Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ’  Εθνικής Ανδρών, έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΑΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 73-68

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης 71-78 (παρ.)

ΕΑ Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα 48-79

ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς 77-83

ΓΑΕΤ Δίων Κυπαρισσίαςς-Διαγόρας Ρόδου  67-72

Ρεπό: Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

 

Φύλλα αγώνα

ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 67-72

Δεκάλεπτα: 22-24, 31-41, 50-54, 67-72

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Λάμπος

Δίων Κυπασισσίας (Γιαννουλάκης): Τσιγγενοπουλος, Κλεφτάκης 5, Ντέντα 4, Καμαρινός 6(2), Τζαγισβίλι 5(1), Καραγιαννίδης 22(2), Μπακολιάς 11(3), Κυριακόπουλος 8, Γιαννακόπουλος 6.

Γ.Σ. Διαγόρας (Μάγος): Μανωλόπουλος 18(2), Μαρκουλής, Καράβας, Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου 2, Καταβαίνης 18(4), Μητσού Κ. 8, Κανύχης 2, Γεωργουλάκος 6(2), Σκλήβας 18.

 

ΔΡΟΜΕΙΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 71-78 παρ. (64-64 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-14, 27-31, 49-46, 64-64 (κ.α.), 71-78 (παρ.)

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Θεοδοσόπουλος

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης, Μαιστρέλης 14(4), Καρλάφτης 15(3), Γουμενακης 8(2), Δαπουλάκης, Μανιαδής, Χριστοδούλου 3(1), Μπουμπάρης 8,Αντωνογιαννάκης, Μητροπαπας 15, Καραλης 15(3).

Δρομεις (Μπαλής): Χατζόπουλος 22 (1), Καλούλι 6, Αγγουράς 4, Μαντίκος 4, Παπαγεωργίου 3, Πετρόπουλος , Μπαλής 15, Σιναναι 3(1), Σπυράκος 10(1), Μπουρής 2, Μίχος.

 

ΕΑΠ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 48-79

Δεκάλεπτα: 15-15, 27-31, 36-57, 48-79

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Κάννης

ΕΑΠ (Πασχάκης): Βαφειάδης 2, Κυριακίδης 8 (2), Φωτιάδης, Φραγκισκάτος 5 (1), Δώνος 4, Παλλαδινός 13 (1), Μπονίκος 9 (1), Λυμπερέας 7.

Καλαμάτα (Νώντας): Σαραντόπουλος, Πολίτης 3 (1), Μπούσι 18 (2), Τσικούρης, Πετρίδης, Σαλάι 11 (2), Φραγγέας 2, Περρωτής 6, Καλογερόπουλος 10 (1), Σκοπέτος 4, Νάκης 21 (3 τρ., 8 κλ.), Μπάκας 4.

 

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ- Α.Σ.Σ.ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 73-68

Δεκάλεπτα: 21-15, 32-33, 49-43, 73-68

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αδαμόπουλος Κ.

ΠΓΕ (Λιόνας): Βανδώρος, Τριπολίδης 3, Νικολάου 13, Τσουλέας 2, Παπανικολόπουλος 14(2), Παπαδόπουλος, Γκόβας 15(1), Μπαρδάκας 22, Μπουραντάς 4.

Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας (Νιπεργιάλης): Διαμαντόπουλος 12, Νοέας 15(2), Θεοδωρόπουλος 6(2), Συνετός 11(1), Βουρνάς 15, Κάλλης 7(1), Δασκαλόπουλος, Αγραπιδάκης, Νακόπουλος, Αδαμόπουλος 2.

