×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΦΗ-ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί της 24/1/2014 θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 26/01/2015 και ώρα 17:00. 
 
-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί της 23/01/2015 και ώρας 15:00, θα διεξαχθεί στις 28/01/2015 και ώρα 19:15 στο κλειστό γυμναστήριο Β’ Πεύκης. 
 
 
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

 

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής – ΑΕ Ψυχικού της 24/01/2015, για την 13η αγωνιστική της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ΄αριθ. 636/29-12-2014 Απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου Ε.Ο.Κ..

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (13η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

1ος Ομιλος

 

Κεραυνός Αιγίου – Πέραμα 68-59

Νήαρ Ηστ – Μαρούσι 79-78 (68-68 κ.α)

Ζάκυνθος – Κρανίδι 76-50

Χαλάνδρι – Ακάδημος 73-85

Ένωση Ιλίου – Προμηθέας Χαλανδρίου 76-85

Πεντέλη – Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Μανδραϊκός – Απόλλων Αρχ. Κ. 0-20 (άνευ αγώνα)

 

Κεραυνός-Ερμής Περάματος 68-59

Διαιτητές: Καραλής-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 16-17, 32-40, 54-50, 68-59

Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(3), Τοπουζίδης 19(5), Παπαγεωργίου 3(1), Λυμπέρης 2, Λάφης 11, Κάντας, Βουρνάς 2, Βαγενάς, Τσιρώνης, Μούτσιος, Κεφαλάς 12(2).

Ερμής (Κάσσης): Φωστέρης 16(2), Ντακούλιας 17(1), Καραπούλης 4, Γουρνάς 10, Κουκουβάκης 5(1), Διαμαντόπουλος 5(1), Ιωάννου 2.

 

Νήαρ Ηστ-Νίκη Αμαρουσίου 79-78 (68-68 κ.α)

Διαιτητές: Κονταράτος-Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 26-25, 46-42, 55-60, 68-68, 79-78

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 2, Ταταρούνης 9, Καπέτζογλου 27(5), Χότζα 9, Σπανάκος 11(3), Καρασταμάτης 19(3), Πέζος 2, Ζέχερλης, Σμυρλής.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 5(1), Κατωπόδης 11, Παυλίσεβιτς 22(3), Κοντογιάννης 14(1), Γεωργακόπουλος 9, Γιατράκος 3, Τσεκένης 4, Μούγιος 10.

 

Ζάκυνθος-Κρανίδι 76-50

Διαιτητές: Γκαμήλη-Φασόλης

Δεκάλεπτα: 25-15, 53-23, 68-33, 76-50

Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 7 (1), Καρβούνης 9 (3), Μπάρτζος 2, Ζαχαράκης 8, Ζάγκλας 7 (1), Καραμπάτσος 5, Μπουλογιώργος 2, Μουλάς 17, Νικολόπουλος 19 (3).

Κρανίδι (Γκόλαντας): Τζινόπουλος 4, Καπογιάννης 3 (1), Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 27 (2), Κορίζης 11, Πουλής 1.

 

Χαλάνδρι-Ακάδημος 73-85

Διαιτητές: Βαλούρδος-Γιαννακουδάκης

Δεκάλεπτα: 10-21, 23-39, 42-59, 73-85

Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 6(2), Δρακοπούλος 14(1), Στεργίου 13(1), Παπαντωνίου 20(3), Λυπημένος 3(1), Αλεξόπουλος 9(1), Μπεκρής, Κοντοζόπουλος, Σάλτης 8(2), Αθανασίου.

Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Φιλιπόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 16(2), Γιαννουκάκης 17(1), Καζολέας 10, Λαζαρακόπουλος 4, Φωτάκης 8, Σκοπέτος 18(2), Λουρμπέας 8, Γεωργανάς 4.

 

Ένωση Ιλίου-Προμηθέας Χ. 76-85

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 26-44, 50-60, 76-85

Ένωση Ιλίου(Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 16 (3), Φουντάς 5 (1), Μητρόπουλος 5 (1), Τσολάκης 18 (2), Παπαηλίου, Μπέλλας Ο. 18 (1), Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 5

Προμηθέας Χ. (Νικητοπουλος): Ρόσιερ, Καραθανασόπουλος Θ. 15 (5), Καραθανασόπουλος Αλ., Σπετσιέρης 3 (1), Λοΐζος 12, Τασιόπουλος 16 (1), Καρούζος 13 (2), Σαμιώτης, Παρασκευόπουλος, Ρώσσης, Βαρσαμούλης 13 (1), Μαλούκος 13.

 

 

Πεντέλη-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μακρής

Δεκάλεπτα: 18-20, 40-33, 53-62, 74-82

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Γάσπαρης, Μάντζιος 5, Κατσαντώνης 12 (3), Μανιάτης 3 (1), Αυγενικός 13, Λουγιάκης 20, Χαρτοματζίδης, Σταυριανόπουλος, Πίγκος 8 (1), Καραβασάνης 13 (2), Μαντζιώρης.

Έσπερος (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Φραντζής, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος 11 (1), Μακρής 3, Μέλνικς 8, Στυλίδης 17, Οικονομόπουλος 10, Κάλλης, Δίπλαρος 15 (2), Λυμπέρης 18 (3), Αγγελόπουλος.

 

Μανδραϊκός-Απόλλων Αρχ. Κορ. 0-20 (άνευ αγώνα). Η γηπεδούχος ομάδα μηδενίστηκε επειδή δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.

 

Η βαθμολογία

1.Εσπερος ΑΟΠΑ 24

2.Ένωση Ιλίου 22

3.Ζάκυνθος 22

4.Προμηθέας 22

5.Νίκη Αμαρουσίου 21

6.Κεραυνός 21

7.Πεντέλη 20

8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 20

9.Νήαρ Ηστ 19

10.Ακάδημος 18

11.Μανδραϊκός 17

12.Χαλάνδρι 16

13.Πέραμα 16

14.Κρανίδι 14

 

2ος Ομιλος

 

Κορωπί – Σπόρτιγκ 81-82

Ακαδημία – Κάδμος 62-61

Αιγάλεω – Ιωνικός Ν.Φ. 86-78

Πόλις – Ηρόδοτος 74-79

Εργοτέλης – Αρχάγγελος 70-61

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-65

Πεύκη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-90

 

Κορωπί – Σπόρτιγκ 81-82

Διαιτητές: Σκούτας – Παπαθανασίου

Τα δεκάλεπτα: 27-19, 39-45, 60-69, 81-82

Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης, Μελάς, Κούσουλας 7 (1), Κούργιας 4, Υφαντής 6, Τύρλας 17 (1), Κερασοβίτης 19 (3), Τσιουμπρής 8 (1), Αγαδάκος 20 (1).

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19 (1), Βαρθακοκοίλης 6 (1), Μπαλαμπάνης 14 (3), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 6, Χαρακτινός 9 (1), Πλουτέσκι 10 (2), Φιλιππόπουλος 12, Τσαπρούνης 6.

 

Πόλις – Ηρόδοτος 74-79

Διαιτητές:Δημόπουλος-Καρπάνος

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 35-45 (ημίχ.), 56-62, 74-79.

Πόλις Καλ. (Π. Κακαλιάς): Μπογδανίδης 2, Καβελάρης, Κόκκινος 20, Καρλάφτης 11 (3), Κωνσταντώνης 8 (2), Βελιζιώτης 3, Κασπαριάν 28(2), Λάβαρης 2, Τσεμπελής.

Ηρόδοτος (Μ. Δημητριάδης): Τσαμπής 5 (2), Μαϊστρέλης 12 (2), Χρυσής 16, Γρύλλης 4, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 5, Βαρνάβας 6, Αντωνιάδης 6, Μαυρόπουλος 4, Χαρατσής.

 

 

Πεύκη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-91

Διαιτητές: Στρέμπας – Αναστασίου.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 36-34, 51-64, 70-91.

Πεύκη (Θάνος) Δρικόγιας, Δρακόπουλος 15 (1), Βιδάλης 13 (2), Γαπκιάδης 2, Νικολαϊδης 13, Κεράτσας 4, Εμίρης, Ματαλιωτάκης 8, Κουκάκης 15 (1).

Κρόνος Αγ.Δημητριου (Σαββάτης): Στραγανιώτης 14 (3), Ξιούρας 7 (1), Μπάλλας 8 (2), Δορκοφίκης 12 (2), Αντωνόπουλος 6 (1), Φρουσκλιάς 28 (1), Χαλβατζής 6, Γιαννόπουλος 8, Ανδρεάτος, Τσίλαγας 2, Πίτσας, Γεωργούλης.

 

 

Αιγάλεω – Ιωνικός ΝΦ 86-78

Διαιτητές: Γιακείμη – Ορφανός Μ.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 47-39, 64-57, 86-78.

Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Καράβολας 30(5) , Χανιώτης Α. 2, Χανιώτης 7 (1), Βαλυράκης, Μπάτζιος, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μιλεντίγιεβιτς 20 (2), Αποσκίτης 14 (2), Κωνσταντινίδης 1, Λοϊζος 2, Μένος 7, Μπέλης.

Ιωνικός ΝΦ (Κουκλάκης): Φραντζέσκος 10 (2), Μελεούνης, Μαυραγάνης 26 (5), Σβερκούνος 17 (3), Σβορώνος 6, Γιαννιώτης 11, Χριστοδούλου 2, Τσούπρος 6, Καμπανάς, Στυλιανός, Σωτηρίου.

 

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-65

Διαιτητές: Γρίβα – Χρηστίδης Π.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 30-32, 50-48, 71-65.

Ικαρος Ν. Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 2, Βλασσόπουλος, Βούζας 3, Ντεφούδης 4, Συριστρατίδης 28 (1), Βουρλίτης 20 (2), Δαρμογιάννης 8, Ιορδάνου, Μιχαλόπουλος 6, Καννάς.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 8 (1), Κουμπούρας 13 (2), Γερανιός, Ζούκας 14, Μαυροειδάκος 6, Μακρομιχάλης 2, Κορρές 12 (1), Παπαϊωάννου, Ντιφάντης 10, Περγαντζής.

 

Το Σάββατο (17/01)

 

Εργοτέλης-Αρχάγγελος 70-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.- Τσολάκος

Δεκάλεπτα : 20-15, 36-27, 44-47, 70-61

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 12(1), Ξενάκης 10, Χαρωνίτης 2, Σακελλαράκης 17(1), Σκαρλάτος 3, Βασιλειάδης 2, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 4.

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Μητσου 6(1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 14(1), Αυγενικός 6(1), Σκορδάλης 16(3), Κούρος 2, Εκινέ 7, Ντέντα 10.

 

Ακαδημία Καλ.-Κάδμος 62-61

Διαιτητές: Αντωνίου, Καλογριάς.

Δεκάλεπτα: 6-27, 24-43, 44-53, 62-61

Ακαδημία: Καραπέτσας, Κριθινάκης 8(1), Σκεμπής 8(1), Μαραυγάκης 10, Χρυσουλάκης 1, Σταμούλης 14(4), Νταλιάνης, Μπαλάφας 17(2), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 4.

Κάδμος:Τομαράς 16(4), Παπαδάκης, Χαρατσής Π., Κατσούλας 5, Γκρινιάρης 7, Χαρατσής Ι. 14, Δημόπουλος, Κουμπές, Νικολάου, Δρακάκης 16, Μητρόπουλος 3(1).

 

Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 23

2. Κορωπί 23

3. Πόλις 22

4. Σπόρτιγκ 23

5. Ικαρος Ν. Σμύρνης 21

6. Εργοτέλης 21

7.Αρχάγγελος 18

8. Κάδμος 19

9. Ηρόδοτος 20

10. Διαγόρας Δρυοπιδέων 17

11. Πεύκη 16

12. Ακαδημία 15

13. Αιγάλεω 17

14. Ιωνικός ΝΦ 13


3ος Ομιλος

Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη  83-65
Ηρακλής Κοζάνης – Αγρίνιο  60-67
ΑΕΛ – Μεταμόρφωση Βόλου  86-63
Καρδίτσα – Βόνιτσα  92-69
Νίκη Βόλου – Σιάτιστα  77-58
Αίολος Αστακού- Καστοριά  87-70
Πανεδεσσαϊκός – Διόσκουροι Κοζάνης  72-84



ΑΕΛ 1964 - Μεταμόρφωση Βόλου 86-63

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 20-17, 47-39, 67-56, 86-63

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 5 (1), Τσιλούλης 14 (2), Τσούτσος 9 (1), Μηλιώνης 8 (2), Κονδυλόπουλος 2, Σταυρόπουλος 8 (2), Μπλιάτζας 2, Πολίτης 22 (3), Ψάλτου 14, Κόκκας 2.

Μεταμόρφωση Β. ( Μυριντζής ): Καραγιώργος 16 (1), Ζήσης 2, Παπούλιας 3, Παρασκευάς 15, Σκαμαγκάς 10(2), Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 15 (3), Διανέλος.

 

Αίολος Αστακού - Καστοριά 87-70

Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 19-15, 35-32, 70-56, 87-70

Αίολος Αστ. (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 15 (3), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 20, Κακλαμάνος 17 (2), Πάππος 6, Χουλιάρας 4, Καλισώρας 3 (1), Λυμπάρης 17 (1).

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 5(1), Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 17 (1), Τεπετίδης 5 (1), Καραμήτσος 4, Ντάλης 12 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 10 (2), Σταϊος, Πανταζής 12 (2), Κόκουρας 3.

 

Πρωτέας Γρεβενών - Μελίκη 83-65

Διαιτητές: Ζιώγας-Ζέρβας

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-27, 64-41, 83-65

Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 6, Γιαννάκης 7, Τζουβάρας, Μουράτογλου 26 (5), Ρίγκος 3 (1), Κολοβός 5, Παπαθεοδώρου 2, Τσιμίδης 4, Μαλιούρας 17, Πετρίδης 2, Τζήμας 11, Μπαρτζώκας.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (1), Μαυρίδης 14 (1), Δημητριάδης 8 (2), Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Καρατζάς, Ρογγότης, Λέφας 4, Παραπούρας 11(1), Τζουνόπουλος 6, Παπαδόπουλος 6.

 

Πανεδεσσαϊκός - Διόσκουροι Κοζάνης  72-84

Διαιτητές: Κετούλας-Μαριτσιούδης

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-35, 55-56, 72-84

Εδεσσα (Τσάμης): Τακατζόγλου 4 (1), Κλιμιτσάρης 2, Δημητρόπουλος 12 (1), Τσάμης Ν. 8 (1), Καρνάβας 22, Νταρόπουλος 16 (1), Θεοδώρου 8.

Διόσκουροι Κοζάνης(Χωλόπουλος): Σισμάνης 24 (3), Σκορδάρης 10 (1), Ντόβας 16 (3), Καρανώτας Στ. 12, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας 2, Ζολώτας 5, Καρανώτας Τ. 12, Ανδρίτσος 2.

 

Νίκη Βόλου-Σιάτιστα 77-58

Διαιτητές: Πετανίδου-Τριανταφυλλίδης

Δεκάλεπτα: 15-15, 36-27, 59-47, 77-58

Νίκη Β. (Κασαπίδης): Τζίνης 7 (1), Κατσαλής 14(4), Οικονόμου, Καραθανάσης, Βασδέκης, Μπίζιος 2, Τσώλης 31 (3), Θεοδώρου, Μαστοράκης, Τάσος 10, Κετούλας 4, Τοκατλίδης 9 (1).

Σιατίστα (Σιάσιος): Γεωργάκας, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χ. 5 (1), Παπάς, Ρέππας Ν. 8, Καλαμπούκας 4, Τζώνος Γ., Τζώνος Γ. 17 (3), Τσιαούσης.

 

Καρδίτσα - Βόνιτσα 92-69

Διαιτητές: Μπίκης-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 28-15, 55-38, 54-54, 92-69

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 4, Θώδης, Γκαμούρας 17 (4), Παπαϊωάννου 13 (1), Παππάς Κ. 15(1), Κομποδιέτας 9, Βούλγαρης 2, Παπαδόπουλος 21, Αντωνίου 7, Κουρέπης 4, Παππάς Γ.

Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 4  (1), Αρέθας 19, Κόκκαρης, Περλής 10, Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 30 (2), Παπανελόπουλος.

 

Ηρακλής Κοζάνης - Αγρίνιο 60-67

Διαιτητές: Φουτζήλας-Τσόκολης

Δεκάλεπτα: 24-13, 31-26, 45-41, 60-67

Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Γιδάρης, Τσακμάκης 6 (2), Γιαννουζάκος 25 (6), Σιδέρης 5(1), Δούμας, Κόμαρης, Αζής, Παπούλιας, Παντελίδης 3 (1), Τσιλιγιάννης 3 (1), Γιαννούλης 18.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 8 (2), Τρομάρας, Τσατάλας 20 (1), Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Μουχάκης 3, Μήτσου 6 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 8, Γκόβας 9 (1).

 

Η βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας 26

2.       Αίολος  25

3.       Καστοριά 23

4.       Αγρίνιο 22

5.       Μελίκη 20

6.       Ηρακλής Κοζ.     20

7.       Μεταμόρφωση Β. 19

8.       Καρδίτσα            18

9.       Νίκη Βόλου 18  

10.   Πρωτέας Γρεβενών         18

11.   Διόσκουροι Κοζ.               18

12.   Σιάτιστα17

13.   Βόνιτσα               16

14.   Πανεδεσσαϊκός                13

 

4ος Ομιλος

Αγ. Βαρβάρα – ΚΑΟΣ   72-55
Πολύγυρος – Μακεδονικός  90-74
Ικαροι Σερρών – Μαντουλίδης  59-56
Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης  87-65
Ζέφυρος ’02 – Ιωνικός Ιωνίας  60-69
Τιτάνες Δράμας – Ελευθερούπολη  74-69

Αγία Βαρβάρα- ΚΑΟΣ 72-55

Δεκάλεπτα: 13-21, 35-37, 49-48, 72-55

Διαιτητές: Ρούκας-Δημάδης

Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος, Σιώπης 9 (1), Μητρούλης, Ράμμος 7 (1), Μουσίκας 16 (4), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 19, Μπάμπουλης, Κάτσικας 1, Φασουλάς 2, Πενταζίδης 18 (2).

ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 11 (1), Σπανός, Σιδηρόπουλος 8, Δελόγλου 6 (2), Μπακαβός 4, Τσαβλίδης 17 (5), Στάσας, Παπανικολάου 4, Χατζηπαραδείσης 3 (1), Βαλσαμίδης, Χεμπεκίδης 2.


Ορφέας Νέου Σκοπού - ΠΚ Νεάπολης 87-65

Δεκάλεπτα: 28-24, 41-42, 66-51, 87-65

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Λαδάς

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 28 (5), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 8, Σουλούγκας 3, Κουτσιαντζής, Αξαρλής, Τσανάκας 7 (1),  Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 17 (1), Γκουτζιομήτρος 16 (2), Καντσουρίδης 2.

ΠΚ Νεάπολης(Γκένογλου): Θεολόγου 8, Τζουβάρας 5 (1), Κοσμίδης 15 (1), Κολοκυθάς, Παντούλας, Ταουκίδης Χ, Σαχινίδης 11(1), Δημητρόπουλος 5, Δέλλας 14, Ταουκίδης Α 7, Μαγκανάρης.


Ζέφυρος  - Ιωνικός Ιωνίας 60-69

Δεκάλεπτα: 15-13, 29-37, 50-49, 60-69

Διαιτητές: Μάνιος-Τσούλης

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης, Κλουντζός 4, Σουλάκης 8 (2), Στυλιανού 3 (1), Παππάς, Σταφυλάς, Σπάχος, Καραϊσκος 6, Παπούδος, Σταυρίδης 10 (2).

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π., Παναγιώτου 17 (2), Τερσενίδης 11 (1), Ζεϊμπέκης 3 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (2), Φλιάτης Γ. 18 Ακριτίδης, Καρούζος 2.


Τιτάνες Δράμας -Ελευθερούπολης 74-69

Δεκάλεπτα: 23-25, 38-36, 61-53, 74-69

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Αγραφιώτης

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 13 (1), Καρατσομπάνης 15 (1), Θεοδωρίδης 1, Γρηγοριάδης 16 (4), Χατζόπουλος 4, Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 12 (3), Γεδίκης 6, Εξουζίδης 7, Παρλακίδης.

Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 29 (3), Αδαμόπουλος 8 (2), Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 12 (1), Δανίκας 4, Αμπεριάδης 11, Καλεάδης.


Ίκαροι Σερρών - Μαντουλίδης 59-56

Δεκάλεπτα: 20-15, 37-31, 48-43, 59-56

Διαιτητές: Καλέσης-Σαρακενίδης

Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 12, Χατζής, Τράκας 18 (4), Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς 8, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος 5 (1), Φραγκούλης 3 (1), Δημητράκας.

Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 5, Ρεφατλάρι 3 (1), Καμάρας 10 (1), Ανδρεάδης 6, Μπίλιος, Γκαβέζος 5( 1), Χρηστίδης 19, Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης, Μπρόζος 5 (1), Τσιακίρης, Αυλογιάρης 3 (1).


Πολύγυρος - Μακεδονικός 90-74

Δεκάλεπτα: 22-22, 41-36, 78-75, 90-74

Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 4, Χαρτόπουλος 21 (3), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 12 (2), Κρομμύδας, Βογιατζής 11 (3), Α. Ζαγορίτης 4,  Χρηστίδης 5, Αποστολίδης 4, Πιπιλιάρης 12, Κοτζαγιάννης 11, Στιβαχτάρης  4(1).

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 5, Κοντσές 11 (1), Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 14 (2), Χαλάτσης, Γρηγορίου 13 (1), Πηλακούτας 15, Μποβασιανός, Νικάκης 16, Γραβάνης, Λυχριδάς.

 

Η βαθμολογία

1.       Πολύγυρος         23

2.       Ευκαρπία            22

3.       Ιωνικός 20

4.       Οφρέας Ν.Σκοπού          19

5.       Μακεδονικός    18

6.       Ζέφυρος              18

7.       Ίκαροι Σερρών  18

8.       ΚΑΟΣ     18

9.       Τιτάνες 17

10.   Ελευθερούπολη               16

11.   ΠΚ Νεάπολης    16

12.   Αγία Βαρβάρα  15

13.   Μαντουλίδης    14

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (13η αγωνιστική)

Με δύο αναμετρήσεις στον δεύτερο όμιλο της Γ' Εθνικής κατηγορίας άνοιξε σήμερα (17/01) η αυλαία της 13ης αγωνιστικής.

 

2ος Ομιλος

Σάββατο 17 Ιανουαρίου

Εργοτέλης-Αρχάγγελος 70-61

Ακαδημία Καλ.-Κάδμος 62-61

 

Κυριακή 18 Ιανουαρίου

17.00 Κορωπί-Σπόρτιγκ

17.00 Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ

17.00 Πόλις-Ηροδότος

17.00 Ικαρος Ν. Σμύρνης-Διαγόρας

17.00 Πεύκη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

 

Εργοτέλης-Αρχάγγελος 70-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.- Τσολάκος

Δεκάλεπτα : 20-15, 36-27, 44-47, 70-61

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 12(1), Ξενάκης 10, Χαρωνίτης 2, Σακελλαράκης 17(1), Σκαρλάτος 3, Βασιλειάδης 2, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 4.

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Μητσου 6(1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 14(1), Αυγενικός 6(1), Σκορδάλης 16(3), Κούρος 2, Εκινέ 7, Ντέντα 10.

Ακαδημία Καλ.-Κάδμος 62-61

Διαιτητές: Αντωνίου, Καλογριάς.

Δεκάλεπτα: 6-27, 24-43, 44-53, 62-61

Ακαδημία: Καραπέτσας, Κριθινάκης 8(1), Σκεμπής 8(1), Μαραυγάκης 10, Χρυσουλάκης 1, Σταμούλης 14(4), Νταλιάνης, Μπαλάφας 17(2), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 4.

Κάδμος:Τομαράς 16(4), Παπαδάκης, Χαρατσής Π., Κατσούλας 5, Γκρινιάρης 7, Χαρατσής Ι. 14, Δημόπουλος, Κουμπές, Νικολάου, Δρακάκης 16, Μητρόπουλος 3(1).

Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 23

2. Κορωπί 22

3. Πόλις 21,

4. Σπόρτιγκ 21

5. Εργοτέλης 21

6. Ικαρος Ν. Σμύρνης 19

7.Αρχάγγελος 19

8. Κάδμος 19

9. Ηρόδοτος 18

10. Ακαδημία 17

11. Διαγόρας Δρυοπιδέων 16

12. Πεύκη 15

13. Αιγάλεω 15

14. Ιωνικός ΝΦ 12

Διαβάστε περισσότερα...

Εθνικές Κατηγορίες: Οι αλλαγές λόγω εκλογών

 

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω Εθνικών Εκλογών το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Εθνικών Κατηγοριών διαμορφώνεται ως εξής:

*Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών (13η αγωνιστική)

Το πρόγραμμα μένει ως έχει και δεν αλλάζει. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 24 Ιανουαρίου.

 

*Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

23/01/2015      17.00   Π. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ         ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.

24/01/2015      17.00   ΥΜΗΤΤΟΥ                  ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

24/01/2015      17.00   ΧΟΛΑΡΓΟΥ                ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΚΑΠ

24/01/2015      17.00   ΚΥΜΗΣ                       ΓΣ ΚΥΜΗΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

24/01/2015      16.00   ΔΑΙΣ                            ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

28/01/2015      17.00   ΕΣΠΕΡΟΥ                  ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣΑΣ

28/01/2015      17.30   ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ           ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ

2ος Όμιλος

21/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ         ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

24/01/2015      17.00   ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ                        ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΧΑΝΘ

24/01/2015      17.00   ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ            ΜΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣ.

24/01/2015      17.00   Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ        ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ.

24/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ            ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π.-ΑΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Φ.

24/01/2015      18.00   ΑΝΑΤΟΛΙΑ                 ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ.

24/01/2015      17.00   ΑΡΝΑΙΑΣ                    ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

*Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών (14η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

24/01/2015      17.00   1ο Κ.Γ. ΜΑΝΔΡΑΣ      ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

24/01/2015      17.30   Β’ ΚΛ. ΙΛΙΟΥ               ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ

24/01/2015      19.00   2ο ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΑΡ.     ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡ. Κ.

24/01/2015      14.00      ΠΑΝΑΓΟΥΛΑΣ           ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡ.

24/01/2015      17.00    Ν. ΠΕΡΚΙΖΑΣ             ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

24/01/2015       17.00     Ν. ΠΕΝΤΕΛΗΣ           ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ ΧΑΛ.

28/01/2015      17.00   ΝΗΑΡ ΗΣΤ                 ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ.

2ος Όμιλος

23/01/2015      19.30   ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ   ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛ. – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΝΦ

23/01/2015      20.30   ΛΙΝΤΟ                        ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

23/01/2015      17.00   Β’ ΠΕΥΚΗΣ                 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠ.

24/01/2015      14.00   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ            ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.-ΑΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ Α.Θ.

