Menu

Τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών

Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την αγωνιστική περίοδο 2018 - 2019, διοργανώνεται από την  Ε.Ο.Κ., την Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. και το Δήμο Μονεμβασίας στους Μολάους Λακωνίας (1-4/7, 30/6 άφιξη & 5/7 αναχώρηση).

 

ΟΜΑΔΕΣ  ΕΝΩΣΕΩΝ & ΤΟΠΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ

Στους αγώνες θα λάβουν μέρος 4 μικτές ομάδες που θα συγκροτήσουν   οι   Ενώσεις  και  Τοπικές  Επιτροπές.

           

ΤΟΠΟΣ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ

Οι αγώνες  θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Μολάων, από την Δευτέρα   1/7  έως και  την Πέμπτη  4/7/2019.

Οι  Ομοσπονδιακοί  προπονητές,  επέλεξαν τους  παρακάτω  αθλητές:

 

                 ΕΣΚΑ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΛΑΖΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2005

1,85

ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ  ΝΤΕΡΗ

ΣΟΥΛΗΣ  ΡΑΙΑΝ

2005

1,96

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

ΣΠΑΝΟΣ  ΑΝΤΩΝΗΣ

2005

1,83

ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ

2005

1,87

ΓΣ  ΓΛΥΚΩΝ  ΝΕΡΩΝ

ΝΤΙΠΤΣΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ

2005

1,80

ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

2005

1,84

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

 

                  ΕΣΚΑΝΑ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΡΕΡΕΣ  ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ

2005

1,82

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  Σ.Φ.Π.

ΠΑΖΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2005

1,82

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ Σ

ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

2005

1,83

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  Γ Σ

ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ  ΑΛΕΞΗΣ

2005

1,92

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

 

                  ΕΚΑΣΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΟΥ  ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ

2005

1,80

ΠΑΟΚ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ

2005

1,85

ΠΑΟΚ

ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ  ΔΙΟΝΥΣΗΣ

2005

1,90

ΕΚΠ.ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ

ΣΠΡΙΝΤΖΙΟΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ

2005

1,97

ΜΑΧ.ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2005

1,81

ΧΑΝΘ

ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2005

1,82

Α Σ  ΑΡΗΣ

ΦΩΤΑΡΟΥΔΗΣ  ΦΩΤΗΣ

2005

1,86

ΔΕΚΑ

ΣΑΜΑΝΤΟΥΡΟΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2005

1,94

ΔΕΚΑ

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ  ΑΝΤΡΕΑΣ

2006

1,85

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ

 

              ΕΣΚΑΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΛΕΞΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2005

1,88

ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

                       

              ΕΣΚΑΗ

           

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΑΝΟΥΡΑΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

2005

1,94

Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΜΑΡΓΑΛΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2005

1,81

ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.

ΚΑΛΛΙΑΚΟΥΔΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2005

1,90

Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

 

 

 

 

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ

2006

1,83

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΠΑΤΡΑΣ

 

              ΕΚΑΣΚ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2005

1,88

ΗΡΑΚΛΕΙΟ  Ο Α Α

 

ΕΚΑΣΚΕΜ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2005

1,92

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ  Σ Κ

 

              ΕΣΚΑΒΔΕ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2005

1,92

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΚΟΡΔΗΣ  ΟΡΕΣΤΗΣ

2005

1,90

ΠΥΡΡΟΣ  ΑΡΤΕΩΝ

 

                  ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΟΥΡΓΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2005

1,85

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΑΒΔΑΛΑΣ  ΝΕΟΚΛΗΣ

2006

1,80

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

 

  ΕΚΑΣΑΜΑΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ

2005

1,86

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ  ΣΕΡΡΩΝ

 

                  ΕΚΑΣΔΥΜ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΓΕΡΟΚΩΣΤΑΣ  ΝΙΚΟΣ

2005

1,90

Μ.ΑΛΕΞΑΝ.ΚΟΖΑΝΗΣ

ΤΣΑΧΤΣΙΡΑΣ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2006

1,87

ΑΣ  ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΣΟΙΛΕΜΕΤΖΙΔΗΣ  ΝΙΚΟΣ

2006

1,88

ΗΡΑΚΛΗΣ  ΚΟΖΑΝΗΣ

 

              ΕΣΚΑΚ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΟΝΤΕΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ

2005

1,78

ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΒΕΛΟΥ

                       

 

              ΕΣΚΑΣΕ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΑΝΑΤΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2005

1,97

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

 

              Τ.Ε. ΛΕΣΒΟΥ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΑΛΛΙΟΝΤΖΗΣ  ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

2005

1,95

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ

 

 

1. ΣΥΣΤΗΜΑ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Οι ομάδες είναι υποχρεωμένες να χρησιμοποιούν όλους τους αθλητές το λιγότερο δέκα (10) λεπτά σε κάθε αγώνα.

Συγκεκριμένα τον αγώνα θα ξεκινήσουν πέντε αθλητές, οι οποίοι θα αντικατασταθούν από άλλους 5 στην υποχρεωτική διακοπή του αγώνα, που θα γίνει μόλις συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Οι δύο αθλητές που απομένουν, θα συμμετάσχουν στο πρώτο δεκάλεπτο του β΄ ημιχρόνου.