 

Βαθμολογία

Παναχαϊκή 2

Εργοτέλης 2

Καλαμάτα 2

Αίολος Αγυάς 2

Διαγόρας Ρόδου 2

Σφήκα Αμαλιάδας 1

Τρίπολη 1

ΕΑΠ 1

Γλαύκος 1

Δίων Κυπαρισσίας 1

Ηφαιστος Αχιλλέας 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10)

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας- Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

Εργοτέλης-Παναχαϊκή

Καλαμάτα-Τρίπολη

Αίολος Αγιάς-ΕΑΠ

Διαγόρας Ρόδου-Γλαύκος

Ρεπό: Δίων Κυπαρισσίας

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου 65-56

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Δάφνης 68-57

ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας 79-62

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων 76-82

ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός 79-77

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 68-57

Δεκάλεπτα: 17-15, 42-31, 52-46, 68-57

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Ζαγούρης

Πορφύρας (Λιβάδης): Γεωργούλης 12(1), Κωνσταντίνου 9(1), Γουρδομιχάλης 2, Συμεωνίδης 3, Διογατής, Τσολάκης 2, Χατζηδημητρίου 7(1), Χατζόγλου, Κατούφας 17, Παπαδόπουλος 16(4), Καπατσούλιας.

Δάφνη (Παρασκευόπουλος): Τζιβελέκας 14(1), Μουρτσελάρης, Αρμάος 2, Καρασοβίτης 9(1), Πίνης 3(1), Μέλιος 6, Αναγνώστου 18, Μαντζούρος 5, Πεφάνης, Παπακωνσταντίνου.  

 

ΒΑΟΛ-ΜΙΛΩΝΑΣ 76-82

Δεκάλεπτα: 16-18, 36-42, 54-63, 76-82

Διαιτητές: Ντάνος, Μαρίγλη

ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Σιμιτσάκης, Βουλίκας, Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 9, Γκιουρτζίδης, Μαλούκος 19, Καράμπελας 6(2), Τσουρής 19(3) Κουτσαντωνάκης, Τρόβας 12(2), Κουϊμτζής, Κωσταντινάκος 3(1).

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 13(1), Σταματίου, Κρανιάς, Μπελίτσης 11, Θεοδωρίδης 9(1), Πέτας 22(1), Παπανικολόπουλος, Παπαπέτρος 7(2), Μαράκης 9, Χριστόπουλος 3, Μπένας, Ψυλέας 7.

 

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΦΟΒ  65-56

Δεκάλεπτα: 20-10, 32-30, 51-44, 65-56

Διαιτητές: Καλογριάς, Σπυρλιδάκης

Παπάδος Γέρας: (Καραμβαλής): Κομνηνός 2, Πάσχος, Τσαπώνης, Κοσμάς, Τζουραμάνης, Καμινέλλης 9, Ζεστός Γιάν. 10, Ζεστός Γρ. 5, Συνοδινός, Υμερί 4, Σουλινάρης 8, Ψημίτης 27(5).

ΦΟΒ (Αμέντας): Στογίλκοβιτς 1, Μπαγιώκας 3(1), Λαμπρινούδης, Λεγάτος 14(2), Πατελίδας, Αγγελίδης 9, Κοκκινάκης, Λεώδης, Τσίγκας 1, Παπαγεωργίου 9(2), Χατζόβουλος 18, Μενδώνης.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 79-77

Δεκάλεπτα: 19-15, 36-40, 54-60, 79-77

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Τσικριτσάκη.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Κυριαζής 1, Κόης 11, Ρωμαίος 10, Κατωπόδης 18 (1), Τζελάλης 2, Μαρκομιχάλης 6, Θεοχάρης, Μιχάλης 13 (1), Γκίκας, Γκίνης 6, Σιδέρης 2, Μερκεβίτσιους 10.

Τελεθριακός (Φώτου): Μέτα, Πανταζής 8, Μαυροζούμης, Γκρινιάρης 27 (2), Παπαθανασίου, Μητσιμπόνας 8 (2), Τσιριμώκος 17 (5), Γκιζόγιαννης 8, Κιαπέκος 9, Ματάκιας, Τσιτούμης.

 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 79-62

Δεκάλεπτα: 21-21, 44-34, 62-46, 79-62

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Τσίγκου

Ίκαρος Καλλιθέας (Παύλος): Γεωργιάδης 7 (1), Κουτουλάς 5 (1), Ιωακειμίδης, Χνάρης, Λαμπρόπουλος 10, Μούτσα 5 (1), Περσίδης 2, Βλασσόπουλος 12 (1), Τζαγκαράκης 2, Κουκουνιάς 27, Αγγελής 3 (1), Αδαμόπουλος 6.

