Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα – 1η Αγωνιστική

Για την 1η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Οίακας Ναυπλίου-Φοίνικας Πειραιά 60-55 (παρ.)
Άμιλλα 2000-Αιγέας Χίου 51-39
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Ατρόμητος Πειραιά 67-74
Ηλιούπολη-Εύνικος 60-70
Άρις Καλαμάτας-Θησέας 72-45

Αναλυτικά οι αγώνες

Αρις Καλαμάτας – Θησέας Παναγιούδας 72-45
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μπαβέλας
Δεκάλεπτα: 21-10, 38-21, 55-31, 72-45
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Κατσανάκη, Καραμάνου 5(1), Παρθένη 7(1), Αντωνοπούλου, Αρβανίτη, Γκατζιώλη 8(2), Λαγού 4, Χονδρουδάκη 15(2), Σούτα 2, Κουκούτση, Παπαδημητρίου 12(1), Κουτέλα 19.
Θησέας (Αλμπάνης): Τζήμου 8, Τσιμούρτου, Χρυσοστομιδου 9(1), Κατσούρη 1, Κατσούρη Μ.7(1), Παυλή , Δήμου , Αλασχαρ 4, Κούση 8, Καράκλα 2, Ταμπάκου 6.

Οίακας Ναυπλίου-Φοίνικας Πειραιά 60-55 (παρ.)
Διαιτητές: Χαινα-Τσαλας
Δεκάλεπτα: 18-16, 27-27, 42-44, 53-53 (κ.α.), 60-55 (παρ.)
Οίακας Ναυπλίου (Τσοτσοκος-Παπουλιας) Σπαθάρου 35(3), Μπενέκη 2, Μπαλλα 6, Στρατή 6, Καραπάνου 3, Ζαροκωστα 2, Μπακάλη 6.
Φοίνικας Πειραιά  (Αραπης-Τιοπουλος): Στεφάνου 20(2), Μαγγίνα 5, Οικονόμου 2, Ευμορφοπουλου 17(1),  Βράκα 3, Ιωαννιδου 8(1).

Ηλιούπολη-Εύνικος 60-70
Διαιτητές:  Ραπτογιάννης-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 15-23, 34-37, 46-56, 60-70
Ηλιούπολη (Γερουδάκης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 12, Πρίφτη 3, Μπουντούρη 6, Θεοδώρου 10, Αλεξιά 3, Νάτσκου 3(1), Κορρέ 5(1), Δαμουλάκη 18(2), Διαμαντοπουλου.

Εύνικος (Βελτσιστας): Ισκιογλου 21(1), Βούλγαρη 17(2), Καίσαρη 14(3), Μέτσο 3, Εμμανουηλίδου 13(3), Τσίπρα 2, Παπαδοπούλου, Αγγελοπούλου, Θωμαϊδου, Κουτσοδήμου.

Δαναοί ΑΟ Αργους – Ατρόμητος Πειραιά 67-74
Διαιτητές: Τσούραλης – Τσούρη
Δεκάλεπτα: 21-17, 33-42, 47-52, 67-74
Δαναοί Άργους: (Κτενά): Αλμπέρτου, Δόση, Γιαννακούλη 17(1), Αρβανίτη Γ. 2, Δαλμάκη, Ντάρλα 18(1), Καπετάνιου 3(1), Λύκου 3, Δημοπούλου 3, Παναγιωτοπούλου 8, Μάρα 9(2), Αρβανίτη Μ. 4.
Ατρόμητος Πειραιά: (Νικάκης): Καρρά, Μαχλά, Ρούτση 8(1), Καλογεροπούλου 5, Δρουμπούκη 8(1), Μάλαμα 29(3), Σακελλαρίδου, Οικονομάκη 8, Σδρένια, Μπαρμπαλιά 7, Ορφανού, Τσέρου 9.

Άμιλλα 2000 – Αιγέας Χίου  51-39
Διαιτητές: Κωστής-Πλέγας
Ημίχρονο: 31-16
Άμιλλα (Τσουκαλάς): Σαρανυοπούλου, Μαντάτα 10(2), Τσουκαλά 11, Μιχάλου, Χασαπίδου, Κουφογιάννη 13, Μονογιού 2, Τζανή 2, Μάγλαρη, Τρυφωνίδη 7, Παναγιωτοπούλου 6, Παπουτσή.
Αιγέας (Γιασεμής): Κοτσία 7(1), Δάνδουλα 1, Άγκο 1, Κούκουνα, Ατσαβέ, Καρούση 2, Κοματσιούλη 16(2),Λοίζου 3(1), Γιαμαλίδου 2, Καλιγέρη, Σβορώνου 7.