24/01/2015      17.00   ΘΗΒΑΣ                       ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

24/01/2015      19.00   ΑΙΓΑΛΕΩ                    ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

24/01/2015      20.00   ΜΕΛ. ΜΕΡΚΟΥΡΗ    ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛ.Ρ. – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

3ος Όμιλος

24/01/2015      18.00   ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

24/01/2015      17.00   ΑΛΚΑΖΑΡ                   ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 1964 – ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ

24/01/2015      17.00   ΒΟΝΙΤΣΑΣ                  ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

24/01/2015      17.00   ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ          ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

24/01/2015      18.00   ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ          ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖ. – ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.

24/01/2015      18.00   Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝ.       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Β.

24/01/2015      20.30   ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ           ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

4ος Όμιλος

24/01/2015      15.00   ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠ.      ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠ.-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

24/01/2015      18.00   Ν. ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡ.      ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚ. ΣΕΡ.- ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

24/01/2015      18.00   ΔΑΚ ΠΕΡΑΙΑΣ            ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦ. – ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

24/01/2015      19.00   ΔΗΓΑ ΔΡΑΜΑΣ          ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ

28/01/2015      19.00   ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ            ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. – ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

28/01/2015      19.00   ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ            ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ

 

*Α1 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (14η αγωνιστική)

24/01/2015      13.00   ΕΡΓΑΝΗΣ                   ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ρ.

24/01/2015      14.30   ΑΠΧ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ   ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛ. – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕΣ

24/01/2015      16.00   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ      ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.

24/01/2015      10.30   ΚΩ                               ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.

24/01/2015      13.00   ΠΑΟΚ                         ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛ.

 

*Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (13η Αγωνιστική)

1ος Όμιλος

24/01/2015      12.15   ΑΓ. ΔΗΜ. (ΠΑΛ.)        ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.

24/01/2015      14.30   ΕΣΠΕΡΟΥ                  ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

24/01/2015      19.00   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

24/01/2015      20.30   ΣΠΟΡΤΙΓΚ                  ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

27/01/2015      18.00   Ν. ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ   ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.

2ος Όμιλος

21/01/2015      21.30   ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ    ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.-ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ Β.

24/01/2015      13.00   ΕΥΜΟΙΡΟΥ                ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

24/01/2015      14.30   ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ.

24/01/2015      15.00   ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ            ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ

24/01/2015      15.00   ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.      ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡ.- ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚ.

29/01/2015      20.45   ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ         ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ


Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (12η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής τους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...




1ος όμιλος
Κρανίδι-Κεραυνός Αιγίου 68-77
Πέραμα-Νήαρ Ηστ 71-62 (58-58 κ.α.)
Ακάδημος-Ζάκυνθος 63-73
Προμηθέας Χαλανδρίου –Χαλάνδρι 105-74
Έσπερος Πατρών-Ένωση Ιλίου 81-68
Απόλλων Αρχ. Κ.-Πεντέλη 70-73
Νίκη Αμαρουσίου-Μανδραϊκός 83-70

Κρανίδι-Κεραυνός Αιγίου 68-77
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 10-23, 28-51, 57-61, 68-77
Κρανίδι (Γκόλαντας): Μπόγρης 7, Προσίλης Κ. 7(1), Μπινιάρης, Κοντογιάννης 24(3), Κοριζής 9, Τζινόπουλος 13, Καπογιάννης 8(1), Προσίλης Ι.,Γαλάνης.
Κεραυνός (Ζωντός): Μοσχοβάκης 11(1), Τοπουζίδης 9(3), Παπαγεωργίου 3, Λυμπέρης 8, Λάφης 16, Κάντας 3(1), Βουρνάς 10(1), Βαγενάς, Τσιρώνης 9(3), Μούτσιος 8(2).

Πέραμα-Νήαρ Ηστ 71-62 (58-58 κ.α.)
Διαιτητές: Τσάτσης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 15-21, 33-28, 40-47, 58-58, 71-62
Ερμής (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 3, Φωστέρης 15(2), Ντακούλιας 9(1), Καραπούλης 7(1), Γουρνάς, Κουκουβάκης 11, Διαμαντόπουλος 5(1), Σωτηρίου 4, Πέππας 8, Ιωάννου 7, Πετράκος 2.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 1, Ζεχερλής 2, Σμυρλής 3(1), Ταταρούνης 14, Καπέτζογλου 6(1), Χότζα 8, Σπανάκος 14(3), Καρασταμάτης 14(4).

Ακάδημος-Ζάκυνθος 63-73
Διαιτητές: Φραγκούλη-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 21-16, 32-30, 54-51, 63-73
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Καραμπάγιας 6(2), Τσικούρης 5(1), Γιαννουκάκης 22(2), Αλοίμονος 3, Καζολέας 2, Λαζαρακόπουλος 5, Φωτάκης 3, Σκοπέτος, Καραμπάτσος, Λουρμπέας 11, Γεωργανάς 6.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 6(2), Καρβούνης 16(2), Παπάδης, Μπαρτζός 6(1), Ζαχαράκης 9(2), Ζάγκλας 1, Καραμπάτσος 15(1), Μπουλουλογιώργος, Στέφος 9, Μουλάς 2, Νικολόπουλος 9, Σοφιανόπουλος.



Προμηθέας Χαλανδρίου –Χαλάνδρι 105-74
Διαιτητές: Τσολάκος-Φασόλης
Δεκάλεπτα: 32-24, 24-19, 31-16, 18-15
Προμηθεας (Νικητοπουλος): Θεοφάνης, Καραθανοσόπουλος Θ. 8 (2), Καραθανοσόπουλος Αλ. 11(2), Σπετσιερης 3 (1), Λοΐζος 10, Τασιόπουλος 21 (4), Καρούζος 20 (6), Σαμιώτης 5 (1), Μιμάνι, Ρώσσης 6, Βαρσαμούλης 11 (1), Μαλούκος 10.
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 3 (1), Δρακοπούλος 21 (3), Στεργίου 7 (1), Παπαντωνίου 14 (4), Λυπημένος, Αλεξόπουλος 18 (1), Γεμένης 7 (1), Κοντοζόπουλος, Σάλτης 4, Αθανασίου


Έσπερος Πατρών-Ένωση Ιλίου 81-68
Διαιτητές: Λιότσιος και Μαντήλας.
Δεκάλεπτα: 33-23, 51-33, 68-49, 81-68.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Λαμπρόπουλος 10 (1), Λυμπέρης 5 (1), Μακρής 11 (2), Στυλίδης 18 (1), Μέλνικς 12, Οικονομόπουλος 7, Φραντζής 2, Δίπλαρλος 6, Κάλλης 10 (1).
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 16 (2), Φούντας 5, Μητρόπουλος 4, Τσολάκης 21 (2), Μπέλλας Οδ. 9, Μίχος 2, Στρατομήτρος 3 (1), Γεωργιάδης 1.


Απόλλων Αρχ. Κ.-Πεντέλη 70-73
Διαιτητές: Τζαμάκου-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 17-7, 25-25, 49-46, 70-73
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Οικονομάηκς): Καραχοντζίτης 15 (3), Στεφανής 14 (2), Κατσαμάκης 3 (1), Βαμβακάς 11 (3), Δανιήλ 3 (1), Σμυρνής 3 (1), Σταυρόπουλος 7, Τρυφωνόπουλος 14.
Πεντέλη (Σκαράφιγκας): Γάσπαρης, Μάντζιος 8, Κατσαντώνης, Μανιάτης 3 (1), Αυγενικός 7 (1), Λιουγιάκης 15, Χαρτοματσίδης 6 (2), Μπίγκος 15 (1), Καραβασάνης 19 (3), Μαντζιώρης.


Νίκη Αμαρουσίου-Μανδραϊκός 83-70
Διαιτητές: Ραχιώτης, Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-13, 44-31, 68-50, 83-70
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6 (1), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης 7, Παβλίσεβιτς 26 (3), Κοντογιάννης 26 (3), Κυπριτζόγλου, Γεωργακόπουλος, Γιατράκος 5, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 11, Τσιάτσιος, Μαύρος.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Γιάννου, Μεντένης, Μακρής 7, Καμπερίδης Γ., Αττίκος 3, Μπαλάφας 10, Καλεμτζάκης 15, Μάκος 2, Σακελλάρης 21, Κυρίτσης 4, Ηλιάδης 8 (2).


Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 22
2.Ένωση Ιλίου 21
3.Ζάκυνθος 20
4.Νίκη Αμαρουσίου 20
5.Προμηθέας 20
6.Κεραυνός 19
7.Πεντέλη 19
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 18
9.Νήαρ Ηστ 17
10.Μανδραϊκός 17
11.Ακάδημος 16
12.Χαλάνδρι 15
13.Πέραμα 15
14.Κρανίδι 14


2ος Ομιλος

Σπόρτιγκ-Ακαδημία 69-62
Ηρόδοτος-Αιγάλεω 76-67
Αρχάγγελος-Πόλις Κ.\66-68
Διαγόρας Δρ.-Εργοτέλης 60-72
Κρόνος Αγ.Δημ.-Ικαρος Ν.Σμ. 74-63
Κάδμος-Πεύκη 74-65
Ιωνικός Ν.Φ. – Κορωπί 56-100

Αρχάγγελος-Πόλις Κ. 66-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδη- Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 19-17, 30-32, 38-51, 66-68
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού 4, Παπανικολάου 5, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος 6, Ματσαμάς 4, Αγγελόπουλος 9, Σκορδάλης 19(2), Κούρος 8, Εκινέ 7(1), Ντέντα 4
Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 6(2), Κόκκινος 16, Καρλάφτης 4(1), Κωνσταντώνης 7, Βελίζιώτης 7(1), Λάβαρης 5(1), Μακρόπουλος 8, Κασπαριάν 15(2)


Ηρόδοτος - Αιγάλεω 76-67
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-20, 40-41, 60-52, 76-67
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής 20, Σταθάκης, Μαϊστρέλης 6 (2), Χρύσης 27, Καρλάφτης, Γρύλλης 2, Παρδακάς 6, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 11, Χωματάς, Μαυρόπουλος 4, Χαρατσής.
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Καράβολας 26 (4) , Χανιώτης Α. 8, Χανιώτης 6, Βαλυράκης, Κετεμα, Μπάσιος, Σακελλαρόπουλος , Μιλεντίγιεβιτς 8, Αποσκίτης 15 (1), Κωνσταντινίδης, Λοϊζος 2, Νένος 2.

Διαγόρας Δρ.-Εργοτέλης  60-72
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α-Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 18-19, 32-39, 48-54, 60-72
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Φάκαρος
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 8 (2), Κουμπούρας 12 (3), Μακρής 2, Γερανιός, Ζούκας 20 (1), Μαυροειδάκος 4, Μακρομιχάλης 5 (1), Κορές 2, Παπαϊωάννου 2, Μπιφάντης 5.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης, Χασάπης, Ξενάκης 13 (3), Χαρωνίτης 3, Σακελλαράκης 4, Σκαρλάτος 7 (1), Βασιλειάδης 2, Αθαναηλίδης, Αρναουτάκης 4, Μαχαιριανάκης, Καραλής 25 (5).

Ιωνικός Ν.Φ. - Κορωπί 56-100
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 25-47, 40-69, 76-100
Ιωνικός ΝΦ (Δερζαμάνης-Κουκλάκης): Φραντζέσκος, Χριστοδούλου 4, Μελεούνης, Σβερκούνος 4, Καμπανάς 2, Σβορώνος 9 (1), Μαυραγάνης 19 (4), Γιαννιώτης 9, Στυλιανός, Τσούπρος 2, Σωτηρίου, Παπανδρέου 7.
Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης 2, Μελάς 15 (3), Κούσουλας 14 (1), Κούργιας 2, Υφαντής 20 (4), Τύρλας 6 (1), Κερασοβίτης 6, Κάτσαρης 3, Τσιουμπρής 10 (1), Παπαδόπουλος 4, Αγαδάκος 16, Νικολού 2

Κάδμος – Πέυκη 74-65
Διαιτητές: Ξέρας - Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 17-15,37-36,54-56,74-65
Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 17,Τομαράς 7(1), Παπαδάκης 1, Χαρατσής Π.3 (1), Κατσούλας 6 (1), Γκρινιάρης 13, Χαρατσής Γ. 21 (1), Μπεκρής, Κουμπές, Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 4.
Πέυκη (Θάνος): Δρικόγιας, Βιδάλης 12 (2), Γαπκιάδης 8 (2), Νικολαϊδης 4, Σηλιωτόπουλος 5 (1), Κεράτσας 5, Μπαρμπαρής, Εμίρης 12 (2), Ματαλιωτάκης 8, Κουκάκης 11 (1).

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 74-63
Διατητές: Αντωνίου – Ουσταμπασίδης.
Τα δεκάλεπτα: 10-13, 31-28, 50-43, 74-63.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Σαββάτης): Στραγανιώτης 11, Ξιούρας 14 (4), Μπάλλας, Δορκοφύκης 5 (1), Αντωνόπουλος, Φρουσκλιάς 14 (1), Χαλβατζής 17, Γιαννόπουλος 8 (1), Ανδρεάτος 5, Τσίλαγας, Πίτσας, Κόης.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 3 (1), Φαλέκας 2, Καμπούρης, Βλασσόπουλος 2, Βούζας 3 (1), Ντεφούδης 8, Συριστρατίδης 21 (1), Βουρλίτης 14 (2), Δαρμογιάννης 4, Ιορδάνου, Μιχαλόπουλος 6, Καννάς.

Σπόρτιγκ - Ακαδημία 69-62
Διαιτητές : Καρακάσης – Κρεσταινίτης
Δεκάλεπτα : 19-17,11-15,17-12,22-18.
Σπόρτιγκ ( Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 5(1),Βαθρακοκοίλης 11(1),Μπαλαμπάνης 1,Χαρακτινός 11(2),Φιλιππόπουλος 14,Τσαπρούνης 2,Πασπαλάς 4,Πρόγκας ,Πλουτέτσκι 21(3).
Ακαδημία Ρεθύμνου(Θεοδωρουλάκης):Μπαλάφας 15(1),Χρυσουλάκης 10(2),Σταμούλης 14(3),Νταλιάνης 2,Δουλγεράκης 2,Σκέμπη 9,Κριθανάκης 7,Μαυραγάκης 3.


 


Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 23
2. Κορωπί 22
3. Πόλις 21
4. Σπόρτιγκ 21
5. Ικαρος Ν. Σμύρνης 19
6. Εργοτέλης 19
7.Αρχάγγελος 18
8. Κάδμος 18
9. Ηρόδοτος 18
10. Διαγόρας Δρυοπιδέων 16
11. Πεύκη 15
12. Ακαδημία 15
13. Αιγάλεω 15
14. Ιωνικός ΝΦ 12

3ος Ομιλος
Αγρίνιο -Πανεδεσσαϊκός 106-56
Βόνιτσα – Πρωτέας Γρεβενών 73-80 (69-69 κ.α.)
Μελίκη – Ηρακλής Κοζάνης 86-78
Μεταμόρφωση Βόλου – Καρδίτσα 71-60
Σιάτιστα – Λάρισα 53-81
Καστοριά – Νίκη Βόλου 90-55
Διόσκουροι Κοζάνης – Αίολος Αστακού 63-71


Βόνιτσα- Πρωτέας Γρ. 73-80 (69-69 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 19-16, 43-41, 52-55, 69-69, 73-80
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Πετρόπουλος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 5 (1), Κοντογιάννης 8, Αρέθας 25 (3), Παπανελόπουλος, Περλής 14 (4), Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 15.
Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 9 (1), Γιαννάκης 14 (1), Τζουβάρας, Μουράτογλου 17, Ρίγκος 5, Κολοβός 7 (1), Συλλάκος 4, Τσιμίδης 4, Πετρίδης 4, Τζήμας 16, Κλωνάρας.

Διόσκουροι Κοζάνης- Αίολος Αστακού 63-71
Δεκάλεπτα: 16-20, 37-36, 49-58, 63-71
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Γαζέτας
Διόσκουροι (Χωλόπουλος): Σισμάνης 8, Σκορδάρης 9 (2), Ντόβας 7, Καρανώτας Σ. 19 (1), Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 13, Ανδρίτσος 4.
Αίολος (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 13 (3), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 4, Κακλαμάνος 28 (3), Πάππος 5 (1), Χουλιάρας, Καλισώρας, Λυμπάρης 14 (3).

Αγρίνιο- Πανεδεσσαϊκός 106-56
Δεκάλεπτα: 20-16, 51-36, 87-46, 106-56
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Κωστής
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 7 (1), Τρομάρας, Τσατάλας 7 (1), Σταμούλης 5 (1), Πατσέας, Σταμουλάκης 10 (2), Μήτσου 25 (2), Γκόβας 23 (3), Μακρής 13, Γεωργούλας 16 (1)
Πανεδεσσαϊκός (Αναστασιάδης): Καρνάβας 14, Σπανός 8 (1), Τζώγας, Τσάμης 12, Μακρόπουλος 19, Παζάρκας 3 (1), Θεοδώρου.

Σιάτιστα - ΑΕΛ 53-81
Δεκάλεπτα: 20-21, 24-40, 35-56, 53-81
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης
Σιάτιστα (Τσουμάνας): Γεωργάκας 3 (1), Γράβας 6, Ρέππας Χρ. 16 (3), Τζώνος Γ., Τσαούσης 6, Τζώνος Γιώργ. 12 (1), Ρέππας Ν. 8, Στεργίου, Σερέφας, Κατσιάνης 2.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος ): Βλαχούλης 5 (1), Σαριμπαλίδης 3 (1), Τσιλούλης 9 (1), Τσούτσος 15 (2), Μηλιώνης 4, Κονδυλόπουλος 9 (1), Σταυρόπουλος 9 (3), Μπλιάτζας 3 (1), Πολίτης 10 (2), Ψάλτου 12, Κόκκας 2.

Καστοριά- Νίκη Βόλου 90-55
Δεκάλεπτα: 23-12, 46-25, 58-39, 90-55
Διαιτητές: Τσόκολης-Μπίκης
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 16 (2), Λέκκος, Δίτσιος 2, Γυμνόπουλος, Τεπετίδης 14 (2), Καραμήτσος 6, Ντάλης 10 (2), Τασιούδης 4, Αντωνιάδης 24 (3), Σταϊος, Παπαδημητρίου, Κόκουρας 14.
Νίκη Β. (Τσώλης): Τζίνης 8, Οικονόμου, Αρότσος, Βασδέκης 3 (1), Τσώλης 18, Τάσος 12, Κετούλας 14.

Μεταμόρφωση Βόλου -Καρδίτσα 71-60
Δεκάλεπτα: 13-9, 32-30, 51-45, 71-60
Διαιτητές: Φουτζήλας-Κουκουλεκίδης
Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής):Καραγιώργος 30 (4), Παπούλιας 8, Παρασκευάς 10(1), Σκαμαγκάς 10 (2), Τσιτσιγιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 13 (1), Διανέλος Αγκρής.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 12 (1), Γεωργίου 1, Θώδης, Γκαμούρας 12 (4), Παπαϊωάννου 14 (1), Παππάς Κ. , Κομποδιέτας, Αντωνίου 13 (2), Παπαδόπουλος 8.

Μελίκη- Ηρακλής Κοζάνης 86-78
Δεκάλεπτα: 29-12, 44-29, 56-55, 86-78
Διαιτητές: Σιταρίδης-Μάνιος
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13 (1), Μαυρίδης 30 (4), Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος, Λέφας 11, Παραπούρας 22 (3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Κοτσάμπασης.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 3 (1), Γιαννουζάκος 14 (3), Σιδέρης, Δούμας, Αζής, Κέκελης 5 (1), Παπούλιας 7, Παντελίδης 14 (4), Γιαννούλης 35.
 
Η βαθμολογία
1.Λάρισα 24
2.Αίολος Αστακού 23
3.Καστοριά 22
4.Αγρίνιο 20
5.Μελίκη 19
6.Ηρακλής Κοζ 19
7.Μεταμόρφωση Β. 18
8.Καρδίτσα 16
9.Πρωτέας Γρ 16
10.Διοσκουροι Κοζ. 16
11.Νίκη Βόλου 16
12.Σιάτιστα 16
13.Βόνιτσα 15
14.Πανεδεσσαϊκός 12

4ος Ομιλος
Ευκαρπία – Αγ. Βαρβάρα 76-61
Μαντουλίδης – Πολύγυρος 76-88
ΠΚ Νεάπολης – Ικαροι Σερρών 54-59
Ιωνικός Ιωνίας – Ορφέας Ν. Σκοπού 90-80 (68-68κ.α.)
Ελευθερούπολη – Ζέφυρος  63-61
ΚΑΟΣ – Τιτάνες Δράμας 81-61
ρεπό ο Μακεδονικός

Ευκαρπία - Αγ.Βαρβάρα 76-61
Δεκάλεπτα: 19-12, 40-28, 61-51, 76-61
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 2, Τζινόπουλος 12 (2), Δώδος 16 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 11 (1), Παπαευαγγέλου 22 (1), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 11, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.
Αγ.Βαρβάρα (Παπαδόπουλος Λ.): Μαλαθούνης, Σιώπης 1, Μητρούλης 11 (1), Ράμμος 8 (1), Φραγκόπουλος 4, Μπανάσας, Γ. Σουλίδης -, Κουμλέλης 15, Μπαναβάκης, Φασουλάς , Σαρικόγλου.  Μπάμπουλης, Μουσίκας 13 (2), Κατσικάς 9,  Μπανάσας.

Ελευθερούπολη - Ζέφυρος  63-61
Δεκάλεπτα: 19-11, 34-31, 55-45, 63-61
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης, Αδαμόπουλος 13, Παπαζούδης, Ρότσας 3 (1), Γκούμας 2, Αμπελακιώτης 31, Αμπεριάδης 6, Δανίκας 8, Καλεάδης, Γούλας.
Ζέφυρος(Κοντονάσιος): Τσιμπής 15 (1), Μυλωνάς 19, Παπούδος 5 (1), Κλουντζός 7 (1), Σουλάκης 6 (2), Στυλιανού, Παππάς, Σταφυλάς 6, Σπάχος, Καραϊσκος, Σταυρίδης 3 (1).

Ιωνικός Ιωνίας - Ορφέας Ν.Σκοπού 90-80   (68-68 κ.α.)                               
Δεκάλεπτα: 24-20, 40-36, 59-55, 68-68 90-80
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης
Ιωνικός Ιωνίας ( Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 7(1), Παναγιώτου 5 (1), Τερσενίδης 22 (1), Ζεϊμπέκης 17 (5), Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Φλιάτης Ι. 16, Σέφκας, Φλιάτης Γ. 18, Ακριτίδης 2, Καρούζος 2.
Ορφέας Ν.Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 30 (4), Ντίκογλου, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 4, Κουτσιαντζής ,Τσανάκας 6 (2), Καδής 15 (3), Ιωσηφίδης 3 (1), Κηπουρός 7, Γκουτζιομήτρος 13 (1) Καδιουρίδης, Στανίτσας.

ΚΑΟΣ- Τιτάνες Δράμας 81-61            
Δεκάλεπτα: 19-18, 35-28, 56-42, 81-61
Διαιτητές: Κετούλας-Κοντογιάννης
ΚΑΟΣ (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 13, Παπανικολάου 6 (2), Ζηκούλης 14, Τσαβλίδης 7 (1), Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1), Σιδηρόπουλος 24, Δελόγλου 7 (1), Στάσας 7 (1) Χεμπεκίδης, Σπανός, Βλάχος.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 9 (1), Καρατσομπάνης 17, Θεοδωρίδης 8 (1), Χατζόπουλος, Τοσουνίδης 6, Γεδίκης, Εξουζίδης 16, Γρηγοριάδης 5 (1), Παναγιώτου, Κακατσίδης, Παρλακίδης.

Νεάπολη- Ικαροι Σερρών 54-59               
Δεκάλεπτα: 14-18, 28-30, 39-39, 54-59
Διαιτητές: Ρούκας-Μπακάλης
Νεάπολη (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 14 (2), Θεολόγου 16 (1), Χριστοφόρου , Τζουβάρας 3 (1), Κοσμίδης 3 (1), Κολοκυθάς, Παντούλας 4, Σαχινίδης 3(1), Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 2, Ταουκίδης 7.
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς 2, Γρίψιος 20 (3), Χατζής, Τράκας 14, Γκουτζιάς 13, Παπαδόπουλος, Καλογεράτος 7 (1), Φραγκούλης, Δημητράκας 3 (1), Σαββίδης.

Μαντουλίδης - Πολύγυρος 76-88
Δεκάλεπτα: 23-23, 36-46, 59-64, 76-88
Διαιτητές: Δημάδης Χατζηχαρίσης   
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης, Τάκης , Καμάρας 21 (2), Ανδρεάδης 5, Μπρόζος 15, Μπίλιος 5(1 ) Γκαβέζος 10 (1), Χρηστίδης 20 (1), Τσιακίρης, Θεοδωρίδης, Αυλογιάρης, Βαϊντερλής.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 15 (2), Χαρτόπουλος 9 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5 (1), Κρομμύδας 2, Βογιατζής 12 (2) Α. Ζαγορίτης 1, Χαριστός , Χρηστίδης 2, Αποστολίδης 4, Πιπιλιάρης 31 (2), Κοτζαγιάννης 7.

Η βαθμολογία
1. Ευκαρπία 22
2. Πολύγυρος 21
3. Ιωνικός Ιωνίας 18
4. Μακεδονικός 17
5. Ζέφυρος 17
6. Σταυρούπολη 17
7. Ορφέας Ν.Σ. 17
8. Ικαροι Σερρών 16
9. Τιτάνες Δρ. 15
10. Ελευθερούπολη 15
11. Νεάπολη 15
12. Αγ. Βαρβάρα 13
13. Μαντουλίδης 13

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, ο αγώνας Hλυσιακός ΑΟ – ΑΕ Δόξα Λευκάδας, για την 11η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 10/01/2015, αναβάλλεται λόγω αναμονής της απόφασης της Επιτροπής Επαγγελματικού 
Αθλητισμού.
 
-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Αρχαγγέλου Αγ. Θεοδ. – Πόλις ΑΣ Καλ., για την 12η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (2ος όμιλος) της 11/01/2015 αντί ώρας 15.30, θα διεξαχθεί ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Βενετόκλειο.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Εργοτέλης - ΑΣ Αρχαγγέλου Αγ. Θεοδ., για την 13η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 18/01/2015 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 17/01/2015 και ώρα 14.30 στο κλειστό γυμναστήριο Λίντο.
 
-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Ολυμπιακός Β. – Αθηναϊκός ΑΣ, για την 13η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών της 18/01/2015 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 11.00 στο ΕΑΚ Βόλου.
Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (11η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής:

 

 

1ος Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου-Ακάδημος 71-37
Ερμής Περάματος-Κρανίδι 84-69
Νήαρ Ηστ-Μανδραϊκός 84-70
Ζάκυνθος-Προμηθέας Χαλ. 84-90
Χαλάνδρι-Έσπερος 66-95
Ένωση Ιλίου-Απόλλων Αρχ. 62-60
Πεντέλη- Νίκη Αμαρουσίου 61-63

Κεραυνός Αιγίου-Ακάδημος 71-37
Διαιτητές: Πλιάκας-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-17, 57-21, 71-37.
Κεραυνός (Ζωντός): Κεφαλάς 3, Μοσχοβάκης 13(2), Τοπουζίδης 12(2), Παπαγεωργίου 5, Λυμπέρης 2, Λάφης 2, Κάντας 5(1), Βουρνάς 11, Λαμπρόπουλος 7, Βαγενάς 5(1), Τσιρώνης, Γκουρβέλος.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος 2, Καραμπάγιας 2, Τσικούρης 4, Γιαννουκάκης, Αλοίμονος 7, Χατζολέας 1, Λαζαρακόπουλος 8, Φωτάκης, Σκοπέτος 3, Γιαννακόπουλος, Γεωργανάς 4, Καραμπάτσος 1, Λουρμπέας 5.


