, Σπάχος, Παπούδος, Κλουντζός, Μπαϊράμι.

Αγία Βαρβάρα  (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης 4, Μπάμπουλης, Σιώπης 4, Μητρούλης 5 (1), Ράμμος 5 (1), Φραγκόπουλος, Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 20 (2), Μπανάσας, Κάτσικας 10, Φασουλάς 9, Πενταζίδης 5 (1).

 

ΚΑΟΣ - Ίκαροι Σερρών 81-76

Δεκάλεπτα: 22-25, 40-42, 54-57, 81-76

Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης

ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 18 (2), Παπανικολάου 11 (3), Ζηκούλης 13, Τσαβλίδης 5 (1), Στάσας 1, Μπακαβός 2, Χατζηπαραδείσης 12 (1), Σιδηρόπουλος 17, Δελόγλου .Βλάχος 2, Σπανός, Επιτρόπου.

Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 14 (4),Τράκας 21 (1), Χορτομάρης 6 (2), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 15, Καλογεράτος 6 (2), Φραγκούλης, Γεωργιανός 14, Κάτος.

 

Τιτάνες Δράμας- Ορφέας Νέου Σκοπού 75-76

Δεκάλεπτα: 18-15, 33-32, 53-52, 75-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ρούκας

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 17 (2), Καρατσομπάνης 6, Χατζόπουλος, Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 18 (2), Χατζηνικολάου, Γεδίκης 2, Εξουζίδης 25, Γρηγοριάδης  4 (1), Κακατσίδης, Παρλακίδης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 21 (1), Ντίκογλου, Καβαργύρης 7, Σουλούγκας 12 (2), Κουτσιαντζής, Τσανάκας, Ιωσηφίδης2 Κηπουρός 13, Γκουτζιομήτρος 21. Καντσουρίδης.

 

ΠΚ Νεάπολης- Ευκαρπία 48-85

Δεκάλεπτα: 8-18, 18-47, 32-69, 48-85

Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 8 (1), Θεολόγου 2, Κοσμίδης 5 (1), Κολοκυθάς 7, Παντούλας, Σαχινίδης 8(1), Δημητρόπουλος 6 (2), Δέλλας, Ταουκίδης Αβρ. 7 (1), Ταουκίδης Χ.,  Τσαλικίδης 5, Χατζηστεφάνου.

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 16 (2), Τζινόπουλος 6 (1), Δώδος 12, Χατζημιχαηλίδης Ν. 10 (1), Παπαευαγγέλου 13 (1), Σεφερίδης 5 (1), Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 7, Σουτζόπουλος 14, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς 2.

 

Βαθμολογία (22αγ.):

1.       Πολύγυρος 38

2.       Ευκαρπία 38*

3.       Ιωνικός 34

4.       Ορφέας Ν.Σ. 33

5.       Ζέφυρος 30

6.       Ίκαροι 30

7.       ΚΑΟΣ 30

8.       Νεάπολη 29*

9.       Μακεδονικός 29*

10.   Ελευθερούπολη 27

11.   Μαντουλίδης 27*

12.   Αγ. Βαρβάρα 26

13.   Τιτάνες Δρ. 25

Με * όσες ομάδες δεν έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (21η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου - Απόλλων Αρχ. Κορ. 52-65
Ερμής Περάματος - Έσπερος ΑΟΠΑ 59-70
Κρανίδι - Προμηθέας Χαλανδρίου 71-108
Νήαρ Ηστ – Ακάδημος 76-65
Ζάκυνθος - Νίκη Αμαρουσίου 72-81
Χαλάνδρι – Μανδραϊκός 73-85
Ένωση Ιλίου – Πεντέλη 83-64


Κεραυνός Αιγίου - Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 67-79
Διαιτητές: Μαραμής-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 12-29, 23-46, 48-57, 67-79
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 15(1), Τσιρώνης 5(1), Κάντας 5(1), Κεφαλάς 13(1), Γουρνάς 11, Λάτσης 18, Μούτσιος, Παπαγεωργίου
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 5(1), Στεφανής, Κατσαμάκης 17(2), Γδύσης, Βαμβακάς 22(1), Δανιήλ 10(2), Σταυρόπουλος 9(1), Καλύβας, Τρυφωνόπουλος 6

Ερμής Περάματος - Έσπερος ΑΟΠΑ 59-70
Διαιτητές: Βαλούρδος-Μπανασάκης
Δεκάλεπτα: 11-8, 28-37, 47-51, 59-70
Ερμής Περ. (Κάσσης): Αλβέρτης, Φωστέρης 7 (1), Μπακούλιας 9, Πέππας, Κοροπούλης 2, Γουρνάς 12, Κουκουβάκης 9, Καϊρης, Διαμαντόπουλος 12 (2), Σωτηρίου, Πετράκος 6, Ιωάννου 2.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Φραντζής 8(1), Οικονομόπουλος 18(1), Λαμπρόπουλος 6, Αδαμόπουλος 2, Μέλνικς, Στυλίδης 7(1), Μακρής 8(1), Κάλλης 7, Δίπλαρος 7(1), Λυμπέρης 4, Αγγελόπουλος 3(1).


Κρανίδι - Προμηθέας Χαλανδρίου 71-108
Διαιτητές: Νάστος-Μαγκαφάς
Δεκάλεπτα: 25-38, 38-70, 56-87, 71-108
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Στρίγκος 3(1), Χασά, Γαλάνης 2, Μπελεσιώτης, Κωνσταντίνου 5(1), Αμπάλοβ, Βλαχόπουλος, Μπινιάρης 19(1), Κοντογιάννης 41(2), Γκιώνης 1, Παπουτσής.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Σέρμπαν 9(1), Θ. Καραθανασόπουλος 6(2), Αλ. Καραθανασόπουλος 13(3), Σπετσιέρης 6, Σιδέρης 10(1), Τασιόπουλος 3(1), Καρούζος 14(2), Σαμιώτης 21(3), Λοΐζος 6, Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 14(2), Βαρσαμούλης 4.

Νήαρ Ηστ – Ακάδημος 76-65
Διαιτητές: Μπούσιας-Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-15, 38-33, 63-48, 76-65
Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 7, Ζεχερλής 7(1), Ταταρούνης 17(1), Καπεντζόγλου 13(1), Σπανάκος 15(1), Χότζα, Πέζος 2, Κούτα, Καρασταμάτης 15(3), Χαρίσης, Μικαελιάν.
Ακάδημος (Ροζακέας): Τσικούρης 12(1), Λουρμπέας 8, Αλοίμονος 3, Καζολέας 6, Λαζαρακόπουλος 4, Ψυχογιός, Σκοπέτος 2, Γιαννακόπουλος 2, Γιαννουκάκης 28(3).

Ζάκυνθος - Νίκη Αμαρουσίου 72-81
Διαιτητές: Λιότσος – Τζαμάκου
Δεκάλεπτα: 25-20, 50-36, 66-57, 72-81
Ζάκυνθος (Μπεκές): Καρβούνης 14(2), Παπάδης 8(2), Μπάρτζος 8, Ζαχαράκης 4, Καραμπάτσος 8, Στέφος 10, Μουλάς 7(1), Νικολόπουλος 13
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 7(1), Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 18(3), Κοντογιάννης 12, Κυπριτζόγλου 26(1), Γεωργακόπουλος 1, Δέλλιος 2, Τσεκένης 3(1), Μούγιος 8, Μαύρος 2.

Χαλάνδρι – Μανδραϊκός 73-85
Διαιτητές: Φραγκούλη-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 17-22, 33-52, 48-68, 73-85
Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιας 13(1), Κοκκόσης, Παπαντωνίου 22(4), Λυπημένος 6(2), Αλεξόπουλος 14(1), Μπεκρής 6(1), Κοντοζόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σβάρνας 12(3).
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μεντενής 6, Μακρής 3(1), Αττίκος 15, Μπαλάφας 20(4), Καλεμτζάκης 8, Μάκος 6, Σακελλάρης 14, Κυρίτσης, Ηλιάδης 13(1).

Ένωση Ιλίου – Πεντέλη 83-64
Διαιτητές: Τσαρούχα-Πόντας
Δεκάλεπτα: 18-22, 42-43, 59-46, 83-64
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 11, Μπέλλας Ι. 22(6), Φουντάς 10(2), Τσολάκης 10, Ραλάκης , Μπέλλας Ο. 21(3), Μίχος 4, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 3, Γεωργιάδης 2, Ζαρκάδας.
Πεντέλη (Μαντζιώρης): Μάντζιος 3(1), Χατζηκωστής 16(4), Γασπάρης, Αυγενικός 7, Λουγιάκης, Χαρτοματσίδης 6(2), Σταυριανόπουλος 5, Μπίγγος 22(2), Καραβασάνης 5(1).


Η βαθμολογία

1.Έσπερος ΑΟΠΑ 39
2.Ένωση Ιλίου 38
3.Προμηθέας Χαλανδρίου 37
4.Νίκη Αμαρουσίου 35
5.Ζάκυνθος 34
6.Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 34
7.Πεντέλη 33
8.Κεραυνός Αιγίου 33
9.Μανδραϊκός 30
10.Νήαρ Ηστ 28
11.Ακάδημος 26
12.Πέραμα 25
13.Χαλάνδρι 24
14.Κρανίδι 23




2ος Ομιλος

Ιωνικός ΝΦ-Αρχάγγελος 66-77
Κορωπί-Κρόνος Αγ. Δημ. 80-76
Σπόρτιγκ-Διαγόρας Δρυοπ. 80-69
Αιγάλεω-Κάδμος 87-90
Πόλις-Πεύκη 78-80
Εργοτέλης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-74
Ακαδημία-Ηρόδοτος 69-73
 

Ακαδημία-Ηρόδοτος 69-73
Διαιτητές: Κώτσου - Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 17-22, 20-20, 16-21, 16-10
Ακαδγημία: Κριθανάκης 3(1), Σκεμπης 12, Μαυραγάκης 2, Μαραγκάκης 15(2), Σταμούλης 14(2), Νταλιάνης 4, Μπαλάφας 12, Μπελεφάντης 1, Κωνσταντίνου 3, Δουλγεράκης 3.
Ηρόδοτος: Πυριώτης, Τσαμπής 16(2), Μαιστρέλης 8(2), Σταθάκης 5(1), Καρλάφτης, Παρδακάς 16(1), Μητρόπαπας, Βαρνάβας 11(1), Χωματάς, Μαυρόπουλος 17(4).


Σπόρτιγκ – Διαγόρας Δρυοπιδέων 80-69
Διαιτητές: Παυλόπουλος – Χρηστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 30-37, 55-50, 80-69.
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 10, Ηλιάδης 12, Βαθρακοκοίλης 20 (2), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 4, Παπαβασιλείου, Καστανιώτης, Πρόγκας 11, Φιλιππόπουλος 17
(1), Τσαπρούνης 6.
Διαγόρας Δρ. (Παππάς): Μουζακιώτης, Μόνεος 2, Κουμπούρας 7 (1), Μακρής 10, Μαρκομιχάλης 3 (1), Δούκας 26, Μαυροειδάκος 7, Γεράνιος, Κορρές 8, Περγαντής 6.


Ιωνικός ΝΦ-Αρχάγγελος 66-77
Δεκάλεπτα: 11-22, 21-39, 38-58, 66-77
Διαιτητές: Ντάνος- Κοτσίρης
Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης): Φραντζέσκος 8(1), Μαυραγάνης 23(4), Σβερκούνος 11(1), Μελεούνης 9, Σβορώνος 7, Κριτσωτάκης, Γιαννιώδης 4, Τσούπρος 4.
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού, Βλαχοδήμος 10(2), Ματσαμάς 6, Αυγενικού 10(2), Αγγελόπουλος 13, Σκορδάλης 15(1), Κούρος 6, Εκινέ 17(2).


Κορωπί-Κρόνος Αγ. Δημ. 80-76
Δεκάλεπτα: 22-14, 34-33, 57-48, 80-76
Διαιτητές: Διμπινούδης - Καλογερόπουλος
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης, Μελάς 16 (2), Κούσουλας 15 (2), Κούργιας 2, Υφαντής, Τύρλας 12 (1), Κερασοβίτης 14 (3), Τσιουμπρής 9 (1), Παπαδόπουλος, Αγαδάκος
12 (1), Νικολού
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 12 (3), Στραγανιώτης 15 (1), Νάτσος, Ξούρας 5, Δορκοφίκης 6 (1), Αντωνόπουλος 5 (1), Φρουσκλιάς 18 (4), Χαλβατζής
12, Γιαννόπουλος 3

Αιγάλεω-Κάδμος 87-90
Διαιτητές: Κυριακόπουλος - Σοφιανόπουλος
Δεκαλεπτα 27-18 44-30 57-52, 74-74, Παρ.: 87-90
Αιγαλεω(Δρουμπουκης): Μένος 6, Κωνσταντινίδης 4,Χανιώτης 2, Μπαζιος 4, Μπελης 2, Σακελαροπουλος 10(2), Μιλεντίγιεβιτς 48(7), Αποσκίτης 8(2), Λοϊζος
Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 2,Τομαράς 20(6), Παπαδάκης, Χαράτσης Π., Κατσούλας 4,Γκρινιάρης 17, Χαράτσης Γ. 17(1), Δρακάκης 14, Μητρόπουλος 16(4).


Πόλις - Πεύκη 78-80
Διαιτητές: Πολυχρόνης - Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 16-27, 35-50, 57-69, 78-80.
Πόλις (Μυριούνης): Μπογδανίδης 3(1), Καβελάρης, Κόκκινος 11, Καρλάφτης, Βενιζέλος 4, Κασπαριάν 31(3), Λάβαρης 2, Λαφτσής 13(1), Τσεμπέλη 3(1), Μακρόπουλος
11.
Πεύκη Δρακόπουλος 2, Βιδάλης 15(3), Γαπκιάδης 22(4), Νικολαϊδης 6(2), Σπηλιώπουλος 7, Κεράτσας 1, Μπάρμπαρής 12, Εμίρης 3(1), Ματαλιωτάκης 10, Κουκάκης 2.

Εργοτέλης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-74
Διαιτητές:  Καρακάσης - Κανελλόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 21-25, 34-38 (ημίχ.), 49-53, 69-74.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 20, Καρακωνσταντάκης 10 (1), Ξενάκης 13, Χαλκιαδάκης, Σκαρλάτος 8 (2), Χαρωνίτης, Βασιλειάδης 3, Καβαλαράκης, Αρναουτάκης
10, Μαχαιριανάκης, Καραλής 5 (1).
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης, Καμπούρης, Βλασσόπουλος 3 (1), Βούζας 10 (2), Ντεφούδης 11, Συριστατίδης 23 (1), Βουρλίτης 11 (2), Δρίβας 13
(3), Δαρμογιάννης, Μιχαλόπουλος 3.


Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 40
2.Κορωπί 38
3.Εργοτέλης 35
4.Σπόρτιγκ 35
5.Πόλις Καλλιθέας 34
6.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 34
7.Αρχάγγελος 32
8.Κάδμος 31
9.Ηρόδοτος 31
10.Πεύκη 30
11.Διαγόρας Δρυοπιδεών 28
12.Αιγάλεω 27
13.Ακαδημία Ρεθύμνου 25
14.Ιωνικός ΝΦ 21


3ος Ομιλος
Πρωτέας Γρεβενών- Διόσκουροι Κοζάνης 73-74
Μελίκη – Καστοριά  63-59
Βόνιτσα – Σιάτιστα  74-84
Ηρακλής Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου 85-86
ΑΕΛ- Πανεδεσσαϊκός 118-52
Νίκη Βόλου – Αιόλος Αστακού  62-83
Καρδίτσα -Αγρίνιο 65-69

 

Μελίκη – Καστοριά  63-59
Δεκάλεπτα: 14-12, 32-28, 48-44, 63-59
Διαιτητές: Τζιοπάνος – Αγραφιώτης
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12 (2),Μαυρίδης 12 (1), Δημητριάδης 3 (1), Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζαμπάσης 3 (1), Λέφας 5, Παραπούρας 22 (3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 4.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 7 (1), Δίτσιος, Γυμνόπουλος 6, Τεπετίδης, Ντάλλης 3, Τασιούδης 10, Αντωνιάδης 16, Κρανιάς , Πανταζής 6 (1), Κόκουρας 11.


Πρωτέας Γρεβενών- Διόσκουροι Κοζάνης  73-74
Δεκάλεπτα: 17-16, 35-27, 57-51, 73-74
Διαιτητές; Ευφραιμίδης – Ζιώγας
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 7, Γιαννάκης 19 (2), Μουράτογλου 19 (2), Τσιμίδης 2, Κολοβός, Μαρκόπουλος, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 2, Πετρίδης 2, Τζήμας 19 (3), Κλωνάρας 3 (1).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 5, Σκορδάρης 13 (2), Ντόβας 17 (2), Καρανώτας Σ. 14 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 5 (1), Καρανώτας Τ. 15, Ανδρίτσος 5.

Ηρακλής Κοζάνης – Μεταμόρφωση Βόλου 85-86
Δεκάλεπτα: 26-18, 43-47, 70-62, 85-86
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης – Παπαδόπουλος Χαρ.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης 4, Τσακμάκης 5 (1), Πουλιώνης, Κρέτζος 11 (3), Γιαννουζάκος 22 (3), Αζής 7 (2), Παπούλιας 12, Μπαρδάκας, Γιαννούλης 24.
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγιώργος 7 (1), Ζήσης, Παπούλιας 21, Νάνης 22, Σκαμαγκάς 10 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 17(1), Διανέλος 5, Αγκρής



ΑΕΛ- Πανεδεσσαϊκός 118-52
Δεκάλεπτα: 34-17,54-32,82-40, 118-52
Διαιτητές: Πετανίδου – Μπίκης
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Τέλιος 15, Σαριμπαλίδης 6 (2), Κουρής 7 (1), Μηλιώνης, Κονδυλόπουλος 20 (1), Σταυρόπουλος 32 (10), Μπλιάτζας 25, Πολίτης 3 (1), Ψάλτου 4, Κόκκας 6.
Πανεδεσσαϊκός (Αναστασιάδης): Προφητηλιώτης 5 (1), Τρυγωνιάρης Μ. 2, Σπανός 6 (1), Τρυγωνιάρης Ηλ. 2, Νησιάγκας 2, Τσάμης 8 (1), Καρνάβας 29.

Νίκη Βόλου – Αιόλος Αστακού 62-83
Δεκάλεπτα: 10-27, 17-45, 37-75, 62-83
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Μελανίδης
Νίκη Βόλου (Κασαπίδης): Τζίνης 13 (2), Οικονόμου, Κατσαλής 11 (3), Μαστοράκης 2, Βασδέκης, Λατσίνογλου, Τσώλης 15, Βλίτσιος, Κετούλας, Τάσος 17, Τοκατλίδης 4.
Αιόλος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 12 (1),Σταμόπουλος 5 (1), Ψάλτου, Θωνιάτης 15 (2), Κακλαμάνος 22 (6), Πάππος 2, Χουλιάρας 4, Ψωμάς-Λυμπάρης 21, Δουρούκης 2.


Βόνιτσα – Σιάτιστα  74-84
Δεκάλεπτα: 21-28, 46-51, 63-70, 74-84
Διαιτητές: Μηλαπίδης – Καλογερόπουλος Φ.
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 19 (3), Τσιτσώνης 3 (1), Περλής 14, Παπανελόπουλος, Μαζαράκης, Μανδαλάκης 34 (4), Μπουρσινός, Ζαχαράκης 4.
Σιάτιστα  (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Γράβας Α. 8, Ρέππας Χ. 13 (1), Λεζγίδης, Ρέππας Ν. 30 (4), Καλαμπούκας 12, Τζώνος 2, Κουζιώνης, Τσαούσης 19 (1), Κατσιάνης.


Η βαθμολογία

1.Λάρισα 42
2.Αίολος Αστακού 40
3.Καστοριά 37
4.Αγρίνιο 35
5.Μελίκης 32
6.Διόσκουροι 32
7.Καρδίτσα 30
8.Πρωτέας 30
9.Ηρακλής Κοζ. 30
10.Μεταμόρφωση Βολ. 30
11.Νίκη Βολ. 28
12.Σιάτιστας 28
13.Βόνιτσα 26
14.Πανεδεσσαϊκός 21

4ος Ομιλος
Ευκαρπία – Ιωνικός Ιωνίας  63-52
Μακεδονικός –  ΠΚ Νεάπολης  62-69
Αγ. Βαρβάρα – Μαντουλίδης  54-52
Πολύγυρος – ΚΑΟΣ  81-64
Ικαροι Σαρρών – Τιτάνες Δράμας 67-65
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ζέφυρος 02  83-81

Ικαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας  67-65
Δεκάλεπτα: 17-11, 33-32, 49-45, 67-65
Διαιτητές:  Τσούλης – Γρέκος  
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 11, Χατζής, Τράκας 17 (1), Χορτομάρης 6, Γκουτζιάς 3, Παπαδόπουλος 15, Καλογεράτος 5 (1), Φραγκούλης, Γεωργιανός 10 (1), Κάτος.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Μανιώτης 8 (1), Καρατσομπάνης 11, Τοσουνίδης 18, Υφαντόπουλος 4, Εξουζίδης 12, Γρηγοριάδης 12 (2),  Χατζηνικολάου.