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Μιχαήλ): Κουτσογιάννης 7 (1), Ζεμπίλης, Γρηγοράκης, Γκιζόγιαννης 23, Αγγελέτος 10 (3), Σταμέλος 4, Κωνσταντόπουλος, Γυφτονικολός 8, Σπανός 2, Καψαλός 8.

 

Βαθμολογία

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 2

ΑΟΦ Πορφύρας 2

ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 2

ΑΟΝΣ Μίλων 2

ΓΣ Κορωπίου 2

ΑΟ Δάφνης 1

Τελεθριακός 1

Βούρειος ΑΟΛ 1

ΑΕ Έξω Παναγίτσας 1

ΦΟ Βροντάδου 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10)

ΦΟΒ-Πικέρμι

ΑΟ Δάφνης-Παπάδος Γέρας

ΑΕΕΠ-Πορφύρας

Μίλων-Ίκαρος Καλλιθέας

Τελεθριακός-ΒΑΟΛ

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 99-71

ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 84-56

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου 93-73

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 50-85

ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-80

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω 72-63

 

Φύλλα αγώνα

ΑΣ ΠΕΡΑ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 70-80

Δεκάλεπτα: 23-15, 40-35, 54-65, 70-80

Διαιτητές: Αργυρούδης, Κηπώσης

Α.Σ.ΠΕΡΑ (Χολέβας): Θεολογίτης 4, Δρόσος 9(3), Αγγελόπουλος 3(1), Κακαργιάς 13(2), Αρκουμάνης 22(6), Βαρθακοκοίλης 14(3), Κοκορέλης, Τσιμπούκης, Δημητρίου 4, Θεοφανίδης 1, Δαλαμπέκης, Γελάδας.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ: (Στεφανάκης): Κονδύλης 3, Σταθάκης 13(3), Ανδρουλάκης, Παπαιωάννου, Δημητριάδης 10, Μορφονιός 3, Αμπελάς 4, Δεμέναγας 12(4), Παππάς, Μωραίτης 12(3), Παπαδόπουλος, Λάτσης 23(3).

 

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 50-85

Δεκάλεπτα: 12-30, 29-53, 40-73, 50-85

Διαιτητές: Χουγιάζος, Ξηροκώστας

Λουτράκι: Φραντζέσκος, Δόσης 2, Πατουχέας 10, Λενακος 3, Τσιλομελέτης 10(2), Τουργέλης 3(1), Παπανικολάου 6, Τσιμπίκος, Γρίβας 1, Σακελλάρης 13, Δαμβουνέλης, Αμάτο 2.

Νίκη Αμαρουσίου: Πρισκομάτης 10(2), Καραγιάννης 8(1), Βαφιάς 13, Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 13(1), Κυπριτζόγλου 17(1), Τσιάτσιος, Τσεκένης 10(2), Φρίμας, Τσίρος 6(1), Γιαναλέτσος 5(1), Χαρίτος.

 

ΚΑΠ-ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ 84-56

Δεκάλεπτα: 27-14, 44-28, 71-42, 84-56

Διαιτητές: Μπακετέα, Βαλούρδος

Κ.Α.Π.: Σγούρος 5, Φωτητζόγλου 19(2), Αγόρης 9(2), Σβορώνος 10(3), Ζερβός 10, Ξυνογαλάς, Τύρλας 9, Παππάς 7(1), Παρασκευόπουλος 12(2), Παπαϊωάννου, Λάζος, Ολύμπιος 3(1)

Τύρων: Μπαρδάκος 6, Τσίτουρας, Πρατής, Κρασαδάκης 19(1), Αρβανιτάκης 2, Μουστάκας 6, Τσαούσης, Βασιλόπουλος 7(1), Λιαδής 3, Ζαχαρόπουλος 3(1), Βαρσάμης, Δανίκας 10.