Ερμής Περάματος-Κρανίδι 84-69
Διαιτητές: Χριστινάκης-Καρανικόλα Αλ.
Δεκάλεπτα: 24-23, 42-39, 64-52, 84-69
Ερμής Π. (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 5, Φωστέρης 19(2), Ντακούλιας 10(3), Κοροπούλης 7, Γουρνάς, Κουκουβάκης 3, Καϊρης, Διαμαντόπουλος 18(3), Σωτηρίου 6, Πέππας 14, Ιωάννου 2.
Κρανίδι (Γκολάντας): Μπόγρης 14, Προσίλης Κ. 15(4), Μπινιάρης 8, Κοντογιάννης 19(4), Κοριζής 7, Τζινόπουλος 5, Καπογιάννης, Προσίλης Ι.

Νήαρ Ηστ-Μανδραϊκός 84-70
Διαιτητές: Μαραμής-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 22-16, 51-37, 67-55, 84-70
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης, Ζεχερλής 3(1), Σμυρλής 5(1), Ταταρούνης 4, Καπέτζογλου 16(1), Χότζα 2, Σπανάκος 15(5), Καρασταμάτης 36(8), Κούτα 3(1), Πέζος.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μακρής 5(1), Καλεμτζάκης 15(1), Μάκος 9, Σακελλάρης 15, Κυρίτσης 14, Ηλιάδης 12.

Ζάκυνθος-Προμηθέας Χαλ. 84-90
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Νάστος
Δεκάλεπτα: 14-24, 37-50, 63-71, 84-90
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 12(2), Καρβούνης 15(5), Παπάδης, Μπαρτζός 4, Ζαχαράκης 5(1), Ζάγκλας  3, Καραμπάτσος 21(4), Μπουλουλογιώργος, Στέφος 12, Μουλάς, Νικολόπουλος 12.
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος θ. 13(3), Καραθανασόπουλος Αλ. 8(2), Λοϊζος 10, Σπετσιέρης 2, Τασιόπουλος 18(1), Καρούζος 8(2), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 7(1), Ανδρουλάκης 18(2), Μαλούκος 6.

Χαλάνδρι-Έσπερος ΑΟΠΑ 66-95
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 17-22, 37-48, 50-77, 66-95
Χαλάνδρι ( Καρούντζος) Δρακόπουλος 9 , Στεργίου , Παπαντωνίου 3(1) , Λυπημένος 17 (4) , Αλεξόπουλος 13 (1) , Γεμενής 3 (1) , Καραμπουσκέτας , Αθανασίου, Σαλτής 8(2) , Σβάρνας 13.
Έσπερος ΑΟΠΑ( Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Σταυράκης 2, Μακρής, Λαμπρόπουλος 4, Αποστολόπουλος 4, Μέλνικς 7, Στυλίδης 22, Οικονομόπουλος 18(2), Κάλλης 10, Δίπλαρος 18(2), Λυμπέρης 6(2), Αγγελόπουλος 4.

 

Ένωση Ιλίου-Απόλλων Αρχ. Κορ. 62-60
Διαιτητές: Μακρής-Χατζημάρκος
Δεκάλεπτα: 17-18, 34-42, 53-51, 62-60.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 11(1), Μπέλλας Γ. 5(1), Φουντάς 13(3), Ραλλάκης, Μητρόπουλος 6, Παπαηλίου 5(1), Μπέλλας Οδ. 17(2), Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 5.
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Οικονόμακης): Καραχοντζίτης 10, Στεφανής 6, Κατσαμάκης 10(1), Βαμβακάς 4, Δανηίλ 6(1), Χρήστου, Σταυρόπουλος 10(2), Τρυφωνόπουλος 14.


Πεντέλη- Νίκη Αμαρουσίου 62-64
Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 8-19, 23-33, 41-50, 62-64
Πεντέλη (Καρακώστας): Γασπάρης, Μάντζιος 8(2), Χατζηκωστής 1, Κασαντώνης, Μανιάτης, Αυγενικός 16(1), Λουγιάκης 4, Χαρτοματσίδης 2, Σταυριανόπουλος 2, Μπίγκος 9, Καραβασάνης 18(1), Μαντζιώρης 2
Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 12(2), Θωμόπουλος, Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 5(1), Κοντογιάννης 13(2), Κυπριτζόγλου 13(1), Γεωργακόπουλος, Γιατράκος 4, Σαλτουρίδης 7, Τσεκένης, Μούγιος 8, Τσιάτσιος.


Η βαθμολογία

1.Ενωση Ιλίου 20
2.Εσπερος ΑΟΠΑ 20
3.Προμηθέας 18
4.Ζάκυνθος 18
5.Νίκη Αμαρουσίου 18
6.Κεραυνός 17
7.Απόλλωνας Αρχ. Κορίνθου 17
8.Πεντέλη 17
9.Νήαρ Ηστ 16
10.Μανδραϊκός 16
11.Ακάδημος 15
12.Χαλάνδρι 14
13.Πέραμα 13
14.Κρανίδι 12


2ος Ομιλος

Εργοτέλης-Κρόνος Αγ.Δημ. 80-70
Ακαδημία-Πεύκη 65-70
Αιγάλεω-Αρχάγγελος 79-81
Κορωπί-Ηρόδοτος 83-62
Σπόρτιγκ-Ιωνικός ΝΦ 85-68
Πόλις Καλλιθέας-Διαγόρας Δρ 66-45
Ικαρος Ν.Σμ.-Κάδμος 82-63



Κορωπί-Ηρόδοτος 83-62
Διαιτητές: Καρακάσης – Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 23-11, 41-25, 63-44, 83-62
Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης, Μελάς 12 (2), Κούσουλας 19 (3), Κούργιας 2, Υφαντής 20 (2), Τύρλας 7, Κερασοβίτης 12 (1), Τριπολιτσιώτης, Τσουμπρής, Παπαδόπουλος, Αγαδάκος 11, Νικολού.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής 5 (1), Σταθάκης 2, Μαϊστρέλης 6 (1), Χρύσης 21, Καρλάφτης 4, Γρυλλής 5 (1), Παρδακάς 6, Μητρόπαππας 4, Βαρναβάς 2, Χωματάς, Μαυρόπουλος 7 (1), Χαράτσης.

Εργοτέλης-Κρόνος Αγ.Δημ. 80-70
Διαιτητές: Αναστόπουλος, Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 47-39 (ημίχ.), 65-56, 80-70
Εργοτέλης (Γ. Μακράκης): Γεωργούτσος 11, Καρακωνσταντάκης 6, Χασάπης, Ξενάκης 12 (1), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης 16 (1), Σκαρλάτος 7 (1), Βασιλειάδης 2, Αρναουτάκης 6, Κομψέλης, Καραλής 20 (2).
Κρόνος Αγ. Δημ. (Π. Σαββάτης): Νικαντζάμ 2, Στραγανιώτη 4, Ξιούρας 7 (1), Μπάλας 3, Δορκοφύκης 4, Αντωνόπουλος 11 (3), Φρουσκλιάς 25 (2), Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 8 (1), Ανδρεάτος 2, Τσιλαγάς.


Αιγάλεω-Αρχάγγελος 79-81
Διαιτητές: Καρακάσης – Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 17-23, 42-45, 63-61, 79-81
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Μένος, Κωνσταντινίδης, Χανιώτης Α. 6 (2), Καράβολας 31 (1), Χανιώτης Δ. 10 (2), Μιλεντίγιεβιτς 18 (4), Αποσκίτης 10 (2), Βαλυράκης, Λοΐζος 4.
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος 14 (2), Ματσαμάς 8 (2), Ντέντα 7, Αγγελόπουλος 14, Σκορδάλης 22 (5), Κούρος 9, Εκινέ 7.

Πόλις-Διαγόρας Δρ. 66-45
Διαιτητές: Τσαρούχα-Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-6, 37-11, 48-35, 66-45
Πόλις (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 3 (1), Καβελάρης, Κόκκινος 12, Καρλάφτης 8 (2), Κωνσταντώνης 8 (1), Βελιζιώτης 12 (2), Κασπαριάν 6, Λάβαρης 2, Λαφτσής 1, Τσεμπελής 2, Μακρόπουλος 12, Καβακάκης.
Διαγόρας Δρ. (Παπαδόπουλος): Ντόκος 2, Μονέος 4, Κουμπούρας 9 (2), Μακρής 8 (1), Ζούκας 5, Μαυροειδάκος 5, Μουζακιώτης, Κορρές 7, Περγαντής, Παπαϊωάνου, Ντιφαντής 5.


Ικαρος Ν.Σμ.-Κάδμος 82-63
Διαιτητές: Μπούσιας – Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 30-19, 37-33, 62-53, 82-63
Ίκαρος Ν. Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 2, Φαλέκας 14 (1), Καμπούρης, Βλασσόπουλος, Βούζας 3 (1), Ντεφούδης 10, Συριστρατίδης 21 (2), Βουρλίτης 11 (1), Μπελίτσης 14 (2), Δαρμογιάννης 4, Ιορδάνου, Δρίβας 3 (1).
Κάδμος (Αναστασίου): Παπαδάκης 1, Χαράτσης Π. 3, Νικολάου, Κατσούλας 6, Χαράτσης Γ. 14, Σαμουρέλης 9, Δρακάκης 6, Σταμάτης, Κουμπές 2, Τομαράς 11 (1), Γκρινιάρης 6, Μητρόπουλος 5.


Σπόρτιγκ- Ιωνικός ΝΦ 85-68
Διαιτητές: Γρίβα-Φασόλης
Δεκάλεπτα: 23-13, 39-31, 63-50, 85-68
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 9, Βαρθρακοκοίλης 13 (3), Ηλιάδης 9, Μπαλαμπάνης 5, Μητσόπουλος 8 (2), Πασπαλάς, Παπαβασιλείου, Χαρακτινός 8 (1), Πρόγκας, Πλουτέτσκι 5, Φιλιππόπουλος 22, Τσαπρούνης 6.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταϊκόπουλος): Φραντζέσκος 5 (1), Μελεούνης, Μαυραγάνης 7 (1), Ζβερκούνος 16, Σβορώνος, Κριτσωτάκης 13 (1), Γιαννιώδης 8, Χριστοδούλου 3, Τσούπρος 4, Παπανδρέου 12.

Ακαδημία - Πεύκη 65-70
Διαιτητές: Καραλής-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 25-40, 48-53, 65-70.
Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας 2, Κριθινάκης 12(3), Σκεμπής 3, Μαραυγάκης 6(1), Μαραγκάκης 2, Σταμούλης 17(2), Νταλιάνης 4, Μπαλάφας 19, Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης.
Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας, Δρακόπουλος, Βιδάλης 22(4), Γαπκιάδης 12(2), Νικολαΐδης 4, Σπηλιόπουλος 3(1), Λογοθέτης, Κεράτσας 5, Μπαρμπαρής 7, Εμίρης 15(1), Ματαλλιωτάκης, Κουκάκης 2.


Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 21
2.Κορωπί 20
3.Πόλις 19
4.Σπόρτιγκ 19
5.Ικαρος Ν. Σμύρνης 18
6.Εργοτέλης 17
7.Αρχάγγελος 17
8.Κάδμος 16
9.Ηρόδοτος 16
10.Διαγόρας Δρυοπιδέων 15
11.Πεύκη 14
12.Ακαδημία 14
13.Αιγάλεω 14
14.Ιωνικός ΝΦ 11

3ος Ομιλος

Πρωτέας Γρεβενών  – Μεταμόρφωση Βόλου 82-91
Μελίκη – Βόνιτσα   68-79
Ηρακλής Κοζάνης – Πανεδεσσαϊκός 86-75
Καρδίτσα – Σιάτιστα 86-74
ΑΕΛ – Καστοριά 74-67
Αίολος Αστακού – Αγρίνιο 77-55

Ηρακλής Κοζάνης -Πανεδεσσαικός 86-75
Δεκάλεπτα: 21-18, 43-41, 66-54, 86-75
Διαιτητές: Πανεδεσσαϊκός Μαραθιώτης
Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 14, Δάλλας, Σιδέρης 2, Δούμας, Κόμαρης, Κέκελης 3 (1), Αζής, Παπούλιας 2, Τσιλιγιάννης, Γιαννουζάκος 19 (3), Γιαννούλης 46.
Πανεδεσσαικός (Τσάμης): Στρέπκος 8, Σπανός 9 (1), Κλιμτσάρης 2, Δημητρόπουλος 12, Μάρκου, Χρήστου, Τσάμης 7, Μακρόπουλος 17 (3), Παζάρκας, Καρνάβας 20.


Αίολος Αστακού-Αγρίνιο 77-55
Δεκάλεπτα: 18-14, 30-30, 58-43, 77-55
Διαιτητές: Λιότσος-Ζιώγας
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 1, Πανάρας 18 (2), Σταμόπουλος, Ψάλτου 3 (1), Σούλας, Θωνιάτης 11, Κακλαμάνος 24 (6), Πάππος 8, Χουλιάρας 2, Καλισώρας, Λυμπάρης 10, Δουρούκης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 1, Τρομάρας, Τσατάλας 4, Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης 3,Μήτσου 7 (1),Γεωργούλας 10 (1), Μακρής 9, Γκόβας 21 (2).


Λαρισα-Καστοριά 74-67
Δεκάλεπτα: 21-17, 37-34, 56-49, 74-67
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ
Λαρισα (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 11 (2), Κουρής, Σαριμπαλίδης 15 (3), Τσιλούλης 15 (1), Τσούτσος 11(2), Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 2, Πολίτης 11 (3), Ψάλτου 7, Κόκας 2.
Καστορια (Σούλιος): Δαραβίγκας, Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 10 (1), Τεπετίδης, Καραμήτσος 7, Ντάλης 20 (5), Τασιούδης 25, Αντωνιάδης, Σταϊος 2, Πανταζής 3 (1), Κόκουρας.


Πρωτέας Γρεβενών-Μεταμόρφωση Βόλου 82-91
Δεκάλεπτα: 22-20, 36-38, 55-64, 82-91
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κουκουλεκίδης
Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 9 (3), Γιαννάκης 10 (1), Πετρίδης 6, Μουράτογλου 24 (3), Ρίγκος 6 (1), Κολοβός 3, Κλωνάρας, Τσιμίδης, Μαλιούρας 8, Τζήμας 16 (3).
Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής): Καραγιώργος 20 (1), Ζήσης, Χαλαγκάρης, Παπούλιας 27 (2), Νάνης 13, Παρασκευάς 16 (1), Σκαμαγκάς, Τσιτσιγιάννης, Γιωτόπουλος 13 (4), Διανέλος 2.


Καρδίτσα-Σιάτιστα 86-74
Δεκάλεπτα: 13-23, 34-45, 48-61, 86-74
Διαιτητές: Τσοκόλης-Τσούλης
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 5 (1), Θώδης, Τσιαμούρας 12 (2), Παπαϊωάννου 7, Κομποδιέτας 3 (1), Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 12 (2), Μπραϊμιώτης, Κουρέπης Κ. 2, .Γεωργίου 19 (2), Παππάς Κ. 9 (1).
Σιάτιστα (Τσουμάνας): Γεωργάκας, Γράβας 17, Ρέππας Χρ. 5, Ρέππας Ν. 14 (1), Τζώνος 5 (1), Τζώνος Ι. Γ. 26 (5), Τσιαούσης 7, Παππάς, Στεργίου, Κατσιάνης.


Μελίκη-Βόνιτσα 68-79
Δεκάλεπτα: 11-24, 32-49, 57-64, 68-79
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Παζόλης
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 4, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Γκόγκας, Παπαρόσης, Κοτζαμπάσης 9, Λέφας 14, Παραπούρας 19 (6) , Τζινόπουλος 2, Ρογγότης, Παυλίδης.
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 5 (1), Κοντογιάννης 5, Αρέθας 16, Περλής 16 (2), Καραμπάς 18 (2), Μάρης, Τσιτσώνης, Μανδαλάκης 19 (2), Παπανελόπουλος, Κόκκαρης .
 
H βαθμολογία

1. Λάρισα 22
2. Αιόλος Αστακού 21
3. Καστοριά 20
4. Αγρίνιο 18
5. Ηρακλής Κοζάνης 18
6. Μελίκη 17
7. Μεταμόρφωση Βόλου 16
8. Σιάτιστα 15
9. Διόσκουροι Κοζάνης 15
10. Καρδίτσα 15
11. Νίκη Βόλου 15
12. Πρωτέας Γρεβενών 14
13. Βόνιτσα 14
14. Πανεδεσσαϊκός 11

 

4ος Όμιλος

Ευκαρπία – Μακεδονικός  67-51
Αγ. Βαρβάρα – Τιτάνες Δράμας 68-80 (62-62 κ.α.)
Πολύγυρος – ΠΚ Νεάπολης  91-69
Ικαροι Σερρών – Ιωνικός Ιωνίας  68-60
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ελευθερούπολη 72-63
Ζέφυρος – Σταυρούπολη  85-59

Ευκαρπία- Μακεδονικός 67-51
Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης
Δεκάλεπτα: 17-12, 29-27, 50-34, 67-51
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δ. 3 (1), Τζινόπουλος 2, Δώδος 8 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 6 (1), Παπαευαγγέλου 18 (2), Σεφερίδης 4, Γκόφας 4, Σουτζόπουλος 20(1), Γιώρτσιος Αθ, Μανδάνης, Αραμπατζής 2, Παρασκευάς.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης , Κοντσές 1, Φωτιάδης 6, Κωνσταντινίδης 1, Παπαδόπουλος 3 (1), Γρηγορίου 11 (1), Πηλακούτας 2, Μποβασιανός 6, Νικάκης 13, Γραβάνης 6, Λυχριδάς 2.
 
Αγία Βαρβάρα - Τιτάνες Δράμας 68-80 (62-62 κ.α.)
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Καλέσης
Δεκάλεπτα: 16-18, 34-32, 49-51, 62-62, 68-80
Αγ. Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Σαρικλόγλου 1, Μπάμπουλης 9 (1), Σιώπης 4, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 13 (1), Φραγκόπουλος, Γ. Σουλίδης 4 (1), Κουμλέλης 20, Μπαναβάκης 4, Κάτσικας 8, Φασουλάς 2.
Τιτάνες (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 11, Καρατσομπάνης 14 (1), Θεοδωρίδης, Γρηγοριάδης 18 (2), Χατζόπουλος, Παρλακίδης, Τοσουνίδης 7, Υφαντόπουλος 13 (3), Πεδίκης, Εξουζίδης 17.
 
Ορφέας Ν. Σκοπού - ΓΣ Εέυθερούπολης 72-63
Διαιτητές: Ζαχαρής- Κέτουλας
Δεκάλεπτα: 17-18, 41-29, 54-46, 72-63
Ορφέας (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 29 (6), Ντίκογλου 6, Τσανάκας 3 (1), Καδής 13 (2), Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 12, Γκουτζιομήτρος 7, Αξιαρλής, Καντζουρίδης, Σουλούγκας, Καβαργύρης.
ΓΣ Ελευθερούπολης(Καμαράκης): Αδαμόπουλος 5 (1), Παπαζούδης 2, Ρότσας 9 (1), Γκούμας 3, Αμπελακιώτης 36 (5), Αμπεριάδης 8, Δανίκας, Καλεάδης, Δανίκας 15, Αμπεριάδης 4.
 
Ίκαροι Σερρών - Ιωνικός Ιωνίας 68-60
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Μελανίδης
Δεκάλεπτα: 24-17, 31-29, 50-43, 68-60
Ίκαροι Σερ. (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 15 (3), Τράκας 13 (3), Χορτομάρης 12 (2), Γκουτζιάς 2, Παπαδόπουλος 8, Καλογεράτος 18 (4), Δημητράκας, Βουρλίδας, Σαββίδης, Δούκας, Ζλάτκος.
Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π. 3, Παναγιώτου, Τερσενίδης 12 (1), Ζεϊμπέκης 8 (2), Μπάρκος 2, Παπαβασιλείου 7 (2), Φλιάτης Ι. 9, Βαρλατσάνης , Σέπκας, Φλιάτης Γιώργος 6, Ακριτίδης, Καρούζος 12.
 
Ζέφυρος - ΚΑΟ Σταυρούπολης 85-59
Διαιτητές: Σιταρίδης-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 28-15, 42-36, 73-47, 85-59
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 6 (1), Μυλωνάς 7, Αλεξανδρίδης 2, Κλουντζός 8 (1), Σουλάκης 11 (3), Στυλιανού 3 (1), Παππάς 2, Σταφυλάς 15, Κλωναράς 16 (4), Σπάχος, Καραϊσκος 7 (1), Σταυρίδης 8 (2).
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Παπανικολάου, Τσαβλίδης 12 (2), Στάσας 5 (1), Ρούμπης 3, Χατζηπαραδείσης 3 (1), Σιδηρόπουλος 7, Δελόγλου 14 (3), Χεμπεκίδης 7, Σπανός 4, Επιτρόπου 4 (1).
 
Πολύγυρος - ΠΚ Νεάπολης 91-69
Διαιτητές: Ρούκας-Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 20-18, 41-40, 68-51, 91-69
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 5, Χαρτόπουλος 14, Δ. Ζαγορίτης 2, Παπασαραφιανός 7 (1), Κρομήδας 7, Βογιατζής 14 (4), Α. Ζαγορίτης 5 (1), Χαριστός 3 (1), Χρηστίδης 4, Αποστολίδης 10, Πιπιλιάρης 20.
ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 17 (2), Θεολόγου 10, Τζουβάρας 3 (1), Ζησόπουλος 2, Κοσμίδης 15 (2), Παντούλας, Σαχινίδης 2, Χριστοφορίδης, Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 11 (1), Σιώρας, Ταουκίδης 7.


Η βαθμολογία
1. Ευκαρπία 20
2. Πολύγυρος 19
3. Ζέφυρος 16
4. Ορφέας 16
5. Ιωνικός Ιωνίας 15
6. Μακεδονικός 15
7. Σταυρούπολη 15
8. Νεάπολη 14
9. Ίκαροι Σερρών 14
10. Τιτάνες Δράμας 14
11. Ελευθερόυπολη 13
12. Αγ. Βαρβάρα 12
13. Μαντουλίδης 11

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Ομιλος) αντί της 21/12/2014 θα διεξαχθεί το Σάββατο 10/12/2014 και ώρα 17.00

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (10η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων της Γ' Εθνικής έχουν ως εξής...

 

 

1ος Όμιλος
Προμηθέας Χαλ.-Κεραυνός Αιγ. 72-84
Ακάδημος-Ερμής Περάματος 58-49
Κρανίδι-Νήαρ Ηστ 56-71
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ζάκυνθος 59-68
Απόλλων Αρχ. Κορ.-Χαλάνδρι 83-59
Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 59-61(56-56 κ.α.)
Μανδραϊκός-Πεντέλη 81-77


Προμηθέας Χαλ.-Κεραυνός Αιγ. 72-84
Διαιτητές: Μαντήλας-Τζαμάκου
Δεκάλεπτα: 18-25, 41-42, 56-65, 72-84.
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Παρασκευόπουλος, Καραθανασόπουλος 2, Λοϊζος, Σπετσιέρης, Σιδερής 2, Τασιόπουλος 8, Καρούζος 21(3), Σαμιώτης 2, Βαρσαμούλης 9, Ρώσσης 7, Ανδρουλάκης 19(2), Μαλούκος 2
Κεραυνός (Ζωντός): Μοσχοβάκης 8(2), Τσιρώνης 10(2), Τοπουζίδης 5(1), Καντάς 3(1), Κεφαλάς 23(4), Βουρνάς, Λάφης 13, Λαμπρόπουλος, Παπαγεωργίου 7(1), Λυμπέρης 13, Βαγενάς.

Ακάδημος-Ερμής Περάματος 58-49
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 17-9, 30-24, 42-37, 58-49.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Καραμπάγιας 2, Τσικούρης 10, Καζολέας 5(1), Γιαννουκάκης 18, Φωτάκης 10, Σκοπέτος 6(2), Καραμπάτσος, Γεωργανάς 2, Αλοίμονος, Λαζαρακόπουλος 5, Γιαννακόπουλος Ν.
Ερμής Π. (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 10(2) Φωστέρης 18(2),Ντακούλιας 2, Παππούλης, Κοροπούλης 6(1), Γουρνάς , Κουκουβάκης 4, Καϊρης, Διαμαντόπουλος 7(1), Σωτηρίου, Πέππας, Ιωάννου 2.


Κρανίδι-Νήαρ Ηστ 56-71
Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-17, 37-41, 40-57, 56-71
Κρανίδι (Γκολάντας): Μπόγρης 8, Προσίλης Κ. 15(4), Μπινιάρης, Κοντογιάννης 8(1), Κοριζής 6, Τζινόπουλος 11, Καπογιάννης 4, Κωνσταντίνου 2, Προσίλης Ι. Χάσα, Λιώσης, Πούλος 2.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Ζεχερλής 7(1), Σμυρλής 4(1), Ταταρούνης 6, Καπετζόγλου 15, Ζεινολόχουα 6, Σπανάκος 15(3), Καρασταμάτης 18(2), Πέζος, Κούτα, Κουρής, Πεφάνης.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ζάκυνθος 59-68
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 13-12, 27-33, 43-56, 59-68.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Οικονομόπουλος 7, Φραντζής, Μακρής, Λαμπρόπουλος 2, Αποστολόπουλος, Μέλνικτς 5, Στυλίδης 4, Κάλλης 14 (3), Δίπλαρος 11 (2), Λυμπέρης 8 (2), Αγγελόπουλος 8.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 15 (5), Καρβούνης 3 (1), Παπαδής 7, Μπαρτζός 12 (2), Ζαχαράκης 3 (1), Ζάγκλας, Καραμπάτσος 13 (1), Μπουλουλογεώργος, Στέφος 6, Μουλάς, Νικολόπουλος 9.