Κατά τη διάρκεια των δύο δεκάλεπτων του α΄ ημιχρόνου και κατά τη  διάρκεια του πρώτου δεκάλεπτου του β΄ ημιχρόνου, δεν είναι δυνατή η αντικατάσταση αθλητών, παρά μόνο σε περίπτωση τραυματισμού, τον οποίο θα επιβεβαιώσει ο Ιατρός του αγώνα. Αν ο τραυματισμένος αθλητής, επανέλθει στον αγώνα, θα πρέπει υποχρεωτικά να συμπληρώσει δέκα λεπτά συμμετοχής.

Τα αμυντικά συστήματα που θα εφαρμόσουν οι ομάδες είναι «man to man» και «man to man press».  ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η εφαρμογή κάθε μορφής ζώνης και «zone press».  Η διάρκεια της ομαδικής επίθεσης θα είναι 24΄΄.  Οι αγώνες θα είναι διάρκειας 4Χ10 λεπτών.

 

 

  1. ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

 

        Για την διεξαγωγή των αγώνων θα συγκροτηθεί Τεχνική Επιτροπή που θα αποτελείται από τους Υπεύθυνους του Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ. και από τον εκπρόσωπο της διοργανώτριας Ένωσης.

         Η Τεχνική Επιτροπή θα συνεδριάσει την Κυριακή 30 Ιουνίου 2019 και ώρα 20.30 στις εγκαταστάσεις της Μαθητικής Εστίας στους Μολάους, όπου θα καταλύσουν οι ομάδες. Η Τεχνική Επιτροπή  είναι υπεύθυνη για όλα τα θέματα που αφορούν τους αγώνες. Την ευθύνη της διοργάνωσης σε κάθε φάση των αγώνων, θα έχει η διοργανώτρια Ένωση  Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.

 

 

  1. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ - ΚΡΙΤΕΣ

       Οι Διαιτητές και οι Κριτές των αγώνων θα ορίζονται από την Κ.Ε.Δ. - Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.

 

 

  1.  

 

Για κάθε θέμα που δεν προβλέπεται από την παρούσα προκήρυξη, καθώς και για κάθε ασάφεια, που έχει ανάγκη διευκρίνησης, αποφασίζει η Επιτροπή Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ.

         Διαμαρτυρίες κατά την διάρκεια των αγώνων, κρίνονται ως απαράδεκτες και είναι έξω από το πνεύμα του Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ.

          Επικεφαλής  Προπονητής  του  Τουρνουά  θα  είναι  ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Ε.Ο.Κ., κ. Κώστας Μίσσας .

Υπεύθυνος  Ομοσπονδιακός  Προπονητής  θα  είναι  ο  κ. Χρήστος  Σγουρίτσας.

         Οι  Περιφερειακοί  Προπονητές   που  συμμετέχουν   είναι  οι  εξής: Μανωλιτσάκης  Δημήτρης (ΕΣΚΑΚ), Καρακατσούνης Γιάννης (ΕΣΚΑΘ),Κουβάρας  Αργύρης (ΕΣΚΑΣΕ),και Πετράκης  Μιχάλης (ΕΚΑΣΚ).    

          Όλοι  οι  συμμετέχοντες  αθλητές, θα  πρέπει  να  ειδοποιηθούν  από  την Ένωση στην οποία ανήκουν, για  την  συμμετοχή  τους  στο  τουρνουά  και  για  τον  τρόπο  με τον οποίο  θα  μετακινηθούν.  

 

 

ΕΙΔΙΚΕΣ  ΟΔΗΓΙΕΣ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ

       Οι  αθλητές  των Ενώσεων  ΕΚΑΣΘ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ,  θα μετακινηθούν  με  το  πούλμαν που  θα  αναχωρήσει  από  τη Θεσσαλονίκη, Καυταντζόγλειο  Στάδιο, την  Κυριακή 30 Ιουνίου 2019, στις  07.00 και  μετά από  συνεννόηση με τον οδηγό του πούλμαν Μπλιάτκα Αντώνη ΤΗΛ: 6936767527.

         Οι  αθλητές  των  Ενώσεων  ΕΚΑΣΔΥΜ, ΕΚΑΣΚΕΜ, ΕΣΚΑΘ, και ΕΣΚΑΣΕ  θα  μετακινηθούν  και  αυτοί  με  το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει   από  τη  Θεσσαλονίκη  και  κατόπιν  συνεννόησης  με  τον οδηγό κ. Μπλιάτκα Αντώνη

     Οι  αθλητές  των Ενώσεων  ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ, ΕΚΑΣΚ, Τ.Ε.ΛΕΣΒΟΥ,  θα μετακινηθούν με  το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει από τα  γραφεία της Ε.Ο.Κ. στο  Ο.Α.Κ.Α. την Κυριακή 30 Ιουνίου στις  14:30.

      Επίσης οι  αθλητές  των Ενώσεων, ΕΣΚΑΒΔΕ, ΕΣΚΑΗ ΕΣΚΑΚ και ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, θα  μετακινηθούν κατόπιν  συνεννοήσεως, με  το Γραφείο Ανάπτυξης της Ε.Ο.Κ., (υπεύθυνος κ. Αντώνης  Μάρης, τηλ.210-6828241 και 6984-764503).

      Οι αποστολές των ομάδων θα καταλύσουν στις εγκαταστάσεις  της Μαθητικής Εστίας του Δήμου  Μονεμβασίας, στους  Μολάους, Λακωνίας.

 

επιστροφή στην κορυφή