Ευκαρπία – Ιωνικός Ιωνίας  63-52
Δεκάλεπτα: 16-11, 35-31, 48-43, 63-52
Διαιτητές: Φουτζήδας – Γαζέτας
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ., 15 (3) Τζινόπουλος 4, Δώδος, Χατζημιχαηλίδης Ν. 10, Παπαευαγγέλου 7 (1), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 8, Σουτζόπουλος 19 (1), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Ρούζιος Π., Παναγιώτου 18 (4), Τερσενίδης 4, Ζεϊμπέκης 10 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Φλιάτης Ιωαν. 11,  Καρούζος 3, Φλιάτης Γιωρ. 6 Ακριτίδης, Σέφκας

Μακεδονικός –  Νεάπολη 62-69
Δεκάλεπτα: 19-15, 34-33, 49-47, 62-69
Διαιτητές: Δαμίγος – Μαραθιώτης
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 13 (3), Κοντσές 2, Φωτιάδης 4 (1), Κωνσταντινίδης 2, Γρηγορίου 5 (1), Πηλακούτας 5, Μποβασιανός 13, Νικάκης 18, Γραβάνης, Λυχριδάς.
Νεάπολη  (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 12 (2), Θεολόγου 3 (1), Κοσμίδης 24, Κολοκυθάς 2, Παντούλας, Σαχινίδης 9, Δημητρόπουλος, Δέλλας 3, Ταουκίδης Χ.,  Τσαλικίδης 4, Ταουκίδης Α.  12

Πολύγυρος – ΚΑΟΣ  81-64
Δεκάλεπτα: 19-13, 37-26, 60-48, 81-64
Διαιτητές: Παζόλης – Κέτουλας
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 4, Χαρτόπουλος 12 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 16 (4), Κρομήδας 2, Βογιατζής Λ, Χαριστός 5 (1), Χρηστίδης 2, Αποστολίδης 8 (1), Πιπιλιάρης 16 (1), Κοτζαγιάννης 13, Στοιβαχτάρης 3 (1).
ΚΑΟΣ  (Κοτσαμπάσης): Κοτσάμπασης 11, Παπανικολάου 5 (1), Στάσας 4, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1), Σιδηρόπουλος , Ρούμπης, Βλάχος 5, Σπανός, Τσαβλίδης 21 (3), Βαλσαμίδης 5, Επιτρόπου 10 (1).

Αγ. Βαρβάρα – Μαντουλίδης 54-52
Δεκάλεπτα: 16-17, 32-31, 37-47, 54-52
Διαιτητές: Ρούκας-Κολοκυθάς
Αγ. Βαρβάρα  (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης, Σιώπης 2, Μητρούλης, Ράμμος 12 (2), Φραγκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 17 (1), Κάτσικας 6, Φασουλάς 1, Πενταζίδης 12 (1).
Μαντουλίδης  (Αλμπάνης): Λεμονάκης 10 (2), Γκαβέζος 11, Τάκης, Καμάρας 7, Παυλογιάννης, Μπίλιος, Μπρόζος 9 (2), Χρηστίδης 10, Καλαμπόκης 3, Βαϊντερλής 2, Γαϊτανίδης.

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ζέφυρος 02  83-81
Δεκάλεπτα: 16-23, 43-37, 58-56, 83-81
Διαιτητές: Κατρακάρης – Μπακάλης
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 30 (3), Ντίκογλου 4, Καβαργύρης 9, Σουλούγκας 8 (2), Καντζουρίδης 2, Τσανάκας 8 (1), Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 20, Αξιαρλής, Καδής, Γκουτζιομήτρος.
Ζέφυρος 02(Κοντονάσιος): Τσιμπής 18 (4), Μυλωνάς 8, Αλεξανδρίδης 8 (1), Σουλάκης 23 (6), Σταυρίδης 8, Κλωναράς 13, Καραΐσκος 3 (1), Σπάχος, Παπούδος, Κλουντζός.

Η βαθμολογία

1.Πολύγυρος 36
2.Ευκαρπία 36
3.Ιωνικός Ιωνίας 34
4.Ορφέας Ν.Σκ. 31
5.Ζέφυρος 29
6.Ικαροι Σ. 29
7.Νεάπολη 28
8.ΚΑΟΣ 28
9.Μακεδονικός 28
10.Ελευθερούπολη 26
11.Μαντουλίδης 25
12.Τιτάνες Δρ. 24
13.Αγ. Βαρβάρα 24

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (21η αγωνιστική)

Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής στον 3ο Ομιλο της Γ' Εθνικής το Αγρίνιο επιβλήθηκε στην Καρδίτσα της τοπικής ομάδας με 69-65.

 

Καρδίτσα -Αγρίνιο 65-69

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 14-16, 28-27, 45-51, 65-69

Καρδίτσα: (Φόρος): Δεσπούλης 8 (2), Μπρούτσος, Παπαιωάννου 15(1), Παππάς Κ 2, Γεωργίου 8 (2), Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 21, Αντωνίου 7(1), Παππάς Γ, Θώδης 3, Κουρέπης1.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 3 (1), Τσατάλας 16 (1), Σταμούλης , Σταμουλάκης 4 , Μήτσου1 , Γεωργούλας 11, Γκόβας 28 (7), Μουχάκης 6, Τρομάρας, Πατσέας.

 

 

Η Βαθμολογία

1.Λάρισα 40

2.Αίολος Αστακού 38

3.Καστοριά 36

4.Αγρίνιο 35*

5.Μελίκης 30

6.Διόσκουροι 30

7.Καρδίτσα 30*

8.Πρωτέας 29

9.Ηρακλής Κοζ. 29

10.Μεταμόρφωση Βολ. 28

11.Νίκη Βολ. 27

12.Σιάτιστας 26

13.Βόνιτσα 25

14.Πανεδεσσαϊκός 20

 

* Εχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

 Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, για την 23η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 05/04/2015 αντί στις 17.00, θα διεξαχθεί στις 12.30, στο κλειστό γυμναστήριο «Π. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ»

 Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω συμμετοχής της φιλοξενούμενης ομάδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ, για την 23η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (3ος όμιλος) αντί της 05/04/2015, θα διεξαχθεί 01/04/2015 και ώρα 18.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΑΛΚΑΖΑΡ.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική (20η αγ.) - Αποτελέσματα

Tα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος
Νίκη Αμαρουσίου-Κεραυνός Αιγ. 80-73
Απόλλων Αρχ.Κορ.-Ερμής Περάματος 71-61
Έσπερος ΑΟΠΑ-Κρανίδι 98-49
Προμηθέας Χαλ.-Ακάδημος 71-64
Ένωση Ιλίου-Νήαρ Ηστ 59-45
Μανδραϊκός-Ζάκυνθος 69-59
Πεντέλη-Χαλάνδρι 101-54

Νίκη Αμαρουσίου-Κεραυνός Αιγ. 80-73
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 28-19,49-45, 70-54, 80-73
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 9(2), Κατωπόδης 4, Παβλίσεβιτς 23(5), Κοντογιάννης 11(1), Κυπριτζόγλου 17(1), Γεωργακόπουλος 3, Θωμόπουλος, Δέλλιος, Τσέκενης Α. 5(1), Μούγιος 8, Μαύρος.
Κεραυνός (Καραγιάννης): Κεφαλάς 15(3), Μοσχοβάκης 23(3), Μούτσιος, Παπαγεωργίου 6, Λαμπρόπουλος 7, Τσιρώνης 6(2), Κάντας 3(1), Βαγενάς, Βουρνάς 13. Απόλλων
Αρχ.Κορ.-Ερμής Περάματος 71-61
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 20-17, 38-36, 55-49, 71-61
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίδης 18(2), Χρήστου, Στεφανής 4(1), Κατσαμάκης 5(1), Βαμβακάς 7, Δανιήλ 12(2), Σταυρόπουλος 21(3), Τρυφωνόπουλος 4.
Ερμής Περ. (Κάσσης): Φωστέρης 13(4), Ντακούλιας 14(2), Πέππας 3, Κορωπούλης 2, Γουρνάς 10, Καϊρης 11(1), Διαμαντόπουλος 8, Σωτηρίου 1.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Κρανίδι 98-49
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 31-14, 59-78, 75-33, 98-49 Έσπερος ΑΟΠΑ(Κεσαπίδης): Οικονομόπουλος 11(2), Φραντζής 8(2), Πετρόπουλος 9(2), Αδαμόπουλος 5, Σταυράκης 9(1), Κάλλης 12(4), Δίπλαρος 13(3), Σκόνδρας 16(3), Μακρής 15(1).
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Λαμπίρης 4, Γεωργιάδης 2, Γαλάνης 2, Μπελεσιώτης, Μπάζος 5, Κωνσταντίνου 12(2), Τζινόπουλος 11, Γκιώνης 3, Κοντογιάννης 2, Παπουτσής 8.

Προμηθέας Χαλ.-Ακάδημος 71-64
Διαιτητές: Πλιάκας-Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-14, 33-31, 50-44, 71-64
Προμηθέας Χαλ. (Νικητόπουλος): Παρασκευόπουλος, Καραθανασόπουλος Θ. 10(2), Καραθανασόπουλος Αλ. 4, Σπετσιέρης 3(1), Σιδερής, Τασιόπουλος 33(5), Καρούζος 4(1), Σαμιώτης, Λοϊζος 8, Βαρσαμούλης 2, Ανδρουλάκης 4, Μαλούκος 3.
Ακάδημος (Ροζακέας): Ανδριανόπουλος 7(1), Φιλιππόπουλος, Τσικούρης 7, Λουρμπέας 13(1), Αλοίμονος 6, Καζολέας 5(1), Λαζαρακόπουλος 6, Σπαντιδέας 5(1), Σκοπέτος 5(1), Γεωργανάς 10.

Ένωση Ιλίου-Νήαρ Ηστ 59-45
Διαιτητές: Φραγκούλη-Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 31-19, 43-34, 59-45
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 10, Μπέλλας Ι. 3(1), Φουντάς 14(1), Τσολάκης 1, Παπαβασιλείου, Παπαηλίου , Μπέλλας Ο. 13, Μίχος 4, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 14(4), Γεωργιάδης, Ζαρκάδας.
Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καραβασάνης 1, Ζεχερλής 10(2), Σμυρλής 3, Ταταρούνης 9(1), Καπετζόγλου 5, Σπανάκος 8, Χότζα 2, Πέζος, Κούτα 7.

Μανδραϊκός-Ζάκυνθος 69-59
Διαιτητές: Κοντίλης-Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 15-19, 28-30, 43-39, 69-59
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μακρής 10, Αττίκος 2, Μπαλάφας 20, Καλεμτζάκης 12, Μάκος 11(1), Σακελλάρης 4, Κυρίτσης 3(1), Ηλιάδης 7(1).
Ζάκυνθος (Μπεκές): Καρβούνης 9(1), Παπάδης 3, Μπάρτζος 7(1), Ζαχαράκης 7(1), Καραμπάτσος 4, Στέφος 13(1), Νικολόπουλος 16.

Πεντέλη-Χαλάνδρι 101-54
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 30-10, 58-26, 79-40, 101-54
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Καρκανίδης, Μάντζιος 10(1), Χατζηκωστής 13(3), Γασπάρης 7(1), Μανιάτης 12(2), Αυγενικός 10, Χαρτοματσίδης 3(1), Σταυριανόπουλος, Μπίγγος 12, Καραβασάνης 25(2), Μαντζιώρης 9.
Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιας 4, Κοκκόσης, Στεργίου 9, Παπαντωνίου 19(3), Λυπημένος 5(1), Αλεξόπουλος 15(1), Σβάρνας 2.

Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 37
2. Ένωση Ιλίου 36
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 35
4. Ζάκυνθος 33
5. Νίκη Αμαρουσίου 33
6. Κεραυνός Αιγίου 32
7. Πεντέλη 32
8. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 32
9. Μανδραϊκός 28
10. Νήαρ Ηστ 26
11. Ακάδημος 25
12. Πέραμα 24
13. Χαλάνδρι 23
14. Κρανίδι 22

2ος Ομιλος

Κάδμος -Κορωπί 62-69
Κρόνος Αγίου Δημητρίου -Σπόρτιγκ 64-61
Διαγόρας Δρυοπιδέων -Ιωνικός ΝΦ 77-59
Αρχάγγελος -Ηρόδοτος 75-62
Εργοτέλης -Ακαδημία Ρεθύμνου 64-55
Πεύκη -Αιγάλεω 81-69
Ικαρος Νέας Σμύρνης -Πόλις Καλλιθέας 86-91 (παρ.)

 

Αρχάγγελος - Ηρόδοτος 75-62
Δεκάλεπτα: 23-18, 41-32, 59-51, 75-62
Διαιτητές: Ραχιώτης- Χρηστίδης Ηλ.
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Ξυπολιτάς 2, Βλαχοδήμος 10(2), Ματσαμάς 10(2), Αγγελόπουλος 3, Σκορδάλης 25(5), Κούρος 8, Εκινέ 17.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσιαμπής 4, Μαϊστρέλης 7(1), Χρύσης 6, Καρλάφτης, Παρδακάς 17(1), Μητρόπαπας 6, Βαρνάβας 19(1), Μαυρόπουλος 3.

Εργοτέλης - Ακαδημία 64-55
Δεκάλεπτα: 13-7, 28-25, 49-41, 64-55
Διαιτητές: Βαλούρδος-Καρανικόλα
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 2, Καβαλλαράκης,  Χασάπης, Ξενάκης 11 (1), Χαρωνίτης 2, Σκαρλάτος 7 (1), Βασιλειάδης 10 Μπουμπάρης, Αρναουτάκης  15 (2), Μαχαιριανάκης, Καραλής 7 (1).
Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Κριθανάκης 12, Σκέμπης 4, Μαυραγάκης 8, Μαραγκάκης 4, Σταμούλης 11, Νταλιάνης 2, Μπαλάφας 12, Μπελεφάντης, Νύκταρης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 2.

Κάδμος - Κορωπί 62-69
Δεκάλεπτα: 12-17, 16-21, 23-15, 11-16
Διαιτητές: Χαραλαμπάκης - Μακρής
Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 3, Τομαράς 20 (4), Παπαδάκης, Χαράτσης Π., Κατσούλας 10 (1), Γκρινιάρης 15 (1), Χαράτσης Ι., Μπεκρής 8, Κουμπές, Δρακάκης 6, Μητρόπουλος
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 11 (1), Μελάς 4, Κούσουλας 9 (1), Κούργιας, Υφαντής 6, Τύρλας 10, Κερασοβίτης 20 (4), Τριπολιτσιώτης, Τσουμπρής 5 (1), Παπαδόπουλος, Αγαδάκος 4.

Κρόνος Αγ.Δημητρίου - Σπόρτιγκ 64-61
Διαιτητές: Μπούσιας - Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 12-14,27-29,45-44,64-61
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης - Τερζής) Μπάλας,Στραγανιώτης 15(1),Νάτσος,Ξιούρας 8(2),Πίτσας,Δορκοφύκης 7(1),Αντωνόπουλος 6,Φρουσκλιάς 19(1),Χαλβατζής 1,Γιαννόπουλος 8,Ανδρεάτος,Τσίλαγας.
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος - Ραδής) Σημαιόπουλος 18(2),Ηλιάδης 2,Μητσόπουλος 2,Πασπαλάς 2,Παπαβασιλείου 2,Καστανιώτης 6,Φιλιππόπουλος 22(2),Τσαπρούνης 7.


Ικαρος Ν.Σμ. – Πόλις Κ. 86-91 (79-79 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 28-24,43-46,57-65,79-79, 86-91
Διαιτητές: Σταματόπουλος – Αναστασίου
Ικαρος Ν.Σμ. (Μακρυδήμας,Τσεπελής): Μπουραζάνης 3 (1), Βλασόπουλος 4, Βούζας 9 (1), Ντεφούδης 8, Συραστρατίδης 14 (1), Βουρλίτης 23 (4), Μιχαλόπουλος 7, Δαρμογιάννης 18 (2), Καννάς, Δρίβας.
Πόλις Κ. (Μυριούνης,Μουριχίδης): Μπογδανίδης 6 (2), Κόκκινος 28 (1), Καρλαύτης, Κωνσταντώνης 20 (3), Βελιζιώτης 10 (1), Κασπαριάν 20 (2), Λάβαρης 4, Λαφτσης 3 (1), Τσεμπελής, Τσατάς.

Πεύκη - Αιγάλεω 81-69
Διαιτητές: Τσαχάκης-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 21-19, 35-34, 66-54, 81-69
Πεύκη (Θάνος): Δρακόπουλος 8(1), Βιδάλης 18(3), Γαπκιάδης 4, Νικολαϊδης 7(1), Σπηλιώπουλος, Κεράτσας 11, Μπάρμπαρης 9, Εμίρης 6(1), Ματαλιωτάκης 8, Κουκάκης 10(2).
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Μένος, Κωνσταντινίδης 4, Χανιώτης 3(1), Στάθης, Σακελαρόπουλος 18(3), Μιλεντίγιεβιτς 15(3), Αποσκίτης 7(2) Σταμάτης 11, Λοϊζος 11.



Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 39
2.Κορωπί 36
3.Εργοτέλης 34
4.Σπόρτιγκ 33
5.Πόλις Καλλιθέας 33
6.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 32
7.Αρχάγγελος 30
8.Κάδμος 29
9.Ηρόδοτος 29
10.Πεύκη 28
11.Διαγόρας Δρυοπιδεών 27
12.Αιγάλεω 26
13.Ακαδημία Ρεθύμνου 24
14.Ιωνικός ΝΦ 20


3ος Ομιλος
Αγρίνιο – Πρωτέας Γρεβενών 60-59
Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη 95-96 (77-77 κ.α., 85-85 α’ παρ.)
Καστοριά – Βόνιστα 126-60
Σιάτιστα – Μεταμόρφωση Βόλου 88-66
Νίκη Βολου – Ηρακλής Κοζάνης 65-87
Πανεδεσσαϊκός – Καρδίστα 45-76
Αίολος Αστακού – ΑΕΛ 73-82

Αγρίνιο-Πρωτέας Γρεβενών 60-59
Δεκάλεπτα: 16-9, 22-24, 39-33, 60-59
Διαιτητές: Καρακάσης-Κρεσταινίτης
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τσατάλας 13 (1), Σταμούλης , Σταμουλάκης 2, Μήτσου 9, Γεωργούλας 8, Μακρής 6, Γκόβας 22 (2), Μουχάκης.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης, Γιαννάκης 13 (3), Μουράτογλου 24 (2), Ρίγκος 2, Κολοβός 4, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 10, Πετρίδης 4, Τζήμας 2, Πενλίδης, Παπαθεοδώρου.


Σιάτιστα - Μεταμόρφωση Βόλου 88-66
Δεκάλεπτα: 24-12, 44-31, 68-48, 88-66
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δημάδης
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Ρέππας Χ. 12(3), Ρέππας Ν. 24 (3), Καλαμπούκας 3 (1), Τζώνος , Τσιαούσης 31 (1), Κουζιώνης, Κατσιάνης, Γεωργάκας 2 Γράβας 16 (1).
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 10 (1), Ζήσης, Παπούλιας 17, Νάνης 26, Σκαμαγκάς 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 9 (2), Διανέλος, Αγκρής, Τσιτσιλιάνης 2, Ζήσης.


Πανεδεσσαϊκός -Καρδίτσα 45-76
Δεκάλεπτα: 11-18, 22-47, 35-62, 45
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Λουλουδιάδης
Πανεδεσσαϊκός (Μύλτσης): Ποντίκης 2, Καρνάβας 12, Σπανός 8 (2), Τσάμης (1), Παζάρκας, Θεοδώρου 3, Σιδηρόπουλος, Τριγωνιάρης Ηλίας 2, Στρέπκος 11 (1), Μακρόπουλος 4.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 6, Γεωργίου 12 (2), Θώδης, Τσιαμούρας 5 (1), Παπαϊωάννου 13 (1), Παππάς Κ., Παπαδόπουλος 29, Αντωνίου 7, Κουρέπης, Μπρούτζος, Βούλγαρης 4.


Αίολος Αστάκου -ΑΕ Λάρισας 73-82
Δεκάλεπτα: 15-19, 34-41, 54-66, 73-82
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ζακεστίδης
Αίολος Αστάκου (Βουρνάς): Καραγιώργος 2, Πανάρας 12, Σταμόπουλος, Ψάλτου 4, Θωνιάτης 24, Κακλαμάνος 16 (2), Πάππος 2, Χουλιάρας 2, Λυμπάρης 11.
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 8, Κουρής, Σαριμπαλίδης 15 (3), Τσιλούλης 1, Τσούτσος 17 (2), Μηλιώνης 1, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 2, Μπλιάτσας, Πολίτης 22 (5), Ψάλτου 12, Κόκκας 4.