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩΣ 72-63

Δεκάλεπτα : 23-11, 37-27, 57-44, 72-63

Διαιτητές : Γιαννακόπουλους Π., Πετράκης 

Α.Ο. Ερμιονίδας (Καλαϊτζάκης): Ζώτος, Αγγελής 11(2), Πουλής Α. 1, Μπινιάρης 10, Γκολέμης 9(3), Πουλής Α. 1, Μπουκουβάλας 7, Ηλιάδης, Ευστρατίου 11, Χονδρόπουλος 9(3), Δοξάκης 13(3), Πουλής.

ΑΕ Δικαίου Κως (Τζουμάκας) : Μεταξωτός, Τρύπας 21(1), Γεωργαδάκης 2, Τρίτσαρης 4, Χατζησταμάτης 15(1), Δρόσος 4, Χατζηγιακουμής 5(1), Καλής 2, Κενανόπουλος 7, Λάμπρου 8.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ 93-73

Δεκάλεπτα: 18-12, 40-31, 68-51, 93-73

Διαιτητές: Καρανικόλα Ε., Ξυλάς

Α.Ο.Ε.Μ. (Σίμος):  Γκόντγουιν 9, Κρεμαστούλης 9(2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 11(2), Τσιπίδης 4, Γιαμπάνης 28(3), Μανιάτης 12(2), Βασιλόπουλος 6 (1), Κιούσης 8(2), Πετράς 4.

Α.Ε.Κ. (Βαρβούνης): Σιλιβέστρου 6(2), Αλεξάνδρου 2, Ανδρικόπουλος 15(1), Μουρατίδης  19(4), Δανούσης 5, Τσιβεριώτης 7(1), Τσουχλης-Καλαμοβρακος, Ανδρικου, Τσιισιρης 4, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 11(1).

 

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ-ΠΕΥΚΗ 99-71

Δεκάλεπτα: 24-11, 51-30, 74-49, 99-71

Διαιτητές: Μαυρέλης, Καρακωνσταντόπουλος

Μύκονος (Δελαπάσχος): Αμπάρας 19 (4), Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Τζάρος, Μάρτζος 15 (2), Κότσης, Τσιάρας 20 (6), Σαχας, Τσάμης 27 (1), Δημάκος 2, Βασιλιεφ, Εζόμο 8.

Πεύκη (Κτιστάκης): Ματζάκος 3, Τσατάς 3, Αποστολίδης 6 (1), Κορκοσούρας 16 (1), Φιλιππόπουλος 12, Κατρούζο 22 (2), Δρικόπας 2, Σωτηράκης 4, Υφαντής, Ανδρουλάκης, Κυριακόπουλος 3.

 

Βαθμολογία

ΑΟ Μυκόνου 2

ΑΟΚ Χαλάνδρι 2

ΚΑΠ 2

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 2ΑΟ Ερμιονίδας 2

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 2

ΑΟ Πεύκης 1

ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 1

ΑΕ Καρλοβάσου 1

ΑΣ Πέρα 1

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 1

ΑΕ Δικαίου Κω 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10)

Τήρων Αγίων Θεοδώρων-Μύκονος

ΑΕ Καρλοβάσιου- ΚΑΠ

Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΕ Δικαίου-Ποσειδών Λουτρακίου

Χαλάνδρι-Ερμιονίδα

Πεύκη-Πέρα

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Αλμυρού-Λέων Μεσολογγίου 61-52

Τιτάνες Παλαμά-ΓΣ Γόμφοι 55-70

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Λαμίας (αναβλήθηκε 28/10)

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΣ Αμπελώνα (αναβλήθηκε 28/10)

Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων (αναβλήθηκε 28/10)

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 61-52

Δεκάλεπτα: 13-5, 30-21, 45-45, 61-52

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Γιατρόπουλος

ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Κοντοστάθης 8(2), Μυλωνάς, Μαμούρας, Παπούλιας 12, Νάκος, Πολίτης 12(2), Χασιώτης 5(1), Χαρχαρής, Γώγουλας, Βαλαμούτης 6, Γιωτόπουλος 5(1), Τσαβές 13.