Η βαθμολογία

1. Αρις Καλαμάτας      2
2. Αμιλλα Τρίπολης    2
3. Εύνικος       2
4. Ατρόμητος Πειραιά  2
5. Οίακας Ναυπλίου   2
6. Φοίνικας Πειραιά   1
7. Δαναοί Αργους       1
8. ΓΣ Ηλιούπολης       1
9. Αιγέας Χίου            1
10. Θησέας Παναγιούδας      1


Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)

Θησέας Παναγιούδας-ΓΣ Ηλιούπολης
Εύνικος-Δαναοί Αργους
Ατρόμητος Πειραιά-Αμιλλα Τρίπολης
Αιγέας Χίου-Οίακας Ναυπλίου
Φοίνικας Πειραιά-Αρις Καλαμάτας

2ος Ομιλος

Αποτελέσματα

Τερψιθέα-Σαντορίνη 51-62
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου 61-58
Ίκαρος Ικαρίας-Αγ. Παρασκευή 32-115
Αμύντας-Πρωτέας Βούλας 51-69

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – ΑΕΚ 61-58

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-25, 50-42, 61-58
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χ): Βελέντζα, Τσέτα, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 2, Πατέρα 5 (1), Παναγιωτίδη 12 (1), Κοιλιαρίδη 6 (1), Τάρλα 2, Γιαμπάνη 27 (1), Κριμιτζά 7, Κωνσταντινίδου
ΑΕΚ Περιστερίου (Γεωργουδάκης): Καλαντζή 4, Ράπτη 6 (1), Γαβαλά, Νάου, Κυριμάκη 1, Γιακαλου 12, Μάνου 4, Κατσιμάρδου 12, Τζίβα 16, Μεγαλούδη 3 (1)

Τερψιθεα-Σαντορίνη 51-62
Διαιτητές: Αντωνίου-Τσαταλλιού
Δεκάλεπτα: 14-13, 21-33, 29-44, 51-62
Τερψιθέα (Βασιλάκος, Αποστολακης): Κορδαλή 6, Μανουσέλη,Κούτρα 7(1), Κοντοθαναση 2, Αγκάι, Λαμπράκη Δ. 4, Φλωκα 9, Λαμπράκη Μ.,Παπαδογουλα, Συγγρου, Γιγουρτακη 2, Στεργιοπουλου 21(2).
Σαντορίνη (Μαμμος,Πιτσικαλης): Τρούνι, Τσούπα Μ. 3., Τσούπα Π. 4, Παπαϊωάννου, Κεχαγιά 29(4), Ρετζεπερη 10, Τσαβδαρίδη 3, Σιγάλα 3, Αξιοπουλου 10, Ξαγοράρη.

Ίκαρος Ικαρίας - Αγ. Παρασκευή 32-115
Διαιτητές: Δημουλας – Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα :6-33,8-20,13-30,5-32
Ίκαρος (Λαμπρόπουλος) : Φουντούλη 2,Τριπόδη 2,Αλατσά12, Σταυρινουδάκη Γεωργία 2, Σταυρινουδάκη Ηλιάνα 2,Περρή 7,Καλαμπόγια 2,Κοτσαμπά 3(1).
Αγ. Παρασκευή (Τασιόπουλος): Στούπα 27(7),Κοντογιάννη 2, Ακριβού 12, Ευγγελάτου 24(4), Γκανιά 12(4), Ζαχαράκη 6, Σακουλάκη 25(3), Καράμπελα 7, Κάσδαγλη.