Διόσκουροι Κοζάνης - Μελίκη 95-96 (77-77 κ.α., 85-85 α' παρ.)
Δεκάλεπτα: 23-22, 43-39, 60-52, 77-77, 85-85, 95-96
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 15 (2) , Σκορδάρης 11 , Ντόβας 30 (3) , Γκοβεδάρος 2, Καρανώτας Σ. 15 (1), Μπάρμπας 4(1), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος 5.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 26 (2), Μαυρίδης 15 (1), Δημητριάδης 14 (3) , Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Κοτσαμπάσης 16 (2), Λέφας 8 , Παραπούρας 11 (2) , Τζουνόπουλος 6, Ρογγότης.


Νίκη Βόλου - Ηρακλής Κοζάνης 65-87

Δεκάλεπτα: 15-19, 34-44, 50-57, 65-87
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μάνιος
Νίκη Βόλου (Κασαπίδης): Τζίνης 5 , Οικονόμου 9 (3), Κατσαλής 21 (7) , Λατσίνογλου 7 (1) , Βασδέκης 3 (1), Τσιώλης 2, Βλίτσιος, Τάσος 15, Κετούλας 3, Τοκατλίδης, Θεοδώρου,
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 17 (3), Πουλιώνης 8, Σιδέρης 3 (1), Δούμας 3 (1), Αζής, Παπούλιας 7 , Γιαννουζάκος 12 (3), Δάλλας 2, Γιαννούλης 23, Γίδαρης 12 (2).



Βαθμολογία
1. Λάρισα 40
2. Αίολος Αστακού 38
3. Καστοριά 36
4. Αγρίνιο 33
5. Μελίκη 30
6. Διόσκουροι Κοζάνης 30
7. Πρωτέας Γρεβενών 29
8. Καρδίτσα 29
9. Ηρακλής Κοζάνης 29
10. Μεταμόρφωση Βόλου 28
11. Νίκη Βόλου 27
12. Σιάτιστα 26
13. Βόνιτσα 25
14. Πανεδεσσαϊκός 20




4ος Ομιλος

Ελευθερούπολη – Ευκαρπία 68-64
Ιωνικός Ιωνίας – Μακεδονικός 71-45
ΠΚ Νεάπολης – Μαντουλίδης 71-65
Ορφέας Ν. Σκοπού – Αγ. Βαρβάρα 76-63
Τιτάνες Δράμας – Πολύγυρος 68-88
Ζέφυρος 02 – Ικαροι Σερρών 57-56

 

Ορφέας Νέου Σκοπού - Αγία Βαρβάρα  76-63
Δεκάλεπτα: 19-20, 35-33, 61-43, 76-63
Διαιτητές: Πετανίδου-Τσούλης
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 32 (7), Ντίκογλου 1, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 5, Κουσιατζής 3, Γκατσουρίδης, Τσανάκας, Καδής 12 (1), Αξαρλής 1, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 15 (1), Γκουτζιομήτρος 5.
Αγ. Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης, Μπάμπουλης, Σιώπης 3 (1), Μητρούλης, Ράμμος 5, Φραγκόπουλος 7, Γ. Σουλίδης 3, Κουμλέλης 14, Μπανάσας, Κάτσικας 5, Φασουλάς 6, Πενταζίδης 20 (4).

 

Ιωνικος Ιωνίας -  Μακεδονικός 71-45
Δεκάλεπτα: 23-10, 33-23, 53-31, 71-45
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Εμμανουήλ
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 4 (1), Παναγιώτου 18 (1), Τερσενίδης 10, Ζεϊμπέκης 2, Μπάρκος 2, Παπαβασιλείου 8, Φλιάτης Ιωαν 8. , Καρούζος 6, Φλιάτης Γιωρ. 11, Σέφκας, Ακριτίδης 2.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης, Κοντσές, Φωτιάδης 10 (2), Κωνσταντινίδης 4, Παπαδόπουλος, Χαλάτσης, Γρηγορίου 5 (1), Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 4, Νικάκης 8, Γραβάνης 4, Λυχριδάς 6.

 

ΓΣ Ελευθερούπολης - ΠΣ Ευκαρπίας  68-64
Δεκάλεπτα: 10-17, 20-30, 38-46, 68-64
Διαιτητές: Κατωτεκίδης-Μελανίδης
ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Αδαμόπουλος 9 (1), Ρότσας 12 (4), Γκούμας 3 (1), Αμπελακιώτης 32 (3), Παπαζούδης, Δανίκας, Αμπεριάδης 8, Καλεάδης 2, Γούλας 2.
ΠΣ Ευκαρπίας (Αμοιρίδης): Δ. Χατζημιχαηλίδης 8 (2), Τζινόπουλος 9 (2), Δώδος 9 (1), Μανδάνης, Ν. Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Παπαευαγγέλου 15 (3), Σεφερίδης 2, Γκόφας, Σουτζόπουλος 16.


Τιτάνες Δράμας - ΑΟ Πολυγύρου 68-88
Δεκάλεπτα: 20-25, 35-47, 54-65, 68-88
Διαιτητές: Τσοκόλης-Παπαδόπουλος Χ.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης , Μανιώτης 8 (2), Καρατσομπάνης 7( 1), Θεοδωρίδης, Χατζόπουλος, Τοσουνίδης 4, Υφαντόπουλος 12, Γεδίκης, Εξουζίδης 13, Γρηγοριάδης 21 (3), Χατζηνικολάου, Παρλακίδης.
ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 9, Χαρτόπουλος 20 (2), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 14 (4), Κρομήδας 2, Βογιατζής 6 (2), Χαριστός 2, Χρηστίδης 6, Αποστολίδης , Πιπιλιάρης 20, Κοτζαγιάννης 9, Στοιβαχτάρης, Γαβριηλίδης.

ΠΚ Νεάπολης- Μαντουλίδης 71-65
Δεκάλεπτα: 18-24, 34-44, 55-55, 71-65
Διαιτητές: Γαζέτας-Αγραφιώτης
ΠΚ Νεάπολης Γκένογλου): Θεολόγου 10 (2), Κοσμίδης 16 (2), Κολοκυθάς 4, Παντούλας 3(1), Σαχινίδης 14 (1) , Δημητρόπουλος  5 (1), Δέλλας 4, Ταουκίδης Αβ. 10,  Καβούκης- Τσαλικίδης 5.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Τάκης 2, Καμάρας 12 (1), Μπίλιος 3 (1), Γκαβέζος 10(1), Χρηστίδης 22 (1), Γαϊτανίδης 2, Μπρόζος 5, Παυλογιάννης 8 (1), Βαϊντερλής.


Ζέφυρος - Ίκαροι Σερρών  57-56
Δεκάλεπτα: 11-16, 27-34, 40-45, 57-56
Διαιτητές:  Σαρακενίδης-Κέτουλας  
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 8, Μυλωνάς, Αλεξανδρίδης 15 (2), Κλουντζός 6 (1), Σουλάκης 4, Κλωναράς 9, Σπάχος, Καραϊσκος 3, Παπούδος, Σταυρίδης 12 ( 2) Μπαϊράμι.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 10, Τράκας 10 (1), Χορτομάρης 3 (1), Γκουτζιάς 4, Παπαδόπουλος 10, Καλογεράτος 10 (2), Βουρλίδας, Γεωργιανός 6,  Κάτος 3.


Η βαθμολογία
1. ΑΟ Πολυγύρου 34
2.ΠΣ Ευκαρπίας    34
3.ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας            33
4.Ορφέας Ν.Σκοπού          29
5.Ζέφυρος              28
6.ΑΣ Μακεδονικός              27
7.ΑΟΚ Ικαροι Σερρών        27
8.ΚΑΟ Σταυρούπολης        27
9.ΓΣ Ελευθερούπολης        26
10.ΣΑΠΚ Νεάπολης               26
11.ΜΑΣ Μαντουλίδης         24
12.ΑΣ Τιτάνες Δράμας         23
13.ΑΓ. Βαρβάρα     22

 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική (19η αγ.) - Αποτελέσματα


Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνος της 19ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ'Εθνικής έχουν ως εξής...


1ος Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου-Μανδραϊκός 65-63 (57-57 κ.α.)
Ερμής Περάματος-Νίκη Αμαρουσίου 59-73
Κρανίδι-Απόλλων Αρχ. Κορ. 63-105
Ακάδημος-Έσπερος ΑΟΠΑ 63-74
Νήαρ Ηστ-Προμηθέας Χαλ. 64-78
Ζάκυνθος-Πεντέλη 67-65
Χαλάνδρι-Ένωση Ιλίου 61-75


Κεραυνός Αιγίου-Μανδραϊκός 65-63 (57-57 κ.α.)
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Μαυρατζάς
Δεκάλεπτα: 26-18, 40-36, 49-51, 57-57, 65-63
Κεραυνός (Καραγιάννης): Κεφαλάς 16, Μοσχοβάκης 12(2) Μούτσιος 11(3), Παπαγεωργίου 2 , Λαμπρόπουλος 5, Τσιρώνης 3 (1), Λάφης 11, Κάντας 5(1), Βαγενάς, Τριανταφυλλόπουλος, Μουρίκης.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Ντότσι, Μεντενής, Μακρής 2, Καμπερίδης, Αττίκος 10, Μπαλάφας 24(2), Καλεμτζάκης 5(1), Γιάννου, Σακελλάρης 4, Μάκος 11(1), Κυρίτσης, Ηλιάδης 7.

Ερμής Περάματος -Νίκη Αμαρουσίου 59-73
Διαιτητές: Μαγκουνής-Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 9-14, 28-33, 45-58, 59-73
Ερμής Περ. (Κάσσης): Αλμπέρτης, Φωστέρης 19(1), Ντακούλιας 12(1), Πέππας 2, Κορωπούλης 10(2), Γουρνάς 4, Κουκουβάκης 3, Καϊρης, Διαμαντόπουλος 8, Σωτηρίου 1, Πετράκος.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 14(3), Τσέκενης Ι., Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 17(3), Κοντογιάννης 13(1), Κυπριτζόγλου 19(1), Γεωργακόπουλος 2, Γιατράκος, Θωμόπουλος 5, Τσέκενης Α., Μούγιος 1, Τσιάτσιος.

Κρανίδι-Απόλλων Αρχ. Κορ. 63-105
Διαιτητές: Καλογριάς-Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 17-30, 31-64, 47-91, 63-105
Κρανίδι (Καπογιάννης): Πάζος, Λαμπίρης 2, Γαλάνης, Λαμπίρης , Καπόγιαννης, Κωνσταντίνου 3(1), Τζινόπουλος 8, Προσίλης, Μπινιάρης 5, Κοντογιάννης 40(1), Χάσα 2, Παπουτσής 3
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καλύβας 5(1), Στεφανής 2, Κατσαμάκης 13(2), Γδύσης 5(1), Βαμβακάς 36(3), Γκρέκα, Δανιήλ 11(3), Τζαναβάρας 2, Σταυρόπουλος 14(1), Αδάμ 3, Τρυφωνόπουλος 14 .

Ακάδημος-Έσπερος ΑΟΠΑ 63-74
Διαιτητές: Φασόλης-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 15-16, 21-28, 43-52, 63-74.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Καραμπάτσος, Λουρμπέας 13(2), Τσικούρης 11, Λαζαρακόπουλος 5, Αλοίμονος 2, Καζολέας 7(1), Γιαννουκάκης 18(3), Σπαντιδέας 3(1), Σκοπέτος 2, Κουτίβας 2, Γεωργανάς.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Οικονομόπουλος 9(1), Φραντζής 10, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος 13(1), Αδαμόπουλος, Μέλνικς 4, Στυλίδης 11(1), Μακρής, Κάλλης 2, Δίπλαρος 10(1), Λυμπέρης 12(2), Αγγελόπουλος 3.

Νήαρ Ηστ-Προμηθέας Χαλ. 64-78
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 19-25 , 35-42, 45-59, 64-78
Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Ζεχερλής 6, Σμυρλής 12(1), Ταταρούνης 8, Καπετζόγλου 12, Ζευγώλης , Σπανάκος 3(1), Χότζα 11,Πέζος 5(1), Κούτα 6(1).
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 6(2), Καραθανασόπουλος Αλ. 7(1), Σπετσιέρης , Τασιόπουλος 17(3), Καρούζος 20(5), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 7, Ρώσσης 3(1), Ανδρουλάκης 8,Μαλούκος 10.

Ζάκυνθος-Πεντέλη 67-65
Διαιτητές: Μανδήλας-Ζιώγας Δεκάλεπτα: 16-23, 37-38, 51-54, 67-65
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 11(2), Καρβούνης 9(2), Παπάδης 2, Μπάρτζος 12, Ζαχαράκης 5(1), Καραμπάτσος 12, Μπουλογιώργος, Στέφος 9, Νικολόπουλος 7, Ζάγκλας, Σοφιανόπουλος, Μάργαρης.
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Γάσπαρης, Μάντζιος, Χαζτηκωστής 13(2), Κατσαντώνης, Αυγενικός 13, Λουγιάκης 15(1), Χαρτοματσίδης, Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 12(1), Καραθανάσης12(4, Μαντζιώρης.

Χαλάνδρι-Ένωση Ιλίου 61-75
Διαιτητές: Χρηστίδης Π-Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 18-17, 28-43, 43-59, 61-75
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 2, Κοκώσης, Στεργίου 14(2), Παπαντωνίου 18(4), Λυπημένος, Αλεξόπουλος 15, Κοντοζόπουλος, Γιαννακόπουλος, Μπεκρής, Σβαρνάς 12(1).
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 10(1), Μπέλλας Ι. 17(5), Φουντάς 9(1), Φιλιπάκος, Τσολάκης 8, Παπαηλίου 6(2), Μπέλλας Ο. 19(4), Μίχος 2, Ραλάκης, Στρατομήτρος 4(1), Γεωργιάδης , Ζαρκάδας.

Η βαθμολογία
1. Έσπερος ΑΟΠΑ 35
2. Ένωση Ιλίου 34
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 33
4. Ζάκυνθος 32
5. Νίκη Αμαρουσίου 31
6. Κεραυνός Αιγίου 31
7. Πεντέλη 30
8. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 30
9. Μανδραϊκός 26
10. Νήαρ Ηστ 25
11. Ακάδημος 24
12. Πέραμα 23
13. Χαλάνδρι 22
14. Κρανίδι 21

2ος Ομιλος

Κορωπί-Πεύκη 104-97
Σπόρτιγκ-Κάδμος  78-80 (73-73 κ.α.)
Ιωνικός ΝΦ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου  71-73
Ηρόδοτος-Διαγόρας Δρυοπιδέων  72-62
Ακαδημία-Αρχάγγελος  44-51
Αιγάλεω-Ίκαρος Ν. Σμύρνης  64-73
Πόλις-Εργοτέλης  71-72

 

Ακαδημία Ρεθ. – Αρχάγγελος 55-61
Δεκάλεπτα: 15-15, 25-30, 40-44, 55-61
Διαιτητές: Μηλαπίδης- Ορφανός Ιορδ.
Ακαδημία Ρεθ. (Θεοδωρουλάκης): Κριθανάκης 3 (1), Σκέμπης 4, Μαυραγάκης 7, Μαραγκάκης 3 (1), Σταμούλης 9 (3), Νταλιάνης 10, Μπαλάφας 15 (1), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου 4 (1), Δουλγεράκης.
Αρχάγγελος  (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου 1, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος 16 (2), Ματσαμάς 5 (1), Αυγενικού 3 (1), Αγγελόπουλος 2, Σκορδάλης 15 (2), Κούρος 13, Εκινέ 6.

Πόλις Κ. - Εργοτέλης     71-72
Δεκάλεπτα: 18-22, 28-35, 46-52, 71-72
Διαιτητές: Λιότσος, Σπυρόπουλος Α.
Πόλις Κ. (Μυριούνης): Μπογδανίδης, Καβελάρης, Κόκκινος 32, Καρλάφτης 3 (1), Κωνσταντώνης, Βελιζιώτης 11, Κασπαριάν 10 (1), Λάβαρης 2, Λαφτσής 13 (3), Τσεμπελής, Τσάπας.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 23, Καρακωνσταντάκης 8 (1), Χασάπης, Ξενάκης 9, Χαρωνίτης, Αθαναηλίδης, Σκαρλάτος 16 (2), Βασιλειάδης 2, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 4, Μαρής, Καραλής 10 (1).

Κορωπί - Πεύκη 104-97
Δεκάλεπτα: 25-27, 52-45, 78-72, 104-97
Διαιτητές: Καλογερόπουλος -Καλαϊτζάκης
Κορωπό (Καρακώστας): Ντάσης 12 (2), Μελάς 13 (3), Κούσουλας 15 (3), Κούργιας 3 (1), Νικολού, Τύρλας 16, Κερασοβίτης 13 (2), Τσουμπρής 16 (3), Παπαδόπουλος 2, Αγαδάκος 14 (1).
Πεύκη (Θάνος): Κοκκινάκης, Δρακόπουλος, Βιδάλης 22 (3), Γαπκιάδης 6, Νικολαΐδης, Σπηλιόπουλος 2, Εμίρης 24 (4), Κεράτσας 2, Μπάρμπαρης 10, Ματαλιωτάκης 16, Κουκάκης 15 (3).

Σπόρτιγκ - ΚΑΔΜΟΣ 78-80 (73-73 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 14-16, 30-34, 58-56, 73-73, 78-80
Διαιτητές: Κώτσου- Καρπάνος
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 13 (1), Ηλιάδης 12, Βαθρακοκοίλης 21 (2), Πασπαλάς 4, Καστανιώτης 3, Χαρακτινός 8, Φιλιππόπουλος 9 (1), Τσαπρούνης 8.
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σαμουρέλης 18, Τομαράς 14 (3), Παπαδάκης, Χαράτσης Π., Κατσούλας 3, Γκρινιάρης 14 (1), Χαράτσης Ι. 8, Μπεκρής, Κουμπές, Δρακάκης 13, Μητρόπουλος 10 (1).

Ηρόδοτος - Διαγόρας Δρ.  72-62
Δεκάλεπτα: 15-11, 38-26, 59-41, 72-62
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίδης
Ηρόδοτος(Δημητριάδης): Πυριώτης, Τσαμπής 7 (1), Μαιστρέλης 8 (1), Χρύσης 17, Αντωνιάδης, Καρλάφτης 6 (2), Παρδακάς 17 (2), Μητρόπαπας, Βαρνάβας 8, Χωματάς 2, Μαυρόπουλος 7 (1), Χαρατσής Χ..
Διαγόρας Δρ. (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Γεράνιος, Μονέος 4, Κουμπούρας 8 (2), Μακρής 6, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 5, Μαρκομιχάλης 2, Κορρές 8 (1), Περγάντής, Παπαϊωάννου, Ντιφαντής 21.

Αιγάλεω - Ικαρος Ν.Σμ.  64-73
Δεκάλεπτα: 17-20, 39-41, 52-52, 64-73
Διαιτητές: Αναστασίου – Πλιάκας
Αιγάλεω(Δρουμπούκης): Μένος 2, Χανιώτης 2, Σακελλαρόπουλος 14 (3), Αποσκίτης 11 (1), Μιλεντίγιεβιτς 8, Μπάζιος, Κωνσταντινίδης 4, Μπέλης, Νικολόπουλος, Σταμάτης 10, Λοΐζος 13.
Ικαρος (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 11, Βούζας 11 (3), Συριστρατίδης 28 (3), Βουρλίτης 13 (2), Δαρμόγιαννης 9 (2), Μιχαλόπουλος 1, Καμπούρης, Καννάς, Βλασσόπουλος.

Ιωνικός Ν.Φ  – Κρόνος Αγ.Δημ. 71-73
Δεκάλεπτα: 21-12, 37-37, 52-53, 71-73
Διαιτητές: Γαρίνη – Αντωνιάδης
Ιωνικός Ν.Φ. (Μαυραγάνης): Φρατζέσκος 7 (1), Μαυραγάνης 20 (3) ,Σβερκούνος 9 (3), Μελεούνης 13 (1), Σβορώνος 13(1), Γιαννιώδης 9, Τσούπρος,Σωτηρίου.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης-Τερζής): Μπάλας 8 (2), Στραγανιώτης 8 (1), Ξιούρας 6,Δορκοφύκης 15 (1), Αντωνόπουλος 4,Φρουσκλιάς 12, Χαλβατζής 11,Γιαννόπουλος 9 (3), Ανδρεάτος,Τσίλαγας.