Λέων Μεσολογγίου (Φαράντος): Γεωργούλας 19(1), Παπαθανασόπουλος 13(2), Κολοβάκης 2, Ξηρός 3, Σταμούλης Χ. 2, Σταμούλης Γ. 8(1), Λειβαδάς 5(1), Πάσιος. 

 

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΓΣ ΓΟΜΦΟΙ 55-70

Δεκάλεπτα: 9-20, 24-37, 38-54, 55-70

Διαιτητές: Ζαχαρής, Μπούγλος Ι.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 5(1), Σκουφεζής 5(1), Τσούμας 5, Κατσαντούρος 19(1), Σφακιανός 4, Ξένος 2, Μίχας 2, Φαλιάκης, Κουσιάντζας 13, Αρχοντούλης, Γεροστάθης.

ΓΣ Γόμφοι (Αλεξίου): Καγιαμανίδης 9, Πανάρας 16(1), Μαρτζελής 6(2), Νικάς 17(1), Οικονόμου 2, Ευαγγελακόπουλος, Τσιτσάνης, Αργυρός 3(1), Ψύρρας 14(3), Κουρέπης 3.

 

Βαθμολογία

ΓΣ Γόμφοι   2         

ΓΣ Αλμυρού 2         

Λέων Μεσολογγίου           1         

Τιτάνες Παλαμά     1         

Ολυμπιακός Βόλου            0         

Σπάρτακος Ιωαννίνων        0         

ΓΣ Αμπελώνα          0         

Αναγέννηση Καρδίτσας     0         

ΑΓΣ Ιωαννίνων        0         

Αναγέννηση Λαμίας         0         

Αχέρων Καναλακίου         0         

*Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Λαμίας, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΓΣ Αμπελώνα, Αχέρων Καναλακίου, Σπάρτακος Ιωαννίνων και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24-25/10)

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΓΣ Αμπελώνα-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά

ΓΣ Γόμφοι-ΓΣ Αλμυρού

Λέων Μεσολογγίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

 

 

5ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας 78-85

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας 75-77

ΑΣ Καστοριάς-Αργος Ορεστικό 64-55

Αετοί Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 79-67

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ 86-60

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 79-67

Δεκάλεπτα : 21-17, 34-34, 56-51, 79-67

Διαιτητές: Σελεβός, Τσαρδούλιας

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Μαστροδημήτρης 10 (2), Μπουρδάνος 25 (3), Ζαμπάκας, Γκανάς 2, Γκοτζαμανίδης 14 (1), Ιωσηφίδης Κ., Γαβριηλίδης, Μαραπίδης 2, Γκίτκος, Ιωσηφίδης Μ. 8 (2), Τσακαλέρης 16, Κόκουρας 2.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Σαμαράς 20 (4), Αθαναηλίδης 16, Καλογεράτος 16 (2), Σπόντης, Ελευθεριάδης 6, Μπογδάνης 2, Οκλαλιώτης, Πέτσος, Μπάρζου, Παπαδόπουλος, Ακριτίδης 5, Μηντζαρίδης 2.

 

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 64-55

Δεκάλεπτα: 26-20, 39-22, 52-39, 64-55

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης

ΑΣ Καστοριάς (Καραταγλίδης): Δαραβίγκας 12(2), Χότζα 12(1), Παπαδημητρίου 5(1), Δημητρόπουλος, Ιατρόπουλος 1, Τερσενίδης 27(3), Καλαϊτζίδης, Νέστορας, Ξάνθης, Τσαχτσίρας, Κορομπίλιας, Καραβατάκης 7(1).

Αργος Ορεστικό (Κίτσιου): Σπυρόπουλος, Γεωργιάδης, Ζυγούρας 17(3), Δήμου, Λαζαρίδης 10(1), Νάκου 4, Καραγεωργίου, Κόττας 6(2), Σαρρής, Παράχος 18(4), Παπαβασιλείου.