Αμύντας - Πρωτέας Βούλας 51-69
Διαιτητές: Παπαγεωργίου και Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 17-19, 28-40, 39-58, 51-69
 Αμύντας (Δρακάκη): Σκεπετάρη, Μαργώνη 6(1), Κλείτσα 16(3), Λιναρά, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου 4, Ντάνου Λ. 16(1), Μαζαράκη 3, Αθανασούλια, Ντάνου Μ. 4, Βαρβιτσιώτη, Σιδηροπούλου
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Ξενιτοπούλου, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα, Γκουζέλου, Σακελλαρίου 7(1), Γρηγοροπούλου 4, Χατζηγιακουμή 32(4), Αναστασοπούλου Μ. 5, Χατζηβασιλείου 4, Αναστασοπούλου Χ. 12(1), Οικονομάκη 5 Φρέρη

Η βαθμολογία

1. Αγία Παρασκευή    2
2. Πρωτέας Βούλας    2
3. ΑΟ Σαντορίνης       2
4. ΚΑΟ Μελισσίων     2
5. ΑΕΚ Περιστερίου    1
6. Τερψιθέα Γλυφάδας            1
7. Αμύντας      1
8. Ικαρος Ικαρίας        1
9. Αθηναϊκός  0          0-0       0

*Ο Αθηναϊκός έκανε το ρεπό του

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)
Αγία Παρασκευή-ΑΕΚ Περιστερίου
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γλυφάδα
ΑΟ Σαντορίνης-Αθηναϊκός

Ρεπό: Ικαρος Ικαρίας

3ος Ομιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 57-75
Νίκη Βόλου-Απόλλων Πτολεμαϊδας (αναβλήθηκε)
Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος 33-57
Λασσάνης Κοζάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (αναβλήθηκε)
Φίλιππος Βέροιας-Εσπερος Λαμίας (αναβλήθηκε)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας 57-75
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 13-28, 26-43, 40-56, 57-75
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Νομικός): Καλπακίδου, Κογκαλίδου 1, Θεοδοσίου 3, Θώμογλου 4, Φείδα 8(2), Τόσκα 14, Καζαντζή Β. 17(2), Κοφωκώτσιου 2, Σιδηροπούλου 2, Κουλακιώτη 4, Βαλσαμοπούλου, Μπαμπικέρ 4.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Σιδηρόπουλος): Σολωμού 13(1), Κλεισιάρη 3(1), Χριστοφοράκη 1, Καλακώνα Μ. 4, Καρτσαμάρη 24(4), Λιάσκου 9, Μιχαηλίδου, Πατούνη 11(1), Κουτσουνούρη 4, Αντωνοπούλου 6, Κολλιαδήμα, Τζεμπελίκου.

Αργοναύτες Αγρινίου-Πιερικός Αρχέλαος 33-57
Διαιτητές: Διαμαντής-Βίνης
Δεκάλεπτα: 7-9, 19-26, 26-48, 33-57
Αργοναύτες Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος): Λέρη, Τσάντα, Πιστιόλα 2, Τασούλη 5, Καραγιάννη Χ., Στεργίου 4, Δασκάλου 2, Μαρούντα 3, Βασιλειάδου, Καραγιάννη Μ. 7, Λαγοπάτη 10, Γαλαζούλα.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Καραλή, Τελίδου 17(3), Κιολέογλου 4(1), Μάντζου 10(2), Καρανικόλα, Λάππα 5, Μάντη, Μπαγκλαρίδου 3, Μπουμπουλέντρα 3, Καρατάσιου 14(4), Παπακώστα 2, Ζαρκανέλα 3.

Η βαθμολογία

1. Πιερικός Αρχέλαος 2
2. Ολύμπια Λάρισας   2
3. ΜΕΝΤ   1 
4. Αργοναύτες Αγρινίου  1
5. Λασσάνης Κοζάνης 0
6. Νίκη Βόλου 0
7. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  0
8. Φίλιππος Βέροιας  0 
9. Απόλλων Πτολεμαϊδας  0
10. Εσπερος Λαμίας   0
*Νίκη Βόλου, Απόλλων Πτολεμαϊδας, Λασσάνης Κοζάνης, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Φίλιππος Βέροιας και Εσπερος Λαμίας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)

Εσπερος Λαμίας-Λασσάνης Κοζάνης
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου
Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου
Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΜΕΝΤ
Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας

4ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής  42-71
ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός  55-84
Ιερισσός-Απόλλων Καλαμαριάς 48-86
Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας  58-67
Αρης -Πανσερραϊκός  66-44

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός  55-84
Διαιτητές: Μπαχτσεβανόπουλος-Μιχέλης Θρ.
Δεκάλεπτα: 12-29, 23-46, 36-65, 55-84
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 1, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 14, Καλογρίδου 13(1), Ζωγράφου 4, Κανέλλογλου 3, Σιακαβάρα, Κοκκίνου, Δαιμονάκου 6(1), Βασλαματζή 12(2), Γενναίου 4, Μπουσβάρου.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 11, Αθανάτου 5, Μπαξεβάνου 4, Καραμπατζάκη 14, Τράντα 7, Διαμαντίδου 2, Παπαδοπούλου 21, Κωνσταντινίδου 2, Βαντσιούρη, Σταμπή 2, Μπαχαρίδου 7, Σταματάκη 9.