 

Η βαθμολογία
1. Ευκαρπία 33
2. Πολύγυρος 32
3. Ιωνικός Ιωνίας 31
4. Σταυρούπολη 27
5. Ορφέας Νέου Σκοπού 27
6. Ζέφυρος 26
7. Μακεδονικός 26
8. Ικαροι Σερρών 26
9. Ελευθερούπολη 24
10. ΠΚ Νεάπολης 24
11. Μαντουλίδης 23
12. Τιτάνες Δράμας 22
13. Αγία Βαρβάρα 21

 



3ος Όμιλος

Πρωτέας Γρεβενών – Πανεδεσσαϊκός  80-60
Μελίκη – Αγρίνιο  74-64
Βόνιτσα – Διόσκουροι Κοζάνης  68-83
Μεταμόρφωση Βόλου -Καστοριά  62-73
Ηρακλής Κοζάνης – Σιάτιστα  91-75
Καρδίτσα – Αίολος Αστακού  45-66
ΑΕΛ – Νίκη Βόλου  104-92

Μεταμόρφωση Βόλου - Καστοριά 62-73

Δεκάλεπτα: 18-25, 31-41, 45-54, 62-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Μεταμόρφωση Βόλου. (Μυριντζής): Καραγιώργος 15 (1), Ζήσης, Παπούλιας 14, Νάνης 8, Αγκρής 2, Σκαμαγκάς 6, Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας 4, Γιωτόπουλος 9 (1), Διανέλος 2.

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 5 (1), Λέκκος, Κρανιάς, Γυμνόπουλος 10, Τεπετίδης 7 (1), Καραμήτσος 2, Ντάλης 13 (2), Τασιούδης 10 (1), Αντωνιάδης 4, Πανταζής 7(1), Κόκουρας 15.

Καρδίτσα - Αίολος Αστακού 45-66

Δεκάλεπτα: 12-17, 21-36, 36-54, 45-66

Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 6 (2), Μπρούτσος 3 (1), Παπαϊωάννου 13(1), Παππάς Κ., Γεωργίου 2, Βούλγαρης 2, Παπαδόπουλος 6, Αντωνίου 13 (3), Παππάς Γ., Κουρέπης.

Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Πανάρας 14 (3), Σταμόπουλος, Ψάλτου 12 (2), Θωνιάτης 13 (1), Κακλαμάνος 8 (1), Πάππος 4, Χουλιάρας 2, Λυμπάρης 13, Δουρούκης.

Πρωτέας Γρέβενων - Πανεδεσσαϊκός 80-60

Δεκάλεπτα: 29-12, 48-29, 64-42, 80-60

Διαιτητές: Μαραθιώτης-Τζιοπάνος Γ .

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (3), Γιαννάκης 2, Πετρίδης 4, Μουράτογλου 15, Ρίγκος, Κολοβός, Παπαθεοδώρου 3 (1), Τσιμίδης 14, Μαλιούρας 15, Τζήμας 12 (2), Χατζημουρατίδης.

Πανεδεσσαϊκός (-): Ζήνας, Ποντίκης, Σιδηρόπουλος, Τριγωνάρης Δ.,  Τριγωνάρης Η. 5, Σπανός 7 (1), Τσάμης 8, Στρέπκος 15 (3), Καρνάβας 18, Παζάρκας, Θεοδώρου 7.

Ηρακλής Κοζάνης - Σιάτιστα 91-75

Δεκάλεπτα: 20-20, 46-35, 71-55, 91-75

Διαιτητές: Φακίτσας-Δολγύρας

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 7 (1), Μπουλιώνης 6 (2), Σιδέρης 13 (3), Μπάλλας, Δούμας, Γιαννουζάκος 21 (4), Αζής 10 (2), Παπούλιας 4, Καρέντζος 6 (1), Γιαννούλης 24.

Σιάτιστα (Τσιαούσης): Γεωργάκας 6 (1), Λεκίδης, Γράβας 3, Ρέππας Χρ. 25 (4) Στεργίου, Καλαμπούκας 11 (1), Τζώνος Γ. 3, Τζώνος, Τσιαούσης Χρ. 20 (1), Κατσιάνης 7.

 

ΜΕΛΙΚΗ - ΑΓΡΙΝΙΟ 79-70

Δεκάλεπτα: 23-19, 41-33, 64-53, 79-70

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Καρακώστας

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 12 (4), Μαυρίδης 19 (2), Δημητριάδης 2, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτσαμπάσης 15 (2), Λέφας 2, Παραπούρας 27 (5), Τζουνόπουλος 1, Ρογγότης 1.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Τσατάλας 22 (1), Σταμούλης 2, Γεωργούλας 13 (2), Μακρής 16, Γκόβας 17 (3).

 

ΑΕΛ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 104-92

Δεκάλεπτα: 25-25, 50-48, 78-69, 104-92

Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3 (1), Κουρής, Σαριμπαλίδης 10 (2), Τσιλούλης 22 (2), Τσούτσος 21 (2), Μηλιώνης 6 (2), Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 5, Μπλιάτζας, Πολίτης 19 (3), Ψάλτου 16, Κόκας 2.

ΝΙΚΗ Β. (Κασαπίδης): Τζίνης 7 (1), Οικονόμου, Κατσαλής 16 (4), Λατσίνογλου 2, Βασδέκης, Τσιώλης 20 (2), Βλίτσιος 4, Τάσος 31, Κετούλας 5, Τοκατλίδης 7.

 

ΒΟΝΙΤΣΑ - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 68-83

Δεκάλεπτα: 16-23, 34-49, 50-72, 68-83

Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

ΒΟΝΙΤΣΑ (Μπαλάσκας): Κακιούζης 25 (3), Ζαχαράκης 3, Αρέθας 1, Τσιτσώνης, Περλής 16 (1), Κορόζης 1, Μάρης, Μαζαράκης, Μανδαλάκης 22, Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 10 (2), Σκορδάρης 7 (1), Ντόβας 16 (3), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 24, Τσακιρίδης, Γκλιάνας 6, Μπάρμπας 2, Καρανώτας Τ., Ανδρίτσος 18.

 

Η βαθμολογία

1. Λάρισα 38
2. Αίολος Αστακού 37
3. Καστοριά 34
4. Αγρίνιο 31
5. Διόσκουροι Κοζ. 29
6. Πρωτέας Γρεβ. 28
7. Μελίκη 28
8. Καρδίτσα 27
9. Ηρακλής Κοζ. 27
10. Μεταμόρφωση Β. 27
11. Νίκη Βόλου 26
12. Σιάτιστα 24
13. Βόνιτσα 24
14. Πανεδεσσαϊκός 19


4ος Ομιλος

Ευκαρπία – Σταυρούπολη  79-72
Μακεδονικός – Ελευθερούπολη  75-60
Μαντουλίδης – Ιωνικός Ιωνίας  67-76
Αγ. Βαρβάρα – ΠΚ Νεάπολης  70-63
Πολύγυρος – Ζέφυρος 02  70-63
Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού  63-59


Μακεδονικός- Ελευθερούπολη 75-60

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής

Δεκάλεπτα: 21-17, 37-31, 52-45, 75-60

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Κοντσές 6, Φωτιάδης 4 (1), Κωνσταντινίδης 13 (2), Παπαδόπουλος 7 (1), Γρηγορίου 7 (1), Πηλακούτας 15 (1), Μποβασιανός 8, Νικάκης 15, Γραβάνης, Λυχριδάς.

ΓΣ Ελευθερούπολης (Καμαράκης): Αδαμόπουλος 17 (3), Ρότσας 12 (2), Γκούμας 14, Αμπελακιώτης 10, Κωνσταντάρας, Παπαζούδης 5 (1) Κουκουλίδης, Καλεάδης, Γούλας 2.


Αγία Βαρβάρα - ΠΚ Νεάπολης 70-63

Διαιτητές: Ρούκας-Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-36, 52-47, 70-63

Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης 2, Μπάμπουλης, Σιώπης, Μητρούλης 8 (2), Ράμμος 12 (1), Φραγκόπουλος, Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 15, Κάτσικας 5 (1), Φασουλάς 4, Πενταζίδης 21 (2).

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 2, Θεολόγου 18 (2), Τσαλικίδης 8 (1), Χατζηστεφάνου, Κοσμίδης 11, Κολοκυθάς 6, Παντούλας, Σαχινίδης 10 (2), Δημητρόπουλος 2, Δέλας 2, Α. Ταουκίδης 4.

 

ΠΣ Ευκαρπίας- ΚΑΟΣ 79-72

Διαιτητές: Τσόκολης-Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 18-14, 41-33, 59-48, 79-72

ΠΣ Ευκαρπίας (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ .12 (2), Τζινόπουλος 15 (2), Δώδος 11 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 14 (2), Παπαευαγγέλου 4, Σεφερίδης 2, Γιώρτσιος Χρ,- Γκόφας 10 (1), Σουτζόπουλος 11, Γιώρτσιος Αθ. Μανδάνης, Παρασκευάς.

ΚΑΟΣ (Τσακίρης): Τσολάκης, Κοτσάμπασης 13 (2), Παπανικολάου 13 (2), Ζηκούλης 10 (1), Τσαβλίδης 16 (1), Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης, Σιδηρόπουλος 15, Σπανός, Χεμπεκίδης 5 Βαλσαμίδης, Επιτρόπου.


Μαντουλίδης- Ιωνικός Ιωνίας 67-76

Διαιτητές: Μανιός-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 18-15, 34-37, 50-61, 67-76

Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Ρεφατλάρι, Τάκης 7, Καμάρας 26 (3), Ανδρεάδης 2, Μπίλιος 3 (1), Γκαβέζος 9, Χρηστίδης 14, Θεοδωρίδης, Τσιακίρης, Παυλογιάννης, Μπρόζος 6, Βαϊντερλής.

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 4, Παναγιώτου 15 (1), Τερσενίδης 11 (1), Ζεϊμπέκης 14 (2), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 15 (4), Φλιάτης Ι. 10, Καρούζος 3, Φλιάτης Γιωρ. 4


Ικαροι Σερρών - Ορφέας Νέου Σκοπού 63-59

Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 9-19, 31-34, 42-44, 63-59

Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος):Γρίψιος 21 (1), Καλογεράτος 8 (1), Γεωργιανός 9, Τράκας 8, Χορτομάρης 5 (1), Παπαδόπουλος 12, Γκουτζιάς, Κάτος, Στογίλκοβιτς.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 9 (1), Καβαργύρης 6, Σουλούγκας 6 (2), Τσανάκας 3 (1), Καδής 13 (2), Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 13 (1), Γκουτζιομήτρος 7, Αξιαρλής, Καντζουρίδης.


ΑΟ Πολυγύρου - Ζέφυρος 02 70-63

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 20-14, 28-26, 54-49, 70-63

ΑΟ Πολυγύρου (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 3, Χαρτόπουλος 6, Δ. Παπασαραφιανός 12 (3), Κρομήδας 6, Βογιατζής 9 (3), Α. Ζαγορίτης, Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης, Πιπιλιάρης 19 (1), Κοτζαγιάννης 15, Στοιβαχτάρης.

Ζέφυρος '02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 12 (1), Μυλωνάς 10, Αλεξανδρίδης, Κλουντζός 8, Σουλάκης 3 (1), Παππάς, Σταφυλάς, Κλωναράς 14 (1), Σπάχος, Καραϊσκος 8 (2), Παπούδος, Σταυρίδης 8 (1).



Βαθμολογία

1. Ευκαρπία 33 15-3
2. Πολύγυρος 32 15-2
3. Ιωνικός Ιωνίας 31 13-5
4. Σταυρούπολη 27 9-9
5. Ορφέας Νέου Σκοπού 27 9-9
6. Ζέφυρος 26 9-8
7. Μακεδονικός 26 9-8
8. Ικαροι Σερρών 26 9-8
9. Ελευθερούπολη 24 6-12
10. ΠΚ Νεάπολης 24 6-12
11. Μαντουλίδης 23 5-13
12. Τιτάνες Δράμας 22 5-12
13. Αγία Βαρβάρα 21 4-13

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Ο πρωτοπόρος του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, Κρόνος, επιβλήθηκε στον Άγιο Δημήτριο της Ακαδημίας με 76-66, στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ακαδημία 76-66

Διαιτητές: Αργυρούλης-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-34, 57-46, 76-66

Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 16 (3), Νάτσος, Ξιούρας 14 (4), Πίτσας, Κόης, Αντωνόπουλος 11, Φρουσκλιας 16 (3), Χαλβατζής 7, Γιαννόπουλος 8 (1), Ανδρεάτος 4, Τσίλαγας.

Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας 2, Κριφυνάκης 11 (2), Σκέπι 4, Μαυραγάκης 20, Σταμούλης 10 (2), Νταλιάνης , Μπαλάφας 16 (1), Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 3.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 33

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία 21

14. Ιωνικός ΝΦ 17

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική εξ' αναβολής)

Σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ' Εθνικής, ο Εργοτέλης επικράτησε άνετα του Ιωνικού Ν.Φ. με 80-56. Το Σάββατο ο πρωτοπόρος Κρόνος θα υποδεχθεί στον Αγίο Δημήτριο την Ακαδημία.

2oς Ομιλος

Σάββατο 21 Φεβρουαρίου

16:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ακαδημία\ Καραλής-Μαυρατζάς (Μίχας)

 

Ιωνικός Ν.Φ. - Εργοτέλης 56-80

Διαιτητές:Λουκαράκης-Λεβεντέλης

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-37, 44-53, 56-80.

Ιωνικός Ν.Φ. (Κουκλάκης): Φρατζέσκος 7 (1), Μαυραγάνης 8, Σβερκούνος 10 (1), Ζβορόνος 4, Γιαννιώδης 25, Στυλιανός 2, Τσούπρος.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 20 (5), Χασάπης 2, Ξενάκης 15 (1), Αθαναηλίδης, Σκαρλάτος 3 (1), Μπουμπάρης 2, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 11 (1).

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου* 31

2. Σπόρτιγκ 30

3. Κορωπί 30

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ικαρος Νέας Σμύρνης 28

6. Εργοτέλης 28

7. Ηρόδοτος 25

8. Κάδμος 24

9. Αρχάγγελος 24

10. Πεύκη 23

11. Διαγόρας Δρ. 23

12. Αιγάλεω 23

13. Ακαδημία* 20

14. Ιωνικός ΝΦ 17

*Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (17η αγωνιστική)


Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 65-67

Ερμής Περάματος-Πεντέλη 79-93

Κρανίδι-Μανδραϊκός 66-82

Ακάδημος-Νίκη Αμαρουσίου 63-74

Προμηθέας Χαλ-Απόλλων Αρχ. Κ. 83-78

Νήαρ Ηστ-Έσπερος ΑΟΠΑ 37-68

Ζάκυνθος-Χαλάνδρι 20-0 (α.α.)

 

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 65-67

Διαιτητές: Λιότσος-Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 18-11, 37-26, 53-40, 65-67

Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 15(2), Τσιρώνης 5(1), Μούτσιος 5(1), Βουρνάς 2, Κάντας, Βαγενάς, Κεφαλάς 19(2), Παπαγεωργίου, Λάφης 18, Λυμπέρης 1.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 9(3), Φουντάς 20(4), Μητρόπουλος, Τσολάκης 16, Παπαηλίου, Μπέλλας Ο. 8, Μίχος 3, Ραλάκης, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 4.

 

Ερμής Περάματος-Πεντέλη 79-93

Διαιτητές:: Παπαφωτίου-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-22, 43-42, 64-70, 79-93

Ερμής Περ. (Κάσσης): Αλμπέρτης, Μαλτετσιώτης, Φωστέρης 23(5), Ντακούλιας 12(1), Πέππας 5(1), Κορωπούλης 10(2), Γουρνάς 6, Κουκουβάκης 6, Καϊρης 3, Διαμαντόπουλος 12(1), Σωτηρίου 2.

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Χατζηκωστής 27(5), Κατσαντώνης 8, Μανιάτης 5, Αυγενικός 19, Λουγιάκης 4, Χαρτοματσίδης, Γάσπαρης 1, Μπίκος 7, Καραβασάνης 20(3), Μαντζιώρης 2.

 

Κρανίδι-Μανδραϊκός 66-82

Διαιτητές:: Σπυρόπουλος Α-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 13-31, 27-51, 37-65, 66-82

Κρανίδι (Καπογιάννης): Τζινόπουλος 6, Καπογιάννης 7(1), Κωνσταντίνου 10(2), Προσίλης, Μπινιάρης 9, Κοντογιάννης 28(2), Λιόσης 6, Γαλάνης.

Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης 3, Μεντέμααης 2, Αττικός 14, Μπαλάφας 5(1), Καλεμτζάκης 11(3), Γιάννου, Μάκος 9(1), Σακελλάρης 4, Κυρίτσης 5(1), Ηλιάδης 29(6), Καμπερίδης.

 

Ακάδημος-Νίκη Αμαρουσίου 63-74

Διαιτητές:: Καραλής-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 11-10, 30-27, 45-52, 63-74

Ακάδημος (Ροζακέας): Ανδριανόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 9, Γιαννουκάκης 16, Καζολέας 5, Λαζαρακόπουλος 7, Αλοίμονος 4, Σκοπέτος, Γεωργανάς 17, Λουρμπέας 5.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος, Τσέκενης Ι. 3(1), Κατωπόδης 9, Παβλίσεβιτς 16, Κοντογιάννης 28(1), Θωμόπουλος 4, Γεωργακόπουλος 2, Γιατράκος, Τσιάτσιος, Τσέκενης Α. 10, Μούγιος 4, Μαύρος.

 

Προμηθέας Χαλ-Απόλλων Αρχ. Κ. 83-78

Διαιτητές:: Φάκαρος-Ζέρβας

Δεκάλεπτα: 19-24, 35-35, 58-61, 83-78

Προμηθέας Χ. (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 13 (3), Καραθανασόπουλος Αλ., Σπετσιέρης 6(2), Λοΐζος 6, Τασιόπουλος 17(4), Καρούζος 16(4), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 16(2), Ρώσσης 3(1), Ανδρουλάκης, Μαλούκος 6.

Απόλλων Αρχ. Κ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 18, Χρήστου, Στεφανής 3(1), Βαμβακάς 9(1), Γκρέκα, Δανιήλ 11(2), Σταυρόπουλος 11(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 24.

 

Νήαρ Ηστ-Έσπερος ΑΟΠΑ 37-68

Διαιτητές:: Μπανασάκης-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-15, 15-33, 23-54, 37-68

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Δεσερλής, Σμυρλής 12(1), Ταταρούνης 4, Καπετζόγλου 13(1), Ζευγώλης, Σπανάκος 2, Χότζα 6, Πεζός, Αγγέλης, Κούτα.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 5, Φραντζής 5(1), Σταυράκης 2, Λαμπρόπουλος 7, Οικονομόπουλος 4, Μέλνικς 9, Στυλίδης 6, Κάλλης 10, Δίπλαρος 7(1), Λυμπέρης 13(3), Αγγελόπουλος.

 

Η βαθμολογία

1. Έσπερος Πατρών 31

2. Προμηθέας Χαλανδρίου 30

3. Ένωση Ιλίου 30

4. Ζάκυνθος 29

5. Κεραυνός Αιγίου 28

6. Νίκη Αμαρουσίου 27

7. Πεντέλη 27

8. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 26

9. Νήαρ Ηστ 23

10. Μανδραϊκός 23

11. Ακάδημος 22

12. Πέραμα 21

13. Χαλάνδρι 19

14. Κρανίδι 19

 

 

2ος Ομιλος

 

Κορωπί-Εργοτέλης 71-63

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Ν. Σμ. 71-68

Ιωνικός ΝΦ-Πεύκη 80-95

Ηρόδοτος-Κάδμος 86-69

Αρχάγγελος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-70

Ακαδημία-Διαγόρας Δρυοπιδέων 44-51

Αιγάλεω-Πόλις 88-73

 

 

Ιωνικός ΝΦ - Πεύκη 80-95

Διαιτητές: Φασόλης-Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-51, 49-68, 80-95

Ιωνικός Ν.Φ. (Μπαζιάνας-Κουκλάκης): Φραντζέσκος 15 (3), Χριστοδούλου 2, Μαυραγάνης 29 (3), Σβερκούνος 8 (2), Σβορώνος 4, Μελεούνης 6, Γιαννιώδης 10, Τσούπρος 2, Παπανδρέου 4.

Πεύκη (Θάνος-Τσιγωνάκης): Δρικόλιας 3 (1), Δρακόπουλος 1, Βιδάλης 5 (1), Γαπκιάδης 13, Νικολαΐδης 5 (1), Σπηλιόπουλος 11, Εμίρης 20, Κεράτσας 3, Μπαρμπαρής 10, Τσεμπέρης 2, Ματαλλιωτάκης 15, Κουκάκης 7.

 

Ακαδημία-Διαγόρας Δρυοπιδέων 44-51

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Τσακαλογιάννης.

Δεκάλεπτα: 14-11, 21-27, 33-39, 44-51.