 

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ-ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 78-85

Δεκάλεπτα: 10-21, 21-19, 23-25, 78-85

Διαιτητές: Λαδάς, Καρυπίδης

Ναύαρχος Βότσης (Μυστηλιάδης): Πυδαράκης 3(1), Καλαϊτζής, Τραπεζάνογλου 5, Εσιρπέογλου 2, Πασσαρής, Μιντζαρίδης 35(5), Σούκερας, Μανδράς, Ντούνι, Κογκαλίδης 9(2), Καλόνης, Μπαδής 24(4).  

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης-Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος 2, Γιώρτσιος, Φόρογλου 16(2), Τοπαλίδης 2, Θωμαϊδης 5(1), Πετρίδης, Μακρόπουλος 21, Γκαβέζος 9(1), Αμπάρης, Καραμπέκης 10(1), Πέτκος 5(1), Μπακιρτζής 16.

 

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΔΕΚΑ 86-60

Δεκάλεπτα: 31-10, 47-28, 67-38, 86-60

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζημπαλίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μουρουζίδης): Ντρίζα Φ., Ματούλας 6(2), Ντρίζα Ε. 2,  Γκόνος 5(1), Ναϊπλής, Γουάμπα 5, Πεταλωτής 12, Τασιούδης 14(1), Μανδαλάκης 16, Τσιάμης 14(2), Σαρρής 12(2), Τσακνάκης. 

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Μπόλδογλου 2, Μπόζιτς 8(1), Σαμαντούρωβ 8(1), Τσιμερίκας 9, Καλατζής, Τοπουζίδης 2, Τσιροπούλης Ι., Τσιροπούλης Μ. 8(1), Καλαποθαράκος 11, Καρυώτης 1, Κάσουρας 10, Χατζής.

 

ΜΑΣ Ε. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 75-77

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-31, 60-57, 75-77

Διαιτητές: Λυγούρας, Ιορδανίδης

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης (Μπουσβάρος): Ψαθάς 4, Αλευρίδης 7, Βούλγαρης 8(2), Βακουφτσής 5(1), Τάκης 12(2), Παουλεάνου 12(4), Δημητρόπουλος 2, Γκατζιούρας 2, Σίμογλου 23(1), Ντολόπουλος, Ιωαννίδης, Γκουτίδης. 

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Ουλσουτζόγλου 6(1), Χρήστου Κ., Κολοβός 11(1), Ντουλαβέρης, Δάμιαλης, Ιωαννίδης 11(2), Κασαμπαλής 17, Τριχόπουλος 14(2), Χρήστου Α., Χαραλαμπίδης 18(1).

 

Βαθμολογία

Αριστοτέλης Φλώρινας      2          

Αετοί Βέροιας        2         

ΑΣ Καστοριάς         2        

ΦΟ Αριδαίας          2        

ΑΟΚ Βέροιας           2        

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης         1         

Ναύαρχος Βότσης  1        

Αργος Ορεστικό     1         

Ικαροι Γιαννιτσών  1         

ΔΕΚΑ         1        

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24-25/10)

ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΣ Καστοριάς

Αργος Ορεστικό-ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης

ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης

ΦΟ Αριδαίας-Αριστοτέλης Φλώρινας

 

 

6ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 72-67

Αρίων Ξάνθης-Ζέφυρος  76-56

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 56-61

Σταυρούπολη-Ανατόλια 76-86

Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας 79-64

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας

 

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 72-67

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-38, 52-55, 72-67

Διαιτητές: Δέλλας, Κωνής

ΒΑΟ  (Φρύδας-Ξανθόπουλος): Παπαμαργαρίτης, Αλεξίου 7(1), Λόγυρος 4, Γαλατσόπουλος 5, Μαγής 2, Ταζόπουλος 18, Ζαχαρίας 14, Πισιώτης 2, Σιδεράς 4(1), Αμανατίδης 16, Παπαρισούλης, Αγγελίδης. 

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης-Γαλής): Πετρίδης 18(3), Γκαντίδης, Σμυρλής, Μακούλης 13(2), Αναστασάκης 8(1), Συμεών 8, Λεμονίδης 5, Λαγός, Κιουρτζίδης 8, Ζαφειρούλης, Φωτιάδης, Μπαγκντασαριάν 7.