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Χαλάνδρι 83-59
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α-Ντάνος
Δεκάλεπτα:

Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 59-61 (56-56 κ.α.)
Διαιτητές: Ραχιώτης-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 15-11, 24-26, 42-46, 56-56 (κ.α.), 59-61
Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 9 (2), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης 4 (1), Παβλίσεβιτς 7 (2), Κοντογιάννης 7, Κυπριτζόγλου 12, Γεωργακόπουλος 2, Γιατράκος, Σαλτουρίδης 3, Τσέκενης Α. 4, Μούγιος 11, Θωμόπουλος.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 16, Μπέλλας Γ. 13 (2), Φούντας 15 (2), Μητρόπουλος 9, Παπαηλιού, Μπέλλας Οδ. 6, Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 2

Μανδραϊκός-Πεντέλη 81-77
Διαιτητές: Μπούκας-Πλιάκας
Δεκάλεπτα:23-20, 40-44, 61-53, 81-77.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης, Μακρής 2, Καμπερίδης Γ., Αττικός 25, Καλεμτζάκης 12(1), Μάκος 6, Σακελλάρης 17, Κυρίτσης, Ηλιάδης 19(3).
Πεντέλη (Καρακώστας): Μάντζιος 12, Γασπάρης, Κατσαντώνης, Μανιάτης 10, Αυγενικός 11, Λουγιάκης 10, Χαρτοματσίδης 2, Σταυριανόπουλος  5(1), Μπίγγος 6, Καραβασάνης 21(2), Μαντζιώρης .



Η βαθμολογία
1.Έσπερος Πατρών 18
2.Ένωση Ιλίου 18
3.Ζάκυνθος 17
4.Προμηθέας Χαλανδρίου 16
5.Νίκη Αμαρουσίου 16
6.Πεντέλη 16
7.Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 16
8.Κεραυνός Αιγίου 15
9.Μανδραϊκός 15
10.Νήαρ Ηστ 14
11.Ακάδημος 14  
12.Χαλάνδρι 13
13.Πέραμα 11
14.Κρανίδι 11





2ος Ομιλος

Αρχάγγελος – Κορωπί 51-72
Ηρόδοτος – Σπόρτιγκ 55-76
Ιωνικός Ν.Φ. – Ακαδημία Ρεθύμνου 63-67
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αιγάλεω 70-78
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Πόλις Καλλιθέας 74-72
Κάδμος – Εργοτέλης 88-80 (74-74 κ.α.)
Πεύκη – Ικαρος Νέας Σμύρνης 73-81


Ηρόδοτος - Σπόρτιγκ 55-76
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Αγραφιώτης
Δεκάλεπτα: 18-21, 27-45, 38-66, 55-76
Ηρόδοτος (Δημητριάδης – Τσαγκαράκης): Τσαμπής, Αντωνιάδης, Μαϊστρέλης 5(1), Χρυσής 13, Καρλάφτης, Γρύλλης 17(3), Παρδακάς 3(1), Μητρόπαπας, Βαρνάβας 11, Χωματάς, Μαυρόπουλος 6, Χαρατσής
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 6, Βαθρακοκοίλης 5, Ηλιάδης 9(1), Μπαλαμπάνης, Μητσόπουλος 12(2), Πασπαλάς, Παπαβασιλείου, Χαρακτινός 15(4), Πρόγκας, Πλουτένσκι 8(1), Φιλιππόπουλος 11, Τσαπρούνης 10(1).

Αρχάγγελος – Κορωπί 52-71
Δεκάλεπτα: 6-21, 24-34, 31-55, 52-71
Διαιτητές: Ρίζος- Πετρόπουλος
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού 6, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 3, Αγγελόπουλος 8 (1), Σκορδάλης 14 (2), Κούρος 12, Εκινέ 4, Ντέντα 5.
Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης 8 (2), Μελάς 8 (2), Κούσουλας 16 (4), Κούργιας 1, Υφαντής 5 (1), Τύρλας 17, Κερασοβίτης 5 (1), Τριπολιτσιώτης, Νικολού, Παπαδόπουλος 2, Αγαδάκος 9.

Κάδμος – Εργοτέλης 88-80 (74-74 κ.α)
Δεκάλεπτα:21-18, 38-40, 55-57, 74-74, 88-80
Διαιτητες: Σιώκας-Τσαχάκης
Κάδμος (Αναστασιου): Παπαδάκης,Χαρατσής Π.,Νικολάου 2, Κατσούλας 4, Χαρατσής Γ. 14, Σαμουρέλης 12, Δρακάκης 1, Σταμάτης, Κουμπές, Τομαράς 20 (1), Γκρινιάρης 26 (4), Μητρόπουλος 9 (3).
Eργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 2, Καρακωνσταντάκης 2, Χασάπης, Ξενάκης 20 (1), Χαρωνίτης 2, Σακελλαράκης 10 (2), Σκαρλάτος 2, Βασιλειάδης 9 (1), Αρναουτάκης 7, Καραλής 26 (2).


Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πόλις Καλλιθέας 74-72
Διαιτητές: Σπυροπουλος – Τσάτσης.
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 36-32, 55-53, 74-72.
ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης) Νικατζάμ 12, Στραγανιώτης 11 (1), Πίτσας, Ξιούρας 10 (2), Δορκοφίκης 4, Αντωνόπουλος 8 (2), Φρουσκλιάς 12 (1), Χαλβατζής 13, Γιαννόπουλος 4.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κακαλιάς – Χρήστου): Μπογδανίδης 6 (2), Τσατάς, Κόκκινος 19, Καρλάφτης, Κωνσταντώνης 7, Βελιζιώτης 10, Κασπαριάν 21 (3), Λάβαρης 2,Τσεμπελής, Μακρόπουλος 7.

 

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αιγάλεω 70-78
Δεκάλεπτα: 12-30, 33-47, 55-66, 70-78
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Πολυχρόνης
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Ντόκος 1, Μονέος 5, Κουμπούρας 2, Μακρής 20(1), Κάζας, Ζούκας 2, Μαυροειδάκος 6, Μαρκομιχάλης 2, Κορρές 20(3), Μουζακιώτης 3(1), Παπαιωάννου 1, Ντιφαντής 8.
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Μένος 6, Τσιαμπάς, Χανιώτης Α.6, Καράβολας 18, Χανιώτης Δ. 11(3), Μπέλης, Σακελλαρόπουλος 5(1), Μιλεντίγιεβιτς 18(1), Αποσκίτης 10(2), Κωνσταντινίδης 2, Βαλυράκης 2, Λοίζος.


Πεύκη – Ικαρος Νέας Σμύρνης 73-81
Δεκάλεπτα: 9-16, 36-37, 49-58, 73-81
Διαιτητές: Αντωνίου-Τσολάκος
Πεύκη (Τσιγωνάκης): Δρικόγιας 2, Βιδάλης 9, Γαπκιάδης 17 (3), Σπηλιώπουλος, Λογοθέτης 3 (1), Νικολαΐδης, Μπαρμπαρής 17, Εμίρης 8 (1), Ματαλλιωτάκης 10, Κουκάκης 7.
Ικαρος Ν.Σ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης, Φαλέκας 19 (1), Καμπούρης 9, Βλασσόπουλος, Βούζας 4, Ντεφούδης, Συριστρατίδης 21 (1), Βουρλίτης 15, Μπελίτσης 2, Δαρμογιάννης 5, Ιορδάνου 6, Δρίβας.


Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 20
2. Κορωπί 18
3. Πόλις 17
4. Σπόρτιγκ 17
5. Ικαρος Ν. Σμύρνης 16
6. Κάδμος 15
7. Ηρόδοτος 15
8. Εργοτέλης 15
9. Αρχάγγελος 15
10. Διαγόρας Δρυοπιδέων 14
11. Ακαδημία 13
12. Αιγάλεω 13
13. Πεύκη 12
14. Ιωνικός ΝΦ 10

 

3ος Ομιλος

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών 60-69
Μεταμόρφωση Βόλου – Μελίκη  72-78
Βόνιτσα – Ηρακλής Κοζάνης  94-93
Καστοριά – Καρδίτσα  79-61
Διόσκουροι Κοζάνης – ΑΕΛ  60-80
Αγρίνιο – Νίκη Βόλου  85-65
Πανεδεσσαϊκός – Αίολος Αστακού  46-95

Αγρίνιο-Νίκη Βόλου 85-65
Δεκάλεπτα 23-10, 40-27, 59-52, 85-65
Διαιτητές: Νάστος - Κουτσοδήμος
ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 6 (2), Τρομάρας, Τσατάλας 16, Σταμούλης, Σταμουλάκης, Μήτσου 8, Γεωργούλας 20 (1), Μακρής 13, Γκόβας 22 (3).
Νίκη Βόλου (Καραΐσκος): Τζίνης 9 (2), Οικονόμου 3 (1), Μαστοράκης, Τσώλης 17 (1), Λατσίνογλου, Τάσσος 23, Κέτουλας 9 (1), Τοκατλίδης 4.



Βόνιτσα - Ηρακλής Κοζάνης 94-93
Δεκάλεπτα: 18-22, 51-48, 74-69, 94-93
Διαιτητές: Φακίτσας-Κετούλας
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης, Κοντογιάννης 14, Αρέθας 8, Πέρλης 18 (4), Καραμπάς 22 (2), Μάρης, Τσιτσώνης 3 (1), Μανδαλάκης 29 (1), Μαζαράκης, Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Σιδέρης 6, Τσακμάκης 4 (1), Γιαννουζάκος 19 (1), Κέκελης 12 (4), Πουλιώνης, Γιδάρης, Δούμας, Παπούλιας 8, Μπαρδάκας, Τσιλιγιάννης, Γιαννούλης 44



Σιάτιστα-Πρωτέας Γρεβενών 60-69
Δεκάλεπτα: 14-7, 33-27, 43-45, 60-69
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
Σιάτιστα (Τσουμάνας): Γεωργάκας, Χιόνος 5 (1), Γράβας 19 (1), Ρέππας Χρ. 3, Καλαμπούκας 3, Ρέππας Ν. 13 (3), Τζώνος 3, Τζώνος Ι. Γ., Τσιαούσης 14 (2).
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 12, Γιαννάκης 5, Πετρίδης 4, Μουράτογλου 18 (3), Ρίγκος 6 (2), Κολοβός 3 (1), Τσιμίδης, Μαλιούρας 11, Χαντάβας, Τζήμας 10


Πανεδεσσαϊκός - Αίολος Αστακού 46-95
Δεκάλεπτα: 16-31, 29-58, 42-79, 46-95
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Παπαδόπουλος
Πανεδεσσαϊκός (Μίτσης): Καρνάβας 23, Μακρόπουλος 13, Σπανός 8, Κλιμτσάρης 2, Τσάμης, Θεοδώρου, Χρήστου, Μάρκου, Παζάρκας, Γιούρτσης.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος 2, Πανάρας 17 (1), Ψάλτου 9 (1), Σούλας 7 (1), Θωνιάτης 4, Κακλαμάνος 17 (5), Πάππος 14 (1), Χουλιάρας 4, Καλισώρας 11 (1), Λυμπάρης 7, Δουρούκης 3.


Διόσκουροι Κοζάνης - AE Λάρισας 60-80
Δεκάλεπτα: 23-17, 43-32, 55-61, 60-80
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τζιβελεκίδου
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 10 (2), Σκορδάρης, Ντόβας 20 (5), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 16 (1), Ζολώτας, Γκλιάνας, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας T. 10, Ανδρίτσος 1.
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 4 (1), Κουρής, Σαριμπαλίδης 9  (3), Τσιλούλης 10 (2), Τσούτσος 12 (2), Μηλιώνης 2, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 6(1), Πολίτης 21 (4), Ψάλτου 10, Κόκκας 6.


Μεταμόρφωση Βόλου - Μελίκη 72-78
Δεκάλεπτα: 21-18, 33-40,.45-57, 72-78
Διαιτητές: Παπανικολάου-Σαρακενίδης
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 11 (1), Ζήσης, Παπούλιας 15 (1), Νάνης 17 (1), Παρασκευάς 19, Σκαμαγκάς 2, Τσιτσιγιάννης 2, Γιωτόπουλος 6, Διανέλος, Αγκρής
Μελίκη (Ασλανίδης) :Λιόλιος 16 (2), Μαυρίδης 15 (2), Δημητριάδης 8 (2), Γιαννόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Παπαρόσης, Κοτζαμπάσης 14, Λέφας 2, Παραπούρας 18 (2), Τζινόπουλος, Ρογγότης 4.


Καστοριά - Καρδίτσα  79-61

Δεκάλεπτα: 24-10, 45-21, 61-44, 79-61
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Γρεκος
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 16 (4), Λέκκος 2, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 14, Τεπετίδης 4, Καραμήτσος 14, Γκάλης 5 (1), Τασιούδης 4, Αντωνιάδης 2, Πανταζής 11, Τζήλλας, Κόκουρας 7.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 8 (2), Θώδης 1, Τσιαμούρας 21 (5), Παπαϊωάννου 6, Κομποδιέτας 3 (1), Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 7, Αντωνίου 5, Μπραϊμιώτης 1, Κουρέπης 9 (1).


 

Η βαθμολογία


ΑΕ Λάρισας 20

Καστοριά 19

Αίολος Αστακού 19

Αγρίνιο 17

Μελική 16

Ηρακλής Κοζάνης 16

Σιάτιστα 14

Μεταμόρφωση Βόλου 14

Διόσκουροι Κοζάνης 14

Καρδίτσα 13

Νίκη Βόλου 13

Πρωτέας Γρεβενών 13

Βόνιτσα 12

Πανεδεσσαϊκός 1

4ος Ομιλος

Μαντουλίδης-Ευκαρπία 54-71
Μακεδονικός-Αγ. Βαρβάρα 65-53
Ιωνικός Ιωνίας-Πολύγυρος  74-77
Ελευθερούπολη-Ίκαροι Σερρών 110-116  (71-71κ.α., 81-81 α’ παρ., 95-95 β΄παρ.)
ΚΑΟΣ-Ορφέας Ν. Σκοπού 61-58
Τιτάνες Δράμας-Ζέφυρος  46-57

Μαντουλίδης-Ευκαρπια 54-71
Δεκάλεπτα: 13-16, 31-34, 37-56, 54-71
Διαιτητές:  Πετανίδου-Τσούλης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 2, Ρεφατλάρι 3 (1), Τάκης 1, Καμάρας 16 (1), Ανδρεάδης 2, Μπίλιος, Γκαβέζος 12 (1), Χρηστίδης 11, Γαϊτανίδης 2, Θεοδωρίδης 2, Μπρόζος, Τσιακίρης 3 (1).
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 3 (1), Τζινόπουλος 12 (2), Δώδος 10 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 7(1), Παπαευαγγέλου 13 (2), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ 2, Γκόφας 12 (1), Σουτζόπουλος 12 (1), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.

Ιωνικός Ιωνίας - Πολύγυρος 74-77
Δεκάλεπτα: 21-22, 37-42, 52-65, 74-77
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π., Παναγιώτου 5 (1), Τερσενίδης 27 (4), Ζεϊμπέκης 2, Μπάρκος, Παπαβασιλείου 4 (1), Φλιάτης Ι. 12, Σέφκας , Φλιάτης Γ 6, Ακριτίδης, Καρούζος 18.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 8, Χαρτόπουλος 11 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 10 (2), Κρομμήδας 10, Βογιατζής 7 (1), Α. Ζαγορίτης, Αποστολίδης 4, Πιπιλιάρης 21, Κοτζαγιάννης 6.

Μακεδονικός - Αγ. Βαρβάρα 65-53
Δεκάλεπτα: 12-15, 33-34, 45-42, 65-53
Διαιτητές: Παπαγερίδης- Μπακάλης
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 9 (3), Κοντσές 2, Φωτιάδης 5 (1), Κωνσταντινίδης, Λυχριδάς, Παπαδόπουλος 15 (3), Γρηγορίου 12 (2), Πηλακούτας 3, Μποβασιανός 2, Νικάκης 13, Γραβάνης 4.
Αγία Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης, Σιώπης 5, Μητρούλης, Ράμμος 2, Φραγκόπουλος 11, Μπανάσας, Γ. Σουλίδης 5, Κουμλέλης 14, Μπαναβάκης 9, Φασουλάς 7, Σαρικλόγλου.

Τιτάνες Δράμας - Ζέφυρος  46-57
Δεκάλεπτα: 9-9, 20-25, 33-41, 46-57
Διαιτητές: Ρούκας-Ντούρα
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 3 (1), Μανιώτης 2, Καρατσομπάνης 4, Τοσουνίδης 9, Υφαντόπουλος 8, Γεδίκης 2, Εξουζίδης 10, Γρηγοριάδης 8 (2), Κοτανίδης.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 2, Μυλωνάς, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 8 (1), Σουλάκης 2, Στυλιανού 12 (3), Παππάς, Σταφυλάς 8, Κλωναράς 9, Σπάχος, Καραϊσκος 7 (1), Σταυρίδης 2.

Ελευθερούπολη - Ίκαροι Σερρών  110-116 (71-71κ.α., 81-81 α' παρ., 95-95 β΄παρ.)
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-36, 45-54, 71-71, 81-81, 95-95, 110-116
Διαιτητές:  Μανιός-Τριανταφυλλίδης
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 3, Ρότσας 9 (2), Αδαμόπουλος 37 (9), Αγανικόλας, Γκούμας 8 (1), Αμπελακιώτης 34 (1), Δανίκας 15, Αμπεριάδης 4.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Στογίλκοβιτς 8 (1), Φραγκούλης 12 (2), Γρίψιος 32 (4), Καλογεράτος 12 (2), Τράκας 17 (2), Χορτομάρης 16 (5), Γ. Παπαδόπουλος 3, Σαββίδης 6, Βουρλίδας, Δημητράκας 10 (2).

 

 Η βαθμολογία

 

1.       Ευκαρπία 18 *

2.       Πολύγυρος 17

3.       Ιωνικός Ιωνίας 15

4.       Μακεδονικός 14

5.       Σταυρούπολη 14

6.       Ζέφυρος 14

7.       Ορφέας Ν.Σ. 14

8.       Νεάπολη 13

9.       Ίκαροι Σερρών 12

10.   Τιτάνες Δράμας 12

11.   Ελευθερούπολη 12

12.   Αγ. Βαρβάρα 11

13.   Μαντουλίδης 11

·         Δεν έχει κάνει το ρεπό της, έχει παίξει 10 αγώνες, όλες οι άλλες ομάδες 9. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Ο αγώνας ΑΣ Διαγόρας Δρ. – Αιγάλεω ΑΟ της 14/12/2014, για την 10η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα τελεσθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 136/9-12-2014 Απόφαση της Ε.Ε. του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ..

Δικαίωμα εισόδου στο γήπεδο έχουν συνολικά τριάντα (30) άτομα από το κάθε Σωματείο και συγκεκριμένα οι Αθλητές, οι δύο Προπονητές, ο Γιατρός, ο Φυσιοθεραπευτής και δεκατέσσερα (14) ακόμη άτομα, που αναγράφονται σε ειδική κατάσταση (Άρθρο 82 ομαδικές ύβρεις – 8, Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

 

Σας ενημερώνουμε ότι μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Αετός ΓΑΣ-ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας, θα διεξαχθεί το Σάββατο 13/12/2014 και ώρα 18.00.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, ο εξ αναβολής αγώνας Ηλυσιακός ΑΟ – ΓΣ Ηρακλής, για την 7η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών θα διεξαχθεί στις 20/12/2014 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ιλισσίων.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Τιτάνες Δράμας – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (4ος όμιλος) αντί της 30/11/2014, θα διεξαχθεί 29/11/2014 και ώρα 18.00 στο ΔΗΓΑ ΔΡΑΜΑΣ.

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΜΣ Αίολος Αστακού– ΓΣ Νίκη Βόλου, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (3ος όμιλος) της 30/11/2014 αντί ώρα 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Βόνιτσας.

Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) της 30/11/2014 αντί ώρα 14.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο Ιβανώφειο.

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Νίκη Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) αναβάλλεται και θα διεξαχθεί στις 21/12/2014, ώρα 12.00 στο ΔΑΚ Λευκάδας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Προμηθέας ΓΣ Χαλανδρίου – ΑΟ Κρανιδίου, για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (1ος όμιλος) της 30/11/2014 και ώρας 17.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Μ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Ν. Περκίζας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε μετά από συμφωνία των παραπάνω Σωματείων, ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) ΑΣ Αρχαγγέλου – Ιωνικός Ν.Φ. θα διεξαχθεί την Κυριακή 30/11/2014 και ώρα 17.00.

Επίσης, μετά από συμφωνία των παραπάνω Σωματείων, ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Ομιλος) Μανδραϊκός Α.Ο. – Γ.Σ. Χαλανδρίου θα διεξαχθεί το Σάββατο 29/11/2014 και ώρα 17.30.

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (7η Αγωνιστική)

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου και η ΑΕΛ είναι οι μοναδικές αήττητες ομάδες μετά και την ολοκλήρωση της 7ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας των Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

1ος  Όμιλος
Κεραυνός Αιγίου – Νίκη Αμαρουσίου 54-65
Ερμής Περάματος – Απόλλων Αρχ. Κορίνθου 59-74
Κρανίδι – Εσπερος ΑΟΠΑ 51-76
Ακάδημος – Προμηθέας Χαλαδρίου 65-75
Νήαρ Ηστ – Ενωση Ιλίου 72-77
Ζάκυνθος – Μανδραϊκός 66-64
ΓΣ Χαλάνδρι – Πεντέλη 62-70


Κεραυνός Αιγ.-Νίκη Αμαρουσίου 54-65
Διαιτητές: Λιότσος-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 11-25, 25-39, 44-47, 54-65
Κεραυνός Αιγίου (Ζωντός): Τσιρώνης, Κεφαλάς 22(2), Τοπουζίδης 3(1), Μοσχοβάκης 15, Λυμπέρης 1, Κάντας 2, Βουρνάς 4, Λάφης 7, Λαμπρόπουλος, Παπαγεωργίου, Βαγενάς.
Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 4, Τσέκενης Γ., Παβλίσεβιτς 17(3), Κοντογιάννης 13(1), Κυπριτζόγλου 11, Γεωργακόπουλος, Γιατράκος, Σαλτουρίδης 6, Τσέκενης Α. , Μούγιος 14, Θωμόπουλος, Τσιάτσιος

Ερμής Περάματος-Απόλλων Αρχ. Κορ. 59-74
Διαιτητές: Βαλούρδος-Χατζημάρκος
Δεκάλεπτα: 13-25, 27-36, 38-52, 59-74
Πέραμα (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 7, Φωστέρης 13(3), Ντακούλιας 9(1), Κοροπούλης 4, Γουρνάς 4, Κουκουβάκης 7(1), Διαμαντόπουλος 11(1), Σωτηρίου 2, Πετράκος 2.
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Οικονόμακης): Καραχοντζίτης 7(1), Παπασταματάκης 2, Στεφανής 11(1), Κατσαμάκης 7, Βαμβακάς 10, Δανηίλ 10(2), Χρήστου 2, Σταυρόπουλος 11(3), Τρυφωνόπουλος 8, Ιμπέζα 6, Γδύσης, Γκρέκας.

Κρανίδι-Έσπερος 51-76
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Γρίβα
Δεκάλεπτα: 16-16, 31-42, 39-58, 51-76
Κρανίδι (Γκόλαντας): Μπόγρης, Παπαδημητρίου 12, Γαλάνης, Τζινόπουλος 4, Καπογιάννης 4, Κωνσταντίνου, Προσίνης Κ. 3 (1), Προσίνης Χ., Κοντογιάννης 15(1), Κορίζης 9, Πουλής 4.
Έσπερος (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 1, Χατζηκάλφας 3(1), Φραντζής 10(2), Λαμπρόπουλος 13, Αποστολόπουλος 5, Οικονομόπουλος 2, Αδαμόπουλος 4, Δίπλαρος 7(1), Λυμπέρης 9 (3), Αγγελόπουλος 14(2), Στυλίδης 4, Κάλλης 4.

Ακάδημος-Προμηθέας Χαλ. 65-75
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 19-17, 26-41, 47-59, 65-75
Ακαδημος (Νόντας): Κρασσαπόπουλος, Γεωργανάς 8, Καραμπάγιας, Τσικούρης 8 (2), Λαζαρακόπουλος 11 (1), Αλοίμονος 2, Καζολέας 6(1), Γιαννουκάκης 12, Φωκάκης, Σκοπέτος 12, Ανδριανόπουλος, Καλογερόπουλος 6.
Προμηθέας (Νικητοπουλος): Σέρμπαν, Καραθανασόπουλος Θ., Καραθανασόπουλος Αλ. 5, Σπετσιέρης 3 (1), Σιδερής 4, Τασιόπουλος 20 (1), Καρούζος 20(6), Σαμιώτης, Λοΐζος 4, Ρώσσης 4, Ανδρουλάκης 7 (1), Μαλούκος 8.

Νήαρ Ηστ-Ένωση Ιλίου 72-77
Διαιτητές: Διμπινούδης-Χρηστίδης Ηλ.
Δεκάλεπτα: 18-17, 37-31, 54-56, 72-77
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 4, Σμυρλής 11(1), Ταταρούνης 23(1), Καπέτσογλου 17, Χότζα 3, Καρασταμάτης 14(2), Σπανάκος, Ζέχερλης, Κουρής.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας):Βαϊδάκης 14, Μπέλλας Γ. 22 (5), Μητρόπουλος 10, Παπαηλίου 3(1), Μπέλλας Ο. 9, Στατομήτρος 4, Φούντας 15(3).

Ζάκυνθος – Μανδραϊκός 66-64
Διαιτητές: Καραλής-Ζέρβας
Δεκάλεπτα: 11-17, 31-27, 43-36, 66-64
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 6 (2), Καρβούνης 7 (2), Παπάδης 8 (2), Μπάρτζος 14 (2), Ζαχαράκης 9 (3), Καραμπάτσος 4, Στέφος 6, Νικολόπουλος 12, Ζάγκλας, Μουλάς, Μπουλογιώργος.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Αττίκος 14, Μπαλάφας 18 (2), Καλεμτζάκης 10 (1), Ηλιάδης 16 (2), Μάκος 4, Σακελλάρης 2, Μακρής, Κοντούλης.

Χαλάνδρι-Πεντέλη 62-70
Διαιτητές: Αργυρούδης-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 14-21. 34-42, 50-52,62-70
Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιάς, Δρακόπουλος 15(3), Στεργίου 2, Παπαντωνίου 3, Αλεξόπουλος 15, Χαϊδεμένος 16, Τσουμάνης 1, Σβάρνας 10.Αθανασίου, Γιαννακόπουλος.
Πεντέλη (Καρακώστας): Γασπάρης, Μάντζιος 4, Χατζηκωστής 16(3), Κατσαντώνης 7(1), Μανιάτης 2, Αυγενικός 17, Λουγιάκης 1, Χαρτοματσίδης, Σταυριανόπουλος 1,Μπίγκος 7, Καραθανασάνης 13, Μαντζιώρης 2.