Ακαδημία (Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας, Κριθινάκης 10, Σκεμπής 2, Μαραυγάκης 14(1), Χρυσουλάκης 7(1), Νύκταρης, Σταμούλης 11(3), Νταλιάνης, Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 4, Κουμπούρας 8, Μαρκομιχάλης 8(1), Μακρής, Περγάντης, Μαυροειδάκος 7, Γεράνιος, Κορρές 6, Ζούκας 11(1), Παπαϊωάννου 5, Ντιφαντής 2.

 

Ηρόδοτος - Κάδμος 86-69

Δεκάλεπτα: 26-19, 55-34, 73-47, 86-69

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 3 (1), Tτσάμπης 19 (3), Πυργίωτης, Μαϊστρέλης 8 (2), Χρύσης 9 (1), Καρλάφτης, Παρδακάς 11, Μητρόπαπας , Βαρνάβας 15, Μαυρόπουλος 18 (3), Χωματάς, Χαρατσής 3 (1).

Κάδμος(Αναστασίου): Σαμουρέλης 2, Τομαράς 12 (1), Παπαδάκης, Χαράτσης Π. 3 (1), Γκρινιάρης 15 (1), Κατσινάς, Μητρόπουλος 2, Χαράτσης Γ. 18 (1), Κουμπές 3, Κατρισιώτης, Δρακάκης 14.

 

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Ν. Σμ. 71-68

Δεκάλεπτα: 18-21, 26-38, 50-50, 71-68

Διαιτητές: Αποστολίδης – Τσολάκος

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 17 (2), Ηλιάδης 8, Βαθρακοκοίλης, Χαρακτινός 14 (2), Φιλιππόπουλος 9, Καστανιώτης 3, Μητσόπουλος, Πασπαλάς, Πλουτέτσκι 18 (3), Τσαπρούνης 2.

Ίκαρος Ν. Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 3 (1), Βλασόπουλος, Βούζας 8 (1), Ντεφούδης 10, Συριστατίδης 21 (3), Βουλίτης 16 (2), Μιχαλόπουλος 4, Δαρμογιάννης 6 (2), Καννάς, Δρίβας.

 

Αρχάγγελος - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-70

Δεκάλεπτα: 14-17, 34-29, 51-53, 64-70

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος- Κανελλόπουλος

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού 3 (1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς 5 (1), Βλαχοδήμος 10 (3), Ματσαμάς 15 (1), Αυγενικός, Σκορδάλης 1, Κούρος 8, Εκινέ 22.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 11 (1), Νάτσος, Ξιούρος 2, Δορκοφίκης 4, Αντωνόπουλος 6 (1), Φρουσκλιάς 25 (3), Χαλβατζής 10, Γιαννόπουλος 12 (3), Ανδρεάτος.

 

 

Κορωπί-Εργοτέλης 71-63

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-28, 53-47, 71-63

Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος

Κορωπί(Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 9 (1), Κούσουλας 19 (4), Κούργιας 3 (1), Νικολού, Τύρλας 5, Κερασοβίτης 3, Τσιουμπρής 7 (1), Αγαδάκος 13 (1), Υφαντής 9.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 17, Καρακωνσταντάκης 11, Χασάπης, Ξενάκης 9, Σκαρλάτος 9 (1), Βασιλειάδης 2, Μπουμπαρής, Αρναουτάκης 8, Καραλής 7 (1).

 

Αιγάλεω-Πόλις 88-73

Δεκάλεπτα: 17-24, 39-44, 66-59, 88-73

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Τσάτσης

Αιγάλεω(Δρουμπούκης): Μένος 4, Κωνσταντινίδης, Χανιώτης 6 (2), Καράβολας 28 (3), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μιλεντίγιεβιτς 25 (2), Αποσκίτης 16 (4), Σταμάτης 6, Λοΐζος.

Πόλις (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 6 (2), Κόκκινος 18, Κωνσταντώνης 11 (1), Βελιζιώτης 8, Κασπαριάν 14 (2), Λάβαρης, Λαφτσης 12 (3), Μακρόπουλος 4.

 

Η βαθμολογία

1.*Κρόνος 31

2.Σπόρτιγκ 30

3.Κορωπί 30

4.Πόλις 28

5.Ικαρος Ν.Σ. 28

6.*Εργοτέλης 26

7.Ηρόδοτος 25

8.Αρχάγγελος 24

9.Κάδμος 24

10.Διαγόρας Δρ. 23

11.Πεύκη 23

12.Αιγάλεω 23

13.*Ακαδημία 20

14.*Ιωνικός Ν.Φ. 16

 

*Εχουν παιχνίδι λιγότερο

 

3ος Ομιλος

Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου 93-63
Μελίκη – Αίολος Αστακού 67-83
Βόνιτσα – Πανεδεσσαϊκός 96-80
Μεταμόρφωση Βόλου – Αγρίνιο 91-84
Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης 68-77
Ηρακλής Κοζάνης – Καστοριά 61-71
ΑΣ Καρδίτσας – ΑΕΛ 65-89


Πρωτέας Γρεβενών -Νίκη Βόλου 93-63
Δεκάλεπτα: 26-18, 42-34, 58-52, 93-63
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μπίκης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 2, Γιαννάκης 7 (1), Ζήμπρας, Μουράτογλου 21 (3), Ρίγκος 3, Κολοβός 13 (3), Συλλάκος 2, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 19, Πετρίδης 10, Τζήμας 14, Κλωνάρας 2.
Νίκη Βόλου: Τζίνης 5, Μαστοράκης 1, Κατσαλής 11 (2), Θεοδώρου, Τάσος 10, Μπίζιος, Τσώλης 27 (2), Βασδέκης, Κετούλας 2, Τοκατλίδης 7.


Βόνιτσα-Πανεδεσσαϊκός             96-80
Δεκάλεπτα: 34-16, 59-34, 85-53, 96-80
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ρίζος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 2, Αρέθας 22 (2), Τσιτσώνης 13 (3), Περλής 18 (2), Μάρης 3 (1), Μανδαλάκης 32 (2), Μπουρσινός 4, Παπανελόπουλος 2, Κορόζης.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Δήμας 8, Ποντίκης, Καρνάβας 29, Σπανός 24 (2), Τσάμης 5, Παζάρκας 2, Θεοδώρου 12.



Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζάνης   68-77
Δεκάλεπτα: 12-16, 32-38, 47-48, 68-77
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Παπαθωμά
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Ρέππας Χ. 11 (2), Ρέππας Ν. 31 (3), Καλαμπούκας 4, Τζώνος 2, Τσιαούσης 20, Κατσιάνης.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2),Σκορδάρης 9 (1), Ντόβας 19 (3), Καρανώτας Στ. 23, Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τηλ. 8.



Ηρακλής Κοζάνης - Καστοριά   61-71
Δεκάλεπτα: 17-12, 36-31, 46-46, 61-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 6 (2), Γιαννουζάκος 14 (2), Σιδέρης 13 (2), Πουλιώνης, Κόμαρης, Κέκελης 8 (1), Δούμας, Παπούλιας 3, Αζής, Τσιλιγιάννης, Γιαννούλης 17.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (3), Λέκκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 2, Τεπετίδης 12, Καραμήτσος 2, Ντάλης 13 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 8 (1), Σταϊος, Πανταζής 10 (1), Κόκουρας 11.



Μεταμόρφωση Βόλου - Αγρίνιο              91-84
Δεκάλεπτα: 24-19, 48-41, 69-55, 91-84
Διαιτητές: Δημάδης-Κατρακάρης
Μεταμόρφωση Βόλου. (Μυριντζής): Καραγεώργος 14 (2), Ζήσης, Παπούλιας 29 (1), Νάνης 34(5), Σκαμαγκάς 6, Γιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 8 (2), Διανέλος, Αγκρής.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 9 (1), Τρομάρας, Τσατάλας 11, Σταμούλης 3 (1), Σταμουλάκης 7 (1), Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 23 (1), Μακρής 7, Γκόβας 17 (1).



Μελίκη - Αίολος Αστακού           67-83
Δεκάλεπτα: 12-16, 31-39, 49-66, 67-83
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος, Μαυρίδης 9, Δημητριάδης 5 (1), Γιαννόπουλος 2, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κωσταμπίτσης, Κοτσαμπάσης 19 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 12 (4), Τζουνόπουλος 8.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 13 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 14 (2), Καραμτζής, Θωνιάτης 8 (1), Κακλαμάνος 23 (4), Πάππος, Χουλιάρας 2, Καλισώρας 3 (1), Ψωμάς-Λυμπάρης 14, Δουρούκης 3 (1).



Καρδίτσα - ΑΕΛ 65-89
Δεκάλεπτα: 17-24, 34-48, 57-67, 65-89
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5, Γεωργίου 10, Θώδης, Τσιαμούρας 8 (2), Παπαϊωάννου 15, Παππάς Κ.2, Παπαδόπουλος 16, Αντωνίου 9 (1), Κουρέπης.
AEΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Κουρής, Σαριμπαλίδης 20 (3), Τσιλούλης 4, Τσούτσος 15, Μηλιώνης 5 (1), Κονδυλόπουλος, Πολίτης 25 (5), Ψάλτου 8, Κόκκας 10.


Η βαθμολογία
1.ΑΕΛ 34
2.Αίολος Αστακού 33
3.Καστοριά 30
4.Αγρίνιο 28
5.Μεταμόρφωση Βόλου 25
6.Διόσκουροι Κοζάνης 25
7.Πρωτέας Γρεβενών 25
8.Ηρακλής Κοζάνης 24
9.Καρδίτσα 24
10.Μελίκη 24
11.Νίκη Βόλου 24
12.Σιάτιστα 22
13.Βόνιτσα 22
14.Πανεδεσσαϊκός 17

 


4ος Ομιλος

ΠΣ Ευκαρπίας – Ζέφυρος 72-62
Μακεδονικός – Τιτάνες Δράμας 73-62
Μαντουλίδης – ΚΑΟ Σταυρούπολης 71-59
Νεάπολη – Ελευθερούπολη 73-64
Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 58-90
Πολύγυρος – Ικαροι Σερρών 70-53
Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών


Μαντουλίδης – ΚΑΟ Σταυρούπολης 71-59
Δεκάλεπτα: 19-10, 40-28, 61-46, 71-59
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μαραθιώτης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 13 (1), Τάκης 9 (1), Καμάρας 17 (3) , Ανδρεάδης 2, Μπίλιος, Γκαβέζος 8, Χρηστίδης 10, Γαϊτανίδης 2, Μπρόζος 5 (1), Παυλογιάννης 1, Τζάμος, Βαϊντερλής 4.
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 2, Παπανικολάου 6 (2), Ζηκούλης, Τσαβλίδης 20 (5), Στάσας 4 (1), Δελόγλου 3, Χεμπεκίδης 4, Σπανός, Βλάχος 2, Ζηκούλης 6 (1) Ρούμπης 2, Βαλσαμίδης 10, Επιτρόπου.


Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 58-90
Δεκάλεπτα: 21-27, 36-51, 47-79, 58-90
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης 3, Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 6, Μητρούλης 2, Μαλαθούνης 2, Μουσίκας 8 (2), Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22, Μπαναβάκης, Κάτσικας 9 (1), Φασουλάς 2, Μπανάσας.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης 4, Π. Ρούζιος, Παναγιώτου 37 (7), Τερσενίδης 8, Ζεϊμπέκης 2, Μπάρκος, Παπαβασιλείου 5 (1), Ι. Φλιάτης 11, Γ. Φλιάτης 21 (3), Σέφκας, Ακριτίδης, Καρούζος 2.



Μακεδονικός – Τιτάνες Δράμας 73-62
Δεκάλεπτα: 22-18, 36-31, 51-48, 73-62
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Κοντσές 4, Φωτιάδης 7, Κωνσταντινίδης 2, Παπαδόπουλος 7 (1), Γρηγορίου 8, Πηλακούτας 16 (2), Μποβασιανός 17, Νικάκης 12, Γραβάνης.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος, Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 18 (3), Γεδίκης 8, Εξουζίδης 4, Γρηγοριάδης 25 (2), Παναγιώτου, Σαββόγλου, Κακατσίδης, Χατζηνικολάου.

Νεάπολη – Ελευθερούπολη 73-64
Δεκάλεπτα: 16-16, 38-33, 60-44, 73-64
Διαιτητές: Παπανικολάου-Ρούκας
Νεάπολη (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (3), Θεολόγου 4 (1), Χριστοφόρου, Τζουβάρας 7 (1), Κοσμίδης 10, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 12 (2), Δημητρόπουλος 3 (1), Δέλλας 5 (1), Ταουκίδης 8,Τσιώρας, Τσαλικίδης 15 (1).
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 22 (3), Αδαμόπουλος 2, Αγανικόλας, Ρότσας 8 (2), Γκούμας 2, Αμπελακιώτης 14, Δανίκας 12, Αμπεριάδης 4, Καλεάδης, Γούλας.


ΠΣ Ευκαρπίας – Ζέφυρος 72-62
Δεκάλεπτα: 22-12, 52-29, 70-42, 72-62
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης
ΠΣ Ευκαρπίας (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. (1), Τζινόπουλος 11 (2), Δώδος 4, Χατζημιχαηλίδης Ν. 8, Παπαευαγγέλου 13, Σεφερίδης 2, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 23 (2), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 14 (1), Μυλωνάς 7, Αλεξανδρίδης 9, Κλουντζός 12 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς, Κλωνάρας 6, Σπάχος, Καραϊσκος 8 (1), Τσαμόγλου, Μπαϊράμι.

Πολύγυρος – Ικαροι Σερρών 70-53
Δεκάλεπτα: 19-20, 32-25, 55-42, 70-53
Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χ.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 1, Χαρτόπουλος 9 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5, Κρομμύδας, Βογιατζής 7 (2), Α. Ζαγορίτης 2, Χρηστίδης 7, Αποστολίδης 7(1), Πιπιλιάρης 15, Κοτζαγιάννης 14, Στιβαχτάρης 3 (1).
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 9, Χατζής, Τράκας 11, Χορτομάρης 6 (2), Παπαδόπουλος 5, Καλογεράτος 11 (2), Δημητράκας 3, Κάτος, Γώτσιος 8.

Η βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 29
2. Πολύγυρος 28
3. Ιωνικός Ιωνίας 27
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 25
5. Ζέφυρος 25
6. ΚΑΟ Σταυρούπολης 24
7. Μακεδονικός 23
8. Ίκαροι Σερρών 22
9. Ελευθερούπολη 22
10. Νεάπολη 22
11. Τιτάνες Δράμας 21
12. Μαντουλίδης 20

 

*** Σε λίγο τα υπόλοιπα
13. Αγία Βαρβάρα 18

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

 

1ος όμιλος
Χαλάνδρι-Κεραυνός Αιγίου 67-96
Ένωση Ιλίου-Ερμής Περάματος 72-50
Πεντέλη-Κρανίδι 106-53
Μανδραϊκός-Ακάδημος 78-62
Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 77-83
Απόλλων Αρχ. Κορ.-Έσπερος 68-58
Ζάκυνθος-Νήαρ Ηστ 73-58


Χαλάνδρι-Κεραυνός Αιγίου 67-96
Διαιτητές: Μπανασάκης-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 20-23, 34-47, 45-70, 67-96
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 8(1), Στεργίου 8, Παπαντωνίου 15(3), Αλεξόπουλος 22, Γεμενής 12(2), Κοντοζόπουλος, Σβαρνάς 2.
Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 17(1), Τσιρώνης 8(2), Παπανικολάου, Νότσης 5(1), Βουρνάς 13, Κάντας 5, Βαγενάς, Κεφαλάς 27(4), Παπαγεωργίου, Λάφης, Λαμπρόπουλος 4, Λυμπέρης 17.


Ένωση Ιλίου-Ερμής Περάματος 72-50
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 15-22, 36-27, 50-38, 72-50
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 5, Μπέλλας Ι. 17(2), Φουντάς 6, Μητρόπουλος 9(1), Τσολάκης 19(1), Παπαηλίου 2, Μπέλλας Ο. 9(1), Μίχος 2, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 2, Ζαρκάδας.
Ερμής Περ. (Κάσσης): Αλμπέρτης, Φωστέρης 12(1), Ντακούλιας 20(1), Πέππας 2, Κορωπούλης, Γουρνάς 6, Κουκουβάκης 1, Καϊρης 1, Διαμαντόπουλος 8(1), Σωτηρίου, Πετράκος, Φεσσόπουλος, Κατσικάδης.
Πεντέλη-Κρανίδι 106-53
Διαιτητές: Κώτσου-Καρανικόλα
Δεκάλεπτα: 30-15, 48-31, 83-41, 106-53
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Ραμπάτ 2, Μάντζιος 2, Χατζηκωστής 19(5), Κατσαντώνης 2, Μανιάτης 4, Αυγενικός 20(2), Λουγιάκης, Κωνσταντάκος 1, Γάσπαρης 2, Μπίκος 24, Καραβασάνης 20(5), Μαντζιώρης 10.
Κρανίδι (Καπογιάννης): Αμπάλοφ, Λαμπίρης, Καπογιάννης 1, Κωνσταντίνου 5(1), Προσίλης, Μπινιάρης 7, Κοντογιάννης 40(2), Λιόσης, Γαλάνης.


Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 77-83
Διαιτητές: Καραβίτης-Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-35, 58-63, 77-83
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 11, Τσέκενης Ι., Κατωπόδης 4, Παβλίσεβιτς 26(3), Κοντογιάννης 8, Γεωργακόπουλος 4, Γιατράκος 2, Τσέκενης Α., Μούγιος 13, Μαύρος 9
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Μιμάνι, Καραθανασόπουλος Θ. 4(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 3, Σπετσιέρης 5(1), Λοΐζος 9, Τασιόπουλος 23(3), Καρούζος 16 (3), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 9, Ρώσσης, Μαλούκος 14.


Απόλλων Αρχ. Κορ.-Έσπερος 68-58
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 19-15, 31-34, 58-44, 68-58
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 11, Χρήστου, Στεφανής 9(1), Κατσαμάκης 15(2), Βαμβακάς 20(3), Γκρέκας, Δανιήλ 2, Σμυρνής, Σταυρόπουλος 6, Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 5.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 11(1), Μακρής, Μέλνικς 6, Στυλίδης 13, Οικονομόπουλος 9(1), Πετρόπουλος, Αδαμόπουλος, Κάλλης 4, Δίπλαρος 13(1), Λυμπέρης 2, Αγγελόπουλος.


Ζάκυνθος-Νήαρ Ηστ 73-58
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσος
Δεκάλεπτα: 17-15, 36-24, 59-39, 73-58
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 13(3), Παπάδης 2, Μπάρτζος 7(1), Καραμπάτσος 14(2)., Στέφος 13, Σοφιανόπουλος 2, Μουλάς 7(1), Νικολόπουλος 15.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 6, Ζεφερλής 3, Σμυρλής 6, Ταταρούνης 15 (1). Καπετζόγλου 22 (1), Ζευγώλης 2, Σπανάκος 2, Πέζος 2.


Η βαθμολογία

1. Έσπερος Πατρών 29
2. Προμηθέας Χαλανδρίου 28
3. Ένωση Ιλίου 28
4. Κεραυνός Αιγίου 27
5. Ζάκυνθος 27
6. Νίκη Αμαρουσίου 25
7. Πεντέλη 25
8. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 25
9. Νήαρ Ηστ 22
10. Μανδραϊκός 21
11. Ακάδημος 21
12. Πέραμα 20
13. Χαλάνδρι 19
14. Κρανίδι 18

 

 

2ος Όμιλος

 

Πόλις Καλλιθέας – Κορωπί 80-73

Εργοτέλης – Σπόρτιγκ 76-70

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός ΝΦ 78-71

Πεύκη – Ηρόδοτος 82-71

Κάδμος – Αρχάγγελος 64-45

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-67

Αιγάλεω – Ακαδημία Ρεθύμνου 73-65

 

 

Πεύκη - Ηρόδοτος 82-71

Δεκάλεπτα:11-22, 29-37, 49-60, 83-71

Διαιτητές: Καραλής-Μαυρατζάς

Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας, Δρακόπουλος 13 (2), Βιδάλης 4, Γαπκιάδης 4, Νικολαΐδης 5, Σπηλιόπουλος, Τσεμπρης, Κεράτσας 13, Μπαρμπαρής 2, Εμίρης 22(2), Ματαλλιωτάκης 8, Κουκάκης 11 (1).

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυριώτης, Τσαμπής 22 (4), Μαιστρέλης 5 (1), Χρύσης 15 (1), Καρλάφτης, Παρδακάς 8, Βαρνάβας 13, Μαυρόπουλος 8 (1), Χαρατσής Χ.

 

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιωνικός ΝΦ 78-71

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ. – Καλογριάς.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 45-39, 65-54, 78-71.

Ικαρος Ν. Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 11 (3), Βλασσόπουλος 8, Βούζας 6 (2), Συριστρατίδης 25, Βουρλίτης 10 (2), Δαρμόγιαννης 2, Δρίβας 2, Μιχαλόπουλος 4, Καμπούρης 8, Καννάς 2.