 

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 76-86

Δεκάλεπτα: 24-30, 37-61, 58-80, 76-86

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ., Δικταπανίδης

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κασικτσόγλου): Καπατσης, Καδής 7(1), Κατριβάνος 2, Τσιμπης 6(1), Χατζημιχαηλιδης 15(1), Μαρκου 5, Μαργαριτης 4 Δασκαλοπουλος 21, Τετραδης 16(3).

Ανατόλια (Τασούδης): Τζουβάρας 37(6), Χατζηγεωργιου 2, Χατζηλάμπρου 1, Κουντουρατζογλου 22(1), Τασουδης 7(2), Βελλισαριου 11(2), Μακαντάσης, Μαστροδημήτρης, Καρανωτας 6, Κουλιαριδης.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ 79-64

Δεκάλεπτα: 25-8, 53-22, 67-47, 79-64

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Θρασυβουλίδης

Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης): Παππάς 5(1), Παναγιώτου 19(4), Ματενίδης 15(1), Καρανώτας 7(1), Στοϊτσης 11(1), Γιαμούκης 3, Ιατρίδης 4, Βαϊράμης 3(1), Σαμαράς 5(1), Αγγελόπουλος 7.

ΑΟ Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Νικολαϊδης, Καλπαξίδης 13, Σιδηράς 8, Ματσούκης 7, Σολωμονάκης 2, Καζλάρης, Δέτσικας 3, Κωνσταντάς 6, Μυλωνάς, Νουκάρης 32(7). 

 

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ-ΖΕΦΥΡΟΣ 76-56

Δεκάλεπτα: 16-11, 33-27, 53-36, 76-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κωνσταντινέλλης

Αρίωνας (Θερμός) Τσίτσος 6, Γρούδος 16, Μελαδιανός 30 (5), Αρβανιτίδης 8, Μπουτσακτσή 3, Σαββουλίδης 4, Μαγαλιός, Χατζηασημιάδης, Καρανικολίδης 1, Μπουτζικούδης 3 (1), Χριστοφορίδης 5 (1), Ζαρωτιάδης

Ζέφυρος (Δεμερτζής) Τσέκος 5 (1), Πάρος 10 (1), Γιαννάκης 8 (2), Κανάρας 6, Ζάγκας, Ντινάκης 16 (1), Μπακάλης 9, Κώνστας, Φαρχάτ, Δεληγκάρης, Τσίγκας Μ., Τσίγκας Π.-Ρ. 2.

 

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 56-61

Δεκάλεπτα: 12-20, 31-31, 43-50, 56-61

Διαιτητές: Τσαούση, Παπαδόπουλος Γρ.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γυμνόπουλος): Μπάκναλ 9, Δημάκης 4(1), Φωτιάδης 8(2), Πάντζιος 4, Λογοθέτης 12, Παπαδόπουλος 1, Παπαπασχάλης 1, Κεραμάρης 9(2), Ανδρέου 8.

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παπαδάκης 16(1), Παπαϊωάννου 3, Παυλάκης, Τερζάκης 2, Κάλφας 5(1), Παπανικολάου, Κουτσογιάννης 11(1), Ανθης 3(1), Μπουραζάνης 2, Στεργίου 12(1), Δώδος 7, Χαραλαμπίδης.

 

Βαθμολογία

Αρίων Ξάνθης         2         

Ιωνικός Ιωνίας        2         

Ανατόλια    2         

ΒΑΟ 2         

Ασπίδα Ξάνθης      2         

Απόλλων Καλαμαριάς        1         

Ελπίδα Αμπελοκήπων        1        

Σταυρούπολη         1          

ΑΟ Γαλάτιστας        1         

Ζέφυρος    1         

ΚΑΟ Δράμας         0        

*Ο ΚΑΟ Δράμας έκανε το ρεπό του.

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24-25/10)

ΑΟ Γαλάτιστας-Σταυρούπολη

Ανατόλια-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ασπίδα Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 19 Οκτωβρίου 2020 16:38
επιστροφή στην κορυφή