Η βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 13
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 13
3. Νίκη Αμαρούσιου 12
4. Απόλλων Αρχ. Κορ. 12
5. Ζάκυνθος 11
6. Προμηθέας Χαλ. 11
7. Πεντέλη 11
8. Νήαρ Ηστ 10
9. Κεραυνός Αιγίου 10
10. Χαλάνδρι 10
11. Μανδραϊκός 10
12. Πέραμα 8
13. Ακάδημος 8
14. Κρανίδι 8

2ος Όμιλος
Ηρόδοτος-Αρχάγγελος 77-66
Κορωπί-Κάδμος 95-74
Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημ. 74-75
Ιωνικός ΝΦ-Διαγόρας Δρυοπ. 67-83
Ακαδημία-Εργοτέλης 66-57
Αιγάλεω-Πεύκη 81-98
Πόλις Καλλιθέας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-67

Κορωπί-Κάδμος 95-74
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Καρακάσης
Δεκάλεπτα: 24-23, 41-35, 68-51, 95-74
Κορωπί: (Κονδύλης): Ντάσης 3 (1), Μελάς 10 (1), Κούσουλας 20 (4), Κούργιας, Υφαντής 13 (3), Τύρλας 21, Κερασοβίτης 16 (2), Νικολού, Τσιουμπρής 12 (1), Παπαδόπουλος, Τριπολιτσιώτης.
Kαδμός (Αναστασίου): Σαμουρέλης 15, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 18 (1), Χαράτσης Π. 2, Κουμπές, Χαράτσης Γ. 2, Κατσούλας 6 (1), Δρακάκης 8, Τομαράς 3 (1), Δημόπουλος, Mητρόπουλος 18 (4), Νικολάου.

Ιωνικός ΝΦ.-Διαγόρας Δρ 67-83
Διαιτητές: Φραγκούλη-Αναστασίου
Δεκάλεπτα:20-25, 31-45, 54-62, 67-83
Ιωνικός ΝΦ (Σταϊκόπουλος): Φραντζέσκος, Χριστοδούλου, Μαυραγάνης 18 (2), Σβερκούνος 12, Μελεούνης, Σβορωνός 8, Κριτσωτάκης 11 (3), Γιαννιώδης 18, Τσούπρος, Στυλιανός, Παπανδρέου.
Διαγόρας Δρ. (Παύλος): Ντόκος 5 (1), Μονεός 2, Κουμπούρας 10 (1), Μακρής 19 (3), Μουζακιώτης1, Ζούκας 2, Μαυροειδάκος 13, Γερανιός 2, Κορρές 13 (2), Περγαντής, Παπαϊωάννου, Ντιφαντής 16.


Ακαδημία Ρεθύμνου-Εργοτέλης 66-57
Διαιτητές: Τσάτσης-Γαρίνη
Δεκάλεπτα: 22-16, 39-32, 52-47, 66-57.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Κριθινάκης 13 (2), Σκεμπής, Μαραυγάκης 4, Χρυσουλάκης 11 (2), Μαραγκάκης 19 (1), Σταμούλης 5 (1), Νταλιάνης 2, Μπαλάφας 12, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης.
Εργοτέλης (Μακράκης): Καρακωνσταντάκης 8 (1), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 10 (1), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης 10 (2), Σκαρλάτος 10 (1), Βασιλειάδης, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 13, Κομψέλης, Καραλής 6.

Αιγάλεω-Πεύκη 81-98
Διαιτητές: Χρηστίδης Π-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 17-17, 41-41, 61-56, 81-98
Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Κωνσταντινίδης, Καράβολας 35 (3), Χανιώτης 2, Σακελλαρόπουλος 16 (3), Μιλεντίγιεβιτς 9 (1), Αποσκιτής 9 (1), Σταμάτης 6, Λοΐζος 4.
Πεύκη (Μποζίκας-Μπαρλάς): Δρικόγιας, Δρακόπουλος 11, Βιδάλης 17 (4), Γαπκιάδης 20 (4), Νικολαΐδης 7 (1), Μπαρμπαρής 4, Εμίρης 8 (2), Ματζαγριωτάκης 8, Κουκάκης 23 (2), Λογοθέτης.

Πόλις Καλλ.-Ικαρος Ν.Σ 69-67
Διαιτητές: Αναγνώστου-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 14-19, 35-30, 51-54, 69-67
Πόλις (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 3(1), Τσάτας, Κόκκινος 22, Καρλαύτης 5 (1), Κωνσταντώνης 3, Βελιζιώτης 3 (1), Κασπαριάν 15 (1), Λάβαρης 4, Λαφτσής, Καβελάρης, Μακρόπουλος 14.
Ικαρος Ν.Σ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 6 (1), Φαλέκας 2, Καμπούρης 3, Βλασσόπουλος, Βούζας 9, Ντεφούδης 13, Συριστρατίδης 17 (2), Βουρλίτης 6, Μπελίτσης 7 (1), Μιχαλόπουλος 4, Κορδάνος, Δρίβας.

Σπόρτιγκ – Κρόνος Αγ.Δημητρίου 74-75
Δεκάλεπτα: 25-22, 44-37, 58-56, 74-75
Διαιτητές:Σπυρόπουλο-Τσαρούχα
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 15 (1), Βαθρακοκοίλης 22 (4), Μπαλαμπάνης 13 (3), Μητσόπουλος 3 (1), Χαρακτινός 4 (1), Φιλιππόπουλος 16 (1), Τσαπρούνης 1, Πασπαλάς, Πρόγκας.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Νικαντζάη 9, Στραγανιώτης 17 (2), Ξιούρας 2, Δορκοφύκης 3, Αντωνόπουλος 17, Φρουσκλιάς 11, Γιαννόπουλος 11, Ανδρεάτος 5, Πιτσάς, Κόης, Χαλβατζής.

Ηρόδοτος-Αρχάγγελος
Διαιτητές: Σιώκας-Φασόλης.
Δεκάλεπτα: 25-20, 39-35, 55-51 , 77-66.
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής 7 (1), Μαϊστρέλης 22 (7), Χρυσής 10, Καρλάφτης, Γρύλλης 7 (2), Παρδακάς 12, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 10, Χωματάς, Μαυρόπουλος 9, Χαρατσής.
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 16, Μήτσου, Παπανικολάου 6 (2), Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 2, Ντεντά 14, Αγγελόπουλος 12 (1), Σκορδάλης 9 (1), Κούρος 2, Εκινέ 5 (1).

Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 14
2.Κορωπί 13
3.Πόλις 12
4.Κάδμος 11
5.Διαγόρας 11
6.Σπόρτιγκ 11
7.Αρχάγγελος 11
8.Εργοτέλης 11
9.Ικαρος Ν.Σ. 10
10.Ηρόδοτος 10
11.Πεύκη 9
12.Ακαδημία Ρεθ. 9
13.Αιγάλεω 8
14.Ιωνικός Ν.Φ 7

3oς Όμιλος

Πρωτέας Γρεβενών - Αγρίνιο 60-67
Μελίκη - Διόσκουροι Κοζάνης 86-82
Βόνιτσα - Καστοριά 111-116 (κ.α. 100-100)
Μεταμόρφωση Βόλου - Σιάτιστα 76-84
Ηρακλής Κοζάνης - Νίκη Βόλου 70-62
Καρδίτσα - Πανεδεσσαϊκός 76-63
Λάρισα 1964 - Αίολος Αστακού 89-72


Πρωτέας Γρεβενών - Αγρίνιο 60-67
Δεκάλεπτα: 21-20, 31-29, 46-51, 60-67
Διαιτητές: Παζόλης-Κοντογιάννης
Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 11 (1), Γιαννάκης 4, Μουράτογλου 8, Ρίγκος 11, Κλωνάρας, Συλλάκος, Μαλιούρας 10, Πετρίδης 2, Τζήμας 14 (2).
Αγρίνιο(Διαμαντάκος): Τσατάλας 7, Πατσέας, Σταμουλάκης 7 (1), Τσιρώνης 2, Μήτσου 7, Γεωργούλας 16 (2), Μακρής 11, Γκόβας 17 (2).


Μελίκη-Διόσκουροι Κοζάνης 86-82
Δεκάλεπτα: 23-14, 41-42, 64-63, 86-82
Διαιτητές: Τσοκόλης-Εμμανουήλ
Μελίκη ( Ασλανίδης): Λιόλιος 14, Μαυρίδης 32 (2), Δημητριάδης 3 (1), Κοτσάμπασης 16 (2), Λέφας 7, Παραπούρας 13 (1) Τζουνόπουλος 1, Γιαννόπουλος, Καρατζάς.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 4, Σκορδάρης 11, Ντόβας 30 (3), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 14, Μπάρμπας 2, Ζολώτας 5, Καρανώτας Τα 7 Ανδρίτσος 9 (1).

Βόνιτσα-Καστοριά 111-116 (100-100 κ.α. )
Δεκάλεπτα: 31-20, 52-43, 78-66, 100-100(κ.α.), 111-116
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Κουτσοδήμος
Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 14(2), Κοντογιάννης 9, Αρέθας 16, Περλής 9 (1), Καραμπάς 18(4), Μάρης, Τσιτσώνης 3 (1), Μανδαλάκης 42 (4), Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 24 (4), Λέκος, Βίτσιος, Γυμνόπουλος 11 (1), Καραμήτσος 12, Ντάλης 13 (1), Τασιούδης 9, Σταϊος 3 (1), Κόκουρας 4, Αντωνιάδης 16 (2), Τεπετίδης 22 (3), Πανταζής 2.

Μεταμόρφωση Βόλου - Σιάτιστα 76-84
Δεκάλεπτα: 20-25, 34-45, 59-60, 76-84
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Μυσιρλής
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγιώργος Θ. 5 (1), Παπούλιας 16, Νάνης 21 (1), Παρασκευάς 21 (2), Σκαμαγκάς 3(1), Παλάσκας , Γιωτόπουλος 10 (2).
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 21 (4), Ρέππας Χ. 11, Στεργίου, Ρέππας Ν. 24 (1), Καλαμπούκας, Τζώνος 21 (2), Σερέφας, Τσιαούσης 7, Κατσιάνης

Ηρακλής Κοζάνης-Νίκη Βόλου 70-62
Δεκάλεπτα: 16-21, 32-34, 44-41, 70-62
Διαιτητές: Σιταρίδης-Μαραθιώτης
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 3, Σιδέρης 12 (2), Πουλιώνης, Δούμας , Κόμαρης 8, Κέκελης 10 (3), Αζής 3 (1), Παπούλιας 14, Τσιλιγιάννης , Γιαννουζάκος 20 (4).
Νίκη Βόλου (Καραϊσκος): Ταζίνης 22 (3), Οικονόμου 3 (1), Καραθανάσης, Μπίζιος, Τσώλης 12 (1), Τάσος 11, Κετούλας 7, Τοκατλίδης 7


Καρδίτσα - Πανεδεσσαϊκός 76-63
Δεκάλεπτα: 22-19, 42-33, 59-47, 76-63
Διαιτητές: Τσούλης-Τριανταφυλλίδης
Καρδίτσα (Παππάς-Φόρος): Δεσπούλης 6, Θώδης, Τσιαμούρας 10 (1), Παπαϊωάννου 6, Παππάς Κ. 19 (1), Κομποδιέτας 2, Βούλγαρης 3 (1), Παπαδόπουλος 17, Αντωνίου 5 (1), Μπραϊμιώτης 2, Κουρέπης 6.
Πανεδεσσαϊκός (Αναστασιάδης): Καρνάβας 17, Τακατζόγλου, Σπανός 4, Κλιμιτσάρης, Δημητρόπουλος 22 (3), Μάρκου, Τσάμης 7, Μαρκόπουλος 9 (2), Παζάρκας, Θεοδώρου 4.


Λάρισα 1964 - Αίολος Αστακού 89-72
Δεκάλεπτα: 22-27, 43-41, 68-60, 89-72
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Τζίμα
Λάρισα 1964 (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 6 (2), Τέλιος 2, Σαριμπαλίδης 9 (1), Τσιλούλης 17 (3), Τσούτσος 17 (3), Μηλιώνης, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 1, Πολίτης 11 (2), Ψάλτου 16, Κόκας 10.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 7 (1), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 11 (1), Κακλαμάνος 27 (6), Πάππος 2, Χουλιάρας 2, Καλισώρας 2, Λυμπάρης 16 (1), Δουρούκης.

Η βαθμολογία
1. Λάρισα 1964 14
2. Αίολος Αστακού 13
3. Καστοριά 13
4. Αγρίνιο 12
5. Ηρακλής Κοζάνης 12
6. Μελίκη 11
7. Διόσκουροι Κοζάνης 10
8. Σιάτιστα 10
9. Μεταμόρφωση Βόλου 10
10. Καρδίτσα 10
11. Νίκη Βόλου 9
12. Πρωτέας Γρεβενών 8
13. Βόνιτσα 8
14. Πανεδεσσαϊκός 7

 

4ος Όμιλος

Ευκαρπία - Ελευθερούπολη 64-59
Μακεδονικός - Ιωνικός Ιωνίας 59-70
Μαντουλίδης - Νεάπολη 69-68
Αγ. Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 53-77
Πολύγυρος - Τιτάνες Δράμας 72-62
Ικαροι Σερρών - Ζέφυρος 53-67
 
Ευκαρπία - Ελευθερούπολη 64-59
Δεκάλεπτα: 23-9, 32-30, 47-39, 64-59
Διαιτητές: Καρακώστας-Κετούλας
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 6 (2), Τζινόπουλος 6 (1), Δώδος 4, Χατζημιχαηλίδης Ν. 16 (2), Παπαευαγγέλου 13 (1), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ 3 (1), Γκόφας 14, Σουτζόπουλος, Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης 2.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Καμαράκης): Ρότσας 9 (3), Γκούμας, Κομίτης, Καλεάδης 2, Αδαμόπουλος 11 (2), Αμπελακιώτης 30 (4), Δανίκας, Αμπεριάδης 7, Γούλα.


Μακεδονικός - Ιωνικός Ιωνίας 59- 70
Δεκάλεπτα: 12-19, 30-40, 49-53, 59-70
Διαιτητές: Κοιμτζόγλου - Γαζέτας
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης, Κοντσές 6, Φωτιάδης 3, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 3 (1), Χαλάτσης, Γρηγορίου 14 (2), Πηλακούτας 16 (3), Μποβασιανός 2, Νικάκης 11, Γραβάνης 4, Λυχριδάς.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης Ν. , Ρούζιος Π. 6, Παναγιώτου 7 (1), Τερσενίδης 17 (2), Ζεϊμπέκης 8 (2), Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Φλιάτης Ι. 17 (2), Φλιάτης Γ. 11, Ακριτίδης , Καρούζος 4, Σέφκας.

Μαντουλίδης - Νεάπολη 69-68
Δεκάλεπτα: 19-18, 42-37, 55-50, 69-68
Διαιτητές: Μανιός-Αγραφιώτης
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Καραμανώλης): Λεμονάκης 5 (1), Ρεφατλάρι 9 (3), Τάκης, Καμάρας 20 (2), Ανδρεάδης 12 (2), Μπίλιος, Γκαβέζος 4, Χρηστίδης 5, Γαϊτανίδης 6, Θεοδωρίδης, Τσιακίρης 8 (2).
ΝΕΑΠΟΛΗ (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 16 (1), Θεολόγου 10, Τζουβάρας 5 (1), Ζησόπουλος 2, Σαχινίδης 6, Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 6, Ταουκίδης 18, Τσαλικίδης 3.


Αγ. Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 53-77
Δεκάλεπτα: 12-24, 27-43, 38-62, 53-77
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Ρούκας
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης, Μπανάσας 10 (2), Σιώπης 2, Μητρούλης, Ράμμος 2, Φραγκόπουλος 2, Γ. Σουλίδης 9 (1), Κουμλέλης 12, Κάτσικας 2, Φασουλάς 9 (1), Μπάμπουλης 5.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (3), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 11, Σουλούγκας, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής 1, Τσανάκας 7 (1), Καδής 3 (1), Χατζηπέτρου 10, Ιωσηφίδης 3, Κηπουρός 15 (1), Γκουτζιομήτρος 12.


Πολύγυρος - Τιτάνες Δράμας 72-62
Δεκάλεπτα: 17-14, 40-28, 53-42, 72-62
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζιοπάνος
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης, Χαρτόπουλος 15, Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 7 (1), Κρομμύδας 2, Βογιατζής 5 (1), Α. Ζαγορίτης Δ, Χαριστός, Χρηστίδης Πιπιλιάρης 32 (2), Αποστολίδης Δ 6, Κοτζαγιάννης 4, Στιβαχτάρης
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 8 (1), Μανιώτης 6 (2), Καρατσομπάνης 4 (1), Παρλακίδης, Τοσουνίδης 6, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 11 (3), Γεδίκης 1, Εξουζίδης 9, Γρηγοριάδης 17, Κοτανίδης, Χατζόπουλος.


Ικαροι Σερρών - Ζέφυρος 53-67
Δεκάλεπτα: 21-15, 35-26, 41-46, 53-67
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποριόπουλος): Γρίψιος 14 (1), Καλογεράτος 14 (4), Τράκας 5 (1), Βουρλίδας, Στογίλκοβιτς, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Γκουτζιάς 7, Φραγκούλης 3 (1), Χατζής 4 (1), Δημητράκας 4, Σαββίδης.
ΖΕΦΥΡΟΣ( Κοντονάσιος): Τσιμπής 9 (1), Μυλωνάς 5, Αλεξανδρίδης 9 (1), Κλουντζός 2, Σουλάκης 10 (3), Στυλιανού 2, Σταυρίδης 15 (3), Σταφυλάς 6, Κλωνάρας 6, Σπάχος 3 (1), Καραϊσκος, Παπας.

Η βαθμολογία
1. Ιωνικός Ιωνίας 13
2. Πολύγυρος 12*
3. Ευκαρπία 12
4. Μακεδονικός 11
5. Ελευθερούπολη 10
6. Νεάπολη 10
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 10*
8. Σταυρούπολη 9*
9. Μαντουλίδης 9
10. Τιτάνες Δράμας 8*
11. Ικαροι Σερρών 7*
12. Ζέφυρος 7*
13. Αγ. Βαρβάρα 7*

*Εχουν κάνει το ρεπό τους
 

Διαβάστε περισσότερα...

Γ' Εθνική: Αποτελέσματα (6η Αγωνιστική)

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου, ο Πολύγυρος, η ΑΕΛ και ο Αίολος Αστακού (ο οποίος, ωστόσο, έχει ένα παιχνίδι λιγότερο) είναι οι ομάδες που παρέμειναν αήττητες μετά την ολοκλήρωση και της 6ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής κατηγορίας των Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνος και οι βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους, έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος

Μανδραϊκός - Κεραυνός Αιγίου 71-60
Νίκη Αμαρουσίου - Ερμής Περάματος 61-52
Απόλλων Αρχ. Κορ.- Κρανίδι 71-53
Έσπερος-Ακάδημος 73-50
Προμηθέας Χαλ. - Νήαρ Ηστ 76-52
Πεντέλη - Ζάκυνθος 67-60
Ένωση Ιλίου – Χαλάνδρι 74-58

Μανδραϊκός - Κεραυνός Αιγίου 71-60
Διαιτητές: Γιαννακουδάκης-Μπανασάκης
Δεκάλεπτα: 14-19, 37-34, 59-45, 71-60.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Σακελλάρης 10, Ηλιάδης 15 (4), Μπαλάφας 14 (2), Αττίκος 5, Μάκος 12 (2), Καλεντζάκης 5, Μακρής 7, Κυρίτσης 3 (1).
Κεραυνός Αιγίου (Ζωντός): Κεφαλάς 8, Τοπουζίδης 22 (5), Μοσχοβάκης 7,Λυμπέρης 4, Κάντζας 2, Βουρνάς 6, Λάφης 11.


Νίκη Αμαρουσίου - Ερμής Περάματος 61-52
Διαιτητές: Καρακωσταντόπουλος, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 10-10, 19-19, 44-37, 61-52
Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 8 (2), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης, Παβλίσεβιτς 5 (1), Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 10, Γεωργακόπουλος 12 (1), Γιατράκος, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α. 3 (1), Μούγιος 6, Θωμόπουλος 4.
Πέραμα (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 8 (1), Φωστέρης 15 (1), Ντακούλιας 15 (2), Πέππας 2, Κοροπούλης 2, Γουρνάς 4, Κουκουβάκης 2, Καΐρης, Διαμαντόπουλος, Σωτηρίου 2, Ιωάννου 2.

Απόλλων Αρχ. Κορ.- Κρανίδι 71-53
Διαιτητές: Ισιγόνης-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-11, 33-24, 54-29, 71-53
Απόλλων Αρχ. Κορ. (Οικονόμακης): Καραχοντζίτης 14 (2), Στεφανής 11 (1), Κατσαμάκης 16 (2), Βαμβακάς 2, Χρήστου 4, Σταυρόπουλος 6 (1), Τρυφωνόπουλος 18, Δανιήλ, Ιμπέζα, Γδύσης, Γρκέκας.
Κρανίδι (Γκόλαντας): Μπόγρης 5, Παπαδημητρίου 5, Γκινόπουλος 11 (1), Καπογιάννης 6 (1), Προσίλης 3 (1), Πινιάρης 2, Κοντογιάννης 9, Πουλής 12


Έσπερος - Ακάδημος 73-50
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ντίσιος
Δεκάλεπτα: 24-13, 45-28, 61-42, 73-50.
Έσπερος (Κεσαπίδης): Χατζηκάλφας, Φραντζής 4, Σταυράκης 3 (1), Λαμπρόπουλος 6, Αποστολόπουλος 4, Μέλνικς 9, Στυλίδης 20, Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 10 (1), Δίπλαρος 8 (1), Λυμπέρης 5 (1), Αγγελόπουλος 4.
Ακάδημος (Νόντας): Καλλικούνης, Γεωργανάς 5, Καραμπάγιας 5 (1), Σπαντιδέας 10 (3), Καζολέας, Αλοίμονος 13 (2), Γιαννακέας 2, Λαζαρακόπουλος 7, Φωτάκης 7, Σκοπέτος 1, Καραμπάτσος, Καλογερόπουλος.


Προμηθέας Χαλανδρίου-Νήαρ Ηστ 76-52
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 42-30, 61-40, 76-52
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Θεοφάνης, Καραθανασόπουλος Θ. 8(2), Αλ. Καραθανασόπουλος 7(1), Σπετσιέρης, Λοϊζος, Τασιόπουλος 14(3), Καρούζος 9(1), Σαμιώτης 2, Ρώσσης 4, Μαλούκος 6(11 ριμπ.), Ανδρουλάκης 12(2), Βαρσαμούλης 14.
Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης, Ζεχέρλης 1, Σμυρλής, Ταταρούνης 9, Καπετζόγλου 27, Κούτα 1, Σπανάκος, Καρασταμάτης 14, Κουρής.

Πεντέλη-Ζάκυνθος 67-60
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Ντάνος
Δεκάλεπτα: 12-12, 28-22, 42-40, 67-60
Πεντέλη (Καρακώστας): Καρκανίδης, Μάντζιος 7, Χατζηκωστής 13 (2), Κατσαντώνης, Μανιάτης 2, Αυγενικός 7, Λουγιάκης 6, Γάσπαρης, Σταυριανόπουλος, Μπίκος 10 (1), Καραβάσανης 18 (1), Μαντζιώρης 4.
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 4 (1), Νικολόπουλος 8, Καρβούνης 1, Παπάδης 5, Μπάρτζος 7, Ζαχαράκης 6 (2), Ζάγκλας 3 (1), Καραμπάτσος 12, Στέφος 11, Μουλάς 3, Μπουλογιώργος, Σοφιανόπουλος.

Ένωση Ιλίου – Γ.Σ. Χαλανδρίου 74-58
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγγουνής
Δεκάλεπτα: 18-6, 37-19, 56-37, 74-58.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας):Βαϊδάκης 6 (1), Γ.Μπέλλας 15 (3), Πρελορέντζος, Μητρόπουλος 12 (2), Τσολάκης 11, Παπαηλίου 4, Ο.Μπέλλας 9 (1), Στατομήτρος 3 (1), Φουντάς 9, Μίχος, Σταθόπουλος 2, Πανουσόπουλος 3 (1).
Γ.Σ. Χαλανδρίου (Καρούντζος): Γκόλλιας 6 (1), Δρακόπουλος, Στεργίου 6, Παπαντωνίου, Λυπημένος 5 (1), Αλεξόπουλος 16, Γεμενής 9 (1), Χαϊδεμένος 8, Σάλτης, Ανασόπουλος 3, Σβάρνας 5 (1).


Η βαθμολογία
1. Ένωση Ιλίου 11
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 11
3. Νίκη Αμαρούσιου 10
4. Απόλλων Αρχ. Κορ. 10
5. Κεραυνός Αιγίου 9
6. Ζάκυνθος 9
7. Χαλάνδρι 9
8. Νήαρ Ηστ 9
9. Πεντέλη 9
10. Προμηθέας Χαλ. 9
11. Μανδραϊκός 9
12. Πέραμα 7
13. Ακάδημος 7
14. Κρανίδι 7

2ος Ομιλος


Πεύκη – Κορωπί 64-85
Κάδμος – Σπόρτιγκ 81-77
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ιωνικός Ν.Φ. 73-66
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρόδοτος 65-71
Αρχάγγελος – Ακαδημία Ρεθύμνου 64-53
Ικαρος Νέας Σμύρνης – Αιγάλεω 62-48
Εργοτέλης – Πόλις Καλλιθέας 79-70



Πεύκη-Κορωπί 64-85
Διαιτητές: Κάρδαρης – Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-19, 28-39, 44-67, 64-85
Πεύκη (Μποζίκας): Δρικόγιας, Δρακόπουλος 4, Βιδάλης 7 (1), Γιαπκιάδης 14 (2), Νικολαϊδης 4 (1), Σπηλιόπουλος, Λογοθέτης 2, Μπαρμπαρής 18, Εμίρης, Ματαλλιωτάκης 5, Κουκάκης 10
Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης 17 (4), Μελάς 15 (3), Κούσουλας 16 (2), Κούργιας, Υφαντής 5 (1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 7, Νικολού, Τσιουμπρής 14 (1), Παπαδόπουλος, Αγαδάκος 1

Κάδμος-Σπόρτιγκ 81-77
Διαιτητές: Μακρής-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 21-23, 41-42, 63-60, 81-77
Kάδμος(Αναστασίου): Σαμουρέλης 22, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 18, Χαρατσής Π., Σταμάτης, Κουμπές, Χαρατσής Γ. 8, Κατσούλας 3, Δρακάκης 2, Τομαράς 14(3),Μητρόπουλος 14(3).
Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 8(2), Ηλιάδης, Βαθρακοκοίλης 14(2), Πασπαλάς 18, Χαρακτινός 4, Πρόγκας, Πλουτένσκι 7(1), Φιλιππόπουλος 22, Τσαπρούνης 4.


Αρχάγγελος-Ακαδημία Ρεθύμνου 64-53
Διαιτητές: Φραγκούλη, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 16-9, 30-22, 49-34, 64-53
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 4, Κουϊμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου 4, Ξυπολιτάς 2, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 12(1), Αγγελόπουλος 5(1), Σκορδάλης 18(4), Κούρος 7, Εκινέ 4, Ντέντα 8.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Κριθινάκης, Σκεμπής 6, Μαραυγάκης 3(1), Χρυσουλάκης 6, Μαραγκάκης 6, Σταμούλης 7(1), Νταλιάνης, Μπαλάφας 22(1), Τσαγκαρούλης, Δουλγεράκης 3(1), Κωνσταντίνου.


Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ηρόδοτος 65 – 71
Διαιτητές: Φάκαρος-Μαυρατζάς
Δεκάλεπτα: 19-15, 33-29, 48-50, 65-71
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παύλου): Ντόκος, Μονέος 3(1), Κούμπουρας 4, Μακρής 10(1), Καζάς, Ζούκας 10, Μαυροειδάκος 10, Γεράνιος, Κορρές 17(1), Περγαντής, Παπαϊωάννου 7(1), Ντιφαντής 4
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής 2, Μαϊστρέλης 12(3), Χρύσης 21(1), Καρλάφτης, Γρύλλης 1, Παρδακάς 14, Μητρόπαπας 1, Βαρνάβας 11, Χωματάς, Μαυρόπουλος 9

Εργοτέλης-Πόλις Καλλιθέας 79-70
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Κανελόπουλος.
Δεκάλεπτα: 23-13, 42-31, 61-48, 79-70.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 12 (2), Χαλκιαδάκης, Χασάπης, Χαρωνίτης 3 (1), Σακελλαράκης 7, Σκαρλάτος 9 (2), Βασιλειάδης, Μπουμπάρης 2, Αρναουτάκης 7, Μαχαιριανάκης, Καραλής 25 (6).
Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 6 (2), Τσάτας, Κωνσταντίνου, Κωνσταντώνης 19 (3), Βελιζιώτης 9, Κασπαριάν 8, Λαφτσής 8 (2), Τσεμπελής, Μακρόπουλος 20, Νουόκε.

Ικαρος Ν.Σμύρνης – Αιγάλεω 62-48
Διαιτητές: Αντωνίου – Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-24, 51-35, 62-48.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 3(1), Φαλέκας 4, Βλασσόπουλος 3, Βούζας 10(2), Ντεφούδης 17(1), Συριστρατίδης 9(1), Μπελίτσης 6(2), Βουρλίτης 10(2), Ιορδάνου, Δρίβας, Καμπούρης.
Αιγάλεω (Χρυσαλάς): Καράβολας 18, Χανιώτης 6, Μπάζιος, Σακελλαρόπουλος 6(1), Μιλεντίγιεβιτς 6, Αποσκίτης 10(1), Κωνσταντινίδης, Λοϊζος 2, Νένος.


Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ιωνικός Ν.Φ. 73-66
Διαιτητές: Αντωνόπουλος – Φασόλης
Δεκάλεπτα: 19-16, 38-33, 61-45, 73-66
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Νικατζάμ 20, Στραγανιώτης 16 (1), Πίτσας, Ξιούρας 2, Μπάλας, Δορκοφίκης 1, Αντωνόπουλος 5(1), Φρουσκλιάς 11, Γιαννόπουλος 12(2), Ανδρεάτος 6, Μπάλας, Κόης, Γεωργούλης
Ιωνικός ΝΦ (Σταϊκοπουλος): Γιανιώδης 15, Μελλεούνης 3(1), Σβερκούνος 11(3), Σβορώνος 11, Χριστοδούλου 2, Σωτηρίου, Τσούπρος 5(1), Παπανδρέου 9(1), Κριτσοτάκης 8(1), Καφούρος, Φρατζέσκος 2


Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ.Δημ. 12
2.Κορωπί 11
3.Πόλις Καλ. 10
4.Σπόρτιγκ 10
5.Αρχάγγελος 10
6.Διαγόρας Δρυοπιδέων 9
7.Κάδμος 10
8.Εργοτέλης 10
9.Ικαρος Ν.Σμύρνης 9
10.Ηρόδοτος 8
11.Ακαδημία Ρ. 7
12.Πεύκη 7
13.Αιγάλεω 7
14.Ιωνικός Ν.Φ. 6.

3ος Ομιλος

Πανεδεσσαϊκός - Πρωτέας Γρεβενών 67-80
Αγρίνιο - Μελίκη 76-63
Διόσκουροι Κοζάνης - Βόνιτσα 73-65
Καστοριά - Μεταμόρφωση Βόλου 83-54
Σιάτιστα - Ηρακλής Κοζάνης 62-69
Αίολος Αστακού - Καρδίτσα 78-70
Νίκη Βόλου - Λάρισα 76-100


Νίκη Βόλου - Λάρισα 76-100
Δεκάλεπτα: 18-27, 42-51, 54-74, 76-100
Διαιτητές: Ξέρας - Καρακώστας
Νίκη Βόλου (Καραΐσκος): Τζίνης 23 (2), Κατσαλής 10 (2), Οικονόμου, Μαστοράκης, Καραθανάσης 1, Τσώλης 9, Λατσίνογλου, Κέτουλας 2, Τάσσος 21, Τοκατλίδης 10.
Λάρισα (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Τέλιος 2, Σαριμπαλίδης 22 (6), Τσιλούλης 7 (1), Τσούτσος 22 (3), Μηλιώνης 16 (3), Κονδυλόπουλος 2, Σταυρόπουλος, Μπλιάτζας, Πολίτης 13 (3), Ψάλτου 14, Κόκκας.


Πανεδεσσαϊκός - Πρωτέας Γρεβενών 67-80
Δεκάλεπτα: 15-15, 37-28, 47-49, 67-80
Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης-Αγραφιώτης
Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Καρνάβας 18, Χρήστου 9 (3), Σπανός 7 (1), Κλιμιτσάρης 6, Δημητρόπουλος 10 (1), Τσάμης 3 (1), Μακρόπουλος 6 (1), Θεοδώρου 2, Τακατζόγλου 2, Στρέπκος 4.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 13 (1), Γιαννάκης 7 (1), Μουράτογλου 28 (2), Ρίγκος 1, Κολοβός 2, Χειλάκος, Μαλιούρας 13, Πετρίδης 2, Τζίμας 14, Παπαθεοδώρου.


Αίολος Αστακού - Καρδίτσα 78-70
Δεκάλεπτα : 25-22, 48-42, 62-57, 78-70
Διαιτητές: Ρίζος-Πετρόπουλος
Αιόλος Αστακού (Βουρνάς): Πανάρας 17 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 2, Θωνιάτης 19, Κακλαμάνος 4, Πάππος 6 (1), Χουλιάρας 5 (1), Καλισώρας 5 (1), Λυμπάρης 18
Καρδίτσα (Παππάς): Δεσπούλης 5 (1), Γεωργίου 17 (1), Θώδης, Τσαμούρας 12 (4), Παπαϊωάννου 6, Μπραϊμιώτης, Κομποδιέτας 5 (1), Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 18, Αντωνίου 7 (1), Παππάς Γ.


Καστοριά - Μεταμόρφωση Βόλου 83-54
Δεκάλεπτα: 19-17, 42-30, 61-49, 83-54
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Πετανίδου
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 15 (1), Λέκκος 2, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 6, Αντωνιάδης 6 (1), Τεπετίδης 4, Ντάλης 16 (4), Τασιούδης 11, Πανταζής 5, Σταϊος 5 (1), Τζήλλας, Κόκουρας 15.
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος 2, Ζήσης 3, Δαλαγκάρης, Νάνης 14 (2), Παρασκευάς 15, Σκαμαγκάς 6, Τσιτσιγιάννης 3 (1), Παλάσκας, Γιωτόπουλος 10, Διανέλος 1, Αγκρής.


Διόσκουροι Κοζάνης - Βόνιτσα 73-65
Δεκάλεπτα: 19-16, 43-35, 61-49, 73-65
Διαιτητές: Γαζέτας-Μαραθιώτης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 10 (1), Σκορδάρης 8 (2), Ντόβας 19 (5), Καρανώτας Στάνισλαβ 11, Γκλιάνας 4, Μπάρμπας, Καρανώτας Τηλέμαχος 14, Ανδρίτσος 7.
Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 16 (2), Κοντογιάννης 10, Αρίθας 16 (3), Κόκκαρης, Περλής 3 (1), Καραμπάς 8 (2), Μαρής, Μανδαλάκης 12 (1).


Αγρίνιο - Μελίκη  76-63
Δεκάλεπτα: 14-15, 31-31, 57-65, 76-63
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Νάστος
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τσατάλας 11, Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης, Τσιρώνης 8, Μήτσου 22 (4), Γεωργούλας 5, Μακρής 12, Γκόβας 18 (2).
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 6, Μαυρίδης 21 (2), Δημητριάδης 8 (2), Γιαννόπουλος, Παυλίδης 2, Καρατζάς, Κοτσαμπάσης 12 (1), Λέφας 2, Παραπούρας 12 (1), Παπαδόπουλος, Ρογγότης.


Σιάτιστα - Ηρακλής Κοζάνης 62-69
Δεκάλεπτα: 15-14, 27-36, 43-54, 62-69
Διαιτητές: Μαντήλας-Ζιώγας
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας , Χιόνος 10 (1), Γράβας 9 (1), Ρέππας Χ. 2. Παπαθωμάς 1, Ρέππας Ν. 16 (2), Καλαμπούκας 1, Τζώνος 8 (2), Σερέφας, Τσιαούσης 15, Στεργίου.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 7 (1), Πουλιώνης 1, Σιδέρης 5 (1), Κέκελης 25 (6), Αζής 2, Παπούλιας 16, Γιαννουζάκος 13, Γιδάρης, Τσιλιγιάννης.

Η βαθμολογία

1.ΑΕ Λάρισας 12
2.Καστοριά 11
3.Αίολος Αστακού 10
4.Αγρίνιο 10
5.Ηρακλής Κοζάνης 10
6.Μεταμόρφωση 9             
7.Διόσκουροι 9
8.Μελίκη 9
9.Καρδίτσα 8
10.Νίκη Βόλου 8
11.Σιάτιστα 8
12.Βόνιτσα 7
13.Πρωτέας Γρεβενών 6
14.Πανεδεσσαικός 6

 

 

4ος Ομιλος

Σταυρούπολη - Ευκαρπία 66-71
Ελευθερούπολη - Μακεδονικός 87-78
Ιωνικός Ιωνίας - Μαντουλίδης 75-67
Νεάπολη - Αγ. Βαρβάρα 89-92
Ζέφυρος - Πολύγυρος 67-74
Ορφέας Ν. Σκοπού - Ικαροι Σερρών 66-47


Ελευθερούπολη - Μακεδονικός 87-78
Δεκάλεπτα: 27-20, 48-38, 68-50, 87-78
Διαιτητές: Μελανίδης -Ντόγκας
Ελευθερούπολη  (Καμαράκης): Μουλάκης 26 (5), Αδαμόπουλος 6 (1), Ρότσας 4 (1), Γκούμας 5 (1), Αμπελακιώτης 31 (2), Δανίκας 13, Αμπεριάδης 2, Καλεάδης.
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 10 (2), Κοντσές 4, Κωνσταντινίδης 2, Παπαδόπουλος 5 (1), Γρηγορίου 23 (5), Πηλακούτας 10 (1), Μποβασιανός 16, Νικάκης 8.


Σταυρούπολη - Ευκαρπία 66-71
Δεκάλεπτα: 15-21, 30-36, 44-50, 66-71
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Δαμίγος
Σταυρούπολη (Τσακίρης): Τσολάκης 2, Κοτσάμπασης 14, Μαστοράκης 13 (3), Παπανικολάου 2, Ζηκούλης 16, Τσαβλίδης, Στάσας, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3, Σιδηρόπουλος 11, Δελόγλου 5 (1).
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ .19 (5), Τζινόπουλος 11 (1), Χατζηβασιλειάδης, Δώδος 4 (1), Χατζημιχαηλίδης Ν. 9 (2), Παπαευαγγέλου 7, Γιώρτσιος Χρ., Γκόφας 5, Σουτζόπουλος 16 (1).


Ιωνικός Ιωνίας – Μαντουλίδης 75-67
Δεκάλεπτα: 20-19, 33-35, 55-51, 75-67
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γρεκός
Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης Ν. Ρούζιος Π., Παναγιώτου 9 (1), Τερσενίδης 23 (2), Ζεϊμπέκης, Μπάρκος, Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ι. 17 (1), Φλιάτης Γ. 8, Ακριτίδης 2, Καρούζος 14, Σέφκας.
Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Λεμονάκης 4, Ρεφατλάρι 8 (2), Τάκης 5, Καμάρας 16 (3), Ανδρεάδης 9, Γκαβέζος 10 (1), Χρηστίδης 8 (1), Γαϊτανίδης 1, Θεοδωρίδης 2, Παπαδόπουλος Β, Τσιακίρης 4 (1), Ηλιού.


Ορφέας Ν. Σκοπού - Ικαροι Σερρών  66-47
Δεκάλεπτα: 18-11, 32-19, 50-34, 66-47
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 8 (2), Ντίκογλου 13, Καβαργύρης 2, Σουλούγκας 1, Κουτσιαντζής, Καντσουρίδης, Τσανάκας 6 (2), Καδής 12, Χατζηπέτρου 10, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 9, Γκουτζιομήτρος 5.
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 8, Χατζής 11 (1), Τράκας 12 (1), Χορτομάρης 8 (1), Γκουτζιάς 4, Παπαδόπουλος, Δημητράκας 1, Βουρλίδας, Σαββίδης, Καλογεράτος 3.


Νεάπολη - Αγ. Βαρβάρα 89-82
Δεκάλεπτα: 24-17, 49-35, 73-49, 89-82
Διαιτητές: Δεκάλεπτα: Κατωτικίδης-Σαρακενίδη
Νεάπολη (Γκένογλου- Τασόπουλος): Λουλουδιάδης 5, Θεολόγου 22 (1), Τζουβάρας 15 (4), Τσαλικίδης 7, Κοσμίδης 17 (3), Σαχινίδης 3, Δέλλας 12, Α. Ταουκίδης 8.
Αγ. Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης 16 (3), Φραγκόπουλος 2, Σιώπης, Μητρούλης 5 (1), Ράμμος 4, Μουσίκας 5 (1), Γ. Σουλίδης 8 (2), Κουμλέλης 28, Μπαναβάκης 2, Κάτσικας 12, Φασουλάς, Σαμαράς.


Ζέφυρος - Πολύγυρος 64-74
Δεκάλεπτα: 12-19, 34-31, 55-53, 64-74.
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Κετούλας
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 17 (1), Μυλωνάς 2, Αλεξανδρίδης 2, Κλουτζός 3, Σουλάκης 3 (1), Στυλιανού 12 (1), Σταυρίδης 2, Σταφυλάς, Σπάθας, Καραϊσκος 13 (1), Μπαϊράμι, Κλωναράς 10 (1).
Πολύγυρος (Πεγιάς - Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 8, Χαρτόπουλος 7, Δ. Ζαγορίτης, Α. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5 (1), Στιβαχτάρης, Βογιατζής 13 (2), Χαριστός, Χρηστίδης, Αποστολίδης 9 (1), Πιπιλιάρης 21, Κρομμύδας 11.


Η βαθμολογία
1. Ιωνικός Ιωνίας 11
2.Πολύγυρος 10
3.Ευκαρπία 10
4.Μακεδονικός 10
5.ΚΑΟΣ 9
6.Ελευθερούπολη 9
7.Ορφέας Ν.Σκ.Σερ. 8
8.Νεάπολη 8
9.Μαντουλίδης 7
10.Τιτάνες Δράμας 7
11.Αγ.Βαρβάρα 7
12.Ζέφυρος 6
13.Ικαροι Σερρών 6

Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Γ' Εθνική Ανδρών - 5η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνος στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής κατηγορίας των Ανδρών έχουν ως εξής...

 

 

 

 

1ος Ομιλος

 

Κεραυνός Αιγ.-Πεντέλη 46-44

Πέραμα-Μανδραϊκός 81-70

Κρανίδι-Νίκη Αμαρουσίου 50-64

Ακάδημος-Απόλλων Αρχ. Κορ. 59-70

Προμηθέας Χαλ.-Έσπερος 76-79

Νήαρ Ηστ-Χαλάνδρι 78-62

Ζάκυνθος-Ένωση Ιλίου 79-73

 

Κεραυνός Αιγίου-Πεντέλη 46-44

Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 13-17, 26-27, 39-36, 46-44.

Κεραυνός Αιγίου (Ζωντός): Κεφαλάς 18(2), Βουρνάς 4, Μοσχοβάκης 10(1), Παπαγεωργίου 4, Λάφης 8, Κάντας, Τσιρώνης, Λυμπέρης, Λαμπρόπουλος 2, Βαγενάς, Παπανικολάου, Κουρβέλος.

Πεντέλη (Καρακώστας): Καρκανίδης, Μάντζιος 2, Χατζηκωστής 6(2), Κατσαντώνης, Μανιάτης, Αυγενικός 16(2), Λουγιάκης 10, Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 2, Καραβασάνης 8(1), Μαντζιώρης, Γάσπαρης

 

Πέραμα-Μανδραϊκός 81-70

Διαιτητές: Φραγκούλη- Αργυρούδη

Δεκάλεπτα: 15-21, 41-36, 58-54, 81-70

Πέραμα (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 13 (1), Φωστέρης 9 (1), Ντακούλιας 9 (1), Καΐρης 7, Πέππας 5, Γουρνάς, Κοροπούλης 4, Κουκουβάκης 5, Διαμαντόπουλος 19 (2), Σωτηρίου 10, Πετράκος, Ιωάννου .

Μανδραϊκός (Μαρίνος): Μεντένης , Μπαλάφας 19 (2) Καλεμιτζάκης 9 (1), Ηλιάδης 6 Μάκος 6, Καμπερίδης, Κυρίτσης, Σακελλάρης 8, Μακρής , Αττίκος 22 (1), Κοντούλης. Γιαννου.

 

Κρανίδι-Νίκη Αμαρουσίου 50-64

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 16-13, 29-31, 46-43, 50-64.

Κρανίδι (Γκολάντας): Μπόγρης 6, Παπαδημητρίου 4, Γαλάνης, Τζινόπουλος 13 (2), Παπούλης 3 (1), Προσίλης 5 (1), Πινιάρης, Κοντογιάννης 10 (1), Κορίζης 6, Πουλής 3.

Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 7, Τσέκενης Γ. , Παβλίσεβιτς 15 (2), Κοντογιάννης 25 (1), Κυπριτζόγλου 5, Γεωργακόπουλος 1, Γιατράκος, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 5, Θωμόπουλος 2.

 

Προμηθέας Χαλ.-Εσπερος ΑΟΠΑ 76-79

Διαιτητές: Μακρής-Κώτσου

Δεκάλεπτα: 20-30, 44-41, 62-57, 76-79

Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Νημάνης Α. Καραθανασόπουλος, Λ. Καραθανασόπουλος 3 (1), Σπετσιέρης 7 (1), Λοϊζος 5, Τασιόπουλος 13, Καρούζος 19 (5), Σαμιώτης, Παρσαμούλης 2, Ρόσης 3, Ανδρουλάκης 14 (2), Μαλούκος 10.

Εσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Φραντζής 2, Σταυράκης, Λαμπρόπουλος 13, Αποστολόπουλος, Μέλνικς 6, Στυλίδης 26 (3), Οικονομόπουλος 14 (1), Δίπλαρος 7, Λυμπέρης 11 (2), Χατζηκάλφας.

 

Ακαδήμος-Απόλλων Αρχ. Κορίνθου 59-70

Διαιτητές: Σιώκας, Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 10-16, 33-29, 49-55, 59-70

Ακάδημος (Νόντας): Καραμπάγιας 5 (1), Τσικουρής 11, Λαζαρόπουλος 6, Αλοίμονος 3 (1), Γιαννουκάκης 14 (2), Φωτάκης 6, Καζολέας 4, Καλογερόπουλος 10 (1)

Απόλλων Αρχ. (Οικονομάκης): Καραχοντζίτης 7, Αδάμ, Στεφανής 10 (1), Κατσαμάκης 12 (2), Βαμβακάς 8, Ιμπέζα 6, Δανιήλ 9 (1), Χρήστου, Σταυρόπουλος 10, Κρέκας, Τρυφωνόπουλος 8.

 

Νήαρ Ηστ- Χαλάνδρι 78-62

Διαιτητές: Γιακείμη-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 21-16, 34-34, 57 -52, 78-62.

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Σμυρλής, Ταταρούνης 17 (2), Καπετζόγλου 11 (1), Χότζα 2, Σπανάκος 8 (2), Καρασταμάτης 27 (5), Πέζος 3(1), Κούλης, Ζέχερλης, Καφαντάρης 10.

Χαλάνδρι (Καρούντζος): Κόλλιας 2, Δρακόπουλος 16 (4), Αλεξόπουλος 14, Χαϊδεμένος 10, Σάλτης 10 (2), Τσουνάνης 1, Σαρούνας 9 (1).

 

Ζάκυνθος-Ενωση Ιλίου 79-73

Διαιτητές: Μαντήλας – Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-23, 40-31, 61-52, 79-73.

Ζάκυνθος (Μπεκές): Στέφος 15, Νικολόπουλος 10 (1), Καραμπάτσος 7, Παπάδης 8 (2), Ζαχαράκης 23 (6), Καρβούνης 7 (1) , Μπάρτζος 6, Κουλογιώργος, Μουλάς 3 (1).

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας):Βαϊδάκης 5 (1), Μπέλλας Ι. 25 (6), Τσολάκης 20 (1), Παπαηλίου 2, Μπέλλας Ο. 12, Γεωργιάδης 2, Στατομήτρος, Φουντάς, Μίχος, Σταθόπουλος, Μητρόπουλος 7.

 

Η βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 9

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 9

3. Νίκη Αμαρούσιου 8

4. Κεραυνός Αιγίου 8

5. Απόλλων Αρχ. Κορ. 8

6. Ζάκυνθος 8

7. Χαλάνδρι 8

8. Νήαρ Ηστ 8

9. Πεντέλη 7

10. Προμηθέας Χαλ. 7

11. Μανδραϊκός 7

12. Πέραμα 6

13. Ακάδημος 6

14. Κρανίδι 6

 

 

2ος Ομιλος

 

Άγιοι Θεόδωροι – Διαγόρας Δρυοπιδέων 51-53

Κορωπί – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 71-61

Σπόρτιγκ – Πεύκη 85-72

Αιγάλεω – Εργοτέλης 87-79

Ακαδημία Ρεθύμνου – Πόλις Καλλιθέας 59-68

Ηρόδοτος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-74

Ιωνικός ΝΦ – Κάδμος 74-97

 

Αρχάγγελος – Διαγόρας Δρυοπιδέων 51-53

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α.- Ντάνος

Δεκάλεπτα: 12-12, 24-21, 34-34, 51-53

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 23(1), Κουιμτζίδης, Μητσού, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος 5(1), Ματσαμάς 3(1), Αγγελόπουλος 8, Σκορδάλης, Κούρος, Εκινέ 10 (1), Ντέντα 2.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παύλος): Ντόκος 6 (1), Μονέος, Κουμπούρας 2, Μακρής 20(2), Μουζακιώτης, Ζούκας 12(2), Μαυροειδάκος 1, Γεράνιος, Κορρές 9(1), Περγαντής 2, Παπαϊωάννου, Ντιφαντής 1.



Αιγάλεω-Εργοτέλης 87-79

Δεκάλεπτα: 31-17, 47-37, 64-59, 87-79.

Διαιτητές: Καρακάσης, Κρεστενίτης.

Αιγάλω (Χρυσαλάς): Καράβολας 27, Χανιώτης 8, Μπάζιος 2, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μιλιντίγεβιτς 28 (4), Αποσκήτης 9 (2), Κωνσταντινίδης 6, Λοΐζος 4.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 2, Καρακωνσταντάκης 6, Χαλκιαδάκης 2, Ξενάκης 14 (1), Σακελλαράκης 12 (2), Σκαρλάτος 3 (1), Βασιλειάδης 4, Αρναουτάκης 19 (1), Καραλής 17 (2), Μπουμπάρης, Χαρωνίτης.

 

Ηρόδοτος – Κρόνος Αγ.Δημητρίου 65-74

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 16-20, 27-40, 46-57, 65-74

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Πυργιώτης 1, Τσαμπής 20(3), Μαιστρέλης 3(1) , Χρύσης 16, Καρλάφτης 6 (2), Γρύλλης, Παρδακάς 6, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 3, Χωματάς, Μαυρόπουλος 8, Χαρατσής 2.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Νικατζάμ 8, Στραγανιώτης 19(2), Πιτσαι 6, Ξιούρας 13(2), Μπάλας, Δορκοφίκης 4, Αντωνόπουλος, Φρουσκλιάς 15(1), Χαλβατζής, Γιαννόπουλος, Ανδρεάτος 9 (1), Τσιλάγας.

 

Σπόρτιγκ – Πεύκη 85-72

Διατητές: Μηλαπίδης-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 16-21, 27-35, 54-58, 85-72

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Συμεόπουλος 9, Ηλιάδης, Μπαλαμπάνης, Πασπαλάς 2, Βαθρακοκοίλης 20(1), Χαρακτινός 9(1), Πρόγκας, Πλουτέτσκι 16(2), Φιλιππόπουλος 14(1), Τσαπρούνης 15

Πεύκη (Μποζίκας): Βιδάλης 23(6), Γαπκιάδης 15(4), Νικολαϊδης, Λογοθέτης, Δρακόπουλος 4, Μπαρμπαρής 5, Εμίρης 9(1), Μαπαλιωτάκης 14, Κουκάκης 2

 

Κορωπί – Ικαρος Ν.Σμ. 71-61

Διαιτητές: Αναγνώστου-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 14-12, 41-28, 59-46, 71-61

Κορωπί (Κονδύλης):Ντάσης 9(1), Μελάς 7(1), Κούσουλας 6(1), Κούγιας, Υφαντής 6, Τύρλας 19, Κερασοβίτης 6, Νικολού 2, Τσιουμπρής 16(3), Παπαδοπούλος, Κάταρης.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μακρυδήμας):Μπουραζάνης 3(1), Φαλέκας 10, Βλασσόπουλος 3(1), Βούζας 7, Ντεφούδης 8, Συριστρατίδης 12, Βουρλίτης 1, Μπελτισης 7(2), Δαρμογιάννης 5, Ιορδάνου, Δρίβας 5(1)

 

Ακαδημία – Πόλις Καλλιθέας 59-68

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα: 12-24, 29-41, 41-52, 59-68

Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας, Κριθινάκης 4, Σκεμπής 2, Μαραυγάκης 6(1), Χρυσουλάκης 4, Μαραγκάκης 9, Σταμούλης 6(1), Κωνσταντίνου, Μπαλάφας 17, Μπελεφάντης, Τζαγκαρούλης 5, Δουλγεράκης 6.

Πόλις Καλλιθέας (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 7(1), Τσάτας 2, Κόκκινος, Καρλάφτης 10(1), Κωσταντώνης 12(3), Δεληζιώτης 14(4), Κασπαριάν 9(1), Λάβαρης, Λάφτσης 7(1), Τσεμπελής, Μακρόπουλος 7, Νουόκε.