Ιωνικός ΝΦ ( Μαυραγάνης – Κουκλάκης): Φρατζέσκος 11, Μαυραγάνης 7 (1), Σβερκούνος 10, Σβορώνος 3 (1), Μελεούνης 18 (1), Γιαννιώδης 16, Τσούπρος 2, Σωτηρίου 4.

 

Κάδμος - Αρχάγγελος 64-45

Δεκάλεπτα: 11-12, 27-20, 46-32, 64-45.

Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 5, Παπαδάκης, Χαράτσης Π. 3, Κατσούλας 2, Γκρινιάρης 19(2), Χαράτσης Γ. 15(1), Μπεκρής, Κουμπές 3(1), Νικολάου, Τομαράς 12(4), Δρακάκης, Μητρόπουλος 5(1)

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτσίδης, Μήτσου, Παπανικολάου 2, Ξυπολιτάς 2, Βλαχοδήμος 2, Αγγελόπουλος 3(1), Ματσαμάς 8(2), Σκορδάλης 8(1), Κούρος 6, Εκινέ 14.

 

Πόλις Καλλιθέας - Κορωπί 80-73

Δεκάλεπτα: 16-15, 36-36, 60-51, 80-73

Διαιτητές: Τσαρούχα – Γιακείμη

Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 3 (1), Κόκκινος 22, Κωνσταντώνης 13 (2), Δεληζιώτης 14, Κασπαριάν 17 (3), Λάβαρης, Λάφτσης 5 (1), Τσέπελης, Μακρόπουλος 6.

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης, Μελάς 4, Κούσουλας 11 (3), Κούργιας, Υφαντής 21, Τύρλας 10, Κερασοβίτης 11, Τσιουμπρής 6, Αγαδάκος 10, Τριπολιτσιώτης.

 

Αιγάλεω – Ακαδημία Ρ. 73-65

Δεκάλεπτα: 21-13, 34-30, 51-50, 73-65

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος

Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Μένος, Χανιώτης 16 (3), Καράβολας 26 (1), Πέλης, Σακελλαρόπουλος 13 (1), Μιλεντίγιεβιτς 10, Μπάζιος 2, Λοϊζος, Ζαφειρόπουλος 6.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Καρπέτσας, Μαυραγάκης 12 (2), Μπαλάφας 25 (1),Χρυσουλάκης 12 (1), Σταμούλης, Νταλιάνης, Δουλγεράκης 2, Σκεμπής 5 (1), Κριθανάκης 9, Κωνσταντίνου.

 

 

Εργοτέλης – Σπόρτιγκ 76-70

Διαιτητές: Κοτσίμπος – Δαρλαμήτσος.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 39-36, 61-50, 76-70.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 12 (1), Καρακωνσταντάκης 1, Νησωτάκης, Χασάπης, Χαρωνίτης, Μαρής, Σκαρλάτος 6, Βασιλειάδης 6, Αρναουτάκης 16 (1), Μπουμπάρης, Ξενάκης 11, Καραλής 24 (3) .

Σπόρτιγκ(Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 11, Ηλιάδης, Βαθρακοκοίλης 3 (1), Μπαλαμπάνης 5 (1), Μητσόπουλος, Καστανιώτης, Πασπαλάς 6, Παπαβασιλείου, Χαρακτινός 13 (2), Πλουτέτσκι 11 (1), Φιλιππόπουλος 15, Τσαπρούνης 6.

Η βαθμολογία
1.*Κρόνος 29
2.Σπόρτιγκ 28
3.Κορωπί 28
4.Πόλις 27
5.Ικαρος Ν.Σ. 27
6.*Εργοτέλης 25
7.Ηρόδοτος 23
8.Αρχάγγελος 23
9.Κάδμος 23
10.Διαγόρας Δρ. 2
11.Πεύκη 21
12.Αιγάλεω 21
13.*Ακαδημία 19
14.*Ιωνικός Ν.Φ. 15

*Εχουν παιχνίδι λιγότερο

 

 

 

 

3ος Ομιλος

 

ΑΕΛ – Πρωτέας Γρεβενών 86-51

Νίκη Βόλου- Μελίκη 64-62

Αίολος Αστακού – Βόνιτσα 98-68

Πανεδεσσαϊκός – Μεταμόρφωση Βόλου 73-74

Αγρίνιο – Σιάτιστα 83-60

Διόσκουροι Κοζάνης – Καστοριά 73-61

Καρδίτσα – Ηρακλής Κοζάνης 80-56

 

 


Νίκη Βόλου - Μελίκη 64-62

Δεκάλεπτα: 15-20,34-33, 53-47, 64-62
Διαιτητές: Παπανικολάου-Σαρακενίδης
Νίκη Βόλου (Τσώλης):Τζίνης 1, Οικονόμου, Μαστοράκης , Θεοδώρου, Βασδέκης, Μπίζιος, Τσώλης 13 (1), Κατσαλής 13 (3), Κετούλας 7, Τάσος 25 (2), Τοκατλίδης 5.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 6(1), Μαυρίδης 16, Δημητριάδης 4, Παπαδόπουλος, Καρατζάς 3 (1), Κοτσαμπάσης 8 (2), Λέφας 7, Παραπούρας 18 (4), Τζουνόπουλος, Ρογγότης.



Καρδίτσα - Ηρακλής Κοζάνης 80-56

Δεκάλεπτα: 17-12, 35-25, 54-39, 80-56
Διαιτητές: Φουτζήλας-Γαζέτας
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 7, Γεωργίου 5 (1), Τσιαμούρας 8, Παπαϊωάννου 12, Παπάς Κ. 15 (2), Κομποδιέτας, Βούλγαρης 4, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 11 (1), Παππάς Γ., Κουρέπης 1.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Σιδέρης 2, Τσακμάκης 1, Γιαννουζάκος 9 (1), Κέκελης 9 (1), Κόμαρης 2, Δούμας, Αζής, Παπούλιας, Καρέντζος 3 (1), Τσιλιγιάννης 5 (1), Γιαννούλης 25.

 

ΑΕΛ - Πρωτέας Γρεβενών  86-51
Δεκάλεπτα: 12-20, 39-31, 65-45, 86-51
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μανιός
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5, Κουρής, Σαριμπαλίδης 7 (1), Τσιλούλης 7 (1), Τσούτσος 9 (1), Μηλιώνης 12 (2), Κονδυλόπουλος 4, Σταυρόπουλος 9 (3), Πλιάγκας 2, Πολίτης 8, Ψάλτου 13, Κόκκας 10.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 10 (2), Γιαννάκης 4, Μουράτογλου 4, Κολοβός 2, Συλλάκος 9, Τσιμίδης, Μαλιούρας 6, Πετρίδης 4, Τζήμας 12 (2), Παπαθεοδώρου.

Διόσκουροι Κοζάνης - Καστοριά 73-61
Δεκάλεπτα: 18-15, 33-32, 52-46, 73-61
Διαιτητές: Δαμίγος-Κουκουλεκίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 17 (3), Σκορδάρης 13, Ντόβας 10, Καρανώτας Σ. 16 (2), Γκλιάνας, Μπάρμπας 11 (3), Καρανώτας Τ. 2, Ανδρίτσος 4.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 5 (1), Παπαδημητρίου, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 4, Τεπετίδης 6 (1), Καραμήτσος 2, Ντάλης 17 (1), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 13, Σταϊος, Πανταζής 7, Κόκουρας 5.

Αγρίνιο - Σιάτιστα 83-60
Δεκάλεπτα: 19-19, 42-33, 69-41, 83-60
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Τσακαλογιάννης
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 4, Τρομάρας, Τσατάλας 4, Σταμούλης, Πατσέας, Μουχάκης 1, Σταμουλάκης 9 (1), Μήτσου 11 (3), Γεωργούλας 19, Μακρής 21, Γκόβας 14 (3).
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκης, Λεζγίδης, Ρέππας Χ. 12 (2), Ρέππας Ν. 9(1), Στεργίου, Καλαμπούκας 9 (1), Τζώνος 16 (4), Κατσιάνης 4, Τσιαούσης 10.

Πανεδεσσαϊκός - Μεταμόρφωση Βόλου  73-74
Δεκάλεπτα: 25-21, 44-36, 60-59, 73-74
Διαιτητές: Σιταρίδης-Μαραθιώτης
Πανδεσσαϊκός (Μίλτσης): Ζημνάς, Τακατζόγλου 2, Μπίνος Ε., Καρνάβας 18, Μπίνος Μ., Σπανός 11 (3), Τσάμης 10, Στρέπκος 11 (1), Μακρόπουλος 14 (1), Παζάρκας, Θεοδώρου 7 (1).
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγιώργος 19, Ζήσης, Παπούλιας 20, Νάνης 18, Σκαμαγκάς 3 (1), Τσιλιγιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 14 (2), Διανέλος, Αγκρής.

Αίολος Αστάκου-Βόνιτσα 98-68
Δεκάλεπτα: 22-15, 45-34, 60-57, 98-68
Διαιτητές: Τζαμάκου-Ζιώγας
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 4, Πανάρας 17 (1), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 17 (1), Σούλας 3 (1), Θωνιάτης, Κακλαμάνος 32 (9), Καλατζής, Χουλιάρας, Καλισώρας 2, Λυμπάρης 14, Δουρούκης 7 (1).
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 22 (3), Μπουρσινός, Αρέθας 15( 1), Τσιτσώνης 3 (1), Περλής 21 (1), Παπανελόπουλος, Μαζαράκης, Μάρης 5 (1), Ζαχαράκης.

 

Η βαθμολογία
1.Λάρισα 32
2.Αίολος Αστακού 31
3.Καστοριά 28
4.Αγρίνιο 27
5.Πρωτέας 23
6.Ηρακλής Κοζ. 23
7.Μελίκη 23
8.Μεταμόρφωση Βόλου 23
9.Νίκη Βόλου 23
10.Διόσκουροι Κοζ. 23
11.Καρδίτσα 23
12.Σιάτιστας 21
13.Βόνιτσα 20
14.Πανεδεσσαϊκός 16

4ος Ομιλος

 

Οφρέας Ν. Σκοπού – Ευκαρπία 87-82 (72-72 κ.α., 77-77 α’ παρ.)

Ζέφυρος 02 – Μακεδονικός 74-53

Τιτάνες Δράμας – Μαντουλίδης 84-90

Σταυρούπολη – ΠΚ Νεάπολης 87-80

Ελευθερούπολη – Ιωνικός Ιωνίας 91-86

Πολύγυρος – Αγ. Βαρβάρα 65-55

Ορφέας Νέου Σκοπού - Ευκαρπία 87-82 (68-68 κ.α., 87-82 α' παρ.)
Δεκάλεπτα: 23-15, 35-34, 55-44, 68-68, 76-76, 87-82
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 25 (3), Καβαργύρης 4, Σουλούγκας 12 (2), Κουτσιαντζής, Αξαρλής , Τσανάκας, Καδής 14 (2),  Ιωσηφίδης,  Κηπουρός 19, Γκουτζιομήτρος 13 (1), Καντσουρίδης.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 8 (2), Τζινόπουλος 10 (1), Δώδος 12, Χατζημιχαηλίδης Ν. 18 (1), Παπαευαγγέλου 10, Γκόφας 7 (1), Σουτζόπουλος 17 (1), Μανδάνης.

Ελευθερούπολη - Ιωνικός Ιωνίας 91-96
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Δεκάλεπτα: 24-23, 47-47, 65-63, 91-86
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 14 (2), Αδαμόπουλος 5 (1), Αγανικόλας 2, Ρότσας 12 (4), Γκούμας 12 (2), Αμπελακιώτης 32 (3), Δανίκας 10, Αμπεριάδης 4.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Π. Ρούζιος 2, Παναγιώτου 31 (3), Τερσενίδης 19 (1), Ζεϊμπέκης 4, Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Ι. Φλιάτης 11 (1), Γ. Φλιάτης 13, Καρούζος 6.

Ζέφυρος '02 - Μακεδονικός 74-53
Διαιτητές: Τσοκόλης-Πετανίδου
Δεκάλεπτα: 16-19, 28-35, 50-47, 74-53
Ζέφυρος '02 (Κοντονάσιος): Τσιμπής 18 (1), Μυλωνάς 16, Αλεξανδρίδης 2, Κλουντζός 14 (1), Σουλάκης, Σταφυλάς 6, Σπάχος, Καραϊσκος 8 (2), Σταυρίδης 10 (1), Μπαϊράμι.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 1, Κοντσές 10, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 2, Γρηγορίου 16 (3), Πηλακούτας 9 (1), Μποβασιανός 7, Νικάκης 7.

Πολύγυρος - Αγία Βαρβάρα 65-55
Δεκάλεπτα: 15-9, 32-28, 49-41, 65-55
Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης-Καρκαλέτσης
Πολύγυρος (Πεγιάς- Παπαδόπουλος): Κοτζαγιάννης 6, Χαρτόπουλος 13, Παπασαραφιανός 8, Βογιατζής 7 (1), Α. Ζαγορίτης 2, Χρηστίδης 2, Αποστολίδης 5, Πιπιλιάρης 17 (2), Κρομύδας 5, Δ. Ζαγορίτης, Στιβαχτάρης, Χαριστός.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης 3, Φραγκόπουλος 2, Σιώπης, Μητρούλης 3 (1), Μουσίκας 12 (1), Γ. Σουλίδης, Μπάμπουλης, Κουμλέλης 25, Μπανάσας 5 (1), Φασουλάς 5.

ΚΑΟΣ - ΠΚ Νεάπολης 87-80     
Δεκάλεπτα: 23-21, 48-36, 66-63, 87-80
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Αγραφιώτης
ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 21 (3), Μαστοράκης 6 (2), Παπανικολάου 11 (2), Ζηκούλης 18 (1), Τσαβλίδης 10, Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 9 (1), Σιδηρόπουλος 4, Δελόγλου 3(1),  Χεμπεκίδης 3 (1)Βαλσαμίδης 2, Σπανός.
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 6 (2), Θεολόγου 6 (2), Χριστοφόρου, Τζουβάρας 8 (2), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 26 (1), Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 13 (2), Χριστοδούλου, Δημητρόπουλος, Δέλλας 8, Ταουκίδης 10, Τσαλικίδης 3 (1).

Τιτάνες Δράμας - Μαντουλίδης 84-90   (72-72 κ.α., 77-77 α' παρ.)
Δεκάλεπτα: 21-16, 34-36, 49-56, 72-72, 77-77, 84-90
Διαιτητές: Ρούκας-Κολοκύθας
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 11, Καρατσομπάνης 4, Τοσουνίδης 5, Υφαντόπουλος 15 (3), Γεδίκης 2, Εξουζίδης 26, Γρηγοριάδης 21 (4) Κακατσίδης, Παρλακίδης.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης, Ρεφατλάρι, Τάκης 8, Καμάρας 11, Ανδρεάδης 11, Μπίλιος 8 (2), Γκαβέζος 17 (3), Χρηστίδης 20, Μπρόζος 9, Αυλογιάρης 8 (1), Καλαμπόκης, Βαϊντερλής.

 

H βαθμολογία
1. Ευκαρπία 27 12-3
2. Πολύγυρος 26 12-2
3. Ιωνικός Ιωνίας 25 10-5
4. Ορφέας Νέου Σκοπού 25 10-5
5. Ζέφυρος 24 9-6
6. Σταυρούπολη 23 8-7
7. Ικαροι Σερρών 21 7-7
8. Μακεδονικός 21 6-9
9. Ελευθερούπολη 21 6-9
10. ΠΚ Νεάπολης 20 5-10
11. Τιτάνες Δράμας 20 5-10
12. Μαντουλίδης 18 3-12
13. Αγία Βαρβάρα 17 2-13

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής αγώνα ποδοσφαίρου στο Στάδιο Αλκαζάρ και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΕ Λάρισας- ΦΟ Πρωτέας Γρ. για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) της 08/02/2015 αντί ώρας 18:00 θα διεξαχθεί ώρα 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Αλκαζάρ. 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής:


1ος Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου-Ζάκυνθος 64-52
Ερμής Περάματος-Χαλάνδρι 82-53
Κρανίδι-Ένωση Ιλίου 51-98
Ακάδημος-Πεντέλη 41-62
Προμηθέας Χαλ.-Μανδραϊκός 91-71
Έσπερος ΑΟΠΑ-Νίκη Αμαρουσίου 87-73
Απόλλων Αρχ. Κορ.-Νήαρ Ηστ 81-60

Κεραυνός Αιγίου-Ζάκυνθος 64-52
Διαιτητές: Στρέμπας-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-25, 50-39, 64-52
Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 14(1), Τσιρώνης 3(1), Παπανικολάου 3(1), Βουρνάς 9(1), Κάντας, Βαγενάς, Κεφαλάς 11(2), Παπαγεωργίου 17(4), Λάφης 3, Λυμπέρης 42.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 8(1), Καρβούνης 9(2), Παπαδής 1, Ζαχαράκης 3(1), Ζάγκλας, Καραμπάτσος 15(3), Μπουλογεώργος 2, Στέφος 2, Μπάρτζος 7(1), Μουλάς, Νικολόπουλος 5.

Ερμής Περάματος-Χαλάνδρι 82-53
Διαιτητές: Αναστασίου-Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 25-8, 49-24, 68-37, 82-53
Περαμα (Κάσσης): Αλμπέρτης, Φωστέρης 11(3), Ντακούλιας 8, Πέππας 8, Κορωπούλης 14(2), Γουρνάς 9, Κουκουβάκης 8, Καϊρης 8(1), Διαμαντόπουλος 12(2), Σωτηρίου, Πετράκος 2, Φεσσόπουλος 2.
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 2, Στεργίου 8, Παπαντωνίου 17(3), Λυπημένος, Αλεξόπουλος 10(1), Μπεγρής 5, Γεμενής 9(2), Κοντοζόπουλος, Γιαννακόπουλος, Σάλτης 2, Αθανασίου.

Κρανίδι-Ένωση Ιλίου 51-98
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-30, 18-55, 31-75, 51-98
Κρανίδι (Γκόλαντας): Κορίζης 8, Μπινιάρης 3, Κοντογιάννης 21(4), Τζινόπουλος 2, Γαλάνης 9(3), Λαμπίρης Α. 3(1), Λαμπίρης Κ., Κωνσταντίνου 5(1), Αμπάλοβ, Λιώσης, Καπογιάννης.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης , Μπέλλας Ι. 50(15), Φουντάς 5, Μητρόπουλος 3, Τσολάκης 6, Παπαηλίου 7, Μπέλλας Ο. 3(1), Μίχος 1, Φιλιππάκος 7(1), Στρατομήτρος 3, Γεωργιάδης 6, Ζαρκάδας 7(1).

Ακάδημος-Πεντέλη 41-62
Διαιτητές: Ζέρβας-Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 9-17, 21-31, 30-48, 41-62
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραμπάγιας 2, Τσικούρης 12(1), Γιαννουκάκης 2, Καζολέας 3, Λαζαρακόπουλος 5, Αλοίμονος, Φωκάκης 7, Σκοπέτος 6, Γεωργανάς 4.
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Ραμπάτ, Μάντζιος 2, Χατζηκωστής 2, Κατσαντώνης 4, Μανιάτης 4, Αυγενικός 24, Λουγιάκης 5, Χαρτοματζίδης 2, Γάσπαρης, Μπίγκος 10, Καραβασάνης 9(1), Μαντζιώρης

Προμηθέας Χαλ.-Μανδραϊκός 91-71
Διαιτητές: Σιώκας-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 22-18, 48-32, 66-54, 91-71
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Σέρμπαν 2, Καραθανασόπουλος Θ. 5 (1), Καραθανασόπουλος Αλ. 12 (2), Σπετσιερης 2, Σιδερής, Τασιόπουλος 17 (1), Καρούζος 18 (4), Σαμιώτης, Λοΐζος 14, Ρώσσης 2, Βαρσαμούλης 15 (1), Μαλούκος 4
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης, Μακρής 15, Αττικός 8, Μπαλάφας 11 (1), Καλεμτζάκης 19(2), Γιάννου, Μάκος, Σακελλάρης 14, Κυρίτσης 4, Ηλιάδης.