Αρης -Πανσερραϊκός 66-44
Διαιτητές: Λυγούρας-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 22-13, 42-22, 60-35, 66-44
Αρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 6, Κυρπιζλίδου 2, Μαρίνη 19, Παπαϊωάννου 1, Τσαμπούρη 6(2), Σλούκα 10(2), Ατζέμη, Δροσούνη 5, Βλάχου, Κασαπίδη 3, Νάστου 10(1), Καρακούλα 4.
Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 6, Βάννα 2, Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 5, Μαμουδή, Σιακκά, Πελτέκη 9, Πιτσιάβα 4, Ρούπη 2, Θανοπούλου 14(4), Τσεσμελή, Δαμιανάκου.

Ιερισσός- Απόλλων Καλαμαριάς 48-86
Διαιτητές: Χάνος-Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 9-23, 21-48, 33-68, 48-86
Ιερισσός (Κούλλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα, Τζέλιου 9(1), Μπαντή 10(2), Σουλτάνη 2, Αργαλειού, Γκαντιώνη 21(3), Τσελέστε, Λεμπιδά 3(1), Κουτσούνου 2, Καμπάνη, Συσιώτη.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Φράγκου 2, Αντωνιάδου 9(3), Ιγγλέζου 12(2), Αβρονιδάκη 6, Μοδέα, Σουλιώτη 13(1), Μαγνή 2, Τσαπόγα 2, Μιχαηλίδου Ε. 2, Μιχαηλίδου Κ. 26, Σακκά 2, Γιαντζακλίδου 10. 

Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 42-71
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ράπτης
Δεκάλεπτα: 8-21, 19-30, 28-52, 42-71
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμετ-Καραλίδου): Μπίκου, Παυλάκη, Χαλκίδου, Ευθυμίου 10(2), Πετρίδου 12, Θωμαϊδου 2, Μπαϊρακτάρη, Μαμαλίγκατζη 10(1), Τασελαρίδου 4, Καρακώστα 4, Κούδρου, Θεοδωρίδου.
Ηρακλής (Ατακτίδης-Αστεριάδης): Τσουμπερλήη 9, Ταντουρόφσκα 19(4), Πάππα 2, Γραμματικοπούλου 3, Σουλτάνη 3(1), Παπαροϊδάμη 8(1), Ξανθοπούλου 3, Δεληγιάννη 4, Τζίκου 12, Ουζούνη 3, Μελενικιώτου 1, Γιαννουσίου 4.

Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας 58-67
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Μιχέλη Ε.
Δεκάλεπτα: 12-21, 29-36, 44-49, 58-67
Πάνθηρες Καβάλας(Καρατσομπάνης): Γαϊτάνη 23(2), Μαραγκού 17(1), Δημητρακούδη 8, Κουρτίδου 4, Τζιαμπάζη 2, Γιαντσιώρη 4, Μουταφίδου, Ζέκιου, Κουβαλακίδου, Αρσένογλου, Μανάφη.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Λάλου 17, Γράψα 11(1), Κωστανάκη 10(1), Οικονόμου 9(1), Βατσιτσίδου 8(2), Πετρίδου 8(1), Κουρατόρα 4, Κοντογιάννη.  

Η βαθμολογία

1. Απόλλων Καλαμαριάς 2
2. Παναθλητικός 2
3. Ηρακλής 2
4. Αρης
5. ΑΕ Πυλαίας 2
6. Πάνθηρες Καβάλας 1
7. Πανσερραϊκός 1
8. ΑΣ Πανόραμα  1
9. Ασπίδα Ξάνθης 1
10. Ιερισσός  1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 24.25/10)

Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα
Παναθλητικός-Ασπίδα Ξάνθης
Ηρακλής-Αρης

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 20:10
επιστροφή στην κορυφή