 

Ιωνικός ΝΦ – Κάδμος 74-97

Διαιτητές: Χριστινάκης – Καρανικόλα.

Τα δεκάλεπτα: 21-33 , 37-56 ,54-74, 74-97.

Ιωνικός Ν.Φ.(Σταϊκοπουλος): Γιανιώδης 6,Μελλεούνης 19 (1), Σβερκούνος 22 (2), Σβορώνος 9 (1), Χριστοδούλου 7, Σωτηρίου 2, Τσούπρος 3 (1),Παπανδρέου 6, Ατυλιανός, Καμπανάς, Κριτσοτάκης, Καφούρος.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Τομαράς 22 (5), Μητρόπουλος 11 (3), Σαμουρέλης 10, Δρακάκης 16, Κουπές 8 (1), Παπαδάκης 3 (1), Χαρατσής Γ. 13 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Χαρατσής Π., Νικολάου, Μπεκρής, Κατσούλας.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10

2. Πόλις 9

3. Κορωπί 9

4. Σπόρτιγκ 9

5. Διαγόρα Δρ. 8

6. Κάδμος 8

7. Αρχάγγελος 8

8. Εργοτέλης 8

9. Ικαρος Ν.Σ. 7

10. Ηρόδοτος 6

11. Ακαδημία Ρεθ. 6

12. Πεύκη 6

13. Αιγάλεω 6

14. Ιωνικός Ν.Φ. 5

 


3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Γρεβενών - Αίολος Αστακού  Διακοπή
Μελίκη - Εδεσσα 85-68
Βόνιτσα - Αγρίνιο 70-83
Μεταμόρφωση Βόλου- Διόσκουροι Κοζάνης  65-57
Σιάτιστα - Καστοριά  77-83
Ηρακλής Κοζάνης - ΑΕΛ 75-86
Καρδίτσα - Νίκη Βόλου  55-48

Βόνιτσα - Αγρίνιο  70-83

Διαιτητές: Τσιαπλής-Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 26-17, 35-46, 55-62, 70-83

Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 10 (2), Κοντογιάννης 5, Αρέθας 7, Πέρλης 14 (2), Μπουρσινός, Καραμπάς 10 (1), Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 18, Μαζαράκης, Παπανελόπουλος.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 2, Τσατάλας 5, Σταμούλης, Σταμουλάκης, Πατσέας, Τσιρώνης 12, Μίχου 12, Γεωργούλας 21 (2), Μακρής 8, Γκόβας 23 (4).

Μελίκη - Πανεδεσσαϊκός 85-68

Διαιτητές: Μουτζούρης-Εμμανουήλ

Δεκάλεπτα: 22-18, 43-34, 61-51, 85-68

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (1), Μαυρίδης 12 (1), Δημητριάδης 2, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Καρατζάς 2, Κοτσαμπάσης 11, Λέφας 6, Παραπούρας 25 (2), Τζουνόπουλος 9, Ρογγότης 2.

Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Τσάμης 2, Καρνάβας 15, Δημητρόπουλος 12, Μάρκου, Στρέπκος 1, Χρήστου 3, Μαρκόπουλος 4, Λελούδας, Θεοδώρου 4, Τακατζόγλου 12 (3), Σπανός 7, Κλιμιτσάρης 8 (1).

Σιάτιστα - Καστοριά 77-83

Διαιτητές: Δημάδης-Μυσιρλής  

Δεκάλεπτα: 17-18, 36-44, 55-61, 77-83

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Παππάς, Γράβας 7, Ρέππας Χ. 25 (2), Παπαθωμάς 2, Ρέππας Ν. 8, Καλαμπούκας 2, Τζώνος Γ. Ι., Τζώνος Γ. Α. 8 (2), Χιόνος 17 (1), Τσιαούσης 8.

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 3, Λέκκος, Δίτσιος 2, Γυμνόπουλος 20 (2), Αντωνιάδης 12 (2), Καραμήτσος 11, Ντάλλης 4, Τασιούδης 16 (1), Τεπετίδης 12 (3), Πανταζής, Σταϊος 1, Κόκουρας 2.


Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζ. 65-57

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μελανίδης  

Δεκάλεπτα: 26-20, 41-35, 55-45, 65-57

Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 13 (1), Ζήσης 3 , Παπούλιας 13 (1), Παρασκευάς 17 , Σκαμαγκάς , Τσιτσιγιάννης , Κότας , Γιωτόπουλος 9 , Αγκρής,  Νάνης 10.

Διόσκουροι Κοζ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 8, Σκορδάρης 2 , Ντόβας 15 (2), Καρανώτας Σ. 18, Ζολώτας 6 , Γκλιάνας 4, Μπάρμπας , Καρανώτας Τ. 2 , Ανδρίτσος 2 .

Καρδίτσα – Νίκη Βόλου 55-48

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 11-10, 31-21, 45-37, 55-48

Καρδίτσα (Παππάς): Θώδης 2, Τσιαμούρας 17 (3), Παππάς Κ. 3 (1), Γεωργίου 5 (1), Παπαδόπουλος 18, Αντωνίου 3 (1), Κομποδιέτας 7 (1).

Νίκη Βόλου (Καραϊσκος): Τζίνης 5 (1), Κατσαλής, Βασδέκης, Τσώλης 19 (1), Κετούλας 3, Τάσος 12, Τοκατλίδης 9

Ηρακλής Κοζ. -ΑΕΛ 75-86

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 15-25, 35-44, 57-61, 75-86

Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Γιδάρης, Τσακμάκης 4, Πουλιώνης 8, Σιδέρης 6, Δούμας, Κόμαρης 3, Κέκελης 9 (1), Αζής, Παπούλιας 10, Τσιλιγιάννης, Γιαννουζάκος 11(1), Γιαννούλης 24.

AEΛ (Παπαδόπουλος): Κουρής, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 24 (3), Τσιλούλης 5, Τσούτσος 9 (1), Μηλιώνης 11, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 5 (1), Πολίτης 23 (3), Μπλιάτζας, Ψάλτου 9, Κόκκας.

Η βαθμολογία

1.ΑΕΛ    10
2.Καστοριά    9
3.Αίολος Αστακού *     8
4.Αγρίνιο     8
5.Μεταμόρφωση Β.    8
6.Μελίκης    8
7.Ηρακλής Κοζ.    8
8.Διόσκουροι Κοζ.    7
9.Σιάτιστα     7
11.Νίκη Βόλου     7
10.Καρδίτσα     7
12.Βόνιτσα     6
13.Πανεδεσσαϊκός     5
14.Πρωτέας Γρ. *    4


* Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
 

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ευκαρπία - Τιτάνες Δράμας  67-62
Μακεδονικός - ΚΑΟΔ 74-70
Μαντουλίδης - Ελευθερούπολη 71-77
ΠΚ Νεάπολης - Ιωνικός Ιωνίας  62-70
Αγ. Βαρβάρα - Ικαροι Σερρών 59-65
Πολύγυρος - Ορφέας Ν. Σκοπού  82-76 (65-65 κ.α.)

 

Αγία Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών 59-65

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ρούκας

Δεκάλεπτα: 13-20, 25-33, 41-45, 59-65

Αγ.Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Μαλαθούνης 1, Φραγκόπουλος, Σιώπης, Μητρούλης 2, Μπάμπουλης 3 (1), Μουσίκας 5 (1), Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 12, Μπαναβάκης 4, Κάτσικας 17 (1), Φασουλάς 9, Μαδεμλής 3.

Ικαροι Σερρών  (Ποργιόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 5, Καλογεράτος 16 (4), Τράκας 20 (2), Χορτομάρης 6, Γ. Παπαδόπουλος 9, Γκουτζιάς 6, Χατζής 3 (1), Σαββίδης, Δημητράκης.

Ευκαρπία – Τιτάνες Δράμας 67-62

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 14-13, 31-27, 52-46, 67-62

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. 13 (3),  Τζινόπουλος 9 (2), Χατζηβασιλειάδης, Δώδος 2, Χατζημιχαηλίδης Ν. 8 (2), Παπαευαγγέλου 14, Σεφερίδης 3, Γιώρτσιος Χρ., Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 16, Τσίρμος, Γιώρτσιος Αθ.

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 6 (2), Μανιώτης 17 (3), Καρατσομπάνης 17, Κακατσίδης 3(1), Παρλακίδης, Τοσουνίδης, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 5, Γεδίκης, Εξουζίδης 14, Δημούδης.

Πολύγυρος  - Ορφέας Ν.Σκοπού 82-76 (65-65κ.α.)

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ρούκας

Δεκάλεπτα: 15-15, 28-39, 49-53, 65-65, 82-76

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 14, Χαρτόπουλος 8, Δ. Ζαγορίτης , Παπασαραφιανός 2, Κρομμύδας 22, Βογιατζής 5 (1), Α. Ζαγορίτης, Χρηστίδης Δ, Αποστολίδης, Πιπιλιάρης 21 (1), Κοτζαγιάννης 10, Στοιβαχτάρης.

Ορφέας Ν.Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 20 (4), Ντίκογλου , Καβαργύρης, Σουλούγκας 6 (1), Κουτσιαντζής, Καντσουρίδης, Τσανάκας 3 (1), Καδής 10 (2), Χατζηπέτρου 14, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 8 (1), Γκουτζιομήτρος 13 (1).
 
Μαντουλίδης- Ελευθερούπολη 71-77

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 17-18, 36-30, 57-45, 71-77

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Λεμονάκης 5 (1), Ρεφατλάρι 3 (1), Τάκης 3, Καμάρας 22 (3), Ανδρεάδης 6, Γκαβέζος 16 (2), Χρηστίδης 5, Γαϊτανίδης 2, Θεοδωρίδης, Τσιακίρης 7 (1), Βαϊντερλής.

Ελευθερούπολη (Μουλάκης): Απαζίδης, Ρότσας 9 (3), Γκούμας 10 (1), Καλεάδης 2, Μουλάκης 25 (4) Αμπελακιώτης 25, Δανίκας 4 Αμπεριάδης 2, Γούλας.

Μακεδονικός  -ΚΑΟΣ   74-70

Διαιτητές: Τσοκόλης-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 14-24, 38-35, 62-51, 74-70

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 11 (3), Κοντσές 17 (1), Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης, Λυχριδάς, Παπαδόπουλος 3 (1), Χαλάτσης, Γρηγορίου 3, Πηλακούτας 11, Μποβασιανός 14, Νικάκης 12, Γραβάνης 3.

ΚΑΟΣ (Τσακίρης): Τσολάκης, Κοτσάμπασης 8, Μαστοράκης 3 (1), Σιδηρόπουλος 18, Δελόγλου 3 (1), Ζηκούλης 15 (2), Τσαβλίδης 6 (2), Στάσας, Παπανικολάου 11 (2), Χατζηπαραδείσης 4 (1), Μπακαβός 2, Επιτρόπου.
 
Νεάπολη – Ιωνικός Ιωνίας 62-70

Διαιτητές: Πετανίδου-Αγραφιώτης

Δεκάλεπτα: 10-23, 27-35, 42-48, 62-70

Νεάπολη (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 4, Θεολόγου 10, Χριστοφόρου, Τζουβάρας 7 1, Κοσμίδης 9, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 8, Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 4, Ταουκίδης 13, Τσαλικίδης 5 (1).

Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Ρούζιος Π., Παναγιώτου 9, Τερσενίδης 7, Ζεϊμπέκης 14 (1), Μπάρκος 3 (1), Παπαβασιλείου 2, Φλιάτης Ι. 13 (1), Φλιάτης Γ. 16, Ακριτίδης 4, Καρούζος 2.

Η βαθμολογία
1.Ιωνικός Ιωνίας     9
2.Μακεδονικός     9
3.Πολύγυρος *    8
4.Ευκαρπία    8
5.Σταυρούπολη    8
6.Νεάπολη     7
7.Τιτάνες     7
8.Ελευθερούπολη     7
9.Ορφέας Ν. Σκοπού   *    6
10.Μαντουλίδης    6
11.Ικαροι Σερρών *     5
12.Αγ. Βαρβάρα *     5
13.Ζέφυρος *     5
.
* Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ–  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΑΕ  ΣΥΚΕΩΝ, για  την  6η Αγωνιστική  του Πρωταθλήματος  της  Α1’  Εθνικής  Κατηγορίας  Γυναικών  της 09/11/2014 αντί ώρας 12.00,  θα διεξαχθεί ώρα 14.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ.

O αγώνας ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  της  08/11/2014,  για  την  5η  αγωνιστική  της  Α2’  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, θα τελεσθεί  «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την  υπ΄αριθ.  622/30-10-2014  Απόφαση  του  Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου Ε.Ο.Κ..Δικαίωμα  εισόδου  στο  γήπεδο  έχουν  συνολικά  τριάντα  (30)άτομα  από  το  κάθε  Σωματείο  και  συγκεκριμένα  οι  Αθλητές,  οι  δύο Προπονητές,  ο  Γιατρός,  ο  Φυσιοθεραπευτής  και  δεκατέσσερα  (14)ακόμη  άτομα,  που  αναγράφονται  σε  ειδική  κατάσταση  (Άρθρο  82 ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ – 8, Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).


O αγώνας  ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  –  KO ΧΟΛΑΡΓΟΥ  της  09/11/2014,  για  την  5η  αγωνιστική  της  Β’ Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  (1ος Όμιλος),  θα  τελεσθεί  «κεκλεισμένων των θυρών» μετά  την  υπ΄αριθ.  612/09-05-2014  Απόφαση  του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου Ε.Ο.Κ..Δικαίωμα  εισόδου  στο  γήπεδο  έχουν  συνολικά  τριάντα  (30)άτομα  από  το  κάθε  Σωματείο  και  συγκεκριμένα  οι  Αθλητές,  οι  δύο Προπονητές,  ο  Γιατρός,  ο  Φυσιοθεραπευτής  και  δεκατέσσερα  (14)ακόμη  άτομα,  που  αναγράφονται  σε  ειδική  κατάσταση  (Άρθρο  82 ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ – 8, Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).

Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας  ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ –ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ Π., για την 10η Αγωνιστική του Πρωταθλήματοςbτης Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 14/12/2014,θα  διεξαχθεί  στις  13/12/2014  και  ώρα  17.00  στο  κλειστό γυμναστήριο ΑΝΑΤΟΛΙΑ.


O  αγώνας  ΑΟ  ΝΗΑΡ  ΗΣΤ  –  ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  της 09/11/2014,  για  την 5η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  (1ος Όμιλος),  θα  τελεσθεί  «κεκλεισμένων  των θυρών» μετά  την  υπ΄αριθ.  610/09-05-2014  Απόφαση  του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου Ε.Ο.Κ..Δικαίωμα εισόδου στο γήπεδο έχουν συνολικά τριάντα (30) άτομα από το κάθε Σωματείο και συγκεκριμένα οι Αθλητές, οι δύο Προπονητές, ο Γιατρός, ο Φυσιοθεραπευτής και δεκατέσσερα (14) ακόμη άτομα, που αναγράφονται σε ειδική κατάσταση (Άρθρο 82 ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ – 8,Κανονισμών Ε.Ο.Κ.).

Ο αγώνας  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  ΓΣ  ΧΑΛ.  –  ΕΣΠΕΡΟΣ  ΑΟΠΑ,  για  την  5η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (1ος όμιλος) της 09/11/2014 αντί ώρας 17.00 και του κλ. Γυμναστηρίου Μ.  ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ,  θα  διεξαχθεί  ώρα  16.30  στο  κλειστό γυμναστήριο ΠΕΥΚΗΣ Β’.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Γ΄ Εθνική Ανδρών – 4η αγωνιστική

Ενωση Ιλίου, Κρόνος Αγ. Δημητρίου και Αίολος Αστακού είναι οι ομάδες που παρέμειναν αήττητες μετά και την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής των Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου 75-61

Πεντέλη-Πέραμα 71-54

Μανδραϊκός-Κρανίδι 88-63

Νίκη Αμαρ.-Ακάδημος 82-43

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Προμηθέας Χαλ. 70-56

Έσπερος ΑΟΠΑ-Νήαρ Ηστ 59-61

Χαλάνδρι-Ζάκυνθος 83-78

 

Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου 75-61

Διαιτητές: Γαννακουδάκης-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 20-20, 36-38, 55-49, 75-61

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Γ. 6 (1), Φούντας 3 (1), Μητρόπουλος 8, Τσολάκης 29 (2), Παπαηλίου, Μπέλλας Ο. 20 (1), Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 3.

Κεραυνός Αιγίου (Ζωντός): Μοσχοβάκης 7 (1), Τσιρώνης 3 (1), Κάντας, Παπανικολάου, Κεφαλάς 27 (3), Βουρνάς 7, Λάφης 9, Λυμπέρης 8, Παπαγεωργίου.

Μανδραϊκός-Κρανίδι 88-63


Διαιτητές: Βαλούρδος-Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 15-20, 36-38, 68-46, 88-63.

Μανδραϊκός(Γκόλαντας): Καλεμτζάκης 20 (1), Αττίκος 13, Ηλιάδης 13 (1), Μπαλάφας 12 (2), Σακελλάρης 11, Μακρής 6 (1), Κυρίτσης 6 (1), Καμπερίδης 5 (1), Κοντούλης 2.Μεντενής, Γιάννου, Μάκος.

Κρανίδι(Γκολάντας): Μπόγρης 8, Παπαδημητρίου 6, Γαλάνης, Τζινόπουλος 18(1), Καπογιάννης, Κωνσταντίνου, Προσίλης Κ.13 (2), Πουλής Α., Κοντογιάννης 11 (2), Κοριζής 5 Πουλής Ι. 2.

Νίκη Αμαρουσίου-Ακάδημος 82-43

Διαιτητές: Μπανασάκης, Χατζημάρκος

Δεκάλεπτα: 14-10, 41-19, 63-29, 82-43

Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 13 (2), Τσέκενης Γ. 2, Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 15 (2), Κοντογιάννης 8 (1), Κυπριτζόγλου 6 (1), Γεωργακόπουλος 7, Γιατράκος 5, Σαλτουρίδης 12, Μούγιος 8, Θωμόπουλος 4.

Ακάδημος Καλαμάτας (Νόντας): Λουρμπέας 8, Γιαννακέας-Πατριαρχέας, Καραμπάτσος 3, Τσικούρης, Σκοπέτος, Αλοίμονος 8, Γιαννακόπουλος, Γιαννουλάκης 5, Φωτάκης, Καζολέας 4, Ντυμένος, Καλογερόπουλος 15.

Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου-Προμηθέας Χαλ. 70-56


Διαιτητές: Λουκαράκης-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 12-13, 29-25, 53-40, 70-56

Απόλλων Αρχ. Κορ. (Οικονομάκης):Καραχοντζίτης 14 (2), Παπασταματάκης, Στεφανής 4, Κατσαμάκης 11 (1), Βαμβακάς 4, Ξιάρχος 5, Δανιήλ 12 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Τρυφωνόπουλος 7, Χρήστου, Γδύσης, Γκρέκας.

Προμηθεάς (Νικητόπουλος): Καραθανασόπουλος 6 (2), Καραθανασόπουλος Α. 2, Σπετσιέρης 3 (1), Λοΐζος 2 Τασόπουλος 4, Καρούζος 14 (2),Βασαμούλης 4 (1), Ρώσσης 5, Ανδρουλάκης 3 (1), Μαλούκος 13.

 

Εσπερος ΑΟΠΑ-Νηαρ Ηστ 59-61

Διαιτητές: Ζέρβας και Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-14, 34-33, 44-44, 59-61

Εσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Φραντζής 7, Σταυράκης 3, Χατζηκάλφας, Αποστολόπουλος, Μέλνικς 8, Στυλίδης 11, Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 11 (1), Δίπλαρος 10 (1), Αγγελόπουλος 6, Λυμπέρης 3.

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης, Ζεχερλής, Σμυρλής 3 (1), Ταταρούνης 15, Καπετζόγλου 20 (2), Κουρής, Σπανάκος 6, Καρασταμάτης 17 (1).

 

Χαλάνδρι-Ζάκυνθου 83-78

Διαιτητές: Λιότσος – Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 17-23, 36-45, 55-61, 83-78

Χαλάνδρι (Καρούτζος): Γκόλιας 11 (3), Δρακόπουλος 14, Στεργίου, Παπαντωνίου 14 (3), Γιαννακόπουλος, Αλεξόπουλος 17, Γεμενής, Χαϊδεμένος 11 (1), Σάλτης, Τσουμάνης 4, Σβάρνας 7, Λυπημένος 5 (1), Αθανασίου.

Ζάκυνθος (Μπεκές): Καρβούνης 20 (5), Παπάδης 3 (1), Μπάρτζος 13 (1), Ζαχαράκης 14 (2), Καραμπάτσος 6, Στέφος 15, Νικολόπουλος 1, Κοτσέτας 4 (1), Μπουλογιώργος, Ζάγκλας, Μουλάς 2.

 

Πεντέλη-Πέραμα 71-54

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Αντωνίου

Δεκάλεπτα: 20-18, 38-26, 55-44, 71-54

Πεντέλη (Καρακώστας): Καρκανίδης 4, Γάσπαρης, Χατζηκωστής 11(3), Κατσαντώνης, Μανιάτης 13, Αυγενικός 13(1), Λουγιάκης 2, Χαρτοματσίδης, Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 6, Καραβασάνης 20 (2), Μαντζιώρης 2.

Πέραμα (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 7, Καΐρης 15(1), Κοροπούλης 1, Γουρνάς 2, Κουκουβάκης 2, Διαμαντόπουλος 4, Σωτηρίου 5(1), Ιωάννου 14, Πετράκος, Φωστέρης 2, Ντακούλιας 2.

 

 

Η βαθμολογία

1. Ενωση Ιλίου 8

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 7

3. Χαλάνδρι 7

4. Νίκη Αμαρούσιου 6

5. Κεραυνός Αιγίου 6

6. Πεντέλη 6

7. Απόλλων Αρχ. Κορ. 6

8. Ζάκυνθος 6

9. Προμηθέας Χαλ. 6

10. Μανδραϊκός 6

11. Νήαρ Ηστ 6

12. Ακάδημος 5

13. Κρανίδι 5

14. Πέραμα 4

 

2ος Ομιλος

 

Εργοτέλης-Κορωπί 76-72

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Σπόρτιγκ 57-65

Πεύκη-Ιωνικός ΝΦ 75-62

Κάδμος-Ηρόδοτος 75-68

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρχάγγελος 66-64

Διαγόρας Δρ.-Ακαδημία Καλ. 77-57

Πόλις Καλλιθέας-Αιγάλεω 73-60

 

Πόλις Καλλιθέας - Αιγάλεω 73-60

Διαιτητές: Χριστίδης - Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 22-16, 43-30, 56-45, 73-60

Πόλις (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 6(2), Τσάτας, Κόκκινος 20, Καρλάυτης 2, Κωνσταντώνης 5(1), Βελιζιώτης 9(1), Κασπαριάν 19(2), Λάβαρης 3, Λαφτσής 3(1), Μακρόπουλος 6, Κωνσταντίνου.

Αιγάλεω (Χρυσαλάς): Αθανασιάδης 2, Χανιώτης Α., Καράβολας 25(1), Χανιώτης Δ., Μπάζιος 9, Σακελλαρόπουλος 9, Μιλεντίγιεβιτς 13(1), Κωνσταντινίδης 2.

 

Πεύκη-Ιωνικός Ν.Φ. 75-62

Διαιτητές: Φασόλης- Γκαμήλη

Δεκάλεπτα: 19-24, 37-35 ,53-43, 75-62

Πεύκη (Μποζίκας, Μπαρλάς): Δρικόλιας, Βούλγαρης, Βιδάλης 6 (1), Γαπκιάδης 22 (3), Νικολαΐδης 4, Λογοθέτης 4, Κοκκινάκης, Μπαρμπαρής 3, Εμίρης 16 (2), Ματαλιωτάκης 7, Βουκάκης 13.

Ιωνικός Ν.Φ. (Σταϊκόπουλος, Νταραλάς): Φράντζεσκος 5 (1), Χριστοδούλου 10, Μαυραγάνης 8 (1), Σβερκούνος 7 (1), Σβορώνος 12, Κριτσωτάκης, Γιαννιώδης 8, Σωτηρίου 6 (2), Τσούπρος 2, Μελεούνης 2, Παπανδρέου 2.

 

Εργοτέλης-Κορωπί 76-72

Διαιτητές: Καρακάσης-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 21-11, 37-34, 57-49, 76-72

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 4, Καρακωσταντάκης 12(1), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 22(3), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης 6(1), Σκαρλάτος 12(2), Βασιλειάδης 9, Μπουμπάρης Αρναουτάκης 4, Κομψέλης, Καραλής 7.

Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης, Μελάς 12, Κουργιας, Παπαδόπουλος, Υφαντής 16 (1), Τύρλας 17, Κερασοβίτης 9, Νικολου, Κούσουλας 18(4), Τριπολιτσιώτης.

 

Ικαρος Νέας Σμύρνης-Σπόρτιγκ 57-65

Διαιτητές: Πολυχρόνης-Ορφανός Ιορδ.

Δεκάλεπτα: 19-19, 32-38, 41-52, 57-65

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης, Φαλέκας 14, Βλασσόπουλος, Βούζας 12(1), Ντεφούδης 5, Συριστρατίδης 16, Μπελίτσης 1, Δαρμογιάννης 9(1), Καννάς

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 8, Ηλιάδης, Μπαλαμπάνης, Πασπαλάς 8, Βαρθακοκοίλης 8, Χαρακτινός 12(3), Πρόγκας, Πλουτέτσκι 9, Φιλιππόπουλος 6, Τσαπρούνης 14

 

Κάδμος-Ηρόδοτος 75-68

Διαιτητές: Κοντίλης-Σπυρόπουλος Σπ.

Δεκάλεπτα: 28-15, 42-32, 58-53, 75-68

Κάδμος (Αναστασίου): Σαμουρέλης 15, Τομαράς, Παπαδάκης, Χαρατσής Π., Κατσούλας 7, Γκρινιάρης 21(3), Χαρατσής Ι. 13(1), Μπεκρής 2, Κουμπές 7(1), Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 8(2).

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Τσαμπής 16, Μαϊστρέλης 6(1), Χρύσης 29(1), Καρλάφτης, Γρύλλης 6(2), Παρδακάς 2, Μητρόπαπας, Βαρνάβας 1, Χωματάς, Μαυρόπουλος 8(1), Χαρατσής.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρχάγγελος 66-64

Διαιτητές: Μαντήλας- Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-12, 26-26, 39-37, 66-64

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Σαββάτης): Νικατζάμ 5, Στραγανιώτης 18, Μάτσος 2, Ξιούρας 8(2), Μπάλας 3(1), Δορκοφίκης 2, Αντωνόπουλος, Φρουσκλιάς 12, Χαλβατζής 12, Γιαννόπουλος 4(1).

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 16(1), Κουϊμτζίδης, Μητσού, Ντέντα 2, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 8, Αγγελόπουλος 18(2), Σκορδάλης 4(1), Κούρος, Εκινέ 16(2).