Απόλλων Αρχ. Κορ.-Νήαρ Ηστ 81-60
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α.-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 25-7, 49-23, 63-42, 81-60
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 16(2), Στεφανής 4, Κατσαμάκης 18(3), Βαμβακάς 16(2), Γκρέκας 1, Δανιήλ 9(1), Σμυρνής, Σταυρόπουλος 3(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 14, Γδύσης.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης, Αγγελής, Ζεχερλής 4, Σμυρλής 4, Ταταρούνης 9, Καπετζόγλου 18(1), Ζευγώλης 5(1), Χότζα 14, Σπανάκος 6, Πέζος, Κουρής, Καζιάνης.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Νίκη Αμαρουσίου 87-73
Διαιτητές: Μαντήλας-Τζανάκου
Δεκάλεπτα: 28-24, 46-34, 64-55, 87-73
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής, Λαμπρόπουλος 12(2), Μακρής 7, Μέλνικς 4, Στυλίδης 30(2), Οικονομόπουλος 10, Κάλλης 3(1), Δίπλαρος 19(4), Λυμπέρης, Αγγελόπουλος 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Κολέτσης): Αποστολόπουλος 16(3), Τσεκένης Γ., Κατωπόδης 10(2), Παβλίσεβιτς 9(3), Κοντογιάννης 17(2), Θωμόπουλος, Γεωργακόπουλος 5(1), Γιατράκος 4, Σαλτουρίδης, Τσεκένης Ανδρ., Μούγιος 10, Μαύρος 2.


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 28
2.Ένωση Ιλίου 26
3.Προμηθέας Χ. 26
4 Κεραυνός 25
5.Ζάκυνθος 25
6.Νίκη Αμαρουσίου 24
7.Πεντέλη 23
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 23
9.Νήαρ Ηστ 21
10.Ακάδημος 20
11.Μανδραϊκός 19
12.Πέραμα 19
13.Χαλάνδρι 18
14.Κρανίδι 17

2ος Ομιλος

Αρχάγγελος-Πεύκη 69-66
Κορωπί-Αιγάλεω 79-69
Σπόρτιγκ-Πόλις Καλλιθέας 81-80
Διαγόρας Δρ.-Κάδμος 96-87 (65-65 κ.α., 81-81 α' παρ.)
Ηρόδοτος-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 57-80
Κρόνος Αγ. Δημ.-Ακαδημία Αναβλήθηκε
Ιωνικός ΝΦ-Εργοτέλης Αναβλήθηκε

Σπόρτιγκ-Πόλις Καλλιθέας 81-80
Διαιτητές : Σιώκας – Τσάτσης
Δεκάλεπτα : 17-24, 40-40, 57-69, 81-80.
Σπόρτιγκ ( Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 17(2), Βαθρακοκοίλης 2, Ηλιάδης 2, Μπαλαμπάνης 3(1), Χαρακτινός 13(3), Φιλιππόπουλος 20, Πασπαλάς 6, Καστανιώτης, Πλουτέτσκι 18(2).
Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς):Μπογδανίδης 3(1), Τσάτας, Κόκκινος 29(1), Καρλαύφτης, Κωνσταντώνης 14(3), Βελιζιώτης 10, Κασπαριάν 13(1), Λάβαρης 8, Λάφτσης 3(1), Τσέμπελης.


Αρχάγγελος-Πεύκη 69-66
Δεκάλεπτα: 14-14, 29-27, 45-42, 69-66
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος- Καρπάνος
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού 1, Παπανικολάου, Ξυπολιτάς 6, Βλαχοδήμος 6, Ματσαμάς 6, Αυγενικός, Σκορδάλης 17 (2), Κούρος 15, Εκινέ 6, Ντέντα 12.
Πεύκη  (Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 1, Βιδάλης 7 (2), Γαπκιάδης 25 (2), Νικολαΐδης 3 (1), Σπηλιόπουλος, Εμίρης 10 (1), Κεράτσας, Μπαρμπαρής 5, Τσεμπέρης, Ματαλιωτάκης, Κουκάκης 13 (2).

Ηρόδοτος-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 57-80
Δεκάλεπτα: 14-15, 11-25, 10-16, 16-24
Διαιτητές: Καρακάσης-Κανελλόπουλος
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης, Πυργίωτης 2, Σταθάκης, Μαϊστρέλης 16 (3), Χρύσης 3, Καρλάφτης, Γρύλλης 9 (1) , Παρδακάς 12 (2), Μητρόπαπας 2, Βαρνάβας 6, Μαυρόπουλος 4, Χαρατσής 3 (1).
Ικαρος Ν.Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 4, Βλασσόπουλος 2, Βούζας 3 (1), Ντεφούδης 6, Συριστατίδης 22 (2), Βουρλίτης 17 (2), Δαρμόγιαννης 12 (2), Ιορδάνου, Δρίβας 6(2), Μιχαλόπουλος, Καμπούρης 8.

Κορωπί - Αιγάλεω  79-69
Δεκάλεπτα: 16-19, 42-41, 64-57, 79-69
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης – Πλιάκας
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 2, Μελάς 14 (3), Κούργιας, Υφαντής, Τύρλας 18, Κερασοβίτης 15, Τσιουμπρής 4 (1), Αγαδάκος 24 (1), Νικολού 2.
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Μένος 9 (1), Κωνσταντινίδης, Χανιώτης 6, Καράβολας 26 (4), Σακελλαρόπουλος 8 (2), Μιλεντίγιεβιτς 12 (2), Μπάτζιος 4, Λοϊζος 4.


Η βαθμολογία
1.*Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
2.Σπόρτιγκ 27
3.Κορωπί 27
4.Πόλις Καλλιθέας 25
5.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 25
6.*Εργοτέλης 23
7.Ηρόδοτος 22
8.Αρχάγγελος 22
9.Κάδμος 21
10.Αιγάλεω 19
11.*Ακαδημία Ρεθύμνου 18
12.Πεύκη 19
13.Διαγόρας Δρυοπιδέων 18
14.*Ιωνικός ΝΦ 14

*Εχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

 

3ος Ομιλος

 

Πρωτέας Γρεβενών – Καρδίτσα 78-62

Μελίκη – ΑΕΛ 65-89

Βόνιτσα – Νίκη Βόλου 88-78

Μεταμόρφωση Βόλου – Αίολος Αστακού 72-90

Σιάτιστα – Πανεδεσσαϊκός 79-56

Καστοριά – Αγρίνιο 80-75

Διόσκουροι Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης 86-64

Βόνιτσα - Νίκη Βόλου   88-78
Δεκάλεπτα: 22-27, 44-44, 67-65, 88-78
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Τσακαλογιάννης
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 16(2), Κοντογιάννης 9, Αρέθας 23 (1), Τσιτσώνης 21 (5), Περλής 17 (3), Μπουρσινός, Μανδαλάκης 2, Μαζαράκης, Παπανελόπουλος.
Νίκη Β. (Τσώλης): Μαστοράκης, Οικονόμου, Κατσαλής 17 (5), Καραθανάσης 2, Βασδέκης 2, Μπίζιος 2, Τσώλης 23(1), Θεοδώρου, Κετούλας 6, Τάσος 16, Τοκατλίδης 10.

Μελίκη – ΑΕΛ   65-89
Δεκάλεπτα: 23-26, 36-43, 49-74, 65-89
Διαιτητές: Δαμίγος-Γαζέτας
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10 (2), Μαυρίδης 16, Δημητριάδης, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Καρατζάς 2, Κοτσαμπάσης 13 (2), Λέφας 8, Παραπούρας 5, Τζουνόπουλος 8, Ρογγότης 1.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3, Σαριμπαλίδης 14 (3), Τσιλούλης 16, Τσούτσος 15 (1), Μηλιώνης 5 (1), Κουρής, Σταυρόπουλος 13 (4), Πλιάγκας 2, Πολίτης 10 (2), Ψάλτου 9, Κούκας 2.

Μεταμόρφωση Βόλου – Αίολος Αστακού 72-90
Δεκάλεπτα: 19-20, 31-43, 50-67, 72-90
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Ελευθεριάδης
Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης 3, Φαλαγκάρης, Παπούλιας 7 (1), Παρασκευάς 14 (1), Σκαμαγκάς 10 (1), Κιτσιγιάννης 6, Παλάσκας 2, Γιωτόπουλος 15 (2), Διανέλος.
Αίολος Αστ. (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 21 (2), Σταμόπουλος 4, Ψάλτου 4, Σούρλας 6 (2), Θωνιάτης 13 (2), Κακλαμάνος 14 (4), Καλατζής, Χουλιάρας 6, Καλισώρας 9 (3), Ψωμάς-Λυμπάρης 13, Δουρούκης.

Πρωτέας Γρ. – Καρδίτσα 78-62
Δεκάλεπτα: 21-15, 45-31, 59-42, 78-62
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 5, Γιαννάκης 17 (2), Μουράτογλου 24 (1), Κολοβός 5 (1), Ρίγκος, Συλλάκος, Τσιμίδης, Μαλιούρας 18, Πετρίδης, Τζήμας 9, Παπαθεοδώρου.
Καρδίτσα (Φόρος): Θώδης, Τσιαμούρας 9 (1), Παπαϊωάννου 10, Γεωργίου 14 (2), Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 6, Βούλγαρης, Κομποδιέτας, Παππάς 2, Κουρέπης 5 (1).

Διόσκουροι  – Ηρακλής Κοζάνης   86-64
Δεκάλεπτα: 22-16, 49-33, 65-49, 86-64
Διαιτητές: Παργιαννόπουλος-Τσουμαχίδης
Διόσκουροι (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 15 (2), Σκορδάρης 9 (1), Ντόβας 22 (3), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Στ. 15 (2), Τσαουσίδης, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας 5, Ατματζίδης, Καρανώτας Τ. 10, Ανδρίτσος 8.
Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 2, Γιαννουζάκος 14 (2), Σιδέρης 5, Κόμαρης, Κέκελης 5 (1), Αζής, Παπούλιας 5, Δούμας 3 (1), Τσιλιγιάννης 3 (1), Γιαννούλης 27.

Καστοριά - Αγρίνιο 80-75
Δεκάλεπτα: 26-18, 40-37, 59-54, 80-75
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μαραθιώτης
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 4, Λέκκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 8, Τεπετίδης 4, Καραμήτσιος 14, Ντάλης, Τασιούδης 8, Αντωνιάδης 20 (3), Σταϊος 3 (1), Πανταζής 15 (1), Κόκουρας 5.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 9 (2), Τρομάρας, Τσατάλας 18 (2), Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης, Μουχάκης 3, Μήτσου 13 (1), Γεωργούλας 4, Μακρής 10, Γκόβας 18 (1).

Σιάτιστα – Πανεδεσσαϊκός 79-56
Δεκάλεπτα: 15-19, 38-30, 66-42, 79-56
Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης-Εμμανουήλ
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας 2, Λεζγίδης, Γράβας 2, Ρέππας Χ. 21 (2), Στεργίου 2, Ρέππας Ν. 23 (4), Καλαμπούκας 3 (1), Τζώνος Γ. Ι., Τζώνος Γ. Α. 16 (3), Τσιαούσης 6, Κατσιάνης 4.
Πανεδεσσαϊκός  (Μίλτσης): Ποντίκης 2, Σπανός 15 (4), Δημητρόπουλος 3 (1), Στρέπκος 10, Τσάμης 5, Καρνάβας 14, Θεοδώρου 7 (1).

 

 

Η βαθμολογία

1.ΑΕΛ 30

2.Αίολος Αστακού 29

3.Καστοριά 27

4.Αγρίνιο 25

5.Μελίκη 22

6.Ηρακλής Κοζ. 22

7.Μεταμόρφωση Β. 21

8.Νίκη Βόλου 21

9.Καρδίτσα 21

10.Πρωτέας Γρ. 22

11.Διόσκουροι Κοζ. 21

12.Σιάτιστα 20

13.Βόνιτσα 19

14.Πανεδεσσαϊκός 15



4ος Ομιλος

Ευκαρπία – Ικαροι Σερρών  72-53
Μακεδονικός – Ορφέας Ν. Σκοπού  55-72
Μαντουλίδης – Ζέφυρος ’02  66-86
ΠΚ Νεάπολης – Τιτάνες Δράμας  81-73
Ιωνικός Ιωνίας- Σταυρούπολη  82-57
Ελευθερούπολη – Αγ. Βαρβάρα  82-68

Μαντουλίδης - Ζέφυρος  66-86
Δεκάλεπτα: 18-17, 37-35, 47-60, 66-86
Διαιτητές: Τσοκόλης-Παπαδόπουλος Χαρ.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 3 (1), Ρεφατλάρι , Τάκης 5, Καμάρας 14, Ανδρεάδης 2, Μπίλιος 5 (1), Γκαβέζος 6 (1), Χρηστίδης 25, Γαϊτανίδης 4, Μπρόζος 2, Παυλογιάννης, Βαϊντερλής
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 8 (1), Μυλωνάς 10, Αλεξανδρίδης 19 (2), Κλουντζός 9, Σουλάκης 28 (7), Σταφυλάς 2, Κλωναράς, Σπάχος, Καραϊσκος 6 (2), Παπούδος 2 Σταυρίδης, Μπαϊράμι 2.

Ευκαρπία - Ικαροι Σερρών 72-53
Δεκάλεπτα: 20-12, 33-28, 48-43, 72-53
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 3 (1), Τζινόπουλος 7 (1), Δώδος 11 (2), Χατζημιχαηλίδης Ν. 15 (3), Παπαευαγγέλου 17 (1), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ. 3 (1), Γκόφας, Σουτζόπουλος 16  (1), Γιώρτσιος Αθ, Μανδάνης, Παρασκευάς.
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς 2, Γρίψιος 7 (1), Χατζής, Τράκας 12 (1), Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς 16, Παπαδόπουλος, Καλογεράτος 4, Φραγκούλης 2, Βουρλίδας, Κάτος, Καραμπέκης, Ντούκας.

Μακεδονικός – Ορφέας Ν.Σκοπού 55-72
Δεκάλεπτα: 11-23, 30-35, 43-58, 55-72
Διαιτητές: Ξέρας- Κετούλας
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης, Κοντσές 5, Φωτιάδης, Παπαδόπουλος 8 (2), Γρηγορίου 15 (1), Πηλακούτας 7 (1), Μποβασιανός 13, Νικάκης 5, Γραβάνης 2, Γιαλαντζής.
Ορφέας Ν.Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (4) , Καβαργύρης 4, Σουλούγκας 7 (1), Κουτσιαντζής, Τσανάκας, Καδής 2, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 26 (3), Γκουτζιομήτρος 15, Καντσουρίδης.

Νεάπολη - Τιτάνες Δράμας 81-73
Δεκάλεπτα: 18-20, 41-42, 63-52, 81-73
Διαιτητές: Ζιώγας-Χατζηχαρίσης
Νεάπολη (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 11(1), Θεολόγου 12 (2), Τζουβάρας 6 (1), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 21, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 6, Δημητρόπουλος 1, Δέλλας 6, Ταουκίδης 12, Τσαλικίδης 6 (2), Χριστοδούλου.
Τιτάμες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 2, Μανιώτης 20 (3), Καρατσομπάνης 9, Τοσουνίδης 11, Υφαντόπουλος 8 (1), Γεδίκης 8, Εξουζίδης 5, Γρηγοριάδης 10, Κοτανίδης.

Ιωνικός Ιωνίας - ΚΑΟΣ   82-57
Δεκάλεπτα: 26-10, 45-30, 64-43, 82-57
Διαιτητές: Φουτζήλας-Κουκουλεκίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν. , Ρούζιος Π. 7 1, Παναγιώτου 9 (1), Τερσενίδης 14, Ζεϊμπέκης 6 (1), Μπάρκος 10 (2), Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ιωάννης 16 (1), Μάτζαρης Λ, Γαλατσιάτος, Φλιάτης Γιωργ. 10 Ακριτίδης 4. Καρούζος 4.
ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 15(1), Μαστοράκης 9(2) , Παπανικολάου 1 2 (3), Τσαβλίδης 6 (2), Στάσας, Μπακαβός 2, Ατματζίδης, Βλάχος 6.  Σπανός 2, Ρουμπής, Χεμπεκίδης 5 (1), Επιτρόπου.

Ελευθερούπολη - Αγ.Βαρβάρα 82-68
Δεκάλεπτα: 27-15, 50-31, 69-47, 82-68
Διαιτητές: Πετανίδου-Αγραφιώτης
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 28  (7), Αδαμόπουλος 17 (2), Αγανικόλας 8, Γκούμας 12 (2), Αμπελακιώτης 6, Δανίκας 10, Αμπεριάδης, Καλεάδης, Γούλας 1.
Αγ.Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 8 (1), Σιώπης 8 (1), Μητρούλης 6 (2), Ράμμος 6, Μουσίκας 13 (2), Γ. Σουλίδης, Μπάμπουλης 2, Κάτσικας 6, Φασουλάς 5, Πενταζίδης 14.

Η βαθμολογία
1. Ευκαρπία 26
2. Πολύγυρος 24
3. Ιωνικός Ιωνίας 24
4. Ορφέας Νέου Σκοπού 23
5. Ζέφυρος 22
6. Σταυρούπολη 21
7. Ικαροι Σερρών 21
8. Μακεδονικός 20
9. Τιτάνες Δράμας 19
10. Ελευθερούπολη 19
11. Νεάπολη 19
12. Αγία Βαρβάρα 16
13. Μαντουλίδης 16


..... ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ...

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε σήμερα (28/01) η 14η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος


Νήαρ Ηστ- Κεραυνός Αιγίου 54-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Νάστος
Δεκάλεπτα: 9-15, 20-34, 39-48, 54-56
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 2, Σμυρλής 5, Ταταρούνης 8, Καπετζόγλου 23(2), Χότζα 5, Σπανάκος 9(3), Πέζος, Κουρής.
Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 11, Κεφαλάς 18(2), Λάφης 8, Τσιρώνης 6(1), Μούτσιος 2, Βουρνάς 5(1), Λυμπέρης 3, Παπαγεωργίου 1, Καντάς 2, Λαμπρόπουλος, Βαγενάς.


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 26
2.Ένωση Ιλίου 24
3.Ζάκυνθος 24
4.Προμηθέας 24
5.Νίκη Αμαρουσίου 23
6.Κεραυνός 23
7.Πεντέλη 21
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 21
9.Νήαρ Ηστ 20
10.Ακάδημος 19
11.Μανδραϊκός 18
12.Χαλάνδρι 17
13.Πέραμα 17
14.Κρανίδι 16


2ος Ομιλος

Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ. 71-61
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 38-34, 55-41, 71-61.

Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 2, Δρακόπουλος 3(1), Βιδάλης 11(1), Γαπκιάδης 13(2), Νικολαϊδης 2, Σπηλιόπουλος 2, Εμίρης 16, Κεράτσας 7, Μπάρμπαρης 5, Ματαλιωτάκης 6, Κουκάκης 4.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 4, Κουμπούρας 9(1), Μακρής, Μαρκομιχάλης 4, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 8, Γεράνιος, Κορρες 13, Παπαϊωάννου 3, Ντιφαντής 8.



Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
2.Σπόρτιγκ 25
3.Κορωπί 25
4.Πόλις Καλλιθέας 24
5.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23
6.Εργοτέλης 23
7.Ηρόδοτος 21
8.Αρχάγγελος 20
9.Κάδμος 20
10.Αιγάλεω 18
11.Ακαδημία Ρεθύμνου 18
12.Πεύκη 18
13.Διαγόρας Δρυοπιδέων 16
14.Ιωνικός ΝΦ 14

4ος Ομιλος

Πολύγυρος - Ευκαρπία 64-72
Δεκάλεπτα: 16-19, 33-30, 43-51, 64-72. Διαιτητές: Ρούκας-Δημάδης
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 5, Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 10(2), Κρομμήδας, Βογιατζής 13(3), Α. Ζαγορίτης, Στιβαχτάρης Α, Αποστολίδης 2, Πιπιλιάρης 13, Κοτζαγιάννης 11, Χαρτόπουλος 10.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 9(1), Τζινόπουλος 11(3), Δώδος 7(1), Χατζημιχαηλίδης Ν 11(1), Παπαευαγγέλου 4, Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 28(2), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.


Ίκαροι Σερρών - Μακεδονικός 67-66
Δεκάλεπτα: 20-19, 40-28, 54-49, 67-66
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 7 (1), Τράκας 16 (2), Χορτομάρης 1 5(3), Γκουτζιάς 13, Παπαδόπουλος 2, Καλογεράτος 12 (2), Φραγκούλης, Δημητράκας 2, Βουρλίδας, Σαββίδης, Κάτος.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 2, Κοντσές 8, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης 6, Παπαδόπουλος, Γρηγορίου 21 (3), Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 4, Νικάκης 13, Γραβάνης 2, Λυχριδάς, Γιαλαντζής.

Η βαθμολογία
1. Πολύγυρος 24
2. Ευκαρπία 24
3. Ιωνικός Ιωνίας 22
4. Ορφέας Νέου Σκοπού 21
5. Ζέφυρος 20
6. Σταυρούπολη 20
7. Ικαροι Σερρών 20
8. Μακεδονικός 19
9. Τιτάνες Δράμας 18
10. Ελευθερούπολη 17
11. Νεάπολη 17
12. Αγία Βαρβάρα 15
13. Μαντουλίδης 15


 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ΄Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Όμιλος
Ζάκυνθος –Ερμής Περ. 64-53
ΓΣ Χαλανδρίου – Κρανίδι 88-91
Ένωση Ιλίου – Ακάδημος 80-58
Πεντέλη – Προμηθέας Χαλανδρίου 99-100 (88-88 κ.α.)
Μανδραϊκός – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-85
Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλων Αρχ. Κ. 85-66
Νήαρ Ηστ – Κεραυνός Αιγίου (28/1)

Ζάκυνθος-Ερμής Περ. 64-53
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ντίσιος
Δεκάλεπτα: 25-15, 35-25, 49-36, 64-53
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 11 (2), Καρβούνης 7(2), Ζαχαράκης 3(1), Ζάγκλας 5, Καραμπάτσος 11(1), Μπουλογεώργος 2, Στέφος 2, Μουλάς 7(1), Νικολόπουλος 16(1).
Περαμα (Κάσσης): Φωστέρης 14(2), Ντακούλιας 15(3), Πέππας 11. Κουκουβάκης 7, Ιωάννου 6.

Χαλάνδρι-Κρανίδι 88-91
Διαιτητές: Φάκαρος-Νάκας
Δεκάλεπτα: 26-25, 41-48, 66-69, 88-91
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 13(3), Δρακοπούλος 6(2), Στεργίου 7(1), Παπαντωνίου 23(7), Λυπημένος 6(2), Αλεξόπουλος 7, Μπεκρής 6, Γιεμενής 7(2), Σάλτης 13(3).
Κρανίδι (Γκόλαντας): Μπόγρης 15, Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 40(3), Τζινόπουλος 20, Γαλάνης 7(1), Λαμπίρης, Λάμπρης, Κωνσταντίνου 5, Άμπαλος.


Ένωση Ιλίου-Ακάδημος 80-58
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Καρανικόλα
Δεκάλεπτα: 23-12, 36-28, 51-42, 80-58
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 9(1), Μπέλλας Ι. 12 (3), Φουντάς 9(1), Μητρόπουλος 7(1), Τσολάκης 13(3), Παπαηλίου 2, Μπέλλας Ο. 15(3), Μίχος 4, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 5, Γεωργιάδης 4, Λαλάκης.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Φιλιπόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 13, Σπαντιδέας 2, Γιαννουκάκης, Καζολέας 6, Λαζαρακόπουλος 6, Φωτάκης 9, Σκοπέτος 5(1), Λουρμπέας 6, Γεωργανάς 11.


Πεντέλη-Προμηθέας Χαλ. 99-100 (88-88 κ.α.)
Διαιτητές: Τσάτσης-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: : 23-22, 47-50, 71-75, 88-88, 99-100
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Ραμπάτ, Μάντζιος, Χατζηκωστής 14(3), Κατσαντώνης, Μανιάτης 16(2), Αυγενικός 9, Λουγιάκης 15, Χαρτοματζίδης 8(2), Γάσπαρης, Μπίγκοε 20(3), Καραβασάνης 15, Μαντζιώρης
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ροσίερ, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 2, Σπετσιέρης, Λοϊζος 15, Τασιόπουλος 32(4), Καρούζος 20(4), Σαμιώτης, Μιμάνι, Ρώσσης 5, Βαρσαμούλης 17(2), Μαλούκος 4


Μανδραϊκός-Έσπερος 83-85
Διαιτητές: Ζέρβας-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 19-24, 36-39, 63-55, 83-85.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης, Μεντένης, Μακρής 4, Γ. Καμπερίδης, Αττικός 11, Μπαλάφας 30 (4), Καλεντάκης 11 (1), Καμπερίδης, Σακελλάρης 2, Κυρίτσης 13 (1), Ηλιάδης 12 (2).
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσσαπίδης): Μακρής, Φραντζής, Πετρόπουλος 1, Λαμπρόπουλος 14 (1), Αποστολόπουλος, Μέλνικς 31, Στυλίδης 14 (2), Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 5 (1), Δίπλαρος 7 (1), Λυμπέρης 9 (3), Αγγελόπουλος 4.


Νίκη Αμαρουσίου-Απόλλων Αρχ. Κορ. 85-66
Διαιτητές: Μπανασάκης-Κώτσου
Δεκάλεπτα: 32-12, 59-35, 69-53, 85-66
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6 (2), Τσέκενης Γ. 3 (1), Κατωπόδης 10 (2), Παβλίσεβιτς 11 (2), Κοντογιάννης 20 (1), Δέλλιος, Γεωργακόπουλος 10 (1), Γιατράκος 2, Τσέκενης Α. 8 (2), Μούγιος 15, Τσιάτσιος.
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 7 (1), Χρήστου, Στεφανής 4, Κατσαμάκης 9 (2), Βαμβακάς 17 (1), Δανιήλ 16, Σμυρνής, Σταυρόπουλος 5 (1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 8.


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 26
2.Ένωση Ιλίου 24
3.Ζάκυνθος 24
4.Προμηθέας 24
5.Νίκη Αμαρουσίου 23
6.Κεραυνός 21
7.Πεντέλη 21
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 21
9.Νήαρ Ηστ 19
10.Ακάδημος 19
11.Μανδραϊκός 18
12.Χαλάνδρι 17
13.Πέραμα 17
14.Κρανίδι 16

 

2ος Ομιλος

Παρασκευή 23 Ιανουαρίου

Πόλις Καλλιθέας-Ιωνικός ΝΦ 78-74

Εργοτέλης-Ηρόδοτος 75-68

Σάββατο 24 Ιανουαρίου

Ακαδημία-Κορωπί 75-81

Αιγάλεω-Σπόρτιγκ 72-84

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αρχάγγελος 71-66

Κάδμος-Κρόνος Αγ. Δημ. 69-81

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου

19.15 Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ.

 

Ακαδημία-Κορωπί 76-81

Δεκάλεπτα: 21-21, 49-45, 61-65, 76-81

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Ντάνος

Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Καρπέτσας 3 (1), Κριθινάκης 10 (2), Κέμπης 4, Μαυραγάκης 13 (1), Χρυσουλάκης 5, Σταμούλης 4, Νταλιάνης 2, Μπαλάφας 29 (5), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου 4, Δουλγεράκης 2

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 16 (4), Μελάς 11 (3), Κούργιας 7 (2), Υφαντής 5, Τύρλας 9, Κερασοβίτης 9 (1), Νικολού, Τσουμπρής 9 (1), Αγαδάκος 15.

 

Ικαρος Ν.Σμ. - Αργάγγελος 71-66

Διαιτητές: Μαντήλας- Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 22-22, 38-44, 59-51, 71-66

Ικαρος Ν.Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 13(3), Βλασσόπουλος 2, Βούζας 9(1), Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 24(4), Βουρλίτης 11, Δαρμογιάννης 8(2), Μιχαλόπουλος.

Αρχάγγελος(Θωμίδης): Ντέντα 5, Βλαχοδήμος 3(1), Ματσαμάς 17, Παπανικολάου 5(1), Σκορδάλης 19(3), Εκινέ 5(1), Κούρος 10, Μητσού, Αυγενικός 2, Κουιμτζίδης, Ξυπολιτάς.

 

 

Κάδμος - Κρόνος Αγ.Δημ. 69-81

Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-21, 36-38, 47-54, 69-81

Κάδμος (Αναστασίου): Τομαράς 9 (3), Παπαδάκης 3 (1), Χαρατσής Π., Κατσούλας 20, Γκρινιάρης 9, Χαρατσής Γ.12 (1), Σταμάτης, Κουμπές 4, Δρακάκης 9, Μητρόπουλος 3 (1).

Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης): Μπάλλας 12 (3), Στραγανιώτης 9 (1), Πίτσας, Ξιούρας 6, Γεωργούλης 2, Δορκοφίκης, Αντωνόπουλος 10 (3), Φρουσκλιάς 11 (2), Χαλβατζής 23, Γιαννακόπουλος 5 (1), Ανδρεάτος 3 (1), Τσίλαγας.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27

2. Σπόρτιγκ 25

3. Κορωπί 25

4. Πόλις Καλλιθέας 24

5. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23

6. Εργοτέλης 23

7. Ηρόδοτος 21

8. Αρχάγγελος 20

9. Κάδμος 20

10. *Διαγόρας Δρυοπιδέων 19

11. Ακαδημία Ρεθύμνου 18

12. Αιγάλεω 18

13. *Πεύκη 16

14. Ιωνικός ΝΦ 14

 

*Εχει έναν αγώνα λιγότερο

 

 

3ος Ομιλος

 

Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών 61-70

Καρδίτσα – Μελίκη 81-64

ΑΕΛ – Βόνιτσα 108-63

Νίκη Βόλου – Μεταμόρφωση Βόλου 68-64

Αίολος Αστακού – Σιάτιστα 90-48

Πανεδεσσαϊκός – Καστοριά 62-88

Αγρίνιο – Διόσκουροι Κοζάνης 66-56

Αγρίνιο-Διόσκουροι Κοζάνης     66-56
Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-34, 42-42, 68-56
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 4, Τρομάρας, Τσατάλας 16, Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Μουχάκης 2, Μήτσου 13 (1), Γεωργούλας 14 (2), Μακρής 4, Γκόβας 12 (2).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 10, Σκορδάρης 4, Ντόβας 12 (2),
Καρανώτας Σ. 15 (1), Γκλιάνας 2, Τσαουσίδης, Μπάρμπας 3 (1), Ατματζίδης, Καρανώτας Τ. 4,
Ανδρίτσος 6.

Ηρακλής Κοζάνης-Πρωτέας Γρεβενών 61-70
Διαιτητές: Τζιοπάνος- Τσοκόλης. Δεκάλεπτα: 13-16, 27-27, 44-51, 61-70
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης 3, Τσακμάκης 3, Γιαννουζάκος 12 (3), Σιδέρης 2, Ασίζης
10 (1), Παπούλιας 14, Γιαννούλης 17.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (2), Γιαννάκης 13 (1), Μουράτογλου 24 (2), Ρίγκος 2, Κολοβός, Παπαθεοδώρου, Τσιμίδης, Μαλιούρας 6, Πετρίδης, Τζήμας 10 (2).

Λάρισα 1964 - Βόνιτσα 108-63
Διαιτητές: Πετανίδου-Γρεκος. Δεκάλεπτα: 26-19, 51-32, 77-47, 108-63
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος) : Βλαχούλης 2, Κουρής 5 (1), Σαριμπαλίδης 6 (2), Τσιλούλης 11 (2),
Τέλιος, Μηλιώνης 17 (5), Κονδυλόπουλος 10 (1), Σταυρόπουλος 10 (1), Μπλιάτζας 10, Πολίτης 5, Ψάλτου 19, Κόκκας 13.
Βόνιτσα : Κακιούζης 14 (1), Κοντογιάννης, Αρέθας, Τσιτσώνης 6 (2), Περλής 22 (1), Κόκκαρης
4, Μανδαλάκης 17 (1), Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.


Καρδίτσα - Μελίκη 81-64
Δεκάλεπτα: 24-15, 42-27, 61-46, 81-64.
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 2, Γεωργίου 8 (2), Θώδης, Τσιαμούρας 14 (2), Παπαϊωάννου 10 (1), Παππάς Κ. 7 (1), Κομποδιέτας 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 25, Αντωνίου 9 (1), Κουρέτης 3 (1), Παππάς Γ. 3 (1).
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10, Μαυρίδης 12, Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Καρατζάς 3 (1), Κοτζαμπάσης 9 (3), Λέφας 3, Παραπούρας 11 (1), Τζουνόπουλος 6, Ρογγότης.



Νίκη Βόλου - Μεταμόρφωση Βόλου 68-64
Δεκάλεπτα: 18-21, 32-32, 46-53, 68-64.
Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης
Νίκη Βόλου (Κασαπίδης): Τζίνης, Αρότσιος, Οικονόμου, Βασδέκης 2, Μπίζιος, Τσώλης 24 (1), Κατσαλής 19 (4), Τάσσος 15, Κέτουλας 6, Τοκατλίδης 2.
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 18 (3), Ζήσης, Παπούλιας 11, Παρασκευάς 19 (1), Σκαμάγκας 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 9 (3).

Αίολος Αστακού - Σιάτιστα        90-48
Δεκάλεπτα: 29-12, 48-22, 70-40, 90-48. Διαιτητές:  Τσακαλογιάννης-Κοτσίρης
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Λυμπάρης 4, Ψάλτου 19 (3), Κακλαμάνος 10 (2), Δουρούκης 10, Καλισώρας 7 (2), Σούλας 17 (5), Πανάρας 6 (2), Θωνιάτης 10, Καραγιώργος 7 (1), Πάππος, Χουλιάρας.
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 6 (2), Ρέππας Χ. 18 (3), Γεωργάκας 5(1), Κατσιούδης 13, Καλαμπούκας 6, Γούσιας, Στεργίου, Κουζιώνης.


Πανεδεσσαϊκός - Καστοριά 62-88
Δεκάλεπτα: 11-24, 29-47, 45-69, 62-88
Διαιτητές: Μανιός-Σελεβός
Πανεδεσσαϊκός (Μίλξης): Καρνάβας 16, Τακατζόγλου 4, Σπανός 8 (1), Κλιμιτσάρης, Δημητρόπουλος 9 (1), Μάρκου 3 (1), Τσάμης 4, Δάφνης, Μακρόπουλος 7, Γιούρτσης, Θεοδώρου 11.
Καστοριά  (Σούλιος): Δαραβίγκας 5 (1), Λέκκος Γ. 3, Δίτσιος 2, Παπαδημητρίου 6 (1), Τεπετίδης 6, Καραμήτσος 10, Ντάλης 9 (1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 6, Σταϊος 7 (1), Πανταζής 14 (4), Κόκουρας 14.

 

Η βαθμολογία

1. ΑΕΛ 28

2. Αίολος Αστακού 27

3. Καστοριά 25

4. Αγρίνιο 24

5. Μελίκη 21

6. Ηρακλής Κοζάνης 21

7. Μεταμόρφωση Βόλου 20

8. Καρδίτσα 20

9. Νίκη Βόλου 20

10. Πρωτέας Γρεβενών 20

11. Διόσκουροι Κοζάνης 19

12. Σιάτιστα 18

13. Βόνιτσα 17

14. Εδεσσα 14

 

4ος Ομιλος

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μαντουλίδης\76-63

Ζέφυρος ’02 – ΠΚ Νεάπολης\71-62

Τιτάνες Δράμας – Ιωνικός Ιωνίας\59-66

ΚΑΟΣ – Ελευθερούπολη\92-74

Πολύγυρος – Ευκαρπία\28/1

Ικαροι Σερρών – Μακεδονικών\28/1

ρεπό:Αγ. Βαρβάρα

 

ΚΑΟΣ-Ελευθερούπολη  92-74
Δεκάλεπτα: 17-30, 43-44, 66-61, 92-74. Διαιτητές: Μελανίδης - Ντόγκας
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Χεμπεκίδης 7 (1), Κοτζάμπασης 18 (1), Μαστοράκης, Σιδηρόπουλος 19, Σπανός, Ζηκούλης 5, Τσαβλίδης 23 (5), Στάσας, Παπανικολάου 5 (1), Χατζηπαραδείσης 7(1), Βαλσαμίδης 8.
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 25 (5), Αδαμόπουλος 4 (1), Απαζίδης, Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 25 (1), Παπαζούδης 2, Δανίκας 4, Αγανικόλας, Αμπεριάδης 7, Καλεάδης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού - Μαντουλίδης 76-63
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης. Δεκάλεπτα: 24-13, 43-28, 59-45, 76-63
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (2), Ντίκογλου 4, Καβαργύρης 14, Σουλούγκας 3(1), Κουτσιαντζής, Αξαρλής, Τσανάκας 6 (2), Καδής 9 (1), Ιωσηφίδης 2 Κηπουρός 18 (2), Γκουτζιομήτρος 2, Καντσουρίδης.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 3 (1), Ρεφατλάρι, Τάκης 2, Καμάρας 19, Ανδρεάδης 8, Μπίλιος, Γκαβέζος 8 (1), Χρηστίδης 13 (1), Μπρόζος 8 (1), Αυλογιάρης 2, Βαϊντερλής.

 
Ζεφύρος - ΠΚ Νεάπολης   71-62
Διαιτητές: Μάνιος-Τσούλης. Δεκάλεπτα: 18-20, 35-34, 57-49, 71-62
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 13, Μυλωνάς 8, Αλεξανδρίδης 3, Κλουντζός, Σουλάκης 16(4), Σταφυλάς 2, Κλωναράς 5 (1), Σπάχος, Καραϊσκος 17 (3), Παπούδος 2, Σταυρίδης 5 (1), Μπαϊράμι.
ΠΚ Νεάπολης(Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (1), Θεολόγου 5, Τζουβάρας ,7 (1) Ζησόπουλος, Κοσμίδης 10 (1), Σαχινίδης 3 (1), Δημητρόπουλος 4, Δέλλας 8, Ταουκίδης Χ, Ταουκίδης Α. 15 (1).

 
Τιτάνες Δράμας- Ιωνικός Ιωνίας 59-66
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης. Δεκάλεπτα: 25-23, 37-38, 50-47, 59-66
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 5 (1), Μανιώτης 27 (5), Καρατσομπάνης 3, Θεοδωρίδης, Τοσουνίδης 11, Υφαντόπουλος, Γεδίκης 4, Εξουζίδης 4, Γρηγοριάδης 5 (1) Παρλακίδης.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Ρούζιος Π. 2, Παναγιώτου 5 (1), Τερσενίδης 8, Ζεϊμπέκης 18 (4), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 8(1), Σέφκας, Φλιάτης Γιωργ. 6 (1), Ακριτίδης, Καρούζος 16.

 

 

Η βαθμολογία

1.Πολύγυρος* 23

2.Ευκαρπία* 22

3.Ιωνικός Ιωνίας 22

4.Ορφέας Ν.Σκοπού 21

5. Ακτής Ζέφυρος 20

6.Σταυρούπολη 20

7.Μακεδονικός* 18

8.Ικαροι Σ.* 18

9.Τιτάνες Δρ. 18

10.Ελευθερούπολη 17

11.Νεάπολη 17

12.Αγ.Βαρβάρα 15

13.Μαντουλίδης 15

 

*Εχει ένα ματς λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική (14η αγ.) - Αποτελέσματα

Με δύο αγώνες στον δεύτερο όμιλο άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

2ος Ομιλος
14η αγωνιστική

Πόλις Καλλιθέας-Ιωνικός ΝΦ 78-74

Εργοτέλης-Ηρόδοτος 75-68


Σάββατο 24 Ιανουαρίου

20.00 Ακαδημία-Κορωπί

19.00 Αιγάλεω-Σπόρτιγκ

14.30 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αρχάγγελος

17.00 Κάδμος-Κρόνος Αγ. Δημ.

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου

19.15 Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ.



Εργοτέλης - Ηρόδοτος 75-68
Διαιτητές: Κατραχούρας, Βαλούρδος.
Δεκάλεπτα: 21-19, 37-37 (ημίχ.), 62-54, 75-68.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 12, Καρακωνσταντάκης 8(2), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης 21(6), Σκαρλάτος, Βασιλειάδης 9, Αρναουτάκης 3, Μαχαιριανάκης, Καραλής 22 (4).
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής, Μαϊστρέλης 15(4), Χρύσης 23, Καρλάφτης, Γρύλλης 5(1), Παρδακάς 14(2), Μητρόπαπας, Βαρνάβας 3, Μαυρόπουλος 8(2).

 

Πόλις Καλλιθέας – Ιωνικός ΝΦ 78-74
Διαιτητές: Πλιάκας – Αθανασόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-23 , 40-40, 61-50, 78-74.
Πόλις Καλλιθέας (Χρήστου): Μπογδανίδης 6 (2) , Τσατάς , Κόκκινος 24 , Καρλάφτης, Κωνσταντώνης 12 (3), Βελιζιώτης 4, Κασπαριάν 19 (2) , Λάβαρης 8, Λαφτσής 3, Τσεμπελής 2.
Ιωνικός Ν.Φ. ( Μαυραγάνης): Φρατζέσκος 4, Χριστοδούλου 4, Μαυραγάνης 27 (4), Σβερκούνος 6 ,Σβορώνος , Μελεούνης 8, Γιαννιώδης 13, Τσούπρος 2, Σωτηρίου 4, Παπανδρέου 6.

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 25 12-1

2. Πόλις Καλλιθέας 24 10-4*

3. Σπόρτιγκ 23 10-3

4. Κορωπί 23 10-3

5.Εργοτέλης 23 9-5*

6. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 21 8-5

7. Ηρόδοτος 21 7-7*

8. Αρχάγγελος 19 6-7

9. Κάδμος 19 6-7

10. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19 6-7

11. Ακαδημία Ρεθύμνου 17 4-9

12. Αιγάλεω 17 4-9

13. Πεύκη 16 3-10

14. Ιωνικός ΝΦ 14 0-14*

*Εχουν ένα παιχνίδι παραπάνω

Διαβάστε περισσότερα...