 

Διαγόρας Δρ. – Ακαδημία 77-57

Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Νάστος

Δεκάλεπτα: 24-11, 42-29, 59-40, 77-57

Διαγόρας (Παύλος): Ντόκος 3(1), Μονέος 7(1), Κουμπούρας 15(1), Μακρής 15 (3), Μουζακιώτης, Ζούκας 16, Μαυροειδάκος 1, Γεράνιος, Κορρές 4, Περγάντης, Παπαϊωάννου 2, Ντιφάντης 14.

Ακαδημία (Θεοδωρουλάκης): Κωνσταντίνου, Κριθανάκης 5(1), Σκέμπη 4, Μαυραγάνης 7(1), Χρυσουλάκης 2, Μαραγκάκης 12, Σταμούλης 3(1), Νταλιάνης, Μπαλάφας 20, Μπελεφάντης, Τζαγκαρούλης, Δουλγεράκης 4.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 8

2. Σπόρτιγκ 7

3. Κορωπί 7

4. Πόλις 7

5. Αρχάγγελος 7

6. Εργοτέλης 7

7. Διαγόρα Δρ. 6

8. Ικαρος Ν.Σ. 6

9. Κάδμος 6

10. Ηρόδοτος 5

11. Πεύκη 5

12. Ακαδημία Ρεθ. 5

13. Αιγάλεω 4

14. Ιωνικός Ν.Φ. 4

 

 

3ος Ομιλος

 

Νίκη Βόλου - Πρωτέας Γρεβενών 68-64

Αίολος Αστακού - Μελίκη 91-57

Πανεδεσσαϊκός - Βόνιτσα 60-76

Αγρίνιο - Μεταμόρφωση Βόλου 70-56

Διόσκουροι Κοζάνης - Σιάτιστα 76-72

Καστοριά - Ηρακλής Κοζάνης 73-64

ΑΕΛ - Καρδίτσα 92-68

 

Αγρίνιο – Μεταμόρφωση Βόλου 70-56

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 21-14, 37-32, 49-42, 70-56

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 2, Τσατάλας 13, Σταμούλης, Σταμουλάκης 5 (1), Τσιρώνης 9, Μήτσου 6 (2), Γεωργούλας 10, Μακρής 9, Γκόβας 16 (1).

Μεταμόρφωση Β. (Μυριντζής): Καραγεώργος 15 (2), Ζήσης, Παπούλιας 14, Παρασκευάς 12 (1), Σκαμαγκάς, Τσιτσιγιάννης 2, Κότας, Γιωτόπουλος 8 (2), Διανέλος 5, Αγκρής.

 

Πανεδεσσαϊκός - Βόνιτσα 60-76

Διαιτητές: Μανιός-Μαραθιώτης

Δεκάλεπτα: 21-20, 34-35, 52-48, 60-76

Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Καρνάβας 28, Χρήστου , Σπανός 5(1), Δημητρόπουλος 9, Τσάμης 2, Στρέπκος 7, Μαρκόπουλος 9(1), Λελούδας, Θεοδώρου, Τακατζόγλου, Κληντσάρης, Παζάρκας.

Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 8, Κοντογιάννης 12, Αρέθας 16, Πέρλης 19, Κόκκαρης, Μπουρσινός, Καραμπάς 9, Μάρης, Τσιτσώνης 6, Μανδαλάκης 6, Παπανελόπουλος, Μαζαράκης.

 

Νίκη Βόλου - Πρωτέας Γρεβενών 68-64

Διαιτητές: Καλέσης-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 15-14, 34-29, 54-45, 68-64

Νίκη Βόλου (Καραϊσκος): Τζίνης 7 (1), Κατσαλής 11 (3), Βασδέκης, Τσώλης 24 (2), Κετούλας 3, Τάσος 13, Τοκατλίδης 10.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 7(1), Γιαννάκης 11, Μουράτογλου 11,Ρίγκος 2, Κολοβός 2, Συλλάκος 4, Μαλιούρας 6, Πετρίδης 4, Τζήμας 17 (2), Παπαθεοδώρου.

 

Καστοριά - Ηρακλής Κοζάνης 73-64

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 15-13, 31-29, 57-45, 73-64

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Παπαδημητρίου, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 16, Αντωνιάδης 2, Καραμήτσος 9, Ντάλλης 17 (3), Τασιούδης 12 (1), Τεπετίδης 2, Πανταζής 2, Σταϊος 3 (1), Κόκουρας 8.

Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Καρέντζος, Τσακμάκης 6, Γιαννουζάκος 16 (2), Πουλιώνης 2, Κέκελης 10 (2), Κόμαρης 2, Σιδέρης 3 (1), Αζής, Παπούλιας, Τσιλιγιάννης 2, Γιαννούλης 23.

 

Διόσκουροι Κοζάνης - Σιάτιστα 76-72

Διαιτητές: Νάκας-Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 16-17, 41-36, 56-56, 76-72

Διόσκουροι Κοζ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 26 (2), Σκορδάρης 2, Ντόβας 6, Καρανώτας Σ. 12, Ζολώτας 14, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας 4, Καρανώτας Τ. 8, Ανδρίτσος 2.

Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Χιόνος 23 (4), Γράβας, Ρέππας Χ. 19 (2), Παπαθωμάς, Γεωργάκας, Ρέππας Ν. 3, Καλαμπούκας 2, Τζώνος Γ. Ι., Τζώνος Γ. Α. 16 (3), Στεργίου, Τσιαούσης 9 (1).

Αίολος Αστακού - Μελίκη 91-57

Διαιτητές: Καραλής-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 30-15, 60-29, 73-43, 91-57

Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγεώργος 2, Πανάρας 10 (1), Ψάλτου 6 (1), Σούλας 2, Θωνιάτης 8 (2), Κακλαμάνος 12 (2), Πάππος 11 (1), Χουλιάρας 6, Καλισώρας 14 (4), Θωμάς-Λυμπάρης 18, Δουρούκης 2.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυρίδης 10 (1), Δημητριάδης, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Καρατζάς, Παπαδόπουλος, Κοτσάμπασης 7 (1), Λέφας 9, Παραπούρας 18 (2), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.

 

ΑΕΛ - Καρδίτσα 92-68

Διαιτητές: Δημάδης-Μυσιρλής

Δεκάλεπτα: 24-17, 49-27, 74-58, 92-68

AEΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 6, Σαριμπαλίδης 2, Τσιλούλης 27 (4), Τσούτσος 11(1), Μηλιώνης 5 (1), Κονδυλόπουλος 3, Σταυρόπουλος 3 (1), Πολίτης 19 (3), Ψάλτου 16, Κόκκας .

Καρδίτσα (Παππάς):Δεσπούλης 5 (1), Μπράχος, Θώδης 2, Τσιαμούρας 8(2), Παππάς Κ. 10 (2), Γεωργίου 16 (2), Μπραϊμιώτης, Παπαδόπουλος 13, Αντωνίου 14 (3), Κουρεπής .

Η βαθμολογία

1.Αίολος Αστακού 8

2. ΑΕΛ 8

3. Καστοριά 7

4.Ηρακλής Κοζ. 7

5.Αγρίνιο 6

6. Διόσκουροι Κοζ. 6

7.Νίκη Βόλου 6

8.Μεταμόρφωση Β. 6

9.Στιάτιστα 6

10.Μελίκη 6

11. Καρδίτσα 5

12. Βόνιτσα 5

13. Πρωτέας Γρ. 4

14. Πανεδεσσαϊκός 4

 

 

4ος Όμιλος

 

Ζέφυρος - Ευκαρπία 54-58

Τιτάνες Δράμας - Μακεδονικός 102-96 (79-79 κ.α.,102-96 α' παρ.)

ΚΑΟΣ - Μαντουλίδης 73-68

Ελευθερούπολη - ΠΚ Νεάπολης 80-70

Ιωνικός Ιωνίας - Αγ. Βαρβάρα 92-57

Ικαροι Σερρών - Πολύγυρος 63-69

Ρεπό ο Ορφέας Ν. Σκοπού

 

Ιωνικός Ιωνίας. - Αγία Βαρβάρα 92-57

Διαιτητές: Ξέρας-Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 32-17, 53-28, 75-46, 92-57.

Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Ν. Μητακίδης 2, Π. Ρούζιος 3, Παναγιώτου 12 (2), Τερσενίδης 9, Ζεϊμπέκης 12 (2), Μπάρκος 10 (2), Παπαβασιλείου 3 (1), Ι. Φλιάτης 2, Σέφκας 2, Γ. Φλιάτης 23 (1), Ακριτίδης 2, Καρούζος 12.

Αγ.Βαρβάρα (Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης 3, Σαμαράς, Σιώπης 6, Μητρούλης 2, Ράμμος 7 (1), Μουσίκας 2, Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 9, Μπαναβάκης, Κάτσικας 2, Φασουλάς 12 (1), Φραγκόπουλος 7.

 

Ζέφυρος - Ευκαρπία 54-58

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Παπαδόπουλος Χρ

Δεκάλεπτα: 11-14, 24-31, 31-43, 54-58,

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής, Μυλωνάς 5, Αλεξανδρίδης 7, Κλουντζός 15 (2), Σουλάκης 5 (1), Στυλιανού 7 (1), Παππάς, Σταφυλάς, Κλωναράς 9, Σπάχος, Καραϊσκος 6, Παπούδος.

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ 5(1), Τζινόπουλος 8, Χατζηβασιλειάδης 4, Δώδος, Χατζημιχαηλίδης Ν 3, Παπαευαγγέλου 11(3), Σεφερίδης, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 21 (1), Τσίρμος, Γιώρτσιος Αθ. Μανδάνης .

 

ΚΑΟΣ- Μαντουλίδης 73-68

Διαιτητές: Σιταρίδης-Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 15-19, 35-39, 65-56, 73-68

ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Τσολάκης 4, Κοτσάμπασης 8, Μαστοράκης 4, Παπανικολάου 12 (2), Ζηκούλης 26, Τσαβλίδης 2, Στάσας, Μπακαβός 2, Χατζηπαραδείσης-, Βαλσαμίδης 3, Σιδηρόπουλος 12.

Μαντουλίδης(Καραμανώλης): Λεμονάκης 2, Ρεφατλάρι 5 (1), Τάκης 8 (1), Καμάρας 14 (4), Ανδρεάδης 14, Μπίλιος 2, Γκαβέζος 3, Χρηστίδης 9, Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης 4, Τσιακίρης 7 (1).

 

Ελευθερούπολη- Νεάπολη 80-70

Διαιτητές: Καρακώστας-Κετούλας

Δεκάλεπτα: 26-18, 51-38, 73-50, 80-70

Ελευθερούπολη (Τσολάκης): Μουλάκης 31 (4), Απαζίδης 10 (2), Ρότσας 13 (3), Γκούμας 9 (1), Δανίκας 11, Παπαζούδης, Καλεάδης 6, Γαϊτατζής.

Νεάπολη(Γκένογλου- Τασόπουλος): Λουλουδιάδης 3 (1), Θεολόγου 8, Τζουβάρας 3, Τσαλικίδης 11 (1), Ζησόπουλος 5 (1), Κολοκυθάς 16 (2), Παντούλας 2, Σαχινίδης 3, Δημητρόπουλος 2, Δέλλας 10, Α. Ταουκίδης 2, Χριστοφόρου 5 (1).

 

Ικαροι Σερρών – Πολύγυρος 63-69

Διαιτητές: Τσοκόλης-Μπίκης

Δεκάλεπτα: 13-17, 30-32, 43-47, 63-69

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 19 (2), Δημητράκας 2, Καλογεράτος, Τράκας 14 (1), Χορτομάρης 9 (3), Παπαδόπουλος 2, Φραγκούλης, Χατζής 9, Ζλάτκος 2, Σαββίδης Γκουντζιάς 6.

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης, Ζαγορίτης Δ., Παπασαραφιανός 8 (2), Βογιατζής 15 (5), Ζαγορίτης Α., Χαρτόπουλος 4, Κρομμύδας 12, Αποστολίδης 5, Χαριστός, Στιβαχτάρης, Πιπιλιάρης 13, Κοτζαγιάννης 12.

 

Τιτάνες Δράμας – Μακεδονικός 102-98 (79-79 κ.α., 102-96 α' παρ.)

Διαιτητές: Ταρενίδης- Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 23-18, 41-38, 60-51, 79-79, 87-87, 102-96

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 3 (1), Μανιώτης 35 (4), Καρατσομπάνης 24 (2), Θεοδωρίδης, Κακατσίδης, Παρλακίδης, Τοσουνίδης 12, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 17 (1), Εξουζίδης 9, Χατζόπουλος, Γεδίκης 2.

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 2, Κοντσές 4, Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 6 (2), Χαλάτσης, Γρηγορίου 21 (3), Πηλακούτας 10, Μποβασιανός 34 (1), Νικάκης 12, Γραβάνης 7.

Η βαθμολογία

1.Ιωνικός Ιωνίας 7

2.Μακεδονικός 7

3. Σταυρούπολη 7

4. Πολύγυρος* 6

5.Ευκαρπία 6

6.Νεάπολη 6

7.Τιτάνες Δράμας 6

8.Ορφέας Ν.Σκοπ.Σερ.* 5

9.Ζέφυρος 5

10.Μαντουλίδης 5

11.Ελευθερούπολη 5

12.Αγ. Βαρβάρα* 4

13. Ικαροι Σερρών* 3

 

*Εχουν κάνει το ρεπό τους.

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΕΟ Σταυρούπολης-ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) στις 2/11/2014, αντί ώρα 13.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης.

Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Γ' Εθνικής (1ος και 2ος Όμιλος)

Οι Έσπερος, Ένωση Ιλίου, Ζάκυνθος, ΓΣ Χαλανδρίου (1ος Όμιλος), Πόλις, Αρχάγγελος, Κρόνος, Εργοτέλης (2ος Όμιλος) ζευγάρωσαν τις νίκες τους και συνεχίζουν αήττητες στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΕ Ζακύνθου-ΑΓΣ Κεραυνός 61-54

ΓΣ Χαλανδρίου-ΓΣ Περάματος 74-72

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟ Κρανιδίου 79-44

ΑΕ Πεντέλης-ΑΠΣ Ακάδημος 82-68

Μανδραϊκός ΑΟ-Προμηθέας ΓΣ  81-74

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 68-74

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Απόλλων Αρχ. Κ. 54-67  

Τα φύλλα αγώνων – 1ος όμιλος

ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ  54-67

Διαιτητές: Τζαμάκου – Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 19-19, 36-38, 41-52, 54-67

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Σμυρλής 5 (1), Ταταρούνης 5, Καπετζόγλου 4, Χότζα 4, Σπανάκος 11 (3), Καρασταμάτης 20 (5), Κούλης 5.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧ. ΚΟΡ. (Οικονομάκης): Καραχοντζίτης 10 (2), Στεφανής 2, Κατσαμάκης 11 (3), Σμυρνής 1, Βαμβακάς 2, Ιμπέζα 4, Δανηίλ 18 (4), Σταυρόπουλος 10 (1), Τρυφωνόπουλος 9, Χρηστου, Γδύσης, Παπασταματάκης.

 

ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ  61-54

Διαιτητές:  Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 9-10, 30-27, 39-36, 61-54

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Μπεκές):  Κοτσέτας, Καρβούνης 4 (1), Παπάδης, Μπάρτζος 17 (2), Ζαχαράκης 14, Καραμπάτσος 6, Στέφος 14, Μουλάς, Νικολόπουλος 6.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. (Ζωντός): Μοσχοβάκς 12 (2), Τσιρώνης, Παπανικολάου, Τοπουζίδης 4, Κάντας, Κεφαλάς 22 (1), Βουρνάς 4, Λάφης 3, Παπαγεωργίου 2, Λυμπέρης 7, Βαγενάς.

 

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 68-74

Διαιτητές: Βαλούρδος- Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα:  16-12, 28-32, 49-54, 68-74

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. (Γκόφας): Αποστολόπουλος 18 (2 τρ., 3 ασίστ), Τσέκενης Γ., Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 13 (3), Κοντογιάννης 6 (1), Κυπριτζόγλου 11, Γεωργακόπουλος 10 (2), Γιατράκος, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Αν. 1, Μούγιος 7 (6 ρ., 2 κ.), Θωμόπουλος (2 ρ.).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 2, Φραντζής 13 (3), Μακρής 10 (2), Σταυράκης, Μέλνικς 4, Στυλίδης 19, Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 5, Δίπλαρος 13 (4), Λυμπέρης 6 (6), Αγγελόπουλος 2.

 

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ- ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ 82-68 (37-33)

Διαιτητές: Καραλής-Κουτσοδήμος

ΠΕΝΤΕΛΗ (Καρακώστας): Καρκανίδης,Γάσπαρης,Χατζηκωστής 16 (4) Μανιάτης 9, Αυγενικός, Λουγιάκης 8,Χαρτοματσίδης 2 , Σταυριανόπουλος, Μπίγκος 21 (4), Καραβασάνης 16 (4), Μαντζιώρης 10.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Γιαννουκακης): Φιλιππόπουλος, Λουρμπέας,Καραμπαγιάς, Τσικούρης 20 (1), Λαζαρακόπουλος 9, Αλοίμονος 3 (1),Γιαννακέας, Γιαννουκάκης 14, Φωτάκης 9, Σκοπέτος 10 (2), Ντυμένος, Καλογερόπουλος.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   81-74

Διαιτητές:  Μαραμής-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 16-25, 38-43, 60-58, 81-74

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νικητόπουλος- Αβραμίδης): ΣΈρμπαν, Θ. ΚαραθανασΌπουλος 3(1), Αλ. Καραθανασόπουλος 4, Σπετσιέρης 4, Παπαλουκάς, Τασιοπουλος 22 (2), Καρούζος 8 (1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 5 (1), Ρώσης 8 (2), Ανδρουλάκης 14 (4), Μαλούκος 6.

 

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΠΕΡΑΜΑ 74-72

Διαιτητές: Τσαχάκης – Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 19-19, 38-35, 57-55, 74-72

ΧΑΛΑΝΔΡΙ ( Καρούντζος): Αλεξόπουλος 15, Σβαρνάς 7, Δρακόπουλος 29 (5), Στεργίου 2, Ψάλτης 3 (1), Παπαντωνίου 6 (2), Τσουμάνης 5 (1), Χαϊδεμένος 7, Λυπημένος, Αθανασίου, Γεμενής.

ΠΕΡΑΜΑ (Κάσσης): Χαραλαμπίδης 9, Καΐρης 3 (1), Κοροπούλης 6 (2), Γουρνάς, Κατσικάδης, Κουκουβάκης 7, Διαμαντόπουλος 18 (4), Σωτηρίου 5, Ιωάννου, Φωστέρης 22 (4), Νιακούλιας 2.

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΚΡΑΝΙΔΙ 79-44

Διαιτητές: Νικηφορίδης-Χατζημάρκος

Δεκάλεπτα: 24-8,46-17, 62-25, 79-44

ΕΝΩΣΗ (Πανούλιας):Βαιδάκης 4, Μπέλλας Γ. 7 (1),Ραλλακης, Μητρόπουλος8 (2),Τ σολάκης 22  (2), Παπαηλίου 7(1), Μπέλλας Ο. 11 (1),Ζαρκαδας 2, Σταθόπουλος 2, Στρατομήτρος 4, Γεωργιάδης 6 Φούντας4

ΚΡΑΝΙΔΙ (Γκόλαντας): Μπόγρης 5, Παπαδημητρίου 8, Γαλάνης, Τζινόπουλος 5 (1), Καπογιάννης, Μπινιάρης 2, Κοντογιάννης 11 (2), Κοριζής 13 (1), Πούλης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)

Έσπερος ΑΟΠΑ  4

ΑΟ Ένωση Ιλίου  4

ΑΓΕ Ζακύνθου 4

ΓΣ Χαλανδρίου 4

ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 3

Προμηθέας ΓΣ Χαλανδρίου 3

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3

Μανδραϊκός ΑΟ  3

ΑΟ Απόλλων Αρχ. Κορινθίας 3

ΑΕ Πεντέλης 3

ΑΟ Κρανιδίου 2

ΓΣ Περάματος -Ερμής  2

ΑΠΣ Ακάδημος 2

ΑΟ Νήαρ Ηστ  2

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιγάλεω ΑΟ-ΓΣ Κορωπίου 67-75

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας-ΑΟ Σπόρτιγκ 71-69

ΓΣ Εργοτέλης-Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ. 69-57

ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης- ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 65-56              

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Αρχαγγελου 60-65 (κ.α. 56-56)

ΕΣ Κάδμος-ΑΣ Διαγόρας 68-64

Ακαδημία -ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. 46-58

Τα φύλλα αγώνων – 2ος όμιλος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 69-57

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-14, 31-28, 49-45, 69-57

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 12, Καρακωσταντάκης 7 (1), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 12, Σακελλαράκης 14 (2), Σκαρλάτος, Βασιλειάδης 13, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 2, Κομψέλης, Καραλής 9.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταϊκόπουλος): Φραντζέσκος 3, Καφούρος, Μαυραγάνης 8 (2), Σβερκούνος 16 (4), Καμπάνας 3 (1), Σβορώνος 8 (1), Κριτσωτάκης 3 (1), Γιαννιώδης 10, Σωτηρίου 2, Τσούπρος, Μελεούνης 4.

 

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 71-69

Διαιτητές:  Χρηστίδης Π-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 17-8, 31-24, 50-49, 71-69

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛ. (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 4, Κόκκινος 19, Καρλάφτης 7 (2), Κωνσταντώνης 8 (1), Δεληζιώτης 6 (1), Κασπαριάν 15 (2), Δάβαρης 2, Τσέμπελης 2, Μακρόπουλος 8.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Παπαδάτος): Σημεόπουλος 13 (1), Ηλιάδης, Βαθρακοκοίλης 9 (1), Μπαλαμπάνης 5 (1), Πασπαλάς 2, Χαρακτινός 2, Πρόγκας, Λουντέτσκι 6, Φιλιππόπουλος 26, Τσαπρούνης 6.

 

ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 68-64

Διαιτητές: Βαλούρδος – Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 25-12, 39-29, 54-46, 68-64

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σαμουρέλης 10, Τομαράς 4, Παπαδημιτρίου 12 (2), Χαρατσής Π., Κατσούλας 7 (1), Γκρινιάρης 10 (1), Χαρατσής Γ. 14 (2), Σταμάτης, Κουκουμπές, Νικολάου, Δρακάκης 1, Μητρόπουλος 10 (2).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Παύλου): Ντόκος 2, Μονέος, Κούμπουρας 11 (1), Μακρής 18 (1), Μουζακιώτης, Ζούκας 12, Μαυροειδάκος 14, Γεράνιος, Κορρές 1, Ιωάννου, , Ντιφαντής 6.

 

ΑΙΓΑΛΕΩ– ΚΟΡΩΠΙ 67-75

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ – Φασόλης

Δεκάλεπτα: 22-12, 41-39, 52-57,67-75

ΑΙΓΑΛΕΩ (Χρυσαλάς): Αθανασιάδης, Χανιώτης Αλ., Καράβολας 27 (4), Χανιώτης Δ. 9, Σακελλαρόπουλος 16 (4), Μιλεντίγεβιτς 12 (1),Κωνσταντινίδης 3, Βαλυράκης.

ΚΟΡΩΠΙ (Κονδύλης): Ντάσης 3 (1), Μελάς 11 (3), Κούργιας 8, Τριπολιτσιώτης, Τύρλας 9 (1), Κερασοβίτης 10 (1), Τσιουμπρής 5 (1), Αγαδάκος 12 (10 ρ. 6 ασ.), Κούτουλας 15 (3).

 

ΠΕΥΚΗ – ΆΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ 60-65 (56-56 κ.α)

Διαιτητές: Λουκαράκης – Κρεσταινίτης

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-34, 40-42, 56-56, 60-65

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Βιδάλης 6 (1), Δρακόπουλος 8 (1), Γαπκιάδης 12 (3), Νικολαΐδης 5 (1), Λογοθέτης 6, Κεράτσας 6, Μπαρμπαρής 2, Εμίρης 9 (1), Ματαλιωτάκης 4, Κουκάκης 2.

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ (Θωμίδης): Βογιατζής 13 (1), Ντέντα 6, Σκορδάλης, Αυγενικού, Κουιμτζίδης, Μητσού, Ξυπολιτάς 2, Βλαχοδήμος 2, Ματσαμάς 15 (3), Αγγελόπουλος 13 (1), Κούρος 9, Εκινέ 4.

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  46-58

Διαιτητές:  Ντάνος-Ρίζος

Δεκάλεπτα: 13-20, 20-34, 32-46, 46-58

ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης): Χατζηκωνσταντίνου, Κριθινάκης 9 (2), Σκεμπής, Μαραυγάκης 9 (1), Χρυσουλάκης 4, Μαραγκάκης 2, Σταμούλης 8 (2), Νταλιάνης, Μπαλάφας 12, Μπελεφάντης, Τζαγκαρούλης 2, Δουλγεράκης.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης Π.): Νικαντζάμ 11, Στραγανιώτης 12 (2), Νάτσος 2, Ξιούρας 3 (1), Μπάλας, Δορκοφίκης 8 (2), Αντωνόπουλος, Φρουσκλιάς 14, Χαλβατζής 6, Γιαννόπουλος 2, Ανδρεάτος, Τσιλάγας.

 

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 65-56

Δεκάλεπτα: 18-10, 34-25 , 51-38, 65-56

Διαιτητές:Μαντήλας-Τσακαλογιάννης

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 7 (1), Φαλέκας, Καμπούρης, Βλασσόπουλος 3 (1), Βούζας 10 (2), Ντεφούδης 18, Συριστατίδης 11 (1), Βουρλίτης 3 (1), Μπελίτσας 6, Δαρμογιάννης 2, Ιορδάνου, Δρίβας.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Σταθάκης, Τσαμπής 18 (2), Μαϊστρέλης, Χρυσής 7, Καρλάφτης, Γρύλλης, Αντωνιάδης, Βαρνάβας 15, Χωματάς 3, Μαυρόπουλος 10 (1), Χαρατσής 3 (1).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2 αγώνες)

Πόλις ΑΣ Καλλιθέας 4

ΑΣ Αρχαγγελου «ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ»  4

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου  4

ΓΣ Εργότελης4

ΑΟ Σπόρτιγκ 3

ΓΣ Κορωπίου 3

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπ.  3

ΑΟΝΑ Ηρόδοτος 3

ΕΣ Κάδμος 3

ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης 3

ΑΟ Πεύκης 2

Ακαδημία Καλ. Ρεθύμνου  2

Ιωνικός ΑΣ Ν.Φ.  2

Αιγάλεω ΑΟ  2

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω του αιτήματος από την Διεύθυνση Αστυνομίας Αχαΐας και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου – ΑΟ Νήαρ Ηστ, για την 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (1ος όμιλος) της 12/10/2014 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αιγίου.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας  ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ, για την Α’ Φάση, του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, αντί της 21/09/2014, θα διεξαχθεί 20/09/2014 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκάδας.

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛ. ΡΕΘ. – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ., για την 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (2ος όμιλος) της 19/10/2014 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ρεθύμνου «ΜΕΛ. ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...